Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81001) aram01 válasza Lacielvtárs (#81000) üzenetére


aram01
nagyúr

Kérdeztem közben ezt is, a válasz az volt hogy az általuk szerződött márkaszervízzel javittatják, és hogy nem történt garancia vesztés hogy belenyúltak a szerelők, na akkor hogy is van ez? Ha elfogadják hogy belenyúltak ezek akkor harmadjára miért akarják javítani? Akkor már cserélni kéne nem?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#81002) Beni2360 válasza aram01 (#81001) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha bele szólhatok.
Akkor él a csere harmadik javításra ha egy és ugyan az a hiba mindhárom esetben.
Gondolom mivel az LG cserélni szeretne erről van szó.
--------------------------------
Hogy vagy Lelvtárs?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#81003) aram01 válasza Beni2360 (#81002) üzenetére


aram01
nagyúr

Hát nem tudom, egyszer alaplap volt, egyszer meg kijelző. Mondjuk lehet valami ellövi őket? Amúgy honnan tudod ezt?

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#81004) tonerz válasza aram01 (#80996) üzenetére


tonerz
aktív tag

Olvasva a kálváriád, most nagyon örülök hogy tavaly nem tőlük vettem a tvt.
Az LG-től nem kaptál csereengedélyt vagy jegyzőkönyvet?
Csak a garanciajegyen vannak feltüntetve a javítások?
Illetve azt se értem hogy ha az LG azt mondja a saját gyártású tvre hogy ennyi és csere, akkor az aqua ezt hogy merészeli felülbírálni és próbál baszakodni a javítással?

(#81005) aram01 válasza tonerz (#81004) üzenetére


aram01
nagyúr

Adnának ha az Aqua elfogadja, de addig még nem jutottunk el. Mindenképpen meg akarják javíttani a saját szervízükkel harmadjára is. Írtam nekik hogy én úgy tudom hogy a jelenlegi fogyasztóvédelmi jogszabályok szerint nincs erre lehetőség gari ídőn belül. Kérdeztem hogy nem e lenne valami más megoldás, na azóta nem jött válasz. :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#81006) Lacielvtárs válasza Beni2360 (#81002) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ejjj, az vagy akire gondolok? ;]
Ha igen, akkor király az uj avatar...
Gratula, első ránézésre, egy vaddisznó fejnek tűnt :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#81007) tonerz válasza aram01 (#81005) üzenetére


tonerz
aktív tag

Ez a nem jött azóta válasz elég sokat elmond szvsz.
A csereengedélyt azonnal szerezd meg az LG-től és ezt lobogtatva kezd el masszírozni az aquat.
Ezek után ha még mindig baszakodnak, akkor kezdj el finoman bekeményíteni és a fogyvéd vonalat tolni.
Írj majd hogy mi a fejlemény.

(#81008) Lacielvtárs válasza aram01 (#81001) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Magam sem értem, minek javítani...
Lassan annyi eszköz lett benne cserélve hogy ki jönne egy másik tv.
Nem ismerem az ide vonatkozó jogszabályokat, de nekem már elszállt volna a bizalmam abban a készülékben.
Biztos vagyok benne hogy az aqua azért erőlteti a szervizt mert ha új készüléket adna, az nekik nem érne meg.
Tuti nem a 'jogszerű' és /vagy korrekt garancia van az altaluk forgalmazott eszközökre.
De ez csal az en véleményem. No majd követem a topikrol, kivanxsi vagyok a végeredményre...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#81009) tonerz válasza Lacielvtárs (#81008) üzenetére


tonerz
aktív tag

Mivel nem hivatalosan az LGn keresztül szerzik be, valószínűnek tartom hogy emiatt akadékoskodnak.
Hivatalosan beszerzett terméknél az aquanak annyi dolga lenne a csereengedéllyel, hogy ad egy új tvt és az LG pedig jóvá írja neki.
De ez már a cégek dolga nem a vásárlóé.

(#81010) icecube23


icecube23
tag

Sziasztok
Vettem egy lg 661v készüléket. Külső.vinyóról szeretném majd a filmeket lejátszani a tv usb portjáról. Milyen vinyót ajánlott venni szerintetek amiröl akadásmentesen tudok fhd és 4k filmeket lejátszani?

(#81011) Beni2360 válasza Lacielvtárs (#81006) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi, Igen csak rég jártam erre. :K

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#81012) #94529552 válasza Beni2360 (#81011) üzenetére


#94529552
törölt tag

Persze, mert csak a lejátszók, meg a Soundbarok mennek. :DDD

(#81013) huncutka1029 válasza aram01 (#81005) üzenetére


huncutka1029
addikt

azért a fogyasztóvédelmi törvény azt mondja, ha ugyanazon fődarab 2x hibásodik meg, 3 ik alkalommal az egészet kell cserélni.
Nálad 1x alaplapot, 1x kijelzőt cseréltek. Így jogosan akarja javítani, csere nélkül.
Cserélni akkor fogja, ha gazdaságosan nem javítható.

LG szervíz azért ennél rugalmasabban kezeli. Aqua valszleg kiviszi szlovákiába ,vagy rormániába, és ottani szakszervízben javíttatja..

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#81014) Beni2360 válasza #94529552 (#81012) üzenetére


Beni2360
félisten

Soundbar már elmentek máshoz a tavalyi év folyamán.
A DUAL sim telefonok is révbe érte.
A projektoros mozizás is teszi a dolgát.
A TV beállt a sorba és dolgozik.
Most a lejátszók vannak a toppon. :DD
-------------------------------
huncutka1029 - köszi a kisegítést.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#81015) gydani20


gydani20
tag

üdv mindenkinek ! az volna a problémám hogy azt vettem észre hogy az lg 43uf640v tv készülémemen hiába állitom a háttérvilágítást semmi különbség a 0 és 100 értékek között ez mitől lehet??

(#81016) Sas7


Sas7
tag

Az a baj, hogy 40"-os monitorom ( Philips bdm4065uc ) után lassan tv-nél kötök ki. Mondjuk a 43"-os verzión még gondolkodom ( Philips Bdm4350uc ).
De hogy ne legyek teljesen OFF, maradjunk a TV-nél. Rtings-et böngészve csupa olyanokba futok bele amik nem szerezhetők be itthon, de még az EU-ban sem, vagy olyan K drága, hogy felejtős. Nálam most a határ max 150-200e.
Mit ajánlanátok ennyiért? Szempont, hogy mint monitor lenne használva. Net, film, néha egy kis játék (no kompetitív). GTX 1080-as kihajtja. A lényeg, hogy 40"-49"-ig, valódi UHD, azért mégse legyen elszállva az input lag-je sem. Ha már TV, HDCP 2.2 legyen, PS4 PRO menjen 4k/60hz. 4:4:4. HDR esetleg ami tényleg az... és írjon, olvasson, főzzön, takarítson. "Biztos" nem volt még ilyen kérdés. ;]

(#81017) kovacsit válasza icecube23 (#81010) üzenetére


kovacsit
tag

Szinte bármely 2.5-ös kis vinyó alkalmas.....

Plz telefonon keress... !! Telefonszám az extra adatoknál...

(#81018) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Üdv Mindenki!

Vagy egy LG 32LF5610 TV-m és az a problémám hogy a Real Cinema üzemmód Androidos TV box / Kodi alatt inaktív, nem bekapcsolható míg a beltéri alatt simán aktiválható.
Miért nem tudom bekapcsolni a TV box alatt? Pedig kéne a 24p-s judder miatt.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#81019) huncutka1029 válasza gydani20 (#81015) üzenetére


huncutka1029
addikt

Fényerő értéket vedd le, és úgy nézd meg.
Ha a fényerő 100, akkor az magával húzza a háttérfényt is.
Ha nem lehet állítani, és például 30-as fényerőnél is ezt tapasztalod, akkor hívj szerelőt, mert alaplap baj lesz.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#81020) huncutka1029 válasza Dr. Romano (#81018) üzenetére


huncutka1029
addikt

androidos box nem 60hz-en jár véletlenül?
ott is állítsd át 24p-re, akkor automatikusan átkapcsol a tv ha ilyen forrást kap. ebben a két esetben nem lehet bekapcsolni a real cinemát.
Illetve még egy esetben, ha játékgép/konzol, vagy pc üzemmódban van a HDMI bemeneted.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#81021) aram01 válasza huncutka1029 (#81013) üzenetére


aram01
nagyúr

Most romlott el másodjára a kijelző. Tehát?
Írtak levelet hogy nincs joga az LG Magyarországnak javítani. Megpróbálom beilleszteni a mailt.

A gyártói kis jótállási füzet meg itt van.

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#81022) #94529552 válasza gydani20 (#81015) üzenetére


#94529552
törölt tag

Érdemes lenne még egy teljes visszaállítást csinálni, majd újrakezdeni az egészet.
Dr. Romano Mert a box és Kodi kombináció nem tudja a 24p-t. Nézz utána itt[link], vagy [link]

(#81023) gydani20 válasza #94529552 (#81022) üzenetére


gydani20
tag

teljes visszaállitást hogyan kell a? tv menüben? nem vagyok egy tv szaki emiatt ne kacagjatok ki😀?

(#81024) tizedes7


tizedes7
csendes tag

Üdv!
Valaki nem tud olyan szlovák honlapot ahol meglehet nézni ott mennyibe mennek a tv-k?

(#81025) icecube23 válasza tizedes7 (#81024) üzenetére


icecube23
tag

https://www.nay.sk/televizna-technika

(#81026) gydani20


gydani20
tag

majd este rakok fel képet 0 háttérfénynél meg 100nál hátha van vki aki megmondja hogy lát e különbséget vagy sem vagy esetleg vki tudna felraki olyan képet amin látszik hogy 0 háttérfénynél milyen a kép meg 100as értéknél ?

(#81027) bajzal


bajzal
őstag

Szerintetek mi a legegyszerűbb módja, hogy vezeték nélkül játsszak le filmeket a tv-n? (LG 42LA620S)
Én arra gondoltam, hogy egy régi PC-t (Pentium 4 mondjuk) DLNA szerver-nek használom.
Rádobok egy linuxot, meg Universal Media Server-t és megy rajta a DLNA. Berakom a gépet a router mellé, rákötöm és akkor kapcsolom be PC-t ha filmet szeretnék rajta nézni.

(#81028) Mgabor


Mgabor
csendes tag

Sziasztok!

Felbontástól eltekintve egyéb tulajdonságok alapján melyiket ajánlanátok?

LG 49UH6207, vagy LG 49LH630V

Előre köszi a tippet,
Gábor

(#81029) tizedes7 válasza icecube23 (#81025) üzenetére


tizedes7
csendes tag

köszi.
Érdekes 7707 típusú tvk ott nincsenek csak újabbak

(#81030) icecube23 válasza Mgabor (#81028) üzenetére


icecube23
tag

661v vagy 664v egy kicsit drágább de megéri a pénzt, edigital most 200k alatt vannak ezek a modellek, de ha csak e kettő közül kéne választanom amiket te írtál, akkor az uh6207 mindenképpen.

(#81031) Mgabor


Mgabor
csendes tag

Köszi. Telekomtól venném előfizetés mellé és ezekre szűkült a kör. Az általad írtakat nem árulják.

(#81032) gorgocska


gorgocska
tag

Sziasztok e 2 tv közül szerintetek melyiket volna érdemesebb meg venni ?
LG 49UH6207 UHD 4K SMART LED TV
LG 49UH603V UHD webOS 3.0 SMART HDR Pro LED

előre is köszi a segítséget !!! :R

lg 55'uh664, xbox 360,xbox one s 1tb,,Ps5

(#81033) amadeus11 válasza gorgocska (#81032) üzenetére


amadeus11
senior tag

50UH635V. Ma jött meg, igaz kellett állítgatni de besza-behu. Gyönyörű feketék és kontraszt, tökéletes SD és HD felskálázás, HDR képmód, elfogadható hang és mozgásmegjelenítés. Majd holnap írok róla hosszabban. 180-ért nem volt drága.

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#81034) huncutka1029 válasza aram01 (#81021) üzenetére


huncutka1029
addikt

Hát ez fogós kérdés.
Most elolvastam a legfrssebb törvény ide vonatkozó részét, hát, már a cserekészülék sem kötelező elem, és csak ajánlás a 15 napos határidő.
Viszont már az első meghibásodáskor is kérheted a cserét, és az eladó csak akkor tagadhatja meg, ha ez indokolatlanul nagy hátrányt okoz neki.
Pl ,egy 10.000 Ftos trafót kell cserélni, akkor nem kapsz új tv-t, de ha kijelző, vagy alaplap hibás, amire ráadásul heteket is várhastsz, akkor máris jogosult vagy a cserét kérni.
Itt a törvény vonatkozó része:
"Javítás, csere, levásárlás

Nem szabály, csupán jótanács: jótállási időn belül mindig a vásárlás helyére vigyük vissza a meghibásodott terméket, ne a szervizbe. Tavaly nyáron, amint arról beszámoltunk, módosult a tartós fogyasztási cikkek kötelező jótállását szabályozó 151/2003 (IX.22.) Korm.rendelet melléklete, és ez érinti a számítástechnikai eszközök jótállási szabályait is. E kormányrendelet szerint a 10 kg-nál súlyosabb, illetve rögzített bekötésű készülékek elszállítása, valamint le- és felszerelése a kereskedő feladata, ezt is vegyük tehát figyelembe a visszaszállításkor, illetve visszaszállíttatáskor.

A javításra vonatkozó törvényi előírások szintén fogyasztóbarátabbak lettek az elmúlt években. Régebben mindenképpen bele kellett nyugodnunk a termék javításába, jelenleg viszont már az első meghibásodáskor is kérhetjük annak cseréjét, vagyis az új szabályok szerint "a kicserélésnek mint fogyasztói igénynek már nem feltétele a javíthatatlanság". Ennek egy akadálya lehet, ha a Ptk. 306. §-a alapján a kereskedőnek aránytalan többletköltséget jelentene a csere (például minimális idő- és anyagszükségletű javítás esetén) – ilyenkor megtagadhatja a kicserélést.

Ha a csere amiatt kivitelezhetetlen, mert a kereskedőnek nincs hasonló terméke, úgy értékegyeztetéssel – amelynek alapja szigorúan az eredeti vételár, jótállási idő alatt nem lehet amortizációval számolni – felajánlhat más hasonló terméket. Ezt az ajánlatot akár indoklás nélkül is elutasíthatjuk, ilyen esetben jogilag elállunk a szerződéstől, a vételárat pedig visszakapjuk. Természetesen a jog nem ismeri a „levásárlás” intézményét, hiszen a szerződés felbontásával egyidejűleg visszaállítjuk az azt megelőző állapotot, és a kereskedő nem kötelezhet minket újabb vásárlásra.
Javítás és visszavásárlás

Javíthatatlan törvényhozás

Ha a javítást választjuk, akkor erre tizenöt nap áll a szerviz rendelkezésére. Sajnos ezt a törvény úgy fogalmazza meg, hogy a kereskedőnek „törekednie kell” e határidő betartására – amit a kereskedők persze úgy fordítanak le, hogy gyakorlatilag megszűnt a javítási határidő. Megnyugtatásul: erről szó sincs. A törvényben ugyanis az is szerepel, hogy a javítást a vevőnek okozott indokolatlan kényelmetlenség nélkül kell elvégezni. A gyakorlatban ez – kiegészítve a „törekvéssel” – azt jelenti, hogy ha a szerviz ki is csúszik a határidőből, de erről értesíti a vevőt, és megfelelő indokkal alátámasztja a késedelmet, az még elfogadható teljesítés."

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#81035) #94529552 válasza gydani20 (#81023) üzenetére


#94529552
törölt tag

Benne van a manual/kezelési a smart-ban, és a 43UF640-es adatlapján az LG oldalán is. Az általános menüben találod a visszaállítást, és ugyanott a tv leírása részben nézd meg melyik fw van rajta, és itt lehet a szoftvert frissítést is keresni hozzá.
tizedes7 Milyen újabbakra gondolsz. 2017-es tévék még sehol nincsenek.

(#81036) gydani20 válasza #94529552 (#81022) üzenetére


gydani20
tag

üdv! irtam kirábban ,hogy hiába állitom a háttérvilágitást nem vtozik semmir itt egy kép 0 háttérfénynél

itt pedig 100 as értéknél

ez mitől lehet mert én semmit se látok meg azt is észrevettem hogy a tv hátuljábol vmi.ledek fénye jön ki itt látszanak a falona fehér foltok néztem a tv hátulján a kis rácsokon láttam vmi ledeket

a tv egy outletből lett véve 6 hónap garanciát vállaltak rá én azon is gondolkodtam lehet hogy direktbe vannak a ledek kötve és nem a vézlő alaplaphoz vagy ilyesmi és ezért fix a háttérvilágotás meg ha oldalrol nézem a tv bal felső sarkánál ujj nyomokst véltem felfedezni amik belűl vannak gondolom már lett szétszedve 🙁😓

[ Szerkesztve ]

(#81037) huncutka1029 válasza gydani20 (#81036) üzenetére


huncutka1029
addikt

olvasd már el, 2 választ is kaptál, azokat kipróbáltad?
#81019 es HSz ben mondtam, hogyan mit ellenőrizz le!
És Pumma is javasolt neked egy gyári resetet.
Ezen a képen amit linkeltél látszik a bevilágítás, ami a magas fényerő és háttérfény együttese miatt ilyen látványos..

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#81038) gydani20 válasza huncutka1029 (#81037) üzenetére


gydani20
tag

megnézem ugy is hogy 0 fényerővel meg nulla háttérvilágitással mit mutat képet is küldök gyári veállitás már volt de nem javult semmit

(#81039) #94529552 válasza Sas7 (#81016) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ennyiből pl. 49UH661V lenne elérhető, alacsony input laggal, de olvashatsz itt róla, ha pár oldalt visszalapozol. Vagy az előbb említett 50UH635V is megfelelhet. Érdemes lenne kipróbálni pl. egy mediamarktban, hogy a céljaidnak melyik a jobb, és hogy hozza-e neked azt amit elvársz az UHD monitorod után egy tévétől. Ezek valódiak, hamis UHD nincsen.
gydani20 Az Outlet az sajnos ilyen zsákbamacska, hogy használt, javítgatott, több darabból összelegózott tv is lehet, de ezt már sokszor írtuk. Persze ki lehet fogni onnan is jót, jó áron. Van, hogy a gyári számát is törlik. Szerintem vidd vissza ezekkel a problémákkal, és kérd vissza az árát. Úgy látom, hogy elégedetlen vagy vele. Amúgy is miért pont UHD-t vettél, egy FHD nem jobb lett volna?

(#81040) gydani20


gydani20
tag

0 fényerővel és 0 hátterfénnyel ilyen a kép youtube-on egy tiszta fekete képnél de tv nézéskor látszik ha csak a sima fényerőt állitom az jol működik

[ Szerkesztve ]

(#81041) justaview válasza gydani20 (#81040) üzenetére


justaview
őstag

Nem gondolkozol a visszavitelén?

(#81042) gydani20 válasza justaview (#81041) üzenetére


gydani20
tag

tulajdonképpen ha tvzek nem látszik ez a hiba csak akkor is venne van a tudatomba hogy mégis csak nem jól működik a tvm már felvettem a kapcsokatot az üzlettel vagy javitják vagy visszaadják a pénzt

(#81043) tévelygő


tévelygő
aktív tag

Sziasztok! Tv vásárlás elött állok,már hetek óta informálódom melyik lenne a nekem megfelelő.
Eddig odáig eljutottam, hogy vagy LG 43LH630V , vagy a LG 43UH610V közt kell kellene választanom. A LG 43UH610V a 2x20 W hangszórók miatt talán jobban tetszik.
Sokat olvastam milyen tv-k ajánlottak és felmerült bennem, hogy nem is lenne szükségem UHD TV-re hanem a FHD is elég lenne, esetleg a PC-ről történő kép klónozás során a felbontás sem változna meg.(A monitorom is FHD)
Képbe került LG 43LH630V típusú tv, de most látom,hogy csak 2 magos processzorral rendelkezik ezért attól tartok,hogy lassabb lenne a menükezelése és a smart funkciók mint a fentebb írt UHD tv-é.
Esetleg tudnátok javasolni más 4 magos processzorral ellátott FHD tv-t ami tudja mindazt mint a LG 43LH630V , vagy talán nem is lenne probléma az UHD tv-knél a felbontás különbség ha HDMI kábellel kapcsolom össze a PC-vel?
Segítséget előre is köszönöm!

Sony RX 10

(#81044) tévelygő válasza tévelygő (#81043) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Elnézést a duplázásért, de az előzőt nem tudtam szerkeszteni, helyesen így néz ki:
Sziasztok! Tv vásárlás elött állok,már hetek óta informálódom melyik lenne a nekem megfelelő.
Eddig odáig eljutottam, hogy vagy LG 43UH603V , vagy a LG 43UH610V közt kell kellene választanom. A LG 43UH610V a 2x20 W hangszórók miatt talán jobban tetszik.
Sokat olvastam milyen tv-k ajánlottak és felmerült bennem, hogy nem is lenne szükségem UHD TV-re hanem a FHD is elég lenne, esetleg a PC-ről történő kép klónozás során a felbontás sem változna meg.(A monitorom is FHD)
Képbe került LG 43LH630V típusú tv, de most látom,hogy csak 2 magos processzorral rendelkezik ezért attól tartok,hogy lassabb lenne a menükezelése és a smart funkciók mint a fentebb írt UHD tv-é.
Esetleg tudnátok javasolni más 4 magos processzorral ellátott FHD tv-t ami tudja mindazt mint a LG 43LH630V , vagy talán nem is lenne probléma az UHD tv-knél a felbontás különbség ha HDMI kábellel kapcsolom össze a PC-vel?
Segítséget előre is köszönöm!

Sony RX 10

(#81045) Klara_ válasza tévelygő (#81043) üzenetére


Klara_
őstag

Teljesen mindegy, hogy mi hany magos. Nem csak ettol gyors vagy lassu valami.
LH630V menuje nem egy villam, az 575S-em siman veri sebesegben hiaba sokkal oregebb modell. Remelem FW frissiteskor javitanak rajta. Alap UHD-t en nem vennek, nezd meg oket eloben!

(#81046) vond válasza tévelygő (#81044) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az LH630 egy jó középkategóriás FullHD TV, az UH610 meg egy alsókategóriás UHD.

Az LH630 nem szélvész gyors, de nekünk pl. tökéletesen megfelel a sebessége. Van, ami más tévékhez képest kifejezetten gyosan működik rajta, pl. a csatornaváltás.

De neked is csak azt tudom mondani, hogy ha fontosak az okosfunkciók, akkor ne a TV-k rendszerére építs, bármilyen is legyen az. 40 dollár környékén 4 magos, 2/16 gigás Androidos/Kodis boxokat lehet rendelni. Ezekkel gyakorlatilag komplett szórakoztató központot lehet kiépíteni, és évekig le fogják még nyomni az összes okostévé rendszert.

A TV beépített hangszóróira szintén nem számítanék, ha fontos a kicsit is jobb hangkeltés. Ha csak egy olcsóbb 2.0, vagy 2.1 szettet rákötsz, akkor is sokkal jobb hangzást érsz el. Mi pl. egy ilyennel használjuk a 49LH630-at. Be van állítva egy fix értékre, és a TV távirányítójával módosítjuk a hangerőt. Alapjáraton 1-2 wattot, ha fogyaszthat.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#81047) Sas7 válasza #94529552 (#81039) üzenetére


Sas7
tag

Köszi! :)
Amúgy kevertem a HDR-e gondoltam, hogy van ami nem az igazi HDR. Pl, Plus, meg Pro-k.

[ Szerkesztve ]

(#81048) amadeus11


amadeus11
senior tag

Próbálgatom a LG Magic Mobile Connection nevű alkalmazást, de én a mobil alkalmazásaimat nem látom a képernyőn, csak a fényképeket és a videókat. Mi lehet a baj? A telefon rootolva és van fenn fenn reklámblokkoló is andoid 6.0?

There is a star

(#81049) tévelygő


tévelygő
aktív tag

Köszönöm a válaszokat Klara_ és Vond !

Sony RX 10

(#81050) #94529552 válasza amadeus11 (#81048) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nézd meg ezekben a videókban[link], vagy a manualt is.

tévelygő Az UH610V 2x10W-os hangteljesítményt tud, mint a többi tv nagy átlagban. 2x20W az UH8507-től van. Ha UHD-t nézel, a hasonló vagy kicsit drágább magasabb számozásúakból válassz, ami még belefér. Pl. 40UH630V, 43UH661V. Nincs most 4 magos FHD a kínálatban.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.