Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) tigipuf válasza Laca0 (#3445) üzenetére


tigipuf
senior tag

Minek DTS kodolási tudás a tv-ben,ha optikán küldve a jelet úgyis a thomson házimozid dekódol?

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#3452) Kroni1 válasza tigipuf (#3451) üzenetére


Kroni1
veterán

Igen, akinek van erősitő rákötve annak nem kell DTS dekódolás, csak a tv-n hallgatóknak hiányzik ez a funkció..

(#3453) Laca0 válasza PLaci58 (#3448) üzenetére


Laca0
addikt

A TV-ről a hangot optikai csatlakozon tudod házimozihoz kapcsolni. Gondolom olyan bemenet nincs a Thomson házimozin.
:D Meg kell lepjelek: 2db is van rajta ;)
Ez nem egy mai gagyi gyártmány. Kb. 9 éve vettem, ebben még van anyag (DPL660HT).
Több tucat csatlakozó van a hátulján. :DD
Jó sok évet kellett várnom, hogy valamennyire ki tudjam használni!

Tehát ha jól értem: a DTS hangot tartalmazó filmet lejátsza a tv, de hangot csak optikán keresztül ad le. Ez nem gond, úgyis azon keresztül hallgatnám.
Kell ehhez állítgatni a tv-n, vagy alapból tudja?

Az azért egy kicsit szomorú, hogy az LG nem frissíti folyamatosan a szoftverét az újabb kodekekhez. Most nem is a hangra gondolok, mert az más téma, hanem a képre. Mint tudjuk, nagyon gyakran változnak a kodekverziók avi-nál, xvid-nél és most már az mkv-nél is.
Jó lenne tudni, hogy mindig minden formátumot lejátszik egy tv.... de ez tudom, hogy csak utópia, mert bár technikailag lehetséges lenne, a marketing nem engedné...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3454) PLaci58 válasza Kroni1 (#3452) üzenetére


PLaci58
őstag

Azért jó ha van, mert szerintem a Thomson, csak DVD-ről tudja dekódolni a DTS-t és nem tudja lejátszani az MKV fájlokat. Azt viszont nem tudom, hogy a TV a DTS-t dekódolatlanul kiadja-e optikán. Szerintem nem.

Laca0! Akkor az egész jó házimozi lehet. Nekem csak kimenetek vannak rajta. Optikai és koax. Bemenet sajna nincsen, csak sztereo RCA :(
A DTS kodekért fizetni kell a gyártónak, nem ingyenes. Az új kodekeket biztos rá lehetne tenni a TV-re, de akkor valakinek állandóan figyelni kéne és szoftverfrissítéseket kiadni. Átlagos TV-ző nem hiszem, hogy frissítgetne otthon. Ráadásul szerintem sok TV behalna és lehetne szervizelni. Ezért inkább kerülik a gyártók az otthoni szoftverfrissítést.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3455) Minimoa válasza Kroni1 (#3452) üzenetére


Minimoa
tag

Igen, akinek van erősitő rákötve annak nem kell DTS dekódolás, csak a tv-n hallgatóknak hiányzik ez a funkció..

Ez azt jelenti, hogy a leírásban szereplő mondat ("A TV nem támogatja a DTS hangkodeket.") csak annyi, hogy a TV nem tudja lejátszani a hangot, de a házimozi erősítőre viszont optikán áttolja (passthrough) és csak azon múlik, hogy lesz-e hang, vagy sem?

Mi van a DTS HD és a TrueHD-val?

(#3456) Kroni1 válasza Minimoa (#3455) üzenetére


Kroni1
veterán

A DTS-t tudja optikán, a trueHD és DTS HD-ról nem tudok nyilatkozni, azokat nem próbáltam ilyen anyag hiányában.

(#3457) RockCNC válasza Minimoa (#3455) üzenetére


RockCNC
senior tag

Szerintetek melyik a jobb hangzás ügyileg?
Ha a tv optikai kábelel van öszekötve a házimozival vagy 1.4 HDMI kábelel van összekötve?
THX

[ Szerkesztve ]

(#3458) Kroni1 válasza RockCNC (#3457) üzenetére


Kroni1
veterán

Mindegyik digi jel, sztem mindegy, de én az optikára szavaznék!

(#3459) Minimoa válasza RockCNC (#3457) üzenetére


Minimoa
tag

passzolom a kérdést, a házimozi erősítőm nem tudja a HDMI-t.
(Denon AVR-1705)

Viszont elvileg mindegyik digitális átvitel....nem lehet közte különbség, ha nem sérül a jel továbbítása.

(#3460) klevi1967 válasza Laca0 (#3445) üzenetére


klevi1967
tag

Az LG (LW650) nem engedi át optikán sem a DTS-t! Azaz tiltja. Kerestem a szerviz menüben az átengedését(passtrough), de sajna nem leltem rá.

[ Szerkesztve ]

(#3461) Kroni1 válasza klevi1967 (#3460) üzenetére


Kroni1
veterán

Érdekes, megnézem hogy az enyém átengedi-e, lehet h rosszul emlékeztem..

(#3462) Laca0 válasza klevi1967 (#3460) üzenetére


Laca0
addikt

Akkor ezek szerint mégsem megy? Vagy nem mindegyiken megy?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3463) Kroni1 válasza Laca0 (#3462) üzenetére


Kroni1
veterán

Na beraktam az avatart, és a magyar DD hang megy, az angol DTS hang nem.. Tehát no DTS passtrough.. :(

(#3464) RockCNC válasza klevi1967 (#3460) üzenetére


RockCNC
senior tag

LW5590 nálam az optika csak sistereg de valószinű,hogy a kábel szar.

(#3465) Kroni1 válasza RockCNC (#3464) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem, az dts-re utaló jel.. A DTS nem megfelelő codek esetén pc-ről is sistereg.. Sztem nem rossz a kábeled.

(#3466) stevve válasza Kroni1 (#3456) üzenetére


stevve
nagyúr

A bitstreaming-hez HDMI kell, ergo az is megválaszolható, hogy jobb-e a HDMI. Ha HD hangokkal foglalkozik az ember és szeretné veszteségmentesen áttolni, mindenképpen. Meg szerintem úgy egyébként is, látva az utolsó pár hsz-t.. :)

Minimoa:
Ha az van a tv-re írva, hogy nem támogatja, akkor azzal semmit nem fog tudni kezdeni. Nincs transzparens átengedés szerintem, de ezt cáfoljátok nyugodtan, csak tipp.

yagericum:
Sok eszköz DD 5.1-et és 2.0 PCM-et támogat. Az lesz szerintem is, amit Kroni1 ír.

[ Szerkesztve ]

(#3467) Minimoa válasza stevve (#3466) üzenetére


Minimoa
tag

Én is úgy tudtam, hogy nem tudja a DTS-t, ezért örültem meg, hogy mégis.

De a mégis most megint azt jelenti, hogy mégis csak venni kell média lejátszót is.... :(((

(#3468) Kroni1 válasza Minimoa (#3467) üzenetére


Kroni1
veterán

Hát ha nem úgy tervezted, hogy PC-ről nyomod HDMI-n akkor igen, valamit venned kell. Ez csak a filmek egy részével boldogul.

Mondjuk ha a fájl nem támogatott akkor valóban kilé és ennyi nem lejátszható. De nekem volt sok olyan filmem is amit a TV-n lejátszva csak az erősítőn, optikán hallani, a tv csak a képet tudta lejátszani. De azért egy ilyenhez illik egy jófajta 5.1-es rendszert tenni.

(#3469) klevi1967 válasza Minimoa (#3467) üzenetére


klevi1967
tag

Fórumokon olvastam, hogy Koreában a firmwareban be van ágyazva a DTS, máshol meg nem. Lehet, be kéne állítani Kóreát, frissül a firm, majd hálózatról le? Vagy lehet, belövi magát ip szerint, hogy hol van. Bár kétlem, hogy ilyen intelligens lenne.
lásd: htt..

(#3470) mjoy


mjoy
csendes tag

Sziasztok !
Szó esett a 3D hatásról .Az LG demo nagyon rájátszik erre .
Ezért letöltöttem a demoban is szereplő Legends_of_Flight
cimű filmet. Meglátjuk ,hogy mennyire hasonlit a demora...
Csak a TV nem játszsa az mkvt.Melyik programmal lehet minőségromlás
nélkül átkonvertálni régebbi verzióra ?
Köszönöm .

(#3471) espat válasza mjoy (#3470) üzenetére


espat
tag

A TV JÁTSZA az mkv-t, valszeg a te konkrét fájlodat nem ismeri az esetleg magasabb video encoding level végett...

[ Szerkesztve ]

(#3472) tigipuf


tigipuf
senior tag

Elnézést mindenkitől,valóban csak a DD megy át nekem is az optikai kábelen.
Nem tudom ez miért van,gondolom a sima DTS formátum" átengedéséért" nem kell licencet fizetni ,csak a dekódolásért. :W

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#3473) klevi1967 válasza tigipuf (#3472) üzenetére


klevi1967
tag

Nem, a DTS átengedéséért is kell licencet fizetni.

(#3474) Cocos


Cocos
tag

Ma jár tam a Média M.-ban. Nézegetem a 3D bluray lejátszókat. Látom,hogy van amilyet venni készülök.(LG BD 670) Nézem az árát, majd mondom az eladónak, hogy biztos jó az ár ami ki van írva? Megnézi, és mondja, hogy -Igen, mert?
Mondom neki stílusosan: "Mert,hülye azért nem vagyok" cseszd meg, hogy itt vegyem!
A google-ba beírod és kidob egy rahedli helyet 34-35 E magasságában. (Én az Euronixs-ben veszem ott az alapár 33E, majd a kedvezményemmel 27E a vége) Itt kirakva 51.990.-ért. :Y

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3475) Cocos


Cocos
tag

Van egy dvd lejátszó HDMI-kábellel a tv-hez csatlakoztatva. Bekapcsolom a lejátszót a tv. input listáján aktívnak látszik a HDMI bemenet, de amikor kiválasztom azt mutatja, hogy nincsen jel. Aztán, ha kihúzom és újra bedugom, akkor már jön a kép. Ezt két kábellel is kipróbáltam, két eszközzel a tv. két HDMI csatiján, de ua. az eredmény. Valakinél ugyanez?

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3476) tigipuf válasza klevi1967 (#3473) üzenetére


tigipuf
senior tag

Akkor az jó,hogy 200-250 ezres tv-nél nem fért bele, 5-6 ezres kínai dvd lejátszóknál meg igen :Y

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#3477) Laca0


Laca0
addikt

Szomorúan hallom, hogy nem megy a DTS ... :(
Erről nem fogok lemondani. Akkor inkább egy egyszerűbb tv-t nézek ki és veszek egy jó mp-t.

Kérdés volt korábban, hogy melyik kábeles összeköttetés a legjobb a digitális hanghoz.
Saját tapasztalatom:

Philips dvd koax-al összekötve az erősítővel: akárhogyan állítgatom, akármilyen 5.1-es filmet nézek, nincs túl nagy hatás. Megszólal rendre minden hangszóró, de az élmény elmarad. Lehet, hogy ez nem a koax "bűne", hanem a DD5.1 nem túl bőkezű az infókkal. (pedig DDPrologic I és II proci is van az erősítőben)

Samu tv összekötve optika kábellel ugyanahhoz az erősítőhöz: mkv lejátszás usb-n, hang DTS-re állítva = csodálatos mozihangzás! :C

HDMI nincs az öreg erősítőmön, sem a dvd lejátszómon, úgyhogy azt nem tudom kipróbálni. Mindenesetre azt tudom javasolni mindenkinek, hogy ha van módja rá, próbálja ki optikai kábellel is! Én egy 1800Ft-os kábelt vettem, tökéletesen megfelel a célnak.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3478) tigipuf válasza Laca0 (#3477) üzenetére


tigipuf
senior tag

Azért a DTS miatt nem mondanák le a jobb megjelenítőről,akkor vegyél egy jobb médiaplayert(mint írod is).Vedd figyelembe,hogy sem az Lg,sem a samsung nem fog konkurenciát állítani saját médiaplayerük ellen,vagyis vigyázni fognak erősen,hogy ne vigyen mindent a tv-be épített :D !
De mivel ha egy jó mp-t veszel,akkor mi a gond :F az majd megbírkózik minden hangformátummal,és onnantól kezdve miért érdekes a tv-be integrált mp tudása,hisz nem is használod.

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#3479) Laca0


Laca0
addikt

Lenne még itt egy teljesen más irányú kérdésem:
Láttam a múltkor a neten valahol egy kézi antenna átkapcsolót. Állítólag jól működig az analóg és a digitális adás átkapcsolására. Van erről valamilyen tapasztalatotok?
Nálunk csak analóg adás van a kábeltv-n, de már szereltem a padlásra egy digitális antennát is.
Lehetséges ezeket a tv-ket úgy hangolni, hogy az analógot és a digitálist külön?
Mert amikor a samuval próbáltam, ott azt láttam, hogy vagy analóg, vagy digitális vagy analóg és digitális. Ez utóbbi jó is lenne, de csak egyszerre lehet lefuttatni a teljes scan-t. Nincs idő átdugdosni a kábeleket.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3480) GEO001 válasza Kroni1 (#3463) üzenetére


GEO001
aktív tag

Ezt már előzőleg én is, mások is leírták, nincs DTS dekóder, tehát nem tudja kiadnii a DTS jelet.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3481) GEO001 válasza Cocos (#3474) üzenetére


GEO001
aktív tag

Ez jó választás. Én ED -ben vettem, 34k -rt + 3 BD3D lemezzel.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3482) GEO001 válasza Cocos (#3474) üzenetére


GEO001
aktív tag

Ez jó választás. Én ED -ben vettem, 34k -rt + 3 BD3D lemezzel.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3483) benvolio válasza Cocos (#3475) üzenetére


benvolio
őstag

Bár nekem csak komponens kimenettel van összedugva a DVD a TV-vel, de a DVD menüjébe be kellett kapcsolni a digitális kimenetet, valamint itt lehetett a progresszív pásztázást is bekapcsolni.

(#3484) Cocos válasza benvolio (#3483) üzenetére


Cocos
tag

Az előző tv-m is ezzel ment, tehát a dvd lejátszón nem lett semmi átállítva, csak a tv.lett cserélve. Ott jó volt.

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3485) benvolio válasza Cocos (#3484) üzenetére


benvolio
őstag

Akkor passz, nálam amíg nem kapcsoltam be a digitális kimenetet se kép se hang nem volt, már majdnem kidobtam az ablakon amikor véletlen találtam meg a menüjébe ezt a lehetőséget mikor scarttal volt összekötve.

Szerk.: vagy esetleg nevezd át a HDMI bemenetet DVD-re, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#3486) doriath válasza Cocos (#3474) üzenetére


doriath
tag

Én megmondtam az asszonynak ha még 1x elindulok a MM-ba, vagy csak tervezem annak megvalósulását, vegye elő a sodrófát és b*sszon tarkón...

(#3487) tigipuf válasza doriath (#3486) üzenetére


tigipuf
senior tag

Nem rossz tanács,ámbár nézelődni,b*sztatni a kütyüket ott legalább lehet ellenben egy netes bótba nemnagyon :D

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#3488) GEO001 válasza GEO001 (#3482) üzenetére


GEO001
aktív tag

Upsz, ez kétszer ment el, sorry

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3489) honda23 válasza GEO001 (#3482) üzenetére


honda23
aktív tag

34 helyett az 44...
ED ilyen olcsó, olyan olcsó, azt mindent megvettem olcsóbban, vagy ugyanannyiért, ED meg mondott a beszerzésre 3-7 napot...
És nem webshopban.
MM-ben is van sokszor akció, ED-ben is, ki kell fogni.

[ Szerkesztve ]

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#3490) GEO001 válasza honda23 (#3489) üzenetére


GEO001
aktív tag

Akkor nekem ez jól jött ki, bementem a készülékért és elhoztam. Ennyire egyszerű volt. :C
És 34K volt összesen a 3 BD lemezzel (GRU 3D, Monster House 3D, Troy).

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3491) Yogi Bear válasza GEO001 (#3490) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

Ez mikor volt? Most ugyanez 44,9K.

[ Szerkesztve ]

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#3492) GEO001 válasza Yogi Bear (#3491) üzenetére


GEO001
aktív tag

Augusztusban volt náluk ez a jó kis akció.
Igen ez volt az a promociós vétel, akkor még az € is kedvezőbb volt.

[ Szerkesztve ]

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3493) Kispósi


Kispósi
aktív tag

Az LG BD670 -t is tudom ugyanúgy használni hálózatból lejátszani a filmeket? Megeszik mindent? Mert popbox V8-at néztem ki magamnak de ha ez tudja ugyanazt lehet elgondolkodok ezen is...

(#3494) GEO001 válasza Kispósi (#3493) üzenetére


GEO001
aktív tag

Ha arra gondolsz, DLNA képes, Ethernet csatival rendelkezik, eddig még csak BD-R és DL lemezeket pörgettem vele, USB -n az egyszerűbb mkv -kat próbáltam ki, azok gond nélkül mentek, mivel a nagyobb konténeres filmeket tárolás és lejátszás miatt is kiírom lemezre.

[ Szerkesztve ]

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3495) Kispósi válasza GEO001 (#3494) üzenetére


Kispósi
aktív tag

De a DLNA ugye nem olyan mint a tv-n? Nekem LW5500 van de hogy nem megy felirat meg hangsáv váltás hálózaton keresztül az gáz

(#3496) espat válasza Kispósi (#3493) üzenetére


espat
tag

CIFS átviteli protokolon keresztul is tud csatlakozni a PC-d megosztott mappáihoz (PC-n nem kell semmit indítani, csak léteznie kell megosztott mappának). Nálam a Dreambox muholdvevore kotott HDD-ket ill. USB pendrivet is simán látja, akár wifi, akár kábelen keresztul.

De azért ez sem játszik le mindenfajta mkv-t...

Mindenesetre bitrátát illetoen a Samsung Oceanic Demo-t, ami koztudottan etalonnak számít minoségben, simán vitte (40 mbit/s). Csak már nem emlékszem ,hogy hálózaton, vagy lokálisan USB-rol-e.... A TV playere meghal ettol, még lokális lejátszás esetében is (annak 20 mbit/s a maximális lejátszható adatsebessége).

[ Szerkesztve ]

(#3497) PLaci58 válasza Laca0 (#3479) üzenetére


PLaci58
őstag

Külön lehet hangolni, vagyis az analógot hangolni, a digitális tunernél pedig be kell állítani a csatorna számot és lekeresteni a digitális csatornákat. Ez van kézi keresésénél. Van automata keresés és ott választani lehet antenna (légi) vagy kábel között. A kábelt csak ott érdemes választani, ahol van digitális kábelszolgáltatás. Az analóg csatornákat így is lekeresi, de a DVB-T-t nem lehet lekerestetni.

Kipróbáltam a TV optikai kimenetén a DTS-t. Nem jött ki semmi. Egy régi HM erősítővel, amin van DTS gomb, de nem csinál rá semmit :D Nem is értem, hogy minek ez a gomb.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3498) GEO001 válasza espat (#3496) üzenetére


GEO001
aktív tag

Köszi a kiegészítést, gondoltam majd teszel hsz-t, már jobban kitapasztaltad a lejátszót. :R

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3499) Minimoa válasza GEO001 (#3490) üzenetére


Minimoa
tag

BD iso-t viszi USB-s winyóról, vagy csak lemezről?

(#3500) GEO001 válasza Minimoa (#3499) üzenetére


GEO001
aktív tag

Én még nem próbáltam ki képfilékkel, de szerintem azt nem tudja. Szintén espat hsz -t várjuk.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.