Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) kornel8585


kornel8585
tag

Sziasztok,
TV-t szeretnék vásárolni.Az alábbi két termékben gondolkodtam:

Samsung UE32D5000
[link]

LG 32LV3400
[link]

Árban körülbelül megegyeznek.Leginkább pendrive-ról néznék rajta filmeket,ezért fontos lenne az USB 2.0 és,hogy a feliratokat is lejátssza. Samsungra asszem 3év, LG-re 2év garancia van.Melyik a jobb választás?

Előre is köszönöm.

(#3702) palika90 válasza kornel8585 (#3701) üzenetére


palika90
tag

A két tv szinte egy az egyben ugyanaz, szted egy LG-s topikban melyiket fogják javasolni? :)

" palika90 felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! "

(#3703) palika90 válasza kornel8585 (#3701) üzenetére


palika90
tag

Ha lehetőséged van pendrive on vigyél jó minőségű filmet egy üzletbe, állítsd be a képet az ízlésed szerint, és döntsön a szemed! én az ilyen 5.000.000, 8.000.000, 10.000.000 kontraszt parasztvakításokban nem hiszek. Megnézem megtetszik... így lettem plazma tulajdonos :) De most én is váltok már 3d led re lassan.. :)

" palika90 felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! "

(#3704) Flashget válasza palika90 (#3702) üzenetére


Flashget
félisten

:))

ha számít a médialejátszó meg a DTS hang én a samut venném.
de annak a tévének a felhősődésérúl írnak sok rosszat

Realme GT Master Edition

(#3705) Minimoa


Minimoa
tag

Kezdek belezöldülni a szabványokba....

Az AC-3 hangsáv az egyenlő a Dolby-Digitallal?

És azt az LW5590-es TV ki tudja adni az optikai kimenetén a házimozi erősítőnek? (nem HD erősítő)

[ Szerkesztve ]

(#3706) Kroni1 válasza Minimoa (#3705) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem régi erősitőm van, nem HD-s. a filmek nagyrészét amit a neten megtalálsz lejátsza a tv, magyar hang simán megy rajta és optikán az erősitőmön is.. Ha mindenféle extra fájlokkal probálkozol akkor kellhet másik, de alapvetően nagyon jó a beépitett lejátszó szerintem, 3D-re is.. Nem kell ezt nagyon túlizgulni.

(#3707) Laca0 válasza kornel8585 (#3701) üzenetére


Laca0
addikt

Nem egészen ugyanaz. A Samsung-ban van hálózati funkció is (LAN).

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3708) PLaci58 válasza kornel8585 (#3701) üzenetére


PLaci58
őstag

Mindenképpen 100Hz-es LG-t keress.
A D5000-et felejtsd el, ha jót akarsz magadnak!
Lassú az elektronikája, akadozik a lejátszás...

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3709) Shkiz0 válasza torma1981 (#3600) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Van az olcsóbban is.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3710) Tanczi01


Tanczi01
tag

Sziasztok!

Lg LV 4500 és 5500 között mi a különbség???
Mkv-t játszanak le???
Valódi 100 hz?
Van valamelyiknek hátránya???

Előre is köszi.

(#3711) BloodRay válasza eM'82 (#3698) üzenetére


BloodRay
veterán

PIP-hez két tuner(mondjuk két analóg, két digitális...) kell, ez pár éve egy tv-ben sincs.

(#3700) Sanyabá -> DVR-nál minimum 40GB-os usb-s hdd a minimum követelmény. És igen, a meghajtó legyen lehetőleg üres, mert formázza a tv és onnantól csak a dvr-ra lesz használható.

(#3704) Flashget -> Ha a médialejátszó az elsődleges talán én is a D5000-et választanám, de ha a képminőség is számít, akkor nagyon messziről elkerülném. :)
(#3707) Laca0 -> D5000-ben nincs hálózati funkció(max talán dlna).

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#3712) tibtibx válasza BloodRay (#3711) üzenetére


tibtibx
csendes tag

Már annak is örülnék, ha két tuneres helyett legalább egy tuneres PIP lenne, úgy ahogy a Samsungnál.

(#3713) VW válasza PLaci58 (#3708) üzenetére


VW
aktív tag

a LG 32LV3400 "valódi" 100Hz? nem feketét tesz a képkockák közé,mint a samu 32d5000?
eddig a samut nézegettem,de az ál 100Hz elbizonytalanított.
mi az a MCI technológia? :R

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#3714) PLaci58 válasza VW (#3713) üzenetére


PLaci58
őstag

Az LV3400 50Hz-es TV. Nem tudom használnak-e fekete képkockákat.
LV4500, LV5500, LE5300 , ezek valódi 100Hz-esek.

A D5000-nél sem a fekete képkockákkal van a gond, hanem a lassú elektronikával.

MCI = Motion Clarity Index egy viszonyszám, amivel a TV gyártók (LG) meghatározzák, hogy az adott TV az eredeti 50Hz-es CRT TV-hez képest milyen mozgásmegjelenítésre képes.
A CRT TV 50 félképet vagyis 25 teljes képet tudott megjeleníteni. Az alap LCD panelek 50 teljes képet tudnak, ami duplája az 50Hz-es CRT-nek, tehát megfelelhet a 100Hz-es CRT TV-nek. Ezt legegyszerűbben fekete képkockák (háttérvilágítás lekapcsolgatása) beillesztésével lehet elérni. Megjegyzem, hogy a CRT TV-nél is van rövid idejű fekete "kocka", amikor az utolsó sorból az elsőbe viszi az elektronsugarat, minden félkép megjelenítése után (képvisszafutás).

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3715) Attas


Attas
aktív tag

Az LG LW5500 szériával van compatibilis billentyűzet? Valamikor volt szó a HAMA-k ról. Tapasztalat valakinek?

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3716) VW válasza PLaci58 (#3714) üzenetére


VW
aktív tag

Így már világos,hogy az akciós újságban hogyan ferdítenek.Úgy hirdetik a LV3400 tv-t ,hogy 100Hz MCI technológia.Tehát ez a CRT tv-hez viszonyítva 100Hz.Én,mint hétköznapi vásárló megcsak a 100Hz-ig jut el. :(((
köszi az infot

[ Szerkesztve ]

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#3717) PLaci58 válasza VW (#3716) üzenetére


PLaci58
őstag

Az LG oldalán érdemes tájékozódni a TV-k tudásáról: [link]

Teszteket például itt is lehet nézegetni : [link]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3718) Laca0


Laca0
addikt

Érdekes dolog ez a valódi és nem valódi 100Hz kérdés...
50Hz-es tv-n ugyebár 50 képkocka kerül kirajzolásra másodpercenként... de honnan vesz 50 képkockát??? Ugyanis a mozifilmek 24 kockásak, a PAL rendszer 25 képkockás, az NTSC rendszer meg 30 képkockás. HDTV tartalomnál akár 60 képkocka is lehet, de kétlem, hogy ezt sok helyen alkalmaznánk.

Tehát az én értelmezésem szerint, már az 50 Hz-es tv is számol kvázi még egy másik képkockát a valós tartalom mellé, hogy legyen mit kirajzolnia, vagy 1 képkockát 2 ciklusban jelenít meg.
A harmadik - Samsung által kitalált - módszer, hogy minden képkocka utáni ciklusban, kapcsoljuk le a világítást, így "nem mered ki a kép" hanem olyan, mintha változna.
Ezt nem tartom jó ötletnek, mivel az emberi szem (agy) 25 képkocka fölött már nagyjából folyamatos mozgást lát, az ettől nagyobb frekvenciájú vibrálást biztosan érzékeli. Hosszú távon szerintem problémás lehet az ilyen tv.
100Hz-nél csak sejteni tudom, hogy a 25 képkockát megháromszorozza... tehát minden 2., 3. és 4. képkocka kamu, interpolált képi tartalom.

Saját, egyéni tapasztalatom az, hogy ha egy játékot úgy be tudok állítani, hogy 26 fps alá ne menjen a sebesség, akkor semmilyen szaggatást, akadozást nem látok.
Ennek ellenére valódi 100Hz-es tv-t fogok venni, mert nem akarok belefutni semmilyen villogtatós technikába.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3719) Laca0


Laca0
addikt

Minden LG okostv-hez magic wand távirányító jár?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3720) huncutka1029 válasza Laca0 (#3719) üzenetére


huncutka1029
addikt

egyikhez sem jár meg lehet venni!
kb 10K az ára.
Van egy -két webshop, ahol a 7 szemüveg helyett ilyet kaphatsz hozzá.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#3721) Kroni1 válasza huncutka1029 (#3720) üzenetére


Kroni1
veterán

de ha van androidos telód és router a lakásban akkor a LG TV remote ingenyes market progival a telód is távirányít kb olyan szinten mint a magic wonder és nem kell venni semmit külön..

(#3722) Laca0 válasza Kroni1 (#3721) üzenetére


Laca0
addikt

"Csak" Winmo van! :) Azzal gondolom nem megy... :DDD

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3723) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Ehhez :[link] szerintetek jó ez a wifis stick: LG AN-WF100.

[ Szerkesztve ]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3724) GEO001 válasza Sanyabá (#3723) üzenetére


GEO001
aktív tag

Igen csak a saját wifi jó hozzá.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3725) Sanyabá válasza GEO001 (#3724) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Ez az:[link] nem?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3726) Ats Feri


Ats Feri
csendes tag

Full 3d hd filmet akarok kivinni pcről LG 42LW 650 re. Mivel 1.3 as HDMI is video kártyám van , a tvn a sbs opció nem működik illve, válsztható de a kép két egymástól elcsúszott élvezhetetlen zavaros kép az eredmény. Nos ha veszek olyan video kártyát ami 1.4 es HDMI kimenetű és 1.4 HDMI kábelel kötöm össze a tvével , akkor megfog javulni a kép és valódi 3D ben fog megjelenni? Mert szerintem ennek már működnie kéne . Power dvd 10 et használok. Már meg is rendeltem a videokártyát. Ha nem működik akkor viszont szopok. Tudja valaki a választ?

[ Szerkesztve ]

(#3727) RockCNC válasza Ats Feri (#3726) üzenetére


RockCNC
senior tag

Igen valószinű jó lesz.
Én is laptoprol nézem a 3D-s filmeket hdmi kábelel.
A fő,hogy a pc tudja a ful HD felbontást.
Én sima media playert használok,az nem fogyasztja a procit mint a power dvd.

[ Szerkesztve ]

(#3728) hornoe


hornoe
csendes tag

Sziasztok!
Vásároltunk egy LG42LW5590 -s TV-t.A gondunk a következő:a kedvenc mappákba bele tudjuk pakolni az adókat de használni már nem tudjuk rendesen.Ugyanis mappán belül egymás után nem tudjuk léptetni az adókat mert rögtön a program lista(nem a kedvenc mappa) következő adóját adja.Mit nem csinálunk jól?
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#3729) Ats Feri válasza RockCNC (#3727) üzenetére


Ats Feri
csendes tag

Köszönöm a választ. Neked akkor a laptopról 1.4 es HDMI ről megy kábelen a tvre a kép? -- Ha valaki nem csak valószínűleg tudja a választ a kérdésemre hanem biztosan. azt is meghallgatnám hogy megnyugodjak, mert még visszamondhatom az új kártya megrendelését.

(#3730) GEO001 válasza Sanyabá (#3725) üzenetére


GEO001
aktív tag

Igen, sajnos csak ezzel lehet vezeték nélküli kapcsolatra bírni.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3731) RockCNC válasza Ats Feri (#3729) üzenetére


RockCNC
senior tag

Igen ahogy már leírtam,én csak laptoprol filmezek!!
Nem másolom ki merevlemezre.
Laptop-TV-Házimozi.
Mindhárom hdmi kábelel van összekötve.

[ Szerkesztve ]

(#3732) RockCNC válasza hornoe (#3728) üzenetére


RockCNC
senior tag

Ezt nem nagyon értem.
A Fav mint favorit gombal.
Van ABCD mappa.az Ok gomb meletti nyilakal léptetsz vagy a P nyilakal lapozol

(#3733) GEO001 válasza Ats Feri (#3729) üzenetére


GEO001
aktív tag

SBS, HSBS, stb. osztott képernyős konténeres filmekhez nem kell az 1.4 kimenet, csak a field sequential v. nativ 3D filmekhez (BD3D, BD3D ISO) kell, hogy a nagy adatmennyiséget ki tudja nyomni.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3734) Ats Feri válasza RockCNC (#3727) üzenetére


Ats Feri
csendes tag

Sima mediaplayerrel szerintem nem lehet 3d full bd isot lejátszani. Valószinűleg half sbs eket néztél eddig.

(#3735) Ats Feri válasza GEO001 (#3733) üzenetére


Ats Feri
csendes tag

Ez volt a kérdésem hogy full hd bd3d akkor ezek szerint 1.4 esel és mondjuk powerdvd vel gond nélkűl le tudome játszani? - Az elméletet én is értem , de parasztosan leegyszerűsítve, vane itt valaki aki próbálta is már ezt gyakorlatban pcről full bd3d iso filmet 1.4 es HDMI ről 3d tvre küldeni sikeresen.?

[ Szerkesztve ]

(#3736) RockCNC válasza Ats Feri (#3734) üzenetére


RockCNC
senior tag

Igen általában Half sbs-eket szoktam nézni
De az isot is daemon tools és az index.bdmv fájlra klikelve media player clasical szoktam :K

[ Szerkesztve ]

(#3737) klevi1967 válasza Sanyabá (#3723) üzenetére


klevi1967
tag

Rakj rá droidot. Most szenvedtem meg az Omnia 2-re droid rátevésével, majd iMediaShare-t próbáld ki az androidról. El fogsz ámulni ;)

(#3738) GEO001 válasza Ats Feri (#3735) üzenetére


GEO001
aktív tag

Power dvd -el nem tudom, nem próbáltam, de TotalMedia Theatre lejátszóval megy minden probléma nélkül.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3739) Ats Feri válasza GEO001 (#3738) üzenetére


Ats Feri
csendes tag

Te nálad a total media theatreval ment? Mert ha próbáltad és igen akkor minden oké és megnyugodtam.

(#3740) RockCNC válasza klevi1967 (#3737) üzenetére


RockCNC
senior tag

Nekem is omnia-droid van de még nem próbáltam a mediasharet.
Majd kipróbálom
Én megvettem a magic távirányitót,igaz nem nagyon használom nálam tök fölösleges úgy tünik
Inkább vettem volna azért a pénzért blu-ray lemezeket

[ Szerkesztve ]

(#3741) hornoe válasza RockCNC (#3732) üzenetére


hornoe
csendes tag

Igen ez így van .De nem marad a kedvenc mappában ha a P gombbal lapozok,hanem kimegy az összes program listába.Így ha a következő kedvenc adót meg akarom nézni akkor újra FAV, gomb újra be a mappába, odalépni az adóhoz ,OK gomb.Ez így nem jó szerintem.

(#3742) PLaci58 válasza Ats Feri (#3729) üzenetére


PLaci58
őstag

Leírnád annak a Full 3D HD filmnek a fájlnevét és méretét?

Az 1.4-es HDMI csak a FULL HD 3D-hez kell, amikor a a 3D-s kép dupla magas képben van tárolva (Frame Packing : 1920 x 2x1080 + 45 = 1920x2205). A Half SBS és Half TaB átviteléhez elég az 1.3 is.
(HDMI 1.4a 3D alapformátumok : [link])

hornoe! pedig ez sajna így megy. Ezért is nem használom a FAV-ot. FAV és az OK körüli nyilakkal megy.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3743) GEO001 válasza Ats Feri (#3739) üzenetére


GEO001
aktív tag

Igen, így megy rendesen a FS BD3D lejátszás.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3744) RockCNC válasza hornoe (#3741) üzenetére


RockCNC
senior tag

A favba belépve P gombal nem is lehet lapozni ha csak egy- két kedvenc van elmentve egy mappában azal egy oldalt lehet lapozni,tehát nem megy ki az összes programlistába

Az ok gomb meletti kurzoral lehet lépegetni.
Ez ilyen sajna én már megszoktam

[ Szerkesztve ]

(#3745) hornoe válasza PLaci58 (#3742) üzenetére


hornoe
csendes tag

PLaci58 köszi a választ.Nem gondoltam ,hogy ez így működik .azt hittem ,hogy nem kell minden alkalommal ezt eljátszani de ezek szerint igen.Még egyszer köszi!

(#3746) hornoe válasza RockCNC (#3744) üzenetére


hornoe
csendes tag

yagericum köszi a magyarázatot .Én azt hittem ha már benne vagyok egy kedvenc mappában és nézek egy kedvenc adót akkor a csatorna váltáskor a következő kedvenc adót adja ebből a mappából.

(#3747) RockCNC válasza hornoe (#3746) üzenetére


RockCNC
senior tag

Most már értem a problémádat,hát sajna mindig be kel lépni a fav-ba.
Rakd sorendbe a kedvenceket alapból és akkor léptegethetsz fav nélkül is :D

(#3748) PLaci58 válasza hornoe (#3745) üzenetére


PLaci58
őstag

Most kipróbáltam. 3 csatorna van a FAV-ban és a P+ - nem csinál semmit. (42LV4500)
Nem vált át a csatorna listára.

Már értelek.
Ez nem műholdvevő :D

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3749) RockCNC válasza PLaci58 (#3748) üzenetére


RockCNC
senior tag

A P lépegetsz ha megtelt az oldalad

(#3750) summi


summi
csendes tag

Sziasztok!

Van egy LG 32LE5500-as tv-m, van arra lehetőség ennél a készüléknél, hogy külső HDD-re felvegye a digitális tvadásokat, valahogy lehet ezt a funkciót aktiválni?

Előre is köszönöm a válaszokat

Zs

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.