Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91001) Partizan182 válasza csiak (#90995) üzenetére


Partizan182
senior tag

"nagyon fura és zavaró foltosodás látható"

Ez sajnos a panel nativ homogenitása és igen, ahogy Blakey írta a Local Dimming miatt nem ilyen MINDENHOL a képernyő fekete kép esetén.

"esetén nincs tónusa a képnek, egybefüggő fekete paca mondjuk egy fekete öltönykabát a műsorban."

Töri a feketét, ezek okozhatják:

- local dimming túlságosan lecsökkenti a fényerőt az egész oszlopban
- dynamic kontraszt be van kapcsolva
- feketeszint (brightness) túl alacsony, 1-2 pontot lehet húzni kell rajta
- feketeszint (limited/full RGB) hibásan van beállítva (forrás jeltől függ hogy magas vagy alacsony kell)
- gamma túl magas

Ezekkel lehet játszani, meg persze ISF vagy Színház (Cinema) módból kell kiindulni, ezek a Normal/Eco/Sport stb módok szénné vannak processzálva, ott a világos/sötét részletek mind eltűnnek.

(#91002) Kiskutya válasza Redlight2 (#91000) üzenetére


Kiskutya
veterán

[itt a 2 tv. 6950et tudom ajánlani az van nekem is a másikat nem ismerem. A 6200 direct ledes ami papíron jobb viszont ebbe a kategóriában nem biztos. Nekem az előző tévém nagyon nem jött be 55uj6307 az is direct ledes volt. Az egész képernyőn látható volt pixelesedes a megvilágításoknal amit a uk6950 edge ledesen nem látok. A másik a magic remote ami nagyon jó dolog az + 15 18ezer lenne a 6200 hoz.

hmm...

(#91003) Móncsa válasza Redlight2 (#91000) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Én néztem mert nagyon 60"-osat szeretnék venni de szerintem nagyon szar a képe.
ahogy nő az utolsó 4 számjegy úgy elméletileg egyre komolyabbnak kellene lennie a készüléknek.
6200 annyira alap hogy Hegyeshalomtól nyugatra nem is árulják , nézz utána , ez a modell a keletieknek készült de nem a távolkeletieknek

(#91004) dreta


dreta
tag

Sziasztok!

Tervezem lecserélni a régi LG lcd tv-met egy újra. A kérdésem mindössze annyi egyelőre, hogy az új tv készülékek optikai hangkimenete gond nélkül kiküldi a plexről, pendrive-ról vagy külső hdd-ről kapott film dd 5.1 vagy dts 5.1 hangját? Vagyis nem egy "lekevert" 2.0-t kapok, ugye?

(#91005) Kiskutya válasza dreta (#91004) üzenetére


Kiskutya
veterán

Uk6950 kiadja.

hmm...

(#91006) blakey válasza dreta (#91004) üzenetére


blakey
félisten

Általában működik az LG-ken, de bármikor kiadhatnak egy olyan firmware-t amivel nem fog működni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91007) PioDVD válasza blakey (#90912) üzenetére


PioDVD
senior tag

Szerintem előreléptünk. :)

Nem tudtam, hangolásnál mit kell beírni. Így kezdő frekvenciának bírtam a lehetséges legkisebbet, alatta meg a lehetséges legnagyobbat. Ha ezután upc-t választottam, akkor nagyon kevés csatornát talált, ha nem upc-t, akkor nagyon sokat (ekkor volt a 8x % után extrém lassú). Ilyenkor viszont a guide ékezetes karakterei rosszak. Ha mindent ugyanígy csináltam, csak a hely nem Mo (és így persze nem upc-t ajánlott és itt is nyilván az egyebet választottam), akkor az ékezetek rendben.

Most, hogy a kártya leírásában láttam a frekvenciát és a kódot, egész más a helyzet, viszonylag gyors volt, a 168 csatornát 1 pillanat alatt rántotta be és az ékezet is a helyén van.

Szóval user error. Bár az is igaz, hogy a chansort leírásában az van, hogy úgy hangoljuk a tv-t, ahogy én csináltam (nem upc, teljes keresés), úgyhogy akkor lehet gond.

(#91008) Redlight2


Redlight2
tag

OKés, köszi a tanácsokat! :)

(#91009) ezozo


ezozo
tag

Sziasztok,ezt a két tévét néztem ki,50uk6470 meg 50uk6950 belső szerintem kb ugyan az,mind a kettő VA panel,ami elég jónak számít,ps4 pro mellé venném,van még valami nagy különbség azon kívül hogy a 6950 ezüst,meg ahhoz van magic távirányító alapba,de ez pont nem is kéne nekem,csak itt sokan a 6950-et favorizálják,szóval ha nincs nagy egetverő különbség én a 50uk6470 mellett döntenék,meg a fekete külső jobban bejön,meg csak olcsóbb min húszezerrel,válaszokat előre is köszönöm.

LG 50UK6950PLB-POCO X3 Pro 8/256-Ps4 Pro-Ender3 v2

(#91011) ezozo válasza #01819392 (#91010) üzenetére


ezozo
tag

Igen igaz,nekem kell dönteni,a VA panel már előny,érdekes hogy 50-es méretbe az van meg a bazi nagyokba,a többi IPS,ami nem rossz persze,de VA csak jobb,főleg a fekete szín terén,csak arra gondoltam hogy esetleg a 6950-be valami jobb cucc van,ps4 pro-t hátha jobban szeretné,gyors mozgás stb,de szerintem cupp ugyan az lehet.

[ Szerkesztve ]

LG 50UK6950PLB-POCO X3 Pro 8/256-Ps4 Pro-Ender3 v2

(#91012) pecsa1010


pecsa1010
csendes tag

Sziasztok!

Van egy LG 49UK6470 tévém és ráraktam egy külső hdd-t, amit fel is ismer és lejátsza ami rajta van, de állandóan megy amikor a tv be van kapcsolva.
Az lenne a kérdésem, be lehet-e állítani hogy csak akkor menjen, kapcsolja be a hdd-t amikor átváltok rá?

Köszi

(#91013) Dwatti válasza ezozo (#91009) üzenetére


Dwatti
addikt

Képjavításban van némi eltérés , meg a magic remote és a fém keret és a talp . Többi ugyan az.

[ Szerkesztve ]

(#91014) ezozo válasza Dwatti (#91013) üzenetére


ezozo
tag

Köszönöm,profi összehasonlító :) és ez nagy különbség vagy számomra észrevehetetlen valami,vagy mit vennék észre egyáltalán,gyors mozgásoknál ez jelenthet valamit? pl:ps4 pro

LG 50UK6950PLB-POCO X3 Pro 8/256-Ps4 Pro-Ender3 v2

(#91015) Lallerboy85


Lallerboy85
tag

Sziasztok!

Pár napja irtam már, hogy kinéztem egy 139 es Lg 55sk8100 Suhd tv-t. Viszont a fentebb említett 50uk6950 is jónak néz ki....bedoptam az összehasonlítóba a két tvt-t...segítsen már valaki légy szíves, hogy azt a plusz 90e ftot megéri e, hogy a SUHD-T válasszam.

Filmnézésre, valamint ps4 pro mellé kellene a készülék. Ahogy látom a frissítésben van nagyobb kül..ill. a háttérmegvilágitásban! Megéri e az a plusz 90k , lesz e annyival jobb v. vagy a másikkal jobban járnék?

Hasonlítás: [link]Köszi ha segít valaki!

[ Szerkesztve ]

(#91017) Kiskutya válasza Lallerboy85 (#91015) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ezt neked kell eldönteni megér e annyit. Szerintem ha van rá lehetőséged nézd meg egy mm-be őket. Nyilván jobb a sk sorozat de nekem ps-el is tökéletes az uk6950. Én biztos nem adnék annyival többet érte akkor már inkább gyűjtenék még hozzá és oled.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#91018) kopi72 válasza Kiskutya (#91017) üzenetére


kopi72
aktív tag

Szia, en a nagyobb 65sk8100 tervezem megvenni, de eddig oledet szerettem volna.
Beszeltem egy taggal, aki eladott egy 55b7v-t, es azt mondta h a mozgas darabos volt rajta (samsung qledet vett amugy ezutan), en nem lattam ilyen hibat, gondolom valami effectet hasznalt, de nalam a sotet jeleneteknel a total fekete kijelzes megakasztott... Egyszeruen nem moziszeru volt..

szoval az oled alja, pl mint a b7v ennyire jo?

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#91019) Kiskutya válasza kopi72 (#91018) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nem néztem oledet mert annyi egyszerűen nem szánok rá. Majd ha 300ra lemegy az 55" ára akkor megnézem. Nem fajditom a szívem.

hmm...

(#91020) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

TV vásárláson törjük a fejünket, kettő gyártó merült fel, jelen esetben a LG-ből 2 féle:

- LG 55UK7550MLA
- LG 55SK7900PLA

Mindenképpen 55-ös kellene, csak IPS vagy VA (de inkább IPS), elsősorban HBO GO, IPTV valamint asztali PC lenne rákötve, emellett néha YouTube, valamint Spotify. Hálóba kerül, 3-4 m távolságból nézzük (tudom-tudom, erre inkább 65-ös kellene, de inkább minőségi 55, mint olcsó 65).

Melyik ajánlott ezek közül, melyiket ne inkább, ebben kérnek segítséget.

Előre is köszönöm!

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#91021) PistiSan válasza pecsa1010 (#91012) üzenetére


PistiSan
addikt

Ezt keresed szerintem.

(#91022) nrbx


nrbx
tag

Hello, van valakinek tapasztalata az LK6100 szeriaval? Meglepodtem mikor lattam a muszaki jellemzesben a HDR valamint a Magic remote tamogatast, meg hogy 4 magos processzorral van szerelve. Meg az LH630 szerianal volt panasz a lassusagra a 2 magos processzor miatt. Itt mar ilyen gond akkor nincs? Kepminosegben hozhatja szerintetek a korabbi LH630 szintjet?

(#91023) csiak válasza kopi72 (#90998) üzenetére


csiak
tag

igen, bocsánat... :R

"Sok loot disznót győz!"

(#91024) csiak válasza kopi72 (#91018) üzenetére


csiak
tag

én 55b7v-t cseréltem egy SK8100-ra kb. 1 hete.

Az OLED-nek semmilyen darabos mozgása nem volt, viszont gyönyörű képe és színei igen...
Egyetlen baja volt csak, hogy nem 65-ös méretű volt... ezért mentem bele a cserébe..

"Sok loot disznót győz!"

(#91025) PioDVD válasza nrbx (#91022) üzenetére


PioDVD
senior tag

Nekem 32lk6100 van, nincs bajom a sebességével, fürgébb jóval, mint az lf széria. Mióta ci modul van benne, mintha a csatorna képe picit lassabban jönne, de gondolom, ez a kódolás (ellenőrzés) miatt van.

(#91026) sewente


sewente
tag

Sziasztok!

A héten vettem egy LG 55SJ850V tv-t elég baráti áron, 1 év garival. Azt olvastam előtte, hogy ne számítsak nagyon szuper feketére, meg sötétszobás mozi élményre, de kicsit meglepett az erős bevilágítás a széleken.
30%-os háttérvilágításnál:

100%-osnál:

Ez így normális ezeknél a kategóriájú IPS-eknél? Kicsit elgondolkoztam, hogy visszaviszem és inkább kerítek egy VA paneles SAMSUNG-ot....

(#91027) Geza26 válasza sewente (#91026) üzenetére


Geza26
senior tag

Szélek bevilágítása az EDGE led hátránya.

Géza

(#91028) Lallerboy85 válasza Kiskutya (#91017) üzenetére


Lallerboy85
tag

Szia!

Az általad említett LG, amit használsz, mennyire vagy megelégedve vele? Nekem speciel ps4 pro lenne mellé társítva. Ahogy látom annak 50hz a frissitése...elegendőnek érzed, nem akad? Felhősödés nem jellemző, bevilágításból adódóan?

(#91029) blakey válasza sewente (#91026) üzenetére


blakey
félisten

Szép foltos, a 49'-osak voltak a jók, emiatt nem vettem meg a 55'-os vagy annál nagyobb modelleket, illetve elég sokan panaszkodtak, 49'-on nincs bevilágítás, felhősödés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91030) MrBazsi válasza sewente (#91026) üzenetére


MrBazsi
senior tag

nekem is ez a tipus van, de az enyém egyáltalán nem ilyen! ez nagyon gáz szerintem, én visszavinném a helyedben

[ Szerkesztve ]

(#91031) Kiskutya válasza sewente (#91026) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nálam 80% fényerőn meg annyi se látszik mint neked s felső képen. Sokkal halványabb, próbáltam fotózni de sehogy nem adja úgy vissza ahogy látom. 55uk6950

hmm...

(#91032) blakey válasza Kiskutya (#91031) üzenetére


blakey
félisten

Nappal, napsütésben, narancssárga roló mögül ilyen, lehet látni, hogy nem tökéletes fekete de messze elfogadható kategóriába tartózik. Nyáron fotóztam, úgyis vannak/lesznek akik nem hiszik el, de az engem nem érdekel, ilyen és kész, pedig IPS panelről van szó és EDGE LED. Local Dimming és egyéb okosság ki van kapcsolva. 49SJ810V

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91033) Oszi90


Oszi90
csendes tag

Sziasztok! Kérdésem lenne hozzátok, LG szakikhoz.
Nagybátyám vett ma egy LG 55 SK8100PLA tvt. Hogyan tudom megoldani hogy lássa a tvje a NAS-omon található filmeket külső hálózatról? FTP szerver része megvan, csak a tv része érdekelne, milyen alkalmazás vagy beállítás kell(nekem Sony van, azon Kodi és kész.) Milyen alkalmazást ajánlotok, ha megoldható egyáltalán. Plex sajnos kizárva mert nem tamogatott a NAS(Dlink 320l).
Köszi a válaszokat előre is!

(#91034) blakey válasza Oszi90 (#91033) üzenetére


blakey
félisten

Plex a legegyszerűbb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91035) kopi72 válasza sewente (#91026) üzenetére


kopi72
aktív tag

Szia, igen ilyen az edge, bar ez elegge az alja. De hanyszor nezed a csak fekete kepernyot filmnezes kozben?

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#91036) blakey válasza kopi72 (#91035) üzenetére


blakey
félisten

Ilyen is lehet, nem ilyen, sok EDGE LED-es TV-m volt, egyik sem volt ilyen, Direct LED-nél más hiba lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91037) Márton válasza kopi72 (#91035) üzenetére


Márton
nagyúr

ez nem csak csak fekete képernyőnél érhető tetten, hanem bármilyen más, homogén képernyőtartalomnál

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#91038) farkas-j


farkas-j
őstag

Ha valakit érdekel olcsón (~3000Ft) AN-MR500-asnak megfelelő távszabályzó, az nézzen rá. Még kb. 12 órán át akciós.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#91039) kopi72 válasza Márton (#91037) üzenetére


kopi72
aktív tag

ott akkor mas problema is lesz.. nalam, kicsit felhos az edge az 50-es tevemen feketen, stablista elott, de normalis film tartalomnal nincs sehol sem semmilyen folt, vagy elszinezodes, homogen az egesz.

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#91040) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Helló! Tévévásárláshoz kérnék segítséget. A sony fx7005, samsung 7172 és az LG modellek között kutatok. Fontos lenne a felskálázás minősége. Érdemes az LG 6300-hoz hozzáfizetni 7550-ért a nanocell miatt? Ezen kívül a magic remote a különbség?

(#91041) antatom válasza blakey (#91036) üzenetére


antatom
csendes tag

Kifejtenéd bővebben , milyen hátránya van a direkt ledesnek? Hosszas nézelődés után az 55sk8100 ast néztem ki , de kicsit olcsóbban 49sk8500 ast lehet kapni , amit jobb minőségűnek gondoltam. Köszi.

(#91042) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Sziasztok! 65 col-os TV-t UHD TV-t szeretnék venni. Filmnézés, játék, TV-zés is lenne.. (Játék valszeg xbox one). Van-e ajánlott típus esetleg? Mira érdemes figyelni az LG tévéknél?
Köszi!

Gábor

(#91043) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Van egy LG 42LF562V okos TV-m. Hálózatba van kötve. Mikor felmásolom a hálózatba kötött adattárolóra a filmeket, ott külön könyvtárba teszi őket, de mikor a TV-n lejátszanám, akkor 1 könyvtárba teszi őket. Ötlet, hogy miért van ez?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#91044) Móncsa válasza Gaborka30 (#91042) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Mira érdemes figyelni az LG tévéknél? ARRA HOGY MIKOR ADNAK RÁ REGISZTRÁCIÓKOR +3ÉV GARANCIÁT :C

(#91046) shteer válasza cellpeti (#91043) üzenetére


shteer
titán

Mappa böngészés esetében is együtt látod a filmeket?

..szerintem jónak tűnik

(#91047) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Rövidesen be üzemelem a 65SK7900-at. Van valami tutorial a beállításhoz? (leginkább ahhoz, hogy megfelelő legyen a képminőség, színbeállítás)

(#91048) Lallerboy85


Lallerboy85
tag

Na gyerekek megrendeltem a LG 55 SK8100PLA -t, hétfön érkezik ha minden igaz...remélem jó döntést hoztam!

(#91049) pjen válasza pjen (#87905) üzenetére


pjen
félisten

Már nincs.

(#91050) Dwatti válasza h1mpi (#91047) üzenetére


Dwatti
addikt

LG TV Settings Guide -Tutorial
Itt pedig gago1975 tanácsai beállításokhoz amit én is alapul vettem , utána már könnyebb finomítani ízlésed szerint.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.