Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) #16729600 válasza nextman (#29999) üzenetére


#16729600
törölt tag

Mélyen egyetértek.Valahogy az rögzült sok ember fejében,hogy netezni, PC-n játszani,csak egy hokedlin görnyedten ülve lehet,valami postabélyeg méretű monitor előtt.

(#30000) Lackó86: XBMC nézd meg,egy komplett médiacenter,még a filmek borítóit és stáblistáit is letölti.Talán a legjobb a lejátszás minősége minden mással szemben,ingyenes és magyar nyelvet is tudja.Innen tölthető

[ Szerkesztve ]

(#30002) Montiii válasza nextman (#29999) üzenetére


Montiii
csendes tag

Ezt értem is. Kényelmes megoldás. :)

Nálam pedig:

egyrészt azért van így, mert:

Asztali gépet nagyon szeretem, ehhez vagyok szokva, monitorral együtt. Szétszedni, monitort elrakni nem akartam.

Úgy terveztem, hogy a TV-t, amit veszek, berakom ugyanebbe a szobába, így nyugodtan lehet gépezni is, és TV-zni is egyszerre, anélkül, hogy össze lennének kötve fizikálisan. Teljesen függetlenül működik a kettő egymástól. Jó persze előfordul majd, amikor wifin keresztül nézek filmet, de attól még más tud a gépnél játszani majd, annak nem lesz köze az itthoni hálózathoz.

Harmadrészt, még teljesen újonc vagyok ebben az egész Smart TV( meg úgy az egész olyan TV-k között, amelyek nem képcsövesek) témakörben. Most merülök bele az egészbe. :D

LG 42 LA620S

(#30003) Montiii válasza #16729600 (#30001) üzenetére


Montiii
csendes tag

Ez nem berögzülés. Tudom, hogy régóta megoldható már ez az egész dolog, csak egyszerűen nem érdekel a megoldás.

Egyébként TV-n majd akkor fogok játszani, ha konzol is lesz a házban. :)

LG 42 LA620S

(#30004) gahor72


gahor72
aktív tag

Kedves "új tv-sek"!
A frissen vásárolt tv-knek van egy jó tulajdonságuk.

Az ember tv és filmnézési szokásait fejleszti,javítja.Terelget az igényesség felé.

Az első lépés megveszed a tv-t.
Aztán leszoksz a divx,xvid,dixvidxvid stb formátumokról,analóg tv csatornákról és elkezded frissíteni a gyűjteményedet,fullhd,esetleg hd,továbbá bluray minőségben.

Aztán rájön az ember,hogy a tv az tv,nem médiaplayer.
Tehát veszel egyet,vagy kérsz a jézuskától.

Aztán hamar tele lesz a gép vinyója,meg azután jó volna néha kikapcsolni a gépet hagy pihenjen.
Rájössz,hogy jó volna egy NAS.

Megvilágosodsz,hogy otthoni hálózat kell neked!!!!

És most ott állsz az otthoni hálózat-mennyországba vezető lépcső alján-de nyugi,mindenki elindul fölfelé!

Fejleszteni,fejleszteni,fejleszteni...... :D
üdv

[ Szerkesztve ]

(#30005) #16729600 válasza Montiii (#30003) üzenetére


#16729600
törölt tag

Hát érdekeljen azt a 7 százat neki!! :DD Ez olyan mintha egy bombázó csajszi lenne a kecódban és rácsapnál a kezére ,hogy ne taperoljon és kijelentenéd,hogy nem érdekel a dolog :D

(#30004) gahor72 Kitűnő eszmefuttatás,én még kiegészíteném azzal,hogy rájön az user,hogy milyen 5.1 ben mozizni,milyen az amikor egy robbanástól kihullik a hajad,hogy milyen az amikor mögüled is jönnek térhatásban a hangok,Ilyenkor jöhet a végeláthatatlan házimozi fejlesztés.hangdobozok és AV erősítők utáni hajsza :)

[ Szerkesztve ]

(#30006) 8nemesis8 válasza Lackó86 (#29991) üzenetére


8nemesis8
veterán

Az tudod mikor látott aranyat? Amikor az én fogam :D
Viccet félretéve, az nagyon belépő még.
Sokkal inkább egy ilyet: [link]
De ennél olcsóbb is bőven megteszi!
Amúgy tényleg azt tudom ajánlani mielőtt megvennéd, hogy kérj valakitől kölcsön, szinte bármilyet. Nézd meg, hogy ugyanazt produkálja e?
Esetleg még azok is fontosak, hogy maga a tv milyen aljzatba van dugva... De utóbbi nyilván kevésbé jelen esetben!

Szerk.: Ha nem lemásolod, hanem csak kiterjeszted a notit, akkor is ezt csinálja?

[ Szerkesztve ]

(#30007) Lackó86 válasza #16729600 (#30001) üzenetére


Lackó86
tag

Köszi mindenképpen kipróbálom!
Mennyit érdemes egy HDMI-re áldozni,tudsz mondani egy konkrét példát amivel "biztosan" nem lesz gond? :)

jambi

(#30008) Lackó86 válasza 8nemesis8 (#30006) üzenetére


Lackó86
tag

Huhh

Ez jó kérdés ... összedugtam a két eszközt. Smart funkció Bemeneti eszköz listája aztán katt a HDMI1-re és már láttam is amit a notin. Ezt hogyan hívják? :)

jambi

(#30009) Montiii válasza #16729600 (#30005) üzenetére


Montiii
csendes tag

Mindent értek azzal kapcsolatban, amit mondasz, illetve, amit a másik kollega is mondott.

Az a lényeg, hogy külön képernyőn lehessen tv-zni, meg gépezni( játszani, dolgozni, stb).

Pl mondjuk a szimulátorozást hogy oldod meg laptopra csatlkoztatott tvről?

Kormányt pontosan a TV elé kell rakni, ha nem is pont elé, de nem is annyira messze. Ahhoz kell egy asztal is, ahova felfogatod, + ott a laptop.

Csak érthető azért, hogy mi a problémám ezzel az egésszel full összekötéssel...

LG 42 LA620S

(#30010) 8nemesis8 válasza Lackó86 (#30008) üzenetére


8nemesis8
veterán

Gondolom klónozás vagy másolás, de a notin tudod váltani az üzemmódot, általában valamelyik F billentyűre teszik rá.
Milyen géped van, akkor többet tudok segíteni!

(#30011) Lackó86 válasza 8nemesis8 (#30006) üzenetére


Lackó86
tag

Ez egy InAkustik Premium HDMI-HDMI kábel v1.4 9eHUF :O :S

jambi

(#30012) Montiii válasza #16729600 (#30005) üzenetére


Montiii
csendes tag

5.1es élményt már ismerem. Anno volt bátyámnak, Thomson DPL660HT, házimozi erősítő+ 5,1es szett. 10évvel ezelőtt szerintem elég jó cucc volt, 72-es CRT-vel volt használva.

Majd idővel, ha lesz több pénzem, beruházok hangcuccokra is. Pénz hiányában, csak szépen sorjában. :)

LG 42 LA620S

(#30013) #16729600 válasza Lackó86 (#30007) üzenetére


#16729600
törölt tag

Tessék ez egy olcsó,én ilyet vettem legutóbb Pécsett, a lényeg hogy 1.4 es legyen,illetve a szerény "csúcssebesség" jelző lehet high speed is :) Ilyen kell a 3D hez, illetve az ARC hez is.

[ Szerkesztve ]

(#30014) Lackó86 válasza 8nemesis8 (#30010) üzenetére


Lackó86
tag

Mindkét kijelzőn ugyan az történik. A noti a "vezérlő".
Noti: DELL inspiron N5110

jambi

(#30015) gahor72


gahor72
aktív tag

Véleményem szerint ez a kábeles varázslat még a hifis korszakból maradt ránk.

Mostanában inkább a kábel nélküli összeköttetéseket preferálja mindenki.

A hdmi kábel digitális jeleket továbbít,már nincs az a klasszikus jelveszteség,minőség romlás mint régen.
De ezt már itt is kitárgyaltuk cirka egy éve.

Persze ez is mint minden megosztja a fórumozókat.

De olyan NINCS ,hogy egyik film jó,a másik meg nem,még a feltételezett kábel hiba miatt sem.
Beállítás,forrás anyag stb..

Nekem egy noname 10m-es HDMI kábellel van összekötve a pc a tv-vel,és hibátlan bármit nézek.
Persze be kellett állítani az AMD VISION engine control centert a második megjelenítőhöz,ami a tv.
üdv

(#30016) B.i.L válasza Rbert (#29977) üzenetére


B.i.L
senior tag

Azt mondod,hogy LM (42LM620s van) panelhibás és emiatt nem tudok+tudunk y*videót nézni,mert akad?És hogy garanciásan kicserélik?Mert akkor hívom azonnal a szervízt!Nem várok,nekem fontos!

Horgászni mentem...B.i.L

(#30017) gahor72 válasza Lackó86 (#30014) üzenetére


gahor72
aktív tag

Ha windows akkor win+p----- kiterjesztett asztallal,a lejátszó programot meg át kell húzni a tv-re.
A hang az külön tészta.
Vigyázni kell,hogy az alkalmazás ne maradjon a tvn a filmnézés után.
Hülyén néz ki hogy a legközelebb elindított filmet nem látod,csak hallod. :)

(#30018) Yogibear974 válasza Yogibear974 (#29964) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Működik! Lerövidítettem ideiglenesen a jelszót 1 karaktere. Amúgy max. csak 12 karaktert lehet bevinni a psw. mezőbe és csak külső billentyűzettel!!! Ki tudja miért :-o Újabb lg suxx.

Üdv: -=Yogibear=-

(#30019) 8nemesis8 válasza Lackó86 (#30014) üzenetére


8nemesis8
veterán

F1+Fn billentyűt nyomkodd, míg csak a TV-n lesz kép.
Nézzük meg változik e valami!?
De kicsi az esélye, ha másik fullHD tartalomnál pedig nem volt gond.
Sokat számít ám hogyan van tömörítve, mert fullHD és fullHD között is lehet ég és föld szinte...

(#30020) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Fene egy dolog ez az olvasgatás, először mondom jó lesz a 42LA620S, aztán 640-660 között vacilláltam.
Most pedig már a 42LA691S jönne be leginkább.
Annyira minimális közöttük a tudás, sokkal inkább a design, ami nekem mondjuk fontos, de nem minden áron.
Esetleg 691S másban is eltér?
LG oldalán összehasonlításkor nem nagyon leltem különbséget...

(#30021) #16729600 válasza 8nemesis8 (#30020) üzenetére


#16729600
törölt tag

Csak a szépségében,a beltartalom ugyanaz :)

(#30022) bluobluo75 válasza Montiii (#29992) üzenetére


bluobluo75
őstag

A Magic Remote az LG honlapján így szerepel 620S-nél:
Magic Remote (távirányító mozgásérzékeléssel) Opcionális
szerintem működnie kéne, kérdés melyik típussal?

[ Szerkesztve ]

(#30023) Lackó86 válasza 8nemesis8 (#30019) üzenetére


Lackó86
tag

A másik "demo" filmeket Pendriveről néztem.
Most úgy nézi egy egy másik probléma szűnt meg.
alkalmaztam ezeket a beállításokat.[link]

de közben kicsit akad. (nagyon kicsit) ez lehet a külső merevlemez telítettségéből fakad...ezt a köv feladat.
A homáylosodás megszűnni látszik. (iszonyat kell figyelni, h kiszútrni egyet nagyon nagyon gyors mozgásnál fordult elő)

Ezen a linken a jellemzőkről elég sok dolgot mond. Nem tudom melyik paraméter megváltoztatása oldaja meg a homályosodás megszűnését lehet a trueMOTION???? ez ki van kapcsolva (azt gondoltam volna) h ez kell...

jambi

(#30024) Dave567 válasza sittes79 (#29952) üzenetére


Dave567
addikt

A keresőt légy szíves használd, azért van.

(#29955) sittes79 Az f5000-es széria az, ha jól tudom nem 100hz-es, de van samsung topic ott is megkérdezheted.

(#30025) nemethia


nemethia
csendes tag

Szia!
Én is ilyet szeretnék venni, (42 la620) és azt szeretném kérdezni, hogy honnan vetted, mennyiért, és milyen garanciával?
A smart rész mennyire működik, lehet rajta netezni?
Köszi előre a válaszod, üdv.

(#30026) nemethia válasza Montiii (#29967) üzenetére


nemethia
csendes tag

Szia!
én is ilyet szeretnék venni, (42la620) és azt szeretném kérdezni, hogy honnan vetted, mennyiért, és milyen garanciával?
A smart rész mennyire működik, lehet rajta netezni?
Köszi előre a válaszod, üdv.

(#30027) 8nemesis8 válasza #16729600 (#30021) üzenetére


8nemesis8
veterán

Francba :D
Akkor még észérv sem nagyon van mellette.
Egy videóban láttam, hogy skypehoz a kamera előjön, de csak megcsinálták szépen, látom max előkészítés van hozzá!

Lackó86: Akkor alakul...
Érdemes leírni ide, másnak is jól jöhet még...

[ Szerkesztve ]

(#30028) huncutka1029


huncutka1029
addikt

LN 570R -re van új frissítés, frissítés után új szerződési feltételeket ada prémiumhoz, amiben szerepel az adatgyűjtés is.
ha nem fogadod el, nincs prémium.

Frissítés óta nem látja a megosztott mappákban a divx, avi, és mkv fájlokat.
Remélem csak a nero vacakol, nem a sw tartalmaz valami blokkolást.
Nero radír, és megpróbálok másik dlna klienst.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#30029) Destroyer91


Destroyer91
tag

Sziasztok!

A mai nap folyamán szert tettem egy LG LA640S típusú készülékre, és lenne pár kérdésem vele kapcsolatban. Minden funkció tökéletesen működik, viszont az lenne a kérdésem ennél a Plex Media Server dolognál nincs vmi "jobb" megoldás? Tökéletesen mennek a filmek a tv-n, viszont egy olyan probléma van, hogy mintha kicsit ,,gyorsabb" lenne a kép,mint kéne :D Nem tudom, hogy fogalmazzam, nem vagyok vmi géniusz tv téren, de mintha túl folyékony lenne és 25 helyett mondjuk 35 fps-el menne ;] Ez mitől lehet? Vagy a Plexen belül van erre vmi beállítás? A másik kérdésem az lenne, hogy Inviteles Set Top Boxra van durrantva a tv. Ezt nem lehet valahogy megoldani, hogy egyből a tv-be küldje a jelet? ( ne legyen box és plusz egy fölös távírányító) Azért lenne fontos, mert rákötném a hifit a tv-re (azért a tv hangszórók sajnos nagyon gyengék... :F ), viszont ha tv-adást nézek, akkor a boxba kell kötnöm, ha netezek vagy saját filmet,videót nézek, akkor meg a tv-be, ráadásul számomra érthetetlen módon ha a tv-be dugom a hifit, abszolút nincsen hang...csak a boxon...Tudom, noob kérdések, de ha valaki segítene, annak respect! :D :R
Előre is köszi!

(#30030) adodaniel


adodaniel
őstag

Sziasztok,

tv vásárlása előtt állok és nem igazán tudok dönteni. Felhasználás főleg film, persze tv műsor is menne rajta, valamint később konzol is lesz. Méretet tekintve 46" és a feletti kellene. Sok buta fícsör (smart, 3D ... stb) nem érdekel(ne), de feltételezem nem nagyon tudom őket elkerülni... :F Nem akarok hitvitát kirobbantani, de plazmát is nézegettem. Tetszene is, viszont a magas input lag miatt félek a későbbi konzol vételétől. Feltételezem nem csak LED guruk járnak ide, így érdemi iránymutatást szeretnék kérni lehetőleg konkrét típussal. Keret 250-300k. Köszi!

(#30031) #16729600 válasza Destroyer91 (#30029) üzenetére


#16729600
törölt tag

Plexben nem tudok segíteni,mert életképtelennek tartom :) STB nélkül nem lesz adásod mert gondolom kódolva érkezik a digitális jel,kérdezd meg a szolgáltatódat,hogy van e lehetőséged kiváltani a beltérit médiakártyával,de ahhoz kell még egy hozzá való kártyaolvasó modul is a TV-d CI slotjába.

(#30030) adodaniel: Életképes plazmád lehet már ennyi pénzből,de csak a Pana VT-ST sorozatban lesz előrelépésed.

[ Szerkesztve ]

(#30032) Montiii válasza #16729600 (#30031) üzenetére


Montiii
csendes tag

Én kezdőként a plexet tettem fel.

Mi mást ajánlanál/ajánlanátok hálózati megosztáshoz?

Samsungnál tudom, hogy a Servio-t ajánlják. Megfelelő LG-hez is?

LG 42 LA620S

(#30033) #16729600 válasza Montiii (#30032) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én nem tudok ajánlani hálózati megosztást szerintem kuka az egész.Külső médiaplayer vagy PC.Ez alatt csak egy vicc a dolog :)

(#30034) Montiii válasza #16729600 (#30033) üzenetére


Montiii
csendes tag

:D

Igazából csak kipróbáltam, át tudja-e nyomni az 1080p-s 3Dt- wifin. Nem tudta, néha rátöltött.

Viszont a sima FHD-t gond nélkül vitte.

Megoldom faék egyszerűséggel. Külső vinyó :D

LG 42 LA620S

(#30035) Destroyer91 válasza #16729600 (#30031) üzenetére


Destroyer91
tag

De miért ilyen vicc ez a dolog amúgy? Vagy én nem tudom, a szaros 25 megás netem lazán elég az 1080ps filmek böffenésmentes lejátszásához, csak az említett gyors képhiba zavaró... :)) Köszi a tippet, megkérdem majd a szolgáltatónál. És esetleg a hang problémára nem tudnál mondani vmit? Hogy miért nem csapatja a hangot a hifiről ha a tv-re van dugva? Adás meg ilyenek nem kell, h hifin menjen, arra jó az a doboz hangú gyári speaker is, de így egyszerűen élvezhetetlenek a filmek, youtube videók... Nem is értem, ennyi pénzt az ember kidob egy tv-re és akkor úgy szól, hogy a 17 éves Videoton csodamasinám szétgyalázza, semmi bassz, élettelen, egyszerűen szörnyű... :(( :DDD

(#30036) #16729600 válasza Montiii (#30034) üzenetére


#16729600
törölt tag

Még az a legjobb megoldás,bár a TV belső lejátszója nem egy combos tudású darab.

(#30035) Destroyer91 A TV ből digitális hang jön ki,az meg se fog nyekkenni egy analóg hifin.

[ Szerkesztve ]

(#30037) dr.bubo válasza Montiii (#30032) üzenetére


dr.bubo
őstag

Én az LA620S-hez most Serviot használom. De használtam az lg oldaláról letölthető Smart Share-t is. A Servio jobb szerintem. :)

Montii: Ne wifin nyomd át, hanem kábelen, akkor vinni fogja a 3d-t is simán.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#30038) Montiii válasza dr.bubo (#30037) üzenetére


Montiii
csendes tag

Igen, ezt tudom, hogy kábelen képes át vinni lazán. Kábelen mit nem? :D

Direkt wifivel néztm csak meg, hogy képes-e rá. De sejtettem, hogy nem fogja rezzenésmentesen vinni, hiába van 2méterre a router a tv-től.

A sima 1080p-t viszont gond nélkül lejátsza.

A Servioo-t most szedem le, megnézem azt is. Egyik ismi azt használ F6400-hoz, ő megvan elégedve vele.

Mindig azzal heccelem, hogy: " heh ez kisebb 5centivel, ez nulla" :D :D

Vagyis mindig, hát igazából tegnap óta :D :D

[ Szerkesztve ]

LG 42 LA620S

(#30039) dr.bubo válasza Montiii (#30038) üzenetére


dr.bubo
őstag

Negativ dolog a Servioban ( a többi sem tudja ), hogy nem lehet a hangsávot váltani, mindig az elsődleges hangot játssza le a tv.
Mkv esetében megoldás az mkvToolnix progi ki lehet vele szedni a fölösleges dolgokat, hang, felirat stb. azt kell benne hagyni ami kell. Kb. 5 perces művelet az egész. mkvToolnix használata. :)

Én a wifit ki sem próbáltam, mivel a routerem a tv állványon van. :)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#30040) justo00


justo00
tag

Sziasztok!

Ismerősömnek van egy LG 42SL9500-as tv-je amihez wifi adaptert szeretne vásárolni DLNA miatt.
Mit érdemes venni, mit ajánlanátok?

(#30041) huncutka1029 válasza justo00 (#30040) üzenetére


huncutka1029
addikt

az LG tévék, csak a saját wifi adapterükkel működnek, más gyártókéval nem
Azt ajánlom, vegyél UTP kábelt, és azzal kösd egy routerre.
Ha visszakeresel megérted, miért. :B

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#30042) Hege1234 válasza dr.bubo (#30039) üzenetére


Hege1234
addikt

Universal Media Server
próbáld ki tecceni fog

(#30043) #16729600 válasza justo00 (#30040) üzenetére


#16729600
törölt tag

Csak a hozzávaló LG gyárival fog menni,szóval nem tudunk mit ajánlani csak azt :)

(#30044) dr.bubo válasza Hege1234 (#30042) üzenetére


dr.bubo
őstag

Ki fogom próbálni. :R

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#30045) bluobluo75 válasza Montiii (#30038) üzenetére


bluobluo75
őstag

Mondjuk tényleg miért nem 42 col a Samu F6400, miért 40 :F érdekes!

(#30046) justo00 válasza huncutka1029 (#30041) üzenetére


justo00
tag

Igen az tudom hogy a legjobb és legolcsóbb megoldás az utp kábel de a tv-n nincs lan bemenet tudtommal.
De azért köszi. :R

30043 szunya1: köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#30047) gid válasza adodaniel (#30030) üzenetére


gid
tag

Input lag témában már én is kénytelen voltam kikupálódni, elvileg ebben az IPS paneles tv-k a legjobbak, ami a mostani LA szériás LG-kben is vannak.
Volt itt egy kedves fórumtárs jópárszáz hsz-sal ezelőtt, aki lemérte, de már volt üzlet is ami hajlandó volt erre. Szóval csak elég kellemes, 27 ms-os lagot produkálnak ezek a tévék.

[ Szerkesztve ]

(#30048) huncutka1029 válasza justo00 (#30046) üzenetére


huncutka1029
addikt

Ha DLNA képes akkor kell lenni rajta

De most nézem a specifikációját, LS9500
nem az, sőt wifi támogatása előkészítése sincs, csak Bluetooth van benne
Így felejtős a DLNA

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#30049) justo00 válasza huncutka1029 (#30048) üzenetére


justo00
tag

Ez tuti?
Szal akkor a wifi adapterrel sem működne?

(#30050) huncutka1029 válasza justo00 (#30049) üzenetére


huncutka1029
addikt

a wifi adapter magában kevés, ha nincs hardveres támogatása

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.