Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94001) steele80 válasza NdrewSunix (#93999) üzenetére


steele80
senior tag

Kevés lesz a kártya a 4k felbontáshoz. FHD-ban menni fog rendesen, de ahhoz meg nem kell 4k-s tv. Nálam a 43UK6950 R5 2600x és GTX1070Ti 4k-ban low grafikán ki tud sajtolni magából 40-60 fps-t játékoktól függően, de ez nem teszi simává a játékot. FHD beállításon rendben van a játék, de mint írtam ahhoz meg nem kell 4k tv. Saját tapasztalatból írhatom, hogy a Samsung tévék valamivel jobban kezelik a játék módot.

(#94002) NdrewSunix válasza steele80 (#94001) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Igen, azt nem írtam le, hogy a célom az, hogy a filmeket nézzem 4K -ban (tulajdonképp csak ezért akarok venni másik TV-t a mostani Monitor TV helyett), a játékok meg mehetnek 1080p -ben, nekem úgy bőven elég. A kérdés hogy fog mutatni egy 43"-os TV-n az 1080p.

Esetleg van valami javaslatod 40" környékére Samsungból erre a célra?

[ Szerkesztve ]

(#94003) steele80 válasza NdrewSunix (#94002) üzenetére


steele80
senior tag

Ha a filmezés a fontos és utána a játék, akkor mindenképpen az LG 43UK6950-nél maradj. Nem fogsz csalódni! Egyébként teljesen jól mutatnak a játékok FHD-n is.

(#94004) NdrewSunix válasza steele80 (#94003) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

OK, köszi szépen az infót mindkettőtöknek, most már legalább végre előrébb jutottam a témával.

(#94005) asprey válasza NdrewSunix (#93999) üzenetére


asprey
tag

Teljesen jó! Project Cars 1-2, Assetto Corsa fut állandóan. Néha GTAV. Persze jobb lenne 60hz-nél többet tudna. A kártya tolná rendesen de v-sync on.

(#94006) NdrewSunix válasza asprey (#94005) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Fps-sel esetleg nem próbálkoztál?

(#94007) Rellind


Rellind
senior tag

Sziasztok. Itt mi lehet a probléma? Beállítás? Vagy valami hiba van a készülékben? [kép] [kép]

LG_60UJ634V

[ Szerkesztve ]

(#94008) nünüke1975 válasza Rellind (#94007) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Elég foltos a fal a háttérbe. :)

(#94009) Rellind válasza nünüke1975 (#94008) üzenetére


Rellind
senior tag

Meg az emberek arca is ilyen... :U

(#94010) Doki42 válasza asprey (#93998) üzenetére


Doki42
őstag

Nekem is ez van, jól néz ki monitorként is

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#94011) blakey válasza Rellind (#94007) üzenetére


blakey
titán

Kapcsold ki a képjavítókat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#94012) Rellind válasza blakey (#94011) üzenetére


Rellind
senior tag

Köszönöm.Eredeti beállítást választottam és kikapcsoltam mindent...Jónak tűnik... Érdekes,mert idáig a HDR volt beállítva és csak pár napja lett ilyen a kép....

(#94013) Grawens válasza Rellind (#94007) üzenetére


Grawens
senior tag

Én rájöttem! Glettvassal nem lehet festeni!? :DDD

(#94014) Zoló1981 válasza Rellind (#94007) üzenetére


Zoló1981
tag

Nekem régi LG-n akkor volt hasonló, ha a dinamikus kontrasztot és a gammát rosszul kombináltam.

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#94015) Rellind válasza Grawens (#94013) üzenetére


Rellind
senior tag

:DDD :C
Valami ilyesmire gondoltam én is :DDD :DDD :DDD

(#94016) NdrewSunix válasza Grawens (#94013) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

:DDD

(#94017) V8engines válasza Rellind (#94007) üzenetére


V8engines
tag

Szia!
Főleg az, hogy sz@rba se nézik a szakmunkást, és nem fizetik meg (személyes tapasztalat).

:D

De gondolom a kérdés nem erre irányult.
Bocs, csak adta magát a válasz!

(#94018) olinka


olinka
csendes tag

Sziasztok! Usb-ről játszanék le mkv filmeket, direktben a TV-re dugva. A gyári lejátszón kívül van valamilyen webos app, ami képes végignézni a vinyót és IMDb és egyebek alapján előállítani minden filmről egy összefoglalót. Hasonlóan ahhoz, mint amit a Kodi csinál androidon. UK6750-m van.

(#94019) ovoid válasza V8engines (#94017) üzenetére


ovoid
tag

:DD

A fény, a sötétben, nem terjed.....

(#94020) lucky07


lucky07
aktív tag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok de kicsit tanácstalan vagyok.
Ez a 2 készülék lenne:

LG 50UK6950PLB SMART UHD 4K TV

LG 55UK6950PLB SMART UHD 4K TV

Tudom hogy méretbeli különbség de ott az edge megviláhítás vagy direkt megvilágítás nem tudom melyik lenne jobb,
Vagy itt van ez

Dimming - Helyi fényerő szabályozás

Local Dimming

ULTRA Luminance

Ultra Luminance

Erről sincs fogalmam.
Tudnátok segíteni? :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#94021) zoltannagy válasza mackosajt (#93997) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Nagyon a fényképen nem látszana semmi.
De mindegy is, Mert az LG-vel felvettem a kapcsolatot mert kb. Még 2 hó garancia van a TV-re ők pedig helyileg felvették a kapcsolatot a helyi szervizzel.
Kérték fényképezzem le a hibát a szamlat csatoljam plusz a product kódot és rendelik meg cuccot.
Nem nagyon keresik ők a hibát ezek szerint 1 hét mire megkapjak és az egész kijelzőt kicserelik a helyszínen és újra indul a 2 év. :)

(#94022) antistati válasza antistati (#93981) üzenetére


antistati
tag

Mint említettem, barátom LG LCD 75" -ösét nem tudják javítani, se cserélni, mert kifutott.
Ezért kellene neki másik TV min 75" vagy nagyobb.

86UK6500 -LG Smart 4K UHD TV
https://www.lg.com/hu/televiziok/lg-86UK6500PLA

75SK8100PLA
https://www.lg.com/hu/televiziok/lg-75SK8100PLA

https://www.lg.com/hu/lgcompf4/compare/compare.lg?category=/hu/televiziok

1. Kérdésem, hogy mennyire ajánlottak a fenti modellek, ha igen melyik lenne a jobb?

2. Vagy próbáljam rábeszélni, hogy várja meg az idei LCD 75"+ os LG LCD modelleket?

3. Esetleg jobban járna egy 77C8 al, ami sajna több mint dupla árban...

Köszi,
L.

(#94023) junior19 válasza lucky07 (#94020) üzenetére


junior19
senior tag

A két modell között lényegesebb különbség szerintem, hogy az 50-es va paneles, az 55 pedig ips.
Local dimming-et ne nézd, mert majd nagy az esély rá, hogy úgy is kikapcsolnád.

codec project

(#94024) lucky07 válasza junior19 (#94023) üzenetére


lucky07
aktív tag

Szia
Köszönöm hogy segítettél
Nagyon észre venni a pandlek közti különbséget?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#94025) lucky07 válasza junior19 (#94023) üzenetére


lucky07
aktív tag

Melyiket lenne érdemes meg venni?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#94026) Kátai


Kátai
senior tag

Erről akinek ilyen van,vagy már látott ilyet az tudna tapasztalatot mondani a képéről?

[ Szerkesztve ]

(#94027) humbuk007


humbuk007
újonc

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Tegnap vásároltam egy LG55UK7550-es tv-t és egy kis segítséget szeretnék kérni film lejátszás ügyben.
Eddig egy jó régi tvm volt ott úgy oldottam meg hogy egy kis android eszközbe dugdostam hol a winyót hol a pendriveot és gondoltam, talán az új tv-vel már nem is lesz erre szükségem, de egyelőre nem úgy néz ki.

Amikor rádugom a külső winyómat érzékeli de azt mondja nem támogatja a filerendszert (pedig ntfs) de beformázza nekem. A merevlemez tele így ezt az opciót gyorsan el is vetettem.
Aztán mivel tudja a DNLA-t gyorsan létrehoztam egy servert, rá is kapcsolódtam, de mivel wifin csatlakozik a laptopom és a tv-is így még a rip-eket is alig viszi át nemhogy a hd-t, ne adj isten UHD-t. Szívesen bekábelezem a lakást és összekötöm vezetékes hálózattal a 2 eszközt ha biztos hogy a sávszélesség meglesz az uhd filmeknek is.

Ki milyen megoldást javasolna? A laptophordozás, és dugjam rá hdmi-re oszt jó van lehetőséget a végére hagynám.

Köszönöm mindenkinek aki veszi a fáradtságot és használató ötlettel segít.

(#94028) junior19 válasza lucky07 (#94025) üzenetére


junior19
senior tag

Felhasználási körülményektől, s leginkább mit néznél rajta.
A va panelesnek nagyobb a kontrasztja, kisebb a fekete szint értéke, mint az ips panelesnek. De kisebb a betekintési szöge. Ezért ha sötét körülmények között leginkább filmnézésre, kevesen, szemből nézitek, akkor a va paneles a jobb választás.
Ha mindig van környezeti fény, sok sport, s leginkább tévéműsorok nézése a program, többen nézitek és így van aki nagyobb szögből nézné, akkor az ips paneles. Ennek azt a tulajdonságát, hogy a fekete sötétben inkább szürke, lehet javítani a tévé mögé elhelyezett hangulatvilágítással.

codec project

(#94029) lucky07 válasza junior19 (#94028) üzenetére


lucky07
aktív tag

A VA panelesre azg mondják hogy felhősödhet a kép vagy mi.
De azb55 colltol meg azért tartok mert nem olyan távolról lenne nézve.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#94030) blakey válasza lucky07 (#94029) üzenetére


blakey
titán

Ne azzal foglalkozz, hogy milyen panel vagy, hogy mit mondanak, Saját szemeddel nézd meg, hogy megfelel-e vagy sem. Te fogod nézni és nem azok akik mondják. IPS paneles TV-t is be lehet jól állítani, sötétben is a bőven nézhető kategória minden hókusz-pókusz nélkül viszont vannak gyengébb minőségű panelek amik nem hozzák az elvártat, tehát lényegében mindegy, hogy VA vagy IPS ha számodra tökéletesen megfelel, ugyanez az EDGE vs. Direct LED, az legyen jó amit hazaviszel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#94031) Gyarmati_ válasza lucky07 (#94029) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia!
Nálunk az lg 50uk6950plb van. Főleg este használjuk, kevés TV, HBO GO és filmek mennek rajt.
A filmeket a synology routerhez kapcsolt lemezről játsza le. A TV a hálózathoz 5GHz wifin kapcsolódik.
Nekünk bevált, a képével elégedettek vagyunk. A 4K tartalommal a legszebb, de már HD is jó. Az SD tv adások..., azt nem ide találták ki (már rég mindennek min HD-ban kellene lenni).
Jó az MR, szépen kezeli a telekomos boxot.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#94032) Bloksma válasza humbuk007 (#94027) üzenetére


Bloksma
aktív tag

Üdv
Wifin nekem a 4k akadozott, a fullHD még átment. Jól értettem, hogy a laptopon van a DLNA? Mert akkor az is okozhat plusz lassúságot.
Nálam egy régi Zyxel NAS üzemel kábelen, nincs gond a 4K-val. Ha hajlandó vagy befektetni, én egy NAS beszerzését javasolnám.

(#94033) lucky07 válasza Gyarmati_ (#94031) üzenetére


lucky07
aktív tag

Szia köszönöm hogy segítettél
Pedig nekem pont tv miatt kellene
Rettentő a kép minősége?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#94034) Partizan182 válasza lucky07 (#94033) üzenetére


Partizan182
senior tag

SD adást nem ekkora méretre találták ki, készüléktől függetlenül elég szar az eredmény 50+ colon.

(#94035) Móncsa válasza V8engines (#94017) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Milyen szakmunkást hol nem fizetnek meg?

(#94036) Gyarmati_ válasza lucky07 (#94033) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

A SD tv adás is nézhető, de nem lehet a többihez hasonlítani. Amúgy az össze ilyen tv-n ez van, többet megnéztünk vásárlás előtt.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#94037) V8engines válasza Móncsa (#94035) üzenetére


V8engines
tag

Há', érdemben csak a keleti blokkról tudok nyilatkozni, országban maradva.
Na de ne kanyarodjunk el ennyire. Csak elkaptam a magas labdát. ;]

(#94038) kakuk.tamas válasza Móncsa (#94035) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nézt meg a kapcsolódó hsz-ben a képeket! :DD
Ezt a labdát igencsak lecsapták. :DDD

Egyébként, hogy építő jellegűt is írjak: ha más csatornán jó a kép, akkor az RTL a ludas, ha ott sem, akkor a tv. És valószínűleg akkor javítós a dolog.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#94039) wolfiu


wolfiu
csendes újonc

Sziasztok!

Filmeztem egy külső HDD-ről, majd kiléptem belőle és tévéztem tovább. 1-2 óra múlva próbáltam leválasztani a HDD-t, de kiírta a tv, hogy sikertelen eltávolítás, az eszköz használatban van Live Playback-el. A gond csak az, hogy semmiféle ilyet nem kapcsoltam be. Azóta, ha csatlakoztatom az eszközt, nem engedi leválasztani, hanem újra és újra kiírja ezt.
Őszintén szólva egyre nagyobb csalódás az LG rendszere. A szolgáltatótól régebben kapott noname set top boxnál, amikor elindítottam az epg-t nem ment el a műsor pár másodpercre, hanem zökkenésmentesen átrakta a kis képet az epg-be. Barátnőm több éves régi LG-je csatornaváltáskor fent több infót ír ki, mint az enyém. És akkor most ez is... :W

(#94040) blakey válasza wolfiu (#94039) üzenetére


blakey
titán

Valószínűleg be van kapcsolva a Live playback, kapcsold ki, el kell inditanod a Time Machine-t és ott tudod beállítani, hogy be legyen kapcsolva a Live playback vagy sem. Tehát nem a rendszerrel van a gond hanem valószínűleg user error. Az epg indításakor el fog menni a műsor pár másodpercre, az új "smart" rendszerek külön app-ként kezelik. Régi, nem ennyire okos rendszerek nem kezelték külön app-ként.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#94041) blakey válasza blakey (#94040) üzenetére


blakey
titán

Még annyi, hogy a Live Playback-et az OK lenyomása után a jobb alsó sarokban is tudod menedzselni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#94042) Móncsa válasza kakuk.tamas (#94038) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Láttam a riportot ,nos az pont nem arról szólt hogy a munkást nem fizetik meg , hanem annyi a munka, hogy csak az nem dolgozik aki nem is akar , valamint arról hogy a mai fiatalok nem akarnak az építőiparban dolgozni , valamint nem lehet találni rendes segédmunkást sem.

(#94043) pjen válasza Móncsa (#94042) üzenetére


pjen
félisten

Nem láttam a riportot,de legyél 55 éves,vagy több.Meglátod nem is olyan egyszerű elhelyezkedni.

(#94044) wolfiu válasza blakey (#94040) üzenetére


wolfiu
csendes újonc

Ezt az epg-s app különkezelős dolgot szomorúan hallom :/

Time Machine alkalmazást hol találom? Mert az alkalmazásoknál nincs ilyen.
Ma egyszer feldobta, hogy a felvétel elindításához helyezzek be usb tárolót, szóval lehet, hogy a gomb szorult be. Most is csak állt a kapcsoló.

(#94045) V8engines válasza Móncsa (#94042) üzenetére


V8engines
tag

Errefelé megfizetve sincs. Hidd el. -(De nem láttam a híreket, nem is szokásom nézni.)- Vagy nem akarja a maszek megfizetni, ha az alkalmazott a sajátja mellett bevállalja (és szereti is) a plusz 1-2 szakmába vágó melót is elvégezni.

Én azon csodálkozom, hogy "csak" 20000 hiányzik. :Y :F

-Na de tényleg ne kanyarodjunk el.

(#94046) V8engines válasza pjen (#94043) üzenetére


V8engines
tag

43 évesen sem fényesebb a helyzet.

(#94047) hunaqua válasza pjen (#94043) üzenetére


hunaqua
addikt

Autószerelő vagy karosszéria lakatos vagy ? Mert ha igen jöhetsz azonnal!

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#94048) pjen válasza hunaqua (#94047) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos egyik sem.De merre van a lehetőség.Polgáron van autó szerelő rokon.55 éves,nem nagyon talál helyet.

[ Szerkesztve ]

(#94049) wolfiu


wolfiu
csendes újonc

A munkakereséshez: Fura a kettősség, hogy a cégek panaszkodnak, hogy nincs munkás, miközben egy csomóan panaszkodnak, hogy nem találnak munkahelyet. Szerintem a megoldás elég egyszerű lenne: A cégeknek normális fizetést kéne adnia és normálisan bánni az emberrel.
Amikor munkát kerestem, kezdésként 10 céghez küldtem el az önéletrajzom. 4-től válaszoltak, 2-nek nem kellettem, 2 behívott állásinterjúra. Végül a "majd értesítünk" kategóriából nem lett semmi. Ezek a cégek azóta is hirdetik az állást.
Úgy jelentkeztem ezekre a helyekre, hogy csinálom a diplomám, a szakmámon belül van egy OKJ-m. Tehát, a beszokási, betanulási időszakban alkalmazhattak volna szakmunkás minimálért és még utána is, amíg meg nincs a diploma. Ezzel spóroltak volna ahhoz képest, ha egyből egy diplomást vesznek fel, plusz nem csak irodai munkára rakhattak volna be. És elvileg mérnökökből is hiány van...
Végül bekerültem egy helyre, szakmunkás minimállal. A főnök a legtöbb embert eléggé szívatta, a körülmények nem a legjobbak voltak, feketén ment egy csomó munka. Ja és ezt úgy, hogy a céggel büszkélkedett a város és óriási bevételt hozott.
Több ismerősöm is panaszkodott hasonlókról. Diplomások és szakmunkások is. Nem egyszer láttam olyat, hogy a főnök panaszkodott, hogy nincs munkás, majd sorban küldte el a jelentkezőket.
A HR-esek meg egy külön faj. Rengetegszer rálátásuk sincs a munkára és úgy szórják ki az embereket. Sok cégnél akkor sem felel meg az ember, ha tökéletesen alkalmas.
Ja és hát igen. Ha valaki meg nagyon jó, akkor értelemszerűen nem minimál közeliért akar dolgozni.
Ezek után a legtöbb cégtől egyszerűen pofátlanság azt hallani, hogy nem talál munkást.

(#94050) blakey válasza wolfiu (#94044) üzenetére


blakey
titán

Már írtam, hogy mit csinálj, OK gombot nyomd meg és jobb alsó sarokban lesz a Live Playback, kapcsold ki.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.