Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84001) TA68 válasza Angelo69 (#83999) üzenetére


TA68
senior tag

A Harman Kardon hangrendszer és a hozzá adott Magic Remote táv miatt megéri.

(#84002) w333 válasza Angelo69 (#83999) üzenetére


w333
félisten

Harman Kardon ide vagy oda ... TV hangszórói nem az igaziak ! :N

Inkább ebből a pénzből a nagyobb 49" méretet vennem, a 43" nagyon kicsi !

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#84003) huncutka1029 válasza Angelo69 (#83999) üzenetére


huncutka1029
addikt

mindenképpen a magasabb 7-es kategóriát választanám, a jobb képfrissítés, és a HK miatt.
Még akkor is, ha később külső hangkeltőt veszel hozzá.
:-)

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#84004) KoNZoLik@ válasza huncutka1029 (#84003) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ennyi, ott a pont😁

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 809 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#84005) iceQ! válasza #94529552 (#83994) üzenetére


iceQ!
addikt

Jogos 1:0 oda, azért köszönöm :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84006) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Szeretném megköszönni a sok infót amit ebben a topicban összehoztatok, főleg MaxxDamage, a telekomos LG 55UJ6307 a héten megérkezett, be lett üzemelve - eddig minden nagyon pöpec :DDD

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84007) Angelo69


Angelo69
senior tag

Köszönöm szépen a sok hasznos segítséget! :R
Nagyobb azért nem kell, mert hálószobába ez pont elég lesz.

Még képbe került egy versenyző a LG 43UJ750V, de itthon csak 43UJ7507 verziót találtam, és nem tudom mi a különbség a kettő között. Illetve, hogy a Dolby vision-nek van e gyakorlati haszna sima Tv adásoknál.

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#84008) TA68 válasza Angelo69 (#84007) üzenetére


TA68
senior tag

Az UJ750V és UJ7507 ugyan az, csak egyes országokban más típusszámmal kerülnek forgalomba.

"a Dolby vision-nek van e gyakorlati haszna sima Tv adásoknál."
Sima tévé adásnál nincs, de például a Netflixen vannak Dolby Vision-os filmek.

[ Szerkesztve ]

(#84009) #32577792


#32577792
törölt tag

Tegnap megkaptam az új TV-t.
Itteni javaslat alapján 49UJ635V lett. Köszönöm a segítséget a választásban.
Hirtelen:
IPTV van, SD adások rosszabbak kicsit, de igazából nem néztem eddig se nagyon. Többinél talán ATV mintha romlott volna szintén, többin talán picit jobb. De még semmi beállítást nem csináltam rajta.
Hirtelen haragomban letöltöttem a Halálos iramban 8 4K verziót, az viszont elég ütős lett. Bár időbe telt, mire rájöttem, hogyan tudok menüt előhozni hangsávhoz, felirathoz stb.
Viszont segítsetek már abban, ha bekapcsolom, nem automatikusan a STB-ot állítja be, külön ki kell választanom hozzá. Ez ilyen, vagy van mód arra, hogy azzal induljon?

A RMC-t érdemes hozzá venni? Nem igazán ismerem a működését, de az tuti, hogy ez a gyári távirányító nekem túl kicsi.

Eddig egy fehér 6710s samum volt, és bevallom, sokkal jobban mutat fehér kávával.

[ Szerkesztve ]

(#84010) Angelo69 válasza TA68 (#84008) üzenetére


Angelo69
senior tag

:R

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#84011) userxy


userxy
őstag

Hali!

Az LG 55UJ6307 tévéről van itt valakinek tapasztalat illetve mik a vélemények róla? Megéri a 220 ezer forintját ?

[ Szerkesztve ]

(#84012) #94529552 válasza userxy (#84011) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van[link], illetve lenne még az 55UJ670V is, ami egy hangyányit még jobb is 226k-ért, csak kérdés, hogy mikorra szállítanák.
ungawa Jobb oldalon van itt a tudnivalók közt a webos3 kezelése, nézd át, hátha van hasznos rész benne. Lehet venni nagyobb távirányítót. Szinte az összes korábbi típus távja jó hozzá, amelyiknek a kiosztása tetszik, olyat vegyél.[link], vagy az Aliról, de itthoni távirányítós boltok is vannak[link].Vagy az MR 650A-t(Magic Remote)

[ Szerkesztve ]

(#84013) #32577792 válasza #94529552 (#84012) üzenetére


#32577792
törölt tag

Igen, néztem a MR650-A-t, arra azt írja, hogy a STB-t is kezeli, ha igaz akkor legalább 1 lenne a kettő helyett :)

(#84014) userxy válasza #94529552 (#84012) üzenetére


userxy
őstag

Nézem a kettő között a különbségeket, de nem értem amit olvasok.

Mi a különbség a megvilágítás típus között: direct vagy edge a jobb ?

Képminőség index? PMI 1600 vs 1900 ez mit takar miben nyilvánul meg a +300 ?

Mert elviekben ennyiben különbözök a kettő tv? Ja meg a talp de az nem szempont.

(#84015) Kiskutya válasza userxy (#84014) üzenetére


Kiskutya
veterán

Direct LED esetében közvetlen megvilágítást kap a teljes panel, míg az Edge LED-nél a keret mellett elhelyezett izzók gondoskodnak a megfelelő fényerőről.

hmm...

(#84016) userxy válasza Kiskutya (#84015) üzenetére


userxy
őstag

Erre a guglival is rájöttem :D

De melyik a jobb a szemnek és miért vagy a fogyasztáson kívül más különbség szemmel nem látható? :D

(#84017) Kiskutya válasza userxy (#84016) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nem hiszem hogy túl nagy lenne a látható különbség de elméletileg jobb a direct led.

hmm...

(#84018) #94529552 válasza userxy (#84014) üzenetére


#94529552
törölt tag

A nagyobb típusszám, 1-2 jellemzőben többet ad, most ezeknél, a magasabb képfrissítés, 4 HDMI,
jobb színképzés, Local Dimming, stb., nem nagy dolgok, lehet, hogy a nagy része fel se tűnne, ha egymás mellett néznénk őket. Itt megtalálod tételesen, az UJ63-as széria csak a talpban tér el egymástól, vagy még az LG honlapon is van összehasonlító funkció.
Régebb az volt, hogy pl. az edge ledes jobb a sportra, de az újaknál nem tudom. Neki direkt ledes van, (#83983) ha visszagörgetsz itt, ő is a paneltípuson dilemmázott.

[ Szerkesztve ]

(#84019) Gömbike válasza userxy (#84011) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nekem nem tetszik benne, hogy a sarkoknál fehér foltok vannak tenyérnyi nagyságban. Az lg szerint ez normális dolog. :W

A képtesztre hivatkoznak, hogy ha ott nem látszik, akkor nem garanciális hiba. Persze, hogy nem látszik, mert a képtesztnél a sarkok fehérek :W :W :W

A műsorokat tökéletes minőségben látni, a 4K meg fergetegesen szép.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#84020) Richard


Richard
őstag

Sziasztok!

A Real Cinema (valósághű mozi) opció lényege nem az lenne, hogy amikor a lejátszón nem tudok 24hz-es outputot választani akkor a tv 60 hz-ét és a video anyag 24-ét egy 3:2 pulldown-al összehozza?

Elvileg nem kellene hogy megakadjon a kép mert az algoritmus kisímítaná.

Namost a problémám az, hogy HDMI-n bármilyen bemeneti forrást állítok be az input menüben, a képbeállításoknál a valósághű mozi kapcsolója ki van szürkítve és nem állítható ha a bemeneti jel 60hz. Amint átváltom 24-re, állítható a valósághű mozi kapcsoló.. Akkor viszont már semmi értelme bekapcsolni mert nélküle is jól játssza le a filmet.

Mi a megoldás, hogy 60hz-en is (ahol eleve értelme lenne) bekapcsolható legyen ez az opció?

[ Szerkesztve ]

(#84021) #94529552 válasza Gömbike (#84019) üzenetére


#94529552
törölt tag

Más meg arra esküszik, amint olvashattad. Mondván, hogy sose a sarkokat nézi az ember, mert nekem meg világos képnél sötétebbek a sarkok, de csak minimális mértékben. Ez már olyan dolog, hogy kinek a papné....

(#84022) KoNZoLik@ válasza Gömbike (#84019) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

"A műsorokat tökéletes minőségben látni, a 4K meg fergetegesen szép."

Akkor nem értem mi a problem?
Én pl soha nem nézek egyszínű homogén háttereket vagy képet, de szerintem a felhasználók 95% sza@ik erre mint ami téged zavar!

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 809 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#84023) Gömbike válasza KoNZoLik@ (#84022) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nos, szeretem a régi magyar filmket.

Pont.

De az csak 4:3ban jelenik meg élvezhetően, ráadásul fekete-fehér a film.

Pont.

Eközban a sarkoknak feketének kellene lenniük, a fekete helyett meg maszatfoltokat látok.

Pont.

Nos, ugye hogy nem vagyok teljesen normális? ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#84024) OPiiPO válasza KoNZoLik@ (#84022) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Én pl soha nem nézek egyszínű homogén háttereket"
- csatlakozom, az elmúlt években,amióta TV-t nézek, szinte soha nem fordult elő, hogy órákig bámuljak egy egyszínű homogén hátteret, de persze lehet hogy csak én vagyok nem túl kifinomult felhasználó ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84025) OPiiPO válasza Gömbike (#84023) üzenetére


OPiiPO
addikt

Rendben, így már világos.
Ezek szerint sajnos Ingmar Bergmann munkásságának élvezetére sem ez a legalkalmasabb TV - mást kell választani sajnos ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84026) Gömbike válasza OPiiPO (#84025) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ja, ja.

Írtam, hogy nem vagyok normális :P

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#84027) userxy


userxy
őstag

Kicsit más téma! :)

Hangprojektorokról mi a vélemény ? Hagyományos 5.1 vagy Hangprojektor ? :D

(#84028) Gömbike válasza userxy (#84027) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nekem elfért a szobába a komolyabb hangfalakból álló 5.1 ( + mélynyomó) és egy komoly erősítővel már több mint 10 éve így nézem a műsorokat.

De ha nincs helyed, alternatíva lehet a hangprojektor. A technika csodákra képes, hallottam már szólni projektort úgy, mint az 5.1, de hát azért az árért már adtak hangfalas cuccot.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#84029) xcsaba1975 válasza Gömbike (#84023) üzenetére


xcsaba1975
tag

Amennyiben középen lenne a világos folt,akkor megmagyaráznák hogy így jó.A tv előtt ülve ne a közepét nézd,mert keresztezi a szemed egymást,a sarkon van a lényeg.

(#84030) KoNZoLik@ válasza Gömbike (#84023) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Akkor nincs más hátra a 4K mellé kell egy ilyen is😁

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 809 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#84031) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Sziasztok!

Meg lehet valahogyan oldani, hogy dvd vagy blue-ray filmet a pc-ről a tv-re továbbítsam? Ahogy keresgéltem a neten ez ügyben úgy vettem ki, hogy ezek nem kompatibilisek a DLNA-val.
Amikor mkv-t játszok le, akkor simán működik a dolog. A smartshare progival próbáltam a dolgot.

A választ előre is köszönöm!

(#84032) Gömbike válasza KoNZoLik@ (#84030) üzenetére


Gömbike
senior tag

:C :C :C

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#84033) TA68 válasza KoNZoLik@ (#84030) üzenetére


TA68
senior tag

A nyolcvanas években sok ilyen junoszty tévét javítottam. :) Azért Videoton Color Star is egy érdekes szerkezet volt, a hálózati trafója alumínium dróttal volt megtekercselve.
Ez volt hátuljára írva: "Szovjet dokumentáció és alapegységek részleges felhasználásával készült" A dobozon és a hangszórón kívül minden orosz volt benne. :DD

(#84034) Szpilu__25


Szpilu__25
tag

Sziasztok, most vettem egy :49"-os UJ6517 TV-t. abban kérném a segítségeteket, hogy a filmezés közben fátyolos a sötét részeknél a kép. Minden alapbeállításban van illetve a javítások is le vannak véve alacsony vezérlésre. Ötlet?

Köszi.

(#84035) OPiiPO válasza Szpilu__25 (#84034) üzenetére


OPiiPO
addikt

picit olvass vissza, pl. eddig., LG a tesztképet nézi

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84036) TA68 válasza Szpilu__25 (#84034) üzenetére


TA68
senior tag

Ellenőrizd, hogy a Fekete szint alacsony értéken legyen.

(#84037) Szpilu__25


Szpilu__25
tag

ok köszi megnézegetem ezeket.

(#84038) Klara_


Klara_
őstag

LH630-hoz jott uj FW: 2017/08/25 Software_File(Version_05.30.01)
Hatalmas bejelentett valtozasok vannak:
"1) Qt-less Web Engine
2) No SIgnal Screen Image Slide image change
3) Extend Hbbtv default enabled country to Slovenia
4) Change web browser default search engine in Iran "

[ Szerkesztve ]

(#84039) KoNZoLik@ válasza TA68 (#84033) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Color Star mekkora királyság volt😁
Emlékszem szüleimnek az volt az első szinestévéjük, és a társasházban ahol laktunk rajtunk kívül még 1 családnak volt, 150 lakásos társasház!
Volt össz-vissz 4 adó M1-M2-Cseh1-2, jötték a szomszédok ámuldozni, rendesen a folyosón volt a sor vége, soha nem felejtem el!
Nagy csodának számított ez akkoriban :K

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 809 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#84040) Aidan85


Aidan85
aktív tag

Sziasztok,

Egy LG 43LH500T vásárlásán gondolkodunk, Telekomtól lenne, hűségidő hosszabbítás miatt szép kedvezményt is kapnánk az árából. Jól látom, hogy nincs rajt jack csatlakozó? A jelenlegi TV fejhallgató kimenetére jack-rca kábellel van kötve egy micro hifi vagy hogy hívták ezeket anno. Van valami lehetőség a hangot nem optikán kivinni külső eszközre?

(#84041) TA68 válasza KoNZoLik@ (#84039) üzenetére


TA68
senior tag

Régen volt, de annak is volt egy hangulata. Most, hogy beszéltünk róla, visszajött egy csomó emlék..... :)

Fórumtársaktól elnézést az off-ért

(#84042) #94529552 válasza Aidan85 (#84040) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nincs más mód, mert kihalófélben van a Jack a mai tévékből. Örülni kell neki, hogy optikai hangkimenet még van rajta, ahhoz sajnos kell egy DA konverter[link]. A tavalyi LH6-os szériában még van jack kimenet, csak az nem ennyi.

(#84043) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

lenne egy szubjektív kérdésem :) tudom LG topic,de azért megkérdem :)
szerintetek melyik a jobb?? LG OLED vagy SAMSUNG QLED

véleményetekre is kíváncsi lennék nem csak arra,hogy LG vagy SAMU

köszi előre is :)

(#84044) KoNZoLik@ válasza petya2012 (#84043) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Samu Qled-ről nem sok jót hallottam, mondjuk ez nem jelenti azt, hogy ne lenne jó, viszont LG Oledről rosszat nem nagyon mondtak még!
Az első modelleknél voltak kisebb hibák, de a mostaniak már elvileg nagyon jók!
De vannak itt szakértők, ők majd részletesebben beszámolnak ha akarnak, vagy átmész az aktuális topikba és ott biztos megmondják a tutit😁

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 809 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#84045) TA68 válasza petya2012 (#84043) üzenetére


TA68
senior tag

Egyértelműen OLED. :K

(#84046) Lacielvtárs válasza TA68 (#84045) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1,egyértelműen LG OLED, főleg hogy lg topikban vagyunk ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#84047) OPiiPO válasza petya2012 (#84043) üzenetére


OPiiPO
addikt

kis Prohardver olvasnivaló a témában

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84048) Aidan85 válasza #94529552 (#84042) üzenetére


Aidan85
aktív tag

:R
Erre a DA konverter opcióra nem gondoltam, pedig milyen kézenfekvő megoldás! Be is rendelek egyet.

(#84049) huncutka1029 válasza KoNZoLik@ (#84044) üzenetére


huncutka1029
addikt

még egy független vakteszt is volt a két technológia között.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#84050) OPiiPO válasza huncutka1029 (#84049) üzenetére


OPiiPO
addikt

ezt kerestem még, köszi!

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.