Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) D.Dani válasza huncutka1029 (#44996) üzenetére


D.Dani
tag

Igen, természetesen a fizetőshöz kell egy kód, de az csak egy kód, amiatt még elvben nem kellene plusz egy (illetve van szolgáltató, ahol annyi, ahány készüléken nézni akarom!, brrr) kütyü. Ha meg az a jövő, hogy neten megy majd a tévézés és társai, akkor meg pláne minek olyan hogy UP.../Di.../T-.../stb. tv szolgáltató/előfizetés, elég egy net hozzáférés plusz előfizetés magára a tartalomra. Szóval én nem kérnék semmilyen extra set top boxot. Legyen egy (illetve több) nagy megjelenítő kiváló képminőséggel és abban sem kellene fixen a "szmárt bél", hanem pl.modulárisan cserélhető (pl.upgrade) a kompjúter része (lásd pl. moduláris okostelók) vagy eleve van egy okoskám (tablet, stb.), ami nem a szolgáltatóé, nem bérelt, hanem saját ( BYOD :) és az küldi a "kakaót" a kijelzőre.... :Y

((ui: azért én jobban örülök az egyirányú sugárzott (földi/kábel/sat) tvzésnek, mint a netesnek, ahol ugye pontosan tudja a szolgáltató, mikor mit néz a jónép....))

[ Szerkesztve ]

(#45002) Cartmenn


Cartmenn
tag

A hang átvitelhez írom : Az LG60pv250 esem az erősítővel optikaival van összerakva--HDMIvel a TV a SamsungHDD dvd író----LG blueray+WD média lejátszó(ez utóbbi kettő mivel 2HDMI csatlakozó van egy HDMI "közösítő-elosztóval"--kínai 1500ért)Ha a TV médiáját(vagy persze a tv adást az persze stereo) használom vissza adja az 5.1et az erősítőnek,mivel a TV médiája nem tudja a DTS-t(érsekességnek hogy a most a hálóba vett LG42pn450tudja)ezért lett mellé a WD az ugye ismeri a DTSt ---HDMInkeresztül a TVbe onnan meg vissza adja a TV érdekesen a DTSt az erősítőnek--és ugyan ez persze a blue ray-el és a dvd íróval is(utóbbi 2 koax hangal is összekötve mert a blueray-nél csak ha állítgatom a menüjében a dts-t vagy az 5.1et akkor adja tovább a TV is.Kicsit zagyva az egész de működik.

(#45003) huncutka1029 válasza makoss (#44999) üzenetére


huncutka1029
addikt

nem kéne neki.
azzal csak azt állítod, hogy a kijelző másolt, kiterjesztett, vagy csak külső / belső legyen.
Elvben, ha van HDMI kimeneted, akkor képes a laptop vagy pc alapértelmezésben arra váltani a saját kijelző ellenében.

De ez tuti LG tv téma? ;)

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#45004) direwolf válasza D.Dani (#45001) üzenetére


direwolf
őstag

((ui: azért én jobban örülök az egyirányú sugárzott (földi/kábel/sat) tvzésnek, mint a netesnek, ahol ugye pontosan tudja a szolgáltató, mikor mit néz a jónép....))

Egyetértek! DVB-T/S/C rúlz. Ráadásul IPTV-n mégjobban sóherkodnak a sávszéllel! :U

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#45005) makoss válasza huncutka1029 (#45003) üzenetére


makoss
addikt

Köszi az infót! :R
A "csak kivetítő"-n volt, átállítottam "másolás"-ra, egyből jó lett :B
Lehet, hogy a kábel kihúzása, gép kikapcsolása, tévé elzárása válthatta vissza? :F Nem tudom...
Majd most már rá nézek, mert kellemetlen volt, hogy a Led tévé képe egyszer csak elkezdett villogni, kb 45 perc problémamentes működés után.:F
Háát mivel a gépem egy LG 42 LA 620S Led tévéhez König HDMI Extenderrel kapcsolódik, gondolom ez a téma is ide tartozik, ha mégsem egy szaki majd felháborodik ezen is! :DDD
...de ingázok e topik, és a VGA topik között, hogy rájöjjek az esetlegesen felmerülő hibákra! :B :U (muszáj, bocsi!)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#45006) zrinyi81


zrinyi81
csendes tag

UPC Guide kilépős problémára valaki esetleg ötlet? :))

(LG 32LB5610)

(#45007) sznoopy1977 válasza Zsmester89 (#44969) üzenetére


sznoopy1977
tag

szia

Hát MM-ban nézegettem őket, 671-est néztem ki először, főleg az ára miatt, de nagyon nem tetszik a képe, az előd LA-hoz képest is rossz a feketéje

A 870-es az LG szerint "Háttérvilágítás: Direct LED" és a képe is sokkal szebb mint a 671-é, pont egymás mellett voltak és látszott némi különbség. Aztán invitáltak át a 4K-s készülékhez, azon persze demo ment, mást sem lehetett látni rajta, azt ugye eltalálták, de HD-s film nem tetszett jobban mint a "sima" Tv-ken

Nagy igényeim nincsenek, de a fekete lehetne fekete :)

(#45008) Shingen válasza sznoopy1977 (#45007) üzenetére


Shingen
addikt

:))

風林火山

(#45009) D.Dani válasza sznoopy1977 (#45007) üzenetére


D.Dani
tag

Fekete fekete? Plazma?! Vagy ha pínz nem számít, akkor esetleg OLED?! :D

[ Szerkesztve ]

(#45010) #94529552 válasza D.Dani (#45000) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jól sejtem, hogy analóg tv adást nézel?

(#45011) brobert1


brobert1
tag

üdv!
szeretnék a gyors menübe csatorna hangolást csinálni de PIN kodot kér , mi a teendőm ?
köszönöm ( LB 650V) :W

[ Szerkesztve ]

(#45012) D.Dani válasza #94529552 (#45010) üzenetére


D.Dani
tag

Talált süllyedt. Kábeles. De bejön a free DVB-T SD / HD is :)

[ Szerkesztve ]

(#45013) huncutka1029 válasza brobert1 (#45011) üzenetére


huncutka1029
addikt

0000 ezt írd be

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#45014) brobert1 válasza huncutka1029 (#45013) üzenetére


brobert1
tag

köszönöm szépen ! meg kell küzdenem a kezeléssel
még egyszer köszönöm

(#45015) Oxigénes


Oxigénes
újonc

Sziasztok ! A mai délutánom a digi smart kam-ra áldoztam, minden bejött vagy 850 csatorna de a szolgáltatónál előfizetett csak kódoltan, 25-ös hibakódot ír ki ,nincs párosítva a smartkártya? Már a 3. frissítést küldik rá és az ügyfélszolgálatos azt mondta, még vagy 1 órát várjak. Most nézem a "Kódolt" feliratot mint :C képernyővédőt , nagyon izgalmas. Ha esetleg valami csoda folytán végre lenne adásom, valaki esetleg tudna segíteni pl. egy csatornalistával amit rátölthetek a tv-re? :R

47LB671V

(#45016) Watt25 válasza direwolf (#44998) üzenetére


Watt25
veterán

Mondjuk ez szolgáltató függő lehet, de ha mondjuk analógban is az agyontömörített digitális jelet adják, egy D/A átalakítás után, akkor ugye megkapod mind a digitális, mind az analóg adás negatív tulajdonságait. (Márpedig szerintem minden szolgáltató ezt csinálja, nem fogja sehonnan sem beszerezni a "sértetlen" analóg forrást.) Tehát az analóg adás semmiképpen sem lehet jó választás.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#45017) Dave567 válasza makoss (#44972) üzenetére


Dave567
addikt

Én úgy értettem UTP kábellel akartad össze kötni a TV-t.
Aztán most olvastam, hogy nem akarsz hosszú kábellal cseszekedni, pedig szerintem jobban járnál, vagy veszel egy HDD-t és azt viszed ide oda, vagy egy hosszú UTP kábellal meg oldod.
És milyen filmeket szeretnél nézni?

(#45018) Watt25 válasza D.Dani (#45000) üzenetére


Watt25
veterán

Amit írtam úgy értettem, hogy az analóg kábeltv-n vett SD tv adásnál nem látom lényegesen jobbnak a a digitálisan vett (mindegy, hogy DVB-T vagy DVB-C) de szintén SD felbontású tv adás képét.
Rohadtul nem mindegy, hogy DVB-T, vagy DVB-C, ugyanis a kábelszolgáltatók nem szoktak spórolni a sávszélességgel. Úgyhogy nagyjából elhiszem a dolgot, ha a MindigTV-hez hasonlítod az analógot (bár szerintem az is jobban mutat egy LCD tévén), de hogy egy átlagos DVB-C adás sokkal jobb, mint bármelyik analóg, a tuti! (Plazma tévén lehet, nem jön ki annyira a különbség, de LCD-n óriási a különbség a DVB-C javára. Ha ezt nem látod, akkor nem valami jó a szemed. (Esetleg valami extra ócska DVB-C szolgáltatód van.))

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#45019) MR!! válasza Arthuro_Adam (#37431) üzenetére


MR!!
aktív tag

Hali !

Nekem 42LA620S-em van UPC MediaCard-al és tökéletesen működik a guide:

miszter

(#45020) bprubin


bprubin
tag

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt állok.
Mindenképpen 55"-ba gondolkodok.
Két kiszemeltem van az lb870v és az ub850v.
Ti melyiket ajánlanátok a kettő közül,illetve ebben a kategóriában?
Előre is köszönöm a segítséget és a tanácsokat is.

[ Szerkesztve ]

(#45021) MR!!


MR!!
aktív tag

Egy kis érdekesség -> 42LB650 és 42LB670 belső

[/LB650 vs LB670][/L]

[/SoC][/L] [L:/dl/upc/2014-10/20/24592_tgoys3qpiusaaajx_lb650-1.jpg](IMG:/dl/upc/2014-10/20/24592_tgoys3qpiusaaajx_lb650-1.thumb.jpg)[/LB650][/L]

[ Szerkesztve ]

miszter

(#45022) makoss válasza Dave567 (#45017) üzenetére


makoss
addikt

Szia!

Jelen pillanatban akár 3 féleképp nézhetnék filmet, külső vinyóról, médialejátszó, illetve Serviio, vagy most már König HDMI Extenderrel, és igen ehhez kell a 2×14 méter UTP kábel, jelen esetben CAT6-os.
De itt nem az volt a cél!
A cél itt az volt, hogy mint monitorként tudjam használni az LG 42 LA 620S Led tévénket, Extender közbeiktatásával :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#45023) parkr válasza MR!! (#45021) üzenetére


parkr
őstag

az alsó képen mi van?

(#45024) MR!! válasza parkr (#45023) üzenetére


MR!!
aktív tag

1.: rezgés csökkentő, szigetelő anyag (a panel másik oldalán is a fő proci alatt - szivacsos puha anyag - )

2.: ragasztóval rögzítik az alaplaphoz

3.: hűtőborda (kerámia - csak LB65 -től felfelé - ez alatti modelleknél nincs 2014-től)

4.: fő processzor

5.: DDR

miszter

(#45025) Shingen válasza MR!! (#45024) üzenetére


Shingen
addikt

Nagyon komoly!
Köszi a képeket! :DD

風林火山

(#45026) MR!! válasza Shingen (#45025) üzenetére


MR!!
aktív tag

Szívesen, gondoltam lesz akit érdekel :)

miszter

(#45027) Zirowe válasza MR!! (#45026) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Csak szerintem érdekes a 2es és a 3as pont? :S

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#45028) parkr válasza MR!! (#45024) üzenetére


parkr
őstag

Köszi!
a ragasztó az nem feltétlenül rossz dolog, az a fajta az elég erős/kemény tud lenni

(#45029) MR!! válasza Zirowe (#45027) üzenetére


MR!!
aktív tag

Arra gondolsz, hogy

2.: ragasztóval rögzítik az alaplaphoz -> nem valami dizájnos, de szerintem így volt a legegyszerűbb és takarékosabb megoldani.

Korábban fém hűtőbordát alkalmaztak és itt közvetlenül ráragasztották a procira. Mivel áttértek kerámiára (anyagi okokból és a hűtéshez elég ez az anyag is és a hőt is vélhetően simán átadja a proci a kerámi hűtőnek) így oldották meg a rögzítést. (azt nem tudom, hogy a procihoz is ragasztva van e, vagy csak ennyi tartja össze az egészet)

3.: kerámia hűtőborda LB65 től felfelé... LB65-től M14 es SoC van benne, erősebb proci jobban melegszik, ettől lefele meg már nem is használnak hűtőbordát...

Inkább ami sajnálatos, hogy a panelok a TV közepén helyezkednek el, így aki pl falra szereli, nemvagy csak nehezen fér hozzá az USB bemenetekhez ...

Ennek amúgy gazdasági okai vannak főleg. Kevesebb kábelre van szükség a TV-n belül összekötni a panelokat.

*az utolsó képet [cicur99] vettem kölcsön

miszter

(#45030) Dave567 válasza makoss (#45022) üzenetére


Dave567
addikt

Így már világos, sajnos ebben nem tudok segíteni, miért fontos neked, hogy kint legyen az asztal a TV-n, mármint a PC asztala? :)

(#45031) makoss válasza Dave567 (#45030) üzenetére


makoss
addikt

Akkor épp azt a képet mutatta.
Lényegében minden nagyobb, élvezetesebb lehet rajta, Led tévén gépezni :K
Egyébként épp az elöbb néztem bele, már kapizsgálom mi volt/lehetett a probléma, a vezeték szerintem jó, (bár nincs műszerem amivel letesztelhetném)
A kábeleket tegnap elhelyeztem végső helyükre, ma meg csak annyit csináltam, bekapcsoltam a Led tévét, meg a PC-t és a WIN+P billentyűkombinációval át kell álni "másolás"-ra, és kop kop megy ;)

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#45032) pit stop válasza Manka76 (#44970) üzenetére


pit stop
addikt

Köszönöm szépen a segítséget!
Gyanakodtam valami hasonlóra, mert wifi jelmérővel megnéztem, és ugyan gyenge de állandó jel van. Böngészőből is pl. youtube bejön, de nyilván lassan.
LG Smart részének így akkor nagyon sok értelme van...
És még azt mondták, hogy legyen inkább LG, mert Smart-ban jobb, mint pl. Sony, ha képben nem is biztos.

(#44980) szabferi : Egyetértek azzal, hogyha ez nem tetszik, akkor egyik LG sem fog. Én üzletben vettem ezt észre másik tv-k mellett a sarkoknál. Hiába magyaráztam családtagoknak...
Otthon már nem annyira zavaró (mondjuk, úgy hogy jól láttam már néha észreveszem), de másik tv mellett igen.

(#45029) MR!!: Aki kitalálta ezt a panelt a tv közepére, az jó hülye volt, az fix.
Nekünk szekrények között van, csak tv képernyő lóg ki - meg hátra van neki szellőzés; de mögé nem férek be csak ha elmozgatom tv-t. Így ha bármit csatlakoztatni akarok, akkor mozgathatom - azzal a rizikóval hogy rossz mozdulattal leesik :(

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#45033) Zirowe válasza MR!! (#45029) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem a dizájn miatt, hanem tartóssági szempontok, vagy tévedek?
Illetve az, hogy alatta lb65 alatt semmi nincs rajta, pedig azért ott is tud melegedni, vmi kéne rá.

Inkább az a siralmas, hogy ennyi digitális tunerrel telepakolják a tvt, de két ci foglalatot már nem tudnak belerakni. :(((

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#45034) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Azért rakták beljebb, hogy semmilyen csatlakoztatott eszköz ne lógjon ki a tv oldalánál.
Kolléga, neked pedig usb hosszabító kábelt ajánlok, így nem kell mindig mozgatni a tv-t.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#45035) pit stop válasza Zsmester89 (#45034) üzenetére


pit stop
addikt

De változó melyik csatlakozóra van szükségem (kedves Telekom variál) - de majd beállnak dolgok, és nem tervezem sűrűn mozgatni. A tippért köszönet.
Nem kellene teljesen a szélére rakni - ebből a szemszögből nézve igazad van, de a kettő közötti megoldást mégis jobban tartanám, de lehet egyedi a nézőpontom :)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#45036) Zirowe válasza Zsmester89 (#45034) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Az lenne a legoptimálisabb, ha a csatlakozók lefele néznének és nem oldalra, vagy hátra, mint régen.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#45037) Shingen válasza MR!! (#45029) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi a képeket ismét! :)

" Kevesebb kábelre van szükség a TV-n belül összekötni a panelokat. "

Ez azért nagyon gáz mit spórolnak a kábelen mintha olyan sokba kerülne nagy tételbe :F
Így is szépen megkérik a Tv árát. :(((

és tényleg aki falra szereli az meg szív vele rendesen. Hihetetlen.

風林火山

(#45038) Shingen válasza Zsmester89 (#45034) üzenetére


Shingen
addikt

És a HDMI portok :D
Ahhoz is mind hosszabbítót :N

風林火山

(#45039) OldMike


OldMike
őstag

Kedves LB tulajok!

Segítettem egy rokonomnak a ma vett 42LB650v tévéjét beüzemelni. Az én ismereteim az LM sorozatra vonatkoznak, a WebOS merőben új számomra. Három kérdésem lenne (lehet hogy csak egyelőre?):

= az LM-nél van olyan, hogy USB eszköz kiadás, az LB-nél ilyet nem találtam, azt írták hogy az USB eszköz kivétele előtt ki kell kapcsolni a tévét, valóban így van?

= az LM-nél a YouTube-ot böngészőből is meg lehet nyitni (nem csak az alkalmazásból), és olyankor a PC-n megszokot YT jelenik meg. Az LB-nél a böngészőbe beírt www.youtube.com esetén is rögtön a tévé alkalmásba kerülünk. A hagyományos YT-t nem lehet elérni?

= Olvastam hogy a WebOS kártyákat tetszés szerint lehet átrendezni. Még csak a hagyományos távirányító van, ezzel hogyan lehetne az átrendezést megcsinálni?

Sajnos a tévén lévő útmutatót még nem tudtuk áttanulmányozni, annak a letölthető PDF változatát nem találom az LG Támogatás részében (az LM-hez volt ilyen, annak idején sok hasznát vettem).

Köszönöm

42LM660S

(#45040) LucasGrant válasza OldMike (#45039) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Frissíteni kell az sw-t és utána rendesen a desktop mód jön már be a böngésző/youtube helyzetnél, ez csak az elején volt probléma.

(#45041) OldMike válasza LucasGrant (#45040) üzenetére


OldMike
őstag

Az LG honlapon a 04.30.16 verzió van, ezt használja már valaki?

42LM660S

(#45042) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Lehet nem ide való téma, de kicsit kiakasztott a dolog, és itt talán kiírhatom magamból.

Javítsatok ki, de nem arra való az EPG, hogy egy mozdulattal rögzíteni is tudjam a műsort.. ráadásul jelet kapok kezdésre és végére, ha netán csúszna a dolog?

Hétfőn szerettem volna rögzíteni a TV2-n a Transformers 3-at.
LG-LA620 beállítva.
Reggelre azzal szembesültem, hogy a film elejéről kb 10-perc, és a végéről, kb 10-15 perc lemaradt..
Ha ez nem egy országos csatornán lenne, még lehet nem is morognék.
Egyébként nem először fordul ez elő. Legutóbb az RTL-n néztem egy műsort, amit elindítottam, mert nem volt időm végignézni azzal a kéréssel, hogy a műsor végén állítsa le a felvételt. Ezzel szemben ennek is lemaradt a vége.
Így hogyan lehet megbízni az EPG-ben? Vagy nem jól gondolkodok?
Lehet, hogy nálam van a hiba (beállítás vagy etc).

(#45043) huncutka1029 válasza _Dumber_ (#45042) üzenetére


huncutka1029
addikt

sajna ez valós probléma, a sok sz@r reklám miatt mindig csúszik a műsor.
Egy orvosság van, az ütemezési beállítás.
Műsor kezdés elé 10 perccel és a vége után 15-tel állítom a felvételt, így nincs kínos meglepi ;)

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#45044) _Dumber_ válasza huncutka1029 (#45043) üzenetére


_Dumber_
őstag

A csúszást megszokná az ember.. de:
Hamarabb kezdeni?? Hááát...
Valamint az előtt lekapcsolni, hogy a"vége" szignál megérkezzen...
Nem megy a fejembe..

(#45045) parkr válasza _Dumber_ (#45042) üzenetére


parkr
őstag

nem arra való, a műsort nézheted meg rajta, ezért az a neve.
a felvétel legfeljebb extra, gondolom el voltak csúszva az időpontok.

amúgy kicsit fura nekem ez a felvevősdi, én azt hittem mindenki letölti az ilyesmiket

(#45046) _Dumber_ válasza parkr (#45045) üzenetére


_Dumber_
őstag

Akkor ezt rosszul tudtam..

(#45047) zsenike23


zsenike23
csendes tag

Sziasztok,

Adott egy új LB650V típusú készülék, melyen flottul működik, hogy a tv látja a számítógépem lévő,adott mappába behúzott filmjeit. Ugyanezt szeretném megtenni, csak egy LM620S-n..
A tv látja a gépet, viszont a gépen, nem találom, azt a mappát, amibe bekéne húznom a filmeket.. a tv nem lát semmilyen videót..

Kérlek segítsetek, előre is köszönöm :)

(#45048) D.Dani válasza OldMike (#45041) üzenetére


D.Dani
tag

Én is használom, működik, de - mások szerint is - lassabb, mint az előző verzió. És van benne egy kis fordítási hiba, az "igen"/"be" helyett "jpDo" jelenik meg.

(#45049) Tybike81


Tybike81
őstag

Hogy tudom megoldani hogy wifin keresztül lássam a Pc-n egy adott mappa tartalmát?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#45050) makoss válasza Tybike81 (#45049) üzenetére


makoss
addikt

Serviio

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.