Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112001) Sgt. Chris válasza fornettisuti (#111999) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Hát igen, ezért kapcsoltam ki az összes képjavító funkciót, köztük ezeket az automatikus "jóságokat" is.
Szóval elvileg nincs semmi olyan bekapcsolva, ami automatán szabályozhatná a képet bármilyen formában.

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#112002) Ronam válasza Intelligencs (#112000) üzenetére


Ronam
addikt

Szuper, köszönöm! Kíváncsi vagyok mit mondanak majd :).

(#112003) PLaci58 válasza Ronam (#112002) üzenetére


PLaci58
őstag

Mai szervíz árakat nem ismerem, de olyan 50 ezerre saccolom.
20-30 ezer a LED csíkok + a munkadíj. Háttérvilágítás csere.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#112004) Ronam válasza PLaci58 (#112003) üzenetére


Ronam
addikt

Az még beleférne, olcsóbb mint egy új tv :). Kíváncsi vagyok Intelligencsnek mit mondanak.

(#112005) fornettisuti válasza Ronam (#112004) üzenetére


fornettisuti
veterán

LG support megmondja, hol a hozzád legközelebbi szervíz, ott pedig jó eséllyel tudnak is mondani összeget.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#112006) Intelligencs válasza Ronam (#112004) üzenetére

Tegnap este újra elolvasva az ügyfélszolgálat levelét rájöttem, hogy ők beleraktak egy linket is, ahol be tudom jelenteni a készüléket javításra. Ezt meg is tettem, és ma, pont mielőtt átugrottam volna a szervizbe, fel is hívtak.

Én két hibát jelentettem be, az egyik, hogy mindig elfelejti a csatornákat, a másik pedig az a hiba, ami neked is van. A két hiba kijavítására adtak egy 91 ezer forintos árajánlatot, de külön rákérdeztem, hogy csak a színprobléma kijavítása mennyibe kerülne, és azt mondták, hogy 51 ezer forint. Szóval PLaci58 tökéletesen eltalálta. :) És ha jól értem ez az összeg már a kiszállási költséget is tartalmazza, szóval nem kell vinni sehova, hanem otthon megjavítják neked. Persze gondolom ez függ attól is, hogy hova kell kimenniük, esetemben a XI. kerületről van szó.

Szerintem te is jelentsd be a hibát, írd bele a címet, ahol javítani kéne, és akkor ők fel fognak téged hívni az árajánlattal. Javaslom, hogy készíts fényképet a tévé képéről (hogy pontosan mi a hibajelenség), és azt is csatold bele a félreértések elkerülése végett.

Itt tudod bejelenteni:
https://www.lg.com/hu/tamogatas/javitas-garancia/javitas-igenyles-bejelentkezes
Adtak egy telefonszámot is: 06 1 54 54 054

Amúgy nagy piros pont az LG-nek, mert eléggé gördülékenyen ment az ügyintézés. Nyilván a javítást nem rendeltem meg, mert 91 ezer forintot én már gazdasági totálkárnak értékelek, egyszerűen nem éri meg. Esetedben még akár meg is érheti, ha amúgy elégedett vagy a tévével.

Anyósom tévéje egy belépő modell, borzasztó lassú, okostévének teljességgel használhatatlan volt mindig is (bár elvileg az). Szóval igazából örülünk is, hogy megszabadulhatunk tőle. Csak azért javíttattam volna meg, ha valami értelmes összegért megcsinálták volna, hogy elajándékozzam egy rokonnak. De ennyiért nem kell.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#112007) Ronam válasza Intelligencs (#112006) üzenetére


Ronam
addikt

Köszi szépen a választ, ennyit tényleg megér, bár az nekem kicsit fura, hogy 40 ezret rászámolnak a másik hibára. Vajon az mitől lehet, és mit kell cserélni, ami ennyibe kerül? :F

(#112008) smc válasza Ronam (#112007) üzenetére


smc
addikt

Alaplap hiba lehet az hogy elfelejti a csatornákat.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#112009) Intelligencs válasza smc (#112008) üzenetére

Igen, ezt mondta a szervizes is.

The Amiga, Born a Champion

(#112010) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Tiszteletem!

A napokban vettem egy LG 48"as oled monitort. Mivel még jó ideig él az elállás lehetősége, szeretnék futni egy kört a témában. Alapvetően elégedett vagyok vele és az elsődleges szempont a játék volt, csak utána következik a filmezés... de attól még nem hagy nyugodni a gondolat, hogy egy TV nem lett volna-e jobb választás :B

960 euró volt, Ausztriában még olcsóbb lenne, de ez más történet. Ennyiért nagyjából be lehetne szerzeni c2/c3 48as vagy 42es (kis szerencsével 55-ös, bár ez nem feltétlenül cél) tvt. Tetszik a displayport és az oled care funkciók. Pl nem tudom, hogy ilyen van-e a tvben. 120Hzen használom, túlhajtással 138, de akkor azt hiszem nincs gsync/freesync. A távirányító baromi ronda, ellenben praktikus, arra még sajnos nem jöttem rá, hogyan tudom windowsból vezérelni a monitor menüt ;]

Érdekelnek az oled vonalon tapasztalatokkal bírók véleménye.

[ Szerkesztve ]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#112011) Ronam válasza Sontir Fel (#112010) üzenetére


Ronam
addikt

Szerintem inkább itt érdeklődj ;)

(#112012) Sontir Fel válasza Ronam (#112011) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Mea culpa, azt hittem ha LG még tv, akkor minden is itt van :B

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#112013) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Sziasztok!
Most a 2023-as 43"-os modellek közül melyik a legjobb ár/értékű választás? Nem tudom eldönteni.

(#112014) FunPro


FunPro
senior tag

Sziasztok!

Két nap pihi után így fogadott a TV:

Ez még vajon javítható lehet, vagy nézhetek másik után?

Köszi!

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#112015) Intelligencs válasza FunPro (#112014) üzenetére

Szervizzel vedd fel a kapcsolatot, küldd el nekik a képet is.

https://www.lg.com/hu/tamogatas/javitas-garancia/javitas-igenyles-bejelentkezes

06 1 54 54 054

The Amiga, Born a Champion

(#112016) huszar90


huszar90
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni:
A tv-m egy LG 55B7V az utóbbi napokban furcsa hibákat kezdet produkálni, először nem észlelte az ethernet portot majd a csatornák számát se írta ki. A beállításokban rámentem a "gyári beállítások visszaállítására". PIN kódot kért amihez a kézikönyv szerint beírtam a 0000-át majd megjelent a webOS logó pár másodpercig utána elsötétült a kép. Egy kis ideig nem piszkáltam de mivel se kép se hang nem volt a távirányítóval kikapcsoltam. Mikor visszakapcsoltam a három kis labda kezdett forogni és innen nem lép semerre. Valakinek bármilyen ötlet? :F

[ Szerkesztve ]

(#112017) pjen válasza huszar90 (#112016) üzenetére


pjen
félisten

Húzd ki a konnektorból egy félórára.

(#112018) Dictator^


Dictator^
veterán

Üdv
Az alábbi tvről kideríthető, hogy melyik régióba tartozik, esetleg használható e Magyarországon?

OLED48C31LA DEUQLJP

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#112019) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Sziasztok,
LG 75Nano5xxx tévénél (talán 2020 as modell), sikerült muternak (állítása szerint) a magicremote scrolljával csatornaváltás helyett, talán a scrollt megnyomva (?!) elkúrni a tévén vmi beállítást, mert elment a kép és azt írta ki a tévé, hogy nincs jel... Fater letöltötte újra a csatornafrissítést, látszólag minden újra működik (pl, van EPG), de most meg kép nélkül írja azt a Digitévés adásra, hogy "csak adat". :F

Találkozott valaki ilyennel, mi a fene lehet ez? Egyáltalán lehet ezt így elállítani, vagy ez vmi HW-es hiba lehet???

Az a baj nem leszek náluk még jó darabig, de (mivel sima kikapcsolás nem segít) áramtalanítást (hard reset) javasoltam, végső lépésnek meg factory resetet de nincs nagy bizodalmam benne, hogy ezek segítenének. Bármi helpet szívesen veszek, köszi előre is! :R

UI.: Egy kísértetiesen hasonló problémát találtam itt (de egy kb 5 évvel régebbi LG tévénél) viszont választ már nem találtam rá.

[ Szerkesztve ]

(#112020) LouiS22 válasza Rommel6600 (#112019) üzenetére


LouiS22
veterán

Tegnap késő esti hír, hogy problémák voltak Digi szolgáltatásokkal. Első körben azt nézném meg, hogy az(ok) megoldódtak-e (értsd: Digi üfsz).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#112021) Rommel6600 válasza LouiS22 (#112020) üzenetére


Rommel6600
őstag

Ez Szegeden van kábeltévé, az meg Bp egyes részein volt és tudtommal internet. De mondjuk ma vagy legkésőbb holnapra akkor is el kéne hárítaniuk.

(#112022) LouiS22 válasza Rommel6600 (#112021) üzenetére


LouiS22
veterán

tv is, lásd telex cikk.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#112023) atala


atala
addikt

Sziasztok!
Új TV-t vettem. (LG 55UR78003LK)
Be lehet azt valahol állítani, hogy amikor HDMI-n nézem a TV-boxot, és kikapcsolom a TV-t, akkor bekapcsoláskor automatikusan a HDMI jöjjön be, és ne kelljen átváltani állandóan?
Az előző LG TV olyan volt. Ha HDMI-n volt, és kikapcsoltam, akkor bekapcsoláskor is a HDMI-n maradt.

[ Szerkesztve ]

(#112024) Rommel6600 válasza LouiS22 (#112022) üzenetére


Rommel6600
őstag

Okés, de most mondják, hogy parallel a másik tévével semmi gond nincs, de ha ez nem lenne elég a szomszédban sem volt semmi ilyesmi gond tegnap óta.

(#112025) LouiS22 válasza Rommel6600 (#112024) üzenetére


LouiS22
veterán

Rendben, értem. De a leírtak alapján nem lehetett kizárni a azolgáltatói hibát sem.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#112026) atala válasza atala (#112023) üzenetére


atala
addikt

Közben megtaláltam. a beállításokban van egy olyan, hogy kezdő oldal. Ott be lehet állítani, hogy a bement legyen a kezdő oldal.

(#112027) atala


atala
addikt

Milyen okos TV távirányítót tudok venni az LG 55UR78003LK TV-hez? Itt az Emagnál sok van hozzá. Mindegyik jó hozzá?
[link]

(#112028) Gömbike válasza atala (#112027) üzenetére


Gömbike
senior tag

Hívd fel a hazai LG supportot, megmondják a pontos típus számát a távkapcsnak.

06-1-54-54-054

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#112029) pjen válasza atala (#112027) üzenetére


pjen
félisten

MM ben árulnak direkt LG hez, fel is van programozva.

(#112030) atala válasza Gömbike (#112028) üzenetére


atala
addikt

Igen, közben írtam nekik. Ezt írták:
"Az UR sorozatú TV készülékekhez az AN-MR23-as magic remote távirányító modell a kompatibilis."

(#112031) RockCNC


RockCNC
senior tag

Szemezgetek a c3 55 colos oleddel.
Megéri jó tv?
Vagy esetleg van vmi típus hiba amiről lehet tudni?

(#112032) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !
Egy apróhirdetésben így hírdetik :

LG UHD 65'' UP75 4K TV HDR Smart (164 cm)

Ez hány éves modell lehet és alsó / közép vagy felső kategóriás ?
Valamint a 180.000-s ár reális lehet e ?

Köszönö előre is a válaszokat.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#112033) LouiS22 válasza Borisz76 (#112032) üzenetére


LouiS22
veterán

[link]

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#112034) Borisz76 válasza LouiS22 (#112033) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszi.

Ezek szerint UHD felbontású ( ez azért sejthető volt...) 2021-s készülék.

Ahogy nézem az újak 65"-s méretben 210.000 Ft-tól indulnak.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#112035) bela85


bela85
aktív tag

Sziasztok!
Van egy LG 32lj510u típusú tvm. A hibajelenség, hogy az állapotjelző (készenléti) led világit, de se a távirányító se a tvn lévő gombbal nem kapcsol be.
Kihúztam, bedugtam, semmi. Néha van, hogy bekapcsol, de nem mindig.

Van vkinek vmi ötlete, hogy mi lehet a hiba?

Köszönöm előre is a segítséget.

(#112036) koxminator


koxminator
senior tag

Sziasztok,

Ide is beírom, mert a "Milyen TV-t vegyek" topikban egyelőre nem sok segítséget kaptam.

Szóval karácsonyra lecserélném anyukám LG 43 UK6470 PLC tv-jét (2018-ban vettem, 2021 telén, gar. lejárta után befelhősödött a kép - led háttérvilágítás csere: 50 ezer, majd rá 1 évre megint, de a rá vállalt 6 hónap gar. lejárta után megint jelentkezett, szóval meguntam, nem óhajtok rá többet költeni). Van egy 48C21 OLED-em is, imádom, hibátlan.
Maradnék LG vonalon, viszont OLED-et nem feltétlenül vennék, mert anyukámnak nincs rá igénye, elsősorban tévénézésre használja, kevésbé (téli) sportok és filmek nézésére, "a játék az nem játék" :DD

Méret 43-55 között, de inkább talán 55, de az a max. Nem szeretnék megint olyan panelest venni, ahol fokozottan esélyes a led fényvilágítás cseréje felhősödés miatt, ezért kérdezném, hogy mi most az ajánlott széria, típus LG-ből, ami még nem OLED, nem kerül OLED árba, de remélhetőleg tartós? UR, QNED, melyik?
Ha sokat akarok egyszerre, akkor mondjátok, van még időm dönteni, karácsony még odébb (az is lehet, hogy BF-en fogok vásárolni), vagy ha nincs most jó ajánlott, akkor körülnézek más márkánál, bár nem szeretnék, mert Webost is szeretem, meg LG-t is szeretem.

Köszi előre is, bármilyen véleményt is adtok. :R

[ Szerkesztve ]

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#112037) Edemke0029


Edemke0029
friss újonc

Üdv.egy philips tv-rol lenne szó,nem enged valtani av-ra,vagy hdmi-re.
Most anyit ir ki digital tv.
Mit lehetne csinalni?

(#112038) LouiS22 válasza Edemke0029 (#112037) üzenetére


LouiS22
veterán

Ez LG topik. :)

Triviális kérdés: elem merül/döglődik?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#112039) forum_user


forum_user
tag

Sziasztok!

A mostani új TV-ken már nem igazán van fejhallgató bemenet. Van egy 2.1-es hangfalszettem aminek 3.5mm jack a vége és azt szeretném átalakítóval a TV digital audio out-ba csatlakozatni. Vettem egy ilyen átalakítót TOSLINK dugó/3.5mm optikai aljzat adapter:
[link]

de ezzel nem működik. Mivel lehetne ezt megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#112040) pjen válasza forum_user (#112039) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem egy DAC ot kellett volna venned. Nekem egy DAC2 van az megold mindent.

(#112041) blakey válasza forum_user (#112039) üzenetére


blakey
titán

Az nem arra való, mert az optikai csatlakozás lehet toslink és 3,2mm-es is. Neked egy toslink - rca DAC (átalakító), pl. ilyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#112042) forum_user válasza blakey (#112041) üzenetére


forum_user
tag

És a hangfalszett 3.5mm jackdugó végét melyikbe kell csatlakoztatni a DAC-on?

(#112043) pjen válasza forum_user (#112042) üzenetére


pjen
félisten

A 3,5mm jack aljzatba. Még egy poti is szokott lenni, ha fejhalgatóval használod. Az analóg=jack.

[ Szerkesztve ]

(#112044) blakey válasza forum_user (#112042) üzenetére


blakey
titán

Mint írtam, van olyan DAC, aminek 3,5 mm-es analóg jack kimenete is van, pl. ez, gondolom így már látod, hogy hova kell csatlakoztatni, tehát a TV és a DAC közé kell egy toslink kábel, a DAC és a hangsugárzóid közé mehet a 3,5mmes jack csatlakozóra végződő kábel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#112045) forum_user válasza pjen (#112043) üzenetére


forum_user
tag

A DAC átalakító áramellátását megoldhatja a TV egyik USB csatlakozása is? A jack aljzat akkor a sárga színű Coaxial Input ugye?

(#112046) forum_user válasza blakey (#112044) üzenetére


forum_user
tag

Köszönöm szépen! :)
A DAC átalakító áramellátását megoldhatja a TV egyik USB csatlakozása is?

(#112047) blakey válasza forum_user (#112045) üzenetére


blakey
titán

Nagyon rossz úton jársz, jobban figyelj, olvasd el, amit írtam, + a képeken a feliratokat is olvasd el.

#112046 forum_user
A DAC átalakító áramellátását megoldhatja a TV egyik USB csatlakozása is? - ha elegendő áramot ad, akkor igen, elvileg kábel is van a csomagban.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#112048) Drughi


Drughi
addikt

Sziasztok!

Van egy LG 43UP78003LB típusú Tv-nk, aminek eltűnt a távirányítója. Lehet valamelyik gyerkőc kidobta a kukába :D

Ezt kellene pótolni. Melyik típust keressem, mert több féle is van?
Hogy fogom tudni párosítani?
Jelenleg telefonról tudom vezérelni, de nem az igazi.

(#112049) pjen válasza Drughi (#112048) üzenetére


pjen
félisten

Szinte minden LG táv ami nem nagyon régi, visz minden LG Tv t. Nekem van egy kB 6 éves 22" os, egy 4 éves 32" os és egy 2 éves 50" os amihez már a magic táv van, csere szabatosak.
Az MM ben lehet kapni LG hez ami be is van tanítva.

(#112050) Drughi válasza pjen (#112049) üzenetére


Drughi
addikt

Ez giroszkópos magic remote volt, de látom van 2021 és 2022-es változat is.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.