Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) cetabon


cetabon
csendes tag

Sziasztok,

Szeretném megtudni, hogy az LG 32LE5500-as készülék 130 W-os energiafogyasztása mekkora időszakra érvényes ? (egy óra, egy év, egy nap)

(#2602) espat válasza cetabon (#2601) üzenetére


espat
tag

A fogyasztás mértékegysége a kWh, azaz kilowattóra.
Az átlagfogyasztás mértékegysége a kWh/h azaz kW, ami nem más, mint a teljesímény.

Tehát a 130 W (0,13 kW) esetedben egy átlagfogyasztás , vagyis 130 watt óránként...

[ Szerkesztve ]

(#2603) Gonosz15


Gonosz15
aktív tag

Felvilágosítást szeretnék. Ha nem valód 100Hz -es LED TV-t veszek az mekkora hátránnyal jár egy valódi 100 Hz -eshez képest? Nem nagyon nézek forma 1-et pl. Inkább filmezésre, sport (hoki, foci) nézésre, meg xbox 360 használatra lenne a tv, 37" -os méretben.

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#2604) jjani72


jjani72
tag

Hali !
Valaki hozzáértő légyszives segítsen eldönteni pár vitás kérdést.
Adott egy 42lw4500 - as tv. Ez a tv igaziból 100 Hz - s ?
A másik pedig, hogy edge vagy hátsó ledes megvilágítású - e ?
Van ahol edge - t írnak van ahol hátsót. Most akkor melyik ?
Köszi.

(#2605) cetabon válasza espat (#2602) üzenetére


cetabon
csendes tag

Köszönöm a válaszod espat!

Lenne még egy problémám. Ha a Diginél vagyok , és egy szál kábelen jön az internet (modem nélkül), közvetlenül a számitógépbe, nem tudom a TV -t is csatlakoztatni a világhálóra, milyen eszköz kell ahoz, hogy a TV is és a PC is rá legyen kötve az internetre?

(#2606) PLaci58 válasza jjani72 (#2604) üzenetére


PLaci58
őstag

Adatok az LG oldaláról:

LED Háttérvilágítás vezérlés: 16 Block
Felbontás: 1920 x 1080
TrueMotion 100Hz: 100Hz
LED Tipus: EDGE (LED Plus)
Motion Clarity Index (MCI): 400Hz
Dinamikus kontrasztarány: 7,000,000:1
Válaszidő (G to G): 2,6ms

Ők se tudják, hogy mit akarnak eladni? 16 Block és Edge? Érdekes.
A 100 Hz True Motion az legalább biztosnak látszik :D

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2607) drobid válasza cetabon (#2605) üzenetére


drobid
csendes tag

Szükséged van egy kis dobozra (router) aminek van egy bemenete és általában 7 kimenete. Ez megosztja a netet több eszköz között Bemegy az egy szál madzag - és hét másik eszközt tudsz rákötni. Ezen kívül alkalmas lesz arra is, hogy vezeték nélkül is csatlakozz az internetre.

(#2608) PLaci58 válasza PLaci58 (#2606) üzenetére


PLaci58
őstag

Maradjunk az EDGE-nél, háttérvilágítás vezérléssel és "Block"-ok nélkül :D

drobid!
A 4-es gyakoribb. Nehogy szegény feltúrja az országot egy 7 portos routerért :D

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2609) drobid válasza PLaci58 (#2608) üzenetére


drobid
csendes tag

Természetesen igazad van.

(#2610) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Sziasztok,

lenne egy kérdésem, nézem a tv-ket és azt még tudtam miért jobb a 100Hz mint az 50Hz de a 600Hz az mit takar? mi előnnyel jár?

(#2611) PLaci58 válasza Dzsolo (#2610) üzenetére


PLaci58
őstag

Maga a 600 Hz semmit nem jelent.
Konkrétan melyik TV-re gondolsz?

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2612) drstupid


drstupid
tag

Europark Saturnban most indult csereakció 219-ért van 42lw5590 akit érint (5év gari):)

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#2613) norbszt válasza GEO001 (#2600) üzenetére


norbszt
tag

Basszus nem hiszem el hogy ezeket nem tudja

(#2614) espat válasza PLaci58 (#2608) üzenetére


espat
tag

NE maradjunk "Block"-ok nélkul......

Az LW5500-as modell LED megvilágítású, mégpedig EDGE, tehát a LED "lámpák" halmaza csak a képernyo élein helyezkedik el (tudomásom szerint nem fent és lent, hanem kétoldalt, de lehet, hogy tévedek).

De ami a lényeg: annak ellenére, hogy a fényforrás csak a széleken helyezkedik el, a képernyo 16 blokkra, azaz 16 egyenlo részre (feluletre) van szétosztva egy bonyolult (azt hiszem prizmás) rendszerrel. Tehát a széleken gerjedo LED forrásból származó fény úgy van terelve a képernyo mogé, hogy a képernyo bármelyik 1/16-od része kulon vezérleheto megvilágítást illetoen a tobbihez képest. Magyarul: butított DIMMER megoldás, ahol tobb száz LED dióda kulon vezérelheto helyben a képrenyo mogott (itt csak 16 "fényforrás", ami a fényt az élekrol terelve kapja az adott blokkba).

(#2615) humax válasza norbszt (#2599) üzenetére


humax
senior tag

szia
ha ertettem a tv ben van PIP?PAP?
rendesen felezi az ablakot?vagy kis kockak?
koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#2616) drstupid válasza espat (#2614) üzenetére


drstupid
tag

igen úgy van ahogy mondod :)

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#2617) norbszt válasza humax (#2615) üzenetére


norbszt
tag

Helló

Amit írtál ezt most nem értem, most akkor tudja a PIPet?

(#2618) PLaci58 válasza espat (#2614) üzenetére


PLaci58
őstag

:R
Te tudod. Sok helyen azt írják, hogy az élvilágításnál nem lehet blokkokat létrehozni.
Az biztos, hogy élvilágítású. Szerintem sem lehetetlen megoldani a blokkosítást és a külön történő vezérlést. A 16 blokk nem olyan rossz :D

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2619) ONNe


ONNe
csendes tag

Sziasztok új tv vásárlás előtt állok szerintetek lw5500, vagy lw5590? Ezek mindegyike edge-s vagy backlit es világításúak erre sehol nem találtam választ.

Előre is köszi.

(#2620) Kroni1 válasza ONNe (#2619) üzenetére


Kroni1
veterán

a kettő közt a különbség hogy az 5590ben a DVR azaz a felvételi funkció gyárilag aktiv, de az 5500ban meg a szervizmenüből bekapcsolható..

(#2621) humax válasza norbszt (#2617) üzenetére


humax
senior tag

aszt te irtal:
A kép a képben funkció az van benne valamien formában akár valamien bemenetem kezestül (hdmi scart stb.)?

vagy roszol ertettem?

[ Szerkesztve ]

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#2622) jjani72 válasza ONNe (#2619) üzenetére


jjani72
tag

Hali !
Meg még annyi különbség is van, hogy 5500 - ast már nem lehet kapni csak netes boltokban
2 év garival, 5590 - est meg most kezdik árulgatni nagyobb bevásárló centrumokban 5 év garival.

(#2623) jjani72 válasza PLaci58 (#2606) üzenetére


jjani72
tag

Köszi, hogy vetted a fáradtságot és köszönöm espat kollégának is a hozzászolást az ügyemhez.
Akkor ezek szerint bárhol és bármikor kijelenthetem, hogy ez a tv 100 Hz - es, ez oké.
Azt mondhatom - e, hogy a háttérvilágítás az az edge technológiának egy kiforrottabb
változata ami ebben a tv - ben van ? :)

(#2624) ONNe


ONNe
csendes tag

Köszönöm a válaszokat ,háttérvilágítást illetően pedig elvileg mindkettő edge led es?

(#2625) doriath válasza humax (#2585) üzenetére


doriath
tag

[link]

Magyar User guide, majd 34-35. oldal itt teljes körűen le van írva, most 1-2 napig nem tudok neked éles tesztet mondani. :(

(#2626) norbszt válasza humax (#2621) üzenetére


norbszt
tag

Félre érettük egymást a pip funkciót az én is kérdeztem a (LG LW5590) tulajoktól hogy tudja-e tehát van benne pip vagy nincs.

(#2627) tibtibx válasza norbszt (#2626) üzenetére


tibtibx
csendes tag

Én még nem vagyok LW5590 tulaj, de úgy tudom, hogy nincs benne se PIP, se PAP, se PAT, azt a Samsungok tudják, de csak 1 tunerrel.

(#2628) humax válasza doriath (#2625) üzenetére


humax
senior tag

koszi de nincs bene irva,
inkab varom a te tapassztaltot koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#2629) feriferiferi


feriferiferi
csendes tag

Sziasztok!

Egy LG 42 LW5500 boldog tulaja vagyok, szuperjó készülék, tökéletesen meg vagyok elégedve.

Van egy Wii-m is, és felmerült, hogy komponens kábellel kössem a tévéhez kompozit helyett. Két kérdés:
1, ahogy láttam az LW hátulján, nem standard rca bemenetek vannak a komponensnek és az audiónak. igaz ez? ha igen, milyen formátum ez?

2, tényleg jobb lesz a kép?

köszi!

(#2630) feriferiferi válasza ONNe (#2624) üzenetére


feriferiferi
csendes tag

Én amúgy mindenkinek azt javasolnám, hogy ne azon pörögjön, hogy edge vagy edge plus, 60Hz vagy 100Hz, hanem menjen be egy MM vagy Sat és nézze meg a képet. (nem mellesleg full-LED tévére még egy darabig átlag magyarnak nem lesz pénze) Nézzen meg digitális jelet, USB pendrivreról filmet és hasonlítsa össze más tévékkel. Lehetőleg ugyan abban a képüzemmódban (pl film-mozi, de feltétlenül ne Kiemelt)

Engem az LW5500 azzal vett le a lábamról, hogy a szar SD képet is gyönyörűen skálázta fel, majdnem mintha plazma lenne. Én igazából tojok arra a minimális bevilágításra amit csont feketénél okoz a széleken, mert a panel gyönyörű képet ad, és jó az elektronika.
A truemotion meg a saját kalibrált profilban ki van kapcsolva, mert hányok a szappanoperás hatástól. (de ha kell picit visszahúzom ->pl focimeccs)

Szóval be kell menni és megnézni a kínálatot: 70.000-80.000HUF-os tévéknek is lehet/van élvezhető képe (32") függetlenül attól, hogy mit írnak róla.
Szemedben bízz, ne a számokban.

(#2631) cetabon válasza drobid (#2607) üzenetére


cetabon
csendes tag

Köszönöm drobid!

Tudnál ajánlani egyet?

(#2632) Bélaaaa válasza feriferiferi (#2630) üzenetére


Bélaaaa
őstag

A truemotion meg a saját kalibrált profilban ki van kapcsolva, mert hányok a szappanoperás hatástól.

Így van, már ketten vagyunk. :C

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#2633) Kroni1 válasza jjani72 (#2622) üzenetére


Kroni1
veterán

Iponban most 208 a 42LW5500..

(#2634) drobid válasza cetabon (#2631) üzenetére


drobid
csendes tag

http://www.a4team.hu/product_category/view/39 - ezen az oldalon lehet válogatni. Én egy olcsóbb kategóriájú TP-Link TL-WR340G-t használtam sokáig - megelégedéssel.

(#2635) graphicman válasza jjani72 (#2575) üzenetére


graphicman
csendes tag

Köszi! Leszedtem, működik. (valóban macerás leszedni, de időm az van :-) )

(#2636) graphicman válasza drobid (#2634) üzenetére


graphicman
csendes tag

Nekem egy Tp-Link TL-WR740N van és nagyon jól működik.

(#2637) cetabon válasza drobid (#2634) üzenetére


cetabon
csendes tag

Köszönöm a segítséget. :R :R

(#2638) NÓPARA


NÓPARA
aktív tag

Helló!

Régebben valahol olvastam hogy a káva és a képernyő között hézag van. Na most én is nézegetem ezt a dolgot.... Nekem szinte körbe belehet tenni a lapot(kat). Mit mondtok fel hívjam ez ügyben a boltott ahol vettem? Esetleg el hajthatnak emiatt a reklamáció miatt?

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#2639) Zsoci05


Zsoci05
csendes tag

Sziasztok!
Uj vagyok a forumon. Sokat tanultam Toletek, az itt leirtakbol.
Lenne egy kerdesem:
van egy tablazat a kepernyo es a nezo távolsag viszonyarol, ez igy oke, de mi a Ti tapasztalotok? Szeretnek venni egy LG42LW5500 TV-t, amitol max. 2,5-3 m re tudok
ulni, utana fal. Sima normal - Digi kabel - tv adas-t milyen ilyen tavolsagrol nezni?
Vegyek inkabb LG32LW5500-t ? Ugye ezt uzletben nem tudom tesztelni. Ezert fordulok Hozzatok. Mi a tapasztalat? Tanacs? Elore is koszonom!

(#2640) tigipuf


tigipuf
senior tag

Nincs valakinek 42LW sorozatú ledesekhez valami ajánlott képbeállítás?
Oké,tudom mindenkinek más az ízlése,de hátha volt már olyan tag akinek volt türelme tesztelgetni napokig,esetleg valami profi által, műszerrel,progival belőtt értékek..
Ja és a truemotion is érdekelne,mert nálam a legkisebb értéken is elborul az agyam tőle sima tv adásoknál pl.
Őrjítőek azok a hirtelen begyorsulások mozgásoknál,néha olyan mintha beletekernél egy filmbe.
NÓPARA:
Nálam is van hézag,abszolút nem zavar. :N

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#2641) GEO001 válasza Zsoci05 (#2639) üzenetére


GEO001
aktív tag

Sztem a 2.5 -3 m nézhető távolság lesz. Én az 55" -ost 4-4.5m -ről nézem.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#2642) GEO001 válasza tigipuf (#2640) üzenetére


GEO001
aktív tag

Ez a beállítás tesztelt, lehet hogy neked is beválik.....

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#2643) tigipuf válasza GEO001 (#2642) üzenetére


tigipuf
senior tag

Köszi,megsasolom :D

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#2644) #75912448 válasza Zsoci05 (#2639) üzenetére


#75912448
törölt tag

Digi kábeles adására tökéletes lesz a 2,5-3 méter. Ha nézel HD forrást, akkor mehetsz közelebb.

(#2645) zoli121


zoli121
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinek ilyen TV-je LG 42LW659S?

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#2646) borkarico válasza #75912448 (#2644) üzenetére


borkarico
aktív tag

Sziasztok!

Néztem ma a Média M-ba egy LG 42LV4500 tv-t és eléggé tetszett. megéri megvenni? most 150e. és 0% THM-re adják.

nem fontos nekem a netezés rajta, mert van nekem egy 37LE5500-am is és azon sem használom ki a netet.

csak tv nézésre kellene a 42LV4500. amiért rá teszem a voksom az az hogy, 100Hz-es Full HD LED TV és 106 centi.

szerintetek?

üdv.

[ Szerkesztve ]

Powered by iPhone 14 Pro Max

(#2647) PLaci58


PLaci58
őstag

Ma bementem egy Euronics boltba 3D-t nézegetni.

Bejáratnál bazinagy Samu 7000-es szemüveggel. Feltettem és valami kezdetleges villogó vackot láttam. Igazából nem jött össze a térhatás. Mellette egy 6000-es, ahhoz már szemüveget se tettek ki :D
Eladó: ezek nem igazán jók, nézzem meg az LG-t.
Megnéztem. Bekapcsolta a Demót USB-ről (frizbis kutya és repülőgép).
Hááát igen. Ezt már 3D-nek lehet nevezni. Szépen kijöttek a dolgok a képernyő elé.
A tv 42LW4500 volt (180K). Azért ebben is volt egy kis bibi. Le kellett guggolni hozzá, mert a legalsó polcra tették :DDD
Nem értem ezeket a boltokat. Nem akarnak eladni semmit?
Kipróbáltam egy 42LV4500-as hangját is(mert az enyém nagyon torz). Feltekertük a hangerőt maxra és mégsem hallottam azt a recsegő torzítást (mondjuk a forrás sem volt túl hangos, de zene volt). Itthon is kipróbáltam és egy érdekes dolgot vettem észre. A hangerő növelésével együtt csökken a mély. Sajna nálam pont olyan hangerőn kéne mennie, ahol még van egy kis mély emelés :((

Az LG 3D demó filmjeit le lehet valahonnan tölteni vagy titkosak?

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2648) v!ct0y válasza borkarico (#2646) üzenetére


v!ct0y
veterán

A 32 es 150 k nem ?

(#2649) Fapuma77624 válasza PLaci58 (#2647) üzenetére


Fapuma77624
tag

Nekem meg van az Lg Demoja.

(#2650) PLaci58 válasza v!ct0y (#2648) üzenetére


PLaci58
őstag

A 42LV4500 az Euronics-ban is 149K, de nem néztem hitel feltételeket.
.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.