Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) G.Gaben válasza spidersoft (#2199) üzenetére


G.Gaben
csendes tag

Gépen nem néztem meg(nincs progim).Amiket írtál azokat köszönöm!(Hasznos tanács)
De még mindig az alapot nem értem,mégpedig nálam miért nem teljes másnál hasonló tv- igen(nekem lg 42 lw4500 akinél "nincs gond" annak meg lg 42lw5500 van).Ezt a részét nem értem igazából,mert "elvileg" a két tv nem igen különbözik csak a smart funkcióban.

(#2202) spidersoft válasza G.Gaben (#2201) üzenetére


spidersoft
senior tag

Ha nem torzított a kép és levágva sincs belőle, valamint nem tud a tévé nagyítani/képarányt adjusztálni, akkor ugyanannak a videonak ugyanúgy kellene megjelennie... ezek után nem értem én sem, hogy mi lehet a probléma.

(#2203) G.Gaben


G.Gaben
csendes tag

Még valami
Most néztem,hogy a Karib 4 idehaza 2.40:1 (xpress) külföldön 1.85:1 (amazon)
Az Őrzők itthon 2.40:1 (xpress) kint 1.77:1 (amazon)
Ez miért lehetséges?

(#2204) G.Gaben válasza spidersoft (#2202) üzenetére


G.Gaben
csendes tag

3D ben nem tudok nagyítani.és ezért nem érten én se mert ugyan az a videó és mégsem úgy néz ki.tényleg nem értem...

(#2205) GEO001 válasza G.Gaben (#2185) üzenetére


GEO001
aktív tag

Elméletileg ha a felbontás ua mindegyiknél és a tv/Asus beállítása nem változott közben teljesen megkéne jeleníteni a filmeket. Ebből kiindúlva csak a filmeknél lehet valami külömbség.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#2206) drstupid


drstupid
tag

Lenne egy eladó gyerek szemüvegem amit kaptam, de gyerek nincs valamint egy csomag felnőtt is mert abból is kaptam 2 csomaggal, akit érdekel pm.(csak feleslegesen áll itt)

[ Szerkesztve ]

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#2207) majorgent


majorgent
tag

Hali
2 TV között vacilálok.. Lg 42LV3400 és LG42LV4500.
Esetleg valamelyikekről tapasztalat? lényeges különbség? Ki melyiket ajánlaná? Minden infó érdekel
Előre is köszi

(#2208) bylow válasza FRENK1988 (#2197) üzenetére


bylow
aktív tag

Miden képp 42-est ajánlok ha kb 3 méter távolságból nézed, ha több akkor lehet nagyobb is :)
én kb fél éve gondolkodom tv-vásárláson 37-40" méretbe gondolkodtam az utolsó hétig.
1 jóbarátom akinek már pár éve van plazmája, erőltette hogy 42 alatt nehogy vegyek mert meg fogom bánni 1 hónap után, és akkor adhatom el-bukok rajta- és vehetek nagyobbat.
Most kb 2 hete használjuk a 42"-tv-t és 1 másodpercig sem bánkódom hogy ekkorát vettem :))
Simán kell 2.5-3m-re ekkora mert ugye sokszor még a fekete sáv is ott van hiába a 16.9 arányos tv (vagy tudom is én milyen)

A kép minősége:
Szerintem a 3D funkció még nagyon gyerek cipőben van, de ennek ellenére én ilyet vettem (42LW4500) mert a 3d-s panelnak valahogy még élesebb/kontrasztosabb volt a képe mint a LED TV-nek.
Sógoromnak is van Lcd tv-je (tosiba REGZA) annak is kimagaslóan jó a képjavító rendszere.
Nézte a miénket, és azt mondja őt már zavara ez az élesség / ill. furcsa neki (persze megszokás kérdése) mert már az élethűnél is élesebb.
Írom a magyarázatát: Élőbe szabad szemmel sem látod a dolgokat ilyen élesnek/kontrasztosnak stb. Pl.: egy közeli arcképnél már szinte látod a miteszereket az orrán :))) (kicsit durva példa, de kb így lehet leírni)

Szóval hogy LED Lcd, vagy 3D cinema, ez igazán a pénztárcádon fog múlni, én a kép minőség , élesség miatt választottam a 3D-t , nem a 3D funkció miatt, (bár azé pesze most próbálkozok ezekkel a filmekkel is).
sokat nézegettem az utóbbi 1 hétbe a med...markt-ba őket, álígattuk ,próbálgattuk és engem ez győzött meg.

ByLow #

(#2209) G.Gaben válasza bylow (#2208) üzenetére


G.Gaben
csendes tag

Ha megkérdezhetem mennyibe volt a 42lw4500?

(#2210) bylow válasza G.Gaben (#2209) üzenetére


bylow
aktív tag

220k a Med....markt-ba(szegeden akciózva volt mert költöznrk át)
Lehet jóval olcsóbban is találni, de azokkal vigyázz mert CSAK AZ LG VISZONT ELADÓI SZERSZERZŐDÉSSEL RENDELKEZŐ ÜZLETEK ADNAK EZEKRE A TV-KRE 5 ÉV GARIT+7DB SZEMCSIT !!!
200k alatt is van, de ott csak az un. garázs bolt válalrá 2 év saját üzlete nyujtott garit, és tudod a mai világba meddig tart 1 üzletet csődbe vinni( pénzt kimosni) holnap meg 1 másik néven tovább árulni ugyan azok termékeket, csak mivel a gari a csődbe/bezárt cég nevén van, így lehet menni tudod hova ........!
én inkább vettem drágábban, de 5év tuti nemzetközi gari van rá.
ajánlom még az edigital-t.

ByLow #

(#2211) G.Gaben válasza bylow (#2210) üzenetére


G.Gaben
csendes tag

köszi csak érdekelt az ára.én már két hónapja megvettem 210 ért :)

(#2212) FRENK1988 válasza bylow (#2208) üzenetére


FRENK1988
veterán

Tescoban néztem ki 2 fajtát (tudom nem ott kell venni de na)
az egyik 42LK450
a másik 42LV3200
30k pluszt megér az LV?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2213) Csabusman18


Csabusman18
tag

Köszönöm a segítségeteket. 42LV5500 lett végül.

(#2214) Kroni1


Kroni1
veterán

04.04.10-es szoftver a LW5500ashoz!

(#2215) G.Gaben válasza Kroni1 (#2214) üzenetére


G.Gaben
csendes tag

nem tudod,hogy az lw4500 hol lehet frissíteni?

(#2216) edeleny válasza bylow (#2208) üzenetére


edeleny
őstag

Továbbra is kérdezném, hogy érdemes e 3D plazmát venni, vagy inkább 3D nélküli LED?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#2217) bylow válasza FRENK1988 (#2212) üzenetére


bylow
aktív tag

Nem ismerem ezeket a tipusokat.
1.-működés közben ha megtudod nézni őket azonos beállítása.
2.-az LG honlapján az adatokat ha össze hasonlítod akkor láhatsz még köztük külömbséget.

ByLow #

(#2218) kirkri válasza Kroni1 (#2214) üzenetére


kirkri
addikt

Valami újdonságot tapasztaltál?

21 éve a Prohardveren! ™

(#2219) bylow válasza G.Gaben (#2215) üzenetére


bylow
aktív tag

Ez engem is érdekelne, lehet vagy érdemes egyáltalán vele foglalkozni?
Mi fog változni?

ByLow #

(#2220) bylow válasza edeleny (#2216) üzenetére


bylow
aktív tag

Ezt végképp nem tom. de az én véleményem hogy a plazma már nem listavezető.
Nekem meg sem fordult a fejemben a plazma. Nem is tudtam van 3D plazma :F
De ez az ÉN VÉLEMÉNYEM!!!

ByLow #

(#2221) G.Gaben válasza bylow (#2220) üzenetére


G.Gaben
csendes tag

Én a fogyasztás miatt sem vennék plazmát.Egy csóka bement egy MM-ba saját winyóval és médiaboxal és egy fogyasztás mérővel.Kérte az eladót,hogy játssza le neki azt a tartalmat ami rajta van.Közbe figyelte a fogyasztás mérőt és amikor egy tiszta havas részhez ért a videó akkor mutatott a mérő 400w-ot erre a csóka kiakadt és azt mondta,hogy igaz hogy sok pénze van de ez már neki is sok.
Én is inkább LED párti vagyok és nem csak azért mert van egy hanem összességében nem győz meg a plazma.

(#2222) doriath


doriath
tag

Sokan írjátok az árakat!

Személyes tapasztalat, igen is kell alkudni a boltokban is, mm-től a sat-on át, a €nics-ig.

Nekem a mm-be nem adtak(így jártak), átmentem az €nics-ba, és 249-ért megvettem a 42LW579S tv-met 5 év hivatalos garival+még egyéb ajándékot is kaptam, hogy ott vettem meg.

Uh, nyugodtan fel lehet tenni a plépofát, vagy a pokerfészt, és nem kell megijedni a kereskedőktől. Persze ha balf*asz az eladó és nyüszög, akkor így járt a bolt, keress másikat.
€nics-ból is van megyénként elég sok. Én is beülök pl 50k-ért kocsiba és elmegyek 20-30km-t.

(#2223) doriath


doriath
tag

Más. Laikusként végképp nem értem, hogy miért csak analóg adásokat lehet a programlistából törölni, automatikus keresés után, manuális időigényes. :)) De végigkerestem az Astrát, és van 400 műholdas adóm, amiből kb 20-30-at nézek. Ok pesze ott van a csatorna sorba tevés, vagy a kedvencek menü. De akkor sem értem, hogy digi csatornákat miért nem lehet törölni, és ez le van írva a UM-be is.

(#2224) bylow válasza doriath (#2222) üzenetére


bylow
aktív tag

Igen, MM-ban én is próbáltam, de nem jött össze.
akció volt a költözésük miatt (szegeden), az eladó elment az irodába (elvileg) és a főnök már nem volt benn, és csak ő írhatja át az árat állítólag a rendszerben.
de az eladó azt is monda hogy még a kiállított darabot sem adná oda a főnök mert ez mépp még csak pár hete van beüzemelve, volt olyan tv ami már 1 éve kb hogy ott működött a polcon, na azt adták olcsóbban :Y
De igen igazad van lehet üzletekben alkudni, nem kell szégyelni semmit, nekem már töbször is sikerült pl.:pázába ruhás boltba, mondjuk mindig több db-ot vettem de a törzsvásárlói 10%-ot kapásból elengedte.(pedig nem is vagy törzs vásárló :)) )

ByLow #

(#2225) Kroni1 válasza kirkri (#2218) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem, de nem is hasznaltM meg sokat a frissites ota...

G: 4500ast usbn lehet, de a friss szoftvert nem tudom hol talalod, talan kulfoldi forumokon..

(#2226) mizutani jun


mizutani jun
csendes tag

üdv erről valaki infot?
LG Electronics 47LD450
play3 vagy xbox mellé,tv és filmezésre használnám.
üdv

(#2227) bylow válasza Kroni1 (#2225) üzenetére


bylow
aktív tag

Szerintem itt is van magyar LG oldalon [link]
Ja először is hol tudom megnézni hogy most milyen verzió van a tvn?

ByLow #

(#2228) FRENK1988 válasza bylow (#2217) üzenetére


FRENK1988
veterán

30k-s felarat meger a LED felar? Mert csak ennyi a kulonbseg a 2 tv kozt

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2229) bylow válasza FRENK1988 (#2228) üzenetére


bylow
aktív tag

Szerintem nem. ill.: a fogyasztás külömbséggel kilehet számolni hány óra után térül meg a villany számlán a 30k. (de ezt nem tudom hogy mennyi pl 1 KW áram most Mo.-on, meg azt is te tudod napi hány órát megy nálad a tv)
De láttad már működés közbe mindkettőt? Képeik közt nincs változás?

ByLow #

(#2230) ezozo


ezozo
tag

Hali,elérhető a v03.03.34 szoftver pl:LE5300 szériához [link]

[ Szerkesztve ]

LG 50UK6950PLB-POCO X3 Pro 8/256-Ps4 Pro-Ender3 v2

(#2231) FRENK1988 válasza bylow (#2229) üzenetére


FRENK1988
veterán

az olyan 43ft 1KWh. Egymás mellett nem de már igen amugy:) A led előnyét leszámítva nagy különbséget nem vettem észre
Az lv4500 a lv3500höz képest csak 10kval drágább ellenben valódi 100Hz-es technológiával dolgozik

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2232) majorgent


majorgent
tag

Hali
2 TV között vacilálok.. Lg 42LV3400 és LG42LV4500.
Esetleg valamelyikekről tapasztalat? lényeges különbség? Ki melyiket ajánlaná, és miért? Minden infó érdekel :)
Vagy más alternativa? lényeg hogy full Hd, 100 Hz, usb-n játszon dolgokat.. Azért nem plazma mert TV-re, filmre, játékra, illetve monitorként is használnám..

(#2233) FRENK1988 válasza majorgent (#2232) üzenetére


FRENK1988
veterán

eggyel visszűbb olvass:) amugy csak a 100Hz a különbség
amugy az 42lk450 és az 42lv4500 széria fogyibeli különbsége 47KWh

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2234) PLaci58 válasza FRENK1988 (#2231) üzenetére


PLaci58
őstag

A 100 Hz megér szerintem 10K-t. Ráadásul ott már rendesen megy a True Motion, vagyis a képbeszúrás.

A 42LV4500 nálam 49W körül fogyaszt, kikapcsolt képpel pedig 22W az alapfogyasztása ().
A maximális 120W. A 42"-os plazma átlagban 100-120W-ot eszik nálam és kicsit kisebb fényerőre van állítva, mivel azt már csak este használom. Itt megy a TV napi 8-10 órát, úgyhogy nem mindegy a fogyasztás.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2235) spidersoft válasza ezozo (#2230) üzenetére


spidersoft
senior tag

Üdv! Az LG.COM magyar szekciójában is elérhető már egy v04.01.31 firmware az LV4500 tévéhez. Nekem 04.01.26 van rajta gyárilag.

viszont

A mellette ülő okítás arról regél, hogy mennyire nagyon fontos megállapítani a teljes modelltípust (nálam 42LV4500-ZC), viszont a letöltött firmware neve sehol nem említi a ZC-t, sőt, a 4500-at sem:

The_latest_firmware_file_v04.01.31.zip/
MP_GP3_DVB_EU_Basic_LV25_RevNo2513_V04[1].01.31_ota_V2_SECURED.epk

...most akkor mi van? :) Rátőtöm oszt lesz a tévémből egy LV2500?

Jó lenne egy version history, hogy tudjam, egyáltalán érdemes-e vele foglalkozni, vagy csak rosszabb lesz... no azt lefelejtették :P Ha pl. lebutítja olyanra a nagyítás funkciót, mint ahogy a kolléga tapasztalta az LV5500-án, akkor biztosan nem ruccanok neki, de ha valami okosabbat tudna tőle (DVBT rendezés, teletext mix mód, élsimítási/zajszűrési funkciók teljes kikapcsolása, effélék), akkor nyilván usgyi.

Valahol nem találkoztatok FW verziótörténettel az LG-khez? Jó lenne átnyálazni, hogy 26 és 31 között mi történt :)

(#2236) doriath válasza drstupid (#2206) üzenetére


doriath
tag

Küldtem :))

(#2237) PLaci58 válasza Bélaaaa (#2188) üzenetére


PLaci58
őstag

Ha nem használod semmire a scartot, akkor lehet olyan dugót kapni, amin ki van vezetve RCA csatlakozóra a video és a 2 hang csatorna (nagyáruházak, scart-rca átalakító). Vigyázz mert van ki vagy bemenet és átkapcsolható is!
Ha már használod, mondjuk video magnó van bele dugva, akkor olyan speciális kábel kell, amiből külön ki van vezetve kábellel a 2 hang csatorna. Ilyet régen csináltam magamnak. Természetesen a scarton csak a TV adások hangja jelenik meg. Ez néha zavaró, ha pl. a scartot használod bemenetként és ezen a csatlakozón közben szól a tunerről a hang :D
Azt azért lekapcsolhatná a TV, amikor a scart bemenet van kiválasztva.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2238) Kroni1 válasza bylow (#2227) üzenetére


Kroni1
veterán

Ja télleg, csak az enyémhez (lw5500) nincs fent mivel az smart tv gondolom.. A menüben meg tudod nézni elvileg a termékinformácio alatt a jelenlegi szoftver számát.

[ Szerkesztve ]

(#2239) majorgent válasza PLaci58 (#2234) üzenetére


majorgent
tag

Akkor hogy is van pontosan ez a 100Hz-es mizéria? Lg oldala azt irja hogy a 3400-as 100Hz, a 4500 400Hz, viszont a 4500-höz irnak true motion-t a 3400-hoz nem...

(#2240) ezozo válasza spidersoft (#2235) üzenetére


ezozo
tag

Hali,ha berakod és felajánlja a frissítést nem hiszem hogy ha rossz lenne feldobná a frissítést,én eddig mindig felraktam az aktuális szoftvert,én sosem néztem azt hogy,Z vagy ZC,ZA vagy más EU szerepelt a nevében és kész,de ahogy nézem ZA maradt ami a dobozomon is szerepel,anno usb-ről lejátszáskor egy idő után elkezdett elmászni a hang találtam frissebb szoftvert az akkori gyárinál és megszünt a csúszás,én mindig fel is fogom rakni ha jön egy új,mindenki maga döntse el telepít vagy nem.

[ Szerkesztve ]

LG 50UK6950PLB-POCO X3 Pro 8/256-Ps4 Pro-Ender3 v2

(#2241) Bélaaaa válasza PLaci58 (#2237) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Köszi, megpróba...

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#2242) zzola válasza spidersoft (#2235) üzenetére


zzola
félisten

az enyémen 0.21-es volt, és rátoltam az újat... :R

(#2243) Kroni1 válasza majorgent (#2239) üzenetére


Kroni1
veterán

a 400Hz parasztvakítás, azt nem kell nézni. Azt kell, hogy van-e Tru Motion vagy nincs. Az meg 4500-tól van, 5500-tól felfelé meg ahogy Bloodray is irta korábban egy kicsivel mégjobb panel van az LG tv-kben!

(#2244) PLaci58 válasza zzola (#2242) üzenetére


PLaci58
őstag

És változott valami?
Hol lehet megnézni, hogy hányas szoft van a TV-n (LV4500)?

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2245) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Az érdekelne, hogy normál 2D-t mennyire van értelme 3D-re konvertálni, filmek esetén?
Gondolok itt az LW szériára...
32"ban már 160tól hozzá lehet jutni, sok garival...

(#2246) PLaci58 válasza majorgent (#2239) üzenetére


PLaci58
őstag

Hmm. Amire te gondolsz, az szerintem az MCI érték. Ez összehasonlítja, hogy mennyinek felel meg a képfrissítés a CRT-hez képest.
A sima 50Hz-es lapostévékre adnak meg 100-as MCI értéket, mivel ezek alapból 50 kép/s-al mennek. Ez ugye duplája a sima TV 25 kép/s sebességének (50 félkép/s= 50 Hz).
Ha megduplázzuk a képfrekvenciát és csak megismétlünk minden képkockát, azt nevezzük 100 Hz-nek és MCI értékben 200-400-nak nevezik, mert vannak még trükkök.
Ha csak ismétlünk, már akkor is élesebbnek látja a mozgóképet az emberi szem.
(Teszt: bambul ki az ember az autó ablakán és nézi az elmosódott tájat. Ha sűrűn pislogunk közben, akkor élesnek látjuk).
A trükkkök pedig ott vannak, hogy 2 képkocka közé kiszámol-e a TV egy új köztes képkockát (True Motion), ami a gyors mozgásokat még élesebbé teszi, vagy egyszerűen fekete kockát tesz közé. Valahol azt olvastam, hogy a megduplázott képkocka szám és közéjük beszúrt fekete képkockáknál van 400-as MCI érték.
A lényeg, hogy az LCD-nél a képváltás folyamatos. Nincs kikapcsolva a háttérvilágítás (a CRT és a Plazma másként csinálja). A drágább LED-es LCD-nél már le tudják kapcsolni és meg is teszik, de szerinem csak azoknál, ahol részekre van bontva a háttérvilágítás.Ha beszúr a képváltások közé egy rövid idejű fekete képkockát, már azzal is élesebbé teheti a mozgó képet. Ehhez természetesen gyors elektonika és gyors LCD panel is kell.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2247) majorgent válasza PLaci58 (#2246) üzenetére


majorgent
tag

nagyon köszönöm a felvilágositást :) Azthiszem ez eldöntötte a kérdést :)

(#2248) NÓPARA


NÓPARA
aktív tag

Helló!

Olyan kérdésem lenne hogy a laptop HDMI kábellel van összekötve a TV-vel. Filmet néznék és a Tv nem ad hangot:( A laptop hangja van csak. Esetleg a filmet mibe kellene átkonvertálnom mert most AVI-ban van. Bocs ha erről valahol van valami infó de nem találom :(
Köszi a segítséget :R

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#2249) zzola válasza PLaci58 (#2244) üzenetére


zzola
félisten

Home gomb, utána piros gomb, előjön egy ablak, ott pedig Termék/szolgáltatás info.
Mivel én nem állítgatom a TV-t, 1x belőttem, azóta úgy van, így nem tudom, változott-e valami rajta...a beépített lejátszóját pedig nem használom.

[ Szerkesztve ]

(#2250) bylow válasza NÓPARA (#2248) üzenetére


bylow
aktív tag

Laptopon hang beállítás, és ott (realtek) HDMI output- ezt kiválasztod és engedélyezed, de asszem csak akkor bírod ha be van dugva a HDMI kábel.

ByLow #

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.