Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) beci válasza tibtibx (#2989) üzenetére


beci
őstag

Köszönöm.

koenig64!
AKB72914044

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#3002) adabra


adabra
senior tag

Tegnap vásároltam egy 47LW5590 -es TV. Majdnem minden király, de ma talán mégis visszaviszem.
A bal alsó sarokban nagyon bevilágít (felhősödik?). Normál TV adásnál nem nagyon zavaró, de szélesvásznú tartalomnál, bekapcsolásnál, meg egy pár helyen (pl. böngésző indításnál)
Szerintetek ez normális? Illetve ugye ez szerintetek sem normális?

[ Szerkesztve ]

(#3003) #75912448 válasza adabra (#3002) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ez sok, vidd vissza.

(#3004) Minimoa válasza #75912448 (#3003) üzenetére


Minimoa
tag

És szerinted ez mitől van?

A kijelző panelnek lehet hibája?

A vezérlő sw. meg minden tv-n egyforma.

(#3005) #75912448 válasza Minimoa (#3004) üzenetére


#75912448
törölt tag

Mindegy mitől van :) , ha a kép nem túloz és tényleg így néz ki az életben, akkor én visszavinném. Ha csak kis foltok vannak a sarkokban, az még nem hiba, szinte minden LED hátteres LCD szenved tőle.

(#3006) RockCNC válasza adabra (#3002) üzenetére


RockCNC
senior tag

Szerintem is vidd vissza és írd majd meg,hogy mit lesz belőle.
A jövőhéten érkezik az enyém is 42lw5590.
5500 akartam de már elfogyott,sok helyen.

[ Szerkesztve ]

(#3007) Minimoa válasza #75912448 (#3005) üzenetére


Minimoa
tag

Szerintem nem mindegy.

Ugyanis a panelnél mi okozhat ilyet?
Edge ledes nem? Akkor meg miért csak a sarkok ilyenek?

Mert a régi LCD monitoroknál is megfigyelhető volt, hogy nem volt egyenletes a fényerősség, de azoknál még gyengébb volt a háttérvilágítási technológia.

(#3008) Client


Client
tag

tsMuxer-rel megpróbáltam egy level 5.1-es filmet átmuxolni 4.1-re, az eredmény az lett, hogy az .mkv eltűnt, lett egy .ts. Ez normális? Ezt lejátsza a TV?

Bocs, rossz könyvtárat néztem, ott eleve csak egy .ts volt.
Mindenesetre a tsMuxer kimenete .ts, ezt le tudja játszani?

[ Szerkesztve ]

Ex - WaterLo

(#3009) RockCNC


RockCNC
senior tag

Egy kis gondolat elmélet véleményezésre ha még eddig nem volt róla szó:
Biztos jó ez az internet tv valamire de mi van ha összeszedünk egy virust?
Vagy esetleg már eleve képmprogram van feltelepitve és küldi az infot az lg-nek,hogy mit nézel!
Mint tudjuk az okos telefonoknál már létezik ilyen.
Vagy gondolom előbb utobb vedd meg a virus irtót a tv-re vagy kitudja milyen plussz szolgáltatást találnak még ki. :Y

(#3010) beci válasza RockCNC (#3009) üzenetére


beci
őstag

Szerintem a virusok,operációs rendszerekben tudnak kárt tenni.
Pld win,android,stb.
Tehát egy s60-as symbian-on igen,de egy s40-es telefonon nem.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#3011) Minimoa válasza Client (#3008) üzenetére


Minimoa
tag

lejátsza.

(#3012) Minimoa válasza RockCNC (#3009) üzenetére


Minimoa
tag

internet tv-n mit értesz?

Interneten jön a stream és a TV lejátszója dekódolja és megjeleníti, vagy internetes böngésző a TV-ben?

Amúgy miben tudna kárt tenni akár egy böngészőn keresztül benyelt vírus? A TV szoftvere nem egykönnyen írható (lásd fw. frissítés), azon kívül már a Win7 is tudja azt, amit a Linux már ősidők óta. Ha nem admin jogosultsággal futtatsz alkalmazásokat, az legfeljebb a user cuccait tudja hazavágni, az op.rendszerhez nem fér hozzá.

Amúgy meg, hogy merre jársz, mit nézel, azt már a google és a facebook is régóta követi.

Próbáld ki, hogy nekiállsz keresgélni valamit a neten (mondjuk legyen napkollektor) és majd nézd meg, hogy milyen hirdetéseket fog feldobni neked a gmail-ben.

<OFF>
Továbbá próbáld ki, hogy fogsz egy böngészőt, amivel a gmail-edet intézed és egy másikat, amivel viszont soha nem gmail-eztél.
A google.hu-n keress rá valamire, amire már korábban google-ztál.
A két böngészőben a találatok nem fognak egyezni. Egyszerűen a google hozzáigazítja a találatokat az érdeklődési körödhöz!
</OFF>

(#3013) RockCNC válasza Minimoa (#3012) üzenetére


RockCNC
senior tag

Internetes tv-n mindketőtt értem stream és böngésző.
Most rendeltem egy 42lw5590 magic távirányitóval.
A virusoktol nem parázok csak elgondolkkoztam egy kicsit.
A pc-n is ha sokat netezel mindenféle szarral megtelik a temp fájlod.
Ha okos telefonal netezel,ugyanaz sőt még le is lassítja az op rendszert.
A tv-ről meg mit sem tudok, de az tudjuk,hogy op rendszer ide vagy oda virust már mindenre gyártanak, és az Internetes tv-k még csak most terjednek el igazán!
A face és a google ok de majd itt lesz a tv is.
Milyen csatornát nézel,milyen filmeket,milyen reklámot stb.. majd küldi a jelentéseket LG-nek (Lópici Gáspárnak)
Vagy nem.. :DD

[ Szerkesztve ]

(#3014) klevi1967 válasza Client (#3008) üzenetére


klevi1967
tag

Még meg sem próbáltad? Nálam vitte.

(#3015) klevi1967 válasza beci (#2953) üzenetére


klevi1967
tag

Csúcs ez a iMediaShare program! Köszönöm :R Durva az, hogy el tudja valahogy küldeni a tévén letöltési/lejátszandó fájlt. Úgy láttam, hogy a telefonra nem tölti be, csak kommunikál vele. Mindenkinek ajánlom, mert rendes billentyűzettel működik még a youtube is!!!

[ Szerkesztve ]

(#3016) klevi1967 válasza RockCNC (#3009) üzenetére


klevi1967
tag

Szerintem vírusok próbálkoznak betöltődni, de mikor gond van, fogja, és újraindul a tv nálam. A tegnap indult újra az xboxozás elején. Valami túlcsordulhatott.

(#3017) GEO001 válasza klevi1967 (#3016) üzenetére


GEO001
aktív tag

Addig örüljünk, amíg erre a TV alapú böngészőre nem írnak valami frankó kártevő progit.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3018) Kroni1


Kroni1
veterán

Jah..

(#3019) Zellerfagyi


Zellerfagyi
csendes tag

Már lassan egy hete próbálom beállítani a TV adás képét 42LW579s-emen, de valahogy, valami nem jó!
Ez az első “lapos” tévém, egy 70cm-es normál tévét cseréltem le, így nincs képileg összehasonlítási alapom.
Én azt gondoltam, még a vásárlás előtt, hogy ennek ugyan olyan szép képe lesz, mint a régi tévémnek!
Ellenben,míg a szegény lecseréltnek pengeéles szép képe volt, ennek a modern csodának, olyan elmosódott, tompa, már bocs de tényleg olyan , mint a mosott szar!
Most én vagyok a béna beállításilag, vagy még amire én gondolok, hogy mert nagyobb, így jobban kijön az SD-adás vacak minősége.(Antenna Digital )
Légyszi, tegyetek már helyre a problémámmal!

(#3020) GEO001 válasza Zellerfagyi (#3019) üzenetére


GEO001
aktív tag

Ép ezt akartam kérdezni, melyik szolgáltató nyomja a Tv csatornákat nálad, illetve melyik adásoknál (digi-analóg) tapasztaltad a rossz minőségű képet.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3021) GEO001


GEO001
aktív tag

Én a UPC -hez vagyok bekötve, de nálam a legtöbb csatornánál éles, színtelített képet kapok, hát a Cisco HD STB -on átjövő HD adásokról meg teljesen pozitívan tudok csak nyilatkozni. :K

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3022) Kispósi


Kispósi
aktív tag

melyik konzolon van több, élvezhetőbb 3D-s játék Xbox vagy PS3? (A 3D-t úgy értem mint a filmeknél a 3D tehát a szemüveges...)

(#3023) tigipuf válasza Zellerfagyi (#3019) üzenetére


tigipuf
senior tag

Ezek a fullHD-s lcd-k HD adásra valók,sima mezei SD adással nem nagyon tudnak mit kezdeni,esetleg az elektronika megpróbálja elmosni a szar minőséget.
Ami 72 cm-es crt-n eddig pengének tűnt,az már 1920x1080-ban nagyon tud "fájni".
Viszont,ha van földi vételre lehetőséged,és megtapasztalod,milyen HD-ben pl.1 téli olimpiai közvetítés,vagy mondjuk a vizes vb akkor átértékeled a jelenlegi penge érzésedet az tuti :)

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#3024) Zellerfagyi válasza GEO001 (#3021) üzenetére


Zellerfagyi
csendes tag

Hogy , melyik csatim jön analóg illetve digin, nos nem nagyon értek hozzá... Antenna Digitalos (most már új néven fut” HelloHD”) beltéri+ jó öreg scart-os csati a tévéhez. Amit idáig megfigyeltem a műsorok között, hogy pl a stúdió közvetítések, híradó ilyenek, azok viszonylag élesek. A keddi BL meccs is egész jó volt. Viszont a filmek, nos azok kritikán aluliak....
Még a TV vásárlás előtt feltettem egy digitális földfelszíni ,nagyon jó minőségi antennát (Ikusi ) a MindigTV vételéhez, nos az digitális vétel, de az RTL, TV2, M1 képe sem valami tiszta, 100%-os jelerősség és jelminőség mellett. De amit adnak, az a kevés HD műsor, az nagyon szép.
Ezért is gondolom, hogy inkább itt az agyontömörített SD filmekkel, műsorokkal, műsorszolgáltatóval lehet a gond....de ez csak az én tudatlan feltételezésem.

(#3025) Zellerfagyi válasza tigipuf (#3023) üzenetére


Zellerfagyi
csendes tag

Akkor, mégis csak helyénvaló a sejtésem.....

(#3026) GEO001 válasza Zellerfagyi (#3024) üzenetére


GEO001
aktív tag

Valóban az SD filmeknél, amit próbál a TV elektronikája "elmosni" az nem a legélvezetesebb látványt nyújtja. De van nálad 1 másik bibi is, az pedig a "jó öreg scart" kábel. Ezt próbáld meg inkább leváltani HDMI-re, amivel jelentős kép javulást érhetsz el, na persze ha a STB -od is rendelkezik ilyen kimenettel.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3027) tigipuf válasza Zellerfagyi (#3024) üzenetére


tigipuf
senior tag

Na akkor jól látod mégis :) ,a filmek azok nem lesznek jobbak,főleg a régebbi,gyengébb minőségűek.
Azt jól tetted,hogy beruháztál egy minőségi antennába a földi vételhez,de azon,hogy tv2,rtl nem jó (sőt a duna ,m1, m2,duna2 ,se kivéve! ha HD-ban adnak) ne csodálkozzál,sima SD-t sugároznak .
Mindenképpen javaslom a hdmi csatlakoztatást én is :K

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#3028) Zellerfagyi


Zellerfagyi
csendes tag

Srácok, köszönöm a segítségeteket ! :C :C :C

(#3029) RockCNC


RockCNC
senior tag

Nincs valakinek egy fölös Ncore meghívója? :R

(#3030) zzola válasza RockCNC (#3029) üzenetére


zzola
félisten

Ennek szerintem nem itt a helye... :W

(#3031) memorix


memorix
aktív tag

Lenne néhány kérdésem :

LG 32LW4500 Cinema 3D
LG 32LW5590 Cinema 3D
LG 37LV579S SMART LED Televízió

Szerintetek melyiket éri meg megvenni...nagyobbra nincs pénz...

Alcor CAM Conax kártyaadapter+Mindig TV extra előfizetés... ez a LG TV -be kell bedugni a CI interfészbe? Ha Mindig TV kártyával vásárolom akkor a kártyát hogyan kell aktiválni vagy aktiválva kapja az ember? Mikortól kezdődig pl az 1 év....

Kell-e antenna a LG LED TV -hez? Külső belső...elvileg a lefedettség szerint fogható..a mindig TV...milyen antennát érdemes hozzá venni ha kell,...

(#3032) koenig64 válasza beci (#3001) üzenetére


koenig64
csendes tag

Köszönöm szépen :)

Üdv.

(#3033) joocek válasza Kispósi (#3022) üzenetére


joocek
aktív tag

igazi 3d játék nem sok van tudtomal. Azok viszont szerintem meg jelentek mind kettő gépre. Viszont sokat ne várj tőle. Én ki próbáltam a COD BO.t . Nagyon tuti volt a kép. De úgy vertek mint ... Aki volt katona vagy csak próbálta már két szemmel nem lehet célozni.(kivéve Közelre) így túl nagy hátrány volt.

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#3034) GEO001 válasza joocek (#3033) üzenetére


GEO001
aktív tag

PC-re található manapság bőven 3dvision ready gamez, de igaz, hogy ezen képi élmény a játszhatóság kárára válik általában, főleg 1st shooter p -nál.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3035) joocek válasza GEO001 (#3034) üzenetére


joocek
aktív tag

De ezek nem alapból 3ds játékok? Csak fel vannak konvertálva nem? Ja és a kolega Konzolt kérdezet .

[ Szerkesztve ]

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#3036) GEO001 válasza joocek (#3035) üzenetére


GEO001
aktív tag

Igen azért írtam hogy PC-re jobban találhatók ( a régebbiek átirattal) 3D verzióban.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3037) joocek válasza GEO001 (#3036) üzenetére


joocek
aktív tag

Hát nem tudom mennyire jók ? Ez olyan lehet mint fel konvertált film. Szerintem semmi értelme. Hiányzik belőle a direkt ezért bele rakot efekt. Az igazi élményt viszont azok adják. Pl feled repülő balta.

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#3038) GEO001 válasza joocek (#3037) üzenetére


GEO001
aktív tag

Természetesen ez is szubjektív, kinek mennyire jön be, de nálam is inkább a "zavaró" kategóriát súrolja - játék, illetve játék típusát tekintve.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3039) klevi1967 válasza tigipuf (#3027) üzenetére


klevi1967
tag

Rossz minőségre: Láttátok tegnap az xf@ctort? Digitálisan ilyen sz@rt már rég láttam, lesülne a képemről a bőr, ha én sugároztam volna. Még az írás is alig volt olvasható. Ez a nagy digitális sugárzás? Az analóg is 100x különb volt! A német tv-adásoknál még nem láttam ilyet. Legrosszabb divx minőség is jobb! :W :W :W

(#3040) zzola válasza klevi1967 (#3039) üzenetére


zzola
félisten

Nézzél BD-et, azzal nem ér csalódás... :DDD

(#3041) a1connect


a1connect
csendes tag

Sziasztok!
Feltettem a TV-t a falra. 30-40 cm távolságban kéne a kábeleket eltakarnom. Valakinek ötlete igényes (olcsó) megoldásra?

[ Szerkesztve ]

(#3042) PLaci58 válasza klevi1967 (#3039) üzenetére


PLaci58
őstag

Milyen írásra gondolsz?
Nem vettem észre, hogy rosszabb lett volna a minősége a műsornak mint a többi.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3043) pivi.l válasza a1connect (#3041) üzenetére


pivi.l
tag

Szia

Én ilyet használtam: kábelösszefogó spirál.

(#3044) klevi1967 válasza pivi.l (#3043) üzenetére


klevi1967
tag

Hú, ez nagyon jó :) . Én a Tescóban vettem 2x1200 forintért szürke színűt De itt a métere ennyi? mi az, hogy átmérő, szélesség?

(#3045) klevi1967 válasza PLaci58 (#3042) üzenetére


klevi1967
tag

A jobb alsó sorban lévő írások nálam szétfolytak, Illetve a tánc közbeni arcok szintén.

(#3046) GEO001 válasza a1connect (#3041) üzenetére


GEO001
aktív tag

Én nálam is kb. 50cm -t kellett "rejtenem". Lapos kábelcsatornába fektettem, mert mellé tettem még 1-2 kábelt is. És mivel tapétázott a fal, ezt is bevontam tapéta papírral és elég kellemes lett a végén az összhatás.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3047) GEO001 válasza klevi1967 (#3039) üzenetére


GEO001
aktív tag

Ezt nem értem. Mi is néztük az X-factor-t. de nem igazán volt rossz a kép, talán amikor a korábbi felvételek video anyagait játszották vissza, az volt gagyibb minőségű.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3048) pivi.l válasza klevi1967 (#3044) üzenetére


pivi.l
tag

Szélesség: a spirálban felcsavart szalag szélessége.
Átmérő: A rendezendő kábelek maximális átmérője.

(#3049) PLaci58 válasza klevi1967 (#3045) üzenetére


PLaci58
őstag

Itt nem volt gond. Simán olvashatók voltak a feliratok. Egyedül a "sztár" vendéget néztem, mert kiváncsi voltam ki énekel ilyen gyatrán :DDD A többit inkább csak hallgattam. Voltak közben zavarások, kép kockásodás, de gondolom, hogy valamelyik szomszéd hegesztett.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3050) Cocos


Cocos
tag

Sziasztok,

Megrendelt LG 42 Lw5590 tv-met várva kérdezném, hogy az internetről letöltött 3D filmek matroska formátumban lejátszhatóak-e egy multiplayeren. (pl. Western D.), és az 3 D-ben jelenik meg a tv.-n?
Azért kérdezem, mert ahogy tudom a DTS-t nem kezeli a tv, és így nem kellene átalakítgatni, hanem mehetne az erősítőre.Köszi előre is.

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.