Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88001) seger válasza Müszi (#88000) üzenetére


seger
addikt

Közben ahogy méregettem, megcsúszott a panel, szóval megöltem.... :(
Most komplett panel kellene...
EAX64905501
Ebben tudnál segíteni?

(#88002) Szólista


Szólista
senior tag

Köszönöm a leirt tapasztalatokat,úgy tűnik a smart tv lesz a befutó.Még ha most nem használom ki az előnyeit később jól jöhet.

Nem vagyok normális. Na és?!

(#88003) Müszi válasza seger (#88001) üzenetére


Müszi
senior tag

:O Grat. Ha a bontott megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#88004) seger válasza Müszi (#88003) üzenetére


seger
addikt

Őket ismered? Megbízhatóak?

(#88005) Müszi válasza seger (#88004) üzenetére


Müszi
senior tag

Egyszer majdnem rendeltem tőlük egy T-con lapot, de végül mégsem kellett. Szerintem nincs gond velük, csak lehet, hogy az alap problémád nem oldja meg a tápcsere. :F

(#88006) seger válasza Müszi (#88005) üzenetére


seger
addikt

Ettől félek. Kidobott pénz lesz..

(#88007) bufi01 válasza senki66 (#87997) üzenetére


bufi01
tag

megkerestem egy joystick van a tv alján,sosem használtuk még :).nem volt beragadva vagy hasonló.de a némítást nem is jelzi a tv-n,egyszer csak elmegy a hang és nulláról állítod vissza...
Túl vagyok a gyári visszaállításon is,az sem segített.Beszéltem az Lg-vel ,nem találkoztak még ilyen hibával a régióban,alaplapot cserélnek majd ...
Remélem az megoldja majd a hibát...

(#88008) senki66 válasza bufi01 (#88007) üzenetére


senki66
senior tag

Még szerencse, hogy garis UH az ugye 2016-os. Kíváncsi vagyok mennyi időbe telik, mit mondtak (gondolom nem helyben csinálják, hanem elviszik.

(#88009) bufi01 válasza senki66 (#88008) üzenetére


bufi01
tag

tavaly vettem márciusban ,igen garis. Helyben csinálják nem nagyon viszik el már a tévéket csak ha nagyon muszáj.1 héten belül jön az alkatrész és akkor jönnek ki és cserélik.

(#88010) V8engines válasza Szólista (#87981) üzenetére


V8engines
tag

Szia!

Én ezt vettem anno [link]. Ezidáig tetszik.
Nem sűrűn van kihasználva a net rajta (asztali gépről nyomom át rá, tehát olyankor monitorként szolgál), de ha szükséges, elérhető wifi-vel.

Ahogy olvasgattam (miután megvettem), a 6-os szériától fölfelé érdemes válogatni. Tehát a véletlenen is múlt, hogy remélhetőleg jól választottam.
Nálam fontos volt még, hogy a középtalpas legyen, nem a pálcika tartós. Előbbi jobban tetszik, meg helyem is úgy adja, hogy így áll stabilabban a tv.

(#88011) attiati


attiati
veterán

mkv fájl ---> usb ---> külső felirat

ez működhet valahogy?

Mondjuk anélkül, hogy mergelni kellene a videót a felirattal mindig?

(#88012) scream24 válasza attiati (#88011) üzenetére


scream24
senior tag

Arra gondolsz, hogy pendrive-ra màsolod az mkv-t s a külső feliratot? Úgy működik, ha jól emlékszem.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#88013) dave0825 válasza attiati (#88011) üzenetére


dave0825
őstag

Persze, csak legyen ugyanaz a neve a feliratnak, mint a filmnek.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#88014) attiati válasza dave0825 (#88013) üzenetére


attiati
veterán

Próbáltam, ugyanaz volt a fájl neve.
Magától nem pakolja rá.

a SUB menüpont pedig inaktív

de ezek szerint akkor mennie kellene

(#88015) dave0825 válasza attiati (#88014) üzenetére


dave0825
őstag

Nekem LF652V-n, és UJ7507-en nem volt gond, mostani Samsung-gal sincs.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#88016) lix24 válasza Müszi (#87904) üzenetére


lix24
csendes tag

Szia!

Nekem is 701V-m van, kérdésem neked is túl sok alapból a háttérvilágítás és a fényerő? Én kénytelen voltam a "közepes energia gazdálkodás"-sal és a többi értéket is visszább venni annyira ki akart folyni a szemem :D

Esetlegesen ha van egy két tipped a kép beállításokra, tudom relatív a dolog, de érdekel, hogy neked miképp sikerült optimálisra állítani.

Köszi!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#88017) Müszi válasza lix24 (#88016) üzenetére


Müszi
senior tag

Üdv neked!

Ultra luminance. Gondolom 55"-os edge ledes a tiéd is. Az enyém is ilyen, de ez egyáltalán nem gond. Még mindig jobb mintha kevés lenne a háttérfény. Így jobban kímélhetőek a manapság sarkalatos hibaforrásként működő háttér ledek mivel nálam pl. bőven elég 70-es beállításon használni.
Sajna még én sem jutottam odáig, hogy jól belőjem a képet pedig lassan egy hónapos lesz a készülék. Egyenlőre csak néhány fontosabb dolgot állítottam be rajta, de tervezem mindenképp a normálisabb beállítását.

[ Szerkesztve ]

(#88018) Müszi válasza V8engines (#88010) üzenetére


Müszi
senior tag

Szia!

Működik nálam is egy ilyen, pontosabban 32LF630-as, ami csak a keret és a talp színében tér el. Jó kis készülék, szép a képe és sokat tud, de a háttérfény alapból picit gyenge szerintem így sokan feltekerve használják. Mindössze 3X6db led van benne ami ha nincs túl jól ráragasztva a hátlapra, túlmelegszik és ennél is idő előtt meghalhat sajnos. Járt már nálam nemrég ilyen javításon, épp hogy lejárt garanciával. A ledsor kittben 14-18k ft hozzá és kompletten érdemes csak cserélni.
Próbéld mindenképp 80-as beállítás alatt használni a háttérfényt. Így is belőhető szépre a képe ás talán hosszabb lesz az élete.

[ Szerkesztve ]

(#88019) senki66 válasza Müszi (#88018) üzenetére


senki66
senior tag

Szia,
A háttérfény levétele 70 körülire direct ledes típusoknál (nekem 60UJ634V van) is ajánlott? Vagy 5 év garancia mellett jobb kihasználni a magasabb fényerőt és esetleg még garancia időn belül ha elszáll cseréltetni?

(#88020) seger válasza senki66 (#88019) üzenetére


seger
addikt

Vagy pont gari lejárat után pár héttel adja majd meg magát..

(#88021) Müszi válasza senki66 (#88019) üzenetére


Müszi
senior tag

Azt nem lehet megjósolni, mennyit fog kibírni. Ha huzamosan magas fényerőn üzemel mindenesetre nagyobb az esély az idő előtti pusztulására. Elég ha egy-két hűtőlapra rosszul felragasztott, vagy gyengébb példány került bele. Mi van ha öt és fél évet bír ki?
Mindenképp jobb neki, ha nincs "túllőve" mert teljesen feltekerve néhány típusnál a megengedett max fesz-nél is többet kapnak sajnos a ledek.
Manapság nem cél a túl hosszú élettartam még akkor sem, ha egyébként ez simán megoldható lenne.
Persze a TV van értünk és nem fordítva de okosan és jól beállítva kitolható az élettartam úgy, hogy a képminőség is tökéletes marad.
Ez vonatkozik természetesen edge és full ledesekre egyaránt. Főleg utóbbinál a 70-es beállítás néha kevés lehet. Egyébként meg sok múlik a TV típusán és a felhasználói igényeken is.

[ Szerkesztve ]

(#88022) senki66 válasza Müszi (#88021) üzenetére


senki66
senior tag

Akkor azért vannak gyárilag maxra téve alapbeállításban, sokan nem nyúlnak a beállításokhoz, én ugyan állítgattam, de aztán nagyjából visszatettem az alapbeállításokat. Most azért a háttérfényt visszavettem minden forrásnál 70-re, meglátom hogy tetszik. Azért a két évet gondolom általában kibírják, mert az az alap garancia, különben a gyártó járna rosszul (az 5 évet csak időszakosan adnak).

(#88023) DarthSun válasza Müszi (#88021) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hello !

LG 32LH6047. Háttérfény : 50, fényerő : 50, kontraszt : 75. Számítógépről használom, net/film/meló/játék, néha tévézek is. Teljesen meg vagyok vele elégedve, nagyon szép fényerős, homogén, stb. Bekapcsoltam a szemkímélő funkciót is, úgy lágyabb a képe, de film/játékhoz kikapcsolom. Így talán reménykedhetek a hosszabb élettartamban ? A fényerő így nekem teljesen jó, eleinte fentebb volt, de kezdett kifolyni a szemem. A monitort is ilyen fényerővel használom, az is LG IPS. Látom szakértő vagy, azért kérdem Tőled.

(#88024) Cyrin válasza DarthSun (#88023) üzenetére


Cyrin
addikt

Azt hol kell bekapcsolni?

(#88025) DarthSun válasza Cyrin (#88024) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A 6047- esen : Összes beállítás > Kép > Kényelmes üzemmód a szemnek > be. A monitoron pedig (lg27mp58vq-p) , a menüben a reader (olvasó) mód, van reader 1/2, tehát 2 különböző szinten szűri a rövid hullámhosszú, kékbe hajló fényt.

(#88026) nOvOp


nOvOp
senior tag

You tube-nál a beágyazott linket ki lehet kapcsolni vhogyan? Néha elfoglalja a fél képernyőt.

(#88027) senki66 válasza Müszi (#88021) üzenetére


senki66
senior tag

Az létezhet, hogy levéve a háttérvilágítást 100-ról hetvenre élénkebbek lettek a színek vagy csak érzéki csalódás?

(#88028) ftamas0201 válasza senki66 (#88027) üzenetére


ftamas0201
senior tag

lehetséges persze, mivel a háttérvilágítás erősíti kicsit a feketében a "szürke" hatást. Kivilágosítja a színeket is ennek megfelelően. Csökken a fényerő, kontrasztosabbak lesznek a színek. Én 70-en használom mióta megvettem a tv-m :)

(#88029) Müszi válasza senki66 (#88027) üzenetére


Müszi
senior tag

Persze :K . A túlvilágított képpontok színt vesztenek és ez a kontrasztnak sem tesz jót. Minden típuson és példányon meg kéne keresni az optimális beállítást ami ráadásul a szemlélőtől is függ, mivel mindenkinek másképp (más kép) tetszik.

(#88030) attiati válasza dave0825 (#88015) üzenetére


attiati
veterán

köszi, nálam is működik mégis, user error volt

(#88031) V8engines válasza Müszi (#88018) üzenetére


V8engines
tag

Szia Müszi!

Hálás köszönet az infóért! :R

Múltkori leírásod után (hogy vegyünk vissza a fényerőn), ismét elkezdtem álligatni a képet. Színeket és mindent.
Sikerült olyan homályt összehozni, fingom nincs mit, merre állítsak már. Mert azt tényleg nem akarom hogy idő előtt vége legyen a LED- eknek -LED "izzóknál" sajnos már van tapasztalatom :((( :(( - és a TV-nek. Hosszú távra terveztem, vettem.
Így a homály miatti kézi beállítás helyett, most megy az ECO mód, talán közepes beállítással.
Ehhez a konkrét típushoz nem találtam itt a topic-ban képbeállítást, ha netán van, megköszönném. :)

-Többivel próbálkoztam, nekem nem volt az igazi egyikkel sem. Biztos mert színtévesztő is vagyok, meg más a szemeim Világa. :K

(#88032) dave0825 válasza attiati (#88030) üzenetére


dave0825
őstag

Nincs mit. :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#88033) senki66 válasza Müszi (#88029) üzenetére


senki66
senior tag

ftamas0201 -nek is
Úgy néz ki marad ez a 70 körüli háttérvilágítás. Szebb színek, jobb fekete és még kíméli is a ledeket. Kísérletezgetés közben máskor is lejjebb vettem már a backlight-ot főleg amikor valamilyen gyári üzemmódot,
vagy valaki által ajánlott beállításokat néztem, de akkor nem tűnt fel ennyire a különbség, igaz akkor több minden lett egy időben állítva. Nagyon örülök hogy szóba került ez a téma, mert tényleg sokkal szebbnek látom a képet. Éppen most néztem BL meccset és szuper volt, pedig a Telekom IPTV nem a minőségéről híres. Majd még próbálgatom kicsit fel/le hogy lehet e jobbat kihozni. Olimpián hokit néztem az viszont nagyon gáz volt, a korong nagyon szaggatottan mozgott, erre is van ötletetek? Erre talán a True Motion-t kéne állítani, most Élénk beállításon van. Van még Ki/Sima/Felhasználó - azalatt dejudder több fokozatban ?

(#88034) V8engines válasza Müszi (#88029) üzenetére


V8engines
tag

Ez így van. Most ismét végigmentem a beállításokon ha már így felmerült a téma mindenki részéről. :N
Azt hiszem most így fogom tesztelni. A LED-eknek is (még)jobb lesz , meg talán nekem is.

Mindettől függetlenül várok a 32LF632V-hez "jó" fajta képbeállítást.

Előbbi írásomnál kimaradt, a homály, a Haladó beállításnál sikeredett. Olyan ügyes voltam. :C

Majd meguntam, és folytattam az ECO módban való TV-zést. Most is ott vagyok, de talán már jó, vagy jobb lesz.
Legalább nem homályos. :DD

[ Szerkesztve ]

(#88035) Müszi


Müszi
senior tag

Örülök, ha legalább itt néhányan megfogadják a jó tanácsot és hosszabb életet, jobb képet varázsolnak a TV-jükre.

Sajnos az a tapasztalatom, hogy nagyon sokan úgy használják a készüléket ahogyan megvették akár élénk beállításon, mert frankón bevilágítja a szobát de nem igazán foglalkoznak azzal, hogy optimális beállítással mennyivel jobb élmény a TV-zés. Aztán jön a jajgatás, mert 3-4 évesen beadta a kulcsot a drága masina.

A régi LA660-asom megkezdte a hatodik évét és ugyanolyan jól működik és szép a képe mint mikor megvettem, pedig az első három évében nagyon sokat ment igaz 70-nél fentebb nem járt a háttérfény. Most hogy átadtam a fiamnak levettem a hátulját de csak egy kis port kellett eltávolítani. Minden rendben látszik szerencsére(kopp-kopp) és remélem még így is marad egy darabig mert nagyon jó TV.
Egyéb korai meghibásodásnak úgy látom mostanában kisebb lett az esélye, főleg mert ezek a ledesek már jóval kevesebb hőt termelnek, így nem fűtenek úgy alá az elektronikának.

(#88036) seniman válasza Müszi (#88035) üzenetére


seniman
addikt

Állítgattam én is egy kicsit tegnap,lényegesen jobb lett. :R

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#88037) fenergie84


fenergie84
addikt

Sziasztok!

Tegnap beüzemeltem egy 55UJ701V-t.
A kérdésem az lenne, hogy hol találok leírást, bármit, amiből kiindulva be tudnám állítani a képet stb.
Azért kérdem, mert beleolvastam most a vásárlás előtt a topikban, és látom, hogy erre a dologra illene energiát fordítanom (laikus vagyok ilyen téren).

A TV egy 42LB650V-t váltott le, emlékszem hogy három éve azzal is futottam ilyen köröket, hogy az optimális beállítást elvégezzem, akkor az sikerült.

Előre is köszönöm a válaszokat :R

(#88038) cree


cree
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék LG 43UJ634V de a garancia kiterjesztés szeretnék hozzá venni de nem villágos számomra a jogi része az az ki is mit érvényesit biztositó cégek LG gyártó felé!

Lg oldalán a terméknél felajánlot helyeken lehet csak érvényesiteni kiterjesztete garit?

thome
emag
euronics
mediamark
emag (LG=2év)+ 2év vehetek+16900ft-.(biztositó ismeretlen)

[link]

tvraktar.hu (LG=2év)+ 3év vehetek+16900ft-.(businessbox biztositó)

[link]

köszönöm a választ! :R

Tudás ingyen van csak a tudatlanságot kell megfizetni!

(#88039) westcoastog válasza fenergie84 (#88037) üzenetére


westcoastog
veterán

How To Calibrate Your TV
Én ez alapján csináltam az enyémet, vannak letölthető bállító tesztképek magyarázattal.

(#88040) fenergie84 válasza westcoastog (#88039) üzenetére


fenergie84
addikt

Köszönöm :R

(#88041) nyikszi válasza cree (#88038) üzenetére


nyikszi
őstag

Szia! Aegon műszaki cikkekre ad kiterjesztett garit max 4 éves korukig kb. 8000 Ft/év. Szerintem jobban megéri.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#88042) cree válasza nyikszi (#88041) üzenetére


cree
csendes tag

Szia!
Ezt hogy tudom össze füzni ahol megveszem?
Az ilyen jogi rész az magas nekem...

Tudás ingyen van csak a tudatlanságot kell megfizetni!

(#88043) nyikszi válasza cree (#88042) üzenetére


nyikszi
őstag

Semmi különös. Olyan amikor a lakásra kötsz biztosítást és kitörik az ablak vagy eláztatod az alattad lévőt (ezek velem megtörténtek). Felhívod őket (az Aegont) és ők elmondják mit kell tenned, ha gond van. Pl. amikor elázott az alsó szomszéd, akkor kijött a kárszakértő, felmérte, a lenti szomszédnak adott 50k-t, nekem meg 5k-t (nekem csak a vízcső ment tönkre, amit én is ki tudtam cserélni egy 1000-esből). Az ablaknál meg kértem számlát az ablakostól (egy nyamvadt 90x150-es, sima ablaküveg csere 12k? :Y), beszkenneltem, elküldtem és kifizették. Ennyi, nem kell aggódni, általában normálisak a biztosítók.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#88044) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki azt, hogy egy web os 3 rendszerű tévére, hogyan lehet egy wifi-s hdd dokkolóra felcsatlakozni?
Az ftp cím nem működik a böngészőben.
Maga a dokkoló most egy routeren keresztül van a hálózaton, de tud saját wifit is adni, de azzal sem tudom, hogy hol kéne elérnem az ip címe alapján?
DLNA, meg Quick share nincs a dokkolón!

PC

(#88045) synthmaster


synthmaster
csendes tag

Meglehet azt valahogy állapitani hogy hány üzemórát ment a tv(lguj670v).

(#88046) Karima


Karima
őstag

Sziasztok!

Nektek is ömleszteve, abc szerint játsza le/jeleníti meg a default zenelejátszó az összes zenefilet, attól függetlenül, hogy a külső hdd-n "normális" könytárszertkezetben, előadónként, albumonként van tárolva? Erre tudtok valamilyen megoldást?

(#88047) Dr. Gonzο válasza Karima (#88046) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Nálam lehet abc sorrendben is, meg könyvtár szerint is.
Van választási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#88048) Woodslave


Woodslave
nagyúr

lehet elég off és a google alapján is találtam választ (talán már ide is feltettem a kérdést de ennyire gyp-s vagyok)

van egy Lg tv-m meg egy régi creative hangfalszettem (5.1): Mivel nagyobb lakásba költöztünk a nappaliban nagyon rossz a tv hangja megint felmerült bennem hogy össze kéne kötnöm. Megmondom őszintén nem akarok túl sokat erre most költeni, szóval a kérdés, hogy meg lehet-e ezt oldani valamilyen kábellel, átalakítóval. Nem kell 5.1. elég ha 2 hangfal meg a mélynyomó láda szólna. :R

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#88049) ftamas0201 válasza Woodslave (#88048) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Ez így nagyon tág. Kicsit szűkítsd a kört, mondjuk a hangfalrendszer pontos típusa hogy rá tudjunk keresni, milyen csatlakozási lehetőségek vannak rajta és stb..

(#88050) Woodslave válasza ftamas0201 (#88049) üzenetére


Woodslave
nagyúr

creative inspire 5xxx valahány. Nem tudom pontosan. Régi sulinetes. ilyesmi

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.