Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67001) Sakab válasza blakey (#67000) üzenetére


Sakab
senior tag

Bepipáltam a nason a direct play-t ahogy modtad, de így is azt irja, hogy a server nem elég erős. DLNA-ba megy, 2x 1,6GHz 512 Ram a nas gigas nettel szóval kiszolgálnia kikellene.

(#67002) szmore86


szmore86
csendes tag

Kedves Mindenki!

Kérlek segítsetek, mert már falnak megyek az idegességtől! :W :K

Ismerősöm 49LF540V típusszámú tévét vett, legfőképp azért, mert USB-ről tudja nézni a HD filmeket.. Ez mind szép és jó, kép van, hang is, DE külső hangot az Istennek se tudtuk beállítani erősítőre... :N

Próbálkoztunk mindennel, HDMI nem ad hangot, Komponens nem ad hangot, optikai meg nincs a TV-n...

Beállításoknál nincs olyan, vagy legalábbis nem találtunk olyat, hogy külső hangszóróra irányítás... Van egy olyan, hogy Hangszóró, de arra meg nem tudtunk rámenni, mert halványan volt írva, mintha az le lenne valamiért tiltva...

Vagy ez a TV nem támogatja a külső hangszórót?

PLS HELP!

Köszönjük előre is! :R :R :R

(#67003) The DJ válasza freeknight (#66974) üzenetére


The DJ
addikt

Újraindítottam már csomószor, de mindig ugyanaz: "License get failed. error: failed because an unspecified error occured."

Tehát még a hibaüzenet se túl beszédes. Pedig szerettem volna a TV-n nézni a filmeket/sorozatokat, de hét ez álom marad úgy néz ki.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#67004) Beni2360 válasza szasanyi (#66995) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát válaszolok (ha szabad hozzá szólnom?) én Júniusban egy 6 éves LG HD Plazmát cseréltem le ami minden hiba nélkül működött, (mellesleg most is a gyerekeknél kifogástalanul működik), mertem ezen típus mellet maradni remélve, hogy hosszú életű lesz. Remélem nem lesz kárász életű a TV ami napi szinten kb 12h megy, mert akkor szomorú leszek. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#67005) blakey válasza Sakab (#67001) üzenetére


blakey
félisten

Sajnos nem tudom, hogy a Zyxel hogyan viselkedik. :(
Elvileg működnie kéne, nem kell ehhez olyan erős gép.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#67006) negyedes válasza szmore86 (#67002) üzenetére


negyedes
addikt

hdmi arc-ot hasznald.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#67007) szmore86 válasza negyedes (#67006) üzenetére


szmore86
csendes tag

Már hol? Ez egy kábeltípus? Vagy micsoda akar lenni? :B

(#67008) Beni2360 válasza szmore86 (#67002) üzenetére


Beni2360
félisten

Vagy ez a TV nem támogatja a külső hangszórót?

Ezek szerint:


Max egy olcsó média lejátszót kell venni amiben van optikai kimenet.

De mi a francért gyártanak ilyen Tv? :W

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#67009) negyedes válasza szmore86 (#67007) üzenetére


negyedes
addikt

nem irja az egyik hdmi mellett hogy ARC? pelda: [link]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#67010) yvsmad válasza szmore86 (#67007) üzenetére


yvsmad
őstag

Ott van a linken, amire válaszoltál.
ARC=audio return channel. A tévé hátulján az egyik HDMI csatira rá van írva, ez az egy csatlakozó hangkimenet is, csak ezen ad ki hangot, a többi HDMI csati csak bemenet.

[ Szerkesztve ]

(#67011) MrBazsi válasza szmore86 (#67002) üzenetére


MrBazsi
senior tag

ott a hiba hogy nincs optikai csati, így simplinket is kihagyták. belépő modelleket ezért nem szabad megvenni, egy egyszerű lg házimozit se lehet vele párosítani... 2015... vicc
Próbáljátok visszacseréltetni, ha neten vettétek van rá 2 hét

(#67012) szmore86 válasza MrBazsi (#67011) üzenetére


szmore86
csendes tag

Slimplink opció van, de akkor ezek szerint azért halvány a Hangszóró rész a beállításoknál :(

Köszi a választ!

Mivel nem az enyém, hanem ismerősé, így most nem tudok egyből válaszolni, de mintha lenne Hdmi Arc, köszönöm a gyors válaszokat Mindenkinek! :R

(#67013) vargalex válasza MrBazsi (#67011) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A simplink-nek és az optikai kimenetnek semmi köze egymáshoz...

Alex

(#67014) MrBazsi válasza vargalex (#67013) üzenetére


MrBazsi
senior tag

már hogyne lenne... de ha van lg házimozid lg tv-vel párosítva akkor tudnod kéne hogy mi közük van egymáshoz

(#67015) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Vettünk egy 32LF632V LED TV-t.
Ezen a televízión csak analóg Inviteles csatornák vannak.
Így egyes csatornákon alul-felül van csík.
Ha a közelítés képarányt választom,akkor szinte ez egész képernyőt kitölti a kép.
Analóg csatornák esetén milyen képarányt célszerű választani?

(#67016) direwolf válasza MrBazsi (#67014) üzenetére


direwolf
őstag

A SIMPLINK-nek nincs semmi köze az optikai csatihoz. Ez az LG aliasa a HDMI-CEC-re. [link]

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#67017) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló!

Tegnap kérdezősködtem a 42lf652-ról és jókat olvastam róla, aztán van egy másik variáció is a 43uf680, erről nem sok mindent találtam, melyiket ajánlanátok jobban?

Köszönöm! :R :R

(#67018) whoever70


whoever70
tag

szeretném megkérdezni, hogy a 32LF650V tv-hez az AN-MR600-as távirányító használható? a leírás alapján a kompatibilis eszközök között nem szerepel, az LG ügyfélszolgálat meg azt mondta, hogy jó?

időközben beszereztem a tv-hez egy LAS550H hangprojektort, szerintem nagyon jó hozzá, szépen szól, minden funkció, BT, USB, HDMI/ARC. elégedett vagyok vele

[ Szerkesztve ]

(#67019) olasz69 válasza whoever70 (#67018) üzenetére


olasz69
senior tag

LG AN-MR600 Magic Motion távkapcsoló
Vezérelhető készülékek:
LG LF63 és LF65 TV-hez

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#67020) MrBazsi válasza direwolf (#67016) üzenetére


MrBazsi
senior tag

nagyon jól tudom mi az, és mondom hogy van...

(#67021) Nightman1 válasza GEPESZ66 (#67015) üzenetére


Nightman1
tag

Csatornakeresésnél a digitálist (amit keresésnél kábeltvnek ír) nem próbáltad?

(#67022) GEPESZ66 válasza Nightman1 (#67021) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Olyat keresett,hogy digitális kábel TV,ill. kábel TV.
7db digitálisat talált,52 db másikat.
Egyébként a digitálishoz nem box-ot kellene használni?Egy ilyet kaptunk,de az a fiam szobájában van.
De holnap akkor még egyszet ránézek a hangolásra.

(#67023) vargalex válasza MrBazsi (#67020) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Esetleg elárulod, hogy szerinted mi köze hozzá?

Alex

(#67024) bozsozso válasza Beni2360 (#66994) üzenetére


bozsozso
őstag

Az enyém 2015. áprilisi. Kijelző illetve alaplap ment tönkre ami gazdaságosan nem javítható. Nem normál elromlásról van szó.

(#67025) Cyrus válasza Gtaati (#67017) üzenetére


Cyrus
tag

Szia!

Írtad, hogy olvastál sok jót a tévéről. Tudsz ajánlani róla linket, hol olvashatok utána? Milyen a motion blur értéke?

Üdv

(#67026) Gtaati válasza Cyrus (#67025) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Én az itteni keresőre és a google-ra gondoltam. Vásárlás előtt állok, így sajnos többet nem tudok róla.

(#67027) direwolf válasza MrBazsi (#67020) üzenetére


direwolf
őstag

De az LG szerint sincs :)

"LG SimpLink™
A SimpLink az LG csatlakoztatási technológiája, amely lehetővé teszi a kompatibilis LG eszközök egyszerű kommunikációját egy HDMI-kábelen keresztül."

Megjegyzem ez sem igaz, mert a HDMI-CEC eléggé univerzális.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#67028) szapeboy


szapeboy
tag

Sziasztok!

Nektek működik a HBO GO alkalmazás?

Hiába jelentkezek be, vagy csak az ingyenes tartalmakat indítom, csak bufferelést ír ki, semmi több. Ha a beállításoknál ellenőrzöm a kapcsolatot, akkor mindent rendben talál.

Letöröltem, újratelepítettem, kijelentkeztem, bejelentkeztem, de a probléma maradt. Ötlet?

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#67029) yvsmad válasza GEPESZ66 (#67022) üzenetére


yvsmad
őstag

A boxban lévő digitális tuner bele van építve a tévébe, csak kártya és egy CI+ CAM modul kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#67030) olasz69 válasza MrBazsi (#67014) üzenetére


olasz69
senior tag

Magyar wiki,hdmi
Tudom,hogy tudod! Csak az előzőm nem tudtam szerkeszteni!

(#67027) direwolf Ha azt a 2 betűt elvesszük,ami lehetne sajtó hiba!
Akkor már igaz! ?

"A SimpLink az LG csatlakoztatási technológiája, amely lehetővé teszi a kompatibilis LG eszközök egyszerű kommunikációját egy HDMI-kábelen keresztül."

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#67031) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

ennél a webos 2.0-nál hogy működik a csatornák keresése,hangolása(Invitel kábel van CA modullal)??és lehet sorrendbe szedni a csatornákat??

köszi a segítséget

(#67032) OldMike válasza MrBazsi (#67020) üzenetére


OldMike
őstag

Szerintem elbeszélgettek egymás mellett. A Simplink funkció két - HDMI kábellel összekötött - LG eszköz (például házimozi és tévé) összehangolt vezérlését teszi lehetővé. Amennyiben a tévé és a házimozi is tudja a HDMI ARC (audio-return-channel) funkciót, és a HDMI kábel a megfelelő aljzatokhoz kapcsolódik, akkor a tévé hangja (bármilyen forrásból) a házimozin fog szólni.

Amennyiben mondjuk a házimozi nem ismeri a HDMI ARC funkciót (de a Simplinket igen), akkor kell optikai kábellel (persze ha van bemenet a házimozin) összekötni a két eszközt. Ekkor is ugyanúgy a fentebb leírtak szerint fog működni, csak egy plusz kábellel, mert a HDMI kábel is kell (ahhoz is, ha a házimozi a lejátszó, és a tévé csak megjelenítő).

42LM660S

(#67033) yvsmad válasza OldMike (#67032) üzenetére


yvsmad
őstag

Viszont ha egy tévében nincs optikai kimenet, attól még a Simplinket tudhatja HDMI-n keresztül.

(#67034) GEPESZ66 válasza yvsmad (#67029) üzenetére


GEPESZ66
veterán

De ezt a kártyát és a modult havidíj ellenében bérelni kell az Inviteltől?

(#67035) Carbon59 válasza Nightman1 (#66997) üzenetére


Carbon59
tag

Sajnos sehol nincs ilyen beállítás pedig tényleg mindent megnéztem... Egyedül ha a "fekete szint"-et alacsony alapértelmezettről magasra viszem akkor megszűnik a jelenség, viszont olyan lesz a kép, mintha valami fehér fátyol kerülne elé és kicsit fakóbb lesz minden tőle. "Kábel" bemenetnél automatán van és ott sose tapasztaltam ezt az elsötétedő jelenséget, csak HDMI bemeneteken. De ott nem tudom automatára állítani.

Vernee Mars 4/32 Android 7.0, 2x Raspberry Pi 3B (OMV/Raspbian), LG LW25 Pro 1GB/60GB Debian 8/Win 7, 2x Sony Playstation 2 PHAT, 1x PS3 Super Slim 12Gb+500GB, 1x YLOD PS3 FAT 40GB

(#67036) petya2012 válasza GEPESZ66 (#67034) üzenetére


petya2012
őstag

1 tv van??

az első box vagy CAM modul ingyenes
a második 600 HUF/hó

és nem mellesleg úgy megy majd a timeshift és a rögzítés is :)

[ Szerkesztve ]

(#67037) yvsmad válasza GEPESZ66 (#67034) üzenetére


yvsmad
őstag

Valószínűleg igen, bár kevesebb lesz, mint a box havidíja (a boxban is van kártya).
Box nélkül a másik tévé is csak az analóg adókat fogná. Miért néznél a jobb új tévével gyengébb minőségű adást, mint a régivel?

[ Szerkesztve ]

(#67038) The DJ válasza szapeboy (#67028) üzenetére


The DJ
addikt

Pont nemrég kérdeztem meg ugyanezt (pár hozzászólással feletted). Nálam "License get failed. error: failed because an unspecified error occured." hibaüzenet van.

Ma írtam egy üzenetet a HBO ügyfélszolgálatának, elvileg továbbították a problémát a technikai részleg felé. Remélem lesz is belőle valami.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#67039) GEPESZ66 válasza petya2012 (#67036) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A fiam szobájában van az egyik LCD TV,a kapott set top box-al.
A hálóba vettük most ezt a TV-t,mert a korábbi 37cm-es képcsöves tévé megadta magát.
Nekünk elég lenne az 52 analóg csatorna.
Akogy írtam,ha a képarányt a közelítésre állítom,akkor kitölti a kép a teljes képernyőt.
Ezt nyugodtan megtehetem ugye?
A nappaliban régi 100Hz-es képcsöves tévé van,ott nem volt ajánlott egyikről a másikra tartósan váltani,ha jól emlékszem.

(#67040) direwolf válasza OldMike (#67032) üzenetére


direwolf
őstag

Nincs itt semmi mellébeszélés, sajtóhiba vagy ilyesmi. A SimpLink HDMI-n keresztül működik, mivel a HDMI-CEC szabványt valósítja meg. Csak és kizárólag a vezérlésre értendő, teljesen független a hang és video jeltől. Ennyi.

Ha még mindig kételye lenne valakinek, itt a HELP

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#67041) petya2012 válasza GEPESZ66 (#67039) üzenetére


petya2012
őstag

sajnos analógban nem tudok segíteni,mert amióta elérhető a digitális vétel nekünk azóta az van és hááát ég és föld a különbség
de persze a te döntésed mit szeretnél nézni,úgy állítod ahogy neked jó :)

nálunk mind a 2 tv-n digitális van CAM modullal

más:

[erre valaki esetleg választ??]

[ Szerkesztve ]

(#67042) szapeboy válasza The DJ (#67038) üzenetére


szapeboy
tag

Köszi a választ. Én is írtam most nekik, kíváncsi vagyok, hogy mire jutok velük. :)

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#67043) yvsmad válasza direwolf (#67040) üzenetére


yvsmad
őstag

"Optical cable connection is supported only for models with an optical digital port. "

Szóval az optikának is van köze hozzá.

(#67044) olasz69


olasz69
senior tag

SimpLink Magyarul

A SimpLink az LG csatlakoztatási technológiája, amely lehetővé teszi a kompatibilis eszközök egyszerű kommunikációját egy HDMI-kábelen keresztül. :R

(#67043) yvsmad :R

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#67045) Beni2360 válasza bozsozso (#67024) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért így már megnyugtató számomra, neked meg gariban intézik.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#67046) Beni2360 válasza GEPESZ66 (#67039) üzenetére


Beni2360
félisten

Szerintem beállítási hiba lesz a tv-nél.
Először hozd át a fiadtól a stb és tedd rá a tiedre, nézd meg, hogy akkor milyen lesz a kép.Ha ott van fekete csík a beállítás a rossz. A közelítésnél a széléből levág.
Ha tévedek majd megírják a jó választ.
Az analóg csatornák megszűnnek pár hónapon belül tehát így is úgy is rá leszel kényszerítve a digitális adásokra, azért a 600 Ft bőven megéri. De majd látni fogod amikor áthozod a stb a fiad szobájából.
Nekem a másik Tv a kisszobában csak analógot fog és nincs fekete sáv.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#67047) MrBazsi válasza OldMike (#67032) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Na végre valaki érti, köszönöm!
és az a baj h ezt sokan nem tudják, és beszélnek bolondságokat!
nem minden tv és házimozi tud arc-t is, ezért kell az optikai is a hdmi mellé. plussz ha van és be van dugva, alapból a házimozin azt a módot kapcsolja bekapcsoláskor.

(#67048) vargalex válasza MrBazsi (#67047) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Szerintem még mindig te kevered. A Simplink és az optikai kimenet két egymástól független dolog. Nekem pl. egy 37LH3000-em van, nem tud HDMI ARC-ot. Ellenben Simplinken vezérli a HDMI-n csatlakoztatott Raspberry PI-t (ami ugye itt a TV számára egy bemenet) ugyanakkor optikai kimeneten megy ki a hang az erősítőre. De mehetne akár a fejhallgató kimeneten is... Azaz semmi kapcsolat nincs közöttük, csak a hang megy ki optikán.
De használhatom úgy is, hogy PI HDMI-n az erősítőbe, majd erősítőből HDMI a TV-be. Ekkor a TV Simplinken vezérli az erősítő hangerejét is.

Alex

(#67049) Beni2360 válasza vargalex (#67048) üzenetére


Beni2360
félisten

Én megyek keverek (rázok) egy száraz martinit, olíva bogyóval oszt lefekszek. :Y

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#67050) herdsman12 válasza OldMike (#66681) üzenetére


herdsman12
őstag

Kezdem látni a kérdést (DAC).
A Dolby zavar onnan volt, hogy olvastam a D03K nem boldogul vele, csak a PCM kimenettel, a TV-n meg olyan nincs (a menüben ilyen néven).
Meginterjúvoltam az LG supportot és azt írták semmi gond, az "Automatikus" beállítást kell választani.
Látom Neked is ilyen van, kell még valamit tudni róla, vagy nyugodtan megvehetem?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.