Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) gyugyo79 válasza Pörp (#36994) üzenetére


gyugyo79
addikt

A technológia miatt nem lehet jobb az SBS. Sok helyen leírják, hogy miért, hogy jelenítik meg a képet ezek a TV-k. Van aki látja is a különbséget van aki nem. De miután utána olvasott valaki csak az a kijelenthető, hogy ő nem látja ...

(#37002) SoundBox


SoundBox
tag

Jól van tévedtem nem lett jó...

(#37003) huncutka1029 válasza kerteszati (#36996) üzenetére


huncutka1029
addikt

várj egy kicsit bekapcsolás után,
az EPG, és az infó a szolgáltatótól jön.
Ha a dátum, és idő beállítás kézin van, akkor állítsd be az aktuális időt, és utána jó lesz.
Lehgegyszerűbb, ha automatikusra állítod, akkor bekapcsolás után a szolgáltatótól mindig lekéri automatikusan.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#37004) Madwe válasza SoundBox (#37002) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerintem Pioneernél van a gond és kb 6000 ilyen postot olvastam, megoldás egyben sem volt... én már beletörődtem :) Ha esetleg sw update-et lehet nyomni az erősítőn, lehet az segít...

(#37005) #16729600 válasza Madwe (#37004) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nem is gondoltam volna,hogy ilyen szívás a Pio-k beállítása,pláne hogy nem is sikerült orvosolni a problémát.Majdnem Piót vettem a Yamaha helyett,akkor ezek szerint mázlim volt :)

(#37006) ezozo válasza Vackor1 (#36988) üzenetére


ezozo
tag

Köszönöm a segítséget,és az infókat :R

LG 50UK6950PLB-POCO X3 Pro 8/256-Ps4 Pro-Ender3 v2

(#37007) SoundBox válasza Madwe (#37004) üzenetére


SoundBox
tag

nem tom lehet e update-elni,de megy vissza, optikaival nyomom :)

(#37008) Atla


Atla
senior tag

LA 660s -hez normál irányítót,gyárit hol tudok venni?

(#37009) Vackor1 válasza ezozo (#37006) üzenetére


Vackor1
tag

Ezért van ez az oldal, de nagyon szívesen, örülök ha segített. :)

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#37010) Vackor1 válasza Atla (#37008) üzenetére


Vackor1
tag

Szia!

Ezt LIDL írta pár nappal ezelőtt, azóta én is rendeltem innen egyet, már elküldték, várom, hogy megérkezzen, bár nem gyári....

"Sziasztok,
pár hete rendeltem egy normál távirányítót Kínából az LA690-emhez.
Ez a típus volt az

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-New-Universal-Remote-Control-E-L905-For-LG-Use-LCD-LED-HDTV-3DTV-Function/1408488688.html

Mivel kicsit több, mint 1000 Ft volt, nem nagyon kockáztattam.
Nos megérkezett és nagyon jól teljesíti a dolgát. Kényelmes, könnyű távirányító, jók a gombok, és tényleg mindent vezérel (legalábbis amit eddig próbáltam.)
Egy dolgot kivéve, amiért tulajdonképpen rendeltem :D
Nekem T-Home-os IPTV van itthon. Tehát van egy STB ami HDMI-n keresztül kapcsolódik a tévére. A 690-ben van egy Univerzális távirányító "funkció" amivel lehet HDMI-n keresztül irányítani az általa ismert eszközöket. Pl. a Cisco STB-t tudja irányítani. Ha léptetem a csatornát a magic remote távirányítón, akkor az STB csatornáját állítja. Ha a menübe lépek be, akkor a STB menüjébe lép be.
Gondoltam tök jó lesz, ha ezzel a kínai távval is ugyanezt csinálom.
Nnna, ez nem megy. Ha ezen a távirányítón csatornát váltok, akkor a tv tunerjén váltaná a csatornát (de ott nekem nincs semmi behangolva).
Ahogy próbálgattam beállítani láttam is az üzenetet a tévén, hogy ez a funkció csak MR-el működik, de ez eddig nem tünt fel.
Szóval bátran ajánlom ezt a távirányítót azoknak, akik a tévé saját tunerjét használják. Akkor tökéletes.
(Ha valaki tud megoldást, hogy hogyan állítsam be, hogy mégis menjem, akkor ne hallgassa el ;) )
Köszi
Lidl"

Üdv!

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#37011) kerteszati válasza huncutka1029 (#37003) üzenetére


kerteszati
csendes tag

De már eleve a csatorna nevek is hiányoznak. Eddíg behangolás után mindjárt ott voltak, és tudtam sorba rendezni őket.

(#37012) Watt25 válasza kerteszati (#36996) üzenetére


Watt25
veterán

Így távolról én csak annyit tudnék hozzátenni, hogy akkor azok bizony mégsem digitális csatornák, nem jól csináltál valamit. Milyen szolgáltató?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#37013) kerteszati válasza Watt25 (#37012) üzenetére


kerteszati
csendes tag

Mindent úgy csináltam, mint amikor megvettem a tv-t, és akkor láttam először, lehetséges, de nem tudom mit szúrhattam el... :(
A szolgáltató: Vidanet (Kaposvár)

(#37014) huncutka1029 válasza kerteszati (#37013) üzenetére


huncutka1029
addikt

szerintem annyit néztél el, hogy a hangoláskor nem jelölted ki a "csak digitális hanolást"
Így analóg adókat találtál.
hangolj újra és kábeles bemeneten(nem légin, és nem sat-on), teljes kereséssel, csak digitális csatornákat keress.
Ha így sem lesz meg, akkor hívd fel a szolgáltatódat, hogy mit műveltek!
.-)
Vagy próbálj másik országot beállítani a smartban.
Több ötletem most innen nincs

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#37015) kerteszati válasza huncutka1029 (#37014) üzenetére


kerteszati
csendes tag

Csak digitálisat kerestem, igaz nem teljessel, hanem gyorssal, de talált vagy 160 csatornát... :(

(#37016) Watt25 válasza kerteszati (#37015) üzenetére


Watt25
veterán

160 analóg csatorna viszont szerintem sehol sincs (kábelen sincsen annyi hely), szóval mégiscsak megvannak a digitálisok. Tuti a digitális csatornákat nézed? Kötve hiszem, hogy ilyen hiba van a szolgáltatásban, hogy nincsen EPG / csatornanév és a tévé sem romolhat így el.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#37017) gOldie válasza Madwe (#36985) üzenetére


gOldie
tag

Ahogy en figyeltem nem a procitol fugg, hanem a hattertar adatatviteli sebessege a szuk keresztmetszet.

Boldi

(#37018) gOldie válasza Gicz (#36991) üzenetére


gOldie
tag

es ezen hogyan segit egy kulso lejatszo? Ha HDMI bemenetet hasznalok, akkor nem 60Hz-en mukodteti a panelt?

Boldi

(#37019) Madwe válasza gOldie (#37017) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én ssdre írok mindenképp, s bizony ott a proci is számít, mindenesetre pikk pakk megvan az a lényeg :)

(#37020) huncutka1029 válasza kerteszati (#37015) üzenetére


huncutka1029
addikt

akkor a szolgáltatónál érdeklődj, mi a gond.
Óra beállítást próbáltad?
ha bekapcsolog a tv-t van pontos idő?
Ha az nincs akkor sem ad info-t, sem EPG-t
Csati neveket meg digitálisnál alapból adni kellene.
Azokat nem is tudod átnevezni.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#37021) Bandesz18


Bandesz18
tag

Sziasztok! Van valakinek esetleg 32ln5400-as tv-je. Egy ilyen tv-t akarok venni és kíváncsi vagyok,hogy szokott-e vele bármiféle baj lenni. Youtube-on találtam pár videót ahol nem kapcsol be a tv, hanem csak villog az LG logó.

(#37022) Vaze válasza baandii (#36966) üzenetére


Vaze
őstag

Jo valasztas!
Enis ugyanezt a tipust hasznalom kb 2 honapja de mindent jatszik,nekem tokeletes :)

Udv..: Zoli

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#37023) _q válasza Gicz (#36991) üzenetére


_q
addikt

Köszi, hogy belinkelted ismét. Akkor nálam lesz a "baj" ha nekem nem tűnik fel a különbség. Lehet ha rákoncentrálok előjönne :D

(#37024) Gicz válasza gOldie (#37018) üzenetére


Gicz
addikt

ha be van állítva a külső eszközön akkor 24képhockés filmhez 24hz-en "jár" a panel is, nem 60-on.

(#37025) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Van valami mód arra, hogy két SRT-t rendeljek egy filmhez? Vagy ez képtelenség felirattalanság?

:R

(#37026) kerteszati


kerteszati
csendes tag

Újrahangolás , teljes keresés és jó. A q..va a.. ját. :)

[ Szerkesztve ]

(#37027) huncutka1029 válasza kerteszati (#37026) üzenetére


huncutka1029
addikt

:C
ugye ugye? ;]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#37028) porkesz


porkesz
csendes tag

Sziasztok!

Hogy lehet 47la660-on a hangot angolról, magyarra állítani, ha pl a szamitógépen(cyberlink powerdvd) be lehet állítani, tehát a fájlok megvannak egy mappában????
A menüben nem választható opció.....:(, tehát ott van de nem "lehet rámenni"....)

MKV röl van szó, plex progival

köszi

Apple iMac 27" Retina 5K Display Intel Core i5-4690 3,5 GHz.24Gb RAM--iPhone X_64GB-Apple--Watch Series _5--Ipad Pro 11 hüvelykes grey 64_GB wi-fi only--Apple TV 4k 64_GB

(#37029) nobeige


nobeige
tag

Sziasztok!

50LA660S tulajdonosoktól kérdezem, hogy van-e köztetek olyan, aki frissített már 04.22.11 firmwarre?
Ha igen, akkor a trumotion beállításoknál a felhasználóinál megmaradt-e a de-blur opció?

Jelenleg a tévémen 04.04.17-es verzió van, és a de-blur lehetőség megvan.

(#37030) huncutka1029 válasza porkesz (#37028) üzenetére


huncutka1029
addikt

keress vissza, minden oldalon van minimum 15 poszt arról, hogy DLNA lejátszásnál nem lehet hangsávot, és feliratnyelvet váltani.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#37031) gumisxxx


gumisxxx
tag

Sziasztok!

lg 42ln5400 kezeli normálisan az mkv fájlokat,és srt,és a .idx,sub feliratokat?

Asus m2n-e,AMD Athlon 64 X2 5600+,Gigabyte Radeon R7 250 OC 1GB 128bit DDR5 PCI-E GV-R725OC-1GI,4GB Kingmax KLDD48F-A8KB5,Western Digital 320GB WD3200YS-01PGB0,chieftec gps-400aa-101a

(#37032) nobeige


nobeige
tag

Egy hét használat után egy rövid beszámoló az LG 50LA660S készülékemről.

A készülék egy 4 éves Samsung PS50C430-as HD-Ready (1366x768-as felbontású) plazmát váltott le.

A váltásra az adott indokot, hogy gyengének találtam a feketét a plazmán, egyre inkább idegesített a képvisszamaradás, szerettem volna (passzív) 3D-t és mozgásinterpolációt - ha olyan kedvem van, akkor én szeretem a szappanopera effektet. Hozzáteszem, a hálószobában egy PS43D450-es plazma van (HD-Ready 1024x768), aminek lényegesen jobb a feketéje mint a C430-é és egyáltalán nincs rajta képvisszamaradás, cserébe erősen zúg, ami este nem nagy öröm.

Hosszas olvasgatás után az látszott, hogy 50-es panelméretben passzív 3D-vel vagy Panasonic vagy LG tévé jöhet szóba. (Sony W6 sorozatban nincs mozgásinterpoláció, úgyhogy alapból kiesett.)

Azt is sikerült kiderítenem, hogy az 50-es LA660-ban AUO VA panel van, ez az IPS-nél jobb feketét és rosszabb betekintési szögeket jelent. A Pana ET60-ról nem tudtam kideríteni, hogy IPS vagy VA panel van-e benne. Mivel az eddigi feketénél jobbat szerettem volna, ezért végül is az LG 50LA660S típusra esett a választásom. Múlt vasárnap egy Auchan áruházból el is hoztam a készüléket, 260 ezer Ft-ot fizettem, hivatalos LG magyarországi garanciával.

Tapasztalatok:

Fekete:
Az 50C430-as plazmához képest lényegesen mélyebb fekete, a 43D450 plazmánál is valamennyivel jobb fekete, mindez kikapcsolt local dimming-el. Local dimming-et bekapcsolva viszont nincs verseny, a plazmáim (még a jobbik feketéjű sem) nyomába sem érnek az 50LA660S-nek. Ezen kicsit meglepődtem. Bekapcsolt local dimmingnél a váltás a sötét és nem annyira sötét jelenetek között finom, nem ugrásszerű. Szerintem egészen ügyesen oldották meg.

Fényerő:
Azt gondoltam, hogy az LCD nagyobb fényerővel bír...
Nem azt mondom, hogy kevés, éppen megfelel nappal, de itt többet vártam. Energiatakarékosság kikapcsolva, háttérvilágítás 100-on, és csak tök sötétben zavaró, ha néha jön egy nagyrészt fehér képernyő.
Amit igazán szerettem az 50C430 plazmámban az az volt, hogy a tipikus ABL-es képeken kívül szép fényes volt a képe. (20-as cellafényen és 95-ös kontraszton használtam, így nappal is teljesen nézhető volt).
Sajnos a 43D450-es plazmámnak messze nincs ekkora fényereje, de azt gyakorlatilag csak sötétben nézzük, úgyhogy ez nem akkora baj, arról nem is szólva, hogy a fényerő (cella fény) növelésekor egészen komolyan tud zúgni.

Betekintési szög:
Az LG 50LA660S tévé betekintési szöge annyira elegendő, hogy két-három ember egy kanapén ücsörögve, a tévétől 3,5 méterre, még éppen nem találkozik azzal az extrém kifakulással és elszíneződéssel, ami ennek az 50-es panelnak a sajátja. Természetesen oldalról és felülről is lehet látni a képet, de ez csak arra jó, hogy információt kapjunk arról, hogy mi megy a tévében, de nézni onnan nem érdemes. Tessék szépen leülni, szembe a tévével, és akkor minden OK.
A pazmáim előnye ezen a téren vitathatatlan.

Mozgás:
Mérőábrával nézve az LG 50LA660S készüléken mozgásinterpoláció nélkül kb 400 sort láttam, trumotion "törlés" és felhasználói (de-judder 3, de-blur 5) állásban kb 550 sort láttam.
MKV-kat és HD adásokat nézve - sportot is - nem éreztem különbséget a mozgásban a plazmák és az LCD között. Focinál nagyjából hasonlóan mosódott a középvonal, a reklámtáblákon a szöveg a plazmákon is, mint az LCD-n. A trumotion felhasználói beállításával (de-judder 3, de-blur 5) az LCD-n javult azért a helyzet.

Színek:
Mind a három tévémen elégedett voltam/vagyok a színekkel, kalibráltatva nincsenek, ez látszik azon is, hogy mindhárom egy kicsit más, de számomra mindegyik elfogadható.

Hang:
Az 50LA660S-nek számomra csak akkor van elfogadható hangja, ha a Hang opciókban a Normál-t választom, nem pedig a Falraszereltet, vagy az Állványos opciót. Ez utóbbi kettő szerintem nagyon megvágja az amúgy sem erős mélyeket. Tudom, hogy van egy "mélynyomó" a tévében, de így is csak éppen elviselhető a hangja.

3D:
Eddig két filmet néztünk meg, mindkettő élmény volt. Ami a legnagyobb öröm, hogy a feleségemnek is tetszik. A házi béke fontos dolog. Tegnap már ő kérte, hogy nézzünk meg valami filmet 3D-ben.

Egyebek:
Beépített médiajátszó jól használható. 720p 24 kockás mkv-t nem 24p-ben játszik, de de-judder 3 és de-blut 5 esetén még nem szappanoperás, de már nem ricegős. Érdekes, hogy a gyári Törlés (clear - hogy ez miért Törlésnek lett fordítva?) 3-as de-judder állásban erős szappanopera hatást kelt. Felhasználói beállítás esetén de-judder 5 kell a szappanoperához.

SD tévéadások, média:
A plazmákon a rossz minőségű SD jobban mutat, de a jó minőségű SD-t szépen mutatja az LCD tévé is.
Azt vettem észre, hogy a sötétebb részeken található tömörtési problémákat jobban lehet látni az LCDn, mint a plazmán. Azt gyanítom, hogy a plazmákon pont a sötétebb árnyalatoknál érzékelhető dither valamennyire elfedi a tömörítési hibákat.

Okos tévé, média megosztás:
Az okos funkciók működnek, a fuso viszont gyakorlatilag használhatatlan. Elképesztően lassú. Nem tudom, hogy milyen eszközön tesztelték, de ennek így nem lett volna szabad élesbe kerülni.
Háózatos megosztást nem használom, hordozható vinyót és pendrivot direktben csatlakoztatom a tévéhez.

Összességében elégedett vagyok, nagyjából azt kaptam, amire számítottam. Valahogy az az érzésem van, hogy kettőt léptem előre és felet hátra. (A fél hátralépés a betekintési szög)

(#37033) 1stVikman válasza nobeige (#37032) üzenetére


1stVikman
senior tag

Korrekt írás! :R Köszönjük!

[ Szerkesztve ]

(#37034) Lacinavi válasza nobeige (#37032) üzenetére


Lacinavi
tag

Film nézés helyett inkább számolgatod a sorokat. Ilyen felbontású tv-n valahoga nem értem a kb400 550sort ezt hogy sikerült megállapítani. Még a CRT tv sem voltam képes sorokat számolni meg minek is!

(#37035) opti06 válasza Lacinavi (#37034) üzenetére


opti06
aktív tag

terminátor szeme van :DDD

(#37036) Gicz válasza Lacinavi (#37034) üzenetére


Gicz
addikt

van egy fpd benchmark spftware nevezetű bluray, ahol függőlegesen vannak fekte fehér vonalak kezdve 300-tól 1080 sorig. (tehát a képernyő szélessége 300 fekete fehér sorra van felbontva, folymatosan sűrűsödve, a végén 1080-ra ahol egy fekete egy fehér pixel jön, tehát a legsűrűbb minta amit meg lehet rajta jeleníteni.

Ezt az ábrát vízszintesen mozgatják, és azt figyeljük, hogy a 300-as, 400-as .... 1080-as ábra összemosódik, vagy elkülönülnek e a sorok?

Így mérünk mozgóképfelbontást - ugyanezt a lemezt lejátszva különböző tv-ken jól összehasonlítható eredményt ad.

Mozgásinterpoláció nélküli LCD max 300-sort tud elérni így a sample and hol működés miatt. interpoláló lcd-k tudnak 6-700-at, a legjobbak 1080-at.

Plazmák kivétel nálkül tudják az 1080-at, mivel azok nem sample and hold, hanem impulse kijelzők.

[ Szerkesztve ]

(#37037) farkas-j


farkas-j
őstag

Egy érdekes cikk: Így hekkelhető egy okostévé

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#37038) huncutka1029 válasza farkas-j (#37037) üzenetére


huncutka1029
addikt

korábban is volt ilyen, nem kell megjegyeztetni vele semmilyen fontos jelszót, és akkor nem lesz gond.
Vagy LAN-ra kell tenni, és zárt hálózatot kiépíteni, akkor nem fér hozzá külső eszközzel.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#37039) PeliScan


PeliScan
addikt

Urak, van arról valami jó összefoglaló, hogy kell beröffenteni a DNLA-t? Nézegetem, nézegetem, de még nem jött össze.

A tévé 42LN570S, tehát wifi nélküli, LAN-al routerbe van dugva, amihez wifin kapcsolódik a laptop, Windows7 Így mennie kéne, nem?

Nagyon köszi! :)

(#37040) PeliScan válasza PeliScan (#37039) üzenetére


PeliScan
addikt

most nézem, ha innen (www.lg.com/hu/tamogatas/smart-share) letöltöm a két okosságot, dnla-t és medialinket, minden gondom azonnal megoldódik?

[ Szerkesztve ]

(#37041) LucasGrant válasza PeliScan (#37040) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Használd, a Nero Media Home-ot, ha már letöltötted, ( a Médialinket (Plex) hagyjad, a 2013as Tv-kel, kicsit megmókolva, lehet használni, úgy mint a 2012-eseknél ). Ha neked eléga sima mappaszerkezetes és nem akarsz borítókat, akkor arra a Nero jobb.

(#37042) samspade válasza gumisxxx (#37031) üzenetére


samspade
csendes tag

32ln5400-ról tudok nyilatkozni, de gondolom a 42-esre is igaz lehet. Az mkv-knál csak az alapértelmezett hangsávot játssza le, váltani nem lehet. Az srt-t kezeli, lehet nagyítani, áthelyezni, késleltetést beállítani. Az idx,sub felirattal nekem csak egyszer volt dolgom, de azt nem vitte.

(#37043) farkas-j válasza Vackor1 (#37010) üzenetére


farkas-j
őstag

Itt egy kicsit olcsóbb a távszabályzó és a tapasztalataim szerint gyorsabban is megjön ;] Igaz, ennél az eBay-os eladónál nincs nyomkövetési szám, az AliExpress-nél a legtöbb eladónál viszont van.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#37044) farkas-j válasza PeliScan (#37039) üzenetére


farkas-j
őstag

Korábban írtam már egy fórumtársnak. Olvasd el hátha segít.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#37045) gumisxxx válasza samspade (#37042) üzenetére


gumisxxx
tag

Köszi választ.Közben már megrendeltem a tévét,remélem jó lesz:)

Asus m2n-e,AMD Athlon 64 X2 5600+,Gigabyte Radeon R7 250 OC 1GB 128bit DDR5 PCI-E GV-R725OC-1GI,4GB Kingmax KLDD48F-A8KB5,Western Digital 320GB WD3200YS-01PGB0,chieftec gps-400aa-101a

(#37046) baandii


baandii
senior tag

hellosztok!

a tv -nél (42LA690S) azt vettem észre hogy mostanában véletlenszerűen felhangosodik. upc-s sima sd adás jön rajta.
találkozott már vki ilyennel?

(#37047) erahurka válasza gumisxxx (#37045) üzenetére


erahurka
félisten

DTS hangot szerintem nem fogja vinni a gyári lejátszó, ez MKV filmeknél gond lehet.

(#37048) gumisxxx válasza erahurka (#37047) üzenetére


gumisxxx
tag

Dts nem játszik nálam,csak a tv hangszóróit használom.Nekem csak a kép számit,a hang az nem lényeg.
Ha valami nem jó,akkor majd kiszedem az mkv-ból.

[ Szerkesztve ]

Asus m2n-e,AMD Athlon 64 X2 5600+,Gigabyte Radeon R7 250 OC 1GB 128bit DDR5 PCI-E GV-R725OC-1GI,4GB Kingmax KLDD48F-A8KB5,Western Digital 320GB WD3200YS-01PGB0,chieftec gps-400aa-101a

(#37049) erahurka válasza gumisxxx (#37048) üzenetére


erahurka
félisten

De ha az MKV fájlban DTS formátumban van kódolva a hang akkor nem biztos hogy lejátssza majd a tévé.
Egyébként tudom ajánlani az YIFY verziókat, ezek 720p-s vagy 1080p-s mpeg4 videók de nagyon kicsi a fájlméret. Nyilván a minőség sem ér fel egy MKV-val, de nézési távolságtól függően teljesen jó lehet.

(#37050) Nor23 válasza gyugyo79 (#37001) üzenetére


Nor23
csendes tag

Sziasztok .

Vásároltam pár napja egy lg 42LN570s led tv-t .

Nagyon szuper tv , gyönyörű képet ad mint hd-s tv műsorok , mint 1080 as hd filmeken is . Csak ajánlani tudom mindenkinek .

Na de lenne vele egy kicsi problémám .

Esténként szoktam filmeket nézni , és vásároltam egy vezeték nélküli fejhallgatót .

Ezt csak egy féle képen lehet rádugni a tv re , ezzel nincs gond , de sehogy sem sikerült működésre bírni a fülest .

Először azt hittem , hogy a fülessel van a baj , van hozzá egy átalakító , ez egy 3.5 jack a másik vége 2 vezeték piros + fehér , erre rádugtam egy sima vezetékes fülest , de megint semmi .

Muteréknak egy Samsung Lcd van , de itt sem sikerült működésre bírni a cuccost .

Átnéztem a tvben a leírásokat , azt írja , hogy elvileg ha rádugjuk a tvre a fülest , akkor automatikusan felismeri , de semmi , a hangbeállításokban a fejhallgató opció szürkén világít , és nem lehet kiválasztani .

Ha valaki tudna nekem segíteni , azt megköszönném , mert így a füles feleslegesen van ....

Üdv: Kenderbajusz

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.