Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) Zoty4 válasza BÁ Nutrition (#16983) üzenetére


Zoty4
őstag

(#17002) HIJ válasza Krisz865 (#16993) üzenetére


HIJ
őstag

Sztem próbáld meg a tru motion -t kikapcsolni a valósághű mozit meg be.

(#17003) fear2 válasza Krisz865 (#17000) üzenetére


fear2
tag

Szia!

Nos szerintem a lejátszó beállításában kell a bibit keresni.
Én Total Media Theatre 5-öt használok (kb 2 napja, deeig azt sem tudtam,hogy van ilyen) és a beállításaiban turkálva kikapcsoltam a "hardver accelerator" hardveres nyorsítást, rögötn szanaszét szaggatta a filmeket, élvezhetetlen volt.
Ezt visszakapcsolva akadásmentesen mennek az anyagok(bár 30-50GB.os filmet én nem engedtem rá).

Esetleg a jelátszó beállításait is érdemes lenne átvizsgálni.

A laptop kijelzőjén is beszaggat full HD beállításnál?
Ha igen,akkor mindenképpen a lejátszó progit beállítása a ludas,ha nem,akkor az intergált videokártya beállítása okozhatja még(HDMI kimeneti jelfeldolgozás).

Remélem megoldódik.

ÜDv:Gábor

(#17004) Mohi76 válasza Indiant (#16981) üzenetére


Mohi76
csendes tag

Valóban az 5 év garancia csak meghatározott boltokban van és a tv jóval kettőszáz fölött van :F

Viszont az említett pc dreamben a 640-es olcsóbb kb 7 ezerrel mint máshol. Lehet mégis ezt kellene vennem...még gondolkodom Köszönöm mindenkinek a segítséget.

(#17005) Zoty4 válasza Mohi76 (#17004) üzenetére


Zoty4
őstag

ha rám hallgatsz akkor ha 7-10000 ft a különbség akkor inkább 5 évvel venném, 20-30k difi felett venném csak webes boltban

(#17006) tomimidi


tomimidi
tag

Pár gyors kérdésem lenne LM660-as kapcsolatban, remélem esetleg valaki tudja.

- Külső műsorlista szerkesztő szoftver létezik? Ki/vissza lehet menteni a műsorrendet?
- Milyen média formátumokat látszik le a készülék?
- Firmware history valahol fellelhető a neten? Jó lenne tudni mit módosítanak.

Nagyon köszönöm!

(#17007) Mohi76 válasza Zoty4 (#17005) üzenetére


Mohi76
csendes tag

Szia!

A 640-es webes boltban 189 e 5 év garival 240 e körül van.

Miért nem vennél webshopból? valami baj van vele? Már kezdek félni a rendeléstől :F

A pc dream az megbízható? Valaki vásárolt már ott? (bocs az offért)

[ Szerkesztve ]

(#17008) Zoty4 válasza Mohi76 (#17007) üzenetére


Zoty4
őstag

nincs baj velük de ha minimális a difi akkor +3 év nagyobb biztonság. De 50knál már leszarnám

pcdreamről eddig aki ott vásárolt mindenki pozitivan nyilatkozott.

[ Szerkesztve ]

(#17009) Gioni válasza Mohi76 (#17007) üzenetére


Gioni
csendes tag

Nyugodtan vehetsz tőlük.Eredeti gyári csomagolásban hozzák és előtted bontják fel.
Két év gyári garancia jár hozzá.
Már nem előszőr vásárolok tőlük Tv-t.
Megbízható korrekt cég..Plusz garanciát tőlük is vehetsz jóval olcsóbban.
A plusz 3 év gari nem ér meg 50 ezret. A tv. vagy jó,vagy nem jó.Ez e tény eldől bőven a két év gari időszak alatt is.
Csá

(#17010) Mohi76 válasza Gioni (#17009) üzenetére


Mohi76
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

Még egy utolsó kérdés szerintetek 640-es 189 e -ért vagy 660-as 196 e-ért? Mi e különbség a kettő között?

Tudom, nem sok az a 7e ft, de így is már rég túl vagyok a tervezetten 150 e -ről indultam. :U

(#17011) Zoty4 válasza Mohi76 (#17010) üzenetére


Zoty4
őstag

én 660-670 közöttt vaciláltam most meg 860ra vagyok rákattanva, de gondoltam lesz vmi kihagyhatatlan ajánlat karácsonykor, még várok egy hetet aztán megveszem ahol legolcsobb lesz vagy akcio
7000ret már ne sajnáld a 660ért

(#17012) Indiant válasza Gioni (#17009) üzenetére


Indiant
addikt

" A tv. vagy jó,vagy nem jó.Ez e tény eldől bőven a két év gari időszak alatt is."
Ezt ugye nem gondolod komolyan?!

(#17013) aszamóca válasza Indiant (#17012) üzenetére


aszamóca
aktív tag

A televíziókba úgymond, "bele van kódolva a tervezett elavulási idő."
Ez egyszerűbb esetben a benne lévő passzív elemek, kondik, ellenállások élöregedése megnyúlása, kiszáradása folytán tehetnek tönkre áramköri részeket. Javításukat pedig komplett egységek drága cseréjével már nem érdemes véghezvinni, ezért veheted az újat. Ha pedig a gyártó "szemfüles", akkor tesz bele egy számlálót ami X történés után elrontja a készüléket, mint a nyomtatóknál.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#17014) Zoty4 válasza aszamóca (#17013) üzenetére


Zoty4
őstag

sajnos van benne igazság. Anno a T-modelleknél már Ford járta a roncstelepeket és nézte melyik alkatrész az ami még simán bírná, nem rozsdásodik. És azokat az alkatrészeket olcsóbb gagyibb alkatrészekre cserélte, ezzel olcsósítva a modelleket (ezt még pár éve láttam a discoveryn egy dokumentumfilmben)

(#17015) Gioni


Gioni
csendes tag

Aki még nem tudná.
Az lg 640-sen ki lehet kapcsolni készenléti led-t.
A samuknál egyiken sem.

Az lg. passziív 3 d-je.. kétszer fényesebb mint a samu aktiv 3 d-je A mélységről nem is beszélve..A családban mind a kettő van.
uff.

(#17016) a2d2 válasza Roll_91 (#16991) üzenetére


a2d2
addikt

Na közben letöltöttem mert nem bírom már ezt a hangsáválthatatlanságot.
Lementette usb-ről a TV-re a FW-t, újraindult a TV, majd közölte hogy nincs szükség frissítésre.
Nekem most azt mutatja az info-ban hogy 43-as van fent.
A hangsávváltás nem működik, megnéztem.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#17017) Indiant válasza aszamóca (#17013) üzenetére


Indiant
addikt

Akkor ez engem igazol. :C Tehát, ha nem akarod kidobni 2 év után a tv-t, akkor jó az a plusz 3 év garancia...

(#17018) a2d2 válasza a2d2 (#17016) üzenetére


a2d2
addikt

Na közben rájöttem hogy bent maradt a stick, azért írta hogy nem szükséges a frissítés.
Gyakorlatilag viszont frissítette a szoftot mikor elsőre benyomtam.
Nem tudom mi változott, de a hangsávváltás NEM!!! :(((

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#17019) HIJ válasza Mohi76 (#17010) üzenetére


HIJ
őstag

A kettő között az a különbség, hogy a 660 hoz jár a magic remote, aminek az ára külön egy tízes. Szóval megéri...

(#17020) cetabon válasza zolda (#16973) üzenetére


cetabon
csendes tag

Van benne TruMotion?

(#17021) #49155328


#49155328
törölt tag

Mi a különbség az LG 55LM620S és a LG 55LM660S között?
Árban 80 ezer, melyik jobb vétel?

(#17022) Rbert


Rbert
aktív tag

Sziasztok!
Megvan a tv(LG47LM660S),most kötöm befelé és az lenne a kérdésem,hogy erősitős antennát(külső UHF) rácsatlakoztathatom-e?

(#17023) Roll_91 válasza a2d2 (#17016) üzenetére


Roll_91
csendes tag

Köszönöm az infót! Hát akkor nem tudom, hogy érdemes-e lefrissíteni..:D Próbáltam keresni a neten, hogy mi változott de nem nagyon találtam semmit.
Ha valaki tud erről valamit megoszthatná velünk! Köszönöm.:)

(#17024) atirag


atirag
őstag

Van esetleg változás mkv hangválasztás helyzetben? És ha nem tudok nyelvet választani akkor minek van olyan opció? Lv5590-em van. És várható változás ilyen téren?

És más márkánál samsung vagy panasonic ott mi a helyzet ilyen téren? Már ha tudja valaki:)

[ Szerkesztve ]

(#17025) okloz


okloz
csendes tag

sziasztok

Most próbálom beüzemelni a 42LM660-t t-home-os stb-vel, de az automata keresés nem talál egy csatornát sem. Van egy scart átalakító az av1-be és scart az stb-be. Ez így jó?

(#17026) enemypett


enemypett
csendes tag

vettem egy usb vinyót, rámásoltam a filmjeim, de rádugom (lm671s) tvre és azt írja a meghajtó sérült. pcvel működik rendesen. mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#17027) aszamóca válasza Rbert (#17022) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Persze hogy rá. Az erősítőt a dipólhoz közel kell elhelyezni, a jobb jel-zaj arány miatt. Az erősítő feladata a vezetéken keletkező csillapítás kiegyenlítése, és nem a jel erősítés, hiszen ami nincs azt nem is erősíthetjük. Ezért mondták régen, hogy a legjobb erősítő maga az antenna. :K
Az erősítőt általában magán a koax vezetéken táplálják egyenfeszültséggel, amit csatolókondenzátorokkal választanak szét a nagyfrekis jelfeszültségtől. (Bár létezik külön tápvezetékes kivitel is.) Ezért nem érheti károsodás ilyen szempontból a készüléket.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#17028) okloz


okloz
csendes tag

lécci valaki
a kép zajos, a hang búg, csak az stb-vel tudok csatornát váltani.
mit csesztem el?

(#17029) coolmpi


coolmpi
aktív tag

Sziasztok!

lg 47lm620s-m tévémen kb 2-3 hete jött egy frissítés, ami óta nem tudok audio csatornát váltani a gyári videó lejátszójával. (Egyszerűen inaktív a hangcsatorna váltó)

Találkozott valaki ilyen problémával?

Jelenlegi verzió: 04.10.37

Előre is köszönöm,
CM

(#17030) coolmpi válasza okloz (#17028) üzenetére


coolmpi
aktív tag

Alapvetően a scart-os csatlakozás az kuka, főleg ha még át is alakítgatod...

A T-home asszem az minden esetben STB-vel fogsz tudni csatornát váltani. HDMI nincs esetleg?

(#17031) blakey válasza coolmpi (#17030) üzenetére


blakey
félisten

Azért annyira nem kuka, alapvetően földhurok lehet a gond, ezek a tv-k nagyon érzékenyek erre. Nekem scart-al megy a tv, elfogadható, bőven a nézhető kategória, nem kockás, nem pixeles, ennél jobb nem kell tv műsorokhoz, hd-hoz mindenképp hdmi-s csatlakozás kell. Nekem mindegyik tv ill. box előtt van egy földhurok leválasztó és így semmi felesleges áram nem megy a készülékek irányába.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17032) okloz válasza blakey (#17031) üzenetére


okloz
csendes tag

Sajnos az STB-n csak scart van, a TV-n meg nincs, így marad az átalakító, amit a TV-hez adtak. Pedig nagyon örültem volna, ha az STB gagyi távirányítóját kiiktathattam volna. Lehet, hogy szolgáltatók fogok váltani ?
Ez a földhurok leválasztó jó lehet?

(#17033) okloz


okloz
csendes tag

http://www.betacom.hu/csatlakozo-adapter-aljzat/foldhurok-levalaszto.html

erre gondoltam

(#17034) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Sziasztok!

Adott egy LG Led TV és mellé egy LG asztali Blu Ray lejátszó, hdmi-n vannak összekötve.
Mit tegyek ahhoz, hogy ne kapcsoljon be a tv amikor a blu-rayt bekapcsolom.
Egyedül a Simplink funkciót tudom ki illetve be kapcsolni, de az nem segít.
Nincs valami olyan funkció, hogy ne kapcsoljon be a tv ilyen esetben?

(#17035) aszamóca válasza Sz.Miki (#17034) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Bemeneti lista>jobb sarok zöld gombbal kiválaszt "SimpLink" menű> Auto Power ki állásba> örül. ;)

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#17036) Remi1234


Remi1234
aktív tag

hi,
a DLNA-t nem igazán tudom összehozni.. Probáézam serviio-val, a progi látta Tv-t, de a bementeknél, amikor kiválasztottam a PC-t, azt ítja, hogy nincs file.

TotalMedia Theaterrel szinén azt íeja nincs file.. Routeren kikapcsoltam a tűzfalat, de semmi... Valami tipp?

PSN ID: RemiFungus

(#17037) silver-pda


silver-pda
aktív tag

TV-hez adott jóáras bluray lejáccó érdekelne.

(#17038) Sz.Miki válasza aszamóca (#17035) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Köszönöm az infót de nálam ez van:

Settings-Bemenet-Piors gomb Simplinks- és ott legfelül annyi, hogy Ki/Be
Lehet hogy akkor bugos a tv-m mert akár ki akár be kapcsolót használom, a tv elindul.
Olyat nem is találok, hogy auto power.

Szoftverfrissítést hol lehet találni az lg tv-hez? Mert az lg oldalán a típusnál nem találtam.

(#17039) ImI87


ImI87
őstag

Ez a hangsáv-váltás probléma - amiről mineki beszél mostanság - minden új LG TV-t érint ? Vagy csak bizonyos típusokat ?

Én egy 37LS750S-t tervezek venni, annál is előjön ez ?

Egyébként mi van ilyenkor? Ha egy mkv-nak több hangsávja van, mi alapján dől el, hogy melyiket játsza le a TV ?

Belátható időn belül várható erre megoldás, vagy ez már ilyen és el kell fogadni ?

(#17040) gulyasa válasza okloz (#17032) üzenetére


gulyasa
őstag

Azért azzal legyél tisztában, ha az STB-t HDMI-vel kötnéd a tévére, akkor is az STB távirányítóját kellene használnod csatornaváltásra...
Ez minden olyan szolgáltatónál így van, ahol előírás egy STB a szolgáltatás igénybevételéhez.

Két kivétel van. Az egyik a UPC-nél a kábeltévés mediacard lehetőség (a kódkártyához STB helyett kérhetsz egy CAM modult, amit a tévé PCMCIA foglalatába lehet tenni), a másik lehetőség a DIGI kábeltévés szolgáltatása, ahol külön kódkártya és STB nélkül is nézni lehet az analóg mellett a digitális csatornákat is.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#17041) a2d2 válasza coolmpi (#17029) üzenetére


a2d2
addikt

Welcome in the Club!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#17042) Gygyusz


Gygyusz
csendes tag

üdv

Azt szeretném megkérdezni, hogy asztali lejátszó illetve hdmi kábel (ill laptopon csatlakozó) hijján, milyen lehetősége lenne a nagyobbacska mkv fájlokat megnéznem a laptopról wifi segítségével? eddig amit ki tudtam hozni az a mediaplayeres megoldás (most nem számitom ide az usb-s megoldásokat direkt) de ott az mkv-val nem tudok mit kezdeni. Ez a home theatre nevű progi tudna esetleg ilyet?

(#17043) xcsaba1975 válasza zolda (#16973) üzenetére


xcsaba1975
tag

LG ls570S szlovák karakterek WS UPC ügyfélszolgálat:
Telefon a Upc-nek ahol azt a tájékoztatást kaptam hogy a tv nem támogatja a media card-ot! :W Pár perc után sikerült meggyőznöm a2012-es tv-k kompatibilisek a media card-al amit a honlapon is, le lehet ellenőrizni!Ezután némi klaviatúra csapkodás után közölték velem az Upc nem lát semmi hibát forduljak a tv forgalmazójához mert hibás a tv, erre közöltem hogy szeretnék kérni egy e- mail címet amerre elküldhetem a forgalmazó által küldött hivatalost értesítést (ami nem volt a birtokomban) hogy a tv-nek magyar nyelvre állítva tökéletesen kell működnie! Újabb klaviatúra csapkodás, majd ügyintéző csere következett, aki azt javasolta telepítsem újra a media cardot. (az első telepítést is ők csinálták 1300ft-ért) Ez közösen sikerült is, és láss csodát:a szlovák karakterek eltűntek és most már ékezetek és lágyság jelek nélkül tudom megnézni hogy éppen a z M1-et nézem! :-) Nos, a tv normális működése helyreállt,az EPG is teljesen magyar!!

(#17044) rolland88


rolland88
tag

Üdv, nekem is van egy eladó Xbox360-om, akit érdekel írjon privit.

(#17045) okloz válasza gulyasa (#17040) üzenetére


okloz
csendes tag

Köszi az infót, így már értem.
És ha STB nélkül jön be a jel, akkor a képminőség jobb, vagy ez nem számít?
Kissé csalódott vagyok a képminőséget tekintve. Persze csodákat nem várok az sd adásoktól, de itt a fórumon annyi jót írtak erről a modellről, hogy ennél jobbra számítottam.
Azt hiszem, első körben a földhurok okozta zavart fogom megszüntetni (búgás, csíkozódás), így talán javul a helyzet.

(#17046) HIJ


HIJ
őstag

Az hogy van, hogy nem tudom kikapcsolni a TV hangját anélkül, hogy elkezdene keverni a SimpleLinkel? (LM660)

(#17047) blakey válasza okloz (#17033) üzenetére


blakey
félisten

Jó lehet, kábelen jön a jel? Nekem ilyen van minden készülék előtt, semmi búgás, interferencia zavar, kóbor áram, sajnos a box-ok eléggé "rázosak" voltak, igaz nekem upc van, de ez bárhol igaz lehet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17048) péter28 válasza Gygyusz (#17042) üzenetére


péter28
tag

A home theatrot nem tudom,de a serviio-val,a plex media server-rel,és a nero media home-mal is működik.

(#17049) cetabon válasza xcsaba1975 (#17043) üzenetére


cetabon
csendes tag

Neked is LS570s van?

(#17050) aszamóca válasza Sz.Miki (#17038) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Kellene a TV pontos típusa, és akkor megmondaná valaki hogy lehet-e.
Nekem 669-es van, annál a leírt módon lehet beállítani.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.