Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106001) vargalex válasza puru (#106000) üzenetére


vargalex
félisten

Ez fura, mert IPS panel esetén eddig a Real 4K IPS felirat volt rajta. VA esetén volt a tiéden is olvasható Real 4K felirat...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#106002) TeeJay válasza puru (#106000) üzenetére


TeeJay
félisten

Fogod a TV-t kiteszel rá valami halvány képet és telefont makró módba teszed és próbálsz csinálni egy éles képet amit utána PC-n nézni fogsz akkor lehet számolni belőle hogy RGB vagy RGBW panel

Nekem a 65UN8000 ilyen lett ezen látszik a 3 subpixel ha nagyban nézed

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#106003) vargalex válasza TeeJay (#106002) üzenetére


vargalex
félisten

Ahogy írtam, a doboz felirata miatt én azt (is) ellenőrizném, hogy IPS, vagy VA panel. Persze lehet, hogy ADS panel és azért nincs rajta a felirat.

Alex

(#106004) cidalain


cidalain
veterán

Régen, az LA és LB szériáknál tudtuk a teljes típuskódból-gyári számból hogy mi van a tévében (a panelnek is volt dedikált jele a gyári számban úgy rémlik). Ide be is írtuk a fórumba. Most nincs ilyen?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106005) cidalain válasza cidalain (#106004) üzenetére


cidalain
veterán

puru kolléga tévécímkéjén ez a tévékód szerepel (a tévé hátulján is rajta van):
43UP77003LB.BEUGLJP
Itt a pont előtti résszel most nem foglalkoznék, mert azt már mindenki tudja, hogy mi mit jelent. A pont utáni rész lenne az érdekes, ha azt akarjuk hasonlítgatni, hogy melyikbe milyen panel van. Tök jó lenne ha pár ember meglesné hogy az ő tévéjének mi a kódja, és beírná ide. Aki meg meg is vizsgálta a panlejét nagyítóval melléírná. UN, UP széria szerintem elég ezeket lehet most boltban kapni.

Naszóval: BEUGLJP
B=ez általában (régebben) a NYÁK gyártási helyét jelölte, régen nem volt B betű, nem tudom milyen ország lehet
EU=ez azt jelzi hogy hol tervezték a tévét, vagy a nyákot, az EU az Európai Uniót jelöli, de több más opció is lehet, és 1 vagy 2 karakteres ez a kód
G=ez az LCD panel kódja. itt másnak kell lennie RGB, RGBW, VA panelnél is, de különböző méretű RGB paneleknél is lehet más kód, mert a beszállítót is jelöli ezzel
L=ez a háttérvilágítás típusára utal
JP=ez a tévé gyártási helyét jelöli, JP az Lengyelország

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106006) rainman72 válasza cidalain (#106005) üzenetére


rainman72
veterán

:C :C :C
Fedőneve kódfejtő :D
Idén tervezek egy új UP seriat,webOs 6.0-al
és az új MR-el,csak simuljon az àra.
Ez jó ötlet jelzem.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#106007) cidalain válasza cidalain (#106005) üzenetére


cidalain
veterán

És a Serial numberre vonatkozóan is van egy kis infóm, szintén puru kolléga matricájával példálózva, végét kicsillagozva

104MACE******
1=gyártás éve 2021
04=gyártás hónapja
MA=gyártási ország, MA=Lengyelország
CE=gyártási üzemegység - van olyan ország, ahol több gyár van, vagy egy gyáron belül több gyártósor, és annak a pontosítása, hogy hol készült a tévé
A maradék, amit kicsillagoztam elvileg a sorozatszám, ez minden tévén egyedi értelemszerűen. Régebben ez csak szám volt, most itt betű is volt benne, lehet azok időközben más jelentéssel is bírnak, nem tudom.

@rainman72:
Nem vagyok kódfejtő, 6 éve az LB széria idején találtam egy külföldi fórumot, ahol ezek le voltak írva. Akkoriban ezt itt is megosztottam (itt kerestem ki a linket is), és ez alapján elég jól be tudtuk lőni, hogy melyik LB szériás tévében mi van. Azért jutott eszembe, mert ezt most ugyanúgy ki lehetne bogozni, ha a fórumozók megvizsgálják a paneljüket, és leírják a típuskódot.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106008) cidalain


cidalain
veterán

Szereztem egy UN7100-as képet a netről, amin látszik a típuskód
60UN71003LB.BEUMLJP

Ha ez RGBW paneles, ahogy azt gondoltuk eddig, hogy a 7100-asok azok, akkor az M betű jelzi a paneltípust. Ebből azt következtetem, hogy M=RGBW

Ilyeneket találtam elvileg a panlekhez, de ebben nem szerepel az M betű. Illetve többféle IPS van attól függően hogy páros vagy páratlan évben gyártották, de azon belül is két betűjel van
puru kolléga panelkódja G - ami eszerint egy 43"-os VA paneles tévé lenne? Azért fenntartásokkal kell kezelni ezt, de annó emlékszem kb ugyanígy derült ki hogy az LB széria 39"-os tévéjében VA panel van, nem IPS.

W - IPS páros években 2016, 2018, 2020
Y - IPS páratlan években 2015, 2017, 2019
T - BOE mátrix ADS (IPS)
C -?
F - IPS páros években 2016, 2018, 2020
G - VA a CHI MEI OPTOELECTRONICS CORP-tól.
S - IPS páros években 2016, 2018, 2020
J - Newoptics BOE ADSDS mátrix (Advanced Super Dimension Switch)
L -?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106009) rainman72 válasza cidalain (#106008) üzenetére


rainman72
veterán

Akkor most kellene a 49UN74 kódja,az megerősitené hogy tényleg M az rgbw panel.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#106010) vargalex válasza cidalain (#106008) üzenetére


vargalex
félisten

Na, akkor beszállok 2 típuskóddal:

1. 49UN74003LB.BEUWLJP

Serial: 101MAYY****

2. 50UN81003LB.BEUULJP

Serial: 101MAEG****

Mindkettő 2021.01. havi assembled in Poland. Érdekes, hogy a 49UN74003LB dobozán származási ország Lengyelország volt, az 50UN81003LB-én Korea.

Előbbi elvileg IPS panel, utóbbi VA.

Alex

(#106011) cidalain válasza rainman72 (#106009) üzenetére


cidalain
veterán

aha, pontosan. Hisz arról készült makrókép, és biztosan tudjuk hogy RGBW a panel.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106012) cidalain


cidalain
veterán

Találtam egy ilyet is, gyorsan bevágtam excelbe:

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106013) menyoronc


menyoronc
aktív tag

Sziasztok! Szeretnék érdeklődni, hogy mik a tapasztalatok az LG nano91 típussal? Egy 55-s néztem ki, főleg világosban menne vagy este lámpa mellett. Tv műsor, 4k filmek, később konzolra lenne használva 2,5m távolságból.
Illetve érdeklődnék, hogy lehet megoldani letöltött iso kiterjesztésű 4k filmek külső eszközzel történő lejátszását ezen a típuson? Eddig egy 500G
Wd My passport ultra külső vinyót használtam erre a célra. Működne ezzel is a dolog? Ha nem, milyen más megoldás lenne rá?
Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv: Gábor

(#106014) cidalain válasza cidalain (#106012) üzenetére


cidalain
veterán

Szóval jó nagy béna voltam, hisz a 60" az VA paneles, így a 60UN7100 nem lehet RGBW :)
A táblázat alapján is, meg az eddigi tudás alapján is az M=M-VA panel.
A táblázat alapján viszont nem minden UN7100 RGBW paneles, Ellenben a 49-esek közül az UN7300 és UN7400 mindegyike az. A táblában WRGB-nek hívják, Vargalex kolléga 49UN7400-asának panelkódja W. (asszem délután ha hazaér, nagyítózni fogja a tévé panelt...). Másik tévéjében U a panelkód, ami szintén M-VA panel, csak más méretű.

Nagyjából arra a következtetésre jutottam, hogy a W jelenti az RGBW panelt. Ami csak 49" és 55" méretben fordul elő. Így más méretekben ajánlható az UN7100 is, bár kérdés van e értelme, mikor az UN7300/7400 alig drágább, és azokhoz már jár az MR gyárilag.

Összefoglalva:
M= VA panel 60"
U= VA panel 50"
W= RGBW panel 49"
(kérdés, hogy az 55" UN7000/7100 RGBW panelja is ilyen betűkódon fut e)

És akkor így már érthető nagyjából a kódtáblázatban is, hogy miért van két-két kódjele az IPS paneleknek, szóval esélyes, hogy az Y panelkód is RGBW. Délután megnézem, hogy az én 43UN74000-asomban mi van

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106015) rainman72 válasza cidalain (#106012) üzenetére


rainman72
veterán

De jó ez a tàblàzat :C
Akkor meg van miért rgbw a 49UN74.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#106016) cidalain válasza rainman72 (#106015) üzenetére


cidalain
veterán

jaja.
A tudás nagyrésze a jó öreg bolgár fórumból van, amiből 100 éve is kiszedtem az LA-LB szériákhoz az infót.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106017) vargalex válasza cidalain (#106014) üzenetére


vargalex
félisten

Azt biztos nem fogom nagyítózni, mert arra a 49UN74003LB-re kaptam csereutalványt (a háttérfény nélküli indulásra színház, filmmaker, szakértő módokban) és 5000 Ft ráfizetéssel választottam az 50UN81003LB-t.

55UN7000-re itt egy videó.

Alex

(#106018) cidalain válasza vargalex (#106017) üzenetére


cidalain
veterán

akkor jó, nem fog enni az ideg :)
A videóban F a panel kódjele (55UN70003LA.CEUFLH)
Szóval a táblazat alapján:
F= RGBW 55"

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106019) OPiiPO


OPiiPO
addikt

az RGBW téma úgy tűnik nem akar kihalni :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#106020) rainman72 válasza cidalain (#106016) üzenetére


rainman72
veterán

Ha nem gond bemàsolom a Milyen tvt vegyek topikba :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#106021) cidalain válasza rainman72 (#106020) üzenetére


cidalain
veterán

nekem nem gond.
viszont a képet ide tötöttem a belső tárhelyre, és mivel nem vagyok prémium tag, ez le fog törlődni asszem 1 hónap múlva. szóval kell valami fixebb megoldás. akár ide az összefoglalóba is bemehetne.

OPiiPO
tegnap bedobták a témát, hát most utánajártam. amíg érdekli az embereket, addig nem fog kihalni. :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106022) rainman72 válasza cidalain (#106021) üzenetére


rainman72
veterán

Az a baj hogy itt az összefoglaló le van nagyon maradva,azt se tudom van-e itt topikgazda?
Viszont a Milyen tvt... topik összefoglalója nem rég újult meg korrektül.
Majd én berakom időközönként ha vkit érdekel.
Utàna meg majd lassan az idei modelekről is jó lenne egy ilyen.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#106023) cidalain válasza rainman72 (#106022) üzenetére


cidalain
veterán

a bolgár fórumon még nem nyitották meg az LG TV 2021 topicot.
ha lesz, akkor a 2020-as topic (amit linkeltem) végén lesz egy link

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106024) puru válasza cidalain (#106008) üzenetére


puru
senior tag

Szia!
Nagyon köszi, hogy ennyire belemélyedsz :)
Ha tényleg VA paneles, akkor lehet visszaviszem, a displayspec.......com weboldal szerint IPS panel van benne.
IPS-t kerestem direkt a széles betekintési szög és a világos környezet miatt.
Lehet írok az LG üfsz-nek, hátha válaszolnak.
Üdv! :)

(#106025) cidalain válasza puru (#106024) üzenetére


cidalain
veterán

ne vedd készpénznek, ezek korábbi szériák betűkódjai, amik változhatnak, és az infó is egy külföldi fórumból van, szóval nem gyári forrás. az új tévékkel kapcsolatban még nem találtam összefoglaló táblázatot, de az szerintem még várat magára, hisz még épp csak kijöttek az UP szériás tévék.
például meg fogom lesni az én 43UN tévém panelkódját is, igaz 2020-as széria, de lehet hogy összehasonlítható a 43UP szériával

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106026) rainman72 válasza puru (#106024) üzenetére


rainman72
veterán

Fekete hàttérnél ujjaddal finoman kopogtasd meg.Több irànyba erősen kifehéredik ha VA lenne.
Vagy csak szimplàn mozogj a tv előtt jobbra-balra,ha ips nem fognak fakulni a színek,észre lehet venni könnyen.
Fura lenne ha a 43s VA lenne :F

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#106027) TeeJay válasza rainman72 (#106015) üzenetére


TeeJay
félisten

65"-t kell venni ott a legkevesebb a kavarás mivel mind IPS kivéve az UN8500 :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#106028) OPiiPO válasza cidalain (#106021) üzenetére


OPiiPO
addikt

ja, engem nem zavar, csak kb. 10 éve ez megy kisebb-nagyobb szünetekkel :DDD

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#106029) cidalain


cidalain
veterán

43UN7400 esetében F a panel kódja
Ez elvileg a táblázat szerint IPS. Viszont a korábbi 55UN7000 panelkódja is F, ami a táblázat szerint RGBW.
Ehhez nem tudok mit hozzátenni. Nincs nagyítóm, nem tudom csekkolni a panelt sajna. Teló makrómóddal sem sikerült.

Update: Illetve telóval talán mégis, és RGB-nek tűnik.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106030) puru válasza cidalain (#106025) üzenetére


puru
senior tag

Válaszolt az LG írásban.
Tipusszám és a gyáriszám alapján IPS panel van benne.
Majd este ha hazaérek azért szemmel is megnézem.

(#106031) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Egy LG49LT340C készüléknél lehetséges bármilyen formában kitenni egy iPhone 11 képét? Vagy ezen bármilyen formában lehet Netflixet nézni?

Köszi

(#106032) puru válasza Pityke78 (#106031) üzenetére


puru
senior tag

Chromecast rákötésével, vagy vmilyen androidos TV box használatával tudod "okosítani".
Apple Tv is jó megoldás lehet.
Ez alapból nem okos TV.
Üdv.

(#106033) Semin válasza menyoronc (#106013) üzenetére


Semin
senior tag

Én a héten húztam be egyet Alzáról 200k-ért, annyiért szerintem megéri. Egész jó, bár messze nem OLED. Sokáig gondolkodtam, de nem akarok nyűglődni a TV-vel, ezért döntöttem a Nano LCD mellett. Egész szép darabot sikerült kifogni, (egyben érkezett szerencsére) van egy kis clouding a sarkokban, de nem vészes. Mozgás megjelenítés oké, az SD tartalmak szódával elmennek. 1080p felskálázás kifejezetten jó.

Nappaliban van a TV, bőven elég a fényereje. (még úgy is hogy visszavettem színprofil miatt)
Én csak DLNA és .mkv kombót próbáltam hálózaton, 4K filmet(40+GB) wifi-n reccenés nélkül vitte, tekergetés meg se kottyant. (mondjuk ezen meglepődtem). Összességében a rendszer elég gyors, 2-3 évig tuti nem lesz vele gond.

[ Szerkesztve ]

(#106034) menyoronc válasza Semin (#106033) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Köszönöm az infót! Én is onnan tervezem megrendelni :DDD ettől olcsóbb már tuti nem lesz.
Feketéje milyen amúgy?

Üdv: Gábor

(#106035) Semin válasza menyoronc (#106034) üzenetére


Semin
senior tag

Olyan szép szürke :DD
Viccet félretéve elég tisztességes LCD-hez mérten. Sajnos sok összehasonlítási alapom nincs egy 660S szolgált eddig, (7év) ahhoz képest remek :)

[ Szerkesztve ]

(#106036) looser


looser
addikt

Sziasztok! 55-ös NANO-ból melyik széria az ajánlott? Úgy látom, a DL és 120Hz egy készülékben csak a 900-as szériában van...

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#106037) rainman72 válasza looser (#106036) üzenetére


rainman72
veterán

DL?LD inkàbb,local dimming.
55Nano913 van most jó àron az alzan [link]
Lassan elfogy.
Àr/értékben most az a legjobb,meg a legmagasabban rangsorolt 4K LCD tv.
A belépő Nano793 is ajànlott,A Nano8O-81 nem annyira,a Nano85-86 viszont màr 120hz de nem FALD csak edge led.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#106038) vajdaviktor válasza Tormento (#105860) üzenetére


vajdaviktor
csendes tag

Szia
Neked milyen beállítással voltak jók az ékezetek?

Köszönöm a választ.

74003LB Vodafone CI+

(#106039) rainman72


rainman72
veterán

Idén a Nano75 lesz a tavalyi Nano79 utódja?
Feltünt nektek hogy a displayspec.szerint a Nano75-től fölfele újra lesz
3,5mm Audio out?? :F :DD [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#106040) looser válasza rainman72 (#106037) üzenetére


looser
addikt

Ez tűnt az első olyannak, amelyikben benne van a magasabb képfrissítés és nem edge ledes. Az oldal Direct LED-nek nevezi, zárójelben pedig a teáltalad használt kifejezést írja, ezért használtam a DL rövidítést. Az EL lett volna az edge led. A linkelt darab tényleg nagyon szuper!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#106041) Gyuresz11


Gyuresz11
újonc

Sziasztok!
Pár napja vásároltam egy 32LM6370PLA készüléket. Gondoltam a konyhába jó lesz... UPC/Vodafone mediacard-al használom, de sehogy nem tudom beállítani a csatornasorrendet, a felesleges csatornákat kitörölni. A 1105 se működik, nem lép be hotel mode-ba, nem tudom lementeni a csatornákat. Az országot átállítottam Észtországra, de akkor meg valamiért nem találta meg az összes csatornát, plusz az EPG karakterei sem lettek jók, nem kezelte a magyar ékezetes betűket, hiába hagytam magyar nyelven. Létezik valamilyen megoldás, hogy a karakterek is jók maradjanak, illetve le tudjam menteni a csatornákat szerkesztésre? Köszi a segítséget!

(#106042) rainman72 válasza looser (#106040) üzenetére


rainman72
veterán

Igen igy is fel lehet fogni :R
Viszont a Nano90-nél nem is annyira a direct ledet szoktuk megemlíteni,hanem az elrendezést és a vezérlést,ez röviditve a FALD [link] .Ezzel a megoldàssal próbàlnak jobb fekete színt elérni.Nem tudom hogy ez eddig mennyire volt ismerős?
Amit linkeltél az a 2021s model,és jóval dràgàbb mert nem rég jelent meg.Alapjaiban hasonlo az én linkemen szereplő tavalyi Nano913-al.
Amiben új az idei modelben az a 6.0 webOs
ami màr új teljes képernyős kezelőfelületet kapott és új magic remot-t.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#106043) pjen válasza Gyuresz11 (#106041) üzenetére


pjen
félisten

Finn országon jó szokott lenni, csak az óra csúszik.Nekem most Cse is jó, próbálgatni kell.

(#106044) Gyuresz11


Gyuresz11
újonc

Köszi a segítséget, kipróbálom, jelzek, hogy mi lett a megoldás.

(#106045) camrom


camrom
újonc

Az a kérdésem, hogy főleg mindig tv nézésre az UN 49 vagy UN 50 sorozat adja a jobb képet vagy nincs ennek akkora jelentősége? A másik pedig az lenne, hogy böngészőből nézhető az indavideo?

(#106046) rainman72 válasza camrom (#106045) üzenetére


rainman72
veterán

Van különbség mivel a 49" IPS az 50" VA.
Képminőség kb ugyanaz viszont a 2 panel màs tulajdonsàgokkal bír.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#106047) Gyuresz11 válasza pjen (#106043) üzenetére


Gyuresz11
újonc

Szia! Finnország nem lett jó, ugyanúgy rosszak a karakterek az EPG-ben. Cseh ország úgylett jó, hogy ott az országváltás után a csatornakeresésben feldobta a UPC-t mint szolgáltató. Kézzel megadtam a UPC/Vodafone adatait a kereséshez (pl. moduláció), meg is találta az összes csatornát amit le is tudok menteni pendrive-ra. Innentől kezdve már egyenes az út... :) :) :)
Annyi van még, hogy az EPG-ben állandóan feldobja azt a figyelmeztetést, hogy ezen az X csatornán nem működik az előnézet. Ki lehet kapcsolni valahogy, hogy ne figyelmeztessen?
vagy
Be lehet állítani valahogy, hogy menjen az előnézet?

(#106048) cidalain válasza camrom (#106045) üzenetére


cidalain
veterán

indavideot nem tudom, de a videakid-et nézte már böngészőből a gyerek gond nélkül. este kipróbálom neked.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106049) looser válasza rainman72 (#106042) üzenetére


looser
addikt

Sajnos nem ismerős, bár amikor mi vettünk tévét, nekem nagyon tetszettek az LG-k, a legegyszerűbb modell is (tudom, az áruház mód alapján nem érdemes dönteni), de végül egy Sony lett (edge led, VA, 100hz). Azért kérdeztem, mert 3 év után úgy néz ki, javíthatatlanul elromlott a rokonnál egy Philips és vagy cserélik, vagy visszaadják az árát. Szerintem továbbra is Philipset szeretne (nyugdíjas és megszokta a távirányítót), ezért nem fogom erőltetni az LG-t, de majd megnézzük együtt és hátha :-)
A számozást tekintve sem vagyok képben, valamiért azt gondoltam, hogy az első szám(ok) jellemzően azonos és adott típuson belüli különbséget jelöl és a az utolsó a földrajzi jelölés s épp ezért a displayspecification oldal sem biztos hogy minden területi modellt (régiós különbségek vannak?...) lefed tehát pl. (hasraütés) egy NANO793 és 796 ugyanaz, csak az egyik EU a másik meg USA. De ezek szerint nem :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#106050) webb04


webb04
csendes tag

Tuti én vagyok a béna,pedig elolvastam a hozzászólásokat.
TV: LG NANO 793 NE
Erősítő: Pioneer VXS 322
A Tv-t összekötöttem HDMI-vel az IPTV box-szal.
A tv-t optikaival az erősítővel.
Illetve a TV HDMI ARC (HDMI 2) kimetét az erősítő kimenetével.(úgy olvastam,hogy így kell,bár csodálkozom).
A hang átmegy optikán (de nem 5.1),de HDMI-n nem.A tv beállítottam,hogy HDMI legyen a kimenet.Egyszer csinált olyat,hogy ugrált az erősítő és a tv hangja között?
Ötlet?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.