Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) Golyo69


Golyo69
senior tag

ASUS Oplay R1-es médalejátszó elég jó vétel...18-20 k körül lehet venni (én még 16 k körül vettem :D) és visz mindent...sok frissités van hozzá...BD ISO-t is lejátszik külső vinyóról többek között....még nem nagyon találkoztam olyan fájlal amit ne vitt volna.......van rajta minden csati ami kell :_D optika, Hdmi, lan, e-sata, usb.... meg minden földi jó:D

egyész szépen játsza a BD-ét is:D meg mindent :D szal ócsó jó :D

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#3502) espat válasza Golyo69 (#3501) üzenetére


espat
tag

...csak sajna a 3D-s BD-vel nem boldogul... :)

(#3503) espat válasza GEO001 (#3500) üzenetére


espat
tag

BD ISO-t nem látja a BD670... tesztelve....

(#3504) Kroni1 válasza espat (#3503) üzenetére


Kroni1
veterán

óó.. sajna akkor ez a Media/BD player vásárlás is olyan dolog, hogy választasz miről mondasz le, mert nincs ami tökéletes! Bár a Prodigy elég jónak igérkezik..

(#3505) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Ha dlna-n keresztul nezek egy filmet,10-15perc mulva megszakad a kapcsolat.Sima divx-nel is.Ez mitol lehet?Kozrejatszhat,hogy a feltoltesi sebessegem csak 1mbit?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#3506) Schatt válasza Kispósi (#3431) üzenetére


Schatt
csendes tag

Köszönöm az infót!

Üdvözlettel: Attila

(#3507) Minimoa válasza espat (#3502) üzenetére


Minimoa
tag

...csak sajna a 3D-s BD-vel nem boldogul... :)

Milyen 3D-s BD-vel? És miért nem?
(SBS, TaB gondolom megy neki. A Frame by Frame nem megy? Kevés a hw? Melyik chipsettől elég 3D-s BD-nek a hw?)

Kezdek megzavarodni itt a 3D-vel....

(#3508) elistvan


elistvan
senior tag

Muteroméknak behalt a 15éves Orion 82-es CRT tv-jük. E helyett vennénk valamit.
Elvárások:

-Kb 2-3 méterre van az ülősarokotól a tv állvány szóval szerintem 32"-os elég lesz. (szerintem)
egyelőre főleg analóg adás menne max az ingyenes földfelszini.
-keret ,max 120k
- minél hosszabb garanciaidő.
-médialejátszó ami a pendrive-ra leszedett mkv-t xvidet szépen vigye
-LED-es legyen
- nem tudom a full hd-nek van-e értelme (úgy hallottam ha végleg átáll az ország digitálisra kiegészítés nélkül a hd ready tv-k nem lesznek használhatóak)
Ergó egyszer vennénk egy időre de jó legyen.

Tudnátok ajánlani valamit? Miskolc környékén lakunk szóval van a környéken Euronics, Tesco, Auchan, MM, Extreme Digital lehetőleg innen ajánljatok valamit.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#3509) Kroni1 válasza elistvan (#3508) üzenetére


Kroni1
veterán

A HD Ready nem használható? Erről én nem hallottam. Nos 2-3 m távolságlól nyugodtan lhet nagyobbat is venni, LED TV esetén elég közelről is lehet nézni a nagy kijelzőt, nem zavaró, a pénztárca döntse el mekkorát vehettek! Én a 32LV4500-at vagy a 32LV5500at ajánlom, de ha van rá keret nagyon méretben is ezeket venném!

(#3510) elistvan válasza Kroni1 (#3509) üzenetére


elistvan
senior tag

Azaz melyiket ha mondjuk 40"-osra gondolnánk? Mint mondtam főleg (90%) kábeles adások mennének rajta. Tehát lehet nem érdemes nagyobbat min 32-es de elég egy hd ready tv?

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#3511) Cocos válasza elistvan (#3508) üzenetére


Cocos
tag

2,5m-ről nézem a 42"-ost. :C

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3512) Cocos válasza Minimoa (#3507) üzenetére


Cocos
tag

Hát már én sem követem. Tényleg egyiknek ez nem jó, a másiknak az. Kell egy kompromisszumot kötni. Ezt veszem meg ,vagy azt és kész. Nem viszi, akkor nem viszi. Éppen le fogom sz@rni. Letöltöm másmilyen formátumban.Ennyi. :DD
Ha az ember vacilál, akkor soha nem vesz. Ez olyan,mint mikor vegyem meg a cuccot? Hú ha most vettem volna -és nem 2 hónapja-akkor olcsóbb lett volna. Na és?!

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3513) Kroni1 válasza elistvan (#3510) üzenetére


Kroni1
veterán

Hát ha analóg adás megy leginkább akkor LED vagy LCD tv nem a legjobb ezeken elég csúnya az analóg kép..

(#3514) GEO001 válasza espat (#3503) üzenetére


GEO001
aktív tag

Köszi, akkor én sem próbálkozom vele......

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3515) GEO001 válasza elistvan (#3508) üzenetére


GEO001
aktív tag

Ha valóban hosszabb távra tervezed én is azt javaslom, hogy a távolság miatt (persze, ha a tárca is enged még annyit) érdemes nagyobb panelben gondolkodni, később amikor nézed a HD tartalmú anyagokat, hidd el kicsinek fogod tartani már és lehet bosszankodni fogsz miért nem a nagyobbat választottad. Amúgy nincs olyan méret, amit az ember szeme nem szokna meg hamar. Én így vagyok az 55" -al is. :)
Másik dolog, nemsokára a kábeles szolgáltatásnál búcsút lehet inteni az analóg jel továbbításnak/ sugárzásnak, vagyis a digitális műsor szolgáltatásé a jövő. A HD ready elég lehet persze, de nagyon nagy árkülönbség nincs a full HD között, adott gyártó, sorozat, kategóriát figyelmbe véve persze. A HD ready -nek ilyen szempontból nincs köze a digitális műsor szolgáltatásra váltásnál, uau tudod használni a készüléket továbbra is.
Sajnos a beépített médialejátszóval kompromisszummal kell élni, erről olvashatsz vissza itt többet.
Ami viszont tényleg probléma, a 120k kicsit kevésnek bizonyul ehhez.

[ Szerkesztve ]

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3516) elistvan válasza GEO001 (#3515) üzenetére


elistvan
senior tag

Köszi a választ neked és mindenki másnak is! Egyszóval vagy marad ekkora és kijön a keretből vagy nagyobb de akkor növelni kell a ráfordítani kívánt keretet.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#3517) Kroni1 válasza Cocos (#3512) üzenetére


Kroni1
veterán

Azt hiszem ha én profi media playert vennék akkor a Prodigy lenne az egyetlen ami szóba jöhet.. Lehet ~50k körüli árával drágább mint a BD670, és egyéb Bluray lejátszós társai, de valószínűbb hogy HDD-ről BD iso-kat akarnék lejátszani, mintsem eredeti vagy írott lemezeket, és ez a tömörítetlen 3D-s BD iso fájlokkal is boldogul.. :D Csak azért az az 50e elég sok pénz!

(#3518) Minimoa válasza Kroni1 (#3517) üzenetére


Minimoa
tag

Én inkább azt a stratégiát követem, hogy most veszek egy a mai igényeket "kifogástalanul" kiszolgáló darabot és az újdonságokkal szívjon más.

Majd ha kiforrott darabok lesznek emberi áron, akkor cserélek.

(#3519) Cocos válasza Kroni1 (#3517) üzenetére


Cocos
tag

Az a baj, hogy amikor elérhető ára lesz, akkor nem fogja lejátszani az aktuális újdonságokat.
És ez így megy tovább,tovább :W .......

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3520) Golyo69 válasza espat (#3502) üzenetére


Golyo69
senior tag

azzal nem...de arra ottvan a POWER DVD + 1.4 hdmi kábel és megvan oldva :D

Egyébként tényleg szép a 3D BD :D:D

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#3521) GEO001 válasza Minimoa (#3507) üzenetére


GEO001
aktív tag

Arra utalt, hogy a BD3D Iso -val nem boldogul HDD -s támogatáson keresztül. Tehát minden létező formátumot szépen kezel lemezről.

[ Szerkesztve ]

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3522) summi


summi
csendes tag

Sziasztok!

Két tv megvásárlása között gondolkozom: Philips 42PFL7606H és az LG 42LW5590
Árban azonosak, szóval nem ez a döntő.

Tv nézés mellett még szeretnék HDD-re rögzíteni néha adásokat, interneten megnézni ezt-azt, sz.gépet ne kelljen bekapcsolni ezért.

Továbbá az a kérdésem még, hogy milyen a médialejátszója a Philipsnek (régebbi modellekben vacak volt), melyiknek jobb a képminősége?

Zs

Zs

(#3523) tibtibx


tibtibx
csendes tag

Segítség!

A Nero Media Home Essential 4-et, amit a lw 5590-hez adtak nem tudom telepíteni. Pedig már volt fenn a gépen, és most is telepíti, de a szükséges helyhez 0,0kb ot ír, és nem lehet kijelölni semmi telepítenivalót. Majd kiirja, hogy kész, de sehol semmi, és csík se futott végig. Újratelepítésnél a következő hibaüzet fogad:
SetupX exe: Nero Kérdezzük meg a technikai támogatást telepítéskor kritikus hiba jelentkezett.
Üzenet: SetupX exe: UI Képek kibontása közben egy hiba jelentkezett. Telepítési folyamatból kilépés. Hiba: A művelet csak az éppen telepített termékek esetén érvényes.

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!

(#3524) hide5


hide5
csendes tag

Hali!

Most vettem egy 42LV4500-ast. (ez most olyan 148-150eft körül van, mielőtt rákérdeznétek) :K
Sehol sem találok hozzá olyan tesztet, ahol az optimális színbeállításokat is közlik, (úgy általában nem találok róla részletes tesztet) nem tud valaki segíteni.
LE5500 és LW650S tesztekben voltak ugyan beállítások, de még a beállítási opciók sem ugyanazok. Nem rossz egyébként a TV saját képoptimalizálója, de a szemet könnyű becsapni, jó lenne egy bemért beállítás.

A rest kétszer fárad. A többiek egész életükön át!!

(#3525) espat válasza Minimoa (#3507) üzenetére


espat
tag

Igazából az a baj, és azért soha nem fog neki menni a 3D BD ISO-ból, még ha a sima BD menne is ISO-ból, mert az Asus oPlay-nak NEM 1.4-es a HDMI kimenete. Ez már elég kizáró ok arra, hogy ne menjen, és irreleváns, hogy milyen izmos benne a HW...

Természetesen a HALF SBS ill TAB formátum megyen rajta, de az nem olyan minoség, mint az eredeti 3D BD.

[ Szerkesztve ]

(#3526) GEO001 válasza hide5 (#3524) üzenetére


GEO001
aktív tag

Esetleg próbáld meg ezt, talán a beállítás metódusa is ua.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3527) GEO001 válasza tibtibx (#3523) üzenetére


GEO001
aktív tag

Az előző telepítéshez képest változott vmi a gépeden (os, antivir, stb.)?

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3528) tibtibx válasza GEO001 (#3527) üzenetére


tibtibx
csendes tag

Felraktam kipróbálni az XBSN-t meg a Plex-et is mindkettő működött, és le is töröltem, de hiába. A Plex-hez kérte még valami Bonjour nevű programot, meg valami Chrom frame....nevű telepítést, amiket szintén letöröltem.

[ Szerkesztve ]

(#3529) GEO001 válasza tibtibx (#3528) üzenetére


GEO001
aktív tag

Bonjour és chrome plussz beépülő ha engedélyezed, de amúgy felesleges.
Ettől még Mediahome -nak mennie kellene, vmi más gikszer van nálad.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3530) Cocos válasza GEO001 (#3529) üzenetére


Cocos
tag

Biztos ,mert Én pl. csak a Nero-t raktam fel és müxik.

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3531) tibtibx válasza GEO001 (#3529) üzenetére


tibtibx
csendes tag

A hálózatnál meg az otthoni csoportoknál is állítgattam dolgokat a DLNA miatt, de gondolom ez nem befolyásolja. Rajta van a gépen a Nero 8. Abban nem maradhatott valami az előző telepítésből, ami miatt úgy érzékeli, hogy nincs mit telepítenie.

[ Szerkesztve ]

(#3532) GEO001 válasza tibtibx (#3531) üzenetére


GEO001
aktív tag

Az előző telepítés rendesen el lett távolítva, mielőtt újra telepítetted?

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3533) tibtibx válasza GEO001 (#3532) üzenetére


tibtibx
csendes tag

Legjobb tudomásom szerint igen, nem lehet valahogyan ellenőrizni?

(#3534) GEO001 válasza tibtibx (#3533) üzenetére


GEO001
aktív tag

küldök privit ne offoljuk szét a topicot.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3535) BloodRay válasza summi (#3522) üzenetére


BloodRay
veterán

A különbség, hogy a Philips nem tud 2D->3D konvertálni, illetve usb-ről is csak nagyon minimális 3D anyagot játszik le.
Maga a normál médialejátszója is gyengébb mint az LG-s.
Egyébként képminőségre a 7606 sem rossz, csak az élességgel kell csínján bánni.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#3536) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok! Aki netán használja monitornak Lg lw5500 tv-t leírná a tapasztaltakat? Nincs húzás a játékoknál,éles a kép stb,milyen a gépről lejátszott 3D!? Hdmi-hdmi kábellel lenne öszekötve! Köszi

[ Szerkesztve ]

(#3537) PLaci58 válasza summi (#3522) üzenetére


PLaci58
őstag

Lehet, hogy rosszul, de úgy tudom három gyártó közül érdemes TV-t választani.
ABC-ben: LG, Panasonic, Samsung.
Természetesen ez nem azt jelenti, hogy más márkát nem szabad megvenni, de ezek a gyártók forgalmazzák a TV-k nagyrészét. Tudásban, képminőségben, árban szerintem nagyon jók.
Amikor 2 éve nézegettem a plazmákat, akkor sok boltot megjártam és márka nélkül nézegettem a TV-k képét. Végül azt vettem amelyiknek tetszett a képe.

Tv nézés mellett még szeretnék HDD-re rögzíteni néha adásokat
Ez nehéz ügy. Csak a Digitális (DVB-T,C,S) tunerről tudnak a TV-k USB-re rögzíteni. A TV-nek bekapcsolva kell lennie azon a csatornán. Ezt a funkciót PVR-nek nevezik. Ilyet keress a leírásokban.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3538) Atomicman


Atomicman
csendes tag

Sziasztok!
Újdonsült LG "okos-tévé" tulajdonos vagyok. Nemrég vettem egy 42LW 659S-t. A készülékkel nagyon elégedett vagyok, pláne hogy előtte egy 72cm-es sony istennyila készüléket használtam, amit 10 éve kb. ugyan ennyiért vettem.
Mindenképp szeretnék egy wifi vevőt csak kicsit irreálisnak tartom a tizenezres árat, olvastam korábbi hozzászólásokban hogy valaki 6K-ért vett, ha esetleg tudtok valami kedvező ajánlatot annak nagyon örülnék. A másik nagy kérdésem a DVR funkció, hogyan és miképp lehet használni? Mindenképp digitális műsor kell hozzá, analóg kábelen semmi esély ? Csak olyan vinyóval működik ami teljesen le van formázva?
Ha esetleg valakinek volt már tapasztalata ilyen készülékkel és megosztaná azt szívesen venném.
Köszönet:MJ

(#3539) PLaci58 válasza Atomicman (#3538) üzenetére


PLaci58
őstag

TV-nél nincs tapasztalatom a DVR (PVR) felvétellel kapcsolatban, de mindenképpen csak digitális tunerről működik. A lényege, hogy a digitális tunerről jövő MPEG tömörített jelet simán eltárolja. Ez a műholdvevőknél gyakori szolgáltatás. Nincs jelátalakítás, kódolás, csak tárolás. Analóg bemenetről esélytelen, mert a rögzítéshez A/D átalakító és valami kodek is kéne.
ui. most néztem, hogy az LG DVR-nek nevezi a PVR-t :)

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3540) klevi1967 válasza Atomicman (#3538) üzenetére


klevi1967
tag

Szia!
DVR: csak digitális földfelszíni adásból vesz fel, az LG által saját formátumú, formázott merevlemezre. Van egy WI-Fistickem, ha kell, mert én nem használom, eladom. Várpalotai vagyok, hátha közelben vagy. De ha nézed a tévét, és ugyanakkor más csatornáról akarsz felvenni, az nem megy. Nem kell a csatornán maradnia kikapcsolt állapotban.

(#3541) RockCNC


RockCNC
senior tag

Sziasztok,
Azt meglehet oldani,hogy a vinyot a tv csak az 500gb felét formáza meg?
Ha megformázta akkor minden adatot letöröl.
Az lenne a frankó,hogy maradna még 250gb az mkv filmeknek.
Létrehoztam két particiót a vinyon de ha összedugom a tv-vel rec üzemódban megformázta mindkét particiót.
Valami ötlett?
THX

(#3542) klevi1967 válasza RockCNC (#3541) üzenetére


klevi1967
tag

Próbáltam felismertetni LG-s programmal, de nem ment. Valami Linuxos formázást végezhet. Nekem is jó lenne, ha maradna egy usb üresen.

(#3543) Kroni1


Kroni1
veterán

Az LW5500ban bekacsolt DVR funkció ugy is tud felvenni ha a TV kikapcsolt állaopotban van?!

(#3544) klevi1967 válasza Kroni1 (#3543) üzenetére


klevi1967
tag

Az LW 650 kikapcsolt állapotban is tud felvenni műsort. :K

[ Szerkesztve ]

(#3545) BloodRay válasza klevi1967 (#3540) üzenetére


BloodRay
veterán

Természetesen a földfelszíni mellett a kábeles digitális adásból is fel tud venni a DVR. ;)

(#3541) yagericum -> Csak fizikai meghajtót észlel a tv, szóval hiába particionálnál.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#3546) Atomicman válasza klevi1967 (#3540) üzenetére


Atomicman
csendes tag

Szia, Székesfehérváron dolgozom úgyhogy nincs messze várpalota. Érdekelne a wifi, tudsz adni valami elérhetőséget?

(#3547) RockCNC válasza Kroni1 (#3543) üzenetére


RockCNC
senior tag

igen tud csak csatornát nem lehet változtatni mikor veszi az adást :(

(#3548) Cocos


Cocos
tag

Passzív gyerekszemüveg valakinek van eladó?

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3549) klevi1967 válasza Cocos (#3548) üzenetére


klevi1967
tag

A kislányom (3 éves) nem tudja használni, mert zavarja, a 10 éves fiam úgyszintén. Állítólag 12-14 év között alakul ki a valós térlátás.

(#3550) Shkiz0 válasza klevi1967 (#3549) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Eleve 12 év alatt nem is nagyon ajánlott.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.