Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98001) #52931072 válasza rajzol01 (#98000) üzenetére


#52931072
törölt tag

Azt tárgyald le az áruházzal, de selejtet küldtek, nekik kell futárt küldeniük érte.
Ha nem bizonyulnak segítőkésznek akkor élhetsz az elállás jogoddal.

[ Szerkesztve ]

(#98002) rajzol01 válasza #52931072 (#98001) üzenetére


rajzol01
tag

helyi LG szervízben javítás (panelcsere) nem lehet jó ? vagy ez így már sz@r dolog
köszi

(#98003) zibo73 válasza rajzol01 (#97997) üzenetére


zibo73
aktív tag

Szia!
Én az LG keresztül javítattam az enyémet.
Jöttek érte,megjavították és hozták.Panel cserés volt.
Üdv!

(#98004) #52931072 válasza rajzol01 (#98002) üzenetére


#52931072
törölt tag

1 napos tv, cseréljék csak ki, de ahogy gondolod.

(#98005) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok!
Lg okostévémhez szeretnék valami alap fülhallgatót, amelyik tudja az LG SOUND SYNC-et,magyarán nem kell hozzá külön bluettoth adapter.
Tudnátok ajánlani bevált tipust?
Hol tudnék ezekre rákeresni? :R Olyan kéne,ami nem nyakba akasztós :)

[ Szerkesztve ]

(#98006) nünüke1975


nünüke1975
aktív tag

LG 50UM7450PLA mik a tapasztalatok?

(#98007) Sanyabá válasza Csápájev (#98005) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Na erre én kíváncsi vagyok.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#98008) dussy válasza dussy (#97968) üzenetére


dussy
őstag

Nagyjából körbejártam a témát, 3 készülék került a fókuszba:
50UM7450
50UM7600
49SM8200

A tv falon lenne, talp nem szempont. Jelenleg 2 eszköz csatlakozik HDMI-n, nem is tervezem további eszközök csatlakozását. (nem szempont a+1 HDMI port)
Ami fontos, hogy nem csak szemből nézzük, hanem kicsit oldalról is... :U
Szól valami a nanocell melllett?
Minden ötlet/észrevétel érdel. :R

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#98009) nikos21 válasza dussy (#98008) üzenetére


nikos21
aktív tag

dettó :C [link] egy kis összehasonlitás
bár én a LG 49SM8600PLA választanám mert ebben már 200hz a képfissítés

(#98010) castiels válasza rajzol01 (#97997) üzenetére


castiels
addikt

Ez nagyon gáz, símán kicserélik ez hibás.

(#98011) dussy válasza nikos21 (#98009) üzenetére


dussy
őstag

A 8200-as IPS, elméletileg ez a jobb, ha oldalról is nézem, de gyengébb a feketéje?
Most egy 42 LF652V -t használunk, elégedettséggel. Ha jól tudom IPS paneles ez is. Sok helyen olvasom a fekete 'színhűséget' - most felfigyeltem rá, valóban gyengébb. Kicsit lassu a webOS 2.0... :B

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#98012) nikos21 válasza dussy (#98011) üzenetére


nikos21
aktív tag

mivel nano cell a 8200 modell igy biztos ez jobb választás
[link]

(#98013) dimension75


dimension75
csendes tag

Van egy sm9000- es tv-m. Néhány napja a kábel tv epg nem tölt be, csak akkor ha odakapcsolok egy csatornára, akkor is csak annak a csatornának a műsorát mutatja. Lefrissitettem a csatornalistát ezután egy napig jó volt, de már ismét nem tölti be. Tapasztalt már ilyet valaki? Mi lehet a gond?

(#98014) toto0569 válasza #52931072 (#97978) üzenetére


toto0569
addikt

Tegnap óta az Emby,induláskor kéri,hogy vásároljam meg és várnom kell 10 másodpercet.
Neked is így indul?

(#98015) castiels válasza dussy (#98011) üzenetére


castiels
addikt

IPS és VA panelból is előfordulhat túlzott bevilágítás, egyenlőtlen fényelosztás.

(#98016) Sys85 válasza toto0569 (#98014) üzenetére


Sys85
veterán

Ez nálam is ilyen,de szerencse hogy csak a napi első indításkor írja ki,nem minden filmkezdésnél.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#98017) toto0569 válasza Sys85 (#98016) üzenetére


toto0569
addikt

Akkor jó,az kibírható :)

(#98018) stargazer


stargazer
senior tag

Hello,

sm8600-at vettünk és mindenben több mint elégedett vagyok, kivéve egy dolgot. Amikor fejhallgatót használok, van egy eléggé idegesítő elektronikus zaja, meghatározott időközönként (néhány másodpercenként) ismétlődő (de inkább folyamatos) sistergés-zúgás-búgás. Tapasztalt valaki hasonlót közületek?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#98019) stargazer válasza nikos21 (#98009) üzenetére


stargazer
senior tag

Szerintem az csak marketing, de a panel 100Hz-es és az a lényeg. Szerintem ég és föld az 50Hz-hez képest.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#98020) toto0569 válasza stargazer (#98019) üzenetére


toto0569
addikt

Most mikor vettem a tévét,(um7450) azt mondta az eladó,hogy minden panel csak 50 Hz.
Nagyobb frissítésű panel csak a drágább készülékekben van meg a gamer monitorokban.
A többi csak szoftveres megoldás
Az ,hogy ebből mi az igaz...

(#98021) stargazer válasza toto0569 (#98020) üzenetére


stargazer
senior tag

Így van, a legtöbb 50Hz, csak a drágább készülékekben akad natív 100Hz panel. Ha minden igaz az sm8600 ilyen kell legyen. Azért ezt vettem mert ez volt a legolcsóbb 100Hz-es ami nem Samsung. Mondjuk kimondottan olcsónak azért így sem tartottam...

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#98022) nikos21 válasza stargazer (#98021) üzenetére


nikos21
aktív tag

A 8200 model 100hz és az ezek felettiek már 200hz ír az lg oldalán
Az emagon az lg 49sm8500 204000ft
A 8200 és meg 180000ft
A 8600 meg 195000ft itt a 15000 felár szerintem nem sok főleg hogy ezek 200hz
:K

(#98023) blakey válasza nikos21 (#98022) üzenetére


blakey
titán

Nincs 200Hz-es TV, maradjunk a 100/120Hz-nél.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98024) stargazer válasza blakey (#98023) üzenetére


stargazer
senior tag

Igazából most nem vagyok biztos benne hogy ez tényleg hány Hz-es...
Fejhallgatós kérdés nálatok nem probléma?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#98025) blakey válasza stargazer (#98024) üzenetére


blakey
titán

Amióta tudják a natív 100/120Hz-et nincs 200Hz-es mint korábban, de az sem volz valódi 200Hz-es. Fejhallgató esetében kevés az info, ha BT akkor interferencia miatt van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98026) stargazer válasza blakey (#98025) üzenetére


stargazer
senior tag

Nem BT.
Ja ezt nem tudom hogy 100 vagy 120, de írnak 60-ról is a rtings-en.

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#98027) #03969024 válasza blakey (#98025) üzenetére


#03969024
törölt tag

Az LD750 sorozat még tudta a 200 Hz-et...

(#98028) blakey válasza #03969024 (#98027) üzenetére


blakey
titán

Csakhogy nem maga a panel volt 200Hz-es, azóta sokminden változott az LCD panelek szempontjából. Nekem is volt LW659-em ami 200Hz-esnek volt titulálva, de akkor másképp definiálták.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98029) Risard


Risard
aktív tag

Sziasztok. Adott egy LG 49 UH8507 tv. Előfizettem netflixre s ott elég sok minden dolby vision ban van fenn. Tudnádok ehhez egy jó képbeállítást, mert ilyenkor elsárgul és elsötétül autómatikusan a kép. Segítséget előre is köszi

(#98030) dussy válasza castiels (#98015) üzenetére


dussy
őstag

Ez csak bekapcsoláskor derül ki? Mi a trükk?
Érdemes online vásárolni és élni az elállás jogával?

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#98031) tkonya válasza dussy (#98030) üzenetére


tkonya
aktív tag

Szia,
Én a 8200-est vittem vissza, lett helyette 8600. Mindkettő esetében volt/van oldalról fénybeszűrődés. A 8200 bal oldalán felhős is volt. Mindezt sötétben látod,vagy sötétebb tartalmaknál zavaró, ha észre veszed. 8600-nál is jelen van a bevilágítás, jelentősen kisebb mértékben, és beállításokkal tudtam minimalizálni. Véleményem szerint edge esetén jelen lesz ez, bármilyen típust is veszek, de lehet lesz aki megcáfol. A baj, bolti környezetben ezt baromi nehéz észrevenni, mert 4k-s világos demo tartalmakat játszanak le a készülékeken.
Full sötét szobában aztán jön a meglepi sötétebb kép esetén...
14 nap elállás jó ha van. Éppen ezért rendelem neten, és akkor van időm eldönteni, tudok-e ezzel együtt élni :)

Motorola Edge 30 Fusion

(#98032) dussy válasza tkonya (#98031) üzenetére


dussy
őstag

Köszi.
Mi nem csak szemből nézzük a tévét, ezért inkább az IPS felé indultam el. Viszont ez a felhős dolog kicsit zavaró, főleg úgy, hogy tudom szeretünk este sötétben filmezni. :U
7600 vagy 7450 sem rossz, de meg kéne nézni élőben mennyire gáz a betekintés oldalról.

A 8600 most az elég jó áron van az MM-nél: [link]

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#98033) tkonya válasza dussy (#98032) üzenetére


tkonya
aktív tag

Igen, pont ennyiért vettem😃
Eddig philips ambilight-os tv volt, ott ez a felhősödés ambi miatt észrevehetetlen még sötétben is. Viszont a philips menüje, működése eléggé "hektikus". 8600-nak nagyon szép képe van, menüje gyors, átlátható,magic táv meg valóban nagyszerű. Meglátjuk, de próbálok megbékélni ezzel mert alapból nagyon szép képe van.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 30 Fusion

(#98034) Tigerclaw válasza dussy (#98008) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az SM8200 az szerintem erősen feature hiányos a nanocellek között. 8500 alatt én nem vennék SM szériásat, de az igazi egy SM9xxx lenne. Mondjuk én továbbra is úgy vagyok, hogy vagy OLED, vagy U széria. Nem bízok abban, hogy a S széria megéri a nem kevés felárat. OLED esetén legalább egyértelmű hogy megéri, csak persze ha nem jut rá, nem jut rá.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#98035) Tigerclaw válasza dimension75 (#98013) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nálam az a ritka, ha bármit is betölt magától. Csak akkor tölt be, ha ráállok egy csatornára, illetve olyankor még pár szomszédos csatornát betölt. Aztán másnap megint kezdődik ugyanez. Korábban set top boxos volt, szóval azon volt az EPG. Mióta közvetlenül kapja a jelet és kártyafogadós, kártyás, azóta így működik.

Arra tippelek, hogy talán a szolgáltatóm (PR Telecom) oldalán van a hiba.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#98036) Tigerclaw válasza Risard (#98029) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ott nem az lenne a lényeg, hogy átveszi az irányítást a megjelenítés felett teljesen, mert folyamatosan szinte képkockánként állítgat mindent Dolby Vision és HDR10+ esetén? Ha bele lehetne nyúlni, nem érne sokat a HDR.

Persze ne felejtsük el, hogy sajnos ezek a logók csak azt jelentik, hogy a TV tudja dekódolni és használni az extra információkat. A HDR megjelenítés minősége nem garantált semennyire.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#98037) castiels


castiels
addikt

A fekete szintnél az alacsony vagy a magas képvezérlés a jobb?

(#98038) junior19 válasza castiels (#98037) üzenetére


junior19
senior tag

YCbCr vagy nevezik korlátozott rgb videójelnek is, a lényeg, hogy 16-235-ös tartomány használata esetén az alacsony. Ez főleg videó anyagnál használatos.
RGB jel esetén 0-255 tartományt jelent, a magasat kell választani. Ezt pc-és használat, esetleg játék esetén kell használni. Ha pc-ről megy a videó lejátszás is, akkor a lejátszó programban be kell állítani.
Ez nem jobb kérdése, hogy kinek melyik tetszik.
Annak megfelelőt kell választani, hogy a külső forrás milyen szintű videójelet küld a tévének.

codec project

(#98039) castiels válasza junior19 (#98038) üzenetére


castiels
addikt

Pendrive-ról való filmlejátszás esetén merült fel, tv adásnál nem állítható.
Tehát akkor az alacsony ebben az esetben.
Köszönöm

(#98040) fenergie84


fenergie84
addikt

Sziasztok!

Nézegetem a 65UM7610PLB és 65SM8200PLA tévéket.
Melyik érné meg jobban?
Most egy 55UJ701V van, e helyett kellene egy nagyobb.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#98041) Tigerclaw válasza fenergie84 (#98040) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem nem éri meg az SM8200 felára. Az egy felesleges modell. Nanocell panel, de minden másban pont olyan mint a jóval olcsóbb U szériás tévék. Az SM a 8500-al kezdődik valójában, csak gondolom túl nagy volt az árkülönbség az UM76xx meg és az SM85xx között és beraktak egy ilyen köztes megoldást.

Elég sok felesleges modell van az LG kínálatában (is). Sajnos az LG marketingeseinek néha annyi esze sincs, hogy elárulnák, hogy az egyes modellek között mi a különbség. Főleg az UM széria szól arról, hogy ha megnézed a specifikációkat a legtöbb modell papíron teljesen egyforma. Van 6900, 7000, 7100, 7300, 7400, 7500, 7600 plusz még sok köztes modell, de a specifikáció alapján a legolcsóbb és legdrágább között alig van differencia. Pedig elvileg vannak különbségek csak valamiért az LG úgy gondolja hogy az nem tartozik a vásárlókra. Jó lenne ha a drágábbat venné, csak így nincs rá oka.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#98042) fenergie84 válasza Tigerclaw (#98041) üzenetére


fenergie84
addikt

Értem!
Akkor az UM7610 logikusabb választás lenne?

(#98043) M_ToMMy


M_ToMMy
csendes tag

Sziasztok!

Rendeltem az MM-nél egy 50UM7450PLA-t 127.999 Ft-ért, de már 2 hete várok rá így elgondolkodtam hogy lemondok róla és másik készleten lévőt hozok el. A másik amivel szemezek 49SM8600PLA és most szintén akciós 199.999 Ft az MM-be és készleten is van. Kérdésem, hogy vajon megéri-e azt a 72.000 Ft különbséget?
Felhasználás XBOX,PS, HD filmezés és kevés TV. Az új generációs konzolok miatt talán a 8600 jobb a 100Hz miatt, de továbbra is ott az a 72.000... ez nem jelentene gondot csak ár/érték arányba nem ad-e annyival többet hogy érdemes lenne-e váltani.

(#98044) nünüke1975 válasza Tigerclaw (#98041) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Megkérdeztem az lg-t.pl pla-plb-plc az az országokat jelöli az um sorozatnál illetve a talp kialakítás között van különbség. Ja és ha nem nézel utána akkor nem minden modell IPS paneles,hanem VA paneles.Ennyit tudtam kideríteni.

(#98045) Tigerclaw válasza fenergie84 (#98042) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én vagy a SM85xx, SM86xx-et venném minimum az SM szériából, ami gondolom még drágább, vagy maradnék az UM vonalon.

Per pillanat várom a tévémet, ami egy UM7600, de eredetileg UM7450 lett volna.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#98046) Tigerclaw válasza M_ToMMy (#98043) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem kicsi az árkülönbség. Szerintem nézz be az MM-be előtte. Amúgy én is várom a hasonlóan megrendelt tévémet. 6-10 munkanapot írtak. Az letelik elvileg pénteken.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#98047) M_ToMMy válasza Tigerclaw (#98046) üzenetére


M_ToMMy
csendes tag

Igen nem kicsi, majdnem durván a fele az UM7450-nek és ezért nagyobb a dilemma hogy nyújtana e annyival többet....
Próbáltam megnézni de ez nem volt kiállítva, mert hogy visszábbvettek a kiállított mennyiséggel mert nem viszik annyira a bemutatódarabot és rajtuk marad címszóval... (de hasonló üzletben dolgozó ismerőstől tudom, hogy óvatosan kell kibontaniuk és visszacsomagolják aztán újként el lesz adva...)
Több tesztet is néztem külföldi oldalakon de nem tudom melyik mennyire valós mert egyik oldalon az első 3 mondat mindenhol ugyan az egyedül a jó és a fantasztikus szó van cserélgetve és 4,5-nél egy tv se rosszabb semmiben... Szóval tanácstalanul várom hogy esetleg hívnak ha nem akkor valamit lépni kell mert laptopon nem nagy élmény a filmnézés...

(#98048) KubanitoS válasza M_ToMMy (#98047) üzenetére


KubanitoS
veterán

Lehet ezt csűrni-csavarni, mindkét tévé sima LED technológia, minimális különbség lesz képminőségben, vagy még annyi sem. Nem éri meg a felárat a másik tévé...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#98049) M_ToMMy válasza KubanitoS (#98048) üzenetére


M_ToMMy
csendes tag

Köszönöm, én is erre jutottam igazából úgyhogy köszönöm a megerősítést!

(#98050) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Remélem ez a táblázat igazzá válik: [link]

Már az se rossz, hogy az UM széria támogatja az Airplay-t, meg a Homekit-et, de nagyon tetszene, ha idén megkapná a TV App -ot.

Persze ez elég kevés vásárlónak számíthat itthon, de nekem van jópár filmem az iTunes-ról. Megszámoltam, pontosan 100 db, meg pár preorder státuszban, és jobb lenne ha közvetlenül TV Appon tudnám nézni, nem Airplay-en. Viszont úgy látom az OLED és SM széria már most tartalmazza. Ami jó hír nekik, de szöget üt a fejembe, egyrészt az hogy ha azokban már most van, miért nincs az UM szériában. Más lenne az okos TV hardvere, vagy csak marketing szeparáció? Remélem nem az a gond hogy nehéz rá elkészíteni a TV Appot hardveres limitáció miatt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.