Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) bylow válasza PLaci58 (#2246) üzenetére


bylow
aktív tag

A True Motion-ra még nem jöttem rá hogy mikor van értelme használni, de az biztos hogy nállam ki kell kapcsolni ha USB-n, HDMI-n nézek filmet, mert ha be van kapcsolva, akkor lassú a kép.
Ezt már feljebb tárgyaltuk: lassú képre hívatkoztam és indönkénti felpörgésre.
Nem tom mi értelme van így ennek a funkciónak!

ByLow #

(#2252) huncutka1029


huncutka1029
addikt

DLNA hálózati probléma megoldva, net és számítógépes hozzáférés hibátlan és stabil, köszi a segítséget. :C :Y
Volt egy hibás Lan kábelem, és a routeren hozzá kellett rendelni a TV portját a gépéhez.

Azt tudja valaki flash player frissítési lehetőség van e LW 5500 ra, hogy a videa, és egyéb oldalak megjeleníthetőek legyenek?

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#2253) a1connect


a1connect
csendes tag

Néhány hete szó volt itt a fórumon 3D LG demó videók letöltéséről. (ha jól emlékszem BloodRay kolléga jóvoltából)
Tudna valaki letöltési linket adni?

(#2254) PLaci58 válasza zzola (#2249) üzenetére


PLaci58
őstag

Köszi. Ott van a képernyőn, de másfél hónap alatt még nem olvastam el 1x sem :D
21-es szoft van rajta, úgyhogy holnap frissítés leszen.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2255) espat válasza a1connect (#2253) üzenetére


espat
tag

1583 és 1584-es hsz.....

Ha nem akarsz visszakeresni ,itt a link a torrent fájlra még egyszer (1,2 GB a teljes fájl mérete).

(#2256) sz_gabor válasza a1connect (#2253) üzenetére


sz_gabor
tag

Ha valakit érdekel a LG Demo Disc 3D (2011) 3.5GB 33 perces verzió írjon privát üzenetet.5 tárhelyen (UploadStation, FILESONIC, WUPLOAD ,EASYSHARE , FileFactory) is fenn van.Nem saját feltöltés ezért nem teszem ki a fórumba.

(#2257) RockCNC


RockCNC
senior tag

Sziasztok!
Valahol biztos,hogy olvastam de nem találom már.
Mi a különbség az LG 42LW5590 és az LG 42LW5500 között,mert nézegetve az LG honlapján nem jöttem még rá.
Talán a 24p Real Cinema és az 24p Real Cinema (24p 5:5/2:2 Pull down mód)? De az mit jelent?

(#2258) sz_gabor válasza RockCNC (#2257) üzenetére


sz_gabor
tag

A LG 42LW5590 be van kapcsolva a DVR (felvétel)

(#2259) RockCNC válasza sz_gabor (#2258) üzenetére


RockCNC
senior tag

Köszönöm és az mi is pontosan?

(#2260) sz_gabor válasza RockCNC (#2259) üzenetére


sz_gabor
tag

Felvehetsz vele az USB-s merevlemezre.

(#2261) mizutani jun


mizutani jun
csendes tag

üdv.
filmekre,tvre,konzolra(ps3) és monitorra megfelel ez a készülék LG 47LV4500?
javaslatok,tapasztalatok?
köszi
üdv.

(#2262) a1connect válasza espat (#2255) üzenetére


a1connect
csendes tag

Köszönöm a linket! Ezt a fájt (3D_SxS_11lg_usp_cinema_3d_usp.tp) PC-n is le lehet játszani?

Egyenlőre nem lesz keret médaplayer-re, torrentről szednék le filmeket (2D, 3D). A DTS hangsávot el kell távolítani, vagy konvertálni DD-re, ez OK.
De mi a helyzet a H264 (x264) kódolású videóval?
Tudnátok bevált receptet ajánlani?

(#2263) espat válasza a1connect (#2262) üzenetére


espat
tag

1. Igen, le lehet játszani, de két képet fogsz látni egymás mellett (ha viszont van piros/zold vagy piros/kék szemuveged, akkor láthatod kozonséges PC monitoron is 3D-ben a megfelelo szoftverrel).

2. A kodekkel semmi baj, ez a lelke a nagyfelbontású videonak...

[ Szerkesztve ]

(#2264) rossitibi válasza kirkri (#2183) üzenetére


rossitibi
tag

Bevittem a tv-t,csere lesz! De mint írtam már nem kereste meg a csatornákat sem! Nagyon rendesek voltak,de szerintük lehet nálam van a gond,mármint a jelproblémával kapcsolatban!Mondtam hogy nem hiszem mert másnak is csinálja,erre azt mondták hogy lehet az új is ilyen lesz! Nem tudom mi a megoldás,mondtam nekik hogy jelezzék az lg-felé hátha valami frissítéssel kiküszöbölhető! Esetleg Ti is próbáljátok meg hátha találnak rá valamit,ha más nem is talán az Lg-nek jelzik több helyről hogy van ez a jelenség! Nem hiszem hogy az a normális,hogy rángatom ki be a kábeleket!
Viszont most nem tudom mi lesz,mert a saturnban már nincs,csak 5590, 570s (vagy 579 már nem is tudom) Állítólag 1 árban vannak,nem tudom melyiket válasszam! Szerintetek?

(#2265) majorgent


majorgent
tag

Valahol találni /magyar nyelvű/ tesztet neten ezekről? Gugliztam de nemigen jutottam eredményre.
Lg 42LV3400 és Lg 42LV4500 ??

(#2266) graphicman


graphicman
csendes tag

Halihó!
Szeptemberi LW5500 vásárlását elhalasztottam, a napokban veszem meg. Már van néhány SBS ill. TaB filmem. Kíváncsi lennék, ti honnan szerzitek be a 3D filmeket? Én nem torrent-ezek, nem rapid-ozok. Eddig elvoltam a filmcsere megoldással, kollégáimmal, ha pedig töltögetek, akkor FTP lehetőséggel egy-kétszáz forintért rengeteg filmet tudok leszedni. A gondom, hogy a 3D még nem elterjedt és ezekkel a bevált módszerekkel nem tudok hozzájutni 3D mkv filmekhez. :((( Találtam olyan illetőt, aki árusít 3D filmeket, de sokallom.

:)) Ha valakit érdekel 3D filmcsere Budapesten, az írjon privátban légyszi! :R

Ami még érdekelne: Mi a tapasztalatotok, mennyire működik a 2D – 3D átkonvertálás filmek esetében (lejátszóról, pc-ről)?

Próbálta már valaki a pc-ről a Stereoscopic Player programmal 2D-ről SBS-re átalakított és lejátszott filmeket LWxxxx tévén? Tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#2267) mjoy


mjoy
csendes tag

Sziasztok !
Megvan az LG tv .Nagyon szép a kép ,szinte megszolal.
A kép minősége kitünő,viszont a lejátszás közepes ....

Nem tud minden .mkv filet lejátszani ,kiirja hogy érvénytelen formátum .
Honnan lehet előre tudni egy .mkv fileről ,hogy a tv nem fogja játszani ?
Az .mk2ts fileket alapban nem is tudja .
Melyik konvertáló programmal lehetne átalakitani a fileket ?
Köszönöm .

(#2268) kirkri válasza rossitibi (#2264) üzenetére


kirkri
addikt

Köszi az infót!

Rákérdeztem a nejemre és azt mondta, hogy Ő is tapasztalta több alkalommal is, hogy nem talált jelet a TV a bekapcsolt lejátszótól függetlenül.

Mivel a TV-t felszereltem a falra, a talpat pedig elküldtem a szüleimhez 200km-re (kicsi ahhoz a lakás, hogy minden felesleges dolgot tároljak) így a következő hazautazásomig jegelve a reklamáció a bolt felé.

Igazság szerint itt fog kiderülni, hogy mit is ér a kalocsai cégnél (PC-Dream) hirdetett 2éves cseregarancia amit kifizettem nekik. Elvileg rögtön cserélniük kellene a TV-t egy újra... :U
Viszont nem produkálja minden alkalommal a hibát egyelőre, így nem lesz egyszerű bizonyítani.

Privát ment egy kérdéssel, előre is köszönöm a válaszod!

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#2269) NÓPARA válasza bylow (#2250) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Helló!

Köszi a segítséget! :R Szuperül működik a dolog :)

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#2270) a1connect válasza mjoy (#2267) üzenetére


a1connect
csendes tag

Próbáld meg a HandBrake programmal! (http://handbrake.fr)
Nekem egyszerűnek tűnik a használata, sajnos kipróbálni a TV-n még nem tudom.

(#2271) huncutka1029 válasza a1connect (#2253) üzenetére


huncutka1029
addikt

Hello,

itt találsz jópárat :

http://www.torrentcrazy.com/torrent/848095/lg-3d-demo-1080p-half-sbs-ac3.mkv
nem kell regisztrálni, nem vírusos stb, én is innen vettem le párat tesztelni a tv-t mielőtt megvettem.
Annyyi a gáz, hogy a TV-n egy deka hang nem jön ki, asszem DTS kódolás miatt.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#2272) a1connect válasza kirkri (#2268) üzenetére


a1connect
csendes tag

Egy film leírásánál ezt találtam:

DXVA kompatibilis
Profile: High level 4.1 a hw kompatibilitás érdekében (x264.exe)
a TaB miatt passzív szemüveges TV-ken (projektorokon) nem feleződik a függőleges felbontás
Működik/tesztelve LG 3d Cinema TV / USB port / Pendrive-ról
Elsődleges hang: Dolby Digital 5.1, AC3 640 kbps Magyar
Angol hang: DTS ( Profile: ES ) , 1510 kbps

Ez azt jelent, hogy ha nem DTS kódolású az elsődleges hang, akkor le
tudja játszani az LG TV USB HD-ről?

(#2273) Kroni1


Kroni1
veterán

Van valakinek egy fully 8 távirányítója kölcsönbe? Elmegyek érte és viszek igény szerinti ajándék csokit is.. :D

(#2274) doriath válasza a1connect (#2272) üzenetére


doriath
tag

De ha nem, akkor mkvmerge, természetesen GUI-val (ezeket linkelem), hogy windows alatt könnyebb legyen az ember élete, és kipepppálod hogy dts nem kell, remux, és viszi.
Én direkte medialejátszót használok, mert nekem kell az angol/német hang is.

[link]

(#2275) PLaci58 válasza a1connect (#2272) üzenetére


PLaci58
őstag

Le tudja játszani a DTS kódolást is csak nincs hang. Ha van benne másik hangsáv is és nem elsődleges, akkor át kell váltani lejátszás közben és simán megy a dolog.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2276) espat válasza doriath (#2274) üzenetére


espat
tag

MkvMerge helyett használd inkább a Popcorn audio convertert, az átkódolja a DTS hangot AC3-ra, így megmarad az eredeti (angol/német) hang is, és viszi a TV is...

(#2277) Kroni1


Kroni1
veterán

Beszéltem egy LG szervízes sráccal, aki szerint az 5 év gari csak azokra a TV-kre vonatkozik, melyekhez magyar garanciapapír azaz A6-os, képeslap méretű, és nem A5-os méretű jár.. Fura, mert amennyiben igy van akkor nem állja meg a helyét hogy csak az LG oldalon is kinyomtatható lapocska kell és a számla.. Ezek szerint érdemes olyan boltban venni ahol meg lehet nézni mielőtt átveszed.

Más:

42LW5590-et keresünk ismerősnek lehetőleg a legjobb áron, és normális Bp-i boltból! Tud valaki valami tuti tippet adni?

(#2278) graphicman válasza huncutka1029 (#2271) üzenetére


graphicman
csendes tag

Próbáltam leszedni, de állandóan regisztráltatni akar :-((

(#2279) pezo00


pezo00
tag

Sziasztok!

Routeren keresztül szeretném a gépet összekötni a TV-vel( 42LW5500). Wifi stick van TV-ben. Mi kell ahhoz hogy ez normálisan menjen?

(#2280) mizutani jun


mizutani jun
csendes tag

üdv.
néztem 107 cm és egy 119cm tv-t minden ugyanaz .
3-3,5m nézném.
ár különbség 50.000 Huf
megér 12cm-t?

(#2281) Kroni1 válasza mizutani jun (#2280) üzenetére


Kroni1
veterán

ha van annyid igen, ha nincs akkor nem! :D

(#2282) mizutani jun válasza Kroni1 (#2281) üzenetére


mizutani jun
csendes tag

Mi a fontosabb a képfrekvencia vagy a kontrasztarány?
ps3,tv,pc monitor,film ezekrer használnám.
köszi a választ.

(#2283) Kroni1 válasza mizutani jun (#2282) üzenetére


Kroni1
veterán

Jo ha 100Hz-es, a kontraszt meg szintugy fontos, de az ugyis jo mar ezekben a mai ledtvkben.

(#2284) BloodRay válasza Kroni1 (#2277) üzenetére


BloodRay
veterán

Könyörgök hagyjuk már ezeket a találgatásokat.
Párszor már leírtam, hogy hivatalos forgalmazóknál vett LW szériás készülékekre jár az 5 év gari. Tök mindegy, hogy miféle garanciapapírt adnak, hajtogatnak, rajzolnak ott, mert a számlán látszik a vásárlás helye, időpontja...

(#2282) mizutani jun -> Neked a válaszidő a fontos. A kontrasztarányt nem sok értelme van nézegetni.

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2285) tco99 válasza Kroni1 (#2277) üzenetére


tco99
csendes tag

Edigital.hu-t nem ajánlom. 5 év garis a tv, de a garancia nem vonatkozik arra, hogy egy 6centis karc van a tv káváján. Így hozták ki. 240ezer forintért...

(#2286) BloodRay válasza tco99 (#2285) üzenetére


BloodRay
veterán

3 napon belül akkor is cserekötelesek. Illetve ha neten rendelted akkor 8 napon belül.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2287) pezo00


pezo00
tag

Sziasztok!

Routeren keresztül szeretném a gépet összekötni a TV-vel( 42LW5500). Wifi stick van a TV-ben. Mi kell ahhoz hogy ez normálisan menjen?

(#2288) tco99 válasza BloodRay (#2286) üzenetére


tco99
csendes tag

Neten rendeltem, múlt hét kedden. Szombaton jelentettem be, azt mondták kifutottam a 3 napból. 8 nap le van valahol írva? Elvileg abból még mindig nem futottam ki. Megreklamálnám.

(#2289) BloodRay válasza tco99 (#2288) üzenetére


BloodRay
veterán

Persze, jogszabályban van rögzítve, hogy netes vásárlás esetén 8 napon bellül elállhatsz a vásárlástól. Nyugodtan hivatkozhatsz erre.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2290) tco99 válasza BloodRay (#2289) üzenetére


tco99
csendes tag

Le van írva a Edigital ÁFSZ-ben is, csak épp ott az áll - amit mondtak is telefonban - sérülésmentesen kell visszaküldeni, én meg pont a sérülés miatt akarom ezt tenni, mert amúgy a készülék jól működik.

(#2291) PLaci58 válasza BloodRay (#2289) üzenetére


PLaci58
őstag

Hivatkozni lehet, csak azt nehéz bizonyítani, hogy ki karcolta össze a TV-t.

A kalocsai cég korrektül kiszállítja és beüzemeli a készüléket, nem csak lehajítja az ajtód elé.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2292) VateRicsi válasza huncutka1029 (#2271) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Igaz, hogy nem én kérdeztem, de én is köszönöm a linket, most indítottam el az első letöltést. üdv: Ricsi

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#2293) BloodRay válasza tco99 (#2290) üzenetére


BloodRay
veterán

Mondjuk abban igazuk van, hogy neked ellenőrizned kellett volna a készüléket átvételkor. Azért egy kis erőszakoskodással, fenyegetéssel bepróbálkozhatsz(a főnöknél), ha biztos vagy benne, hogy nem nálad történt a sérülés. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2294) tco99 válasza PLaci58 (#2291) üzenetére


tco99
csendes tag

Beüzemelésről szó sem volt, a futár kihozta a dobozt, majd elhajtott. 8 egyforma csavarral kell rögzíteni a tv talpát, nekem hetet küldtek, meg egy teljesen különbözőt. A távkapcsoló, kézikönyv, stb, egy feltépett nejlonzacsiban volt, a Nero DVD nem volt olvasható. A TV-t bekapcsoltam, működött ennyi. 3 Napig nem is használtam utána. Szombaton levettem a káváról a fóliát, akkor kiderült karcos. Bejelentettem a hibát, elhajtottak.
Funkcióját betölti a tv, jól működik. Egyszerűen csak beszoptam, valszeg valami kiállított tv-t kaptam.
Ettől függetlenül extrem digital felejtős, befejeztem a vásárlást náluk.

(#2295) PLaci58 válasza tco99 (#2294) üzenetére


PLaci58
őstag

Sajnos vannak ilyen cégek és a házhoz szállítás csak arról szól, hogy kívülről tudod megvizsgálni a csomagolás sértetlenségét és azért nem küldheted vissza, hogy már valaki kibontotta. Szerintem a cégnek cserélnie kéne sűrű bocsánatkérések közben, de akkor, hogy szabadulna meg a mások által visszaküldött cuccoktól? :DDD
Ezért említettem azt a céget, mert ők kihozzák és be is üzemelik és csak utána kell fizetni, ha elégedett a vevő.

Amelyik boltban gyorsan kibontják neked a terméket, estleg már amikor hozza az eladó, az eleve gyanús. Én is ki tudom bontani és legalább látom, hogy eredeti volt-e a csomagolás. Ráadásul ha nem magának vásárol az ember, akkor magyarázkodhat, hogy a boltban kibontották. A boltok, főleg a mobil telefonos viszonteladók nem tudnak mit kezdeni a 3 napon belül visszavitt termékekkel. Az anyacég nem veszi vissza tőlük, csak ha bizonyítottan hibás. Mint tudjuk a kis hiba meg nálunk nem hiba :D
A csúcs eddig az volt, amikor a Vodához vittem javításra egy vadiúj modemtkártyát és az átvevő hölgy ráírta a papírokra, hogy karcos, használt :D 3 napon belül nem tudtam visszavinni, mert mentünk nyaralni (éppen azért vettem). Ahol vettem 1,5 héttel előtte, még javításra sem voltak hajlandóak átvenni.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2296) BloodRay válasza PLaci58 (#2295) üzenetére


BloodRay
veterán

Szerintem kiállított darab volt tco99 készüléke.
Sajnos amit a csomagolásról írtál sok helyen nem áll, mert a nagy cégek közül soknak áruátvételkor ki kell bontani a dobozokat(hogy ne üreseket/téglákat vegyenek át), így ebből semmit nem lehet leszűrni. Egyszerűen a készüléket kell rendesen átnézni, nincsen-e tele mikrokarcokkal.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2297) patyi81


patyi81
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Van egy Ps3-om és most tervezek venni egy 42LW5500 tv-t. A kérdésem az lenne, hogy a Ps3-at tudom-e média lejátszóként használni hdmi-vel összekötve a tv-n. Konkrétan hogy a 3D-s mkv fájlokat fogja –e tudni megjeleníteni akár ebben a már sokat emlegetett 5.1-es kódolásban is.

Köszi a válaszokat előre is.
Üdv

(#2298) Zanik


Zanik
addikt

Azt tudja-e valaki, hogy a Smart funkciókon túl van valami lényeges különbség a 42LV4500 és a 42LV5500 között, pl. panel szempontjából? Mert én megnéztem mindkettőt, de nem láttam radikális különbséget a képminőségben. Ráadásul ahogy utánaolvastam, bizonyos szempontokból (pl. képarányok száma) butább az 5500-ös.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#2299) drstupid válasza patyi81 (#2297) üzenetére


drstupid
tag

Ps3 elég szenvedősen játsza le a 3D-s mkvt, (szinte sehogy) Sony entertainment :) (már próbáltuk nem csak úgy mondom)

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#2300) GEO001 válasza pezo00 (#2287) üzenetére


GEO001
aktív tag

Nekem kábelen lóg, de gondolom a következőket mindenképpen figyelembe kéne venni:

Csak az LG saját adapterét hajlandó kezelni.
HA DHCP be van kapcsolva, akkor a router automatikusan kiosztja a TV-d felé az IP címet.
Ha nem akkor manuálisan megadod neki.
Gondolom titkosítással (WPA, WEP, stb.) van beállítva a wi-fi-s kapcsolatod, a levédésre használt jelszót is meg kell adnod neki. Mondjok a hm erősítőmnél mac address alapján van szűrve/beléptetve az eszköz.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.