Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99001) Milka 78 válasza Nagyz777 (#98999) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az 55SM8500, dettó ugyan ilyen volt. Fényerőt levéve alig látható viszont a sötét részletek eltűntek a képről...2 nap szenvedés után én visszaküldtem és hosszú évek után elengedtem a gyártót is.

(#99002) Eghonister válasza Fuvaros (#88821) üzenetére


Eghonister
friss újonc

Szia,

Látom ez már lassan két éve volt nálad. Sikerült valami megoldást találni rá?
Nálunk most igyan ez a helyzet. Két napja ilyen. Eddig 5-10-20 perc várakozás után bekapcsolt. De ma “meg sem fordul a fejében”!

Tudsz segíteni mit lehet tenni ilyenkor?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#99003) norbertoth válasza Nagyz777 (#98999) üzenetére


norbertoth
senior tag

LED-es tv-k hátránya...

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#99004) Milka 78 válasza norbertoth (#99003) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem egészen. Sem a q70-nél, sem a q80-nál egy deka bevilágítás sincs még full fényerőn/tök sötétben sem. Persze a q80 azért már más árkategória, de a 70-es alig került többe.

(#99005) castiels válasza Nagyz777 (#98999) üzenetére


castiels
addikt

Elég gáz, ki kell cseréltetni.

(#99006) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Úgy látszik ez az edge ledes nanocellás széria nem jött össze az LG-nek. Kíváncsi lennék az SM9000 milyen ehhez képest.

Én is futottam egy kört januárban egy 49SM8200-vel, de ment vissza szörnyű bevilágítási gondok miatt. És azóta rendszeresen tűnnek fel hasonló problémákkal felhasználók.

Januárban azt gondoltam, hogy megvárom majd a 48"-as oledek eljövetelét, de hát annak (is) bekavart a jelenlegi helyzet, Techradaron olvastam, hogy ez az év sem az oledek éve lesz, és a 48"-oleddel sem sikerül majd szélesebb körben elterjeszteni, mert elég magas kezdő árakat prognosztizálnak (1500 angol font) A gyártót én nem akartam elengedni a WebOS miatt, így annak ellenére, hogy evvel a típussal kapcsolatban is futottam bele problémát jelző vásárlókba, pár napja beruháztam egy 50UM7450PLA-t.

Úgy néz ki, hogy szerencsém volt (durva, hogy ez azon múlik), mert nincsenek bevilágítási gondok. Tudatosan választottam VA panelt az IPS-sel szemben, mert mozizni leginkább sötét szobában és kvázi szemből szoktunk. Úgy szerintem nagyon jó a képe ennek a panelnak, lcd-hez mérten jó a fekete, és a színek is. Az kicsit szokatlan, hogy ha napközben csak úgy oldalról rápillantok akkor "mást" látok, de barátkozom vele. Most egész elfogadható áron van a típus, 125 ezerért sikerült hozzájutni, nem akartam 2x ennyit kiadni egy direct ledes nanocellára. Még azért tesztelgetem, le se húztam a fóliát a káváról, hátha vissza kell ezt is vinni valamiért, de mondom egyelőre jónak tűnik :)

Feel Good Inc.

(#99007) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

Üdv! Egy LG 43UM7600PLB tv-t tervezek venni, falra szerelve lesz. a fali konnektorhoz az esztétikus elvezetést figyelembe véve egy kb. 4m-es tápkábel kellene. Néztem a netet, van egy csomó hosszú kábel, de tud valaki segíteni, hogy pontosan milyen típusút keressek ehhez az LG TV-hez? Esetleg valami megbízható beszerzési helyet, ahonnan postáznak is, nem arany árban.

Szerk: közben találtam egy ilyent...ez lenne az amit keresek? [link]

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#99008) blakey válasza Pompi (#99006) üzenetére


blakey
félisten

Ez egy 2017-es IPS TV, most fotóztam a tablettel, bocs a minőségért de a lényeg látszik,nincs bevilágítás pedig Edge LED, SJ810V.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99009) Sys85 válasza Sgt. Chris (#99007) üzenetére


Sys85
veterán

Ez a csati univerzális,rengeteg cuccon van ilyen.
Hogy egyenes csatisat veszel,vagy 90 fokost teljesen mindegy,rád van bízva.Mondjuk a megtörés elkerülése miatt fali konzolon jobb a 90 fokos.
Ha nem jön be,akkor meg 14 napos elállás ott van lehetőségként.

(#99010) Pompi válasza blakey (#99008) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Elhiszem neked, nem is azt mondtam, hogy minden rossz ami edge led, de a jelek szerint ezzel az SM8xxx szériával sok a gond.

Feel Good Inc.

(#99011) csige791


csige791
tag

Sziasztok LG C8 nem ismeri fel az NTFS file rendszert. Így nem tudok a külső vinyóra rámásolni egy 4K filmet mert a Fat32 nem enged akkora fileokat.

Mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

(#99012) agemate válasza junior19 (#98997) üzenetére


agemate
addikt

Köszönöm, megcsináltam a fényerőt és a kontrasztot is.
Az "Eredeti" képmódot használom ezekkel a beállításokkal (az általad linkelt tesztvideó után):

Háttérfény 100
Kontraszt 100
Fényerő 54
Élesség 25
Színmélység 70
Árnyalat 0
Színhőmérséklet C21

A többi (speciális és további beállítások) értékek a gyárin. Elég világos szobában nézem, a TV merőlegesen helyezkedik el az ablakra. A redőnyöket félig le szoktam engedni. Este pedig a TV mögé helyezett lámpát használom legalább, de sokszor még az állólámpát is felkapcsolom. Kb. 3 méterről, nem teljesen szemből, kb. 70 fokos szögből nézem.

További problémám ugyanez. Laptophoz a "Játék" képmódot használom, a gyors válaszidő miatt bekapcsoltam az "Azonnali játékmódot", illetve a "HDMI Deep Colour Blacket" is. VLC-vel és MediaPlayer classickal is ez a gond. A laptopomon hibátlanul megy (i7 és GTX1050Ti).

[ Szerkesztve ]

(#99013) asdf_ válasza csige791 (#99011) üzenetére


asdf_
veterán

exFAT?

(#99014) blakey válasza agemate (#99012) üzenetére


blakey
félisten

Háttérfény 100? :Y Az inkább 30-40 között legyen. Lehetőleg ne Eredeti képmódot használj, Színház vagy ISF módok egyikét állítsd be. Látatlanban is azt mondom, hogy semmilyen fekete nincs nálad és a szín is túl van tolva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99015) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

Üdv!

A 43UM7600PLB-vel kapcsolatban vélemény? A fémes káván kívül sok eltérést nem találok a 7100PLB és e között a panel paramétereit tekintve...árban viszont kb. 20k... Mondjuk a 7600 felé húzok, de a pénz az pénz.

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#99016) asdf_ válasza Sgt. Chris (#99015) üzenetére


asdf_
veterán

A 7100 rgbw-s, tehat nem igazi 4k-s panel (na nem, mintha látnánk szerintem) és aszem magic remote sem jár hozzá.

(#99017) blakey válasza asdf_ (#99016) üzenetére


blakey
félisten

Az RGBW is 4K csak 1 pixel nem 3 alpixelből áll hanem 4-ből, tehát a 2160p mindenképp megvan. A "W"-nek köszönhetően sokkal jobb a fehér. Ha nagyon közel ülünk és türelmesen vizslatunk egy képet akkor lehet, hogy észreveszünk apró eltéréseket 1-1 árnyalatban de valójában tényleg nem veszel észre semmit. Nem érzem rossznak az RGBW-t, persze ha a mögötte lévő elektronika megfelelő illetve a panel előtti rétegek is jól működnek, eltérő esetben gondot okozhat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99018) asdf_ válasza blakey (#99017) üzenetére


asdf_
veterán

A 2160p megvan, de a 3840 széles nincs, csak a 3/4-e, tehát ha erre ráeresztesz egy 1920*1080-as hálóábrát, akkor csúnyán elhasal mögötte. De egyrészt nem ez a felhasználási módja a tv-nek, másrészt amúgysem olyan közelről nézi senki, hogy egyáltalán az érzékelhető 4K felbontáson belül legyen a szeme.

[ Szerkesztve ]

(#99019) blakey válasza asdf_ (#99018) üzenetére


blakey
félisten

Rengeteg tesztábrát nézek, mert lejátszókat tesztelgetek, nem hasal el olyan szinten mint gondolnád, megvan a 3840 pixel is, teljesen mindegy, hogy 3-al vagy 4-el osztod, a szorzatuk ugyanannyi, de természetesen sz@rásig lehet boncolgatni és elemezgetni, az eredmény fontos és megvan a 3840 össz pixelszám. Az 1920 pixel is ugyanúgy megvan.
Pl.: teljesen mindegy, hogy 1500 lépésből vagy 1400-ból teszel meg 1 km-t, mindkét esetben megvan az 1 km.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99020) castiels válasza blakey (#99019) üzenetére


castiels
addikt

7450 55'-ról nem tudod véletlenül milyen panel van?
RGBW-s?

[ Szerkesztve ]

(#99021) blakey válasza castiels (#99020) üzenetére


blakey
félisten

Újabban már nem tűntetik fel de ha közelről, fényképezővel vagy nagyítóval megnézed akkor látható, hogy van + fehér pixel vagy nincs.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99022) asdf_ válasza blakey (#99019) üzenetére


asdf_
veterán

Fölösleges dolgon szkanderozunk, de épp ráérek. Nem, nem mindegy a rácsmintánál. Ha van egy 4K felbontású kijelződ, és arra egy FHD rácsmintát akarsz rakni mondjuk zöldből, az azt jelenti, hogy a páratlan pixelek zöldek, a párosak feketék. Mivel ugyanaz a maszk van rárakva az RGBW-re is, csak ott van egy fehér pixel is, az azt jelenti, hogy a vízszintes felbontás csak a háromnegyede, a rács nem a zöld pixelre fog esni és neki kell állni kikeverni valahogy. Demonstrálom a tesztábrát, tessen a vastag kiemelés sűrűségét nézni:

RGB 4K:
RGBRGBRGBRGBRGBRGB

RGBW 4K
RGBWRGBWRGBWRGBWRGBW

Ide esne a zöld vonal RGBW kijelzőn, minden harmadik pixelsorra:
RGBWRGBWRGBWRGBWRGBWRGBW

De, mint mondottam, egyrészt jellemzően nem ülünk olyan közel a kijelzőhöz, hogy meg tudjuk különböztetni a 4K-t FHD-tól, másrészt 4K tartalmat is elég keveset fogyasztunk, így ez most még kb. halálmindegy, mert látványiilag okzhat több pluszt a W, mint amennyi hátrányt okoz az emiatti átméretezés (ami -amíg valami AI-t rá nem eresztünk- kényszerűen minőségromlással jár) Egy kockásinges csóka előbb lesz moirés RGBW-n, ez mondjuk tuti, de átlagjúzernek a kábeltv-t nézve az SD-ről meg HD-ről upscale-elt képnél kb. halálmindegy, hogy RGB-t vagy RGBW-t néz (pont emiatt rakják gondolom a belépő szériába).

[ Szerkesztve ]

(#99023) saltanus


saltanus
aktív tag

Sziasztok !

Ma reggel egy vertikalis csik jelent meg a LG 55UH8507 tvmen. Először csak megnyomtam finoman felülről a tv szélénél, el is tünt de utánna visszajött és azóta látszódik.
Szerintetek javitható? És ha igen szeritnetek mennyiért és hol?
2017 ben vettem garancia már biztos nincsen ra

Váaszotokat előre is köszönöm !

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#99024) blakey válasza asdf_ (#99022) üzenetére


blakey
félisten

Nos, vártam, hogy ezt írd, ezért válaszolok. :) Semmilyen szinten nem kell megmagyaráznod, a 3840 pixel ott van, ha ezt alpixelekre bontod akkor mindegyik pixelből 960 van, tehát 960R, 960G, 960B, 960W. Abból indulsz ki, hogy az RGB a tökéletes UHD, de ezt miből gondolod? Azért mert a többi gyártó így tesz vagy korábban ez volt a szokás? Kérlek ne próbáld megmagyarázni, mert tökéletesen értem de nem jól vázolod fel a témát, nem úgy közelíted meg ahogy kéne, rossz szavakat használsz amikor azt mondod, hogy nem valós 4K az RGBW, valós az csak másként és ebben az esetben az RGB-hez képest értendő, értelmezhető, hogy nem az lenne, de azt is lehetne állítani, hogy az RGB nem valós 4K az RGBW-hez képest. :)
Egyébként nem szkanderozunk csak csak te érzed úgy.

(#99023) saltanus
Szerintem javítható, de a panelcsere miatt már nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99025) saltanus válasza blakey (#99024) üzenetére


saltanus
aktív tag

de miert ki kell cserélni az egész panelt??? :Y

meg emlitettem h először eltünt teljessen mikor nyomgodtam, de sajnos most már nem reagál...

miert mennyi lenne egy ilyen panel csere ára?

[ Szerkesztve ]

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#99026) blakey válasza saltanus (#99025) üzenetére


blakey
félisten

Meg kell kérdezni a megfelelő topikban. Ott lehet, hogy kép alapján is tudják a pontos diagnózist.
ui.: közben látom, hogy feltetted ott a kérdést, amúgy nagyon helyesen, mert odavaló.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99027) castiels válasza blakey (#99021) üzenetére


castiels
addikt

Vajon miért nem tüntetik fel újabban? Mert az emberek félreértelmezik vagy mert tényleg van benme valami....

[ Szerkesztve ]

(#99028) blakey válasza castiels (#99027) üzenetére


blakey
félisten

Nem tudom, 4 vagy 5 éve jelen van az RGBW, eleinte lehetett tudni, hogy melyik milyen de most csak akkor ha közelről megnézzük. Displayspecifications oldalán nem szerepel, tehát ugye lehet ilyen is meg olyan is. Korábban azon is ment a "lovaglás", hogy valós 10 bites a panel vagy 8bit+FRC, manapság más az utóbbi a gyakori és általános használat mellett nem venni észre a különbséget.
Most megnéztem és pl. a 49UM7400-nál feltűntetik, fene tudja, hogy mi miért van, az a biztos ha közelről megnézed.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99029) Nagyz777 válasza Milka 78 (#99001) üzenetére


Nagyz777
csendes tag

Mi lett helyette? en is mint sokan -ahogy latom- a webos miatt (is) dontenek az LG mellett. Samsungnak milyen a kezelo felulete pl.?

(#99030) Nagyz777


Nagyz777
csendes tag

+1 kerdes: Letezik olyan oldal ahol lehet keresni LG tv panel tipusara?

ahogy olvasgatom a forumot nagyon ugy tunik hogy a VA panel lenne jobb.

(#99031) junior19 válasza Nagyz777 (#99030) üzenetére


junior19
senior tag

Az Lg-nek az 50" és 70" UM sorozatú modelljei va panelesek, meg van egy 60UMXXXX modell, ami va paneles. A többi ips.

codec project

(#99032) norbertoth


norbertoth
senior tag

Sziasztok!

Van egy 43UJ670V tv-m és olyan van hogy egy Apple tv-vel van összekapcsolva HDMI-n. Azt vettem észre hogy be-be receg a kép néha, ez mitől lehet szerintetek? Az baj lehet hogy ha nem a HDMI 1-bennvan hanem az alatta lévő HDMI 2-be?! A kábel megfeleő mert megy rajta a 4k. Beállításokban érdemes matatni emiatt? Az Apple tv beállításaiban 4k SDR-re van állítva a kép, de van 4k HDR is.
Van itt olyan akinek van apple tv-je esetleg? :R

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#99033) junior19 válasza agemate (#99012) üzenetére


junior19
senior tag

Sok minden nem egyértelmű megint.
A 70 fokos szöget hogyan kell értelmezni? Mert ha szembe vagyunk a tévével, s ezt vesszük 0 foknak, akkor jobbra-balra van 90 fok, ami már a tévé síkja. Ha szemből, a 0 fokból számoljuk a 70 fokot, akkor már majdnem a tévé síkjával kerültél, ilyen szögből semmilyen lcd nem fog normális képet adni.
Ha ez a helyzet, akkor én legelőször vagy egy forgatható állványra raknám, vagy forgatható falitartóra, hogy a legkisebb legyen a nézési szög. Hiába ips paneles, ekkora szögből nem tud normális képet adni.
Ez a nagy szög még megmagyarázná a nagy színmélység értéket mivel fakul a kép.
A többit nem.
Színhőmérséklet: C21 ha már ezt használod. akkor a W felé kellene teljesen elhúzni, nem a C-re emelni, mert az amúgy is hideg színhőmérsékletet még emeled. Így minden színed kékes árnyalatú.
Háttérfény: 100 Egy teljesen világos szobában még szükség is lehet rá, de ilyen körülmények között a Fényerő 54-es értéke biztosan kevés, bezárja a fekete szintet, sötét részletek eltűnnek.
Ha a redőnyöket félig leengeded, az már nem világos szoba, jó lehet a fényerő értéke, de ilyen esetben a háttérfény értéke nagyon magas.
Este a tévé mögötti lámpa használata jó, nem világítja meg a panelt, így nem hat a képre. Kontrasztot viszont emel a megjelenítésen. De a háttérfény értéke magas ilyen helyzetben is.
Ha az állólámpát is felkapcsolod, akkor az már a képre is hatással lesz, gondolom ez nincs a tévé mögött. De a tévé mögé is felesleges ennyi fény. De ha felkapcsoltad, akkor már kellhet a magasabb háttérfény, de ilyenkor már biztosan kevés a fényerő értéke.

Ha jól értettem a 70 fokos nézési szöget, akkor én legelőször mindenféle állítgatás előtt a nézési szöget csökkenteném valamilyen módon.

codec project

(#99034) Nagyz777 válasza junior19 (#99031) üzenetére


Nagyz777
csendes tag

Ezt hol lehet lekerdezni hogy melyik VA es melyik IPS? Az LG oldalan nem talaltam semmit ezzel kapcsolatban.

Szamomra egy 55” vagy 65” os kepatlo lenne megfelelo.

Elore is koszonom.

(#99035) blakey válasza Nagyz777 (#99034) üzenetére


blakey
félisten

50" és 70" a VA LG-nél, az összes többi IPS, nincs mit lekérdezni. Más méretben egyéb márkánál kell keresgélned vagy ha LG akkor OLED.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99036) Nagyz777


Nagyz777
csendes tag

Másképp teszem fel a kerdest, honnan lehet ezt tudni?
Hol van feltüntetve a TV leirasaban, vagy barmely specifikacioban?
Vagy van olyan oldal ahol ezt lehet ellenőrizni egy-egy tipussal kapcsolatban?

(#99037) Pompi válasza Nagyz777 (#99036) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Itt megtalálod a panel típusokat.

De ahogy már blakey leírta (kiegészítve) az 50", 60" és 70"-es modellek VA panelesek.

Feel Good Inc.

(#99038) blakey válasza Pompi (#99037) üzenetére


blakey
félisten

60"-os nem VA, legalábbis ott nem 100%, hogy azt kapsz illetve kb. 3 éve már nem gyártják azt a méretet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99039) junior19 válasza blakey (#99038) üzenetére


junior19
senior tag

[link]
60"-ban csak ez az egy modell van, ez va paneles. Többen jelezték is itt, ilyet vásároltak.
Hogy az idei modellek között lesz-e 60"-os, az megint jó kérdés.

codec project

(#99040) Nagyz777


Nagyz777
csendes tag

Koszonom.

Idokozbe nezegettem az SM es az UM szeria kozotti kulonbsegeket - es ugyan laikus vagyok - de nem lattam szamomra lenyegi kulonbseget.

Mindegyik Magic Remote, WebOS, Airplay, 4K, HBOGO... kepes.

Ebbol adodik a kerdes - ami lehet csak szinten szamomra kerdes - miert nem az UM szeria a hypeoltabb? 🤷‍♂️ Miben lehet jobb az SM ha abban a lenyegi kerdesben sem jobb mint a kepminoseg? 🤷‍♂️

[ Szerkesztve ]

(#99041) blakey válasza junior19 (#99039) üzenetére


blakey
félisten

Ezért írtam, hogy nem minden 60" VA, mert ez pl. nem az volt. Illetve azt már nem is követtem, hogy az UM-ből is volt 60"-os. Manapság már nem egy átlagos méret, 65"-t preferálják.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99042) junior19 válasza blakey (#99041) üzenetére


junior19
senior tag

Az Sj az nanocellás volt, ha jól emlékszem. Annak a mostani megfelelője az SM. De ez te is tudod.
Va paneles csak UM sorozatban van a tavalyi palettáról, 50 és 70-es méretben. Ezekben van többféle felszereltségű.
A 60UM7100-as van csak az UM sorozatból, ebből nincs több verzió, ami va paneles.

codec project

(#99043) saltanus válasza Nagyz777 (#99040) üzenetére


saltanus
aktív tag

nem akarlak elszomoritani de szerintem majdnem hogy mindegy hogy milyet veszel, hidd el...
lényeg hogy legyen rá legalabb 5 év garancia, mert ezek 3 év után besz@rnak.....

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#99044) Milka 78 válasza Nagyz777 (#99029) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Samu 55q70r és 55q80r (sajna már nehéz jó áron szerezni belőlük a 2020-as paletta meg drága és le lett butítva).
Kb más kategória, nem is lehet összehasonlítani a 70-essel...viszont a TizenOS sokkal korlátoltabb mint a WebOS&Magic Remote. Hozzáteszem faék egyszerűségű és használható, de pl nincs légegér/egér funkció a menüben és lépkedni kell rendesen benne (egér támogatás csak a böngészőben) a nyilakkal, igaz yt alatt meg működik a klaviatúra ami meg WebOS alatt nem ment...A Samu panel az LG rendszerével kb verhetetlen lenne.

(#99045) norbertoth


norbertoth
senior tag

Időközben rájöttem hogy valamelyik képjavító cucc miatt receg be a kép, érdekes hogyilyet produkál, de a truemotion nem ártana pedig mert így meg reeg ha nincs bekapcsolva pl a sima módra..

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#99046) Nagyz777 válasza saltanus (#99043) üzenetére


Nagyz777
csendes tag

Az mar kevesbe erdekel, de legalabb az indulo 0-a pontba klappoljon minden.. Hat ebbol ugy latom 70UM7450 lesz.

Koszonom az infokat.

[ Szerkesztve ]

(#99047) kzolee216


kzolee216
aktív tag

Sziasztok!

Par napja vasaroltam haszbaltan egy IPS kijelzovel rendelkezo monitort LG 29UM68. A kepernyo aljan egy folt jelenik meg szurke hatternel a kijelzo bemelegedese utan. Hidegen a jelenseg nem lathato. Mi lehet ez? Csak szurke hatternel veheto ki, mas szinnel nem lathato.

Ez panel problema, garancialis, vagy teljesen normalis?

Koszi.

(#99048) ultio


ultio
senior tag

Sziasztok!

55UM7450PLA tévére tudott valaki képernyőt megosztani Windows 10 Pro-s laptopról?
Nekem nem sikerült. Egy darabig látta a laptop a tévét, de nem tudott csatlakozni.
Ezek után töröltem a Screen Share előzményeket, azóta 2 laptop és egy mobil se látja a tévét.
Érdekes viszont, hogy másik hálózaton lévő tévéket pedig lát.
Tudom, hogy gyári visszaállítás kellene, de jó lenne tudnom, másnak megy-e a screen sharing.

rasti rusti

(#99049) saltanus válasza kzolee216 (#99047) üzenetére


saltanus
aktív tag

szia

szerintem csereltesd ki, mert ez nem normalis...

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#99050) saltanus válasza Nagyz777 (#99046) üzenetére


saltanus
aktív tag

nagyon jo valasztas szerintem nekem 55 van de mar banom h nem nagyobbat vettem, mert minnel nagyobb annal jobb :))

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.