Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) VateRicsi válasza patyi81 (#2297) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Az lehet hogy a PS3 megszenvedne az mkv-k lejátszásával, de a játékokat is át tudnád konvertálni 3D-be, ami azért elég sokat dob némelyiken. Pc-n egész jól működik a dolog, bár nagyban függ az eredeti grafikától is. A médialejátszást már szerencsére sokféleképp meg lehet oldani.

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#2302) 8nemesis8 válasza VateRicsi (#2301) üzenetére


8nemesis8
veterán

"A médialejátszást már szerencsére sokféleképp meg lehet oldani."
Itt konvertálásra gondolsz?
Néztem, hogy LW széria nagyon szép képe van, de mi van a nem kifejezetten erre a célra készített filmek esetében. Ugye itt a demo DVD nagyon szépen kihozza a 3D-t, de mondjuk sima géppel konvertált vagy tv által 2D->3D, az mennyire nyújt 3D-s élményt?

(#2303) espat válasza 8nemesis8 (#2302) üzenetére


espat
tag

2D->3D felejtos...... nyomába sem léphet egy natív 3D felvételnek.

Érdekességként lehet vele villogni mások elott (bár ezt nem tenném), gyakorlati értelme nem sok. Egy 2D->3D konverzió soha a budos életben nem fog a TV síkja elé kihozni semmit, mogotte meg kvázi rétegekben "rajzolja ki", néha elég furcsán.....

De mindenképp jó minoségu képnél érdemes kísérletezni, tehát HD adásoknál.

[ Szerkesztve ]

(#2304) VateRicsi válasza espat (#2303) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Nem a tévé híradóra gondoltam, hanem például egy eleve 3D-s játékra, például Crysis, Fair Cry 2. Ezekből elég szépen kihozza a térhatást. Tévén én sem szoktam bekapcsolni.

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#2305) VateRicsi válasza 8nemesis8 (#2302) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Szerintem nem a fájlok átkonvertálása a megoldás, hanem más médiáról lejátszásuk. A tévének rengeteg bemenete van, lehet számítógépről vagy USB-n keresztül bármilyen médialejátszóról is küldeni a képet, nem csak DVD-ről vagy PSP-ről.

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#2306) VateRicsi


VateRicsi
aktív tag

A tévés 2D->3D néha tényleg elég gyenge, mert ha hátul elrobog egy vonat, elöl pedig lassan vánszorog egy járókeretes néni, akkor lehet hogy előrébb hozza a vonatot. Ráadásul ha még stimmel is a térhatás, akkor sem olyan mintha egy IMAX. Ettől függetlenül azért jópofa, hogy elvileg a Szomszédokat is lehet 3D-ben nézni, de pár nap alatt szerintem mindenki megunja. Még sokat kell javítani ezen a technológián (ha lehet egyáltalán).

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#2307) mizutani jun


mizutani jun
csendes tag

üdv.
próbáljatok meggyőzni,hogy led lcd tv-t vegyek és ne plazmát.
területek amit használnám:tv,filmnézés,ps3 vagy xbox360
előre is köszi.
üdv.

(#2308) 8nemesis8 válasza espat (#2303) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi én is valahogyan így gondoltam. Sz*rból várat nem lehet :D

(#2309) 8nemesis8 válasza VateRicsi (#2305) üzenetére


8nemesis8
veterán

Természetesen. Viszont nem túl elterjedtek szerintem a 3D-s tartalmak. Most én a nem fizetős dolgokra gondoltam. Bár igaz, hogy egyre inkább teret hódít.

Tényleg, ti mennyit használjátok 3D-s üzemmódban a TV-teket, feltéve, hogy az 3D-s :)

(#2310) kirkri válasza tco99 (#2294) üzenetére


kirkri
addikt

Nekem is csak 7 csavar volt a talp rögzítéséhez. Mit össze kerestem a nyolcadik csavart... Még a gyereket is meggyanúsítottam, hogy elvette, mert ott bóklászott folyamatosan körülöttem. :B

Ideiglenesen összeraktam 7 csavarral, aztán pár nap elteltével úgyis felkerült a falra.

21 éve a Prohardveren! ™

(#2311) espat válasza 8nemesis8 (#2309) üzenetére


espat
tag

Manapság a gyerekek délutáni napi filmje (persze tanulás után - ez a célprémium) mindegyik 3D-s.....

Begyujtottem párat, van mit nézni.... :)

(#2312) G.Gaben


G.Gaben
csendes tag

Hali!
Nem tud valaki infot arról,hogy hól lehetne eladni 3D Blu Ray filmet(eredetit).Olyan hely kellene ahol érdemileg el is lehet adni az ilyen "ritkaságokat".Előre is köszönöm!

(#2313) klevi1967 válasza mizutani jun (#2307) üzenetére


klevi1967
tag

Merem ajánlani, nekem bevált az LW650s, a youtube szinte tökéletes (így végre SKY1-2-3 műsorokat is nézhettünk), a műholdvevő (nekem Astrára van állítva) gyors. A plazma lágyabb színű (előtte Panánk volt: minősége felülmúlhatatlan), de többet fogyaszt, pláne, ha full hd (90-270watt, lcd-é 40-110watt). A 3d egyelőre passzívan csak lcd-n megy. Xbox színei szinte ugyanazok, mozgási folt nincs már lcd-n sem. Csak az USB mostmár kezd kevés lenni (wifi, hdd, magic remote, DVR...meg még pótba kéne kettő). Üdv!

(#2314) GEO001 válasza G.Gaben (#2312) üzenetére


GEO001
aktív tag

Esetleg itt megpróbálhatod.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#2315) G.Gaben válasza GEO001 (#2314) üzenetére


G.Gaben
csendes tag

köszi!

(#2316) Kroni1


Kroni1
veterán

Csak a Melinconi Fully 8 univerzális távirányító tudja kikódolni a DVR funkciót az olyan LG TVken amelyiken ez tiltva van?! Nekem van egy Logitech H650-em, és feleslegesen nem vennék mégegyet, de gondolom ez kell hozzá ugye?!

(#2317) VateRicsi válasza G.Gaben (#2312) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Szia!

Ha gondolod nekem is elküldheted a listát az eladó 3D BluRay filmekről, hátha érdekel valamelyik. Azért nem privátban írok, mert mástól is szívesen fogadok ajánlatokat. Üdv: Ricsi

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#2318) Kroni1


Kroni1
veterán

Érdekes dologra figyeltem fel. A TV-n ha a HDMi-n összekötött PC-ről a jelet 60Hz-ről 50Hz-re csökkentem akkor a kép 3D alatt nem tökéletes, szellemképes lesz. Pedig 50Hz-en akartam hagyni, mert a Trumotion csak akkor kapcsolható be, 60Hz-en már inaktív..

(#2319) Bird


Bird
addikt

Sikerült végre megszerezni az LG 2011 3D demonstrációs anyagát mkv-ben.... Azh egyik legjobb demo anyag amit 3D tv-re láttam :) Akinek kell szóljon! ;)

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#2320) doriath válasza Bird (#2319) üzenetére


doriath
tag

Egyébként ha veszitek a tv-t és visztek egy pen-drivot simát felmásolják nektek.
Én is így kértem el, csak lge kiterjesztés volt, és nem tudtam a tv-vel lejátszani, aztán átmuxoltam mkv-ba és tökéletesen megy.

[ Szerkesztve ]

(#2321) BloodRay válasza doriath (#2320) üzenetére


BloodRay
veterán

lge volt és nem tudtad lejátszani LG tévével??
Az mkv-s 3D demoanyag egyébként már konvertált.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2322) pezo00 válasza GEO001 (#2300) üzenetére


pezo00
tag

Az LG saját stick-je van benne megy is minden rajta mármint a frissítés és az internet. Arra lennék kiváncsi hogy hogy tudok filmet vagy bármit lejátszani gépről routeren keresztül a TV-n?! És ez a DLNA dolog hogy müködik?

[ Szerkesztve ]

(#2323) Goyee válasza Bird (#2319) üzenetére


Goyee
tag

Szia!

Nekem is kellene az az mkv. :B

Előre is köszi!

üdv. :R

(#2324) benvolio válasza pezo00 (#2322) üzenetére


benvolio
őstag

(#2325) ako001


ako001
aktív tag

Üdv mindenkinek!
A múltkor érdeklődtem ezzel a hibával kapcsolatban:
http://prohardver.hu/dl/upc/2011-10/05/157508_on09vgd8xdhfgghy_video_call_snapshot_79.png

Szerencsére sikerült megjavítani valami meglazult dolog okozta.
De nem is ez a lényeg,hanem az hogy netboltban/Interhifi/ lett vásárolva a tv 55"le 8500,Miután hétfőn bejelentettem a hibát,szerdán elvitték a tv-t,de kaptunk egy 50" a javítás idejére.Következő hétfőn hívtak,hogy kész ,és kedden már meg is kaptuk.
Úgyhogy:Maximális respect az Interhifi-nek :C
Az LW980s is ott fogom megvenni ha el tudom adni jó árban ezt :)

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#2326) Blueman333 válasza Kroni1 (#2318) üzenetére


Blueman333
csendes tag

Nekem is sajna szellemképes, és nem is tölti ki teljesen a tv képernyőjét, a pc-ről jövő 3d-s film!
Akkor ez a hz dolog lehet a gond?? De a tv-n hogy állítod 50hz-ről, 60-ra???

(#2327) G.Gaben


G.Gaben
csendes tag

Hali!
Esetleg nem tudna valaki egy jó oldalt,ahonnan lehetne 3D Bd-t leszedni?

(#2328) VateRicsi válasza Bird (#2319) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Szia!

Én is megköszönném ha küldenél egy linket a demo anyagról. Üdv: Ricsi

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#2329) GEO001 válasza G.Gaben (#2327) üzenetére


GEO001
aktív tag

Akkor adok még 1 linket. :DD
Célszerű vmelyik közismertebb file megosztó szerverre regelni hozzá.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#2330) G.Gaben válasza GEO001 (#2329) üzenetére


G.Gaben
csendes tag

Köszi ismét :D
De magyar nincs?

(#2331) espat válasza G.Gaben (#2330) üzenetére


espat
tag

Van. Sok...

(#2332) espat válasza espat (#2331) üzenetére


espat
tag

...de meghívósak.... :)

(#2333) espat válasza espat (#2332) üzenetére


espat
tag

... a bennlévonek pedig soooook-sok TB-ot kell feltoltenie, hogy kapjon meghívót más számára... :(

(#2334) GEO001 válasza G.Gaben (#2330) üzenetére


GEO001
aktív tag

Nm.
Magyar első számú torrent oldalak is használhatók forrásként, de ezekkel az van amit espat kollega is már leírt. Amit belinkeltem, ha körbenézel találsz magadnak CEE, EUR jelölésű full 3DBD-ket.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#2335) huncutka1029 válasza graphicman (#2278) üzenetére


huncutka1029
addikt

pedig az nem regis oldal,

torrent ként símán engedi letölteni, csak U-torrent progival próbáld

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#2336) G.Gaben válasza GEO001 (#2334) üzenetére


G.Gaben
csendes tag

köszi :)

(#2337) Katumoto712


Katumoto712
tag

LG 42LW4500,Sony 40Ex720 vagy Samsung D6100?
Szerintetek?

(#2338) Bird


Bird
addikt

csinálok egy ftp szervert és felrakom....

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#2339) Bird válasza G.Gaben (#2327) üzenetére


Bird
addikt

.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#2340) tigipuf válasza Katumoto712 (#2337) üzenetére


tigipuf
senior tag

Hiába kérdezgeted,nem válaszol senki,pedig nagyon osztják az észt sokszor a szakik.
Majd jönnek ilyen meg hasonló dumákkal(esetleg):
"nézd meg neked melyik tetszik,"
"vigyél pendrive-n 20 demot és tesztelgessed (mintha ennek örülnének a boltban)
Ja meg jön a szokásos plazma duma ,ami tényleg igaz,de pl nekem kurvára nincs időm,és tehetségem,sőt kedvem se a beégésre figyelni,így feláldoznám a plazma minőségét az lcd igénytelensége javára.
Ja meg jönnek majd a 800 k-s sőt 1 millás tipusokat tesztelők a fikázásokkal,akik mondjuk nehezen értik meg,hogy minimálbérből egy 42"-os -LG-nek is úgy örül az ember mint majom a farkának.
KB ennyi ennyí olyan tagtól aki azon imádkozik,hogy kapjon hitelre egy 150-200-k-s lcd-t. :Y

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#2341) Kroni1 válasza Blueman333 (#2326) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem a TV-n kell, hanem a PC-n a videokarid driverben! Én AMD 6850-et használok, és most 60Hz-en tökéletes a kép. Viszont ha Trumotiont akarok akkor ugye 50Hz kell tehát USB winyóra teszem a cuccot és a tv médiaplayerének meg imátkozom hogy le tudja játszani, bár eddig nem volt gondja a filmjeimmel!

(#2342) klevi1967 válasza Katumoto712 (#2337) üzenetére


klevi1967
tag

42LW5500 (úgy emlékszem, hogy jobb, mint a 4500)! szerintem

(#2343) Kroni1 válasza Katumoto712 (#2337) üzenetére


Kroni1
veterán

Szerintem LG! A passzív 3D még vállalható, a többi már nem annyira!

(#2344) Katumoto712 válasza tigipuf (#2340) üzenetére


Katumoto712
tag

Respect :C

(#2345) Katumoto712 válasza klevi1967 (#2342) üzenetére


Katumoto712
tag

Köszi

(#2346) Katumoto712 válasza Kroni1 (#2343) üzenetére


Katumoto712
tag

Passziv-nál feleződik a felbontás,ha jól tudom.

(#2347) Karavik


Karavik
veterán

Sziasztok,

nekem is nagyon bejön a passzív 3D, sokat próbálgattam boltokban a kiállított típusokat (így vásárlás előtt), viszont ami aggasztó, hogy vertikális nézési szögre nagyon érzékeny. A boltokban általában asztali állványon vannak elhelyezve a TV-k és álló helyzetből nézve erős crosstalk tapasztalható 3D műsorforrásnál. Le kell guggolom ahhoz, hogy élvezhető legyen a 3D képmegjelenítés. Felmerült bennem a kérdés, ha otthon 50-60cm magas állványra helyezve a TV-t (hasonlóképpen, mint a boltokban) egy átlagos magasságú ülőgarnitúráról nézve vajon megfelelő-e a függőleges nézési szög?! Dönteni nem lehet ezeket a TV-ket, csak forgatni, ezért gyanús nekem, hogy falra kell helyezni az optimális nézési szög érdekében. Vélemény, tapasztalat?

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2348) Kroni1 válasza Katumoto712 (#2346) üzenetére


Kroni1
veterán

Igen, a half sbs-ek de még itt sem veszem észre, gyönyörű a kép. Viszont a full sbs filmek nem 1920x1080asak, hanem 3840x1080-asak, tehát felezés után is fullHD marad. Csak jobban terheli a lejátszót, ugyhogy megfelelő hardver kell alája...

(#2349) Kroni1 válasza Karavik (#2347) üzenetére


Kroni1
veterán

Egyszer jól be kell állítani meg megfelelő távolságról nézni és semmi gond. Ha közelről nézed kieshetsz a szögből, de rendes távról nincs ilyen veszély..

(#2350) VateRicsi válasza Karavik (#2347) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Szia!

Nekem egy alacsony állványon van és mindenhonnan tökéletes a képe. Sőt, ha közel állok hozzá akkor ugye felülről nézem, de akkor sem láttam hibát. Mondjuk egy 3D-s filmet nem is a tévé előtt állva nézi az ember, hanem valahová leülve, akkor meg már szemmagasságban lesz.

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.