Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) Kroni1 válasza Laca0 (#3799) üzenetére


Kroni1
veterán

Sajna már nem tudom pontosan hol de valahol a topicban le van irva hogy kell melyik távirányitóval.. A Logitech, néhány Thomson, és Fully8 al biztos lehet, de nekem volt olyan thomson amivel nem ment asszem. Silvercrest is jó ha jol tudom, csak máshogy kell. Nyoma nem marad, ha belépsz és kikapcsolod akkor nem fog feltűnni senkinek hogy be volt kapcsolva valaha.. De mást ne állits el, mert abbol baj is lehet! Keress rá a silvercrest-re itt a topicban, és meglesz a leírás sztem..

(#3802) Kroni1 válasza zoo2 (#3800) üzenetére


Kroni1
veterán

igen USB2.0 miatt 30MB/s-ig korlátozódik, de nekem a 24GB-os 3D-s Avatar is tökéletesen ment pendrive-ról..

(#3803) benvolio válasza Laca0 (#3799) üzenetére


benvolio
őstag

A Silvercrest-en ha van "EPG" gomb és 4 karakteres akkor belehet azzal is lépni ha jól tudom.-> Beállítod, hogy a TV-t tud vezérelni a távirányító leírásában szereplő kód valamelyikével, majd "EPG" gomb megnyom és kéri a szerviz menü kódját.

(#3804) torma1981


torma1981
veterán

Az MM-ben lesz valami jó akció? Mikor jön az új katalógus?

(#3805) Kroni1


Kroni1
veterán

Érdekes módon valamiért néhány BD .iso fájl a PC-n lejátszáskor néha megakad, pedig a terhelés elég alacsony lejátszás közben is, és elég erős HW van a gépben. (955BE X4, HD6850) Total Media Theatre 3-at használok, ezt tartom a legjobb proginak, de nem tudom ez mitől lehet.. :F

(#3806) Laca0 válasza benvolio (#3803) üzenetére


Laca0
addikt

EPG gomb pont nincs rajta...
Ilyen a távirányítóm: [link]
Ezeket az információkat honnan veszed? Mert ebben a topicban nem találtam semmilyen linket.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3807) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok!

Van valakinek 42lw4500,5500,5590-es tv-je amit monitornak is használ? Nincs gond a gyors mozgásoknál? Nincs nagy imput lag?

(#3808) benvolio válasza Laca0 (#3806) üzenetére


benvolio
őstag

Még régebben olvastam egy másik fórum oldalon. Nekem Aldi-s Medion távom van, azzal is a leírtak szerint lehet belépni. A Silvercrest-ből van többfajta változat. Konkrétan ez volt az: kép, itt rákeresve megtalálod a hsz-t.
Üdv!

(#3809) Laca0 válasza benvolio (#3808) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi, de az oda belinkelt oldal sajna már nincs meg... :(

DVR engedélyezés után hogyan fog működni a felvétel? Mivel a távirányítón nincs rá gomb.
Olvastam olyasmit, hogy a smart-on belül van egy alkalmazás. Ezt telepíteni kell vagy eleve ott van?
Nem túl komplikált vele a felvétel?
Nekem nem lenne gond, de a zasszonynak is tudnia kellene kezelni, hiszen ez is a terv része... ;)

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3810) Attas válasza zoo2 (#3800) üzenetére


Attas
aktív tag

A külső HDD 2.0 USB sebessége bőségesen elég akármilyen durva képanyaghoz.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3811) zoo2 válasza Attas (#3810) üzenetére


zoo2
tag

Köszönöm a választ :R

(#3812) klevi1967 válasza Laca0 (#3809) üzenetére


klevi1967
tag

Laca! Olvass vissza, távpiszka sem kell hozzá, csak egy kis elektronikai ismeret. A felvétel? Szerintem nem is lehet egyszerűbb: EPG, kijelölöd az adást az OK gombbal, még módosíthatsz az időn, ha akarod, majd jöhet a felvétel. Lejátszás: Imput device-k egyikéről, ami rec-es jelölésű.

(#3813) Kispósi válasza Laca0 (#3799) üzenetére


Kispósi
aktív tag

[link]
A kód 0413

(#3814) troland26


troland26
őstag

szerintetek mi a megoldás , ha nekem van egy csomó mkv-m ami alatt dts hang fut , hogyan tudom megnézni az LG tv-men ?

(#3815) PLaci58 válasza zoo2 (#3800) üzenetére


PLaci58
őstag

A közvetlen USB lejátszás adja a legnagyobb sebességet.
Arra kell figyelni, hogy 500mA-nél kevesebbet fogyasszon a HDD (vagyis elmenjen 1 USB-ről)
A felvett áram a HDD-re rá van írva. Azt ajánlják, hogy az eredeti USB kábellel használjuk vagy jó minőségű hosszabbító kábellel. Nekem nincs "jó" minőségűm, csak gagyim, de simán megy a toldott kábellel :D (Coolink ház, Samsunk 250GB SATA HDD). Az Y kábelesek valószínűleg nem mennek.

Tudtommal a TV nem ad ki 5V-ot az antenna bemeneten. (ezt nem tudom ki kérdezte)

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3816) Mészyke


Mészyke
csendes tag

Aki használja a TotalMedia Theatre 5-t az lécci küldje már el a beállításait, hogy LW5500-sön hogyan tud 3D BD iso-ból 3D filmet nézni gépen keresztül... nekem így hirtelen nem jött össze.. :(

(#3817) GEO001 válasza Attas (#3810) üzenetére


GEO001
aktív tag

Csak 1 kis helyesbítés, nem csak kép, hanem ami elég fontos, hogy video és hang anyagot is.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3818) PLaci58 válasza troland26 (#3814) üzenetére


PLaci58
őstag

Megnézni meg lehet, csak hangja nem lesz :)
Át lehet valahogy kódolni a hangot, de még nem csináltam.
Ki kell szedni az MKV-ből a DTS hangot, átkódolni és visszapakolni (elméletben ennyi).

Jelenleg azzal küzdök, hogy a racis-ok is menjenek valahogy. Arra jutottam, hogy hiába Level 4.1-es kódolásúak, egy újabb programot és kódkönyvtárat használ.

Zoo2!
A kezelési utasításban le van írva, hogy max. 20 Mb/s adatsebességű fájlokat tud lejátszani USB-ről.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3819) troland26 válasza PLaci58 (#3818) üzenetére


troland26
őstag

:) igen tapasztaltam a kép az rendben van , csak sajna némafilm jellege van az egésznek.., mi van , ha egy médialejátszót közbe iktatok ?

[ Szerkesztve ]

(#3820) zodo válasza PLaci58 (#3818) üzenetére


zodo
nagyúr

Bocs, nem neked akartam.

[ Szerkesztve ]

(#3821) zodo


zodo
nagyúr

Megnéztük párommal MM-ban a 32LV5590-et és épp most rendelem az ED-nál.
Remélem péntekre ideér. :)

(#3822) PLaci58 válasza troland26 (#3819) üzenetére


PLaci58
őstag

Ha a média lejátszó tudja a DTSít, akkor öröm van :D

A divx-hez a feliratot nem lehet bekapcsolni a Qmenüben?
Sok AVI-t lejátszottam külső felirattal (SGU 2 évfolyamát) gond nélkül.
Ha nem megy, akkor meg kell nézni tüzetesen a fájlnév egyezőséget.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3823) Attas válasza GEO001 (#3817) üzenetére


Attas
aktív tag

Köszönöm a helyesbítést. Én is így értettem csak fogalmazás gátlót szedek.:D De jogos. Tehát kép videjó és még hang is. Sőt utóbbi kettő még egyszerre is lehet.:R

[ Szerkesztve ]

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3824) Mészyke válasza troland26 (#3819) üzenetére


Mészyke
csendes tag

Én úgy használom... a médialejátszó (ha kell) le tudja keverni a DTS-t stereo kimenetre... persze az akkor olyan mint a guminő.... :)

(#3825) troland26 válasza PLaci58 (#3822) üzenetére


troland26
őstag

az a poén , hogy a felirat lehetősége szürke a q menübe..ill még csak 1 filmmel próbáltam.., de majd még próbálkozom a fájlnév elvileg oks ...

Mészyke nekem nincs rákötve házimozi meg semmi egyéb ....ergó nekem a sima stereo hang is megfelelő lenne , milyen médialejátszód van ?

[ Szerkesztve ]

(#3826) Mészyke válasza troland26 (#3825) üzenetére


Mészyke
csendes tag

Nekem egy egyszerű faék.... :) Egy HiMedia 200B-m van... kb 2-3 hónapig lehetett kapni 9900 Ft-ért... tavaly.... az Egreat EG-R6C szinte ugyan az belülről.... csak azt 12-15-ért árulták... eddig.. Egreat EG-R6C

(#3827) edeleny válasza troland26 (#3814) üzenetére


edeleny
őstag

Vannak programok, amikkel gyorsan át lehet konvertálni a DTS-t DD-be.
Most hirtelen ne kérdezd a nevét, talán valami mkvtoolnix

MÁS.

Össze jött az analóg kábel TV, és a digitális tetőantenna. Viszont, ha megy az antenna elektronikája, szemcsés az amúgy se csúcs analóg adás.

Van valami szőrő erre?

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3828) PLaci58 válasza edeleny (#3827) üzenetére


PLaci58
őstag

Elvileg van távtáplálós UHF-VHF közösítő, de én kijátszottam azzal, hogy távvezérlős konnektorba dugtam az antenna táplálását és analóg csatornáknál kikapcsolom. Ez egyre ritkább :D

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3829) Laca0 válasza klevi1967 (#3812) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi! Tehát simán megy epg-ből, csak akkor ezek szerint azonnali felvétel indítást nem lehet csinálni.
Beállítható az epg-ben, hogy a műsor előtt mennyivel kezdje a felvételt és utána mennyivel később állítsa le?
Mert hiába digitális, sohasem kezdődik 1 műsor sem időben... :W

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3830) Laca0 válasza Kispósi (#3813) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi! Majd csak találok egy symbian-os telót a családban... :)

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3831) Laca0 válasza zodo (#3821) üzenetére


Laca0
addikt

És milyen? Teljesen elégedettek voltatok a képével?
Én is ilyet akarok venni, csak 42"-osat. Még gondolkodom, hogy 5500-asat vegyek-e és hack-eljem meg a dvr miatt, vagy vegyek 6e-el többért egy 5590-est. Lehet, hogy a garancia miatt kiadok érte plusz ennyit.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3832) Laca0 válasza edeleny (#3827) üzenetére


Laca0
addikt

Hogyan csináltad az analóg kábel TV és a digitális tetőantenna összeházasítását?
Építettél frekvencia szétválasztót, vagy gyárit vettél?
Nekem a gyári azért nem jó, mert amilyen frekin vág, ott a kábeltv-n még bőven vannak csatornák.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3833) espat válasza Attas (#3810) üzenetére


espat
tag

Ami a kulso USB HDD sebességét illeti LG viszonylatában, kicsit másképp van azért, ahogy itt páran állítjátok.

Egy dolog az USB 2.0 (elméleti) sebessége, ami ugyebár 480 mbit/s (60 MB/s), másrészt viszont tény, hogy az LW széria USB bemenetrol max. 20 mbit/s-el (2,5 MB/s) képes dolgozni ! Ez kérem deklarálva van a TV manuáljában...

24 GB--os AVATAR 3D- szerencsénkre határeset: 24.000 MB / 178 perc = 17.9 mbit/s, tehát belefér a TV lehetoségeibe (és szerencsére nincs a filmben sehol semmi extrémen megugró bitráta 20 mbit/s folé).

Viszont próbáljátok ki a Samsung referenciafilmét az "Oceanic life".... demo-t, ami koztudottan 40 mbit/s-el van kódolva. A hang meg sem nyikkan, kép meg tobbet áll, mint megy.... :-)

A demo letoltheto pl. itt, ha valaki kíváncsi rá....

(#3834) edeleny válasza Laca0 (#3832) üzenetére


edeleny
őstag

Mivel a környékbeli boltokban úgy néztek rám, mint aki most jött a Marsról, mikor előadtam a problémámat, így neki álltam magam.

Egyszerűen összeforrasztottam a két koax kábelt. Így meg van a teljes sávszélesség.
Sajna a tetőantenna erősítős, az erősítő zavarja egy kicsit a kábel csatornákat.
Holnap megpróbálom kioperálni belőle az erősítőt.
Elosztóm (egy be, két ki) volt, azt tettem be, hogy visszafelé a rendszerre ne adjam ki a jelet.

Még kipróbálom azt is, hogy máshová csatlakoztatom be az antennát.

A TV-n, nem a kábelen, hanem az antennán kerestem rá, így utólag be tudtam állítani a digitális csatornákat.

Egyébként fogalmam sincs mi lenne a gyári megoldás.

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3835) zodo válasza Laca0 (#3831) üzenetére


zodo
nagyúr

Itt jónak mondták a képét ebben a méretben de mi most csak az épp aktuális "egyen" képet néztük de tetszett.
Hozzáteszem ez lesz az első ilyen típusú készülékünk szóval nekünk pláne tetszett a crt után. :)
Sajna nagyobb méret nem fér hozzánk de 30"- ba mindkét típus egy árban van pl. ED-ban.
Tegnap már megvettem mellé az Egreat R200-II médiajátszót amivel társítva bőven elegendőnek vélem a jövőre nézve de ez majd kiderül ha megjött a tv.

[ Szerkesztve ]

(#3836) GEO001 válasza Attas (#3823) üzenetére


GEO001
aktív tag

:DD Gondoltam, hogy erre utaltál, csak nehogy más belekeveredjen és jöjjön a következő furcsa kérdés. ;)

[ Szerkesztve ]

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3837) Laca0 válasza edeleny (#3834) üzenetére


Laca0
addikt

Nem biztos, hogy csak a táp zavar be. Valószínűleg az a gond, hogy az antenna olyan frekvenciákon is fog jeleket, melyeket a kábeltv is használ.
Erre a problémára egy olyan közösítő a megoldás, amelyik egyik ágán a dtv antenna jeleit alul, a ktv kábel jeleit pedig felül vágja, így nem zavarnak be egymásnak. Ilyet lehet kapni: [link]
Ez a kütyü a 1 - 52. VHF/UHF (47 - 718 MHZ) csatornákig felül vág, a DVB - T bemenetén a földi digitális (MinDig TV) UHF antenna jeleit 718 MHz alatt vágja. Ill. ez a 38 (610 MHz) és 55 - 69. (743 - 862 MHz) csatorna tartományban tartja.
Hozzám a Tokaj van közel, ami 850MHz-en sugároz, de a ktv szolgáltató még 900MHz fölé is pakolt csatornákat.
A 850MHz feletti adásokról le tudok mondani, de 718 és 850 között olyan műsorok vannak, melyekre szükség van. A feleségem a PaprikaTV-t szereti, a fiam a AXN Sci-fi-t nézi rendszeresen, a lányom meg az Animal planet-ért van oda, meg kétszer vissza, én meg kiszorulok a nappaliból... :)

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3838) Laca0 válasza Laca0 (#3837) üzenetére


Laca0
addikt

De ha nem sikerül a szűrő, akkor megveszem ezt: [link] :D

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3839) edeleny válasza Laca0 (#3837) üzenetére


edeleny
őstag

Nekem Miskolc van közel. Ott még csak most kezdik nyomni. csak a 4 "királyi" csatorna van.
A 65-s csatornán még nem adnak.
Megnézem a csatorna kiosztás, aztán döntök.

Valamikor Miskolcon volt ilyen csak antennákkal foglalkozó üzlet.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3840) zottidiver


zottidiver
csendes tag

:Sziasztok !
Tudna nekem segíteni valaki hogy lehet az LG 42lw5500 as tv-vel felvenni az adást külső hdd-re? Milyen médialejátszót érdemes venni a tv hez amivel le tudom játszani a 3D-s filmeket is és az olyan formátumokat amit a tv nem játszik le .

válaszotok előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

hy

(#3841) Olywer válasza zottidiver (#3840) üzenetére


Olywer
csendes tag

3D-s filmeket lejátsza a tv külső usb hdd-ről.
Ha mindenképpen akarsz venni lejátszót, én az ASUS O!play-t használom,
bevált !

(#3842) Olywer


Olywer
csendes tag

Én egy 47LW5590 boldog tulajdonosa vagyok.
Eddig egy problémám van amire nem találok megoldást,
ha valaki tud kérem segítsen !!!

Internetről silverlight-os video tartalmakat nem tudok megnézni.
Mivel a tv linux-os a silverlight pedig microsoft, ezért nyilván felejtős.
Találtam valamiféle moonlight linuxos cuccot, de azt nem ette a tv.

:(( :(( :(( :((

(#3843) troland26 válasza PLaci58 (#3822) üzenetére


troland26
őstag

igazad volt a felirattal kapcsolatban ..tényleg , ha pontosan u.a a felirat neve mint a videó file-é akkor lejátsza :) :R

(#3844) PLaci58 válasza edeleny (#3839) üzenetére


PLaci58
őstag

Miskolcon a 45, 31, 63-as csatornákon már megy a DVB-T adás.
Tokaj a 68, 31, 63-on sugároz.
Ha nem árnyékol semmi, akkor Tokajt érdemes kipróbálnod.
Erősítő nélkül nemigen fog menni. Az erősítő zavarja az analóg csatornákat. Végigszórja az összes csatornát.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3845) zottidiver válasza Olywer (#3841) üzenetére


zottidiver
csendes tag

Igen azt tudom de van olyan 3D-s fil amelyiket nem játsza le a tv médiaplyere

hy

(#3846) GEO001 válasza Olywer (#3842) üzenetére


GEO001
aktív tag

Erre sajnos még nincs megoldás. Talán valamelyik következő SW frissitésnél gondolni fognak a beépüló tartalmak kezelésének támogatására (flash, silver, stb.)

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3847) GEO001 válasza zottidiver (#3845) üzenetére


GEO001
aktív tag

Amit a nagy hálóról szedtek le konténeres filéket a legtöbb sajnos ilyen, de azért ez probléma is megoldható --> előző hsz-k.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3848) edeleny válasza PLaci58 (#3844) üzenetére


edeleny
őstag

31-es csatorna, minden 100% ezek a fizetős földik.
45-s csatorna minden 100%, ez a közszolgálati TV + a rádiók.
Viszont a 63-as, 68-as csatornán semmit sem talál. Nincs jel.

November végére mondták Martonyi (Aggtelek) indulását, már annyira november vége van, hogy december van, és még nem megy! Papíron ez lenne a miénk

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3849) Laca0 válasza edeleny (#3848) üzenetére


Laca0
addikt

Be kell lőni az antennát Tokaj felé.
De ha megy a miskolci rendesen, akkor az is ugyanolyan jó, csak a szűrés lehet problémásabb, mivel alacsonyabb frekin sugároz. Itt biztosan elég sok csatorna van a kábeltv-n is.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3850) Kroni1


Kroni1
veterán

PC-ről megpróbáltam 24Hz-re állítani TV-t, hogy kipróbáljam a 24p real cinema lejátszást (Zombieland BD.iso), de ugy félpercenként kb. megakad a kép.. Pedig amugy gyönyörű, folyamatos képe van, tényleg jobb mint 60Hz-en.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.