Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69001) yvsmad válasza pokerhoz (#68996) üzenetére


yvsmad
őstag

Az 5-ös széria az LG tévék alja, nem ajánlott kategória. Látássérült nagyiknak vagy közintézmények információs kijelzőjének kiváló, filmnézésre már nem annyira. A kép hibáit ráadásul jó nagyra felnagyítva nézed. Sokan örülnek, hogy nagy tévét olcsón megvesznek, de nem tudják, hogy mit kapnak a pénzükért. Érdemes lett volna bevásárlás előtt érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#69002) yvsmad válasza sixpak (#68973) üzenetére


yvsmad
őstag

Ki is próbáltam a netsebesség-mérőt, a lenti képet adta ki.
Mindenesetre érdekes a feltöltési és letöltési sebesség egymáshoz viszonyítva.
Biztos, hogy jó ez a beépített app??? :F
Azt írja, hogy nézhetek UHD filmeket is, kár hogy nincs min nézni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#69003) szpali válasza yvsmad (#69002) üzenetére


szpali
addikt

Nekem 60/6-os UPC csomagom van, arra is ezt írja

(a legnagyobb Netflix csomaggal lenne mit :D )

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#69004) yvsmad válasza szpali (#69003) üzenetére


yvsmad
őstag

Lehet, hogy inkább a böngészőn kellene egy netsebesség-mérőt keresni, mert ez nem 100-as szerintem. :(
A tévém nem UHD, azért írtam, hogy nincs min nézni. :DDD
Fizetni biztosan nem fogok egyszer megnézhető filmekért. :N

[ Szerkesztve ]

(#69005) muranyig válasza Dave567 (#68992) üzenetére


muranyig
tag

T-nél 7590/hó :) gariztassam szted?

[ Szerkesztve ]

(#69006) pokerhoz válasza yvsmad (#69001) üzenetére


pokerhoz
csendes újonc

Köszönöm a válaszod :) akkor ahogy látom nincs mit tenni. El kell fogadni hogy ez van

[ Szerkesztve ]

(#69007) #94529552


#94529552
törölt tag

Vannak a szokásos Csak 1 napig "akciós" tévék, de némelyik még drágább, mint az üzletekben[link]. :DDD

(#69008) olajbogyo válasza pokerhoz (#69006) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Azért ez nem egészen így van. Bár nem láttam a te képed milyen, de egyik cimborámnak is 5-ös széria van, és semmi gondot nem láttam nála a fullhd tartalom lejátszása közben. Vinyóról ment nála a film, és én nem nevezném az ott látottakat sz@r-nak.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#69009) Julot válasza #94529552 (#69007) üzenetére


Julot
aktív tag

Nos, aki ilyen helyről vesz TV.-t, az meg is érdemli, ha az esetleges gariztatás során problémája akad! Nem szabad!!! Ezerszer le lett írva itt ( is ) Volt itt egy olvtárs, aki a "víz áruházzal" járta meg, pedig az sokkal ismertebb, nagyobb. De ilyen helyekről maximum egeret - sem - vennék! Számtalan rossz példa akad, sokról lehet olvasni! Én is megszívtam egy ilyen netes "áruházzal" Igaz, a gari időszak után romlott el a TV-m, de 3,5 év után! Ezért mondjuk nem egyértelműen a nevesics boltot okolhatom, de bennem van a kisördög, hogy ki tudja milyen úton, körülmények után milyen forrásból került hozzám a TV.-és mit kellett közben kiállnia, ami az élettartalmát rontotta, rövidítette?!
Lehet, hogy drágább, kispolgáribb, tömegbutítóbb, stb, de maradni kell az olyan helyeknél, ( Hülye nem vagyok bolt, Digitális ED, Euró NIX, stb... ) ahol BIZTOS, hogy az LG Magyarország hivatalos garipapírját adják a TV.-hez, és a vélemények, tapasztalatok általában egybehangzóan jók! Ahol nem bűzlik már messziről, hogy a híres akcióik felülárazott megtévesztések! Az ilyenekben hogy lehet bízni? Sehogy - szerintem!

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#69010) pokerhoz válasza olajbogyo (#69008) üzenetére


pokerhoz
csendes újonc

Szia!
Elhiszem neked. Én sem láttam még ilyet mert egy kisebb nevű, márkájú tv is tudja a FHD-t ha rá van írva. Írtam az LG supportnak reggel 6kor. Fél 7kor már jött is a válasz. Cseréltessem ki és ilyet még ők sem láttak.

(#69011) Watt25 válasza Zanik (#68964) üzenetére


Watt25
veterán

Amint megjelenik az app Netcast-ra
Nekem is az van, de egyelőre nem találtam rá utalást, arra, hogy tuti, hogy megjelenik. Van valakinek infója erről?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#69012) Watt25 válasza yvsmad (#68976) üzenetére


Watt25
veterán

Ez így ebben a formában nem igaz. Már eleve nincsen köze a Flash támogatáshoz, illetve az én 2011-es tévémen is működik a YouTube. (LV5590)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#69013) Watt25 válasza pokerhoz (#68991) üzenetére


Watt25
veterán

A különböző forrásokból nézett videók esetén alapértelmezetten különböző képbeállítással jelenik meg a kép. Tehát lehet, hogy mondjuk a Blu-Ray filmet "Élénk" beállítással nézted, ami képes annyira lerontani a képet, hogy nézhetetlen. Mindenképpen ellenőrizd ezt.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#69014) pokerhoz válasza Watt25 (#69013) üzenetére


pokerhoz
csendes újonc

Igen, a film alatt menet közben állítgattam a képmódokon. De csak azért hogy hátha jobb lesz. Nem lett. Utána Normális (felhasználói) módban hagytam és ott próbáltam állítani manuálisan a kontraszton, az éllességen meg amiket még felkínált. Nem lett jobb tőle úgyhogy visszaállítottam ahogy volt. Próbáltam a gyári beállításokat is de az sem jobb.

[ Szerkesztve ]

(#69015) Watt25 válasza pokerhoz (#69014) üzenetére


Watt25
veterán

Akkor nem tudom, látni kéne élőben...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#69016) pokerhoz válasza Watt25 (#69015) üzenetére


pokerhoz
csendes újonc

Igen. Gondolkodtam tv szerelőn, vagy hogy felveszem videóra a képét, talán az UHD átadja de ilyet még nem csináltam, vagy ahogy az lg support mondta, cseréltessem ki

(#69017) PioDVD válasza Julot (#69009) üzenetére


PioDVD
senior tag

Innen én sem vennék, de a 3.5 év után elromló tv-nél sem gyanakodnék a boltba. Kivéve, ha jó hosszú ideig bemutató darab volt.
Az általad a nevenincsekre írt felárazott-leárazott se teljesen igaz, mert azt a nagyok is simán eljátszák.

Ettől függetlenül én valamelyik nagynál próbálnék akciót kifogni. (Bár éppen a tescóval vagyok - eddig - egyoldalú levelezésben a 0 db-os akciós készlet ügyében... ) Ha valakinek nem sürgős, érdemes megvárni a nyarat, foci eb és olimpia előtt orrba-szájba lesznek akciók. Csak ne erősödjön addig sokat a dollár.

[ Szerkesztve ]

(#69018) Mana86 válasza szpali (#68950) üzenetére


Mana86
tag

Én nem is tudok keresni. :D Nincs ilyen opció nálam. :/

(#69019) lethos


lethos
tag

Sziasztok goldoltam megosztom:
Tvt szeretnék venni, és Székesfehérváron lakok (egy megyeszékhelyen). Gondoltam sikerülni fog a tervem, hogy megnézzem saját szememmel az aktív és a passzív 3D-t saját szemmel. Mondanom se kell nem sikerült. (Media Mark-ba)
Oda jött hozzám egy eladó és naívan a LG tévéről érdeklődtem (mert a fórumokon, megmondom őszintén arról olvastam a legtöbb jót). Azon bemutatta a passzív 3D-t, persze úgy, hogy egy sima adást alakított át szoftverileg 3D-vel majd ott szapulta, hogy milyen sz**. És, hogy milyen jó a Samu, persze azt nem mutatta meg.
Ha valakinek ötelete van hol lehetne ez az aktív és passzív 3D különbségét megnézni, itt a közelbe?

[ Szerkesztve ]

(#69020) freeknight válasza lethos (#69019) üzenetére


freeknight
őstag

Jobb a passzív sokkal.
Képminőségben alig van eltérés (sőt, meg merem kockáztatni, hogy a passzív kicsit jobb ebben is), cserébe az aktívnál töltheted a szemüveget, ha elromlik, akkor 5000-nél kezdődik a csere (a passzív tulképp nem tud elromlani, de ha eltörne, pár száz forintért pótolhatod a cinema cityből), tévétől függően korlátozva van a nézők száma, és arról még nem is beszéltünk, hogy az aktívnál huzamosabb használatnál nagyon gyakori a fejfájás.
Ha csak a 3D a szempont, az LG tévék sokkal jobb választásnak bizonyulnak a passzív 3d miatt. Nem véletlen, hogy a mozik is a passzív technológiát preferálják.

(#69021) blakey válasza freeknight (#69020) üzenetére


blakey
félisten

Ezt a hsz-t gondold át, mert nem teljesen így van. A mozis példa azért nem jó, mert ott egyszerre 2 vetítő működik, míg tv-knél egy réteg biztosítja a 3D hatást.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69022) lethos válasza freeknight (#69020) üzenetére


lethos
tag

A 3D nem a legfontosabb érv, a tv vásárlásnál, legalábbis nálam, de ha már van benne ilyen funkció, az ne legyen rossz, használhatatlan.

(#69023) freeknight válasza blakey (#69021) üzenetére


freeknight
őstag

Passzív esetében azt kifelejtettem, hogy a felbontás természetesen 1920×540-re esik vissza. A mozinál a felbontás gondolom más ugye, de ott a 2 vetítő miatt nincs veszteség. Minden másban szerintem helytálló a hsz-em, és én még a felezett függőleges felbontás ellenére is azt mondom, jobb technológia a passzív, ugyanis "akcióban" ez a felezés szinte semennyire nem látható.

lethos: ezért írtam, ha csak a 3D a lényeg. De egyébként azt se mondta senki, hogy az aktív rendszer "rossz" vagy "használhatatlan" lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#69024) Zanik válasza Watt25 (#69011) üzenetére


Zanik
addikt

Netflix topikba beírtam az LG Magyarország hivatalos válaszát: biztos hogy lesz dedikált Netflix app a Netcast-rendszerű TV-kre is. Azt viszont egyelőre nem tudják megmondani, hogy pontosan mikor fog felkerülni a rendszerbe. Remélhetőleg hamarosan (talán februárban) kiadnak egy frissítést.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#69025) lethos válasza freeknight (#69023) üzenetére


lethos
tag

ok, lehet erős volt a használhatatlan jelző.

(#69026) direwolf válasza freeknight (#69023) üzenetére


direwolf
őstag

"Passzív esetében azt kifelejtettem, hogy a felbontás természetesen 1920×540-re esik vissza."
Ez sem igaz teljesen, mivel a két félképet egyszerre látod, és a két félkép nem ugyan azt az infót tartalmazza. :R

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#69027) blakey válasza freeknight (#69023) üzenetére


blakey
félisten

Pedig az aktív 3D jobb képet adhat, ezzel felelsleges vitatkozni, a mozikban azért van passzív 3D, mert vetítő szinten oldották meg, viszont otthoni vetítők aktív 3D-sek. A passzív 3D kényelmesebb és ahogy írtad, nem kerül sokba egy szemüveg csere, a vízszintes csíkokat látni, max. van akit nem érdekel, ettől eltekíntve ha egy film jó akkor senki nem foglalkozik a vonalakkal.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69028) freeknight válasza direwolf (#69026) üzenetére


freeknight
őstag

Na ennyire már nem értek hozzá :D . Akkor valószínűleg ezért nem tűnik fel tévézésnél, hogy a függőleges felbontás meg van felezve.

(#69029) max004


max004
tag

CES 2016 LG vs SAMSUNG (video)
[link]

(#69030) ZolaMan válasza ZolaMan (#68970) üzenetére


ZolaMan
tag

Bármi info az uf695-ről??

730ról borzasztó foltos képeket láttam, mert kevés LED-del oldották meg a háttérvilágtást (ez vajon 65" verzióra is érvényes?)

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#69031) fiser


fiser
csendes tag

Sziasztok.Ezt LG 42LF652V szeretném megvásárolni,vélemény?Köszönöm.

(#69032) tami_ válasza direwolf (#68770) üzenetére


tami_
csendes tag

- sajna 2k es 4k lejatszast csak a belso lejatszoja tud usb-n radugott tarolorol.., ha be van allitva nem rossz az a kep.

hg1dfb

(#69033) freeknight válasza fiser (#69031) üzenetére


freeknight
őstag

Nekem ilyen van. Kategóriájában ajánlott, ha nem fontos az UHD.
Én meg vagyok vele elégedve teljes mértékben.

(#69034) Gergosz2 válasza fiser (#69031) üzenetére


Gergosz2
veterán

nekem is ilyen van, és szerintem is jó TV.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#69035) Watt25 válasza Zanik (#69024) üzenetére


Watt25
veterán

Na, ez egy szép piros pont az LG-nek... Az HBO elgondolkozhatna...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#69036) w333 válasza Gergosz2 (#69034) üzenetére


w333
félisten

Nekem is ... csak nagyobb 50" -s méretben és én is elégedett vagyok vele ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#69037) sajo13 válasza fiser (#69031) üzenetére


sajo13
senior tag

Jó TV, szép képe van, ár/érték arányban is az egyik legjobb, de a webOS picit lassú rajta. Ha a sebesség nem zavar, akkor egy baromi jó TV-d lesz.

Itt láthatod a sebességét videókkal alátámasztva: [link]

[ Szerkesztve ]

(#69038) huncutka1029 válasza Watt25 (#69035) üzenetére


huncutka1029
addikt

Ez a netflix is egy olyan hoax lesz, mint néhány éve a FUSO.
mindenki várta, Az LG beígérte a korábbi év (2011) modelljeire is..... aztán alig volt rá tartalom, ami mg új és élvezhető lett, azt fizetőssé tették....És akadt, mert kevés volt a sávszélesség.... :N
2 éve be se léptem! ;]

A Netflix szerintem ugyanerre a sorsra jut. max 2 hónapig még előfizetnek rá a próbaidőszak után, azután elegendő tartalom híján sajnálni fogják rá a pénzt.... ;)

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#69039) direwolf válasza tami_ (#69032) üzenetére


direwolf
őstag

Én nem mondtam, hogy rossz a belső lejátszó (főleg, mivel 2k/4k-t az enyém nem is tud) csak annyi, hogy hdmi-n átküldött, rendesen beállított pc lejátszás valamivel szebb. Vagy inkább úgy mondom, hogy eredetibb, mert van aki az agyonprocesszált videokat jobban szereti (tudom, hogy Te nem ;) )

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#69040) blakey válasza huncutka1029 (#69038) üzenetére


blakey
félisten

Azért a Netflix egy kicsit más. Sokkal élvezhetőbb minőségű mint pl. az HBO GO. Már most rengeteg olyan sorozat van ami meg kéne nézni, de egyedül nekem megy az angol és felirat hiányában a gyerekek nem tudnak mindent megnézni. De azért így is van mit nézni. 4K-s tartalom is van és bővülni fog.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69041) yvsmad válasza huncutka1029 (#69038) üzenetére


yvsmad
őstag

Én már most is sajnálom... több tucat válogatott, szinkronos 1080p filmem van itthon (köztük kb. 35 db 3D-s), amit még meg sem néztem, nálam hónapokig kitart ez is, miközben folyamatosan jönnek új filmek. Akkor meg minek fizessek 1x megnézhető, eredeti nyelvű filmek streameléséért? Ezekért a netről streamelt filmekért egy fillért sem adok ki! :N

[ Szerkesztve ]

(#69042) TRob1 válasza huncutka1029 (#69038) üzenetére


TRob1
veterán

Engem pl. teljesen hidegen hagy, egyáltalán nem foglalkozom vele... :N Nem is értem a "népet", mi ez a fellángolás. Eddig senki nem nézett semmit? Tényleg mindenki csak a menüt nyomkodja? :DD Vagy több a szabadidő mint az eddigi, netflixbax nélkül beszerezhető tartalom? :U

(#69041) yvsmad:
Ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#69043) blakey válasza yvsmad (#69041) üzenetére


blakey
félisten

Rengeteg olyan sorozat van amiről nem is hallottam ill. itt egyből felkerül az összes rész, ha meg felirat is lesz akkor maga a kánaán, semmit nem kell letölteni, csak megy a stream. Annyiszor nézed meg ahányszor akarod.
Ez egy nagyon kényelmes és jó dolog, én használom és nem folyamatosan de használni is fogom, nem fogok folyamatosan előfizetni, de ha van új tartalom akkor előfizetek, 3e/hó-t megér, ha valakinek a kényelem mellett még az egész jó minőség is szempont és nem akar tölrőgetni, rendszerezni. Megértem ha neked ez nem pálya de sokaknak meg az.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69044) 5oultrain


5oultrain
aktív tag

Most vettem észre, hogy nekem automatikusan megjenent a Netflix

UB850V

[ Szerkesztve ]

PSN ID: legalkriminalz

(#69045) pokerhoz válasza Watt25 (#69013) üzenetére


pokerhoz
csendes újonc

Nem lehet hogy a laptopon kellene állítanom valamit hogy jó legyen a kép? Gondolok itt a videókártyára

(#69046) Dave567 válasza muranyig (#69005) üzenetére


Dave567
addikt

Mindenféleképpen, ezt így ne hagyd, marha ronda. BOCSI! :R

(#69047) #94529552 válasza yvsmad (#69041) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nekem is rengeteg megnézetlen filmem van, nem érdekel a Netflix, és sztem se nagy keletje lesz, ez itt nem Amerika. Ráadásul rengeteg film megy a tévében is, és sorozatok is, csak győzzük nézni.
TRob1 Ahogy mondod: Ennyi ;)

pokerhoz Az meglehet, próbálj valaki ismerőstől segítséget kérni, és a HD filmek lejátszása Téma Összefoglalóját is átnézhetnéd.

(#69048) wong kok wah válasza blakey (#69043) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Szerintem semmivel sem kényelmessebb, mint letölteni egy torrentről és úgy megnézni. Mindezt ingyen!
Nem is értem ezt a hisztériát a netflix körül, mindenhol erről írnak... de gondolom nagyrészt fizetett hirdetések vannak a háttérben..

(#69049) yvsmad válasza blakey (#69043) üzenetére


yvsmad
őstag

Belegondoltál már, hogy hány hónapra kell előfizetned csak azért, hogy egyetlen, mondjuk 5 évados sorozatot végignézz? Amit pár nap alatt le tudsz tölteni és nem kell csak azt nézned, hogy az előfizetett időbe beleférjen? És akkor még mást nem is néztél... Szóval hány ezer Ft lesz végül egyetlen sorozat?

[ Szerkesztve ]

(#69050) blakey válasza yvsmad (#69049) üzenetére


blakey
félisten

Szerinted? Nyílván nem ma kezdtem, tudom mivel állok szembe és 3e Ft nem pénz. Egy legális szolgáltatás, ennyit fizetek olyan tartalomért amit bármikor megnézhetek, jobban megéri, mint az HBO. Nem érdekel az efajta negatív hozzáállás, nem minden a letöltés, rögzítés, stb. Nekem megéri, pont. Felesleges ezen is vitázni, te nem fogod nézni, én igen. Van aki Spotifyra fizet elő, nekem az nem éri meg, ettől még tiszteleetben tartom a döntését és jó dolog, de nekem nincs rá szűkségem.
Bármilyen meglepő de programokat, alkalmazásokat is megszoktam venni, hiába lehet letölteni ingyen a virágboltból.

Amúgy hozzáteszem, hogy 12 évadot 3 óra alatt töltöttem le :), de most nem arról van szó.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.