Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) GEO001 válasza Zolom89 (#9000) üzenetére


GEO001
aktív tag

Sajnos 3d-s kijelző nélkül "csak" a piros-cián szemcsit tudod használni, az ahhoz készített médiák nézéséhez.
Úgy ahogy írtad is térérzetben elég nagy külöbség van a két megoldás között.

[ Szerkesztve ]

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#9002) harley válasza GEO001 (#8996) üzenetére


harley
senior tag

he?? :F

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#9003) GEO001 válasza harley (#9002) üzenetére


GEO001
aktív tag

Valami nem tiszta?

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#9004) harley válasza GEO001 (#9003) üzenetére


harley
senior tag

az egész

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#9005) GEO001 válasza harley (#9004) üzenetére


GEO001
aktív tag

3d-s mkv kiterjesztésű fájlokat tudja a TV-d kezelni, a távkapcsolóval pedig tudsz váltani a külömböző 3d formátumok között (egymás mellett, vagy felett jelenik meg a két kép, vagy van még).

[ Szerkesztve ]

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#9006) GEO001


GEO001
aktív tag

Könnyebb érthetőség kedvéért itt is láthatod. A 88. oldal alján lévő képekről írtam.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#9007) Watt25 válasza Zolom89 (#9000) üzenetére


Watt25
veterán

Komolyan gondoltad, hogy veszel egy akármilyen TV-hez egy 3D-s szemüveget és attól 3D-ben tudod majd nézni a filmeket? Ezzel az erővel senki nem vette 3D-s TV-t...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9008) BloodRay válasza pcMANiac (#8978) üzenetére


BloodRay
veterán

Könyörgök fogjátok már fel, hogy tök mindegy milyen garanciajegyet szerez a készülékhez a bolt, attól még az nem lesz hivatalos magyarországi forgalmazású... :W

(#8980) BÁ Nutrition -> Ez működik, persze.

(#8997) harley -> Csak LG aktív szemüveg jó, 2010-es szériás, semmi más típus nem jó. Nem, se polarizált, se Panasonic, se Sony, se Samsung...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9009) torma1981 válasza BloodRay (#9008) üzenetére


torma1981
veterán

Hello!

Jöttek 2012-es tv-k? :) Estefelé akkor beugranék.

(#9010) BloodRay válasza torma1981 (#9009) üzenetére


BloodRay
veterán

Nem, tegnap este már nem tudtunk rendelni(akkor vitték el a kirakott 47LM660S-t), ma fogunk, de ezek csak hétfő/keddre érkeznek meg.
Azért egy belépő 3D-s, 82cm-es LM611S-t kiraktam, azt meg tudod nézni. Csak az ugye nem netes(csak dlna-t tud) és még nem cinema screen-es. Viszont a panelje valami nagyon jó minőségű! Cseppnyi torzulás sincs még igen nagy szögből sem.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9011) torma1981 válasza BloodRay (#9010) üzenetére


torma1981
veterán

:O :O . Na azért lehet hogy benézek. :)

(#9012) rasky


rasky
senior tag

A beépített youtube alkalmazás nem játssza a VEVO-s videokat? (lv5590) Eddig egyiket se nyitotta meg..

(#9013) Watt25 válasza rasky (#9012) üzenetére


Watt25
veterán

Én is LV5500 vásárlását tervezem, ezért ha már te képben vagy, engem az érdekelne, hogy egyéb HD-s videókat azért valóban lejátszik HD-ban? Tehát a HD (1080p) verzióját kezdi el játszani a videónak, ha HD-ban van feltöltve a Youtube-ra?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9014) rasky válasza Watt25 (#9013) üzenetére


rasky
senior tag

Nekem ma jött meg, úgyhogy sokat nem tudok még írni róla. Vevon kivűl mennek HD-be a youtube videók, de nem teljesen tűéles a kép, gondolom azért, mert a youtube tömörít valamennyit. A youtube appban nem találtam külön felbontás állítást, így gondolom alapból legnagyobb felbontást játssza.

[ Szerkesztve ]

(#9015) huncutka1029 válasza rasky (#9014) üzenetére


huncutka1029
addikt

azért a youtube-ra feltöltött Hd nak titulált videók többsége csak 720p, néhány 1080 p-s van köztük, de oda azért sávszélesség is kell, hogy ne akadjon.

A TV meg ugyebár 1920 x1080 full Hd

a beépített yooutube kliens mindig a tv számára megfelelő kodekkel feltöltött videót keresi, és abból a legjobb felbontást indítja. Ezért nem találsz állítási lehetőséget.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#9016) Mrcabdriver


Mrcabdriver
csendes tag

Van egy eladó tejesen új 42LW5590 3D tv-m ha valakit érdekel, piszok jó áron :)
[link]

(#9017) Zolom89


Zolom89
senior tag

LG 42LX6500 vélemény? 170K megérhet 2 év garival?

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#9018) harley válasza BloodRay (#9008) üzenetére


harley
senior tag

az jó, mert van vagy 20e/db-ja az lg-nek. :W

aranyból van? :Y

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#9019) harley válasza Zolom89 (#9017) üzenetére


harley
senior tag

meg

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#9020) BÁ Nutrition válasza harley (#9018) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

passzívnak meg 200 ft :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#9021) harley válasza BloodRay (#9008) üzenetére


harley
senior tag

ez se jó?

[link]

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#9022) huncutka1029 válasza harley (#9021) üzenetére


huncutka1029
addikt

próba szerencse!
lehet hogy működik vele, de lehet hogy cross talk lesz a vége, vagy nem talál szinkront....
Ha van zséd, és bátorságod vedd meg.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#9023) huncutka1029


huncutka1029
addikt

Jelentem, megtaláltam a módját, hogy hozzáférhető legyen a DVR vinyó és a tartalma PC-n.
:C
Jelenleg a kimentésen, és a dekódoláson ügyködök, a rögzített műsor a mappán belül a következőképpen néz ki:
a kódolása Mpeg 2 stream
van egy TS mappa(üres)
van egy temp mappa (üres)
van a felvett anyag STR formátumban, és még 3 kisebb (THM,PIF, IDX) fájl.
Most azt próbálom, hogy kiírom dvdre, és valami encrypterrel windows alatt konvertálom.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#9024) TA68 válasza huncutka1029 (#9023) üzenetére


TA68
senior tag

:Y Kíváncsian várom, hogy mire jutsz vele! :C

(#9025) RockCNC válasza huncutka1029 (#9023) üzenetére


RockCNC
senior tag

hajrá

(#9026) Akos2110


Akos2110
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom jó topikba írok, ma lettem tulaja egy 32lk530nak. Viszont szeretném néha a gépet is a tvre kötni. Ha jól gondolom dvi-hdmi átalakító és hdmi kábel kellene. Azt meg lehetne-e oldani, hogy ne kelljen a gép hátulján folyamatosan cserélni a csatlakozást (monitor kábele, tv kábele)? Remélem érthető voltam.

(#9027) pcMANiac válasza Akos2110 (#9026) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Kéne egy olyan VGA kártya, aminek 2 vagy 3 kimenete van.

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#9028) Privilage


Privilage
csendes tag

LW 4500-as tulajok közül feltette valaki a 05.01.10-es szoftvert?
Fenn volt az LG honlapján a 04.60.33-as,azután ezt tették fel.
Én letöltöttem,de nem frissítettem a tv-t,és közben leszedték a honlapról.
Ma pedig a 04.60.36-os verzió került fel,ezzel sikeresen le is frissítettem a tv-t.

Nem tudom,merjem-e frissíteni?

Ami érdekes,hogy a 04-es verziójú szoftverek 27,4 MB méretűek,a 05-ös pedig 144 MB :Y

(#9029) artiny


artiny
őstag

LG Netes tv.knél hogyan lehet rávenni a távkapcsolót,hogy a rajta lévő "mobil telefon sms szerűen " lehessen beirni az urlt,szoveget,barmilyen szovegbevitelt.

szoval amik vannak szamok a tavkapcsolon,vannak rajta betuk is.
http://pinoytutorial.com/techtorial/wp-content/uploads/2010/10/divx-tv-lg.jpg

(#9030) huncutka1029 válasza artiny (#9029) üzenetére


huncutka1029
addikt

már írták régebben a fórumon. hogy a billentyűzet, car/num váltás csak néhány netes alkalmazásnál működik, alapból nem tudsz szöveget bevinni vele. :(

Arra fakultatívaként ott a magic motion távkapcs...

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#9031) huncutka1029


huncutka1029
addikt

ide feltoltam egy teszt nevű filét, beletettem egy TS nevű mappába a DVR-es Vinyóról egy kisebb felvételt. Dekódoló guruk segítsetek!

Nézzétek meg, és próbáljuk együtt dekódolni, nézhetővé tenni. :R
remélem működik a link
[URL=http://data.hu/get/4986058/teszt.rar]
http://data.hu/get/4986058/teszt.rar
[/URL] ez a címe ha a link nem megy

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#9032) GEO001 válasza artiny (#9029) üzenetére


GEO001
aktív tag

Sajnos sehogy, csak karakterenként egyesével léptetve lehet pötyögni vele. Célszerűbb ha lehetőséged van rá - androidos progival telcsiről gépelni.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#9033) artiny válasza GEO001 (#9032) üzenetére


artiny
őstag

Van android,de Lanon van csatlakozva a net..szoval wifi nelkul nem lehet osszehozni a telefont es a tvt?

(#9034) GEO001 válasza artiny (#9033) üzenetére


GEO001
aktív tag

Hát kábelen ugye nem tudod összehozni a TV-t és mobilt.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#9035) GEO001


GEO001
aktív tag

A magic remote is szerintem csak egy jó kis játékeszköz, legalábbis nekem nem passzol a kezembe, de lehet vkinek meg bevállt.

[ Szerkesztve ]

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#9036) rasky


rasky
senior tag

Néztem ma sorozatot a TV-n (lv5590), és a csendes háttérzajoknál előfordul néha hangszaggatás/akadás, párbeszédeknél nem. pendrive és dlna keresztül is. Gépen megnéztem és ott nem akad, csak a tv-n.

Mi lehet ennek az oka? x264 codeccel lenne baja?

[ Szerkesztve ]

(#9037) a man


a man
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy 32LV3400 típusú TV készüléket, s megnéztem a gyártói honlapon, hogy van-e hozzá új firmware. Találtam és a leírásnak megfelelően próbáltam is frissíteni. Sajnos nem jártam sikerrel.
6 különféle pendrive-val próbálkoztam, formáztam őket FAT32-re, majd NTFS-re; volt közte 512 MB-ostól a 8 GB-osig, de nem sikerült az update.
Hogyan próbálkozzálkozzak tovább? Tudtok segítséget adni, hogy mit próbáljak még meg?

Előre is köszönöm.

P.S.: Sajnos nem tudom végigolvasni a fórumot. Ha szóba került már ilyen para, s jött rá válasz, akkor elnézést kérek.

[ Szerkesztve ]

(#9038) Gabesz077 válasza a man (#9037) üzenetére


Gabesz077
csendes tag

A pendrive-on létrehoztad az "LG_DTV" nevű mappát?
Abba csomagold ki a letöltött zip-et. Ha így rádugod a tv-re mennie kellene......

(#9039) tomyka74 válasza Privilage (#9028) üzenetére


tomyka74
senior tag

én nem találkoztam 05-össel, a 04-est ma tettem fel.
viszont kipróbálnám szívesen, küld el privátba vagy az e-mail címemre lécci hadd stíroljam meg milyen! :))

(#9040) Skynet258 válasza tomyka74 (#9039) üzenetére


Skynet258
veterán

Valami látható változás történt, vagy semmi különleges?

https://geekpulse.hu

(#9041) tomyka74 válasza Skynet258 (#9040) üzenetére


tomyka74
senior tag

gondolom ezt kérded 04.60.36 ? alapvetően nem naon látok külömbséget bár én HDbox-on keresztül tv-zek, HD filmet vagy 3D filmet még nem néztem a frissítés óta de majd pótolom és mondom van-e változás!!!
bár naon naon kipróbálnám a 05-öset, én nem is láttam azt a verziót fent. állítólag jóval nagyobb terjedelmű, gondolom látványos módosításokat " rejt " magában!! :))

(#9042) yanagawa35 válasza huncutka1029 (#9031) üzenetére


yanagawa35
csendes tag

Legfontosabb: Remélhetem hogy nem HD csatornáról tetted fel a teszt felvételt? (Mert ennek a muxolása már egy magasabb fokozat). Kezdetnek egy "egyszerű" digitális felvétellel kellene próbálkozni.
Nekem egy LG BDC-590 3D Blu-ray (felvevős) lejátszóm van.
Az a szerencsém hogy ez Windows-os alapú, így ntfs winchesterre is tudok felvenni. A felvétel ts kiterjesztésű (a sima digitális adást simán szerkesztem, még a m1-ről felvett HD Forma 1-et is kb. 5 perc alatt, viszont az Full HD csatornákról sugárzott műsorokat csak rögzíteni engedi szerkeszteni nem tudom ezeket. Valószínűleg belekódol ezekbe valami pluszt.)
Egyébként mivel sikerült rálátnod a Linux-os DVR winyóra? Windows-ból, vagy Linuxból?

(#9043) Privilage válasza tomyka74 (#9039) üzenetére


Privilage
csendes tag

Elküldtem email-ben

(#9044) a man válasza Gabesz077 (#9038) üzenetére


a man
tag

Temészetesen létrehoztam a jelzett mappát a flash meghajtón, ahogyan az le is van írva a telepítési útmutatóban. A letöltött és kicsomagolt fájlt belemásoltam. Ennek ellenére nem települ fel az új, 04.01.37 verziójú sw. Látja az USB-t, mert felajánlja annak csatlakoztatásakor a média lejátszását...

[ Szerkesztve ]

(#9045) tomyka74 válasza Privilage (#9043) üzenetére


tomyka74
senior tag

ok köszi, még nem ért ide de rögtön tolom is fel ha itt lesz!!
egyébként mikor láttad ezt fent? és biztos LW4500 -hoz van? nehogy feltoljak a tv-re vmi más tipus szoftverét!!

(#9046) a man válasza a man (#9044) üzenetére


a man
tag

Nem értem, hogy mi az oka a sikertelen frissítésnek. Azt írták, hogy nem minden pendrive alkalmas erre a feladatra, de azt nem hiszem el, hogy az összessel, melyekkel próbálkoztam, baja lenne, mert a média állományokat szépen beolvassa róluk. Ezt is próbáltam.

(#9047) tomyka74


tomyka74
senior tag

42LW4500, 04.60.36 fw. nem láttam külömbséget sem menüben sem HD sem 3D filmek alatt!

(#9048) Privilage válasza tomyka74 (#9045) üzenetére


Privilage
csendes tag

Március 16-án szedtem le.
LW 4500-as van bejelölve,nem is néztem mást soha még.
Szerintem más verziót nem is fogadna el a TV.
Tud fogadni a fiókod 145 megát?

(#9049) tomyka74 válasza Privilage (#9048) üzenetére


tomyka74
senior tag

elméletileg 1GB óriáslevelet is tud fogadni! de ha nem pü. -ben ment Gmail-es cím az biztos tudja!

(#9050) kemalboy01


kemalboy01
tag

Mikor lesznek elérhetők mo-n a következő modell-ek?
-LG 42LM6200
-LG 42LM5800
És nagyjából milyen árban lesznek?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.