Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) Ats Feri válasza PLaci58 (#3742) üzenetére


Ats Feri
csendes tag

Köszönöm a linket amit betettél. Most nem otthon vagyok, így nem tudom megmondani a filmjeim pontos paramétereit, de az biztos hogy kb 46 gigásak 1920x1080 (vagy 1920x2x1080?)asak.Majd jobban utána nézek, főleg a cikk fényében.

(#3752) edeleny


edeleny
őstag

Ha minden igaz ma lesz TV-m.
Ha eltették akkor 42LW5590, ha nem akkor 42LW4500-as.

Kérdés.
Valamivel jobb a médialejátszójuk, mint a tavalyi LE5500-nak? (ilyen van most)

Illetve.
Nagyon sok formátumban találtam 3D-s filmeket. DVD, AVi formátumban érdemes leszedni, vagy ezek felejtősök?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3753) torma1981


torma1981
veterán

A 2012-es modellek mikor jönnek ki? Lehet tudni miket javítottak,fejlesztettek az ide modellekhez képest?

(#3754) tibtibx válasza edeleny (#3752) üzenetére


tibtibx
csendes tag

Szerintem ugyanazokat tudja lejátszani a mediaplayer, plusz a w-sek a 3d-ket. Van még egy-két újdonság: Szétdarabolja a filmet jelentekre (dlna-n nem), de negatívum is pl.: ID3 tag infót nem jelenít meg zenehallgatásnál.

(#3755) tibtibx válasza torma1981 (#3753) üzenetére


tibtibx
csendes tag

2012. április-május.

(#3756) beci válasza GEO001 (#3743) üzenetére


beci
őstag

Nekem win7 64biten fagy.:(

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#3757) Yogi Bear


Yogi Bear
aktív tag

Ha valaki most venne:

Az Euronicsban most olyan akció van, hogy LG Cinema 3D TV-hez adnak skype kamerát. Én az 55LW659S árát kérdeztem meg, erre 460 ezret mondtak kamerával, 7 szemüveggel és az 5 év gondoskodással.
Máshol az LG Magyarország által forgalmazott készülékekért kamera nélkül kérnek ennyit. Szerintem nem rossz.

ui: ha valaki vesz és nem kell neki a kamera írjon priviben, engem érdekelne.

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#3758) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
LV5500-asban állította már valaki be a PVR funkciót? Működik rendesen?
Amúgy hogy kell belépni a szerviz menübe?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3759) edeleny válasza tibtibx (#3754) üzenetére


edeleny
őstag

Köszi.

meg van az 5590-es.
Leszedtem az Avatart 3D-ben, valami red-cíán változat, de nem rakja össze. Csak azt ajánlja fel, hogy vízszintesen, vagy függőlegesen rakja össze.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3760) Minimoa válasza edeleny (#3759) üzenetére


Minimoa
tag

a red-cyan-t hogyan tudná összerakni? Vagy SBS, vagy TaB formátumúnak kellene lennie. A frame-by-frame is jó lehetne, de nem hinném, hogy olyat szedtél le.

http://opticalflow.wordpress.com/2010/09/19/side-by-side-versus-top-and-bottom-3d-formats/

(#3761) RockCNC válasza Minimoa (#3760) üzenetére


RockCNC
senior tag

a 24,5 Gb Avatar 3D 1080P szed le.
(osztott képernyős)
Az a tuti ütös ottvan a szeren 3d film :DD
A red ciános változatot felejsd el az csak parasztvakitás

[ Szerkesztve ]

(#3762) edeleny válasza RockCNC (#3761) üzenetére


edeleny
őstag

Rajta vagyok a témán!
Remélem viszi is, mert a Verdák egyik változatát nem.

Csak azt írtátok lentebb, bármi jó!

Hiába van az LE 5500-s tanulnom kell a használatát.

A Plex Media Server mi akar lenni?

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3763) Attas válasza edeleny (#3762) üzenetére


Attas
aktív tag

A Plex Media server egy ingyenesen letölthető DLNA file megosztó program, amit ha felraksz a PC-re és a TV DLNA képes és persze van routered amire a TV és a PC-d is csatlakozik, akkor ha a Plexet futtatod a TV-n akkor gyönyörű felülettel láthatod a megosztott mappáid és természetesen le is játszhatod azokat. Én szeretem, bár már nem használom.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3764) edeleny válasza Attas (#3763) üzenetére


edeleny
őstag

Egyenlőre nem jött össze a dolog, de lehet, hogy a Win8 a ludas.

Más.

Szeretné inicializálni a rákötött HDD-t.
Ez mit jelent?
Töröl minden adatot róla? Azt nem kellene!
Elvileg tudna felvenni is?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3765) Attas válasza edeleny (#3764) üzenetére


Attas
aktív tag

"DVR-nál minimum 40GB-os usb-s hdd a minimum követelmény. És igen, a meghajtó legyen lehetőleg üres, mert formázza a tv és onnantól csak a dvr-ra lesz használható." idézet BloodRay hozzászólásából

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3766) edeleny válasza Attas (#3765) üzenetére


edeleny
őstag

Köszönöm.
Ma este, lehet, hogy ellesztek velem.

Szóval.
Most külső HDD-nek egy 1 terás vinyó van. Két partícióval. (100 giga, meg a többi)
Különbséget tud tenni a két partíció között, vagy alapból gyalulja a terát!

Más. Felénk most kapcsolgatják be a földi digitális csatornát.
Az 5500-t alapból megtalálta a kábeles digitális és analóg adásokat.
Ez vagy analógot talál, vagy digitálist, és antennán a Mindig TV-t,. Van valami mód, hogy ezek mind egyszerre legyenek jelen?
Jelenleg a háromból csak az egyiket tudom behozni!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3767) Kispósi válasza Attas (#3765) üzenetére


Kispósi
aktív tag

Nekem eddig a Sammy kalandjai jött be leginkább 3D szemszögből :)

(#3768) RockCNC válasza edeleny (#3766) üzenetére


RockCNC
senior tag

gyalulni fogja az összest mindegy,hogy hány partició van

(#3769) Attas válasza edeleny (#3766) üzenetére


Attas
aktív tag

Én sokallanám erre áldozni egy 1 TB HDD-t, de Te tudod.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3770) edeleny válasza Attas (#3769) üzenetére


edeleny
őstag

Én is!!!!

Van egy 80-om, majd azt.
Tehát, ha azt iniciáltatom vele, azzal menni, fog? Csak mert cserélni kellesz a külső dobozba a terással!

Más!

Lejött az Avatar. Király! Viszont amit a TESCO ban láttam Panasonic aktív rendszerrel, az előre felé is kijött! (mármint a 3D) (az MM bemutatóban is volt előre kijövő pillangók!)
Itt van valami beállítási trükk??

Más.
A csatorna beállításokra valami?

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3771) Attas válasza edeleny (#3770) üzenetére


Attas
aktív tag

Több verzió is van az AVATAR-ból. Nekem nem volt hiányérzetem, de azért a TESCO-ban gondolom nem MKV volt hanem 3D BD lejátszó.

Valaki tudja a mai szoftver frissítés mit takart? Javítottak valamit? Jó lenne már ha megoldanák, hogy a távkapcson megbetűzött számbillentyűket lehessen használni (mint a mobilokon) a szövegbevitelhez. Engem eléggé bosszant ha a youtube-n kell keresnem valamit és pötyögnöm kell. 10k-t pedig nem adok a Magic Motion Remote Control-ért.

Szóval van valami új a új firmware-ban?

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3772) Cocos válasza edeleny (#3770) üzenetére


Cocos
tag

Ha visszaolvasol akkor látod,hogy elég sokat tárgyaltuk ezt a kiugró dolgot :C
Én ezért vettem a 3D tv-t. A mostani nézetem alapján: vettem egy led tv-t 3D funkcióval :DDD

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3773) edeleny válasza Cocos (#3772) üzenetére


edeleny
őstag

Na ezt nem értem!

Ja ma déltől csak 3x frissített.

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3774) GEO001 válasza beci (#3756) üzenetére


GEO001
aktív tag

Sztem tedd fel újra az os -t, valami gáz van nálad, figyelembe véve a priviben beszéltek alapján is.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3775) GEO001 válasza GEO001 (#3774) üzenetére


GEO001
aktív tag

Arra gondolt, hogy a korábbi hsz-kben többször is téma volt a 3D filmek nyújtotta hatás élménye, érzete. Sajnos a letöbb 3D filmnél csak a térbeli mélység érezhető, nincs az a kiugró térhatás érzet.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3776) Cocos válasza GEO001 (#3775) üzenetére


Cocos
tag

:K :R

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3777) PLaci58


PLaci58
őstag

Lenne egy költői kérdésem.
Próbált valaki lejátszani USB-ről (nem PC-ről) BDrip "racis" 720P-s MKV-t?
Sikerült?

Ezek elég kis méretű fájlok. A "nagyobb" a VLC program szerint ugyanolyan kódolású fájlokat simán le tudom játszani. Nem értem, hogy mi az eltérés.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3778) tibtibx válasza PLaci58 (#3777) üzenetére


tibtibx
csendes tag

A Samsungom csak 1-2-t játszott le, míg fel nem raktam a frissítést, de az LG viszi, amit eddig kipróbáltam racis-ból.

(#3779) PLaci58


PLaci58
őstag

Nekem az LG már kettőnél is érvénytelen fájlt jelzett :(

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3780) troland26


troland26
őstag

Vettem ma egy lg 32lv3400 tv-t ..minden szép és jó ( a dts hiányát leszámítva ) csupán a feliratot nem tudom berakni a film alá..vajon ez miért lehet ? a video formátuma xvid a feliraté srt ..egy mappába van ugyan az a nevük , elvileg be kéne olvasnia . Mi lehet a probléma ?

(#3781) Minimoa válasza GEO001 (#3775) üzenetére


Minimoa
tag

Érdekes, amit írsz, ugyanis a boltban amikor az asszonnyal nézegettük a 3D-s TV-ket, ugyanaz a demo ment többféle készüléken is.

Meglepő módon az LG-ből kijött a kép, míg egy másik Tv-n mögötte volt a kép....

(#3782) beci válasza GEO001 (#3774) üzenetére


beci
őstag

Ujra raktam,igy is ugyanaz a helyzet.:(

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#3783) GEO001 válasza Minimoa (#3781) üzenetére


GEO001
aktív tag

A többfélén mit értesz? 659S, 579S, 5590? Nem szabadna különbségnek lennie.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3784) summi


summi
csendes tag

Sziasztok!
Van egy LG 32LE5500-as tv-m, van arra lehetőség ennél a készüléknél, hogy külső HDD-re felvegye a digitális tvadásokat, valahogy lehet ezt a funkciót aktiválni?
Előre is köszönöm a válaszokat
Zs

Zs

(#3785) GEO001 válasza beci (#3782) üzenetére


GEO001
aktív tag

Esetleg VGA driver frissítés megvolt?

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3786) Minimoa válasza GEO001 (#3783) üzenetére


Minimoa
tag

Azt hiszem, hogy a "befelé menő képes" az egy plazma volt.

(#3787) GEO001 válasza Minimoa (#3786) üzenetére


GEO001
aktív tag

LG plazma volt? De a kijelző típusából adódó különbséget tekintve sztem ott sem szabadna ilyen eltérésnek lennie.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3788) GEO001 válasza GEO001 (#3787) üzenetére


GEO001
aktív tag

Én korábban nézegettem, tesztelgettem a plazma TV -ék ilyen képességeit is, mondjuk az Pana volt, aktív shutteres, de ott is rendesen kijöttek a 3D effektek (demo). Érdekelt mert, Pana plazmáról váltottam a mostani LG 55LW5590 -re, de semmi féle tekintetben nem bántam meg.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3789) zoo2


zoo2
tag

Sziasztok,
Sajnos nem volt időm visszaolvasni a topikot :(
LG 42 LW 5590 tévére lehet külsö vinyót küldeni + áramforrás nélkül?

Tehát nem egy külső táppal rendelkező 3,5-es HDD-s rack-et, hanem egy kis laptop vinyós HDD-t!

..és ha igen, akkor romlana-e a hang, vagy képminőség?

[ Szerkesztve ]

(#3790) torma1981


torma1981
veterán

42 LW5500/5590-es tv van most valahol akcióban?

[ Szerkesztve ]

(#3791) Kroni1 válasza torma1981 (#3790) üzenetére


Kroni1
veterán

A saturnban azt hiszem.. De lehet h a 4500-ast láttam ott akciósan. :F

(#3792) torma1981 válasza Kroni1 (#3791) üzenetére


torma1981
veterán

Az Euronicsban is csak a Lw4500-as van akcióban. :(

(#3793) Kroni1 válasza torma1981 (#3792) üzenetére


Kroni1
veterán

Megvan! Edigitalban az LW5590 most 219.000 Magic Motion távirányitóval ajándékba!! természetesen az 5év gari és 7 szemüveggel!

[ Szerkesztve ]

(#3794) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!

Az LG TV-k antenna bemenete tud 5V-os tápfeladást az antenna felé?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3795) beci válasza torma1981 (#3792) üzenetére


beci
őstag

Apám innen rendelte 5év garral,és 7 szemüveggel 204ezerért.: [link]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#3796) torma1981 válasza beci (#3795) üzenetére


torma1981
veterán

Köszi mindenkinek! Erröl a boltról nem hallottam!

(#3797) Client válasza zoo2 (#3789) üzenetére


Client
tag

Persze lehet, de hogy hogy jön ide kép- és hangminőség, azt nem értem.

Ex - WaterLo

(#3798) Kroni1 válasza Client (#3797) üzenetére


Kroni1
veterán

Azt én se értem.. ha lejátssza lejátsza, ha nem akkor meg nem. A minőség nem függvénye.. Egy dologra kell figyelni, hogy ne legyen tul hosszú a hdd kábele, amugy simán viszi a 2.5"-osokat is.

(#3799) Laca0


Laca0
addikt

Üdv!

A "felokosításról" hol lehet bővebben olvasni?
Mitől olyan különleges az a Meliconi fully 8 távirányító? Nekem van egy Silvercrest univerzális, ami szintén 8 eszközt kezel. Azzal nem lehet belépni a service menübe?
A service menübe belépésnek marad nyoma (ha nem állítok át semmit)?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3800) zoo2 válasza Client (#3797) üzenetére


zoo2
tag

Nem tudom, valami olyasmiből indultam ki, hogy ha közvetlenül külső HDD-ről játszik le valaki egy filmet, akkor az adatsebesség korlátozódik...vagy ilyesmi :)

Az meg, hogy jó-s a külső hdd, azért mertült fel, mert régebbi típusokon voltak ilyen gondok!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.