Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#95551) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

89cm széles az ablaknyílás és 88 cm az egyik ablak. Verjünk még le az egyik oldalon a téglából? :O

[ Szerkesztve ]

(#95552) macilaci78 válasza Kalandor (#95551) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A PUR-hab kinyomó csöve férjen oda minden oldalról. Igen, a téglát igazítsd, nem kell sok. Lehet, csiszolni is elég és nem kell a fal teljes vastagságában.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95553) Spet válasza RexpecT (#95550) üzenetére


Spet
addikt

Tartály oldalán is lerakódik a vízkő, amely jelentősebb mennyiségű hőt képes magába nyelni.

Nem tudom, hogy a tartályt magát takarítottátok-e.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#95554) lemmy71 válasza Kalandor (#95551) üzenetére


lemmy71
őstag

Felesleges leverni a falat, ha jól kiékeled és minden oldalon meg van a félcenti az is bőven megfogja, csak ne felejtsd a purhabozás előtt bevizezni a falat, amúgy meg a tokrögzítő csavarok is tartják :K

(#95555) macilaci78 válasza lemmy71 (#95554) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A tokrögzítő csavar tartja, a hab csak tömít. A kinyomópisztoly csöve férjen oda viszonylag lazán, hogy minden szükséges helyre egyenletesen jusson a habból. Egy rendes kinyomópisztoly csővége 8-10 mm átmérőjű, egy eldobható szívószál 5-6 mm.
Persze fél-fél centit ki lehetne szilózni is, de a fa és a tégla közt nem lenne hőszigetelés és az cumi.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95556) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Köszi mindenki! Elmentem gyorsan és vettem 85 cm széles ablakot, ez szépen befér, téglát se kell csesztetni :)

(#95557) AxBattler válasza Kalandor (#95556) üzenetére


AxBattler
félisten

És a -3cm-re megadák a visszajárót? :DDD De végülis igazad van....

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#95558) lemmy71 válasza macilaci78 (#95555) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem vitatkozni akarok de az általános purhab csöve 6 - 7mm vastag és ha a cső végéből kipattintod vagy csak szimplán levágod a keverő dugót akkor könnyedén összenyomható és befér bárhová, egy szó sem volt kinyomópisztolyról. Jó pár purhabozott ablakot szedtem már ki, és amikor kivettem a régi 200 -s szeget vagy csavart esetleg drótozást, a purhab még atombiztosan tartotta a tokot :K
Visszatérve a kérdésre, a félcentis hézagot is kilehet ragasztóhabozni, az is tart bőven (persze tokrögzítő az kell mellé) és hőhíd sem lesz. De ha vésni szeretne a fórumtárs akkor hajrá :D

(#95559) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

3 rétegű Salamander Brügman ablaknál mi a trükk, hogy ne csak nyíljon, hanem bukjon is? A kilincs el sem fordul felfelé.

[ Szerkesztve ]

(#95560) Met válasza Kalandor (#95559) üzenetére


Met
Topikgazda

Kellene buknia?
Az ablakszárny tetején van ilyesmi vasalat?

Amúgy az számít hogy milyen vasalat van benne.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#95561) RexpecT válasza Spet (#95553) üzenetére


RexpecT
addikt

Nem hiszem, hogy lett volna, de nem hiszem hogy ez okozná a jelenséget. :R

(#95562) Kalandor válasza Met (#95560) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

3 rétegűből nem is forgalmaznak csak bukónyílót.

Kellene buknia. A szárny tetején ott is a vas. Amikor a szárny fel van rakva, kell még valamit csinálni? Nem hozzáértő tette fel, csak ezt bírtam szerezni.

[ Szerkesztve ]

(#95563) Met válasza Kalandor (#95562) üzenetére


Met
Topikgazda

Elvileg nem kell semmit mókolni, rácsúsztatja az alsó zsanérra beilleszti a felső zsanérra és betolja a csapot.
Először is kérdezd meg ott ahol vetted.

Lehet egy kicsit határozottabban kellene megpróbálni nyitni.
Amikor vasalatot (függőleges) cseréltem az ablakban nem tudtam elfordítani a kilincset rendesen, kínomban felhívtam az ablakdokit és az mondta hogy a gyárban egy kis műanyag pöcökkel rögzítik a vasalatot hogy "ne essen szét" és első használatkor ez letörik. Erősebben próbálkozva sikerült nyitni.

De először telefon.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#95564) promagus00


promagus00
tag

Sziasztok!

Ki, milyen ledes világítást ajánl nappaliba, konyhába, fürdőbe?
nappali+konyha egybe kb 25 m2
fürdő 7m2
Túl nagy a választék, ezért ötleteket gyüjtök :D

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#95565) Morris válasza promagus00 (#95564) üzenetére


Morris
veterán

Spot

(#95566) realist


realist
őstag

Adott egy a 60-as évek mesterei által felhúzott belső tégla falam (kb. 9,5 cm vastag). Erre szeretnék felfúrni egy TV konzolt. Ahogy elkezdtem fúrni megindult a vakolat. Az első lyuknál kb. 1,5 cm vastag a másodiknál meg jó 4 cm. Nem mondanám teljesen egyenesnek a lerakást.
Hogyan tudom megoldani, hogy a tv-t valahogy megtarts?
Arra gondoltam, hogy a lehullott részeket visszapótolom valamilyen stabilabb anyaggal (esetleg csemperagasztó?) és megpróbálkozom 4 db 10*70 tiplivel.
Van jobb ötletetek?

kösz!

(#95567) realist válasza realist (#95566) üzenetére


realist
őstag

Elírtam, a falvastagság bő 11 cm

(#95568) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Sziasztok!

Gondolom a régi topiklakók nem örülnek nekem,de ígérem,most nem gányolás,és illegális tanácsokért jöttem! :D

Fűtési tanács kellene ismét,de most már legális módban.
Adott kb 65 négyzetméter fűtendő vályog,és betonblokk helyiség. Jelenleg központi kiépítve vegyes kazánnal,radiátorokkal,a melegvíz villany bojlerrel.
Ezt szeretném fejleszteni egy kombi gáz kazánnal. A kiszemelt kazán: Biasi turbo. Elméletileg ez az egyetlen,aminek egyszerűbben,olcsóbban megoldható a kéménye.
Van már esetleg más,okosabb megoldás is? Nem zárkózom el semmi elől,nézegetem a klímáktól az infrafilmig mindent,de valahogy mindíg az jön ki,hogy a gáz lenne az olcsóbb,és egyszerűbb,pláne,hogy a radiátor rendszer már adott.

Ha marad az,hogy fussak neki a dolognak? Mint mondtam,legális úton,tehát kellene egy gáz szerelő Szolnok közelében.

A keret úgy 4-500k, ebből remélem már össze lehet hozni. :B

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#95569) Ispy válasza promagus00 (#95564) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem mindenhová ledpaneles világítás lett berakva. [kép][kép]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#95570) mezis válasza promagus00 (#95564) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
[link], [link]

mezis

(#95571) Met válasza realist (#95566) üzenetére


Met
Topikgazda

10*70-es tipli jó, de inkább 6.
Átmenő csavar nem megoldható? Menetes szár, túl oldalon nagy alátét+anya (akár be is lehet süllyeszteni a falba) a konzol felől meg alátét+anya.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#95572) Spet válasza realist (#95566) üzenetére


Spet
addikt

Ha már hullik a vakolat, akkor érdemes egy nagyobb területet újra vakolnod. (kopogtasd meg, hogy nincs-e elválva)

Nem a vakolat a lényeg, hanem a tégla, hiszen az fogja a terhelést vinni (így cementes, vagy sima gipsz vakolatot is visszakenhetsz).

A lényeg, hogy ne fugába célozd be a tiplit (ha már vakolsz, előtte akár fúrhatsz, és a tiplibe belehelyezed a csavart), hanem magába a téglába.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#95573) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Felül vagy mindkét helyen 3 rétegű üveges bejárati ajtót keresek, tudtok ilyet raktárról? Nem a biztonság az elsődleges hanem a hőszigetelés.
A Műthermonál találtam csak felül üvegeset, de megnézném máshol milyet árulnak.

(#95574) macilaci78 válasza promagus00 (#95564) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ledes topik. Lehetőleg bútorozott alaprajzzal készülj.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95575) Lauda


Lauda
félisten

Egyszintes családi ház betonozott szobájába építhetek olyan válaszfalat, ami lesz mondjuk két tonna? Nem nyomja meg lefelé a beton alatti "alapot"? Vagy ilyen esetekben nem kell ezzel foglalkozni. Persze lehet ez így légből kapott kérdés, mert én sem tudom mi van a beton alatt. :F

(#95576) koxx válasza Lauda (#95575) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ytong? [link]

(#95577) Lauda válasza koxx (#95576) üzenetére


Lauda
félisten

10 cm-es zajstopp téglát tervezek oda, aminek 16kg darabja. Vagy 25 centis falazótéglát, ami szintén ekkora tömegű. Meg lehet még ki is öntöm homokkal. Ezt én is meg tudom csinálni és fele annyiba kerül a tégla. Így jön ki a kb 2 tonnás terhelés.

(#95578) Spet válasza Lauda (#95575) üzenetére


Spet
addikt

Persze. Gipszkartonból. És igen ott is lehet hangszigetelő anyaggal kitömni.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#95579) Almos


Almos
aktív tag

Viszonylag egyszerűnek tűnő kérdésem lenne. Hamarosan rakok le gyeprácsot a kertben, egy kb 20nm-es területen, de még alatt fel kell tölteni a területet, egyenesbe hozni stb.
A gyeprács alá elegendő csak a kavicsos töltőföld, és a termőföld majd csak a gyeprács lyukaiba megy? Vagy esetleg már a gyeprács alá is kell egy réteg termőföldet? Utóbbi esetben mennyi?

(#95580) föccer


föccer
nagyúr

~1300 nm-es ingatlan teljes körű átalakításához keresek generál kivitelezőt. Bp, XVIII. kerület, várható kezdés novemberben.

Bontás, építés. Építészet, gépészet, full generál. Utcaszéli pénzfelmarkolók kíméljenek. Első körben tervdokumentáció alapján történő árajánlat, a többi meg ahogy alakul :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#95581) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Lenne pár ablak, ajtó nyílás vésésem.
Kérdés: Mekkora áthidalókat tegyek a nyílások felé?
Ajtó: 90cm, 75cm. Ezekhez 125, 100cm-re gondoltam
Ablak: 100cm, 60cm. Ide 125, 80cm-re
Ezek kb megfelelőek lennének?
Illetve ajtó nyílásnál mekkora legyen a ki vésett nyílás ha 210x90, 210x75 ajtók mennek bele?

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#95582) pjen válasza dewil666 (#95581) üzenetére


pjen
félisten

Én az áthidalót 20 cm túl lógatnám.Az ajtónál viszont a lehető legkisseb lyukat vésnék.

(#95583) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv! Gu10-es foglalat jobb mint az E14?

Battletag: hojszi#2983

(#95584) fero02 válasza Intel fan11 (#95583) üzenetére


fero02
veterán

Miben?

(#95585) Intel fan11 válasza fero02 (#95584) üzenetére


Intel fan11
őstag

Kerdezem jobbe? Melyiket erdemes venni spotlampaba?

Battletag: hojszi#2983

(#95586) fero02 válasza Intel fan11 (#95585) üzenetére


fero02
veterán

GU10 jobb spotba. Már csak ha az izzócserét nézzük is, sokkal könnyebb kiszedni.

(#95587) #74459392


#74459392
törölt tag

Sziasztok!

Hamarosan vennék ikeás konyhabútort.
Azt szeretném kérdezni, hogy a beépített sütő mellé, fölé alá kell-e valami hőszigetelés, vagy kibírja a bútor? és a mellette levő dolgok, pl. mosogatógép

(#95588) Spet válasza fero02 (#95586) üzenetére


Spet
addikt

Hát, pont nem.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#95589) Morris válasza Spet (#95588) üzenetére


Morris
veterán

Pedig de :K

(#95590) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Heló, utólagos injektáló vízszigetelést tud valaki ajánlani? Úgy értem több félét is találtam rákeresve de nem tudom hogy pl néhány év után nem bomlik-e le magától vagy valami. Az ár sem mindegy.
Valakinek tapasztalata?

(#95591) macilaci78 válasza Morris (#95589) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez attól függ, ki mit ért spot alatt. Beépíthető foglalatnál, ahol egy fém gyűrű tartja az izzót, ott nyilván a GU10 a releváns választás, ahol pedig egy búra van és mellette van egy kis hely az izzó körül, ott az e14.
Az izzó formavilága is lehet szempont, a GU 10 formavilága nagyjából egy kaptafára megy, míg az e14-ből van a hagyományos izzógyertya fazon, a gömb, a gyertyaláng.
A led fényforrás is többféle lehet az e14-nél, például flament.
A fény sugárzási szöge is lehet szempont, a GU10 kb 30-120°, az e14 kb 90-270° között megy terméktől függően.
Színhőmérsékletben, fényáramban, fogyasztásban kb ugyanazt tudják nyújtani.

Intel fan11: tehát a te preferenciáid mondják meg, hogy a te szemszögedből az e14, vagy a GU10 a jobb-e.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95592) BRIKLY válasza BRIKLY (#95568) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nem gondoltam,hogy pont most nem álltok velem szóba mikor egy valamit normálisan akarok csinálni,ahogy kell. :(

(#95593) Lauda válasza Lauda (#95575) üzenetére


Lauda
félisten

Beszéltem egyik helyi építőanyagossal, azt mondta nem javasolt még a 10 centis válaszfal sem, mert ezeknek a régebbi házaknak nincs megfelelő alapja ehhez a betonozás alatt. Az a baj nem emlékszem annó hogy lett megcsinálva. Hogy mi lett téve a beton alá, meg lett-e erősítve kaviccsal vagy sem. Az is igaz, hogy ha az ember készít egy blue acoustic 2x2 rétegű falat, az is lesz 7-800kg. Közel 30kg egy tábla belőle. Ebbe a falba belemegy kb 6 tábla, ezt 2x2-ben számolva 24 tábla. 720kg a karton+a váz, ez is lesz 800kg. A 10 centis fal meg 1 tonna, mondjuk az önmagában nem sokat szigetel. A 2 tonnás 20 centis fal meg nagyon nehéz lenne oda szerintem is. Vagy megcsinálom úgy, hogy készítek egy vázat, rá 2 réteg blue acoustic, utána berakok 20-30 centi gyapotot, ezután új váz 2 réteg acoustic-kal. Így az énfelém eső utolsó fal teljesen el lesz választva a szigetelés által a másiktól és nem lesz ott nekem egy 800 kilós fal egyben. :U :F

[ Szerkesztve ]

(#95594) lemmy71 válasza Lauda (#95593) üzenetére


lemmy71
őstag

Készítesz élire állított pallóból vagy fém konzolból keretet (amit persze alaposan rögzítesz az aljzathoz mennyezethez oldalfalhoz), a közét kitöltöd rockwool kőzetgyapottal és mehet rá a gipszkarton :K

[ Szerkesztve ]

(#95595) Met válasza Intel fan11 (#95583) üzenetére


Met
Topikgazda

Jobb, mert ha beledugod az ujjad nem b@sz meg az áram.
Ennek a kérdésnek kb. semmi értelme, vagy fogalmazd át mire gondolsz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#95596) Intel fan11 válasza macilaci78 (#95591) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ez 3 lampas koralaku bura nelkuli spot gu10 foglalat 2 ilyen megy pincebe 4×8as helyisegbe. Szoval 6 lampa fog vilagitani. Igy jo nekem a gu10? Igazabol ez a lampa test teccett. Eddig en csak e14rol hallottam ezt a gu10et nem ismerem. Jo valasztas?

Battletag: hojszi#2983

(#95597) macilaci78 válasza Intel fan11 (#95596) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem a legjobb. A GU10 ledekből eddig max 120°-os szórásszögűt láttam, matematikailag 3 darab szépen körbe világít, gyakorlatilag a találkozásokkor nem lesz homogén a fény, ráadásul ezek 120°-os tölcsérek a térben. Viszont ebben a búrában a GU10 jobban néz ki és egy pincében általában nem a fényár a szükséges.
Ebben jobb az e14, a szórásképe sokkal közelebb áll a hagyományos izzóhoz, egyenletesebb fényt ad a pincében, de egy ilyen búrában nem mutat jól, esetleg a gömbled. Előnye, hogy a forgatható fejekkel a frekventált területekre tudod irányítani a fényt.

Nekem a pince egy lomtárat, esetleg technikai helyiséget jelent, vagy műhelyt, de semmi esetre sem lakórészt. Nálam a garázsban van elszórva 4 db e27 10 W led kb 4 méter magasságban. Ad egy általános, homogén fényt nem túl nagy fényerővel. Ha valamit szerelek (bringa, robogó, akármi), ahhoz felveszem a fejlámpát is. Még a munkaasztal fölé rakok fel egy régen használaton kívüli fénycsöves lámpatestet és ezzel a világítás rész meg is van.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95598) Intel fan11 válasza macilaci78 (#95597) üzenetére


Intel fan11
őstag

Nekunk lakoresz. Vagyis kamra meg nyari konyha lesz lenn. Amugy ha annyira nem jo van gu10 e14 atalakito. 7wattos izzot veszek ami 50×wattot tud 6x50 watt majd csak csinal feny art.

Battletag: hojszi#2983

(#95599) Stylewars_kp válasza promagus00 (#95388) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Én mindig így festek. Vállalható teljesen.

(#95600) Met válasza BRIKLY (#95592) üzenetére


Met
Topikgazda

Nyugi, csak mindenki lefagyott :DDD

A fűtést meg lehet oldani elektromosan de ahhoz hogy olcsó legyen kell H tarifa, aminek a kiépítés nem olcsó és akkor marad a villanybojler.
A legegyszerűbb és olcsóbb a kombi kazán, ha jól rémlik egy szintes az épület, azon nem olyan drága a kémény.
Hívj ki egy gázost (az valószínűleg tud embert aki a tervet meg tudja csinálni) és megmondja mennyiből jönne ki az egész mutatvány.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.