Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) JNashville válasza v!ct0y (#2648) üzenetére


JNashville
senior tag

Nem, a 42LV4500-at adják most annyiért. Igen baráti. :K

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#2652) v!ct0y válasza PLaci58 (#2650) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ja vágom már a v-t w-nek néztem :)

(#2653) Templomegere válasza Fapuma77624 (#2649) üzenetére


Templomegere
senior tag

fel tudnád tenni valahova hogy letölthessük ?

(#2654) GEO001 válasza PLaci58 (#2647) üzenetére


GEO001
aktív tag

"Az LG 3D demó filmjeit le lehet valahonnan tölteni vagy titkosak?"

Javaslom olvass vissza a fórumban, többször fel lett már vetve, találsz rá utalást, hogy lehet hozzáférni.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#2655) csak1ember


csak1ember
csendes tag

LG Demo Disc 2011

http://www.filesonic.com/folder/12414511 :K

(#2656) PLaci58 válasza csak1ember (#2655) üzenetére


PLaci58
őstag

Köszi.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2657) Client


Client
tag

Sziasztok!

Most vettem egy 42-es LW5500-at, van 1-2 dolog, amit nem tudok megoldani, a jó öreg Samu C530-am pedig tudja ezeket:

1. Csatorna (analóg) neveket hogy lehet szerkeszteni?
2. Van olyan beállítás, amivel a 16:9-es tartalmat teljes képernyőn, a 4:3-at nagyítva, alját-tetejét levágva mutatja? A Samu egyszerre tudja a kettőt, ezen azt sem tudtam elérni, hogy a 4:3-at úgy kinagyítsa, hogy ne legyen fekete csík és ne torzuljon a képarány.

Azt hittem ezek alap dolgok manapság, de remélem csak én vagyok béna.

[ Szerkesztve ]

Ex - WaterLo

(#2658) borkarico válasza v!ct0y (#2648) üzenetére


borkarico
aktív tag

Pécsen a Média Markt-ba 150k a 42LV4500.

tegnap meg is rendeltük :) 0% THM-re hozható.

sztem korrekt így. :)

[ Szerkesztve ]

Powered by iPhone 14 Pro Max

(#2659) zzola válasza borkarico (#2658) üzenetére


zzola
félisten

Jó vétel, szerintem is!

(#2660) Client válasza Client (#2657) üzenetére


Client
tag

Egyébként először elég durva lagot nyomott PC-re kötve, de átnevezve a HDMI bemenetet "PC"-re teljesen megszűnt, ez pozitív.
Viszont csatornanév szerkesztés még mindig hiányzik, de ami méginkább, az az, hogy "Teljes szélesség" módban szét lehessen húzni függőlegesen a 4:3-as tartalmat, hogy ne torzuljon a képarány. Elég gány, hogy csatornaváltásonként kapcsolgatni kell a megjelenítési módot. Erre nincs valami szervíz-menüs, vagy firmware-es megoldás?
A képminőség tipikus IPS, (DELL U2311H tulaj is vagyok egyben) a Samunak bizony jobb a feketéje, kontrasztja, viszont, ha 3D-ről van szó, felejtsd el a Samsungot; én kb. 5 mp-ig bírtam nézni a MM-ban, az LG viszont odab@sz.

Ex - WaterLo

(#2661) Client válasza Client (#2660) üzenetére


Client
tag

Ha kábelen akarom netre kötni, elég egy hubbal megosztani a UPC-s netet?

Ex - WaterLo

(#2662) Gonosz15


Gonosz15
aktív tag

Sziasztok, egyszerű kérdésem lenne hozzátok: Melyik a fontosabb,hogy egy TV LED-es legyen vagy, hogy tudja a 100Hz-et?

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#2663) PLaci58 válasza Client (#2657) üzenetére


PLaci58
őstag

Hali.
1, az analóg csatornák nevének szerkesztés a "kézi hangolás"-nál van.
2, tudtommal a "nagyítás" üzemmód kihúzza teljes szélességre és a függőleges képméretet be tudod állítani. A beállítás megmarad az analóg vagy DTV csatornáknál. Minden bemeneti forráshoz más-más kép és hang tulajdonságokat lehet beállítani (külön bemenetnek számít az analóg és a digitális tuner is!)

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2664) #75912448 válasza Gonosz15 (#2662) üzenetére


#75912448
törölt tag

Inkább 100Hz, mint LED.

(#2665) adabra


adabra
senior tag

Ugye naiv feltételezés, hogy az LW5590 -es TV-khez (sőt bármelyikhez) adnának Magic Motion távirányítót?

(#2666) drstupid válasza adabra (#2665) üzenetére


drstupid
tag

igen sajnos :)

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#2667) #16695808


#16695808
törölt tag

USB HUD-al lehet oda vissza másolni?

meglehet azt csinálni hogy a gépet összekötüm az usb hubbal, és ehhez hozzákötöm a tv-m és még rákötök egy merevlemez akkor ha a gépről menteka amerevlemezre filmet akkor a tv egyből lejátsza róla?
ha nem akkor milyen megoldási lehetőség van még (dugdosás nélkül)

(#2668) Gonosz15 válasza #75912448 (#2664) üzenetére


Gonosz15
aktív tag

Köszi.

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#2669) Client válasza #16695808 (#2667) üzenetére


Client
tag

Én is gondolkodtam hasonló megoldáson, arra jutottam, hogy USB hub nem jó, egyszerre két eszköz nem használhat egy USB eszközt. USB switch kell hozzá, de azt kézzel kell kapcsolgatni. Az igazi megoldás egy NAS, de én inkább maradtam a dugdosásnál, kell egy kis mozgás. :)

Ex - WaterLo

(#2670) Client válasza PLaci58 (#2663) üzenetére


Client
tag

Hello,

1. Köszi szépen, közben én is néztem a manualt, hogy valószínűleg ott lesz, de akkor tuti

2. Nekem ilyenek vannak, ha jól emlékszem:
- eredeti méret -ez ugye 4:3-nál bukó, nagy a kihasználatlan képernyőfelület
- 16:9 - ez mindent torzít
- 14:9 - ez 4:3-ra még jó is lenne, 16:9-nél bukó - fekete keret alul-fölül-oldalt-elül-hátul
- teljes szélesség - ez majdnem jó, de 4:3-at összenyomja (miért jó ez?), az lenne a jó, ha a 4:3 függőlegesen szét lehetne húzni, hogy kilógjon az alja-teteje
- mozi nagyítás - ezzel jól ki lehet nagyítani a 4:3-at, (de csak mindkét irányban egyszerre, meg föl-le tologatni a képet), most nem emlékszem 16:9-el mit csinál, de valami nem stimmelt vele

Lehet, hogy valamire nem jól emlékszem, csak pár órát ment nálam a TV.

Ex - WaterLo

(#2671) rossitibi válasza Client (#2657) üzenetére


rossitibi
tag

Én is ezen voltam kiakadva! Nem lehet nézni rajt pl az rtl-klub-ot se a tv2-t se hasonló csatornákat teljes képernyőben! Egy 6-7 éves videoseven tv-m volt előtte,ez simán 1 gombbal megoldható volt! ezen akár mire állítom csak széthúzza! (16:9,mozinagyítás,teljes szélesség...tökmindegy) Nem is értem minek ennyi mikor mind ugyanazt csinálja!Én is azt hittem ez egy alap dolog! Engem is érdekelne hogy lehet ezt megoldani! Az üzletben csak néztek rám bután mikor megkérdeztem,mintha valami extra dolgot akarnék!

(#2672) huncutka1029 válasza adabra (#2665) üzenetére


huncutka1029
addikt

Nem naiv álom, jóféle.hu
4db szemüveget, és ajándék magic motion távirányítót ad az LW5500 hoz, +ingyenes házhozszállítást is az egész ország területén.
Én is tőlük vettem, csak ajánlani tudom őket.
:DD :C

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#2673) espat válasza Client (#2669) üzenetére


espat
tag

Az otlet ár ott elbukott, ahol az USB HUB fogalma felmerult. A TV ugyanis nem tudja kezelni az USB HUB-ot.....

Az már aztán teljesen más téma, hogy az USB HUB az nem switch ..... :-)

[ Szerkesztve ]

(#2674) Client válasza rossitibi (#2671) üzenetére


Client
tag

Egyébként azt sem értem, miért van még ennyi 4:3-as tartalom a TV adásokban.
Ilyen sok 4:3-as TV van még használatban? Vagy költséges az átállás?

[ Szerkesztve ]

Ex - WaterLo

(#2675) rossitibi válasza Client (#2674) üzenetére


rossitibi
tag

Hát ez az! Nem sok "kocka" tv-t árulnak mostanában! :)

(#2676) Templomegere válasza adabra (#2665) üzenetére


Templomegere
senior tag

amúgy miért? mit tud ez a Magic Motion távirányító ?

(#2677) GIJoe


GIJoe
addikt

Minap olvastam az interneten hogy az LG igen takarékos LED TVvel jelentkezik hamarosan, akinek van infója a dologról ne tartsa magában...

(#2678) PLaci58 válasza Client (#2670) üzenetére


PLaci58
őstag

Ha jól olvasom a manuálodban (41.oldal):
- Teljes szélesség: amikor a TV-készülék szélesvásznú jeleket fogad, a felhasználó állíthatja be, hogy a kép vízszintesen vagy függőlegesen töltse ki a teljes képernyőt, az oldalarányok megtartásával.

Egyébként sok régi TV van még és az átállás sem egyszerű.
Hozhatnám példának az RTL-t. Miután átálltak 16:9-re a 16:9-es képet betették 4:3-as keretbe (minden oldalon fekete csík). Még ma is sokszor torz, nyomott az adásuk.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2679) PLaci58


PLaci58
őstag

Retroboy88!

"egy olyan kérdésem lenne, hogy 82cm-s LCD tv-m kb olyan 1.5éves (lg 32lh3000)
érdemes-e lecserélni LED tv-re. pl (LG 32LV3550 LED)
szóval igazság szerint az érdekelne, hogy FULL HD filmeket nézek rajta általában.. a LED tv-n ez jóval szebb élethűbb lenne-e , mint a jelenlegi LCD tv-men."

Maga a háttérvilágítás nem befolyásolja az élethűséget, inkább a fogyasztásra van hatással. 2 év alatt nagyot fejlődött a technika. Ma már inkább a 100 Hz, True Motion miatt érdemes új TV-t venni.
Manapság érdemes 3D-t venni és kicsit nagyobbat (ha befér).
pl. a 42LV4500.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2680) Client válasza PLaci58 (#2678) üzenetére


Client
tag

"- Teljes szélesség: amikor a TV-készülék szélesvásznú jeleket fogad, a felhasználó állíthatja be, hogy a kép vízszintesen vagy függőlegesen töltse ki a teljes képernyőt, az oldalarányok megtartásával."

Na ennek semmi értelme, a szélesvásznú tartalom vízszintesen és függőlegesen is kitölti a képernyőt. Ezzel nincs is gond, a 4:3-at viszont nem jeleníti meg torzulásmentesen.
Egyébként nem tudom milyen döntési lehetőségről van szó, semmilyen opció nincs ehhez a módhoz, legalábbis nekem nem tűnt fel, hogy lenne.

Ex - WaterLo

(#2681) Client válasza PLaci58 (#2679) üzenetére


Client
tag

Nem LW4500-ra gondoltál?

Ex - WaterLo

(#2682) Client válasza PLaci58 (#2679) üzenetére


Client
tag

Egyébként ez is a 41. oldalon van (az elején): "Kép optimális átméretezéséhez nyomja meg a RATIO (ARÁNY) gombot TV-nézés közben."
Nekem már ez is jó lenne, csak lenne ilyen gomb a távirányítón. Ha valaki tudja, hol találom, árulja el nekem. Tényleg ez is alapszolgáltatás, csak nem találom a gombot.

[ Szerkesztve ]

Ex - WaterLo

(#2683) Retroboy88 válasza PLaci58 (#2679) üzenetére


Retroboy88
csendes tag

Köszönöm a választ :R ez esetben még várok kicsit és jöhet a 3d.
és elnézést, hogy rossz helyre írtam először.

(#2684) béla.hu válasza GIJoe (#2677) üzenetére


béla.hu
csendes tag

Csak ennyit találtam : [link]

(#2685) adabra válasza Templomegere (#2676) üzenetére


adabra
senior tag

(#2686) PLaci58 válasza Client (#2681) üzenetére


PLaci58
őstag

Elnézést, elírtam tényleg az LW4500-ra gondoltam.

Nekem LV4500 van és abban van sima nagyítás funkció. Vízszintesen kitölti a képernyőt, a függőleges méretet és képhelyzetet meg be lehet állítani. Amikor ráállsz a teljes méretre és megnyomod az OK gombot, akkor be kéne jönni a beállítási lehetőségeknek.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2687) nilrem


nilrem
tag

LW5500-at lehet úgy okos telefonnal irányítani, ha a tv lan-on van a routerhez kötve és a telefon wifin kapcsolódik. Vagy ezt felejtsem el, és mindenképp kell hozzá a wifi stick?

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#2688) sz_gabor válasza nilrem (#2687) üzenetére


sz_gabor
tag

Ha androidos telefonod van akkor ez kell neked.[link]

(#2689) Attas válasza nilrem (#2687) üzenetére


Attas
aktív tag

Nem kell wifi stick. A router wifi-ére csatlakozol az okos telóval és irányíthatod. De ne várj túl sokat. Max a motiont helyettesíti. (pl. a böngészőbe nem tudsz sms jelleggel címet írni)

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#2690) sz_gabor válasza Attas (#2689) üzenetére


sz_gabor
tag

De lehet írni telefonon szöveget is azzal a programmal amit az előbb írtam.

[ Szerkesztve ]

(#2691) nilrem válasza sz_gabor (#2688) üzenetére


nilrem
tag

Remek! Iphone, de a program megvan. TV nincs meg még :D

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#2692) tagabor


tagabor
csendes tag

Tegnap vettem egy 47LW597s-t. Hibátlan a cucc (255 volt az edigitalban ezzel a -15% hitelkártya okossággal és 20 perc alatt elintéztem ráadásul ha 2 héten belül befizetem az egészet akkor kamat sincs).

Amit eddig próbáltam működik kivétel a Plex Media-t nem tudom összelövöldözni. Hiába van rajta a pc-n a szoftver nem látja a tv a gépet. A TV kábelen csatlakozik a wifirouterre a pc meg wifin. Lehet hogy a router beállításánál van a baj? (ez a NAT dolog nekem magas de nem biztos hogy kell piszkálni). Kipróbáltam úgy hogy a pc-t is kábellel toltam rá a routerre de úgy sem látta. Másrészről a iphone-on simán megtalálta a TV-t wifin és tudom is vele vezérelni szóval ez alapján meg azt gondolom nem a router lehet a hibás. Illetve feltoltam ipadre is a plex szoftvert és azt sem tud csatlakozni a pc-hez. (látja a pc-t mert a nevet amit beállítottam kiírja de nem konnektál)

bármi ötlet?

Másik:
ha leszedek 3D filmeket (blueray rip, ilyesmi) hogy a legjobb lejátszani? Valami jó lejátszó a pc-re (melyik??) és HDMI-vel összekapcsol a TV-vel? Egyáltalán azzal hogy ez már az új easy3D szemüveges megoldás még ugyanúgy bármilyen 3D filmet letölthetek vagy erre is figyelnem kell?

Nagyon köszi a segítséget

(#2693) #88471552 válasza sz_gabor (#2690) üzenetére


#88471552
törölt tag

+1 .Símán lehet smsszerűen írni a böngészőbe.

(#2694) adabra válasza tagabor (#2692) üzenetére


adabra
senior tag

Gondolom, 47LW579s -t vásároltál. Ennyi pénzért jó vétel volt. Lehet, hogy követem a példádat.

Mit kell tudni erről a "-15% hitelkártya okosság" -ról? Van valami hűségnyilatkozat a hitélkártyára (egyáltalán melyik bank?), vagy ha kifizettem a TV-t, már fel is mondhatom a szerződést?

[ Szerkesztve ]

(#2695) rbriddick77


rbriddick77
csendes tag

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt állok, konkrétan az LG 32LW4500-as típust néztem ki. 90%-ban monitorként üzemelne, netezés, filmezés, és persze játék is menne rajta. Nagyobb készülék sem anyagiak, sem a szoba mérete miatt nem fér bele. Lenne pár kérdésem, ami még nem tiszta számomra:

1. 3D-s tartalmak lejátszásához milyen HDMI kábel kell, mert valahol mintha azt olvastam volna, hogy ahhoz már kell az 1.4-es? Igaz ez vagy elég az 1.3-as is?

2. Van valakinek esetleg tapasztalata input lag terén eme készülékkel kapcsolatban? Geeks-en a 47lw5500-nak 31ms-ot mértek, nem tudom ez mennyire lehet irányadó.

3. Az LG oldalán olvastam, hogy van pixelgarancia lcd monitorokra, ez esetleg a tv-kre is igaz? Ha igen, a 72 órás pixel garancia, akár egy sub pixel esetén is érvényes?

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

(#2696) Fapuma77624 válasza tagabor (#2692) üzenetére


Fapuma77624
tag

Van egy "Médiahivatkozas" nevezetű app az Okosmenűben.Arra menj és akkor látni fogja a Plexet.
A PowerDvd 11 a nyerő lejátszó PC-re.Nem kell 1.4-es HDMi.

[ Szerkesztve ]

(#2697) espat válasza rbriddick77 (#2695) üzenetére


espat
tag

Az 1. kérdésedhez:

valszeg PC-vel lesz osszekotve a TV. Ebben az esetben a 3D filmeket nagy valószínuséggel half-SBS ill. half-TAB formátumban fogod beszerezni. Ehhez pedig elég az 1.3 is....

(#2698) tagabor válasza adabra (#2694) üzenetére


tagabor
csendes tag

jaja, bocs, elírtam :)

Ez a konstrukció Cetelem hitelkártyás. Ha még nincs ilyened bemész az edigitalba, viszel egy munkáltatóit (vagy bankszámlakivonat is jó asszem de a munkáltatói tisztább ügy), személyi, adó, lakcim, 1 közüzemi számla.
Ember kérdez még pár adatot aztán beküldi a bank felé. Bank gondolkodik 1 percet majd eldönti, hogy ad-e neked hitelkártyát vagy "csak" egyszerű áruhitelt.
Ha megkapod a hitelkártyásat akkor az edigital rögtön "ráterheli" erre a vásárlást, ad 15% kedvezményt bármire (31.-éig) és már viheted is.
Késöbb a bank küldi majd a hitelkártyát pár hét múlva.

A hitelkeret a kártyán nem feltétlenül annyi mint amit vettél (nálam pl 400-at adott).
Edigital megkérdezi milyen havi minimum törlesztést állítson be. Azt mondta a srác hogy érdemes max 1 éven belül kinullázni, illetve ha következő hó 7.-éig feltöltöm 0-ra (azaz visszafizetem) akkor semmi kamat nincs rá (csak az 5e Ft-os első éves kártyadij) és gyakorlatilag vettem 15% kedvezménnyel egy jó TV-t a kártyát meg ha nem akarom használni 1 év után szépen lemondom.

Arra kell még figyelni hogy csak olyan termékre érvényes elvileg ami raktáron van (pl most ez a TV ugy tűnik csak rendelésre státusz, ezek szerint elvittem az utsót)

Én most elég jól utánnanéztem ennek, fut most a médiamarkban 0% THM akció 10 hónapos futamidőre de ha figyelembe vesszük hogy az LW5500-at 300.000-ért adják nem tud annyi kamat lenni ezen a hitelkártyáson hogy a + 50.000-et behozza. (ráadásul most ha jól láttam már 290-ért adják csak az enyémet - a 15%)

(#2699) tagabor válasza rbriddick77 (#2695) üzenetére


tagabor
csendes tag

csak 1 jótanács: az 5500 párezerrel drágább viszont az már SMART, tud netet, stb és ha el akarod adni nagyon nem lesz mindegy mivel kb 1 év múlva szerintem már csak SMART lesz majd kapható.
Amennyire tudom a többi adata megegyezik a 2 gépnek.

(#2700) tagabor válasza Fapuma77624 (#2696) üzenetére


tagabor
csendes tag

azt probáltam előszőr is de azt irja hogy nem található médiakiszolgáló. meg hogy a számitógépnek és a tv-nek azonos utválasztóhoz kell kapcsolódni.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.