Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) Mészyke válasza gangura (#3200) üzenetére


Mészyke
csendes tag

Én legalább 30 filmet "szinkronizáltam" már így legyen az "sima" Hd vagy Half SBS...

(#3202) gangura válasza Mészyke (#3201) üzenetére


gangura
csendes tag

akkor írhattál volna, mert itt eddig csak erről a tsmuxerről volt szó :R

(#3203) Mészyke válasza gangura (#3202) üzenetére


Mészyke
csendes tag

Szerintem volt szó az MKVmergeGUI-ról is...persze ez sem csodaszer... bár sok mindent meg lehet vele csinálni.. csak tudni kell használni... és kell egy kis szerencse is hozzá....

(#3204) Zellerfagyi


Zellerfagyi
csendes tag

Sziasztok !

Miért inaktív a 3D filmek mélységállítása ??

(#3205) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok.
Hol lehet most a legolcsóbban beszerezni az LG 42LW5500-at, ahol 5 év gari és ajándék party pack is jár hozzá?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3206) Attas válasza gangura (#3200) üzenetére


Attas
aktív tag

Köcce. Ez a progi nekem is hasznos lesz.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3207) d.tiborz válasza Shkiz0 (#3205) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Szia!
Én is ezt nézem, Edigital: 220E (rendelésre), Saturnban az 5590-es 220E.
Üdv
T.

(#3208) tibtibx


tibtibx
csendes tag

Sziasztok !

Milyen külső merevlemezt ajánlottok, ami kompatibilis az LW5590-el!
Lehetőleg külső táp nélkülit.

(#3209) Attas válasza tibtibx (#3208) üzenetére


Attas
aktív tag

Nos én ilyet használok amit hírdetek is alább. Jómagam pont egy ilyen külső házzal. Hangtalan, kis fogyasztás, meglepően gyors, (Sata II.) nem igényel külső tápot.....és most occon adom. ;)

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3210) PLaci58 válasza tibtibx (#3208) üzenetére


PLaci58
őstag

Éppen tegnap sikerült egyet találnom, amit kezel az LV4500-is.
HDD: Samsung HM250JI
ház: Coolink [link] Előnye, hogy beépített USB kábele van és külső tápegység csatlakoztatható hozzá, illetve adnak egy másik USB-be dugható tápkábelt is hozzá.
A lényeg, hogy ne legyen nagy a HDD áramfelvétele. Ezt rá szokták írni ( pl. 5V , 0.5A ).
Lehetőleg 500 mA körül legyen.

Attas! Jók is azok a Coolink házak :D

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3211) woodyka


woodyka
csendes tag

Sziasztok!

Egy problémám van valaki tudja mitől lehet?

Vettem egy Egreat R6B-t. Rácsatlakoztattam az LG 42LW5590-es TV-re és HDMI-n csúszik a hang kb. kevesebb, mint 1 mp-et, de nagyon zavaró. Visszavittem, rendesek voltak, adtak egy cserekészüléket. Mondanom sem kell szintén csúszik a hang. Minden filmen! Amennyiben RCA kábellel próbáltam minden OK. HDMI-vel próbáltam, ismét csúszik. A TV-n vannak szinkronizáló beállítások, kicsit javított, de továbbra is csúszik a hang.

A Speedshophoz visszavittem ismét, ott letesztelték, náluk minden OK. Most becseréltem egy Egreat R6C-re (különbözetet visszaadták), hazamegyek kipróbálom.

Addig is, ha van valakinek ötlete szívesen fogadom. :F

Előre is köszi.

ui.: Az Egreat topikba is beírtam, de ott 1 hónapja nem volt forgalom.... :R

Amit nem látunk, az nem biztos, hogy nem létezik...

(#3212) Cocos válasza Mészyke (#3201) üzenetére


Cocos
tag

Mivel kezdő vagyok a témában kérdezném, hogy a magyar hangot honnan lehet leszedni? Ha letöltök egy SBS mkv-t angolul, akkor honnan szedhetek hozzá magyart?

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3213) Cocos válasza Shkiz0 (#3205) üzenetére


Cocos
tag

Hát a garancia tudtommal már nem 5 év. Én most vettem 42LW5590-est 207.000.- ért. Cetelem hitelkártyával fizettem, majd másnap visszaraktam rá a pénzt.
Kaptam 7 db szemüveget+ az eladót rábeszéltem még egy kis ajándékra.Így kaptam még egy 4 lemezes (Shrek 1-2-3-4) 3D Bluray lemezt.

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3214) torma1981 válasza Cocos (#3213) üzenetére


torma1981
veterán

[link]

Még él az 5 év garancia.

(#3215) d.tiborz válasza Cocos (#3213) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Él az 5 év gari, de csak: Euronics, Auchan, Edigital, Saturn, talán MediaMarkt. Ahol a nagy kerek piros matricát látod a TV-n. A 42LW5590-es a Saturnban 219.900.-Ft 5 évvel.

[ Szerkesztve ]

(#3216) Dany007 válasza Cocos (#3213) üzenetére


Dany007
veterán

Hadd kérdezzem meg, ez az LW5590 mennyivel tud többet, mint az LW5500?
Kezdek belebonyolódni ezekben a számozásokba...

(#3217) Cocos válasza torma1981 (#3214) üzenetére


Cocos
tag

Köszi!! :DD Már ki is nyomtattam! Azt hittem már lejárt az időszak!

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3218) d.tiborz válasza Dany007 (#3216) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Az 5590-es DVR (műsorrögzítő) funkcióval tud többet, de tudtommal csak digitális TV-adásból vesz fel (?).

(#3219) Cocos válasza Dany007 (#3216) üzenetére


Cocos
tag

Nekem azt mondták, hogy javított (?)szoftver van rajta, és usb-re lehet felvenni vele. Bár azt mondják, hogy kis állítgatással a 5500-is megcsinálható felvevősre.Én azért ezt vettem,mert ezért az árért nem érte meg állítgatni.

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3220) Cocos válasza d.tiborz (#3215) üzenetére


Cocos
tag

Akkor én tényleg "jóárasított"-an vettem.És van 5 év garanciám is.

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3221) d.tiborz válasza Cocos (#3220) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Hol sikerült ennyiért?

(#3222) Dany007 válasza Cocos (#3219) üzenetére


Dany007
veterán

Értem, köszönöm! :R

(#3223) Cocos válasza d.tiborz (#3221) üzenetére


Cocos
tag

Feljebb írtam, hogy Cetelem kártyával (vagy Aura) az Euronics-nél. Igaz, ott a listaár 235.000.- volt, de ismerős volt az eladó, így a belső listaáron számolt+10% kedvezmény a kártyával. Ez a kártyadolog annak éri meg, akinek egyébként is van kp.-je vásárolni. Nekem a tv.mellett kellett vennem (bedöglött)mosógépet+mikrót is. Így mindenre kaptam alapból a kártyára 10%-ot. Másnap rápakoltam a pénzt a kártyára és ennyi.Semmi kamat nem jön rá ezzel a módszerrel.

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3224) espat


espat
tag

Ha valaki sokallja a pénzt a 3D polarizált szemuvegekért, itt 2.37 USD/darab-ért rendelhet, szállítással egyutt... :)

[ Szerkesztve ]

(#3225) adabra válasza espat (#3224) üzenetére


adabra
senior tag

Valószínűleg utólag ezt még jobban sokallani fogja, mert az LG passzív 3d-hez nem jó (2 kommentelő vásárló szerint)

"Although these glasses looks simular to Orginal LG 3d glasses, It does not work with the latest LG passive 3d TV's."

(#3226) Mészyke válasza Cocos (#3212) üzenetére


Mészyke
csendes tag

Ha mindenféleképpen te akarod csinálni akkor simán letöltess hozzá egy magyar szinkronos mkv-t, de ha nincs (pl. régebbi filmek) akkor egy jó minőségű aviból is tudsz szinkron hangot lopni... csak figyelni kell az fps-re és persze előfordul, hogy a késleltetésbe is bele kell nyúlni. De dobok privátba 1-2 oldalt ahová én töltögetek.

(#3227) gangura válasza Mészyke (#3226) üzenetére


gangura
csendes tag

nekem is dobhatsz :D

(#3228) woodyka válasza woodyka (#3211) üzenetére


woodyka
csendes tag

Üdv. Akit érdekel: (lehet, hogy senkit...)
A 42LW5590-es tévémhez vett Egreat R6B médialejátszóval (2 készülék is)játszott filmek hangjai csúsztak.

Kicserélték egy R6C-re, ami olcsóbb, az már tökéletes, nem csúszik a hang. :DD

Amit nem látunk, az nem biztos, hogy nem létezik...

(#3229) Mészyke válasza woodyka (#3228) üzenetére


Mészyke
csendes tag

No akkor megnyugodtál.... lehet mozizni... :D

(#3230) nilrem válasza Mészyke (#3226) üzenetére


nilrem
tag

Jöhet a privi. Köszönet!

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#3231) Attas válasza Mészyke (#3226) üzenetére


Attas
aktív tag

Nékem is küldhetsz linket. Hálás lennék. Köcce.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3232) GEO001 válasza Zellerfagyi (#3204) üzenetére


GEO001
aktív tag

Melyik típusnál van problémád a mélységállításnál? Én eddig rendesen tudtam állítgatni (általában HSBS, szekvenciális megjeleníítés) a mélységet, illetve a bal-jobb szemre jutó arány mérétékét, bár bevan állítva és már nem piszkálgatom.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3233) GEO001


GEO001
aktív tag

Vannak "nagyobb" torrent oldalak, ahol már a HD filmek audio hangsávjai kirippelve is megtalálhatók, de (p2p) torrenteken is rá lehet keresni, ezekre, de tényleg a hang csúsztatásra is oda kell figyelni, kíván -e időzítést, illetve milyen bitstream -en futnak (23.976fps, 25fps).

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3234) Zellerfagyi válasza GEO001 (#3232) üzenetére


Zellerfagyi
csendes tag

Legyen az bármelyik Half-SBS.mkv film, de még az LG 3DDemo lejátszásánál sem engedi a mélységállítást! A másik két beállítási lehetőség az működik.

(#3235) Cocos válasza Zellerfagyi (#3234) üzenetére


Cocos
tag

Szerintem csak a 2D-3D nél lehet a mélységet állítani. Legalábbis nálam.

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3236) joocek


joocek
aktív tag

Sziasztok van aki SLIM konzolal rögzeitette a 47lw/lv tv-ét?

Lehet vele?

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#3237) Fikasz


Fikasz
tag

Sziasztok!
TV vásárlása elött állok. Kinéztem magamnak ezt a vadat: LG 42LW659S
Lenne 2 kérdésem.
- Még ez sem bírkózik meg USB-ről a H.264 MPEG-4 AVC High@L5.1 -el és a DTS hangal?
- Mi a különbség közte és a 42LW650s között?
Ha esetleg valakinek egyéb információja vagy tapasztalata van a TV-vel azokat szívesen fogadom, valamint ár/érték arányba megéri-e az árát?
Válaszokat előre is köszönöm.
Fikasz

(#3238) GEO001 válasza Fikasz (#3237) üzenetére


GEO001
aktív tag

1.) Sajnos nem tudja kezelni. :((
2). DVR- USB rögzítés, Hbb TV.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3239) GEO001 válasza Cocos (#3235) üzenetére


GEO001
aktív tag

Igazad van. Mégegyszer megnéztem. A 2D->3D konvertálásnál engedi csak a mélység állítását. Az eredeti 3D jelet küldő médiák kezelésénél csak a nézőpontot, valamint 3D képkorrekciót (bal-jobb szem) lehet váltani.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3240) Zellerfagyi válasza GEO001 (#3239) üzenetére


Zellerfagyi
csendes tag

Igazatok van, én is kipróbáltam ! Most már nyugodtan megyek aluni.....

(#3241) summi


summi
csendes tag

Sziasztok!

AZ LG42LW5590-es tvben milyen inernetböngésző van? CSak előre telepített alkalmazásokat tud kezelni, vagy teljes értékű webböngésző? Az LE5500-as szériánál végül is be lehet kapcsolni a DVR funkciót?

Zs

(#3242) GEO001 válasza summi (#3241) üzenetére


GEO001
aktív tag

Van benne természetesen teljes értékü böngésző is a beépített webes alapú tartalmak mellett.

Az LE -t nem ismerem, de az LW5500 lehet aktiválni a DVR -rögzítési funkciót.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3243) Kroni1


Kroni1
veterán

Biztos volt már korábban, de gondoltam utánajárok hogy melyik tipusú filmek fekszenek jobban a passzív 3D TV-nek!

halfSBS vagy half TaB?!

Én azt találtam, hogy azonos felbontású mondjuk FullHD alapanyag esetén a halfTaB kétszer akkora felbontásban jelenik meg, mivel a TV-k vízszintesen felezik a felbontást. Tehát mig a (2x) 960x1080as sbs filmből ~480x540-et látunk, addig a (2x) 1920x540-es tab esetén nem veszik el a függőleges felbontás fele, tehát 960x540-et látunk!

Pedig józan paraszti ésszel azt gondoltam eddig, hogy mindegy, ugyanakkora alapfelbontás esetén közel azonos eredményre jutunk.. De ha ez igaz, akkor sajnos a TaB filmek elvileg jobbak lennének nekünk passzív LG-seknek, holott az SBS a gyakoribb megoldás. Érdekes nem? Valakinek ellenvélemény?

[ Szerkesztve ]

(#3244) Mészyke válasza Kroni1 (#3243) üzenetére


Mészyke
csendes tag

Nekem meg volt a Karibtenger utolsó része így is, meg úgy is. Nekem személy szerint a SBS-s jobban tetszett mint TaB-os. Persze más honnan volt a két film... lehetett kódolásbeli eltérés is...

(#3245) GEO001


GEO001
aktív tag

Igen, ez érdekes felvetés, de sajnos a HSBS verziók terjedtek el jobban.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3246) Kroni1 válasza Mészyke (#3244) üzenetére


Kroni1
veterán

Igen ha más a forrás akkor nem összevethető szerintem sem.

Amugy az egyik PH-s LG passzív tv-s cikkben azt olvastam, hogy a Frame-by-frame lenne a legjobb megoldás, ilyennel azonban nem tudom hol találkozhat az ember..

(#3247) Mészyke válasza Kroni1 (#3246) üzenetére


Mészyke
csendes tag

Mind a kettő FullHD-s volt, kb azonos bitsebességgel, de a TaB-s sötétebb volt 3D-ben és nem volt szép képe.... viszont van egy Field-Sequentia-s filmem... na azzal nem tud mit kezdeni a TV... :F

(#3248) Kroni1 válasza Mészyke (#3247) üzenetére


Kroni1
veterán

shrek? vagy más film?

(#3249) Mészyke válasza Kroni1 (#3248) üzenetére


Mészyke
csendes tag

Aliz csodaországban

(#3250) espat válasza Kroni1 (#3243) üzenetére


espat
tag

Az én véleményem a 2774 -es és 2775 -os hozzászólásban található....

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.