Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) OldMike válasza makoss (#35994) üzenetére


OldMike
őstag

Szia!

Én itt leírtam az első próbálkozásomat, lényegében megegyezik a Gicz kolléga által javasolttal, de nem kellett az m2ts-t átnevezni, mert azt simán lejátssza a tévé.

[link]

Nem ismerem a serviio megosztási rendszerét, én a Nero MediaHome4 Essentials-t használom. Annyit hozzátennék, hogy először a teljes STREAM mappát megosztottam (rengeteg nagyméretű m2ts fájl volt benne, meg egy külön mappában ugyanennyi más kiterjesztésű [elfelejtettem hogy mi] is), ezt a tévé próbálta töltögetni egy darabig, aztán leállt a betöltés. Ezután másoltam ki a legnagyobb fájlt egy külön mappába, és azt osztottam meg. Az eredmény a linken látható.

A bitráta majdnem 17 Mbps, a fájl meg 16 GB, ez simán átment. Szerintem azoknak van igazuk, akik szerint az ISO-hoz venni kell médialejátszót, anélkül meg marad az MKV.

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#36002) makoss válasza bandi0000 (#35995) üzenetére


makoss
addikt

Szerintem tuti a Serviio a ludas mert nem kezeli a BD25 filmet számomra érthetetlen mód, a külső a tévére kötött médialejátszó meg a kicsomagoltat és az Iso fájlt is szépen viszi :F :K
Remélem jön valaki aki tud tippet :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#36003) sbalu1 válasza Zirowe (#35997) üzenetére


sbalu1
senior tag

Nálam a 04.22.11-es firmware-rel megy a fuso az LA620S-emen, de minek?Akadozó baromi lassú menűrendszere van és az utóbbi időben már csak főleg fizetős prémium tartalmak vannak rajta a korábbi ingyenesek helyett.

(#36004) zoltannn75


zoltannn75
csendes tag

Azt meg tudja nekem mondani van jelentősége mit mibe dugok a 620S a tévé oldalán lévő 3 darab HDMI bemenet közzül? (3 féle mengevezése van: HDMI IN1 (ARC), HDMI IN2, HDMI IN3 (MHL)
Lehet én vagyok muja de nem nagyon foglalkoztatott eddig mit mibe dugok, például UPC beltérit melyikbe, illetve asztali médialejátszót melyikbe?
A tévé menüje szerint csak simán van feltüntetve: HDMI1, HDMI2, HDMI3 :F

(#36005) dr.bubo válasza zoltannn75 (#36004) üzenetére


dr.bubo
őstag

HDMI 1 (ARC): támogatja az ARC-t ((Visszatérő audio csatorna ARC), házimozi erősítőt szokás rákötni, mert az ARC-al kilehet a tv hangját rakni az erősítőre.
HDMI MHL: mobil eszközt lehet rá kötni MHL

Bármelyikre rákötheted a STB-t, média playert.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#36006) menyoronc válasza dr.bubo (#36005) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Persze csak akkor lehet a hangot kirakni hdmi-n ha hazimozi hdmi csatija is támogatja az arc-t. Pl nálam nem:-( így muszáj voltam optikai kábellel megoldani.

Üdv: Gábor

(#36007) OldAkita válasza dr.bubo (#36005) üzenetére


OldAkita
aktív tag

LG ügyfélszolgálata erre a kérdésre így felelt: "Mi az ARC-be dugnánk a set top boxot"

(#36008) dr.bubo válasza OldAkita (#36007) üzenetére


dr.bubo
őstag

Oda is lehet, ha nem használsz házimozi erősítőt, ami támogatja az ARC-ot(Menyoronc kedvéért) ;] :)
Nekem a 2 HDMI-be van a STB kötve.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#36009) menyoronc válasza dr.bubo (#36008) üzenetére


menyoronc
aktív tag

:DDD :P

Üdv: Gábor

(#36010) sebifater


sebifater
csendes tag

Sziasztok!van egy 42 ln5400 tv.ha usbről játszok le media filet a hang csak a saját hangszóróján jelenik meg.erősítöre nem tudom rákötni.lg szerint nincs rá megoldás.tudna valaki segíteni megoldani a problémát?kössz!

(#36011) dr.bubo válasza sebifater (#36010) üzenetére


dr.bubo
őstag

Van a TV-n optikai kimenet, azt kösd az erősítőre. :) Lásd Menyoronc ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#36012) sebifater válasza dr.bubo (#36011) üzenetére


sebifater
csendes tag

Ha dtv t nézek akkor annak a hangja kijön a scarton arra van kötve az erösitő. az usb media lejatszással van gond annak nincs hangja a scarton.lg support válasza hogy a tv letilt minden kimenetet ilyenkor.optika scart nem megy szerintük.optikát és hdmit nem tudom kipróbálni analóg az erösítőm. Ha valamelyik menne vennék negfelelő konvertert.

(#36013) Zirowe válasza sbalu1 (#36003) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Azert ha mar ott van, hadd menjen legalabb egyszer, legalabb az egyik keszulekemen. :U

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#36014) menyoronc válasza dr.bubo (#36011) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Persze csak abban az esetben ha az erősítőn is van optikai bemenet ;] :DD

Üdv: Gábor

(#36015) dr.bubo válasza menyoronc (#36014) üzenetére


dr.bubo
őstag

Te most minden hozzászólásomba belefogsz kötni? :F :DDD

sebifater: Nem tudsz senkitől kölcsön kérni egy konvertert, estleg megpróbálni egy üzletből kölcsönkérni kipróbálásra. Másik lehetőség újabb erősítő vásárlása, amin van optikai bemenet vagy HDMI ARC támogatással. (TV-d nem támogatja), akkor új TV is kell. :K

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#36016) menyoronc válasza dr.bubo (#36015) üzenetére


menyoronc
aktív tag

;] Befejeztem a viccölést

Üdv: Gábor

(#36017) sixpak válasza menyoronc (#36006) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nálam a tévébe csak egy megy:

Az erősítő ossza el őket:

Viszont így is kellett egy optikai kábel, mivel a külső hdd-ből csak így tudok többcsatornás hangot kicsikarni. :K

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#36018) farkas-j válasza dr.bubo (#36011) üzenetére


farkas-j
őstag

Az LN5400-et nem ismerem. Az LA660-nál a kimenetet át kel állítani optikára vagy optika/HDMI ARC-ra, mert ezeken minden üzemmódban kijön a hang. Én ezt rendeltem, de még nem érkezett meg. Talán neked is jó lenne, ha úgy működik az LN mint az LA.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#36019) dr.bubo válasza farkas-j (#36018) üzenetére


dr.bubo
őstag

Kösz, de nem nekem kell, hanem sebifater-nek :K
Nekem 42LA620S van, működik rendesen az ARC, hálózaton keresztül és usb lejátszás esetén is. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#36020) farkas-j válasza dr.bubo (#36019) üzenetére


farkas-j
őstag

Bocs :B

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#36021) MR!! válasza Rainee (#35921) üzenetére


MR!!
aktív tag

Szia !

Nálam most egy 42LA620S van. Szintén tv nézés közben zavaróan "felgyorsult-lelassult" a kép mozgása.

Először Képüzemmód - Játékgép -re állításával oldottam meg, de ekkor elég zajos volt a kép. Ezért a Normál üzemmód állítgatása közben találtam meg én is a TruMotion-t és a Valósághű Mozi menüt, ezeket kikapcsolva nekem megszünt a jelenség.

[ Szerkesztve ]

miszter

(#36022) Mályki


Mályki
aktív tag

Sziasztok!

50LA660 tipusnal ha a modem a tv mellett van erdemes osszekotni kabellel?vagy az letiltja a wifit?telefonos alkalmazasok miatt kerdem. Vagy nem tv eifijevel kommunikal a telom?!?a routerevel? Segitsetek lecci.kossz :)

K.M.

(#36023) sixpak válasza Mályki (#36022) üzenetére


sixpak
nagyúr

Hi. Összekötheted, akkor is működni fog a telefonos app.
Ha egy hálózaton van.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#36024) Shingen válasza MR!! (#36021) üzenetére


Shingen
addikt

Hali!

Ha megtennéd írhatnál egy pár sort a TV-ről, mert többen is ilyet szeretnének venni, itt a forumon.
Saját tapasztalatok?
Mennyire figyelhető meg a felhősödés?
Pixelhiba?
Tükröződő képernyő?
200 Hz megfelelő-e?
Stb.

Köszi

風林火山

(#36025) sebifater válasza farkas-j (#36018) üzenetére


sebifater
csendes tag

Szia!
Reggel nem bírtam ki gyorsan kipróbáltam munkában menet előtt. Nálam is be lehet állítani, hogy optikára menjen a hang. Usb lejátszás közben próbáltam hangot állítani de nem engedte, kirakta a kis hangfal ikont. :DD ebből arra következtetek, hogy az optikán van a hang látszik is a csatlakozón!!! :C
Én is ilyet néztem szerintem nekem is megy ma ebayre a rendelés!!!
Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#36026) sebifater válasza sebifater (#36025) üzenetére


sebifater
csendes tag

Ja és ha menni fog akkor biztosan írok pár sort az LG supportnak :W

(#36027) MR!! válasza Shingen (#36024) üzenetére


MR!!
aktív tag

Hétfőig marad nálam a tv. Tesztelés, próba alatt van itt. Jövőhéten tudok majd írni róla pontosabban nálam, hogy muzsikált a készülék.

Eddig elég meggyőző. Nekem régebbi Samsung LE32 van (aszem 2006-os) . Hozzá képest ég és föld a különbség.

De a plazmánkhoz képset is jobbnak bizonyul (50PS3000).

Amúgy a kereteinél látok pici felhősödést, de nem olyan zavaró mértékben. kb 60-80 cm-ről nézem, mivel monitorként használom.

Negatívum egyenlőre pl a távirányító (AN-MR400G) Magic amit nem tudtam hozzá párosítani. Gombjaira reagál, egérmutatót nem vezérli.

Egyéb panasz: állítólag nagyobb youtube filmeknél belassul beszaggat.

miszter

(#36028) LucasGrant válasza MR!! (#36027) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Hello, ha jól látom ez egy LA620S ugye ? A szürke színü magicet nem fogod tudni hozzápárosítani, amíg ahhoz nem veszel gyári bluetooth adaptert. A rendes AN-MR400 at, a fekete színüt adapterrel adják. A gombokra azért reagál mert azok infrán vannak. Ha meg benne van az adapter és hozzá akarod párosítani, akkor az meg úgy néz ki, hogy back+smart gomb 10secig nyomni utánna meg Ok.

(#36029) Szoke1982 válasza Zirowe (#35997) üzenetére


Szoke1982
aktív tag

Hu mekkora kamu el ne hidd, 660 -on a menü szaggat ,lassú mint állat. Tiszta idegölö az egész.Az igaz megy, de , hogy ? pff rendesek.

(#36030) Zirowe válasza Szoke1982 (#36029) üzenetére


Zirowe
nagyúr

De még ez is jobb állapot, mint a konstans betöltő kijelző a nyamvadt tulipánokkal. :D

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#36031) Tamás34


Tamás34
senior tag

Sziasztok!

Ha filmet szeretnék nézni, de nem akarok a kábelekkel vesződni, akkor szerintetek elég ha TV usb-re rákok egy 16GB pendrivot? Persze full hd-ban! 3D filmek is mennének így? Külső vinyót nem akarok venni, mert nem vagyok nagy film néző!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#36032) Watt25 válasza Tamás34 (#36031) üzenetére


Watt25
veterán

A gond csak annyi lehet, hogy egy jó minőségű FullHD film általában nagyobb 16GB-nál.
Egyébként más gond nem lehet.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#36033) Tamás34 válasza Watt25 (#36032) üzenetére


Tamás34
senior tag

Akkor veszek 32GB-sat! Köszi!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#36034) Gicz válasza Tamás34 (#36033) üzenetére


Gicz
addikt

ezáltal lemondasz a 24p lejátszásról. a belső mindent 60hz-en nyomat.

(#36035) Tamás34 válasza Gicz (#36034) üzenetére


Tamás34
senior tag

Ezt kifejtenéd bővebben, mert nem vagyok otthon ebben a témában! Köszi!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#36036) Gicz válasza Tamás34 (#36035) üzenetére


Gicz
addikt

használsz lejátszás közben trumotiont? vagy offon van?

(#36037) Tamás34 válasza Gicz (#36036) üzenetére


Tamás34
senior tag

Használok! Sima beállításon van!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#36038) Gicz válasza Tamás34 (#36037) üzenetére


Gicz
addikt

akkor tökmind1, az eleve elcseszi a 24p-t.

(#36039) Tamás34 válasza Gicz (#36038) üzenetére


Tamás34
senior tag

Muszáj, mert nélküle nem folyamatos a kép lejátszása!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#36040) Gicz válasza Tamás34 (#36039) üzenetére


Gicz
addikt

hát különbözőek vagyunk, szerintem nagyon ronda folyamatosan. mint valami brazil szappanopera. az nem a forrás. szerintem a forráshűség az elsődleges.

(#36041) Warter


Warter
őstag

Valaki meg tudja nekem mondani, hogy miben van különbség az LG 60LA740S és LG 60LA620S között? A vékony kereten, a beépített hangszórón és néhány csatlakozón kívül. :)

[ Szerkesztve ]

(#36042) #16729600 válasza Warter (#36041) üzenetére


#16729600
törölt tag

Talán az 50hz vs.200Hz es panelben ( bár ennek a pontos ismerete a világegyetem legnagyobb talányai közé tartozik ) :) Minden forrás másra esküszik az MCI értékek alapján.

[ Szerkesztve ]

(#36043) Warter válasza #16729600 (#36042) üzenetére


Warter
őstag

Az egyik oldalon, mind2 tvhez 800MHz MCI-t látok. A fene érti ezt. Képminőségben mekkora lehet vajon a különbség?

(#36044) Gicz válasza #16729600 (#36042) üzenetére


Gicz
addikt

még milyen jó h van az FPD benchmark disc, amivel tökéletesen kimutatható a különbség, és nem kell a marketingre hagyatkozni. :K

(#36045) tisti1965 válasza Gicz (#36044) üzenetére


tisti1965
aktív tag

És ez a 32LA620S esetében mit mutat?

ilyen vásárlásán gondolkodom,de előtte olvasgatom a fórumokat

köszi

Lumia 930,Honor8, Hunor 9 lite, Samsung A71

(#36046) yodamester10 válasza Gicz (#36044) üzenetére


yodamester10
őstag

És hol található ez a progi,mert a Google barátom nem tudja :N

(#36047) jezsu1998


jezsu1998
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném kérdezni hogy a lg 42 la620 vagy a 42 la640 között a direct ledet (620) és az edge ledet (640) leszámítva mi a különbség? Melyik technológia a jobb? A tv vastagsága nem számít nekem. Ezeknek kb mekkora az input lagja? És találtam kétféle infót a 620-hoz kapcsolódóan az okostelefon távirányítással kapcsolatban egyik helyen azt írják lehet, a másikon azt hogy nem. Ti hogy tudjátok?
Egyébként PS3-hoz használnám a TV-t.
Ti melyiket ajánljátok?
Kösz a válaszokat! :D :)

[ Szerkesztve ]

(#36048) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Tudnátok segíteni abban az Lg tv-n hogyan lehet a DLNA beüzemelni?
Milyen programot használtok?
Esetleg leírás a beállításhoz, akár itt a forumon leírta vki?

Köszi

風林火山

(#36049) 4kézláb


4kézláb
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Olvasgatom ezt a klassz fórumot és eldöntöttem LG42LA660s-t veszek. Csak egy dilemmám van főleg a garancia miatt, hogy az 'ósön'-ben vegyem most akciósan 179900-ért vagy egy webáruházban 167900-ért? A jótanácsokat esetleg webáruház ajánlásokat előre is köszönöm.

(#36050) huncutka1029 válasza Shingen (#36048) üzenetére


huncutka1029
addikt

Áh, itt még soha senki nem hozta fel a témát ;] ;] ;]

Kereső használatával minden kérdésefre kapsz választ.
DLNA lejátszáshoz kell Egy Pc, vag NAS, kell egy DLNA kliens progi, pl: serviio, universalmediaserver, nero home mediaserver, xbmc, stb.
Kell még egy router is, ami egy közös hálóra fűzi a tv-t ésa pc/nas kombót.
Ezután a szeerver kliensben meg kell osztani a kívánt tartalmat, majd, el kell indítani
Ezután a tv-n a bemenetek között megjelenik a DLNA opció, kiválasztod, majd betallózod a kívánt fájlt, és lejátszod. :B ;)

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.