Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) Kroni1 válasza Lézerparaszt (#2549) üzenetére


Kroni1
veterán

Igy tudja h pcrol kap jelet es arra optimalizalja a kepet.. igy kell hagyni.

(#2552) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Van annak jelentősége hogy melyik HDMI bemenetre dugom a tévén a kábelt ?

A játék az nem játék!

(#2553) Kroni1 válasza Lézerparaszt (#2552) üzenetére


Kroni1
veterán

Hdmi1 a legokosabb altalaban, pct arra kell sztem dugni mindenkepp!

(#2554) ezozo válasza Rem-X (#2542) üzenetére


ezozo
tag

Hali,milyen a szoftververziód? menü,pirosgomb,termék/szolgáltatási infó.

LG 50UK6950PLB-POCO X3 Pro 8/256-Ps4 Pro-Ender3 v2

(#2555) zsazsa857


zsazsa857
csendes tag

Sziasztok! segítséget szeretnék kérni. van egy lg lw5590 típusú led tv-m.a problémám a következő:wifisen kapcsolódok a netre.a youtubon szeretnék videókat nézni de azt írja a videók elíndítása előtt,hogy fríssítsem az adobe flasht a tv-n.elvisz az adobe flash letöltési oldalára de itt ki kellene választani az operációs rendszert.itt nem tudom mit válasszak.a kérdésem a következő lenne.hogyan lehetséges frissíteni a flash playert a tv készüléken.válaszotokat előre is köszönöm.

(#2556) pivi.l válasza zsazsa857 (#2555) üzenetére


pivi.l
tag

Szia

Böngészőből próbáltad, vagy a youtube alkalmazásból?

(#2557) zsazsa857 válasza pivi.l (#2556) üzenetére


zsazsa857
csendes tag

Szia! először is köszönöm,hogy próbálsz segíteni.igen a böngészőből próbáltam.

(#2558) pivi.l válasza zsazsa857 (#2557) üzenetére


pivi.l
tag

A böngészőben csak flash lite van, nem lehet frissíteni.
Használd a youtube alkalmazást.

(#2559) gangura válasza zsazsa857 (#2557) üzenetére


gangura
csendes tag

nem fogod tudni frissíteni, mert flash8-ikg támogatja az LG a Flasht, legalábbis én így tudom

(#2560) zsazsa857 válasza pivi.l (#2558) üzenetére


zsazsa857
csendes tag

Sziasztok! nagyonszépen köszönöm minkettőtök válaszát.további szép napot kívánok nektek.

(#2561) bb78


bb78
csendes tag

Sziasztok! Kis segítséget szeretnék kérni. Tv vásárlás aktuális és az LG LED sorozat a legszímpatikusabb számomra. Nem érzem a 3D előnyét, de 106 vagy annál kicsit nagyobb képátmérőnél szinte már csak 3D-d tévét árulnak. Ahol személyesen meg tudtam nézni mindehol rá is beszéltek. :)
Melyik az a típus amely ár-érték arányban elfogadható (akár 3D is) illetve érdemes -e a nagyobb (106) képátló fölötti tévébe befektetni, hiszen ahogy nézem itt vagy egy óriási ugrás az árban. Az ökölszabályt persze tudom, de 4 méter távolságból lenne nézve. Kiállított tv-en a kb 10 cm különbség számomra nem tűnt olyannak ami megérné az 50 ezer Ft-os többlet kiadást...
Tervezném meg egy márkán belüli házimozi rendszer vásárlását is, ami inkább szatelit mint álló hangszórós.

Köszönöm előre a segítséget! Remélem minden infót megadtam, hogy tudjatok segíteni.

Üdv:
BB

(#2562) RockCNC


RockCNC
senior tag

Én is szintén vásárlás előtt vagyok.
Az Edigitálnál néztem ki a 42LW5590 220.000 Ft.
Az elődje érdekes módon LW5500 230.000 ft
A bluray ripeket lejátsza a készülék?

(#2563) drstupid válasza RockCNC (#2562) üzenetére


drstupid
tag

igen lejátssza , mkv-t 20mb/sec-ig játszik le

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#2564) RockCNC válasza drstupid (#2563) üzenetére


RockCNC
senior tag

gondoltam,hogy lejátsza,ezek szerint itt hülyeséget írtak[link]
Azt irják,hogy"Amint a listából látszik, a videolejátszó sem a rippelt Blu-ray sem a rippelt DVD-ket nem kezeli "

[ Szerkesztve ]

(#2565) Attas válasza kirkri (#2517) üzenetére


Attas
aktív tag

Óóó...félreértettél. Semmi gúny nem volt a hozzászólásomban. Természetesen velem is megtörtént már, hogy elnéztem valamit. Csak vicces volt..ennyi. Elnézést ha megbántottam az illetőt.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#2566) Attas válasza zsazsa857 (#2557) üzenetére


Attas
aktív tag

Esetleg a Plex mediaservert is érdemes kipróbálni online módban telepítsd a youtube plugint. ott is fut. És amúgy is jó dolog a plex. Kiválló HD tartalmakat lehet nézni.. pl movie trailerek.. klippek. Én szeretem. (Pc-re kell telepíteni és DLNA-n csatlakozni reá)

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#2567) pivi.l válasza RockCNC (#2564) üzenetére


pivi.l
tag

Szia

Szerintem a cikkben az ISO formátumra gondolnak, azt tényleg nem kezeli.

(#2568) csak1ember válasza RockCNC (#2562) üzenetére


csak1ember
csendes tag

Én tegnap vettem meg a 42LW579s-t a Media Markban 240-ért ! Onnan, csak kíváncsiságból átugrottam az új mega Euronics-ba a Corvin-ba, ott 270-ért adták.... :Y

(#2569) humax


humax
senior tag

LG 47 LW 650S 308,000 forint
LG 47 LW 570S 280,000 forint
LG 47 LW5500 268,000 forint

ha jol tudum a 570 meg 5500 valodi 100 HZ
de a 650s valodi 200

na most kep minosegel sokat szamit a 100 meg 200, mondjunk sport.
ha jol tudm a 3D nel jobb a 200.

mert ha nem akkor 5500 vennem , mert igazabol a 5500 meg a 570 nincs nagy diferencia.

.........................................
eloben neztem a 650 mediaban, jobb kepe volt mint samsung a szineje jobbak voltak mint samsung.
is a 2d to 3d convertalas is szepet mutatot ( egy USB keresztol filmet porobaltunk).
megeri 40 ezer diferencia a 5500 meg a 650 kozot?
koszonom a tanacsokat.
:R :R :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#2570) RockCNC


RockCNC
senior tag

Engem is érdekelne,hogy a 100 és a 200 Hz között látványilag nagy különbség lehet?

(#2571) rossitibi válasza humax (#2569) üzenetére


rossitibi
tag

Szerintem nem!
Nekem volt 5500-am ki kellett cserélni és nem volt más csak 659s.30 ezerrel volt drágább és nem vettem észre hogy 100hz-el több.Sőt az 5500 nak szebb képe volt én úgy érzem,aztán lehet bebeszélem magamnak..Ez az én saját véleményem! Mindenképp hasonlítsd össze a kettőt mielőtt döntesz!

(#2572) Templomegere válasza humax (#2569) üzenetére


Templomegere
senior tag

üdv!

pénteken vettem itt Tapolcán egy 5500-ast (42") kemény 202500 ft-ért . Akkor úgy gondolom elég jó áron sikerült megvennem ? Eddig tetszik nagyon , egy "öreg" Le40a656a samsungot váltott le a falon , képe sokkal szebb , na meg ugye 3d , és sok sok apró extra . tetszik , de legjobban most a több mint fele áramfogyasztása jön be.

Ma délután lefrissítette magát , időm még nem volt kiismerni , de nagyon kíváncsi vagyok rá .

[ Szerkesztve ]

(#2573) humax válasza BloodRay (#2448) üzenetére


humax
senior tag

szia
olvastam a foromot, sok okosagot irtal
van par kerdesem,
a 2569 huzaszolasom mit szolsz?

a 100 HZ VAGY a 200 HZ fontosAB vagy inakb true mostion? mivel mind 2 tv ben 5500 is a 650 ben van trumotion akkor mindegy a 100 vagy 200 hz?

az irtal hogya 650 ben satilete tuner van, az az jelenti hogy jobb kepet ad? vagy funkcionalisan jobb a satilet tuner?
mire jo a satilite tuner, pl ha van egy parabola antenam , akkor nem kell huza a belteri?egyenesen belteri nelkul bedughatom a coax kabel ami a parabola antena bol jonn a tv ben is megy?
sörgosen kell vennem valamiylket megkoszonom a valaszt.
meg az is halodtam, ( lehet h hulyseg) hogy pl 55 meretben a ledes functio gyengebb mint 47 meret( mivel nagyobb a kep akkor a gyengeb lesz a feny valami ilyasmit) :R :R :R :R :R

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#2574) humax


humax
senior tag

tibi, temp koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#2575) jjani72


jjani72
tag

Olvasgattam a fórumot és úgy emlékszem páran keresték az LG 3d bolti bemutató
videóját. Találtam egy letöltési lehetőséget : hxxp://www.filesonic.com/folder/12414511
Kicsit macerás letölteni, de aki nem fix ip címes az gyorsabban leszedheti, mint én.
Kicsomagolás után az aspect ratio-t 16:9 - re át kell állítani és kész is.

(#2576) doriath válasza csak1ember (#2568) üzenetére


doriath
tag

Alkudtál is rá, vagy csak a kirakott árát nézted?

(#2577) klevi1967 válasza humax (#2573) üzenetére


klevi1967
tag

A saját 650s-sembe egyenesen bele ment a parabola koax-kábele, amit elég jól kezel. A talált adókat elég macerás szerkeszteni, de ilyen a digitális műholdas szolgáltatás (pl van 10 darab MDR, 1-et hagytam, stb). Hogy még fokozzam: a tetőtérben és a tévé előtt használtam egy diplexert, így csak egy kábellel kellett lejönnöm.

[ Szerkesztve ]

(#2578) tibtibx válasza klevi1967 (#2577) üzenetére


tibtibx
csendes tag

Jól értem, hogy a műholdas vételhez csak egy tükör, egy fej, és koax kábel kell?

Ha igen, milyen csatornák jönnek be?

(#2579) doriath válasza tibtibx (#2578) üzenetére


doriath
tag

Ez attól függ mire keresel rá, FTA és kódolt variációkban, én Astra 1H-ra tekertem a tányért amit a T-s Sat tv-m után nem akartak elvinni. FTA-ra rákeresve van kb 100-120 adás,ebből van 4-5 HD és persze az Astra 3D promo csatornája.

Persze azt a műholdat nézed amenyiket akarod.

Itt érdemes csatornák és műhold kombókra keresni :))

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2580) VateRicsi válasza humax (#2573) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Szia!

Csak annyit válaszolnék gyorsan, hogy az aktív 3D-s tévéknél kell a 200 Hz, a passzív 3D-sek nem jelenítenek meg külön képet a két szemnek, hanem egyszerre kettőt a kijelzőn, ezért elég a 100 Hz. Ha utánaolvasol a fórumon, több hozzászólásban vannak tippek, hogy lehet meghackelni (ezt jól írtam?) mondjuk az LW5500-at, hogy bekapcsoljon a DVR funkció, amivel filmet lehet felvenni USB-re, ezért az 5500-at ajánlom. Persze ha kell a satelllte tuner, akkor csak a 650 jöhet szóba, de ezt már neked kell tudnod.

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#2581) Kroni1 válasza VateRicsi (#2580) üzenetére


Kroni1
veterán

ha nem kell a Satellite tuner akkor az 5500at ajánlom! Ha kell akkor még szóba jöteh az LW579 is, ami a kettő közt van.. Satellite-s és 100Hz-es. Amugy én is azt olvastam, hogy a 100 vs. 200Hz már nem lenyeges a különbség annyira mint a 50 vs. 100Hz-nél..

[ Szerkesztve ]

(#2582) doriath


doriath
tag

42-es 579S-em van csak ajánlani tudom!!!!
:)) :DD :DD :C :DD :DD :))

(#2583) Fapuma77624


Fapuma77624
tag

Na ilyennel még nem találkoztam.Tudna vki segíteni h h tudnám elérni azt h a Tv-m(LG 42LW5590) össze van kötve a notival(Asus G53SW) és az istenért nem teszi ki a hangot(Win7-en).Nem viszi a HDMI.Na de a hangnak kellene mennie??!!A kép az kint van és tökéletes de hiába teszem ki a 3D filmet,a hang csak a lapiból jön sajnos.Ha bemegyek a tálcán a hangszóró ikonra és kérem a lejátszó eszközöket akkor látom a tv-t de azt írja h nincs csatlakoztatva(pedig van mert a kép ott van) és egy piros kis nyilacska is van a Tv ikonon.Nem tudom mit tudnék állítani vagy h hol is kellene.Nem kezdő felhasználó vagyok de ezt passzolom.Tippem sincs.Most akkor mi lehet a bajom?

(#2584) humax válasza Fapuma77624 (#2583) üzenetére


humax
senior tag

a 2D filmeknek kiveszi a hangot?

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#2585) humax válasza doriath (#2579) üzenetére


humax
senior tag

akkor ezek szerint a frequanciat meg H vagy V meg symbilic rate is lehet alitani?
pl? 12407/v/27500 tudsz ezeket kezi alitani

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#2586) humax válasza VateRicsi (#2580) üzenetére


humax
senior tag

sd adasok na szamit a 100 meg 200 HZ? :R

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#2587) Kroni1 válasza Fapuma77624 (#2583) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem is asus van néha a kábel már azt hiszem teljesen be van dugva, de még lehet egy picit tovább benyomni.. de a kábel is lehet rossz, ha tudod probáld meg másik kábellel is! Nekem piros ikon akkor van ha a TV ki van kapcslva... Tehát aktívnak kéne lennie, amennyiben a Videokari esetleg szükséges HDMI drivere fel van rendesen telepítve, bár nem mindegyiknek kell, nem tom a G53SW-ben milyen VGA van...

(#2588) humax válasza VateRicsi (#2580) üzenetére


humax
senior tag

A pvr functioval mit lehet felvenni?
rendes tv adas?hd?
van nekem digitalis Parabola antennam ami kulso beklteri val csatlokozik a tv hez, az is lehet fel venni?

koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#2589) Kroni1 válasza humax (#2588) üzenetére


Kroni1
veterán

csak a tv saját tunerének az adásait lehet felvenni vele.. Külső boxét sajnos nem.. (azt vegye fel ő magának..) :D

(#2590) csak1ember válasza doriath (#2576) üzenetére


csak1ember
csendes tag

Most adták három napig ennyiért, egy húszassal volt így is olcsóbb a rendes áránál, ezért meg se fordult a fejemben, hogy erre még rá is alkudjak!

(#2591) graphicman


graphicman
csendes tag

mkv formátumban 3D SBS és TaB filmcsere Budapesten érdekel valakit? (nem üzleti célból, kizárólag csere) Privát írjon, akit érdekel! :))

[ Szerkesztve ]

(#2592) VateRicsi válasza graphicman (#2591) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Jó ötlet, támogatom. Ment PÜ.

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#2593) Fapuma77624 válasza graphicman (#2591) üzenetére


Fapuma77624
tag

Ti honnan szerzitek be a 3D-s filmeket???

(#2594) VateRicsi válasza Fapuma77624 (#2593) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Én csak letöltöttem eddig. Vettem volna a Media Markt-ban is, de csak nagyon gagyi filmek vannak 10 ezerért. Ha árulnák az Avatar-t vagy a Shrek-et, akkor ezeket megvettem volna, így viszont maradnak az sms díjas warez oldalak. A Crysis 2-t például megvettem egy tízesért, pedig mindenhonnan le lehet tölteni, de a Crytek megérdemel egy kis szponzorálást. Jó lenne ha a tévék mellé filmeket is árulnának, akkor nem mindenki letöltögetne.

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#2595) drstupid válasza VateRicsi (#2594) üzenetére


drstupid
tag

Shreket jelenleg csak a Samsung ad ki, Avatart meg a panasonic, 3D-ben ők vették meg a forgalmazási jogot, de megvásárolni nem lehet csak a készülékükhöz adják :)

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#2596) VateRicsi válasza drstupid (#2595) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Tudom, pont ezért írtam hogy én megvenném ha lehetne kapni. Így kénytelen voltam letölteni, bár ezt letagadom ha jön a BSA. :))
Egyedül a piranjás filmre emlékszem a Media Markt kínálatából, de nem hinném hogy az megérne 10 ezret.

[ Szerkesztve ]

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#2597) Fapuma77624 válasza VateRicsi (#2596) üzenetére


Fapuma77624
tag

Én is vennék filmeket de amíg ilyen gyér a kínálat addig maradnak az SMS oldalak sajnos.

(#2598) espat válasza Fapuma77624 (#2597) üzenetére


espat
tag

[Itt] is nézted a kínálatot?

(#2599) norbszt


norbszt
tag

Sziasztok

Két kérdésem lenne elsősorban a LG LW5590 tulajokhoz

A tv képes felvenni a tévé adást hdd-re úgyis ha egy másikat nézek nem azt amit ép fel vesz ha így van akkor két tuneres?

A kép a képben funkció az van benne valamien formában akár valamien bemenetem kezestül (hdmi scart stb.)?

(#2600) GEO001 válasza norbszt (#2599) üzenetére


GEO001
aktív tag

Én még nem találkoztam ilyen opcióval vagy beállítással, hogy két független av jelet egyidőben megjelenítsen. A DVR -t még nem próbáltam ki, de lassan itt lesz az ideje. Sztem nem lehet beállítani, hogy az USB-s HDD melyik csatornáról rögzítsen, csak az éppen a tuneren lejövő av adatfolyamot rögzíti, de lehet tévedek. Talán vannak akik már próbálták ezt is.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.