Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) Cocos


Cocos
tag

Belenéztem az Alice Csodaországban-ba. Hát itt is csak mélység az úr :(((

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3302) a1connect válasza Cocos (#3300) üzenetére


a1connect
csendes tag

17eFt-ért veszem a Live-ot. Az ára mellett a kiforrott custom firmware támogatása végett esett rá a választás. BD lemezekre nem szeretnék beruházni (írottakra sem - van kb. 1000 DVD-m, egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hányat néztem meg 2x, soha többé nem akarok lemezeket gyűjtögetni)

(#3303) Cocos válasza a1connect (#3302) üzenetére


Cocos
tag

Köszi! Szabad tudni hol ennyi?

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3304) a1connect válasza Cocos (#3303) üzenetére


a1connect
csendes tag

Használtan veszem, 20hó garival.

(#3305) GEO001 válasza Cocos (#3275) üzenetére


GEO001
aktív tag

Sztem ilyen filmek, mint az Avatar, Sammy nagy kalandja elég jó térhatással szolgálnak, legalábbis nálam, de valóban a demo elég "ütős".

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3306) GEO001 válasza Cocos (#3295) üzenetére


GEO001
aktív tag

A megadott linkeknél található pár file szerver kiszolgáló/szolgáltató. Azoknál reg után bizonyos havi díj (kb.9dodó) fejében nagy sávszéllel lehet töltögetni.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3307) PLaci58 válasza a1connect (#3304) üzenetére


PLaci58
őstag

Vehetnél nekem is 1-et :DDD

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3308) espat válasza a1connect (#3302) üzenetére


espat
tag

A "3D Blu-ray" lejátszóval nem csak lemezeket lehet lejátszani, hanem USB-n keresztul (vagy CIFS-el LAN-on keresztul akar PC HDD-jérol is) csatolt HDD-rol is mkv filmeket.... :)

Mellesleg ha valaki igényes a minoségre 3D-nél, akkor azt jelenleg szinte csak BD lemezrol élvezheti... (WD Live-nek meg tudtommal nem 1.4-es a HDMI kimenete).

(#3309) fairlane75


fairlane75
csendes tag

Szerintem érdemes megnézni a Féktelen Harag ill. a Fűrész 3D-t is. Sőt! A Resident Evil utolsó része is jól néz ki. Szerintem! :)

(#3310) zodo válasza Attas (#3294) üzenetére


zodo
nagyúr

Hát kezdetnek a 32LV5500-at néztem. (ED-ban 129k) (ez talán DLNA képes)

Gondoltam de tényleg nem értek hozzá hogy pl. LAN csatival rákötve a pc akkor esetleg Rca, Optikai vagy HDMI-n kábelen ki-be áramolhat az adat úgy hogy azt a forrás anyagot egy az egyben lekezeli mármint ami a tulajdonságai közt szerepel.

Akkor ha jól veszem ki a szavaidból jobb ha külső vinyót veszek és így nem lesz gondom semmilyen téren a lejátszással de ehhez HDMI-el is össze kell kössem a pc-t és a tv-t?

Az SG05 ház a régi konfigom volt (írtam is) jelenleg egy FD házba kötöztettem át a gépet.
Szóval én játékra használom ezt a gépet. XBMC egyszer volt a gépemen, tetszett is de nem mélyedtem bele a rejtelmeibe. Akkor még nem volt értelme de ha már lenne tv-m is hozzá akkor az más tészta.

[ Szerkesztve ]

(#3311) brandyke válasza gangura (#3297) üzenetére


brandyke
csendes tag

Muxoljak? :D Azt mégis hogy? Fogalmam sincsen hogy az mit takar. tsMuxer nevű program?

(#3312) PLaci58 válasza espat (#3308) üzenetére


PLaci58
őstag

És miért kéne a WD-nek 1.4-es HDMI, ha egyszer nem BD lejátszó?

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3313) espat válasza PLaci58 (#3312) üzenetére


espat
tag

Mert frame packaging-es 3D-t ( natív 3D - két kulon stream mindkét szemnek kulon) más HDMI-n nem juttatsz ki... marad a felezett SBS vagy TAB...

Persze ha nem téma a 3D , akkor jó a Live is...

[ Szerkesztve ]

(#3314) gangura válasza brandyke (#3311) üzenetére


gangura
csendes tag

igen

(#3315) Attas válasza Cocos (#3300) üzenetére


Attas
aktív tag

1. Esetlegesen "ingyenesen" letölthető DVD filmeket nem szeretnének lemezre írni. A Media lejátszó kezeli az ISO-t menüvel.
2. Torrentezni is szeretnének vele esetleg.
3. Azért egy 3D BD lejátszó nem lehet soha teljes értékű médialejátszó. Hisz nem arra van kihegyezve.Nem véletlen van az LG-nek is elég drága médialejátszója.ű

kb ezek és hasonló okok miatt... szerintem. Nem? De.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3316) Attas válasza zodo (#3310) üzenetére


Attas
aktív tag

Nos a TV valóban DLNA-s. Ha DLNA használatához mindenképp kell egy ROUTER ami kiosztja a címeket. A PC ebben az esetben mint "háttértár" funkcionál. Azaz a TV látja a PC megosztott mappáit. Ebben az esetben nincs szükség egyéb kábelezésre. (RCA, Optikai vagy HDMI-re) Majdnem olyan mintha külső HDD-t kötnél rá, csak épp a hálózat sebessége lényegesen lassabb mint egy külső HDD. Valamint feliratot nem kezel DLNA-keresztül, és a PLEX media server (ingyenesen letölthető) vagy a NERO home media 4. (adják a tévéhez) file megosztó progija ajánlott.
Külső winyót max 1TB ajánlott, Pendrive pedig max 32GB.
Nos ha HDMI-vel kötöd össze, akkor mint megjelenítő fog a TV-d funkcionálni. HDMI-n keresztül mehet a hang is a TV-re.(Config függő) vagy erősítőre tolod ki a optikain vagy amid van. A TV-nek csak optikai kimenete van.

Summa Summarum ha külső HDD veszel nem kell összekötnöd a PC-vel egyáltalán. Ha hálózatba kötöd és adottak a feltételek, akkor a PC-d megosztott mappáiból mazsolázhatsz (megjegyzem ez nem mindenkinél probléma mentes.) Ha meg összekötöd HDMI-vel akkor a PC-n lévő vidók lejátszásához nem kell a külső HDD hisz maga a PC a lejátszó a TV csak egy "monitor"

[ Szerkesztve ]

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3317) GEO001 válasza Attas (#3315) üzenetére


GEO001
aktív tag

Csak egy pontosítás.

A Media lejátszó kezeli az ISO-t menüvel.: Csak azokat, melyek nem 3D -s képfájlok.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3318) Attas válasza GEO001 (#3317) üzenetére


Attas
aktív tag

Hát jogos. De Én úgy értettem hogy a DVD ISO. DVD formátumban nemigen van 3D. Persze lehet hogy tévedek. A BR ISO-t kevés médialejátszó kezeli menüvel. 3D BR lejátszó sem.

[ Szerkesztve ]

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3319) espat válasza Attas (#3318) üzenetére


espat
tag

Az igazság az, hogy mindenfajta - médialejátszóval lejátszható - HD tartalom csak derivációja a BD-nek...

Az mkv agyontomorített (néha), teljesértéku 3D-t nem tud (a half SBS vagy TAB messze nem az, mint egy igazi 3D BD)...

És HD korszakban arra hivatkozni ,hogy a DVD ISO-t nem viszi valami, hát.... kissé anakronizmusnak tartom (divx-rol már nem is beszélve).

Ami pedig torrentezést illeti, jogos, de mi is a prioritás? Filmnézés, vagy torrentezés?

Egyik berendezés sem tud mindent. Ez azt tud, a másik meg mást....

A lényeg egy: ha tényleg minoséget akartok nézni, akkor nincs más lehetoség, mint a BD lemez. Még koltségileg is olcsóbb, mint a HDD (a film pár tíz GB-os méretét figyelembe véve). Foleg most, hogy jócskán megugrottak a merevlemezek árai....

U.I.

Ha kezedbe kerul egy fajn kis BD lemez, hogyan játszod le mádialejátszóval, ha nincs BD lejátszód? Ha viszont van (és hozzá BD égeto a PC-be), akkor lehet az akár 5.1-es layeres mkv, akkor is simán csinálsz belole BD-t, ha nagyon kell egy RW-re, és már mehet is...

(#3320) Kroni1 válasza espat (#3319) üzenetére


Kroni1
veterán

Az mondod akkor hogy egy 3D-s BD lemez sokkal jobb élmény tud lenni, mint mondjuk egy 25GB-os 1080p-s mkv?!

De akkor egy BD iso elvileg a PC-n is kiadhatja azt a minőséget amit külső lejátszóról nem? Nem tudom miért mondjuk, de a 24p-s lejátszásról BD esetében sokan kultikus módon beszélnek, és kötelezőnek tartják, de nem tudom, hogy PC-ről nézve ez megoldható-e.. (Én a Total MediaTheatre3-at használom)

[ Szerkesztve ]

(#3321) zodo válasza Attas (#3316) üzenetére


zodo
nagyúr

Kb. értem.

Viszont akkor a HTPC részt nem vágom hogy mivel/miben jobb.
Pc-ből közvetlen kapja a videó jelet pl. HDMI-n amit már nem kell feldolgoznia?
Hang pedig egyenest az erősítőbe?

(#3322) Attas válasza espat (#3319) üzenetére


Attas
aktív tag

Sok igazságot mondtál. Nem is tudnék veled vitatkozni. Bár minden csak nézőpont kérdése.
Egy jó MKV tömörítésen szerintem nem fogod észrevenni hogy nem BD lemez ezt tuti. Vagy mondjuk az átlag. (nem 3D-re gondoltam )

Az SBS 3D-s tartalom valóban nem igaz 3D BD. Bár a költsége még elég magas a 3D BD lemezeknek.

Bizony még ma is sokan néznek DVD.

Személy szerint Én a HTPC részesítem előnybe. (mindent visz, beleértve a 3D BD megfeleő configal) Valamint Jómagam utálok konvertálgatni, írogatni. Azt szeretem, ha beszerzek egy médiát akkor azt mindenféle mókerolás nélkül meg tudjam nézni.

De mint mondottam igazad van. A te nézőpontodból. De nincs fekete vagy fehér, hisz ha lenne akkor nem gyártanának médialejátszókat.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3323) GEO001 válasza Kroni1 (#3320) üzenetére


GEO001
aktív tag

Én is támogatom espat állásfoglalását. Ha valakinek rendelkezésre áll mindkét lehetőség (konténeres, tömörített alapú vs. BD szabványú) lejátszás, nézze meg és hasonlítsa össze, sztem is van különbség a minőségben. Amúgy a BD lejátszómat nem csak BR lemezek kezelésére használom, hanem a nagyobb mkv - több 10GB -(ha nics meg BD verzsönben) filmeket BR-DL lemezre kiírva tárolom/játszom le. Így nem kell nagyobb méretű USB-s flash-t vásárolnom, ami már nem is a legolcsóbb megoldás. Tudom itt jön a HDD/PC kérdése, de ez megint más elgondolás.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3324) GEO001 válasza Attas (#3322) üzenetére


GEO001
aktív tag

Bár a költsége még elég magas a 3D BD lemezeknek. Ehhez már korábban tettem hozzászólást.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3325) GEO001 válasza Attas (#3318) üzenetére


GEO001
aktív tag

Speciel az én multimédiás lejátszóm támogatja....

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3326) Attas válasza zodo (#3321) üzenetére


Attas
aktív tag

Így van. a HTPC olyan, mintha vennél egy media lejátszót csak többet lehet kihozni belőle. Az a TV amit kinéztél, elég korlátozott mint médialejátszó. Ami a legtöbb TV-re igaz. Ajánlom ezt a LINK-et. De lehet neked bőven elég egy médialejátszó is pl. valami ilyesmi Esetleg ha nagyobbak az igényeid: LINK Vagy mint sokaknak valami ilyesmi.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3327) espat válasza Attas (#3322) üzenetére


espat
tag

Pont valami hasonló jutott eszembe, mármint hogy létezik olyan megoldás, ami mindent tud. Ez lehet egy HTPC, ill. drága mediaplayerek, mint pl. Popcorn, Dune HD, amikbe lehet blu-ray mechanikát is szerlni, így elvileg mindent tudnak. Csak egy a nagy bokkeno: ezeknek a berendezéseknek az ára...

(#3328) Attas válasza GEO001 (#3325) üzenetére


Attas
aktív tag

Speciel a tied igen. De azért a többség az biztos nem (menüvel) Amúgy Én is támogatom espat álláspontját. Csak mint mondottam volt nincs fekete és fehér. Kell ez is az is a népnek.
(amúgy egy BD író 20 alatt nem igen áll meg)+lemezek.
Azért azt megnézném, hogy egy jó minőségű MKV nézése közben rávágod hogy a BD jobb. Persze úgy hogy nem mondják el hogy az MKV. (most azt fogod írni, hogy simán..:D)
Jó elhiszem. :R

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3329) Attas válasza espat (#3327) üzenetére


Attas
aktív tag

Egy ismerősöm ezt használ. A külső sata portjára rátol egy Blu-Ray OEM-et ideiglenesen ha kell. Esztétikailag nem túl szép de nem rossz megoldás.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3330) Minimoa válasza Attas (#3326) üzenetére


Minimoa
tag

Ez az LG BD660 mivel tud kevesebbet, mint egy média lejátszó?
(alapvetően HDD-ről mennének a filmek)

Gondolom torrent kliens az nincs benne....(valamiből engednem kell, ha nem akarok 100kHUF-ot költeni....)

(#3332) zodo válasza Attas (#3326) üzenetére


zodo
nagyúr

Szuper. :) Köszi.

Akkor erre a célra egy Atom vagy Brazos mini konfig is elegendő a tv mellé és meg van oldva a kérdés vagy ha mostani pc-met át tudnám kábelezni a másik szobáig.

A hosszú HDMI kábel nem okoz gondot?

(#3333) Attas válasza Minimoa (#3330) üzenetére


Attas
aktív tag

Semmivel. Tökéletes választás. Vedd meg.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3334) Attas válasza zodo (#3332) üzenetére


Attas
aktív tag

Inkább Brazos. Talán. A hosszú kábel nem okoz gondot. Ajánlom dabadab kiválló cikkét e témában.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3335) zodo válasza Attas (#3334) üzenetére


zodo
nagyúr

Úgy is akartam már egy ilyen kis gépet. (igaz olyat amivel játszani is lehet) :)
Cikket köszi, megvolt már csak épp a kábeles rész nem érdekelt így nem is olvastam.

(#3336) Minimoa válasza Attas (#3333) üzenetére


Minimoa
tag

hmmm....

árban teljesen rendben van.

Tudja a DTS,DTS HD, TrueHD és társait.

Általam "használt" videó formátumok mennek hdd-ről is.
Talán csak a DVD iso-t nem láttam leírva,hogy tudja hdd-ről.

(hogy miért ragaszkodom a DVD-hez menüstől? Mert a családi videók dvd-re vannak kiírva és mivel szüleim és anyósom nem rendelkezik házimozival, ezért a szétosztás csak dvd-n mehet. A menü meg azért kell, hogy az adott eseményt pikk-pakk ki lehessen választani.
És miért hdd-ről?
Mert unom már a sok lemezt....a 1.5TB-os vinyó sokkal kevesebb helyet foglal.

Ha a torrentet leszámítom, akkor nem értem, hogy miért vesznek az emberek média lejátszót?
Valamit nem látok?

(#3337) Kroni1 válasza zodo (#3335) üzenetére


Kroni1
veterán

én is inkább minimum a Brazosra szavaznék..

Egy jó logitech MK250-es wireless egér bill páros meg még a szomszéd szobából is veszi a jelet.. Nekem most a PC szobában van a monitor és a gép, egy hdmi átvezetve a nappaliba a TV-hez, és egy ilyen plussz egér+bill hozzá, és tökéletes a házimozi, még a ventillátorok zaja sem hallatszik át, nem mintha túl hangos lenne a gépem..

(#3338) Kroni1 válasza Minimoa (#3336) üzenetére


Kroni1
veterán

Mert az olcsóbb.. azért.

(#3339) Cocos válasza Kroni1 (#3338) üzenetére


Cocos
tag

Hát a WD.Live pontosan 4E forint-al. De ezért kapok egy 3D Bluray lemezt is lejátszó masinát. :K

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3340) Cocos válasza Cocos (#3339) üzenetére


Cocos
tag

Ja és az már a BD670-es. Wireless stb.

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3341) zodo válasza Kroni1 (#3337) üzenetére


zodo
nagyúr

Olvasgattam kicsit így marad a kábelezés ami olcsóbb, gép majd később.
Amúgy én is Brazos alapra építettem volna.

Így újra felmerül a kérdés, na de akkor melyik tv-t vegyem?

Fentiek tükrében csak arra kell ügylejek hogy legyen a hátlapján, HDMI bemenet.

[ Szerkesztve ]

(#3342) Kroni1 válasza Cocos (#3339) üzenetére


Kroni1
veterán

Igen de medialejátszók már vannak 10e ft-tól.. Ezek meg 30 fölött! ismerősömnek van egy olyan ami szinte mindent megeszik: 12k volt. Persze aki jó lejátszót akar annak megérheti már ennyiért egy BD lejátszó meg venni a gépbe egy írót is +20k-ért, ami együtt már 50k feletti összeg! De sokaknak, így neki is elég ez, mert nem vesz eredetit drágán, és lemezt írni sem fog soha, szóval a BD-re nincs szüksége.. Én meg mindent a PC-ről játszok le HDMI-n, szoval egy darabig nekem sem..

[ Szerkesztve ]

(#3343) Yogi Bear


Yogi Bear
aktív tag

Hali!

Valaki próbált már USB webkamerát LW659S-re csatlakoztatni?
Működik? Milyet (gyártó/típus)? Hogyan?

LG saját webcam nálunk nem kapható, ausztrál árat találtam $150 (AUD).

Üdv

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#3344) GEO001 válasza Attas (#3328) üzenetére


GEO001
aktív tag

Akkor: simán. :DDD

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3345) Kroni1 válasza Yogi Bear (#3343) üzenetére


Kroni1
veterán

Csak a saját LG webkam jó hozzá sajna..

(#3346) GEO001 válasza Kroni1 (#3345) üzenetére


GEO001
aktív tag

Nem hiába. Ez a gyártói biznisz (lásd wifi adapter esete).

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3347) espat


espat
tag

Egyet azért ne felejtsunk el: az olcsó mediaplayer valamiért olcsó....

Esetleg gyengébb a videoprocesszora (rosszabb kép), estleg gyakran befagy, mert instabil a szoftvere.

Szóval nem hasonlítanék ossze mediaplayert és pl. BD playert pusztán ár alapján.

És igyen: egy jó 47-55"-os TV-n már észrevenni a mkv/BD kulonbséget... (feltéve, ha a mkv nem 25-50 GB méretu)

[ Szerkesztve ]

(#3348) GEO001 válasza GEO001 (#3344) üzenetére


GEO001
aktív tag

Azt viszont bizton állítom, hogy vettem észre különbséget a média lejátszón kiküldött film képminősége és a BD -n leadott minőség között. A HD DUNE (pedig ez sem a legrosszabb chippel szerelt m.lejátszó) által kirakott film képe elmosódottabb. De ennek az eredménye nem a mkv-BD közötti különbség miatt van.

Szerk:

espat: én is ezt tapasztalom.

[ Szerkesztve ]

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3349) Cocos válasza Kroni1 (#3342) üzenetére


Cocos
tag

Persze figyelembe kell venni az egyéni igényeket és lehetőségeket. Nekem adott az író a pc-ben, tehát nem kell vennem. Van pályám a lemezek kölcsönbevételére. És nem utolsósorban a fenti eszközt most 27E pénzért kapom.Szóval, ha akarnék egy jobb minőségű médialejátszót, akkor nem érné meg azt vennem a Br-el szemben. Nekem! :K

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3350) Kroni1 válasza Cocos (#3349) üzenetére


Kroni1
veterán

egyértelmű, a helyedben én is azt vennék..

espat: a 24p-s Bluray lejátszásról tudsz valamit hogy miért érdemes úgy nézni a filmet? találtam leírást de nem értettem teljesen.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.