Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) GEO001 válasza Shkiz0 (#3550) üzenetére


GEO001
aktív tag

Az én lányom most 12, de nagyon élvezi, főleg ha a film 3D -je is olyan.
Igaz moziban már kb. 2 éve biztosan járunk a 3D-s filmekre, persze már ott megszerette.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3552) GEO001 válasza Shkiz0 (#3550) üzenetére


GEO001
aktív tag

De való igaz, én is ezt olvastam a korosztállyal kapcsolatosan.

[ Szerkesztve ]

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3553) Cocos


Cocos
tag

A fiam 4 éves és lazán végignézte a Verdák2. a moziban. Itthon sem zavarja, csak a mérete.(felnőtt szemüveg). Az hogy káros, vagy nem szerintem hasonló, mint a mobil dolog. Senki sem meri tutira mondani, még ha az is, viszont megéri bizonyos körökben elhinteni, hogy hát nem igen ajánlott. Ha biztosak lennének a dologban, a mozikban tilos lenne a 12 alattiaknak a 3D. :K

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3554) Cocos


Cocos
tag

Sőt! Ezt olvassátok el: http://eletmod.hu/tart/cikk/ja/0/91624/1/babamama/Figyeljunk_oda_hogy_nezi_a_gyerek_a_3_dimenziot

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3555) Minimoa válasza Cocos (#3553) üzenetére


Minimoa
tag

Ne keverjük az aktív 3D-t a passzívval.

A villódzást nem ajánlják 12 év alatt, mert epilepsziára hajlamosít állítólag.
Már a korai PlayStation-ökön is ott volt a felirat emiatt.

A passzív 3D polárszűrő. Ne már, hogy polarizált napszemüveget tiltsanak a gyereknek. A TV villódzása pedig a CRT-knél jóval nagyobb volt, mégsem tiltották.

(#3556) Cocos


Cocos
tag

Ok! Akkor ezek után, hogy ezt tisztáztuk: -Van valakinek eladó gyerekszemüveg? :DD

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3557) espat válasza Minimoa (#3555) üzenetére


espat
tag

A 3D-nél nem az a gond, hogy villog vagy nem villog (illetve pontosabban ha csak passzív 3D-rol beszélunk, ez a jelenség egyáltalán nem is áll fenn), hanem az, hogy fiatalkorúak térlátásfejlodését befolyásolhatja a túlzott 3D tv-zés. A szem fókuszálása azért mégiscsak másképp torténik egy sík feluletre, mint a valóságban....

Mindenkire másképp hat a 3D. Ocsém, aki igaz, hogy szemuveges (szemtengelyferdulése volt gyerekkorában - már megjavult) , pl. NEM látta a 3D-t a TV-men... kozben meg 6-an mellette ájuldoztak a hatástól. Egyedul az IMAX-os barracudánál jelezte, hogy mintha valami mélységet kezdene látni a képben...

(#3558) schmidtgabi


schmidtgabi
csendes tag

Gyerekeknek én sem ajánlanám a 3D-t,akár aktív akár passzív. Mindenkinek jogában van eldönteni,hogy engedi-e a gyerekének nézni vagy nem de gondoljunk bele,lehet,hogy ezzel egy életre tönkretesszük a gyermek látását.

(#3559) Cocos


Cocos
tag

Persze csak akkor, ha nem vesszük figyelembe amit az orvosok mondanak. Lásd feljebb. De gondolom pár perc google után, pont az ellenkezőjéről lenne cikk, csak német orvosok mondanák.

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3560) palika90


palika90
tag

kicsit offos: 47LW5590 es tv-t néztem ki, itt a kecskeméti euronicsben. van egy olyan lehetőség hogy cetelem kártyával meg lehetne venni 10%al olcsóbban. Hallottam egy olyat hogy 40 napon belül ha visszarakom a pénzt a kártyára akkor semmilyen kamatot nem számolnak!? ez valóban így van-e vagy csak mellé beszélnek?? :R

" palika90 felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! "

(#3561) Shkiz0 válasza palika90 (#3560) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

[link] :U

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3562) Cocos válasza palika90 (#3560) üzenetére


Cocos
tag

Vettem mostanában így 1-2 dolgot. Ha van kp-d egyébként ,akkor jó buli.Én másnap visszatettem a lóvét és ennyi! Sőt szóltam, hogy semmilyen elszámoló papírt se küldjenek.
Egyébként 45 nap. Minden hónap 23-tól számítandó a következő utáni hónap 7-ig. Ez 30+15 nap. Ha 23-a után vásárolsz, akkor a 45 nap úgy csökken.

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3563) palika90 válasza Shkiz0 (#3561) üzenetére


palika90
tag

:B

" palika90 felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! "

(#3564) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!

Még mindig itt vagyok... :K ...egyre jobban hajlok az LG felé.
Az LW5590 tud mkv-t lejátszani? Leírás alapján nem, de hátha azóta frissítettek valamit a szoftverén.
Van róla tapasztalatok?

Köszönöm az eddigi segítségeteket is!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3565) espat válasza Cocos (#3562) üzenetére


espat
tag

Ez mind szép és jól hangzik, de legalábbis mifelénk olyan havidíjat elkérnek a számlavezetésért, hogy az már jópár %-ponttal megnoveli a THM-et...

(#3566) GEO001 válasza Laca0 (#3564) üzenetére


GEO001
aktív tag

Természetesen tudja kezelni a konténerformátumot , de nem mindegyikkel boldogul. Erről többet is találsz a korábbi hsz-nél. 1-2 apróság: DTS hangkódolásút nem tud kiadni, nagyobb adatmennyiségnél leakad (ha jól emlékszem 15GB fölött), 3D filmeknél csak profile 4.1 -ig hajlandó együttmőködni.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3567) PLaci58 válasza Laca0 (#3564) üzenetére


PLaci58
őstag

Melyik leírás alapján nem tud MKV-t?
Abban a lerásban írnak olyat pl., hogy AVI, MPG, WMV...

Egyébként tudja az MKV-t , Mpeg-4, H.264, AVC kódolással, Level 4.1-ig.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3568) GEO001 válasza espat (#3565) üzenetére


GEO001
aktív tag

És ha jól emlékszem kártya díjat is számítanak fel......

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3569) Flashget válasza GEO001 (#3568) üzenetére


Flashget
félisten

Így van én ma voltam euronicsba és mondták 3500Ft 1x kártyadíjat számítanak fel és 10% az engedmény. Még így is olcsóbb mint kártya nélkül.
45 napon belül visszafizeti a pénzt a delikvens akkor nincs kamat. Ez nem új keletű dolog a Bp bank vagy 10 éve úgyanígy adott ki hitel kártyát.
És még azt is megkérdeztem nyugdíjas esetében mi a szitu..bank dönti el ad vagy sem, de volt már 92 éves néninek adtak (nyílván valaki másnak kellett a cucc)

Realme GT Master Edition

(#3570) Laca0 válasza PLaci58 (#3567) üzenetére


Laca0
addikt

Itt néztem: [link]

42LW5590-hez adnak most ajándék szemüvegeket az Euronics-ban?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3571) Minimoa válasza Flashget (#3569) üzenetére


Minimoa
tag

Azért a nyomorult Cetelemeseket b.sztatni kell rendesen, mert nem kapkodják el a dolgokat.

Nov.3-án kötöttem velük szerződést. Tegnap kaptam meg a hitelkártyát, ma a PIN kódot.
Gondoltam, hogy tegnap este a Cetelem netbankon keresztül majd frankón beaktiválom a kártyát és visszacsengetem a pénzt.

Hát nem tudtam.

A netes aktiváláshoz kellene a hitelkártya számlaszámom....

Ma felhívtam a Cetelemet, hogy hol a bánatban van a számlaszám.

Azt majd küldik az egyenleg értesítővel.

Mondom, He?! És ugyan mikor?

21-én van számla zárás, majd nov. végén postázzák.

Én meg csússzak ki a dec.7-ből. JQA!!!!

Úgyhogy holnap munkaidőben felhívom őket, hogy hama' de hirtelen azt a rohadt számlaszámot, mert megyek a PSZÁF-hez, oszt' nézhetnek!

Ja és a netbankhoz szükséged lesz az Aura SMS szolgáltatásra is, ami 200Ft/hó....

Úgyhogy szépen visszafizetem és meg is szűntetem a francba az egészet.

Hülye banda!!!!

Az is vicces volt, hogy kértek munkahelyi vezetékes számot. Mondom nincs, csak mobil. De az nem jó. Akkor sincs. A főnöknek sem, mert minek....

Úgyhogy ÉBERSÉG!!!!
:Y :Y :Y

(#3572) beci válasza Minimoa (#3571) üzenetére


beci
őstag

Hivd fel oket,par adat egyeztetes utan telefonon is megmondjak a szamlaszamot,ahova utalnod kell.
Az sms azert nem rossz dolog,ha tajekozodni akarsz az egyenlegedrol.Havi 200ft.De nem kotelezo.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#3573) torma1981 válasza Flashget (#3569) üzenetére


torma1981
veterán

Most akkor nem 10 hónap 0% THM van az Euronicsban? Akkor most hogy van? Mennyit kell akkor ténylegesen fizetni? Legalábbis a Pécsi boltokat néztem. Ott van valami 14% kezelési költség és 14% a kedvezmény.

[ Szerkesztve ]

(#3574) Kroni1 válasza GEO001 (#3566) üzenetére


Kroni1
veterán

Nagyobb adatmennyiséggel nem akad el 15GB felett, mert a 24GB-os filmeket is viszi, maximum a nagyonnag bitráta, de nekem eddig ezzel se volt gond.

(#3575) BÁ Nutrition válasza Minimoa (#3571) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

sosem bíztam az ilyen cégekben

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#3576) Cocos válasza beci (#3572) üzenetére


Cocos
tag

Bizony mondják azt telefonon is. :K

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3577) Cocos válasza torma1981 (#3573) üzenetére


Cocos
tag

Az más dolog. Én is a pécsiben intéztem.

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3578) Cocos válasza Minimoa (#3571) üzenetére


Cocos
tag

Na akkor most,hogy tiszta legyen.
NEM kötelező semmi!!Se SMS, se netbank, semmi.
Vásárolsz a kártyával az aktíválás után (a boltban is megteszik kb.2 perc). Cucc hazavisz, majd leül a gép elé, és átutalod a Cetelemes számládra a pénzt. Ennyi! Ha nem tudsz gépről utalni, akkor bemész ahol bankolsz :C , és ugy utalod. Az éves kártyadíj, csak akkor van, ha használod a kártyát. Pl. Idén veszel valamit, akkor fizetsz 4900 Ft-ot. Ha visszarakod a lóvét, és jövőre nem veszel semmit, akkor arra az évre nem fizetsz semmit. Ha a következő évben megint használni kezded, akkor fizetsz. Ennyi.

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3579) Cocos válasza BÁ Nutrition (#3575) üzenetére


Cocos
tag

Az én ajándék 30E forintomért bízom! :))

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3580) Cocos válasza Cocos (#3578) üzenetére


Cocos
tag

Sőt most beszéltem a cetelem-el, és mondták, hogy akkor nem kell éves kártyadíjat sem fizetned, ha nincs tartozás a kártyán.

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3581) Minimoa válasza Cocos (#3578) üzenetére


Minimoa
tag

A netbankjuk oltári csalódás.

Egy fillért sem ér.

Gyakorlatilag semmi köze a netbankhoz. Fennmaradó keret lekérdezés, aktiválás, keret emelési igény.

Ennyi.....

Nem ehhez vagyok szokva.

Az a 15% kedvezmény a TV-nél megérte, de ekkora kiadást nem tervezek a jövőben, úgyhogy köszönöm, de nem leszek hosszú távú kuncsaftjuk. Főleg, hogy nem tetszik a kiszolgálásuk és az, hogy ha nem vagy proaktív, akkor csak pár napod van rendezni a hiteledet -> arra játszanak, hogy késedelembe csúszol és jön a szép THM....

(#3582) espat válasza Cocos (#3578) üzenetére


espat
tag

És nincs semmi számlavezetési díj????

Nálunk ha aktiválod a kártyát, és végrehajtsz egy penzugyi muveletet, abban a pillanatban elindul a számlavezetés. Havi szinten. Hiába rakod te vissza a pénzt akár másnap, a számla már él, van, mukodik.....

[ Szerkesztve ]

(#3583) Cocos válasza espat (#3582) üzenetére


Cocos
tag

Nincsen bizony! Mivel a számlád (hitel) 45 nap múlva lesz. Ha addig visszateszed semmi.

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3584) Cocos válasza Minimoa (#3581) üzenetére


Cocos
tag

Én ezért addig nem csináltam semmit, amíg nem jött meg a kártya. Utána az ismerős (az euronicsban)megkérdezése a procedúráról, majd a cetelemben érdeklődés. Na azután amikor minden egyben volt (pénzben+fejben) elhoztam a cuccot.Aznap pénz vissza.Aztán pár nap múlva mentem a következőért (mivel kevés volt a hitelkeret az egészhez).Elhoztam, majd pénz vissza aznap. Az előbb azért hogy ne mondjak hülyeséget felhívtam őket, hogy hogyan állok. Minden ok. hitelkeret visszatöltve, költségek 0:- forint.
Ez a forma annak jó akinek egyébként is van lóvéja a cuccra. Aki vásárlási mániás, az előbb-utóbb kicsúszik az időből és akkor vége. Onnan nincs menekvés.(magas kamat+számlavez.díj+kártyadíj+....)

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3585) GEO001 válasza Kroni1 (#3574) üzenetére


GEO001
aktív tag

Akkor szupi.....

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3586) palika90 válasza Cocos (#3584) üzenetére


palika90
tag

"Onnan nincs menekvés"

Ez jól szemlélteti a dolgot :DD

" palika90 felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! "

(#3587) mjoy


mjoy
csendes tag

Sziasztok !

Merevlemezről közvetlenül DVD formátum lejátszása csak darabokban müködik.Nincs menű sem. Be lehet ezt állitani ?Tudja kezelni a TV ?

Köszönöm

(#3588) torma1981 válasza Cocos (#3584) üzenetére


torma1981
veterán

Ha 0% a Thm akkor az ember csak visszafizeti 10 hónap alatt! Most ezt akciózzák! Ennek mi a hátulütője?

(#3589) mjoy válasza espat (#3503) üzenetére


mjoy
csendes tag

Szia !
BD 670 hogy boldogul a "régi" DVD lemezekkel ?
A felskálázás müködik 1080-ra ? Milyen a képminőség ?
Rákapcsolt külső merevlemezről tudja rendesen kezelni a DVD-k menüjét is ?
Köszönöm

(#3590) Kroni1


Kroni1
veterán

Bár nem ide tartozik teljesen, de a PS3 nem tudjátok véletlen hogy milyen szintű BD lejátszó?! iso-t, 3D BluRay iso-t le tudja vajon játszani?! Megfelelhet egy BD kiváltására?

(#3591) Cocos válasza mjoy (#3589) üzenetére


Cocos
tag

Bár még nincs meg a BD670-em, de a mostani is felskálázza a DVD-t. Azért csodákat ne várj tőle! :N

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3592) Cocos válasza torma1981 (#3588) üzenetére


Cocos
tag

Kezelési költség viszont nem 0%! Azt fizeted.

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3593) #88471552 válasza Cocos (#3592) üzenetére


#88471552
törölt tag

badarság, ha konkrétan a 10 havi 0%-os thm akció van akkor nem fizetsz kezelési költséget se.

(#3594) Cocos válasza #88471552 (#3593) üzenetére


Cocos
tag

Nos akkor nézd meg. Pl.100.000.- a cucc. Az 10.000x10 hónap. Meg az ügyintézéskor befizetsz a helyszínen 10.000-et. Tehát 110.000 a vége. Igaz a termék 10 hó kamatmentes,de a díjat befizeted.(ugyanis 10 hónapig foglalkoznak a hiteleddel, és az nincsen ingyen)

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3595) Flashget válasza Cocos (#3594) üzenetére


Flashget
félisten

ez az előre kifizetett kamat csak más nevet adtak neki :)

Realme GT Master Edition

(#3596) Cocos


Cocos
tag

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:jLOxgCZZREMJ:www.bankhitelek.info/thm+10+h%C3%B3nap+kamatmentes&cd=2&hl=hu&ct=clnk&gl=hu&client=firefox-a

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3597) benvolio válasza Cocos (#3596) üzenetére


benvolio
őstag

Csakhogy ez a példa nem 0% THM-es! Ha egy hitelnél kiírják, hogy 0% THM, abban semmilyen plusz költséget nem kell fizetni. A te példád csak "kamatmentest" ír, de a THM az 26,27%! Persze ez a "kamatmentes" szó így megtévesztő, ezért nem azt kell nézni, hanem mindig a THM értékét! Cetelemnél van: "kamatmentes, halasztott törlesztésű, havi kezelési költséges és alacsony törlesztőrészletű", és "ingyen hitel is, ami valóban minden banki költségtől mentes, és 0% a THM." [link]

(#3598) PLaci58 válasza torma1981 (#3588) üzenetére


PLaci58
őstag

Nincs hátulütője, ha nem kell helyben befizetni semmit. Annyi, hogy igényelni kell Cetelem kártyát, de ha nem használod, akkor ingyenes (a hitel feltétele :D ) .
Már többször is vettem ilyen hitelre.

Cocos! A cetelem hitelkártya nem csak 1 évig érvényes?

mjoy! sajnos ilyen a médialejátszója. Minden fájlt külön kezel.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3599) Mészyke válasza mjoy (#3587) üzenetére


Mészyke
csendes tag

Sajnos csak darabonként ismeri fel, de nekem a lejátszás azért folyamatos volt.. (átugrott a következő vob fájlra..) ja és LW5500-n próbáltam.. :)

(#3600) torma1981


torma1981
veterán

Viszont az 42LW5500-ast 250k-ért adják. Rohadt drága. : :Y :Y

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.