Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) Danika256 válasza huncutka1029 (#39999) üzenetére


Danika256
aktív tag

Jó, igazad van, ha jó minőségű a tömörítés, akkor talán tényleg nem lehet észrevenni nagyon. Egyébként én bármit eddig be tudtam szerezni top / bottomban is, legfeljebb feliratot vagy hangsávot kellett beletennem. Csak azért írtam, ha van rá mód akkor inkább ilyet..

(#40002) Jutidorod


Jutidorod
csendes tag

Hali! tudtok e nekem segíteni? Vettem egy LG 42LW470S televíziót. Jó lehetne e hozzá az: LG AN-MR200 Magic remot kapcsoló?

(#40003) Gicz válasza huncutka1029 (#39999) üzenetére


Gicz
addikt

szerintem látványosan rosszabb az sbs mint az OU LG-n. tényleg ajánlott inkább OU-ban nézni.

és sajna nem fullhd, de a felénél mindenképpen jobb.

(#40004) polgi803 válasza huncutka1029 (#39999) üzenetére


polgi803
őstag

Akkor úgy értem konkrétan,hogy ha letöltök egy mottomén milyen formátumú 1080-as 3D filmet,akkor lesz-e olyan élmény mint maga a BD DVD minőség,vagy nagyon közeli minőség?Mire kell majd figyelnem ezzel kapcsolatban?

(#40005) Gicz válasza polgi803 (#40004) üzenetére


Gicz
addikt

ha half OU-t tölesz le jobb lesz mint az sbs az biztos. BD3D sosem lesz mert nem fullhd a felbontása 3D-ben.

(#40006) polgi803 válasza Gicz (#40005) üzenetére


polgi803
őstag

Értem.Tehát full HD-t Sosem fogok látni egy LG 3D-ben,ha jól értelmeztem.Nem értem a gyártókat miért nem állnak rá középkategóriában is erre.Na mind1.És nagyon látványos a romlás 3D-ben?Pl a Samsung-ok is,így rodukálnak?

(#40007) Gicz válasza polgi803 (#40006) üzenetére


Gicz
addikt

az aktív felbontás teintetében jobb. vidzont ott gyakrabban van áthallás. igazából arról szól, h melyik kompromisszumot vagy hajlandó felválalni :)

(#40008) gyeniko válasza egonca (#40000) üzenetére


gyeniko
őstag

Mire gondolsz? ÉN onnan rendelem, ahol megnéztem. Különben mi értelme volna az üzletben kérdezősködni? Szerintem nem olvastad az előzményeket, azért érthetted félre...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#40009) gyeniko válasza polgi803 (#40006) üzenetére


gyeniko
őstag

Némileg árnyalja a képet ez a cikk
Szeretném hangsúlyozni, hogy nekem ebben a témában nincs saját véleményem - mindkettő féle TV-m van -, ezért nyitott vagyok minden mértékedó információra. Természetesen nem az itt fórumozó "énmindentjobbantudok" fórumtársak véleményét értem ezalatt...
Gicz, úgy emlékszem, hogy Te beszélsz angolul, vetted már a fáradságot, hogy elolvasd a linkelt cíkket?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#40010) Gicz válasza gyeniko (#40009) üzenetére


Gicz
addikt

ennél komolyabb cikket is olvastam a témával kapcsolatban a displaymate.com-on. Most nem keresem meg, de ott van a tesztek között.

ott is azt kapták h fullhd, mert elolvashatóak voltak az 5-6 pixel magas szövegek is, de nekem is van itthon mind2 féle, és az aktíva egyértelműen részletesebbnek látom BD3D-vel etetve.

szerk: megkerestem a cikket: Displaymate 3d tv összehasonlítás

[ Szerkesztve ]

(#40011) polgi803 válasza Gicz (#40007) üzenetére


polgi803
őstag

Túl sok lehetőségem nincs mert van 2 hét éves lányom és szeretnének alkalomadtán 3D meséket nézni és ahogy olvastam/hallottam az aktív kizárva...szóval csak gondolkodok de,valszeg LG oldalon próbálkozom valami okos lépésen.

(#40012) csaba12242


csaba12242
tag

huncutka1029-val értek egyet, eleinte több 3D-s filmet is letöltöttem mindkét formátumban, és a környezetemben többmindenkit megkértem a különbség megállapítására, észrevételére, sem én sem mások nem vettek észre szemmel látható különbséget az OU-SBS formátum közt..

[ Szerkesztve ]

(#40013) porkesz


porkesz
csendes tag

Sziasztok!
lg 42lb561 -es készülékem van! Az a kérdésem hogy ezt a time machine-t hogy csináljam??
Nem jöttem rá, bár igaz 32-es -64-es pendriveal próbálom....csak. Dehát ezzel is menni kellet volnav vagy tévedek..?!?!

Apple iMac 27" Retina 5K Display Intel Core i5-4690 3,5 GHz.24Gb RAM--iPhone X_64GB-Apple--Watch Series _5--Ipad Pro 11 hüvelykes grey 64_GB wi-fi only--Apple TV 4k 64_GB

(#40014) polgi803


polgi803
őstag

Holnap van a döntés napja,mert akkor rendelem,meg az új tv-t.Szóval a kiszemelt eddig LG 47LB671V. Annyit kérnék még,hogy Segítsetek.Ha megveszem,akkor nem járok rosszul vele,ugye?

(#40015) LucasGrant válasza porkesz (#40013) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

HDD lesz a támogatott, vagy pár nagyobb spéci pendrive, de az LB szérián (kivéve Netcast), nem formáz vinyót, csak csinál magának egy külön mappát.

(#40016) huncutka1029 válasza porkesz (#40013) üzenetére


huncutka1029
addikt

A 64GB -pen már jó lehet, bár nem sokat érsz vele.

Csatlakoztasd, és menj a DVR (time Machine) menübe Ott kapcsold be az időeltolás opciót,
Utána indul a DVR és a time shift funkció.
Ezután a pendriveot nem fogja felismerni a Pc, és nem is tudod semmi máson lejátszani a felvételt.
Sajnos Pendriveok esetében elég válogatós az LG, nem sok tipussal hajlandó timeshiftel együtt működni.
Kb ugyanennyiért vehetsz 2,5" USB HDD-t amivel gond nélkül fog működni, és lényegesen nagyobb tárhelyelyed lesz.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#40017) porkesz válasza LucasGrant (#40015) üzenetére


porkesz
csendes tag

Hali!
köszi a választ! akkor felejtsem el a pendriveot...:(...ok!
De egy 2,5-ös winyóval (160 GB) menni fog a felvétel???
Azt sem fogja formázni??De gondolom csak az adott tv-n fogja kezelni, mármint amit felvettem???!!
köszi huncutka1029 közben láttam az uj üzenetet.így már értem..

[ Szerkesztve ]

Apple iMac 27" Retina 5K Display Intel Core i5-4690 3,5 GHz.24Gb RAM--iPhone X_64GB-Apple--Watch Series _5--Ipad Pro 11 hüvelykes grey 64_GB wi-fi only--Apple TV 4k 64_GB

(#40018) Gicz válasza csaba12242 (#40012) üzenetére


Gicz
addikt

milyen messziről néztétek a mekkora tv-t? mert bizony bőven van különbség

(#40019) Pukikaz válasza gyeniko (#39996) üzenetére


Pukikaz
csendes tag

Milyen alapon lehet elálni az vásárlástól 14 napig?
Kell egyáltalán indokolni?

(#40020) gyeniko válasza Pukikaz (#40019) üzenetére


gyeniko
őstag

Nem kell indokolni, egységes EU jogszabály. A logikája az, hogy "táv" vásárlásnál nem volt lehetőséged megismerni/kipróbálni a terméket, ezért nem tudhattad, hogy valóban erre van-e szükséged. Nem fögg össze azzal, hogy a termék tökéletesen mőködik-e, vagy sem.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#40021) LucasGrant válasza huncutka1029 (#40016) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Az alap 2014-es PVR-os Tv-kben nincs Timeshift, de csak ezekben. A pendriveot meg a hdd-t felismeri a PC utánna közben is, a webOS plusz az alap 2014es Tv-k már nem formáznak TimeMachine esetén.

(#40022) Danika256 válasza polgi803 (#40006) üzenetére


Danika256
aktív tag

Dehogynem, csak nem külön a szemeiddel, hanem a kialakult 3D-s képpel együttesen az agyadban!
Egy Panasonic full HD aktív TV-n sem jobb minőségű a kép a felbontást illetően, ezt saját szememmel láttam. Az már más történet, hogy a plazma még mindig jobb 3D-re, de itt most a felbontásról és a részletességről van szó. Jah és az aktívon sokkal észrevehetőbb az áthallás és a szemüveg villogása is zavaró volt számomra. Tehát hiába megy a vita erről a kezdetek óta szerintem, két külön technológia, külön megoldása, az eredmény a minőségben hasonló. De nem véletlen, hogy a passzív technológia terjed jobban.
Az SBS formátumban, meg az oszlopok száma ténylegesen feleződik, úgyhogy ha valaki érzékeny a minőségre biztosan látni fogja a különbséget.
Különben sosem értettem, miért azt a formátumot erőltetik..

(#40023) egonca válasza gyeniko (#40008) üzenetére


egonca
csendes tag

"...mi értelme volna az üzletben kérdezősködni?"
Sajnos nekem az a tapasztalatom, hogy:
1. vevő üzletbe be, eladó jól kikérdezve, kipróbálva a kiszemelt cucc stb. min. 1/2 óra
2. utána pl. árgép, legolcsóbb kinéz, megrendel stb
Erre gondolok. :((

(#40024) huncutka1029 válasza LucasGrant (#40021) üzenetére


huncutka1029
addikt

na ez új az idei modellektől.
Miért veszik ki a time shiftet?
A PVR mappa még mindig kódolt? vagy kimenthető már a tartalom?, Illetve lejátszható más eszközön?

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#40025) polgi803 válasza Danika256 (#40022) üzenetére


polgi803
őstag

Akkor még egy kérdés maradt nyitott.Amit fenntebb írtam típus kielégítő képességű?Nem fogok mellényúlni vele,ugye?

(#40026) Andrew31


Andrew31
senior tag

Sziasztok!

Vásárolni szeretnék egy 3D TV-t, de még nem tudom, hogy milyet....

Jobban mondva van 2 ötletem: Samsung UE40F6500 és LG 42LA660S

Nehéz a döntés, mind a kettő jó készülék (lehet), de nincs tapasztalatom velük.
Az LG-nek "kalimpálós" távirányítója van, ami kicsit fura, de biztosan megszokható és passzív szemüvegei.
A Samsungnak hagyományos vezérlője viszont aktív szemüvegei.
Egyébkén meg nem is tudom, hogy mennyire foglalkoztatna a 3D...

Van (Galaxy S3) és volt is Samsung készülékem, meg vagyok velük elégedve, de kizárólag márkahűségből nem választanám a Samsungot.

Egyébkén bármilyen más modell javaslatot szívesen fogadok, bárkitől, mert a Philips, Sony, stb. háza táján még ennyire sem vagyok ismerős. :)

Előre is köszönöm, mindenkinek. :R

[ Szerkesztve ]

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#40027) polgi803 válasza Andrew31 (#40026) üzenetére


polgi803
őstag

Én mint laikusak közé tartozó,azt javaslom olvasgasd ezt a fórumot.Sokat lehet tanulni belőle.

[ Szerkesztve ]

(#40028) gyeniko válasza egonca (#40023) üzenetére


gyeniko
őstag

Azért utaltam az előzményekre, mert a megelőző beszélgetésben az R/B-ról írtam. Outlet üzletben a beszélgetéskor nem a típusról érdeklődöm, hanem a termék eredetéről (R/B, csomagolás sérült/szépséghibás/stb.). Előfordult, hogy nem azt hallottam, amit igaznak gondolok, ezért ilyen helyen nem vásároltam.
Értettem, hogy mire célzol: nagyon sokan vásárolnak így. Nyilvánvaló, hogy ennek egyik legfőbb oka az anyagiak... Authorized dealer az lehet, akinek valódi üzlete (is) van, emellett számos egyéb feltételnek is meg kell felelnie. Ez bizony költséges. A minimális rezsi költségekkel működő webshopok más forrásból kénytelenek beszerezni, ezért nem tudnak "hivatalos" garanciát adni, csak boltit. Vállalják, hogy alig pár százalék árréssel értékesítenek, jóval olcsóbban, mint a hivatalos viszonteladók. Jelenleg még valamennyire állják a sarat az üzletek, mert az ország fele nem internetezik, ők csakis üzletben tudnak vásárolni. Kíváncsi leszek, hogy mi lesz az üzletekkel 10 év múlva, amikor a lakosság 75%-a fog netezni? A "14 napos szabály" viszont a webshopokat sújtja.
Az biztos, hogy nagy bátorság ma műszaki üzletet nyitni...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#40029) LucasGrant válasza huncutka1029 (#40024) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Ugye idéntől minden LG Tv PVR-os lett, nem csak a Smart-osak, szóval bele is rakták, de kicsit korlátozták mégiscsak a Timeshift hiányával. Hát külön mappát, csinál, marad az NTFS minden, de kódolja őket természetesen, de attól függetlenűl kimenthető.

Szerk. A Smart os Tv-knél, megmaradt a Timeshift.

[ Szerkesztve ]

(#40030) Danika256 válasza polgi803 (#40025) üzenetére


Danika256
aktív tag

LB671-e amit írtál ha jól látom, az 2014-es, új webOS-es, HW-ben kicsit jobb mint a 2013-as modellek. de ennek csak akkor van értelme, ha netezni akarsz rajta és nem használsz külső lejátszót hozzá. 700Hz-et ír MCI-ben, nem tudom, hogy ez a valóságban eléri e a 200hz-es frissítést, de szerintem egy olcsóbb is megfelelő lehet. Ez neked kell eldöntened, hogy mire van szükséged. Nekem 2013-as LA660s van, teljesen elégedett vagyok vele.

(#40031) Danika256 válasza Danika256 (#40030) üzenetére


Danika256
aktív tag

Jah még annyi ami kimaradt, hogyha dönteni kell, akkor a méretet érdemes szem előtt tartani, minél nagyobb annál jobb. Képminőségben ezek nagyjából ugyanazt tudják, én örülök, hogy a 47-es mellett döntöttem. Minél nagyobb a szoba, annál nagyobb legyen :)

[ Szerkesztve ]

(#40032) szucsinka válasza Danika256 (#40030) üzenetére


szucsinka
őstag

Én is outlet üzletből vettem a 50la660s.t és nem RB.
Atom tv a bolt neve.szlovak szurkeimport de lesz@rom

[ Szerkesztve ]

Dema Boost

(#40033) polgi803 válasza Danika256 (#40030) üzenetére


polgi803
őstag

Igen szeretnék netezni is rajta.Mondjuk sima HD vagy 3D nézés közben van különbség a kettő között?A tiédhez is van olyan egér kurzoros távirányító?Majd egy BD lejátszót es házimozit vennék hozzá a későbbiekbe.Meg külső winyoról film és szintén később a gyerekeknek kinect.

[ Szerkesztve ]

(#40034) berbatov2 válasza Gicz (#40018) üzenetére


berbatov2
senior tag

En kb 2m-rol nezem a 47-es tv-t. Valamiert nekem jobban bejon az SBS, mint az OU. Jobb a kifele terhatas. Lehet nem tudunk igazsagot tenni es szemely ill. szemfuggo is ez?

[ Szerkesztve ]

(#40035) Gicz válasza berbatov2 (#40034) üzenetére


Gicz
addikt

A térhatás egyforma, hiszen ugynaz a képkocka van OU-ban mint SBS-ben is. De mivel a TV fggőlegesen felez, akkor jobb ha nem egy már eleve vízszintesen felezettet adsz neki ha belegondolsz:)

(#40036) polgi803


polgi803
őstag

Digitalko webáruház mennyire megbízható?

(#40037) sixpak válasza polgi803 (#40036) üzenetére


sixpak
nagyúr

Rosszat még nem hallottam róluk.
Több tévét is vettem már náluk.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#40038) Heindrich


Heindrich
csendes tag

Sziasztok!

Newbie vagyok a lcd tévékben, lg ln575s [link] ezt a tévét néztem ki magamnak, kábé minden benne van ami nekem kell, se több, se kevesebb.
Kérdés: akinek volt vagy van vagy haverjának van ilyen, mik róla a tapasztalatok? szokott vele probléma lenni ? jöhet pozitív is negatív is, minden érdekel.
Köszi a segítést!

[ Szerkesztve ]

(#40039) Danika256 válasza polgi803 (#40033) üzenetére


Danika256
aktív tag

Akkor legyen inkább LB szériás, abban valamivel jobb a proci, meg azt mondják az új OS is jobb. Azért nagy csodákat ne várj tőle, mert nem pc és még csak netbook szintem sincs a HW szerintem. Az enyémhez járt Magic Remote, kellett idő míg megszoktam, de mással már el sem tudnám képzelni :) Nem tudom, hogy az LB szériához jár e, de majd a többiek megmondják.

(#40040) egonca válasza gyeniko (#40028) üzenetére


egonca
csendes tag

Rendben van, egyébként olvastam ezt az R/B dolgot és nagyon jól tetted, hogy leírtad. Megyek is ma a padlásra és megnézem az LG dobozát... :) Remélem nem lesz rajta (euronics)

(#40041) gyeniko válasza egonca (#40040) üzenetére


gyeniko
őstag

Nem lesz rajta! ;)

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#40042) polgi803 válasza Danika256 (#40039) üzenetére


polgi803
őstag

A Media-ban egy 660S-t néztünk és azon is elég gyors volt a net látványra.

(#40043) polgi803 válasza sixpak (#40037) üzenetére


polgi803
őstag

Köszönöm a megerősítést...még pár óra és rendelhetem...:)

(#40044) Pukikaz válasza gyeniko (#40041) üzenetére


Pukikaz
csendes tag

Köszönöm az eddigi válaszaidat.
LA660s típusnál is van ez a 25Gb-os korlát 3D-ben?
Azért kérdezem mert letöltöttem egy 35Gb-os filmet és ettöl vannak nagyobbak is.
Akkor azokat hogy tudom megnézni?
A helyszini megleséssel az a gond hogy nagyon messze van.
Digx.hu az árukeresőn ez a legolcsóbb. Itt Eu garit adnak.

[ Szerkesztve ]

(#40045) limpfred


limpfred
csendes tag

Sziasztok!

Egy régi plazmáról váltanék, LG tévére.
Ezek tetszenek ár-érték arányban:

47LB650V
47LB671V
42LB700V

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Ezeknél a tévéknél mennyire jellemző a felhősödés, gyors mozgásoknál az áthúzás? Vagy mire kell még figyelni? Ez lesz az első Full HD-s tévém és nem szeretnék hirtelen beleúgrani semmibe. Ti milyen tévét ajánlanátok?

Amire használni szeretném:
- Full HD filmek 2D illetve 3D-ben (mkv es bd50 filmeket tudjak merevlemezről lejátszani)
- focit és kézilabdát nézni (ez miatt kérdezem a gyors mozgásokat)

A válaszokat és a segítségeket elöre is köszönöm.

(#40046) Gicz válasza limpfred (#40045) üzenetére


Gicz
addikt

Milyen plazmáról váltanál ha szabad tudni?

(#40047) limpfred válasza Gicz (#40046) üzenetére


limpfred
csendes tag

Samsung PS42Q96HD

(#40048) Gicz válasza limpfred (#40047) üzenetére


Gicz
addikt

Felhősödés terén egyébként a sonyk tűnnek a legjobbnak a fórum beszámolók, és külföldi tesztek szerint is.
plazma szerűen elmosódásmentes képben is azok a legjobbak. Lehet hogy az LG-k kontrasztját kevésnek fogod találni plazma után, az IPS panel miatt.

(#40049) LucasGrant válasza limpfred (#40045) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

3 felsorolt közül, az aranyközépút, a legjobb választás, többet nyújt egy 47"es mint egy magasabb kategóriás 42es. LB671 a local dimmingal meg a plusz magiccel, megér többet mint az LB650.

(#40050) gyeniko válasza Pukikaz (#40044) üzenetére


gyeniko
őstag

Szerintem, ezt nem nekem szántad. :B

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.