Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86001) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Sziasztok,

LG 49UJ634V, TV-hez milyen Magic remote távirányítót kell vennem? Tudtommal a MR600 nem viszi. (miért is vinné, anno az LF652V hez ilyen kellett.)

[ Szerkesztve ]

(#86002) KoNZoLik@ válasza zorromoto (#86000) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Szerintem nincs ilyen lehetőség egyenlőre egyik tévében sem, de majd kijavítanak ha mégis😁

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 809 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#86003) bkiky01 válasza odipapa (#85994) üzenetére


bkiky01
senior tag

Eléggé figyelek a részletekre, lehet én várok sokat a belépőszinttől. Elölről, bal alsó sarok, természetesen csak sötét képnél észrevehető, de sztem ennyiért akkor is jó vétel.

(#86004) zorromoto válasza KoNZoLik@ (#86002) üzenetére


zorromoto
senior tag

Akkor rögtön javitalak mert a 4 éves Philips tv-m is tudja ezt már.

(#86005) joe999


joe999
tag

Sziasztok!
LG tulajok segítségét kérném. Egy ismerősöm BF akcióban vett egy LG 43UJ620V TV-t. Az a problémája, hogy egy HUMAX HD-s beltérit bármelyik HDMI bemenetre rákötve kép van, de hang nincs. Ugyanez a beltéri egy Samsung TV-vel ugyanilyen beállításokkal hibátlanul működik. Az LG ügyfélszolgálat azt a tippet adta, hogy ki kell kapcsolni a HDMI deep colort, de ez nem segített. Minden beállítás átnéztem, volt már gyári visszaállítás, szoftver frissítés, de nem oldódott meg a probléma. Ha megnyomom az info gombot, akkor kiírja, hogy a hang PCM csak éppen nem szólal meg. Ha valakinek van ötlete, kérem segítsen.

[ Szerkesztve ]

(#86006) kari58


kari58
csendes tag

Helló. A TV UJ493607 LG
Ven egy fejhalgatóm 3,5 jack dugóval.
Vettem egy illesztőt aminek az egyik vége 3,5 Jack dugalj , a másik végén 2 db RCA dugó van.
az RCA be a tévébe de hang semmi. Bíztam benne ,hogy az RCA kimenetek lesz hang.
Mit kell tennem ??
Várom a segítséget, nagyon.
Köszi

(#86007) OldMike válasza joe999 (#86005) üzenetére


OldMike
őstag

Ez a HUMAX beltéri a MindigTV vételéhez van, vagy esetleg kábeltévés vagy műholdas szolgáltató eszköze? Alapból ez a tévé rendelkezik DVB-T, DVB-C és DVB-S tunerrel, tehát beltéri nélkül is veszi ezeket. Kártyahelye (CI-Slot) is van, tehát a fizetős műsor is megoldható lenne.

Azt még érdemes lenne megnézni, hogy a beltéri menüjében van-e valamilyen hangbeállítási lehetőség.
Illetve még egy (elnézést a banális felvetésért): biztos hogy a beltéri és a tévé távirányítóján is van valamennyi hangerő ráadva?

42LM660S

(#86008) OldMike válasza kari58 (#86006) üzenetére


OldMike
őstag

Sajnos a tévén lévő RCA csak bemenet, onnan hang nem fog kijönni.

42LM660S

(#86009) PartyNewl


PartyNewl
tag

Van ilyen ledes távirányítós lámpa a szobámba ugye ahol a Lg tv-m is van. Az a problémám hogy ha bekapcsolom a tv-t felkapcsolódik a lámpa ha megnyomok egy gombot a lámpa távirányítóján kikapcsol a tv...
Megőrülök bazzeg....

(#86010) KoNZoLik@ válasza zorromoto (#86004) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Akkor Phillips-et kell venni, mert volt már jópár tévém/phillips soha/ és egyik sem tudta ezt a funkciót!

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 809 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#86011) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Beszereztem egy LG 55UJ6307 TV-t. Nagyon szép, nagyon jó.
Én általában DLNA-ról nézek anyagokat. Így tettem akkor is amikor 4K tartalmakat akartam kipróbálni.
Több video is bufferelt. Ezek után ránéztem a routerre, és látom hogy csak 100Mbit/s-el kapcsolódik a TV.
Azt hittem a kábel, de átdugva egy gigabites laptopba 1000Mbit/s link sebességet jelez.
Az lehetséges 2017-ben hogy egy UHD TV-be csak 100Mbit/s LAN portot raknak? :U

(#86012) zorromoto válasza KoNZoLik@ (#86010) üzenetére


zorromoto
senior tag

Természetesen nem ez fő funció amiért anno Philipset vettem,de úgy gondolom hogy a telefonos applikáció akkor teljes ha ezt a funciót akkor is tudja ha a bekapcsolást kell elvégeznie nem csak kikapcsolást.
Szerintem tudja is csakj még nem jöttem rá hogyan.ugyanis a minap mikor frissített egy alkalmazást ,ki is írta hogy egyuttal aktiválodott a wifin keresztüli bekapcsolás,és ez akkor lesz elérhető ha újból ki-be kapcsol a tv.

Na mindegy majd kiderűl.

[ Szerkesztve ]

(#86013) Milka 78 válasza bkiky01 (#86003) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Fényerő és háttérvilágítás le.Elég jól ki lehet focizni a hibákat egy jó beállítással és egy hátsó led világítás is sokt tompíthat a jelenségen.

(#86014) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Megjött a Tv-m: 43 UJ7507

Ígértem bluetooth tesztet. Rendben működik a fejessel, és a hangszóróval is.

Ezekkel teszteltem:
Thonet & Vander Kürbis BT 2.0
KitSound Manhattan (tesco)

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#86015) the.odzsy válasza Dzsolo (#86001) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Az AN MR650A Magic Remote jó neked, mivel a tv-d 2017-es modell.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#86016) the.odzsy válasza akom (#86011) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Nekem is ilyen típusú tv-m van. Az enyém a Zyxel ARMOR Z1 gigabites routeremre csatlakozik 5 GHz-es AC -s wifijére. Mivel a tv wifije támogatja a 802.11ac módot. Nálam nincs vele probléma.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#86017) herdsman12 válasza kari58 (#86006) üzenetére


herdsman12
őstag

Nem ismerem a TV-t, de Optikai kimenet biztos van rajta.
Egy ilyen vagy olcsóbb kínai DAC-on van 2 RCA és egy 3,5 jack kimenet. Az RCA mehet tovább erősítőbe és ha azon van 3,5 kimenet akkor abba fejhallgató. A jack kimeneten nincs hangerő szabályzás, de hallgatható hangerővel szól. Hangerő szabályzós Bt fülessel jól működik.

(#86018) szupi92


szupi92
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Most vettem egy lg 43uj6307 es tévét és elégedetlen vagyok vele,előtte egy samsung full hd volt és sokkal jobb a képe. 2 komoly gondom van vele. Játék közben,hogy ne legyen lassú illetve input lag ne legyen magas csak a játék mód tudom használni,viszont akkor alig van színe és fényereje a tévének. 2. Tévé adás vagy film közben a gyors mozgások közben olyan fura nem folyamatos hanem pillanatnyi akadasok vannak benne. Ezekkel lehet valamit kezdeni illetve tudtok mondani beállításokat filmre és játékra ? Köszönöm előre is a segítséget.

(#86019) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ahogy olvasom, egyes tévéknél a gyorsabb mozgásokkal, a tévéadásnál is lehet gond.
Mi a helyzet e téren a 43UJ701V-vel?
Most azt várom, hogy ismét 160-170 ezer Ft-közé essen vissza az ára, ami számomra ezen típus esetén még elfogadható.

(#86020) joe999 válasza OldMike (#86007) üzenetére


joe999
tag

Köszönöm a választ, te vagy a fény az éjszakában. Szóval ez nem szolgáltatói beltéri, az ismerősöm szabadon fogható orosz nyelvű adásokat néz rajta. Arra nem is gondoltam, hogy megnézzem milyen tunerek vannak a TV-be beépítve, valószínű, hogy ez lesz a megoldás. Egyébként szerintem a HDMI bemeneteknek semmi baja nincs, egyszerűen csak valamiért nem szeretik egymás (TV HDMI 2.0 vs. SAT HDMI1.x) Mégegyszer köszi a tippet.

(#86021) Cabaye89


Cabaye89
csendes tag

Sziasztok! Tegnap megérkezett az LG 32LJ500U tv-m. Tudnátok segíteni a képernyő beállításoknál? Nem vártam semmi extra képet, de valahogy sehogy sem tetszik a kép akárhogy állítom. Vagy itt, vagy privátban elküldené valaki az ő beállításait erre a tv-re?
Köszi :)

(#86022) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy-két kérdésem felétek:

1. Van otthon egy Synology NAS-om, és szeretném a tv-vel (55UH7707) összekötni. A tv-t kábellel kötöttem be a hálózatba. Net van a tv-n (egyelőre csak a böngészővel próbálva), viszont valamelyik menüben (fényképek.. vagy valami ilyesmi) megtaláltam a nas-t is, viszont amikor csatlakozni szeretnék hozzá azt írja, hogy "Instabil kapcsolat - A kapcsolat nem stabil. Ellenőrizze a kapcsolat állapotát." Beszéltem chat-en a LG-vel, ott arra jutottunk, hogy tv alaphelyzetbe állítás, ha az sem oldja meg akkor adtak egy szervíz telefonszámot. Mielőtt kihívnám a szerelőt gondoltam megkérdem itt is, hogy valaki találkozott-e már hasonlóval? Ha igen hogyan oldódott meg nála? Láttam, hogy volt már ez itt téma, de a megoldások már elmaradtak a kérdések után, illetve a kérdezők sem eröltették a dolgot tovább.

2. Nagyon láma kérdés jön: egy 32"-os régi LG-ről lett váltva 55"-osra. Nézve műsorokat, főleg filmet, sorozatot bármelyik csatornán, nagyon furának tűnik az egész élmény. Barátnőm úgy fogalmazta meg, hogy színpadias az egész, ami szerintem is helytálló. Furák a kameramozgások, a különböző jelenetek, kicsit olyan, mintha látnám a stúdiót is miközben nézek valamit. Eddig nem volt lehetőségem 32"-osnál nagyobb képernyőhöz, de ott azért jobban bele tudtam feledkezni a sztoriba. Ez normális? Főleg ilyen nagy átmérő különbség után, megszokja majd a szemem, vagy ez nem lenne normális? Van olyan, hogy mozog egy szereplő, kjicsit néha olyan érzésem van, mintha néha-néha gyorsítva lenne a jelenet. Van a tv-hez kötve egy xbox360 is, játék közben nem veszek észre ilyeneket...

Előre is köszönöm a válaszokat!

El Psy Kongroo

(#86023) OPiiPO válasza Véreshurka (#86022) üzenetére


OPiiPO
addikt

Nekem az írásodból az jön le, hogy az úgynevezett "szappanopera" effektust látod. Kapcsold ki teljesen a Trumotiont és megszűnik a problémád.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#86024) Véreshurka válasza OPiiPO (#86023) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi, megnézem majd. Egyébként nagyon találó elnevezés, valóban olyan. Egyébként van értelme bárhol a truemotion-nek?

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#86025) zsolesz6


zsolesz6
aktív tag

Sziasztok,

Van egy UF680V típusú készülékem. A kérdésem az lenne, hogy ez csak USB-ről tud lejátszani 4K tartalmat, vagy valahogy megoldható DLNA-n is. Nekem ez valamiért nem sikerült. Lehet nem WiFi-n kéne hanem kábeles kapcsolaton?

Illetve arra lennék még kíváncsi, hogy a WebOS-t lehet-e upgradelni ezeken 3.0-ra, vagy az épp aktuálisra?

[ Szerkesztve ]

(#86026) KoNZoLik@ válasza zsolesz6 (#86025) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ez az upgrade dolog engem is érdekelne, meg egyáltalán jön még frissítés ezekre a 2015-ös modellekre? Lassan 1 éve volt utoljára az enyémen frissítés UF850V.
Vagy az LG magasról sz@rik a "régebbi" modellekre?

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 809 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#86027) g4mer


g4mer
senior tag

Sziasztok! Black Friday alkalmával vettem egy LG 43LJ500V típusú TV-t (85k), amivel ennyiért teljesen megvagyok elégedve, viszont egy problémám van vele.

Normális hogy ennyire visszatükröződik róla minden? LED fényforrásokból eredő fénytől ilyen irizáló színeket produkál :DDD Lehet, hogy kéne rá egy matt fóliát szerezni?

Sic Parvis Magna

(#86028) berbatov2 válasza Véreshurka (#86024) üzenetére


berbatov2
senior tag

Sportkozvetiteseknel jol jon, amugy utalom en is.

(#86029) reseller válasza tihibaby (#85910) üzenetére


reseller
csendes tag

Szia!

LG márka szervizben ( Bp. Váci út) lehet kapni kisebbfajta Eszterházy vagyonért. :-( (15.000 Ft)
Ha nincs raktáron 3-4 nap alatt berendelik

(#86030) IcEnergy válasza szupi92 (#86018) üzenetére


IcEnergy
csendes tag

Hello, nekem is ugyan ez a gondom. Ha a TV-n youtube-on játszok le 4k vagy HD videot, akkor tökéletes, ha a számítógépre rákötve játszanék le rajta filmet akkor nem folyamatos a mozgása. Van valami megoldásod már rá?

(#86031) Zοltta válasza IcEnergy (#86030) üzenetére


Zοltta
senior tag

Lehet a kábeled a ludas... Milyen kábelt használsz?

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#86032) vampiree


vampiree
újonc

Sziasztok!
Black Fridaykor sikerült vásárolnom egy LG55UJ6307 típisú készüléket.
Sajnos azt tapasztalom, hogy alkalmatlan lan hálózaton keresztüli DTS hangátvitelre, gyakorlatilag szakadozik és nézhetetlen. (mintha folyamatosan bufferelne)

USB-n keresztül simán lejátsza, LAN-on valamiért nem.
Tudtok valamilyen megoldást ajánlani? Gondolkodtam egy NAS szerveren, de az csak akkor lenne megoldás, ha a NAS-t közvetlenül rá lehetne USB-n keresztül dugni a TV-re usb bridge kábellel. Lehet ilyet? Próbálta már valaki?

Szeretném elkerülni azt a több pontból álló metódust, hogy letöltöm,felmásolom hordozhatóra, átviszem, bedugom, nézem, visszahozom ...
Nem gondoltam, hogy probléma lesz belőle - ezért is vettem LG-t -, mert a két évvel ezelőtti model (LG43....) gond nélkül lejátsza hálózaton a DTS kódolású videókat...

(#86033) H.lacika válasza GEPESZ66 (#86019) üzenetére


H.lacika
tag

Hali

Ilyet néztem ki én is magamnak, hasonlóan várom hogy kicsit visszamenjen az ára, bár most láttam 170k-t.
https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/lg/43uj701v-p365987067/?gclid=CjwKCAiAo9_QBRACEiwASknDwahibyeF2V0VXS9DrzzrWFyL8rTMS64RSpygmj7t76IlelVLIlsXjRoCs1kQAvD_BwE

Akinek ilyen van esetleg írhatna róla véleményt, köszi

(#86034) atis1224


atis1224
tag

Sziasztok tegnap kaptam meg az lg 65 uj 634 tv-met túl sok időm nem volt teljesen feltérképezni ,de ha jól tudom van olyan funkciója hogy 4k fel skálázás , nem tudtam rá jönni hogy melyik lehet ez ebben kérnék segítséget ,valamint a tv -t a telekom tol rendeltem megic remote táv kapcs nincs hozzá szerintetek?????

hüvely mate 10 pro

(#86035) spileraaa


spileraaa
senior tag

LG 32LJ500V
itt [link] hibásan úgy írja hogy VA paneles pedig minden más oldalon ips panelt ír

hol lehet megnézni hogy 32 inches LG tvk közül melyik VA paneles 100%-ra?

a másik fórumon azt írták az jobb mint az ips paneles mert jobb a feketéje

vagy ha valaki tudja fel is sorolhatna koszi!

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#86036) the.odzsy válasza atis1224 (#86034) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Mivel 6-os sorozatú a tv-d ezért alapból nem jár vele magic remote. De lehet hozzá vásárolni 650A-s kell.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#86037) bobi22


bobi22
csendes tag

Sziasztok
Ma meg érkezett a 55UJ635V minden szupi.Már ki is írta hogy van frissítés érdemes rá nyomni
vagy felejtős?

(#86038) atis1224 válasza the.odzsy (#86036) üzenetére


atis1224
tag

Köszönöm picit el szomorít nem gondóltam volna ,hogy egy 300 e tv-hez még kül táv irányítót kel hogy vegyek az előző samu hoz 6400 alapból járt

hüvely mate 10 pro

(#86039) szupi92 válasza IcEnergy (#86030) üzenetére


szupi92
tag

Nincs még. Innen várom a megoldást. Nem értek,hozzá sajnos. Az a baj ,hogy tv adás és közben nagyon látszik ez a hiba. Játék közben nincs ilyen ott az bajom,hogy legyen rendes válaszidőm csaka játék mód játszik,úgy meg csúnya a kép ami alapból se tetszik jelenleg.

(#86040) g4mer válasza g4mer (#86027) üzenetére


g4mer
senior tag

? :U

Sic Parvis Magna

(#86041) Véreshurka válasza berbatov2 (#86028) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Sportcsatorna az nincs, de már elkezdtem próbálgatni a különböző beállításokat. Lesz vele meló bőven :))

El Psy Kongroo

(#86042) proper


proper
őstag

beszállok én is egy friss 55UJ634V-vel a csoportba

ha esetleg valaki tud hozzá egy frankó beállítást azt megköszönném :R

érdemes beszerezni a magic távirányítót?

(#86043) Jimmy66 válasza proper (#86042) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Érdemes, csak nehéz...

(#86044) bkiky01 válasza proper (#86042) üzenetére


bkiky01
senior tag

LG TV Plus app is jól teszi a dolgát sztem.

(#86045) OPiiPO válasza atis1224 (#86034) üzenetére


OPiiPO
addikt

Magic Remote nincs hozzá alapból, 4K felskálázás automatikus (mindkettőt leírtuk százszor, legközelebb keresgélj a topicban picit mielött megkérdeted ugyanazt százegyedszer is :P )

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#86046) OPiiPO válasza proper (#86042) üzenetére


OPiiPO
addikt

beállítások: ezt nézd meg, meg eztet, esetleg még eztet

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#86047) OPiiPO válasza bobi22 (#86037) üzenetére


OPiiPO
addikt

frissítés igen, legjobb ha automatán hagyod

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#86048) Véreshurka válasza Véreshurka (#86041) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Egyelőre kézi beállítással 1 - 1-en hagytam a TM-t, kikapcsolva hangyányit szemcsésnek tűnt a kép.

Lenne valaki akinek vannak jó beállításai ehhez a TV-hez? - 55UH7707 - köszi előre is!

El Psy Kongroo

(#86049) dafnymia válasza Véreshurka (#86048) üzenetére


dafnymia
csendes újonc

google...

(#86050) pomo-sapiens válasza Jimmy66 (#86043) üzenetére


pomo-sapiens
csendes tag

Nehéz?Én 3 hete Edigitalnál vettem ilyen tv-t és ott rögtön vettem is hozzá.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.