Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) klevi1967 válasza spidersoft (#2099) üzenetére


klevi1967
tag

A régebbi LG-kben volt olyan nagyítás, amilyen a monitorokban van. Ezt is kellene szorgalmazni, de az egyik legdrágábbik tv vásárlása után, szomorú vagyok az én hibáim megoldatlansága végett is (fülhallgató bedugása után szeretném a hangszórót is hallgatni: utánanéztem, szoftveresen tiltja le, köztük az optikát is. A sok dugdosás után előbb utóbb ki fog kopni. Vagy addig felnőnek a gyerekek?)...dts pass trough... és a többi...Esetleg a PVR-t miért tiltják le? Rengeteg mindigtv vevő tudja ezt a funkciót, ígyis másolhatatlan. :(

(#2102) PLaci58 válasza spidersoft (#2091) üzenetére


PLaci58
őstag

Ezek a beállítási lehetőségek szerencsére megvoltak a régebbi LG-knél is.
Érdekes viszont, hogy az USB-ről történő médialejátszó csak "eredeti" és "teljes" méretet tud.

Próbáltad már DVB-T-vel ?
Rettenetes, hogy minden feljövő ablak normál, beállított fényerővel jön fel, kivétel a "GUIDE". Na ez teljes fényerőre hozza fel a TV. Este rettenetesen zavaró. Ugyanígy a Teletext is túl világos. Nálam az automata fényérzékelő használhatatlan, mert sötétben teljesen leveszi a fényerőt. Ezeket leszámítva egészen jó képet mutat. Jól működnek a képjavító technikák. Egész nézhető képet produkál a gyenge SD analóg adásoknál is.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2103) PLaci58 válasza spidersoft (#2099) üzenetére


PLaci58
őstag

Nem lesz analóg TV sugárzás, még a magyar1-é sem :D
Viszont az analóg kábelszolgáltatók miatt nem lehet kihagyni a VHF-et sem és így az analóg tunert sem.

A digitális csatornák rendezhetőségtelensége, törölhetetlensége engem is zavar.
Annyit sikerült kihámozni, hogyha kikapcsolt automatikus sorszámozással keresteti le az ember a csatornákat, akkor lehet rendezni és a nem kívánatos digitális csatornákat el lehet pakolni magasabb, nem használt csatorna számokra. Nem próbáltam, mert én ugyan nem írogatom be többször az analóg csatornák neveit, meg rendezem megint sorba. Bár elvileg antenna módban nem kéne törölnie a már behangolt analóg csatornákat.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2104) spidersoft válasza PLaci58 (#2103) üzenetére


spidersoft
senior tag

Ha volna DVBC-m akkor ki tudnám próbálni, de DVBT-vel biztosan nem tudja ezt, lévén ott nincs opció erre az automatikus sorszámozásra, így kikapcsolni se lehet...

(#2105) PLaci58 válasza spidersoft (#2104) üzenetére


PLaci58
őstag

:R
Jogos a panasz. Tényleg nincs a DVB-T-nél ilyen lehetőség. Ezt megszívtuk :D
Egy fórumon találtam valahol a leírást.
Mikor hozták a TV-t, akkor beüzemelte a srác és kábelre állította. Mikor beszereztem a CI modult, akkor meg kábelen nem tudtam behangolni a DVB-T csatornákat, így vissza kellett váltani antennára. Érdekes viszont, hogy az LV4500-nak jobb a digitális tunere mint a 2 éves plazmáméban levő. Annak jobb antenna jelre van szüksége. Ez, ugyanazzal a szobaantennával szinte hibátlan képet produkál, pedig a jelminőség az egyik csatornán 50-70% között változik. Úgy látszik azért vannak technikai fejlesztések.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2106) Kroni1


Kroni1
veterán

LW5500-hoz új szoftver van! 04.04.06-os! De változásokat nem tudom mik lehetnek, nem volt időm próbálgatni..

(#2107) eros50 válasza mjoy (#2065) üzenetére


eros50
csendes tag

Szia.
Jó áron vetted?
Én is ilyet szeretnék.

(#2108) espat válasza Kroni1 (#2106) üzenetére


espat
tag

Lásd a 2051-es hsz-t....

Azóta már kitárgyaltuk a Skype kamerát is (ugyanis az eddigi legszembetunobb változás a Skype megjelenése az aplikációk kozott).

Amúgy cseh fórumokon olvasott észrevételek alapján tényleg úgy tunik, hogy kicsit más lett a 3D kép kozelrol nézve. Már nem annyira szembetunoek a vízszintes csíkok.....

Tudni kell, hogy állítólag valamit varázsolt az LG, kihasználva a True-Motion megemelt frekvencia-használatát arra, hogy másképp toltodjenek be a páros és páratlan sorokból álló képek.... (Emlegették azt is, hogy a True-motiont ki kell kapcsolni 3D nézés kozben, hogy érvényesuljon a magasabb frekvencia).

Megnézhetné más is (firmware csere után), hogy csak az én szubjektív véleményem, vagy tényleg van benne valami.

[ Szerkesztve ]

(#2109) patyi81


patyi81
csendes tag

Sziasztok!

Egy LG32LW5500-as tv-t néztem ki magamnak. A kérdésem az lenne, hogy a 3D érvényesülni fog-e ekkora méretben tehát a 82 cm is elég hozzá vagy nagyobbat kéne néznem? Azt jól tudom, hogy 37” nincs ebből a típusból?

Köszi a válaszokat előre is.

(#2110) mjoy válasza eros50 (#2107) üzenetére


mjoy
csendes tag

Szia !
Szerintem jó áron kaptam.A többi ajánlatomhoz képest.
LG 47LW 659 S 5 év LG garancia és party pack 288000
Magic Motion távirányito 10800
Gyerek party pack 4500
Ezek már a cetelemes kártyával , 10%-al csökkentett árak.
45 napon belül kamatmentesen ráérek kifizetni- persze ha végre megérkezik.
Erre a hétre igérték.

[ Szerkesztve ]

(#2111) espat válasza patyi81 (#2109) üzenetére


espat
tag

Az igazság az, hogy érvényesulni fog a 3D hatás, csak az a kérdés, hogy mennyire fog ez neked megfelelni.

És vedd számításba azt is, hogy ha túl kozelrol fogod nézni a TV-t, esetleg zavaróan hathatnak majd a vízszintes csíkok, amik a passzív technológia hiányosságai kozelrol nézés esetén...

(#2112) patyi81 válasza espat (#2111) üzenetére


patyi81
csendes tag

Értem köszi a választ. A távolság a tv-hez olyan 2 - 2.5 méter lesz. Az megfelelő vagy közel van.
üdv

(#2113) espat válasza patyi81 (#2112) üzenetére


espat
tag

Ehhez a távhoz 42-47"-os méretet ajánlanék....

(#2114) Kispósi


Kispósi
aktív tag

Sziasztok!

LW5500 tulajoktól kérdezném hogy médialejátszón keresztül akadnak-e a 20Mbps-os 3D filmek ha hálózaton keresztül nyitjátok meg? Mert nekem médialejátszó nélkül, csupán DLNA-n keresztül erősen szaggat pl az Avatar, illetve sok filmet meg se nyit, ezért tervezem hogy veszek egy médialejátszót. Csak nem tudom hogy merevlemezeset vegyek vagy nem feltétlen kell, elég ha hálózatba kötöm?

[ Szerkesztve ]

(#2115) RockCNC válasza Kispósi (#2114) üzenetére


RockCNC
senior tag

És ha külső vinyóra rakod és rákötöd usb-re?

(#2116) janitor01


janitor01
tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném. Mi a véleményetek a LG 37LV3550 LED televízióról? Egy szó sem esett róla a fórumon idáig, én AC ryannal használnám filmezésre stb.

(#2117) Kispósi válasza RockCNC (#2115) üzenetére


Kispósi
aktív tag

úgy viszi akadás mentesen, de úgy sem minden filmet, ami meg zavar. Ezért akarok egy médialejátszót.

(#2118) bylow


bylow
aktív tag

Sziasztok!
Lehet nem jó helyen teszem fel kérdéseim, de megpróbálom!

Most vásároltam LG 42LW4500 3D tv-t. (passzív szemüveg)
Ezen nem minden 3d filmet lehet lejászani?
Gondolok itt arra, amikor 2 filmkocka van egymás mellett.

Másik: USB-n külső vinyóról adok neki filmet, mkv,-xvid, stb... és az a jelenség hogy a kép 1 picit be van néha lassulva, időnként fel pörög 1-1 pillanatra (gondolom mikor utol éri magát).
Ezt mi okozhatja?
gyenge a tv hardveres cucca? Vagy valami beállítás kérdése csak?
Mit lehet ellene tenni? Vagy mit kell állítni és hol?

:R

ByLow #

(#2119) espat válasza bylow (#2118) üzenetére


espat
tag

1. Az LW széria minden fajta 3D filmet képes lejátszani.

2. Ami a lelassulást ill. utána a felgyorsulást illeti, ez a True Motion bune. A 24p filmeknél szigorúan ki kell kapcsolni ezt az opciót, mivel az említett jelenséget okozza. Ez az opció igazából az interlaced musoroknál lehet érdekes (már akinek).

(#2120) spidersoft válasza spidersoft (#2100) üzenetére


spidersoft
senior tag

Nos? :))

(#2121) jas39 válasza bylow (#2118) üzenetére


jas39
tag

Nos a belassulást nem értem, de a néha "felgyorsított jelenet" érzés a Trumotion bakapcsolásakor jelentkezhet. Ez némileg finomítható a dejudder és a deblur funkciók saját szemedre való beállítással. Mindkét érték 0-10 között állítható....

(#2122) Kroni1 válasza espat (#2108) üzenetére


Kroni1
veterán

Hmm, fura! Láttam már azt a frissitést is, és telepitettem is, és skype is megjelent. Ehhez képest ma reggel megint kiirta h uj szoftver telepitve. 04.04.06. Akkor benéztem, de furcsálltam is, hogy kb. egy hét alatt két frissités is jött..

Amugy nekem nem volt bajom eddig sem a 3D megjelenítéssel, de nem vettem észre nagyon semmiféle változást az új szoft óta sem.

(#2123) Kroni1 válasza spidersoft (#2120) üzenetére


Kroni1
veterán

Igen, a service-USB csatin tudsz pendrive-ról frissiteni a 4500-nál!

(#2124) spidersoft válasza Kroni1 (#2123) üzenetére


spidersoft
senior tag

...és honnan lesz nekem olyan? ;) Az eldzsídotkomon nincs semmise... vagy külföldi oldalakat kéne néznem?

(#2125) Kroni1 válasza spidersoft (#2124) üzenetére


Kroni1
veterán

Hátha valaki elküldi neked pü-ben, vagy nézz szét más lg forumokon. És igen, én is ugy tudom az LG.comról tényleg nem lehet leszedni..

(#2126) Attas


Attas
aktív tag

Az LG xxLWxxxx Cinema 3D tv-khez karácsonyra kiadnak egy új szemüvegpárt, ami a játékosok örömére lehet. pl autóverseny párban.. nem megosztott képernyőn játszhatsz hanem a szemüveg segítségével mindkét játékos a saját nézőpontját láthatja. A polarizált szemüveg lencséjével oldották meg. egy szemüveg egyfajta pol. lencse.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#2127) Kroni1 válasza Attas (#2126) üzenetére


Kroni1
veterán

De király ötlet! :D

(#2128) Attas válasza Kispósi (#2117) üzenetére


Attas
aktív tag

Végleges megoldás a problémádra valóban egy média lejátszó. De ott is külső vagy belső merevlemezről lesz csak akadás mentes pl. a 3D AVATAR. A gyenge látcszem a hálózatod lesz az ilyen 30-40 GB filmeknél. Esetleg még gond lehet egy médialejátszónál, hogy 1.3 HDMI kimenetük van a legtöbbnek. Ami azért nem 1.4 amit a 3D technológia igényelne. (a valódi minőségnél persze)

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#2129) Kroni1


Kroni1
veterán

Nekem a 24Gb-os Avatar3D-t a beépített lejátszója vitte gond nélkül, a Dolby hang is átjött az erősítőre. A DLNA-n keresztül meg akadozott, és a felirat/hang se változtatható.. Úgyhogy a legelterjedtebb formátumokhoz elég a belső, de ha mindent szeretne valaki lejátszatni akkor kell szerintem külső médiaplayer vagy PC-re kötni mondjuk HDMI-n..

[ Szerkesztve ]

(#2130) a1connect


a1connect
csendes tag

Figyelem! Az EDIGITAL 5 év garival hirdeti az 42 LW5590-et 240 000Ft-ért. Ügyfélszolgálatuk és a győri bolt szerint esély sincsen rá, hogy a héten megjöjjön. Az LG Mo. 5 éves akciója meg persze a hét végén lejár ...

Valakinek infója a hosszabbításról?

(#2131) bylow válasza a1connect (#2130) üzenetére


bylow
aktív tag

Én a mult héten vettem 42LW4500-at a media markt-ban, ott is 5 év garival adják, de ezt aktiválni kell a neten.
Én nem csináltam még meg, de ehhez hasonló módon működik az Acer notiknak is a kiterjesztett garanciája amit már viszont csináltam!

ByLow #

(#2132) bylow


bylow
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, a Trumotion kikapcsolása valószínű megoldja a képi hibákat!

Következő amatőr kérdésem : letöltött 3D film ISO fáljba van, ezt akkor USB-n keresztül a tv hardverével nem is tudom lejátszani mert nem lát a mappában semmit. ilyenkor mi a teendő?

Ami 3D film, de HD kategoriába találom és a mérete is sokkal kisebb mint a blueray-nek, esetleg nem is 1080p hanem csak 720p, akkor az már nem is 3D-s hanem csak nagyfelbontású? Ez olyan mint amikor a DVD-ből csinálunk xvid-et? szinte minden extra funkció eltűnik.

ByLow #

(#2133) spidersoft válasza bylow (#2132) üzenetére


spidersoft
senior tag

Mindig keresd a sample-t, filmből shotolt képeket. Az úgyis elárulja.

A release-ek nevében általában szerepelni szokott a 3d milyensége (SBS (side-by-side): egymás mellett, TaB (top-and-bottom), OU (over-under): egymás alatt, FS (frame sequential): váltakozó képkockás (így dupla frame rate), stb). Az anaglifet nem szokták jelölni, de azzal nem is szaladsz messzire :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2134) GEO001 válasza a1connect (#2130) üzenetére


GEO001
aktív tag

Ettől függetlenül, ha leadod a rendelésedet, az élő rendelés miatt a gari így is vonatkozni fog rá.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#2135) bylow válasza spidersoft (#2133) üzenetére


bylow
aktív tag

És az ISO-ra tudsz mondani valamit?

ByLow #

(#2136) spidersoft válasza bylow (#2135) üzenetére


spidersoft
senior tag

Ha ISO, akkor letöltés előtt csak az NFO-ban bízhatsz (a technikai infóknál, mint extra, említeni szokta). Hogy a tévéd viszi-e, azt nem tudom, lévén nekem nincs 3d tévém... a sztereografikus filmeket számítógépről szoktam nézni crosseye technikával :U

Ha nem látja az ISO file-t, akkor vagy átkonvertálod valami módszerrel, vagy ha tud a tévéd olyat, hogy betallózod a jobb-bal csatornához külön az m2ts fileokat, akkor úgy... bár szerintem effélét nemigen tud :)

Ha mégis tudna, akkor az összetartozó csatornák méretre úgy néznek ki, hogy a bal csatorna X méretű, a jobb nagyjából X/2. Ezeknek a logikailag FS verziója lakik a SSIF könyvtárban (nemtom egy ssif file-t képes lenne-e a tévé lejátszani, egy kisebbet megpróbálhatsz az ISO-ból rámásolni pendrivera...)

[ Szerkesztve ]

(#2137) bylow válasza spidersoft (#2136) üzenetére


bylow
aktív tag

Jaja, a tv nem tud vele mit kezdeni, de notiról HDMI-n át kéne hogy menjen.
Csak az az érdekes hogy Daemon tools-ba befűzöm az ISO-t, Pover dvd 11-el szeretném lejátszani mert annak ugye kéne vinni, de azt ira ki hogy nem megfelelő formátumú a disc. (m2ts egyépként a fájl az izon belül az 1ik mappába amit találtam)
Továbra is ??????????????? :O

ByLow #

(#2138) rossitibi


rossitibi
tag

Sziasztok!

LW5500-al van gondom! Pc-vel,Ps-el,néha laptoppal van összekötve HDMI-vel és ha át szeretném váltani egyikről a másikra 90 %-ban azt írja ki hogy nincs jel! Csak úgy jön vissza kép ha kihúzom a kábelt a tv-ből és visszadugom! De ami igazán kiakasztott hogy ma már a t-home-os boxot sem látta ami scart kábellel csatlakozik! Ezt hiába húztam ki és dugtam vissza! Nem lehet az összes gép szar! Nem lehet az összes kábel szar! Csak a tv-vel van valami! Tudtok segíteni?

(#2139) spidersoft válasza bylow (#2137) üzenetére


spidersoft
senior tag

Ha a gépről játszod, akkor énszerintem TotalMedia Theatre Platinum. A powerdvd eléggé válogatós blurayek terén...

egyik 3d-s filmnél van pl.:
\BDMV\STREAM\00008.m2ts 8,86 GB (bal szem számára)
\BDMV\STREAM\00009.m2ts 4,67 GB (jobb szem számára)

és van a:
\BDMV\STREAM\SSIF\00008.ssif 13,5 GB (ami a fenti kettőből előállított virtuális file -- fizikálisan nincs meg mégegyszer a lemezen, hanem a fenti kettő szektorait/blokkjait(?) felváltva linkelgetve állítódik elő)

...no egy ilyen virtuális file-t (strereoscopic interleaved file) kéne megpróbálni a tévével lejátszatni, hogy mit csinál vele...

(valaki 3d tévével rendelkező is írhatna már...)

(#2140) Kroni1 válasza rossitibi (#2138) üzenetére


Kroni1
veterán

Akkor a tv szar.

(#2141) Katumoto712


Katumoto712
tag

Sziasztok.
A segítségeteket szeretném kérni.
Led tv-t szeretnék venni.Kb 150eft van rá.
Ezeket a tévéket nézegettem.
Sony KDL-32EX700
Sony KDL-32EX520
LG 32LE4500
LG 32LV5500
LG 37LV3550
Samsung 32C6000
Samsung 32D5500
Samsung32D6000
Laptoppal szeretném használni,külső merevlemezről szeretnék mkv-t nézni,divx-et meg persze játszani is.100Hz-es legyen.

(#2142) a1connect válasza GEO001 (#2134) üzenetére


a1connect
csendes tag

Nekem azt mondták, hogy a garancia (5év) a számla alapján érvényesíthető. De mivel nincs raktáron a termék, ezért nem tudják kiszámlázni, így nem lesz rá érvényes az akciós garancia. Boltban és az ügyfélszolgálaton is ezt az infót kaptam.

(#2143) GEO001 válasza a1connect (#2142) üzenetére


GEO001
aktív tag

Ez érdekes. Én 55lw5500 -t rendeltem. Az E....nics-ban sem volt raktáron, sőt Mo- n sem, de letétbe helyezték az 5 év garit, sőt ha akartam volna még 5 év garit adtak volna 25k-ért.
Az érdekessége még az volt, hogy mivel kifutó termék széria volt, már az 5590 -est kaptam meg, kicsit én is későb, úgy 3 hét múlva. És meg is maradt az 5 év gari.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#2144) zsebibali


zsebibali
csendes tag

Sziasztok,

Tud valaki valamilyen módszert az LG tv-k USB port számának bővítésére?
Nekem ugyanis az LV5500-as típuson 2 USB hely van, csak sajna már mind betelt vmilyen eszközzel (pl Wifi adapter, hardwarekulcs Magic Motion-hoz). És ugtye jó lenne még legalább egy egy pendrive-hoz.

Lehet valamilyen USB-HUB-os megoldással növelni a portok számát?
Vagy egyéb más módszerről tud valaki?

(#2145) espat válasza zsebibali (#2144) üzenetére


espat
tag

Az USB HUB-ot nem támogatja a TV....

(#2146) spidersoft válasza espat (#2145) üzenetére


spidersoft
senior tag

Kipróbáltam az LV4500-zal: ugyancsak nem viszi (egyértelműen közli, hogy "USB elosztó nem támogatott", szal tudja, hogy mi az, de nem hajlandó együttműködni vele... gondolom az lehet az oka, hogy ne terheld túl az USB portját...) Viszont ha már kibontottam a hubot, akkor leteszteltem: az egreat médialejátszóval megy szépen...

(#2147) klevi1967 válasza zsebibali (#2144) üzenetére


klevi1967
tag

Jaj ne! A Magic Motion-hoz hardwarekulcs kell?! Na erről mit sem tudtam. Még jó, hogy nem rendeltem meg. Azon gondolkodtam, hogy hogyan aktíváljam (tassam) a pvr-t, de nálam a wifi-usb elfoglalja az usb-s winyó mellett a foglalatot. :))

[ Szerkesztve ]

(#2148) tco99


tco99
csendes tag

Sziasztok!

42LH4000 -et cseréltem le 42LW5590-re tegnap. Van hozzá egy BD670-es lejátszóm. Az a problémám, hogy hiába állítom be 1080p 50Hz-et, csak 24Hz-en játsza le a korongokat a lejátszó. Van ötletetek,miért van ez így? Vagy a 3D filmeket csak ennyin tudja?
Személy szerint nekem nem annyira jön be a 3D lejátszás, eleinte csak bámul az ember, h micsoda kép, de aztán a szemem nagyon hamar elfárad. Arra gondolok ez a 24Hz miatt lehet.
További problémám, hogy a két távkapcsoló, egymásssal nem kompatibilis. UPC boxszal már 3 is van :S Az LH 4000-es ebben jobb volt. Ha bekapcsoltam a BD playert,egyből átváltott rá a bemenet, a távkapcsolójával a TV és a lejátszó is működött.
Jah és még egy mókás dolog. A lejátszón beállított LG accountom a Tv-n nem működik, de ha működne is, a prémium szolgáltatások állítólag 2x fél évig működnének aktíválás után.

(#2149) spidersoft válasza tco99 (#2148) üzenetére


spidersoft
senior tag

24 képkocka másodpercenként tökéletesen elég.

A mozikban is 24p van már sok-sok (és nem csak pártíz) éve...

A bluray lemezek eredendően 24p-ben vannak. Ez így normális. Mivel mozihoz eleve 24p-ben lett rögzítve, így csak a film nyújtásával, illetve másodpercenként egy képkocka megismétlésével (ott picit akadni fog a kép) lehet 25p/50p-t csinálni ebből, ami nagyon nem szép, és ez a hatás csak fokozódik, mikor 24p-ből 30p/60p-t szeretnél varázsolni, akkor 30p esetén minden negyedik, 60p esetén minden második képkockát kell két frissítésnyi ideig a képernyőn tartani, ami így megestcsak csúf hatást kelt (afféle "mozgásmoiré" lesz, bár biztos van erre valami szakszó: 24p->30p esetén ez 6Hz-es, 24p->60p esetén pedig 12Hz-es megtorpanásokhoz vezet, amit igencsak látni, bár az is igaz, hogy 60p esetén a 24p forrás képkockáinak kitartása 2frame-3frame-2frame-3frame, míg 30p esetén 1-1-1-2-1-1-1-2, tehát tovább is időzik a közbeiktatott képkockákon a tévé, ami halmozza a kellemetlenséget...)

LCD kütyüknél nincs képfrissítés, vertical retrace meg hasonló marhaságok, ami miatt CRT-k esetében villódzik az egész kép (más kérdés, hogy pixelenként van valami hasonló, pláne 6bites kijelzővel szerelt kütyüknél (tipikusan: TN monitorok), de ezt nem látod, nem veszed észre, meg amúgyis magasabb frekvencián zajlik).

Nem ismerem a készülékedet, ha aktív szemüveges, akkor a szemüveg maga viszont villog (be-besötétíti hol az egyik, hol a másik "lencsét"), ami passzívnál megintcsak nincs...

3d-nél ami nagyon zavaró lehet, ha összecserélődik a két csatorna. Ezzel az agy nemigen tud mit kezdeni: a takarásban lévő dolgokat tudja, hogy hátrébb vannak, mégis előrébb látja a szemed. No ez gyilkos. Aztán nem mindegy a készüléktől lévő távolságod sem...

(#2150) Kroni1 válasza spidersoft (#2149) üzenetére


Kroni1
veterán

jó hogy ezt leírtad, én se tudtam ilyen részletesen a lényeget.. Amugy az 5590-es az passziv szemcsis ami neki van!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.