Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76001) #16820480


#16820480
törölt tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kicsit kisebb és praktikusabb távirányítót venni az LG LF-632V tévémhez, mert a gyárinak elég rossz a fogása. AN-MR600 elvileg kompatibilis vele, ha jól nézem, bár ez azért már 10 ezer forint, amin még gondolkozok, hogy megéri-e kiadni rá.

Esetleg van valami más alternatíva (nem feltétlen gyári LG) olcsóbban?

(#76002) TRob1 válasza #16820480 (#76001) üzenetére


TRob1
veterán

Okostelefon + App :D

¤ R'n'R ¤

(#76003) Biga123 válasza #16820480 (#76001) üzenetére


Biga123
addikt

AN-MR600 -et se mondanám kicsinek.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#76004) #16820480 válasza Biga123 (#76003) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát igen, de legalább 5 centivel rövidebb azért. Az MR500 lenne jó méret, de az egy évvel korábbi modellekhez való sajna.

TRob1: Az jó lenne, csak nem praktikus, mert mindig feloldani a képernyőt.

(#76005) #94529552 válasza makoss (#75996) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem csináltam semmi különlegeset. A tévén a smart menüben kiválasztom a Screen Share-t, majd a laptopon(vagyis a monitoromon, mert azt használok hozzá)Jobb alul kattintottam a csatlakozásra, ott rögtön megjelent az eszköz neve: [LG] webos TV>>arra is katt , utána lehetett a kivetítésnél választani, mint a vezetékesnél, hogy duplázás, vagy kiterjesztés, de ezeket a videokártya ikonjáról(Intel HD grafika szintén jobb alul a kék színű) vagy a menüjében is lehet változtatni. Most már az egérmutató is látszik a tévén is rendesen.

sheratan Szinte az összes LG távirányító jó hozzá. Nekem ez a kis könnyű AKB73975429 van és általában ezt használom, pedig van MR500 is. Az 5-6 éves LH3000-at is viszi. De a másik tévéhez az MR600 helyett is rendeltem egy hagyományost. Van itt választék. De kereshetsz ezeken kívül több helyen is pl. itt is.

(#76006) petya2012 válasza Bence01 (#76000) üzenetére


petya2012
őstag

itt meg tudod nézni a különbségeket

[link]
[link]

én egy UH7707-et visszavittem,vettem egy SONY FHD-t,ég és föld a különbség a képe között

(#76007) Bence01 válasza petya2012 (#76006) üzenetére


Bence01
tag

Szia,

Köszi pontosan erre volt szükségem. Így már látom mi a helyzet ezek szerint 49"-on az uh7507 a jobb ezek közül.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#76008) Fail3D! válasza petya2012 (#76006) üzenetére


Fail3D!
addikt

Oke, de melyik javara?:)

(#76009) #94529552 válasza Bence01 (#76007) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ilyen az UH5707. Amiket előbb néztél, azok közül sztem is ez a legjobb. Van már itt másnak is UH7707, őt is kérdezd meg, de az most sokkal drágább, mint amikor ő vette.

flimo Van még az 50LF652V, vagy az idei 49LH630, ami webos3-as és nemrég írt róla itt vond. Vagy mondhatnánk a hagyományos NetCast-os 50LF5800-at is. Nézd meg melyik neked a szimpatikus.link

[ Szerkesztve ]

(#76010) petya2012 válasza Fail3D! (#76008) üzenetére


petya2012
őstag

(#76007) Bence01

attól még,hogy több minden van benne nem biztos hogy jobb is lesz :)

(#76008) Fail3D!

a Sony sokkal jobb számomra,elsődlegesen tv,filmnézésre vettem

[ Szerkesztve ]

(#76011) eisento


eisento
addikt

hali

csoro kerdes: 42LF652V tv-hez jo a cinema cityben arult 250ft-os szemuveg? :D bratyonak ma lett meg a tv megy majd a mediamarktba mondom ha mar ottvan vegyen meg egy szemuveget az alap 2db melle elvileg passziv az is vagy nem? bar en mondtam neki hogy miafasz sajnalsz 1490ft-ot?

szoval megy vagy vegyen inkabb hozza? en velemenyem az hogy nem fog menni de van itt sok okosabb emberke :)

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#76012) TRob1 válasza eisento (#76011) üzenetére


TRob1
veterán

Tökéletes hozzá a Cinema City-s "occo" szemcsi. Nekem is van pár db itthon, inkább azt törjék a kölkök. :D

¤ R'n'R ¤

(#76013) votinka válasza petya2012 (#76006) üzenetére


votinka
csendes tag

Szia!
Én is pont egy Lg UH7507 és egy Sony KDL-55W809 között örlődök :)
Tényleg jobb a FHD képe ,mint az LG UHD?

(#76014) #16820480 válasza #94529552 (#76005) üzenetére


#16820480
törölt tag

Köszi, ezek nem tűnnek rossznak :R

(#76015) eisento válasza TRob1 (#76012) üzenetére


eisento
addikt

hmm ezt nem gondoltam volna. okes koszonom a gyors infot :)

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#76016) petya2012 válasza votinka (#76013) üzenetére


petya2012
őstag

inkább írok privit :D

(#76017) dani0113


dani0113
senior tag

Sziasztok! Két hete írtam EZZEL ide.

Azóta a hangerő fel-le teljesen megszűnt működni és mit ad isten, az input gomb is bemondta az unalmast. Garancia nincs már rá. Tehát a kérdés. Mi a jó istent lehetne ezzel kezdeni? Ki kéne tisztogatni vagy mégis mit? Fél éves kapcsoló ami nem is egy forintos tv-hez járt és teljesen átlagos használat mellett meghalnak a gombok? :F

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB

(#76018) makoss válasza #94529552 (#76005) üzenetére


makoss
addikt

Nem ezt mondod?
0:20-tól

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#76019) .OM. válasza Bence01 (#76000) üzenetére


.OM.
aktív tag

UH668-ashoz van MagicRemote és Harman-Kardon hangrendszer. Ezek a többi 66X-ben nincsenek. Én ezt néztem ki 43-asban, de még van 2 hónapom, hogy megvegyem..

ex .Oldman.

(#76020) vond


vond
MODERÁTOR

No, ahogy ígértem, írok egy kis beszámólót az LG 49LH630V-ről. Ha túl hosszú lesz, akkor max. bedobom egy blogposztba. Meglátjuk, egyelőre beteszem ide.
____________________________________________________________________

A készüléket az Extreme Digital-ban vásároltuk egy hete, plusz 3 (összesen 5 év) gyári garanciával, és baleseti biztosítással.

Az ügyintézés flottul ment, a kézbesítő srác (Royal Futár) kedves és segítőkész volt, a csomag sértetlenül, bontatlanul, minden gond nélkül érkezett meg.

A dobozra rápillantva és kibontás után is az első benyomás a "hatalmas" volt. Jó hogy, hiszen egy 32"-es LCD-t váltott a nappaliban. Aztán persze pár nap után megszokja az ember. De azt mondhatom, hogy kb. megfelelő méretű. Max. még egy 55-öst tennék a helyére (mivel olyan 2-2,5 méterről nézzük), de ennél nagyobbat szerintem nem. Nézegetem is a SONY KDL-55W809C-t a Központi Szalonban, mert most elég jó árban van. De egyelőre nem sok esélyt látok rá, így valószínűleg marad az LG.

Az összeszerelés könnyen ment, a talp elég combos, atom stabilan tartja a készüléket, de egyébként szép, mutatós is, ahogy maga a készülékház is. Fontos volt a középre helyezett láb, mivel egyelőre egy széltében kisebb szekrényre, komódra került. A beüzemelés egyszerűen, gyorsan lezajlott. Koax kábelen jön a helyi kábeltévés jel. Az alap információk kiválasztása után pár perc alatt stabilan behangolt mindent (kb. 120 digitális, 50 analóg TV adás, meg pár rádió). Bekötöttem a hálózatba vezetékkel, és wifi-n keresztül is (fix IP-t is kapott a router-ben, biztos, ami biztos), plusz kivezettem a hangot egy 2.1-es hangfalszettre, amit az előző TV-vel is használtunk. Nem rossz a hangja alapból sem, de azért így más kategória.

Bekapcsolás után rögtön végigfutottam a menüben az összes beállításon. Elég jó a navigálás, reagálás sebessége, de azért néha 1-2 másodpercre be tud lassulni, aztán utána megy tovább. Maga a bekapcsolás egyébként csak pár másodpercet vesz igénybe, úgyhogy nem kell félni a fél-egy perces felállásoktól. Akkor molyol egy kicsit többet, amikor szoftverfrissítés megy végbe. Bekapcsoltam az automata frissítést, eddig egyszer csinálta, de ez sem tartott fél percnél tovább. Szerintem a menü, a kezdőképernyő, a böngésző, és a képernyőmegosztás is 1280x720-as felbontású. Gondolom erre azért volt szükség, hogy gördülékenyebb legyen a rendszer. Persze jobb lenne a natív FullHD, de egyáltalán nem vészes a 720p sem, pár perc után észre sem veszi az ember. Meg hát ugye úgysem a menüt lesegetem egész nap, hanem a filmeket, fotókat, TV adásokat. Multitask-ban bent lesz a legsűrűbben használt 3-4 funkció/app/bemenet, és azok között váltogatunk a "Recent" gombbal. Ha meg más kell, akkor előhívom a fömenüt, és azt is úgy rendezem, ahogy csak a kedvem tartja.

Ha komolyabb okos funkciók kellenek, érdemes szétnézni ebben a topikban. 40 dollár környékén nagyon jó kis dobozokat lehet kapni, amik tudásban, szolgáltatásokban pár évig biztosan az okostévés platformok előtt fognak járni, és médialejátszóknak sem utolsók, sőt. Egy SD kártyára telepített LibreELEC KODI-val napjaink egyik legjobb és egyben legolcsóbb lejátszóját hozhatjuk létre.

A képbeállításoknál a két előre belőtt ISF expert módot (világos és sötét helyiség) válaszottam ki, és finomhangoltam tovább. Bár nagyjából csak a háttérvilágításhoz kellett hozzányúlnom, a többi beállítás egész jól el volt találva. Fontos jól belőni a kontrasztot és a fényerőt (esetünkben 90 és 50 ez az érték), hogy a fehér képrészek ne égjenek ki, a feketék meg ne bukjanak be), de a háttérvilágítással sem kell túlzásba esni, csak épp amennyit a környezet megkíván. Természetesen az összes képjavító (vagy inkább képrontó) fícsört kilőttem, ezek csak tönkrevágják a képet. A fehéregyensúlyhoz sem nyúltam, mert alapból meglepően jól el vannak találva a színek. Részletes beállítások itt. Foltosodást nem nagyon veszek észre, a direkt ledes háttérvilágítás ellenére banding-gel, csíkozódással sem találkoztam. Összességében nagyon szép a képe, kellemes ránézni. A kalibrált Dell U2311H monitorom mellett gyakorlatilag ugyanazt a képminőséget, ugyanazokat a természetes színeket, ugyanazt a részletgazdagságot hozza, csak 49 inchen. Ezt őszintén nem gondoltam volna.

Az LCD/LED technológia, és az IPS panel miatt természetesen a tökéletes feketét el kell felejtenünk. Teljesen sötét szobában, normális fehérszint mellett azért eléggé "világít" a fekete is (leginkább a 16:9-nél szélesebb képarányú forrásoknál észrevehető, ahol ugye alul-felül kapunk egy kis fekete sávot). De ez ilyen, az otthoni és a munkahelyi Dell monitoraimon, valamint a telefon- és tabletképernyőknél is már megszoktam. Be kell üzemelni egy kis halvány fényforrást a TV mögé/köré, és máris sokkal jobb a helyzet. Ezt egyébként amúgy sem árt elvégezni, bármilyen panellel szerelt és bármilyen háttérvilágítású kijelzőt is bámulunk, a szemünk örülni fog neki, ha nincs túl nagy különbség a TV fényereje, és a környezet megvilágítása között.

A kisebb kontrasztarányért cserébe kapunk a sötét képrészeken is kiváló részletgazdagságot (black crush-nak nyoma sincs, ami azért jópár VA paneles kijelzőnél előfordul), valamint nagyon jó betekintési szögeket (ez is fontos volt a vásárlásnál). A színek nem fakulnak, nem változnak oldalról sem, és a kontrasztarányból sem veszítünk. Egyedül az IPS glow nevű jelenséggel kell számolnunk, ha átlósan oldalról alulról/felülről nézzük a képernyőt. De mondhatjuk, hogy ez nem túl gyakori, nálunk max. akkor jelentkezik, ha pl. állva elhaladunk a TV mellett. Ha huzamosabb ideig nézzük, akkor úgyis nagyjából a szemsíkunkban helyezkedik el a képernyő.

Bluray, meg sima 1080p forrásokkal meseszép a kép, az 1080i TV adások is elég mutatósak (bár kicsit megnövelhetnék a bitrátát az itthoni csatornák sugárzásánál, mert sokszor indokolt lenne). A 720p filmeket, sorozatokat is nagyon szépen felskálázza. És ami még meglepett, az az SD források viszonylag szép megjelenítése. Mind SD TV adásnál, mind régebbi, kisebb felbontású divx/xvid/x264 anyagoknál elég korrekt képet mutat. A mozgásmegjelenítés rendben van, bár a menüből valamiért hiányzik a Trumotion beállítás. Ez ügyben felvettem a kapcsolatot az LG-vel. Remélhetőleg a következő szoftverfrissítéssel visszapakolják, hiszen a tavalyi LF630/632/652 szériákban benne volt. (Szerk.: Azóta kiderült, hogy nem véletlenül hiányzik ez a beállítás, ugyanis az automatikára bízták a vezérlést. Ami egyébként elég jól is működik, a mozgás nem darabos, viszont szappanopera hatással sem találkoztunk sehol. Azért megnyomkodnám, ha lenne, de ha nem, hát nem. :) ) A képernyőn vibrálás nem tapasztalható, valószínűleg elég magas frekvencián dolgozik a háttérvilágítás szabályzás, vagy akár PWM-mentes is (ezt majd még letesztelem).

A médialejátszás eddig nagyon rendben van. Nem tudtam még olyan forrással megkínálni, ami megfektette volna. Nagy örömömre a fényképezőből kipotyogó 1920x1080 50fps videókkal, és a más TV-n felvett nyers .TS állományokkal is könnyedén megbirkózik. USB-n is teszteltem, de általában hálózaton keresztül fogjuk használni. Kipróbáltam több médiaszervert is, most egyelőre úgy néz ki, hogy a Serviio marad. A routerben van ilyen funkció, működik is a rádugott külső merevlemezről, pendrive-ról, csak attól tartok, kevés lesz a vas, valamint a többi dolgot úgyis a PC-n intézzük, ami majdnem 24/7-ben megy, így inkább Windows-os megoldásban gondolkoztam tovább. Az alap LG SmartShare kicsit fapadosnak tűnt, és néhány mappát nem is akaródzott neki beolvasni. A Twonky minimál, jól használható, de fizetős. A Universal Media Server jó lett volna, de azzal valamiért iszonyat lassú volt a lejátszás a TV-n. A Plex kicsit "sok" volt nekem elsőre, meg itt is akadtak problémák a mappák indexelésével, de lehet, hogy majd még adok neki egy esélyt. A Serviio viszont egész jól megy mind PC, mind TV oldalon, úgyhogy most egyelőre ennél maradtunk. Második nekifutásra a SmartShare is jónak tűnik, úgyhogy ez is fent marad. Szerintem a beindexelt több tízezer fénykép fektette meg elsőre. Utánaolvastam, és elvileg 20 ezer file-t tud normálisan lekezelni a TV hálózaton keresztül.

Maga a médialejátszó alkalmazás elég jól fut a TV-n, gyorsabb is, mint általában maga a rendszer. Lehet választani bélyegképes és listaszerű nézet között. A hangsáv váltás, és a külső-belső feliratkezelés megoldott. Ez utóbbinál szépen be lehet lőni a karakterkódolást (megfelelő magyar ékezetekhez a "latin2" beállítás kell), az elhelyezkedést, a méretet, valamint a színt is. Picivel több fekete körvonalat el tudnék viselni, vagy a legjobb lenne ezt is állítani, de végülis így is jól olvashatóak a szövegek. A pörgetés (2x-4x-8x-16x) és a léptetés (chapter-eken kívül kb. 5-6 perceket lehet ugrálni) a hagyományos távirányítón is jól működik, de a mobilapplikációk segítségével még ennél pontosabban is lehet pozícionálni a videókban. Lejátszási listákat is összeállíthatunk, és be lehet kapcsolni azt is, hogy megjegyezze az aktuális helyzetet és onnan folytassuk. Serviio-nál van utoljára játszott elnevezésű mappa, böngészhetünk ömlesztve, vagy mappánként is. A borítókat is szépen letöltögette magának.

A képernyőmegosztás jól működik, két telefonnal, és egy táblával is próbáltuk. A Youtube is pörgős a beépített alkalmazással és mobilról cast-olva is. Van EPG, csatornarendezés, Teletext, HbbTV, PVR, Timeshift és időzített felvétel is. Azt még nem próbáltam, hogy más eszközön is le tudom-e játszani a felvett anyagokat, de valószínűsítem, hogy nem. Érdekes, hogy a hót fapados Vortex Led TV-vel ezt gond nélkül meg tudom tenni, a "nagy" gyártók meg rendre lekorlátozzák. Végülis mindegy, ha nem csak megnézni akarjuk a felvett adásokat, akkor majd megoldom a másikkal.

A mellékelt távirányítóra jól reagál a TV, és megvan rajta nagyjából minden, amire szükségünk lehet. Fogása kényelmes, de nekem egy kicsit zsúfolt, én nagyobbra és szellősebbre csináltam volna. Magic Remote-ot nem kapunk, és valamiért nem is támogatja a készülék. Ezt elsőre nem nagyon értettem, bár az is igaz, hogy nem is volt túl nagy igényünk rá. Viszont van nagyon jól használható mobilalkalmazás, az LG TV Plus. Sőt, a hivatalos app mellett létezik egy LG webOS Magic Remote is, ami még jobb is, mint az előző. Gyakorlatilag teljesen ki lehet váltani vele a Magic Remote-ot. Giroszkópos telefonnal hadonászni is lehet, de ha nincs ilyen a telóban, akkor ott van a touchpad is. Billentyűzetet is fel tudunk pattintani, és ráadásul teljesen testreszabható, össze lehet állítani saját kezelőfelületeket, változtatható a gombok mérete, helye, minden. Eszméletlen jó kis alkalmazás. De vezetéknélküli billentyűzettel és egérrel is nagyon jól együtt működik a TV. Én egy Rapoo 8000-rel próbáltam, rendben volt minden.

Még nem próbáltam ki minden funkciót, és az LG áruházban se nagyon garázdálkodtam. Nagyjából ennyi lenne, amit el tudok mondani. Ha valakinek kérdése van, keressen meg nyugodtan. ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#76021) cma8


cma8
csendes tag

Meg tudnátok írni, hogy mi a különbség a 43-as LH570, LH590 és az LH630-as típusok között (persze az áron kívül). A specifikációk alapján azonosnak tűnnek. Melyik az ajánlott?

(#76022) vond válasza cma8 (#76021) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nemrég linkelték a különbségeket tartalmazó összeállításokat: [link]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#76023) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! LG 47 LB650V
Vett az ismerősöm Cam modul, UPC műholdas tányéros tv je van.
EPG-t nem jelzi ki normálisan, átállítottuk Csehre a helyet, de akkor nem látja a műholdat, ha kézzel akarjuk kiválasztani nincs közte a Thor!

(#76024) makoss válasza #94529552 (#76005) üzenetére


makoss
addikt

Nem találom azt amit te mondol, de most próbáltam vezeték nélkül összekötni a win 10-es tabomat a LG 42 LA 620S tévémmel, nos a jelet érzékeli mindkettő, a tévé is tab is, de szerintem nem tud vele mit kezdeni :F
A kiiráson, jelzésen nem jön be kép, pedig reménykedtem benne, hogy látom a tabom képét a tévén, de nem:

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#76025) eisento


eisento
addikt

na skacok beuzemeltuk a 652v televizort. kis segitseg kellene

ugye van rajta csatorna masolas, bedugtam pendriveot ramentem a csatornamasolashoz ugye van 2 lehetoseg elso ott jelzi ha felismeri a radugott hdd-t pendriveot stb, alatta meg usbrol tvre.

ramentem az elsore ott kivalasztottam a pendriveot (bepipalta) de ennyi nem latom hogy masolna vagy barmi.
vartam par masodpercet kihuztam radugtam pc-re es leszedtem azt a progit ami a leirasban van. viszont a progi nem talal semmi hasznalhato fajlt.

rosszul csinaltam valamit?

meg egy kerdes: a tv szoftfrissitese hogyan zajlik mert elso bekapcsolaskor ranyomtuk ugye netre a tv-t de nem mondta hogy van uj szoftver, hol talalom meg a szoftfrissites menujet?

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#76026) #94529552 válasza makoss (#76018) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez a Smart Share, vagy amit írtam Screen Share ikon, de az enyém webos, a tiéd meg más tv. Vagy így: Device connector[link]
Van olyan a tableteden amit mondtam? Csatlakozás, Kivetítés, ilyenek? Jobb alul a hangszóró ikon mellett van egy másik, ha fölé viszed az egeret, kiírja, hogy nincsenek értesítések, arra katt és bejön a Műveletközpont jobb oldalra egy széles kék sávban. Win10 az óra mellett jobbra lent?

dani0113 Nézesd meg egy műszerésszel, vagy cseréltesd ki, ha még garis, innen nem sokat tudunk segíteni. 2 éves agyonhasznált távomnak semmi baja nincs, de az 5-6 éves samu távja is tökéletes, csak kicsit lekopott a sűrűn használt gomb. Vagy még sorolhatnám. Csak nem értem, hogy mehet tönkre nálad már a második, de mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#76027) justaview válasza vond (#76020) üzenetére


justaview
őstag

Hogy hogy a Sony-val szemben az LG-t választottad?

Azt mondtad, hogy sokáig nézegetted a Sony-t, akkor tehát van összehasonlítási alapod. A Sony-nak vagy 4000-es kontrasztja van, mégis az IPS mellett döntöttél, miért?

(#76028) 7om válasza eisento (#76025) üzenetére


7om
tag

A csatornák menüben kapcsold ki a hbb tv- t, majd elvileg a csatornák másolása menübe ha belépsz akkor már van tv az usb -re is.

[ Szerkesztve ]

(#76029) #94529552 válasza K Norbi (#76023) üzenetére


#94529552
törölt tag

A műholdas beállításoknál a + gombbal lehet másik műholdat hozzáadni, a kuka gombbal meg törölni, ha több is van rajta. Az ország átállítás nem valószínű, hogy megoldja. UPC műholdas topikot kérdezd meg, hátha..

eisento Az automata hangolás sikerült? Szoft biztos a legújabb van rajta. A kezelési útmutatóban ott a csatornák másolása, vagy a szoftver frissítés, stb. Ezt az útmutatót a smart menüből is eléred.

makoss Itt is le van írva a folyamat.

[ Szerkesztve ]

(#76030) vb01


vb01
újonc

Sziasztok!

49UF851V tv-t vásárolnék, de nem találok egyértelmű infót arról, hogy mkv formátumot kezeli-e. Tud valaki erről valami konkrét infót?
Köszi

(#76031) vond válasza justaview (#76027) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Most nézegetem, mert 280-300 helyett 220-ért adják. :) Egyébként nem is láttam a Sony-t, de a kontraszt sem minden, azért azt ne feledd. :N Persze ettől még lehet, hogy jobb TV, mint az LG, nem tudom.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#76032) #94529552 válasza vb01 (#76030) üzenetére


#94529552
törölt tag

Pedig egyértelmű hogy visz minden szokásos formátumot. Nálam még nem volt amit megtagadott volna.
vond Kinek melyik a jobb, ez változó. Szép kis beszámoló, csak kicsit majdnem rövid lett. ;] De különben tényleg szuper, ritkán írnak ilyen részletességgel.

(#76033) PioDVD válasza vond (#76020) üzenetére


PioDVD
senior tag

Mit takar a "fix ip-t kapott a router-ben"? Van különbség a router-ben adott fix ip és a tv-n beállított fix ip közt?

(#76034) vond válasza PioDVD (#76033) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Valószínűleg nincs, csak én minden hálózatra csatlakoztatott otthoni eszköznél úgy indítok, hogy fix IP-t állítok be neki a routerben. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#76035) dani0113 válasza #94529552 (#76026) üzenetére


dani0113
senior tag

Írtam hogy nem garanciás már sajnos. Én sem értem elhiheted, amikor teljesen átlagosan használom, sőt... Sose ejtem le, nem folyik bele semmi stb. Érthetetlen . :W

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB

(#76036) shteer válasza dani0113 (#76017) üzenetére


shteer
titán

Venni egy újat. Műszaki cuccok néha tönkremennek. El kell fogadni.

..szerintem jónak tűnik

(#76037) Klara_ válasza vond (#76020) üzenetére


Klara_
őstag

De blur, de judder beallitas van, ha mar true motion nincs?
Ezt az utolag SW frissitessel belekerul dolgot elegge hitetlenkedve tudom csak kezelni.
LH6047ben sincs meg a true motion beallitas, vagy a fentiek?

(#76038) justaview válasza vond (#76031) üzenetére


justaview
őstag

Ok, értem. Azt hittem láttad mindkettőt, és úgy választottad az LG-t.
Az általad említett black crush, nem tudom mennyire lehet gyakori. :F

(#76039) vond válasza Klara_ (#76037) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azoknak is a Trumotion menüponton belül kellene lenniük. Az LH6047-ről nem tudok nyilatkozni.

Egyébként írt vissza a magyar LG, hogy továbbították a megjegyzéseimet a gyár/fejlesztő felé, és a következő frissítésbe remélhetőleg bekerülnek a kérések. Írtam még a feliratok körvonaláról is, szerintem azt sem lenne nehéz egy kicsit paraméterezhetővé tenni.

(#76038) justaview: Passz. Haza kellene vinni vagy 4-5 tévét, beállítani olyanra, ami otthon a tökéletes, megnézni ezeket a dolgokat, aztán választani. De ez ugye eléggé kivitelezhetetlen. :N

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#76040) justaview válasza vond (#76039) üzenetére


justaview
őstag

Ez igaz. :)

Az a lényeg, hogy amit vettél, az alapvetően tetszik.

Egyébként, amit az SD csatornákról írtál, meg tudom erősíteni. Igaz, más a TV-m, 49UH7707, de ugyanúgy meglepően jó minőségben nézzük az SD műsorokat rajta. A régi 40B650-en messze nem volt ilyen!

[ Szerkesztve ]

(#76041) BoC1ka válasza Klara_ (#76037) üzenetére


BoC1ka
senior tag

LH6047 ről mi a véleményed? Kaptam egy ilyen TV-t de csak pár hét múlva fogom tudni használni, addig dobozban van. Persze kipróbáltam gari miatt, hogy minden működik-e (igen) de nem használom még egy darabig..

Ez IPS?
Miracasttal is megy lazán a csatlakozás vezetéknélkül ami tetszik, habár félek, hogy csúszásokat fog produkálni.
Időzített Adás felvétel van USB re? Ha nem vagyok otthon beállítom, hogy vegye fel a meccset lehetséges? Ez a funkció akkor is működik ha netes streamet vetítek ki a TV-re és azt is fel tudja venni USB-re? (Spíler TV megszivatott :) csak Mytelenoron érhető el nekem)
Gondolkodom valami soundbar-2.1 házimozin, de nem tudom melyik lenne jó..egy kn 23nm es szobába menne a TV, de mivel lakás így nem húzhatom magasra a hangerőt, amúgy sem szokásom.
Valamint Kalibrálással kapcsolatban én nagyon amatőr vagyok, nem értek hozzá egyáltalán...hogy tudnám beállítani a TV-t legjobban?

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#76042) Klara_ válasza BoC1ka (#76041) üzenetére


Klara_
őstag

Elvileg IPS, gyari szambol biztosan kiderul, lasd osszefoglalo.
Nekem tetszik, de az LH630 jobban, kiveve ezt a tru motionos malort - amit en a mostanin is hasznalok es a magic remote hianyat - amit a mostanin szinten hasznalok.
2.1nek sok ertelmet nem latom, en nem koltenk ra. Volt soundbarom, tovabb adtam.

@(#76039) vond
Ha mar megvettem volna most lehet a hajam tepnem e miatt.
Mertem remelni, hogy isf modban legalabb ezek kulon allithatoak. Igy folyamatos egyantalan normalis bitratas mkv alatt a mozgas? Ha en nem kapcsolom legalabb sima modra a true motiont a jelenlegin akkor szaggat, darabos a mozgas. Eredeti profilokban a mozinal jo csak.

[ Szerkesztve ]

(#76043) Klara_


Klara_
őstag

Idei 2016 FHD modellek VESA foglalatai, mivel a gyari honlapon se minden keszuleknel van fent, hatha masnak is erdekes:
200 x 200:
32/43LH57**
32/43LH59**
32/43LH60**
32/43LH61**
32/43LH63**

300 x 300:
49LH57**
49LH59**
49/55LH60**
49/55LH61**
49/55LH63**

400 x 400:
55LH57**
55LH59**

(#76044) PioDVD válasza vond (#76034) üzenetére


PioDVD
senior tag

Kösz! Reméltem, van különbség, mert haverommal már semmi ötletem, miért ilyen bizonytalan a net.

(#76045) Vincent45 válasza justaview (#76040) üzenetére


Vincent45
tag

+1 az UH7707-re. Nagyon jó kis TV csak jól jönne hozzá egy műszeres kalibrálás. :)

(#76046) vond válasza Klara_ (#76042) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Folyamatos (szerintem alapból be van kapcsolva), de lehet, hogy azért még finomhangolnék rajta.

Nem is értem, hogy miért hagyták ki ezt a menüpontot, hiszen a tavalyi LF630/632/652-ben benne volt. Szerintem csak valami véletlen lehet, és a következő frissítéssel orvosolják. Írjatok többen is az LG-nek, akkor talán megpörgetik a dolgot.

Mondjuk így is jó, de azért szeretném kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#76047) PioDVD


PioDVD
senior tag

Megvan a hiba, szerintem volt is róla szó: a upc ipv6-ra átállása a hiba, vissza kell rakatni ipv4-re.

(#76048) justaview válasza Vincent45 (#76045) üzenetére


justaview
őstag

Korábbi TV-met már kalibráltam PC-hez i1 Display Pro-val (Az LG-re még nem volt időm), de amikor nem egy PC a külső forrás, sőt, nincsen külső forrás, hanem magát a TV-t kellene bekalibrálni a TV műsorokra, azt még nem próbáltam, és valószínűleg a gyári szoftverével nem is tudnám, másik szoftver kellene hozzá. :F

Egyébként tényleg jó kis TV az UH7707. Mi is szeretjük. :)

(#76049) vond válasza justaview (#76048) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nézd már meg légyszíves, hogy az UH7707-ben normálisan benne van-e a Trumotion, és ha igen, milyen formában. Köszi! ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#76050) justaview válasza vond (#76049) üzenetére


justaview
őstag

Nem vagyok előtte, de benne van, úgy, hogy TruMotion az alábbi állítási lehetőségekkel: (A felhasználói résznél 0-10-ig állítható a két paraméter.) (A Törlés plusz nevére így nem emlékszem, de valami hasonló van ott)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.