Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

32LM620S input lagja mennyire alkalmas játékra? HDMI-vel kötném laptophoz/PS3-hoz, utóbbival való együttműködése lenne fontosabb.
Aqua mennyire számít megbízható boltnak?
Jól tudom, hogy ez a készülék interpolálással állítja elő a 100Hz-et?

UPC oldalán ránéztem a Mediacard kompatibilitásra, ott 32LM620S-ZE-t ír, ez mi? LG honlapján se találtam ZE változatot.

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#24002) Watt25 válasza erahurka (#24001) üzenetére


Watt25
veterán

Az ilyen sokadik betűk csak lényegtelen adatokat (talp alakja, szín, ilyesmi) szoktak jelölni.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#24003) Bobolit válasza erahurka (#24001) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Tökéletesen alkalmas játékra, minimális lagje van.

(#24004) Plebi válasza Cselo (#23997) üzenetére


Plebi
senior tag

Szia!

Még TV vásárlás előtt beszéltem az LG ügyfélszolgálatával garancia miatt. Ami biztos, hogy a hivatalosan forgalmazott LG tv-k mellé 2 év gari jár. A hivatalos garancia (ami LG-hez szól) feltétele, hogy teljesen magyar nyelvű, kis méretű, pár lapos, LG Electronics Magyarország Kft (erre most nem emlékszem pontosan) az importőr rajta. Ezek teljesülése esetén él a hivatalos, 32 col feletti tévékre érvényes, háztól-házik garancia.

albgab: 47LM620S-t vettem nemrég. Teljesen meg vagyok vele elégedve, szerintem, ha jó áron jutsz hozzá és a keretbe is beleférsz, ne gondolkodj kisebben, mert csak meg fogod bánni. Ahogyan már mások is említették, én is 32-ről váltottam és bazi nagy. Van a családban 42LM620S láthatóan kisebb.

Nézz szét a helyi tesco-kban, én 80km-re mentem el érte, mert 180 náluk, hivatalos magyar garival. Igaz ezek már sokat állt kiállított darabok, de a 2 év gari megvan rájuk, szóval nem probléma.

Én esetemben valami fix részlet "beleégett" a képbe, már egyre halványabb, remélem el is tűnik, ha nem, jönnek érte....

Médialejátszója jó, van olyan jó eddig mint a Samsungomé, Plex egyszerűen szuper, 3D-s ts-t szó nélkül vitte. Ipadről kezelni megint nagyon hálás. Több dolog szokás kérdése, át kell állni egy samsung után, főleg a smart rendszer miatt. Kézikönyve nagyon kevés infót ad, de már lassan teljesen belakom. Kezelése is egyre egyértelműbb.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Gigabyte 9600 GT, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H;

(#24005) albgab válasza Plebi (#24004) üzenetére


albgab
aktív tag

Nem az a kérdés, hogy 47-es legyen e. Hanem az hogy melyik típus legyen:
- LG 47LM620S
- LG 47LS560S
- LG 47LS5600

A 620-nak van egy csomó olyan funkciója amit nem használnék ki.

(#24006) warezxts


warezxts
senior tag

erre a truemotionos kérdésre valaki?

(#24007) i3odnar válasza ezozo (#23974) üzenetére


i3odnar
csendes tag

Szia. Nincs véletlenül hozzá konzolod (pl. Xbox 360)? Érdekelne, mennyit csúszik a jel...

(#24008) olahjana válasza albgab (#24005) üzenetére


olahjana
tag

620 egyértelműen. bár 40 ezer a diffi köztük, akkor meg már miért ne lenne okos, meg 3d meg DTS?
bár a smart rész nekem kuka, de ha már kiadok ennyi pénzt akkor legyem már mindent játszó 3D:)
haladni kell a korral.
nem sokat használom a 3D-t sem. csak ha valami jó kijön.de így is a normálisabb panel van benne
szerintem egy TV-t 5-10 évre veszel jobb esetben és egyszeri kiadás.

[ Szerkesztve ]

(#24009) modi


modi
tag

Ehhez mit szóltok? (LG Facebook oldala)

(#24010) shteer válasza modi (#24009) üzenetére


shteer
titán

ehhez azt, hogy nem megfelelő személy kezeli a FB oldalukat :)

..szerintem jónak tűnik

(#24011) ezozo válasza i3odnar (#24007) üzenetére


ezozo
tag

Hali,de van xbox360-am,az input lagra gondolsz meg hogy van e elmosódás pörgős játékoknál,szerintem tökéletes,semmi zavarót nem vettem észre,még közelről sem látok szembetűnő hibát,az előző tévém egy 37LE5300 volt,és már azon sem volt zavaró képprobléma,ezen meg pláne,2ms a válaszidő,meg egy csomó Hz :DD

LG 50UK6950PLB-POCO X3 Pro 8/256-Ps4 Pro-Ender3 v2

(#24012) shteer válasza ezozo (#24011) üzenetére


shteer
titán

input lag

nem az elmosódás. bemeneti késleltetés:
Szakmai berkekben az input lagként emlegetett bemeneti késleltetés a monitorok esetében nem más, mint a grafikus kártyáról kiküldött jel és annak megjelenése között eltelt feldolgozási idő.

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#24013) Tibcsi32


Tibcsi32
csendes tag

Sziasztok!

Azért írok mert olvastam hogy többen is találkoztatok a "piszkos képernyő" jelenséggel főleg focimeccs és f1 közvetítés alatt! Korábban én is írtam hogy az én 47LM620 készülékem is szenved ettől! Nagyon sok képbeállítást kipróbáltam hátha eltűnik,de azt kell mondjam szerintem ez csupán képbeállítással nem múlik el viszont lehet valamilyen szinten csökkenteni! Szóval sok állítgatás és utána olvasás után én az LM 620 ra így találtam számomra legjobbnak a képbeállításokat! Szerintem minden műsorra tökéletes,gyönyörűek az sd felbontású műsorok,filmek,sport közvetítés stb,sőt hd és 3d hez is ezeket használom!! tré home tányéros előfizum van! A Laca által favorizált játékgép üzemmód nekem nem jött be,persze szerintem minden készülék más és más! Szóval itt vannak a beállításaim ha gondoljátok próbáljátok ki és írjátok meg észrevételeiteket!

Energiatakarékos: ki
üzemmód: mozi(felhasználói)
háttérfény: 16
kontraszt: 95
fényerő 55
képélesség 22
színtelítettség 60
árnyalat 0

Spec beállítások
dinamikus kontraszt ki
szuper felbontás ki
színskála normál
élkiemelő ki
színszűrő ki
gamma 2.2

fehéregyensúly:

színhőm. közepes
módszer 2 pontos
minta külső
pont magas
piros,zöld,kék 0,0,0,

zajcsökkentés ki
mpeg zajcsökkentés ki
valósághű mozi ki
trumotion felhasználó, de judder 2

Jó éjt mindenkinek!!!!

(#24014) ezozo válasza shteer (#24012) üzenetére


ezozo
tag

Akkor röviden,konzolnál én nem vettem észre zavaró képi problémát ami elrontaná a játékélményt ;)

LG 50UK6950PLB-POCO X3 Pro 8/256-Ps4 Pro-Ender3 v2

(#24015) Sznómen válasza DaemonX (#23969) üzenetére


Sznómen
tag

Azt fontos tudnod, hogy az idei LA660hoz egy táv jár a hangérzékelős Magic Remote, illetve kapott egy hátso "mélynyomot" is a TV, plusz egy pár DP(dualplay) szemcsiket adnak, dioptriára csiptethetős(lm660 és társai) helyett. A bevilágítás nem hinném hogy mindegyiken előjönne. Ha nagyon zavaro akkor gariztatni kell mindenképp. Mint tv design-re ez még nem egyenlő a tavalyi 660-al. Azt inkább az idei 690-el célszerubb hasonlitgatni.
A 3D kamera hát nem nagy izé, de családi eseményeket megörökiteni 3D-ben böven elég. A 0%THM meg annyira nem tré, csak be kell tartani és perkálni kell rendesen. Ha találsz még LM szériát, akkor vedd azt, mert annyival nem nyújt többet az LA.

(#24016) Laposelemer válasza modi (#24009) üzenetére


Laposelemer
tag

Ja, meg a teasüteményt sem.

Hát, ekkora baromságot!

(#24017) Laca0 válasza Tibcsi32 (#24013) üzenetére


Laca0
addikt

Nálam sincs mindig játékgép üzemmódban, csak akkor váltok át, ha nagyon zavaró a kép. Egyébként felhasználói egyéni módban van, kikapcsolt truemotion-el. Nincs az a film, műsor, amit tudnánk tm-el nézni, annyira zavar minket...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#24018) erahurka


erahurka
félisten

LM620 szériának jó hangja van? Most nézem, hogy nincs rajta fejhallgató kimenet, így nem tudnám rákötni a micro hifimre.

(#24019) shteer válasza erahurka (#24018) üzenetére


shteer
titán

Nem igazan. Van rajta fejhallgato kimenet.

..szerintem jónak tűnik

(#24020) OldMike válasza erahurka (#24018) üzenetére


OldMike
őstag

Van fejhallgató kimenete, ha hátulról nézed, akkor a jobb szélén, függőlegesen. Arról használtam a 2.1-es aktív hangfalamat. Amúgy egy ilyen lapos doboznak még olyan hangja sem lehet, mint a lapos képcsöves CRT tévéknek, pedig az sem volt az igazi.

42LM660S

(#24021) tomimidi


tomimidi
tag

Esetleg van bennfentes, aki tud arról infót adni, hogy valaha elérhető lesz még a csatornamentés funkció LM sorozatban? Vagy örökre csak ígéret marad? nem hiszem, hogy annyira bonyesz lenne. Egy ilyen alap funkciót csak a többi gyártó programozói tudják megoldni? Vicc lenne...

Más:
Digit tv műsort nézek LM660 készüléken. Több csatornán is időként képarányt váltanak. A 4:3 és 16:9 mód váltása között 1mp-re szétesik és megmerevedik a kép. Roppantul bosszantó. Más is tapasztalja?

(#24022) shteer válasza tomimidi (#24021) üzenetére


shteer
titán

itt upc digital, nincs ilyen szünet, azonnal vált - LM640

..szerintem jónak tűnik

(#24023) Cselo válasza Plebi (#24004) üzenetére


Cselo
csendes tag

Szia,

én épp 47lm620s vásárlás után vagyok, nem kaptam hozzá kis garanciafüzetet, csak a kézikönyvhöz járó garancia lett kitöltve, de ez is teljesen hivatalosnak tűnik. (le van benne írva, hogy ilyen olyan rendeletek alapján 2 év gari van) Namármost: hiba esetén nem fordulhatok az LG szervízhez, csak a bolthoz ahol vettem? És ha az megszűnik, akkor bukta az egész??? :((

Van lehetőség "visszacsinálni" a vásárlást?

Köszönöm előre is!

(#24024) tomimidi válasza shteer (#24022) üzenetére


tomimidi
tag

Köszi. Azt esetleg megadnád, hogy melyik szoftver van a készüléken? Nálam 04.40.23

De ennek a szoftvernek más "betegségei" is vannak ami korábban nem volt. Itt nem a képarány váltási problémára gondolok mert az korábban is megvolt. Hanem pld. nyomsz egy szoftverfrissítés keresést. Azonnal látod ha van, ha nincs leállítod, hogy ne nézze végig a TS-eket egyenként. Na most, ha innen kilépsz vissza TV élőképre, akkor időnként kiírja, hogy "Csak adat". Bármit nyomhatsz nem segít! Műsorváltás sem! Kikapcs és vissza oldja meg a problémát.

Más is le tudná esetleg tesztelni a képarány váltást és a frissítés keresésnél jelzett problémát LM660-on? Nagyon megköszönném!

[ Szerkesztve ]

(#24025) Laca0 válasza tomimidi (#24024) üzenetére


Laca0
addikt

Csinálnék a helyedben egy gyári visszaállítást. Valami szoftveresen van bezavarodva nálad szerintem.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#24026) albgab


albgab
aktív tag

Hali!
Lm620-s tv ma jön meg. Mielőtt bármit elkezdenék frissítsek rajta szoftvert?

Köszi

(#24027) Plebi válasza Cselo (#24023) üzenetére


Plebi
senior tag

Először is hívd fel az LG ügyfélszolgálatát ott készségesen segítenek a garanciával kapcsolatban. Nekem ők azt mondták, hogy a TV mellé járó, (eddig mind a két tv dobozán oldalt volt) ragasztott fólia tasakban lévő pár lapos teljesen magyar nyelvű gari papír ami érvényes hozzájuk, feltéve, ha rajta, mint importőr az LG Electronics Magyar Kft. szerepel.

Online vásárlás esetén 8 nap amíg elállhatsz a vásárlástól, bolti vétel esetén 3 munkanap.

albgab: Mást úgy sem tudsz tenni, az első dolga a TV-nek az lesz, persze, ha hálózatra dugod, hogy talált frissítést, telepíteni szeretné. Amint megvagy vele, még egyet leszed, aztán nekem a youtube-hoz is leszedett még egyet.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Gigabyte 9600 GT, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H;

(#24028) zero977


zero977
tag

FYI

LG 42LS3400 péntektől akciós a Tescoban , 109 990 ft

(#24029) lafaty80 válasza zero977 (#24028) üzenetére


lafaty80
őstag

Nekem szerencsém volt 42ls3450-es sikerült 115-ért kapni ugyanott akcióban

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#24030) albgab válasza zero977 (#24028) üzenetére


albgab
aktív tag

(#24031) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok mivel a tévés topikban nem kaptam választ ezért be írom ide is. :) Melyek most a best buy tévék alsó illetve közép kategóriában ? Keretet direkt nem írok mert kíváncsi vagyok hogy kategóriánként mi éri meg a legjobban. PC-vel és konzollal lenne összekötve, a 3D nem izgat és a smart funkciók sem. Kb olyan 2 méterről lenne használva. Előre köszönöm.

(#24032) Krisinto


Krisinto
őstag

Üdv!
PCMCIA slot mire szolgál a tv-n? :DDD
tudom, hogy vannak olyan wifi kártyák, amiket be lehet illeszteni. ez azért van benne? :U

(#24033) kmarci25 válasza Mirman (#24031) üzenetére


kmarci25
veterán

Alsó-közép kategória, ha találsz még: LG42LM620S
Samsung 40ES6100

Saját nagyon szubjektív tapasztalat a két tv-ről

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#24034) Mirman válasza kmarci25 (#24033) üzenetére


Mirman
őstag

Köszönöm és ha annyiban módosítom hogy teljesen mind egy mennyire ülök a tv től akkor mik az ajánlott szériák ? Marad ugyanez ?

(#24035) erahurka válasza Mirman (#24034) üzenetére


erahurka
félisten

Nézési távolság a képátlót 'befolyásolhatja.' Ha túl messziről nézed a kisebb tévét, akkor nem látsz minden képpontot. Itt van egy táblázat. E szerint neked ~2 méterre 50 col lenne ideális full hd esetén.
Ha konzolt akarsz rákötni akkor szerintem kisebb is jó mert a játékok max 720p-ben futnak. PS4/Box One-ra ez nem érvényes.

(#24036) erahurka


erahurka
félisten

LM620S szériában kikapcsolhatók a képjavító fícsörök?

(#24037) kmarci25 válasza Mirman (#24034) üzenetére


kmarci25
veterán

Igen, marad ugyanez. Én is kb 2 m-ről nézem, és teljesen ki vagyok vele békülve.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#24038) OldMike válasza Cselo (#24023) üzenetére


OldMike
őstag

Nekem az LG Electronics Magyar-nál azt mondták, hogy náluk csak az a készülék garanciális, amelyiknek a dobozán a sok vonalkódos típusadat-címkén kívül van egy másik címke is, rajta a forgalmazó LG Electronics Magyar felirattal. Az LG-s garifüzet jellegzetes azonosítóiról is írtam már, de Te olyat nem is kaptál.

42LM660S

(#24039) Watt25 válasza Krisinto (#24032) üzenetére


Watt25
veterán

Csak és kizárólag a kódolt adások vételére használatos kártya olvasó moduljának csatlakoztatására használható.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#24040) Giovanny


Giovanny
őstag

Sziasztok,LG 47LM669S tv panaszkodik a kevés memóriára böngészés közben, illetve semmilyen videót nem tudok elindítani a youtube-on, megtettem mindent amit tudtam de semmi nem segít, kevés a memória és kilép a böngésző mindig a vége....

Zero Defect.No Compromise !

(#24041) clyvejhamma válasza Giovanny (#24040) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Sajna nálam is ugyanez a helyzet (42LM 660s) és ahogy nézem egyre több emberkének van ilyen gondja. Jó lenne valami megoldás...

(#24042) McReay


McReay
aktív tag

Meg tudná mondani nekem valaki , hogy az egy szoftverhiba vagy ilyen "okosak" az LG-nél, hogy ilyet megcsináltak:

Elkezdek lejátszani pendrive-ról egy filmet, néha közbe jön 1-2 dolog és ilyenkor megállítom, eddig nincs semmilyen gond, viszont, ha eltelik 10-15 perc akkor a film automatikusan tovább megy...?

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#24043) Giovanny válasza clyvejhamma (#24041) üzenetére


Giovanny
őstag

Olvastam hogy vannak itt páran akiknek problémái vannak a memóriával,én felhívom a szervizt és megkérdezem,kíváncsi leszek mit mondanak.....

Zero Defect.No Compromise !

(#24044) ysf válasza McReay (#24042) üzenetére


ysf
csendes tag

Az biztos, hogy a hiba nem a te készülékedben van. Nekem is ezt csinálja, az előző LG tv-mnél is így volt, hogy elindult kb 10 perc után. Ez gondolom amiatt van, hogy az állókép ne égjen bele a képernyőbe. Habár 10 perc után nem tud, de hát ez van.

(#24045) McReay válasza ysf (#24044) üzenetére


McReay
aktív tag

Akkor erre nincs megoldás, hogy ne indítgassa!?

Köszi az infót, megnyugtatott, hogy nem hibás a készülékem! :D

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#24046) Giovanny válasza Giovanny (#24043) üzenetére


Giovanny
őstag

Nos,felhívtam az LG szervizt,a válasz: Youtube váltott HTML5 -re és emiatt vannak ezek a mem.panaszok,tehát software-es "hiba" van a háttérben.Azt mondták hogy ha a smart tartalmon keresztül belépek a youtube-ra,akkor nincs gond,elmondásuk szerint ők is jeleztek a gyártó felé a hibajelenséget és reménykednek hogy javítva lesz....

P.S. egyébként nagyon sok panaszuk érkezett :((

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#24047) Sznómen válasza clyvejhamma (#24041) üzenetére


Sznómen
tag

Igen, ezek kifagyhatnak az alacsony ram miatt. Amit ajánlanék, van egy USB port Apps felirattal. Azt a portot akkor használja a TV, ha betelt az alkalmazások tárhelye, tehát ebben az esetben kibővíthető a memória. Más kérdés hogy böngészésnél használja-e azt a tárhelyet. Majd lehet tesztelem, mert nálam is bajos ha sokat böngészek, de ezért is fontos nem összekeverni egy mozzillát meg a tv böngészöjét :(
Ja és sütiket elözményeket törölni.

McReay
Eddig még nem tapasztaltam a hibát, amit leállítottam maradt is úgy... eddig.

32LS570S

[ Szerkesztve ]

(#24048) nyurga82


nyurga82
tag

Az LG-nekvan olyan készüléke, ami valos 200 Hz-es panellal van szerelve?

(#24049) McReay válasza Sznómen (#24047) üzenetére


McReay
aktív tag

Akkor valami nálam mégsem okés! Neked több, mint 10 percig pause-olva volt és nem indult el?
LG - M2252D

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#24050) shteer válasza McReay (#24049) üzenetére


shteer
titán

Az LD751-em elinditotta nalam is.

..szerintem jónak tűnik

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.