Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#95601) BRIKLY válasza Met (#95600) üzenetére


BRIKLY
veterán

Keresés alatt a gázszerelő,csak közben az alap infókat próbálnám itt összeszedni.
Nem tudom mennyi lehet a kémény,de én ilyen 4-500k-s rém híreket hallottam,azért is indultam azzal,hogy Biasi turbo.
Egy hagyományos kémény van egyébként pont ott,ahová raknám (rakatnám) a kazánt,de gondolom azzal nem lehet mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#95602) lemmy71 válasza BRIKLY (#95601) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha van kéményed és jó állapotban van, akkor minek rakatnál másikat :F Nézesd meg egy szakemberrel előbb, ha szerencséd van akkor tesznek bele bélést és annyi, nem egy helyen láttam már ezt a megoldást.

(#95603) Met válasza BRIKLY (#95601) üzenetére


Met
Topikgazda

Kibélelik és kész.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#95604) AxBattler válasza promagus00 (#95388) üzenetére


AxBattler
félisten

Apropó festés!
Ez teleszkópos nyél engem is érdekelne, honnan rendeled?
Illetve létezik hosszabban is? Nálam 2.7+m a belmagasság...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#95605) lemmy71 válasza AxBattler (#95604) üzenetére


lemmy71
őstag

Kezdő vállalkozó szellemű otthon festő embereknek, a felmosónyelet szoktam ajánlani. Kicsavarod a felmosófejből vagy a parfisból és pont passzol a festőhenger nyelébe, használj schuller festő henger szettet, ahhoz a későbbiekben tudsz venni eldobható hengereket is, kezdőknek ezt a fajta mikroszálas hengert ajánlom.

(#95606) koxx válasza AxBattler (#95604) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kell venni egy jó schullert

(#95607) BRIKLY válasza lemmy71 (#95602) üzenetére


BRIKLY
veterán

Még van toldva felül vas csővel,annyi kókányolás van rajta,azon kívül saját meglátásom szerint egyben van.sőt, katasztrófa védelmes is nézte anno,és csak az volt rá a kifogása,hogy nem találja a tisztítót. Valóban nem látszik,mert van rajta egy csempe. Aztán kértem hogy keresse meg mi van rákötve,és hol. Hol a bemenet? A bojler mögött ledugózva :D

Itt nincs esetleg köztetek gázszerelő? Ha távol is, legalább egy sacc/kb árat mondani. (Tudom,hogy látni kell,de úgy nagyjából)

[ Szerkesztve ]

(#95608) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ablakberakás után a 2 ujjnyi széles rég külső visszavakolásához mit használjak? Tégla, malter (stabil), kőpor, purhab, mindenhez ragadnia kellene. Hőszigetelés lesz majd rá később.

Baumit vakolat Uni megfelelő? Vagy inkább cementeset?

(#95609) Met válasza Kalandor (#95608) üzenetére


Met
Topikgazda

Jó mindegyik.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#95610) lemmy71 válasza BRIKLY (#95607) üzenetére


lemmy71
őstag

Gondolom a gerinc alatt volt a kémény teteje és a huzat miatt toldották meg, bár az a vas cső toldás nem az igazi mert gyorsan áthűl és légdugó keletkezik, bár rengeteg helyen alkalmazták azt a megoldást. Tisztító nyílást és bekötési pontot utólag is lehet vágni a kéménybe az nem gond hogy most hol vannak ezek, legfeljebb a régieket befalaztatod. De ahogy megfigyeltem ezek az újra bélelt régi kémények, turbós és kondenzációs kazánoknál már a gerinc magasság alatt vannak.

(#95611) lemmy71 válasza Kalandor (#95608) üzenetére


lemmy71
őstag

Vágd le a kiálló purhabit és kész, majd amikor szigetelik az épületet akkor szépen síkba hozzák hungarocellel. De ha nagyon zavar akkor vegyél DuoContact ragasztót mellé vágj egy két csík dryvit hálót, vagy vegyél hálós élvédőt ha profin akarod megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#95612) BRIKLY válasza lemmy71 (#95610) üzenetére


BRIKLY
veterán

Tisztító,és bekötés is jó helyen vannak,azt ki tudom szabadítani. Átmérő,meg a magasság ami kérdéses marad.

(#95613) BRIKLY válasza BRIKLY (#95612) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nem tudom jó helyen nézelődök-e,de még a bélésre is látok ilyen 300k-s árakat. Az mennyire reális? :U

(#95614) Morris válasza BRIKLY (#95613) üzenetére


Morris
veterán

Veszel egy indító idomot és hozzá kb 2 méter dupla falú műanyag csövet.
Ennyi a történet. Nekem legalábbis ennyi volt. Az indító idom kazán tipus specifikus. A többi cső általában univerzális.
Átfúrod a födémet kivezeted a tetőn és annyi! Ha valamelyik külső tartófalon van a kazán akkor ennyiből megúszod. Nem több mint 40k.

Természetesen most kondenzációs kazánról beszélek!!

[ Szerkesztve ]

(#95615) Rotyi válasza BRIKLY (#95612) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Ha új kazán lesz akkor az csak kondenzációs lehet, amennyiben gázüzemű.
Látni kellene, de lehet, hogy egy sima duplafalú a kazánra ültetve és fölfelé kivezetve lenne a legegyszerűbb megoldás.
Ha a Tricox vonalon indulsz el kéménnyel, az szerintem nem csak a Biasi kazánhoz használható.
Konkrétumokkal akár privátban is tudok segíteni.

Ami majdnem az, az nem az!

(#95616) BRIKLY válasza Morris (#95614) üzenetére


BRIKLY
veterán

Természetesen kondenzációsról van szó,hisz már csak azt lehet szabályosan.
Tehát akkor a kéményt azt megcsinálhatom én,és csak engedélyeztetni kell? Vagy arra nincs külön engedély,a gázszerelő elfogadja,akkor annyi?
Bocsi ha sok a kérdés,csak próbálom megtalálni a legegyszerűbb,és legolcsóbb megoldást,amit a szabályok engednek. Ezért azt is jó tudni,hogy mi az,amit én is megcsinálhatok.

(#95615) Rotyi: Nekem az alap gondolat az volt,hogy Biasi turbo. A turbó megjelölésből nekem a régebbi turbós kazánok jutnak eszembe,aminek egy dupla cső ki a falon,és csókolom,a többit a ventilátor intézi. De már látom,hogy itt bonyolultabb a helyzet,csak még nem látom át,hogy hogy is van ez.
Nagyon szépen köszönöm,ha segítesz! :)

(#95617) Rotyi válasza BRIKLY (#95616) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Úgy látom neked szükséged lesz egy épületgépész tervezőre, aki elkészíti a gáztervet. Ő minden szükséges dologgal tisztában kell legyen.

Ami majdnem az, az nem az!

(#95618) Morris válasza BRIKLY (#95616) üzenetére


Morris
veterán

Mindenképp kell aki megetervezi. Addig tökmindegy, mit hogyan gondolsz. Ő tudja, hogy mit lehet és mit nem.

(#95619) macilaci78 válasza Intel fan11 (#95598) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nagy sután fog kinézni átalakítóval. Viszont GU10->e14, e14->e27 átalakítóval mehet bele izzónként 20 W is, e27->e40-nel pedig még több. Ja, e27-re van olyan, ami egy foglalatból hármat csinál, az már 18 izzó abba a helyiségbe.
Szóval ne parázz, mindig van megoldás! ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95620) BRIKLY válasza Rotyi (#95617) üzenetére


BRIKLY
veterán

Az maga a gázterv,igaz? Azt hittem azt gázszerelő csinálja. :B

(#95621) Rotyi válasza BRIKLY (#95620) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Hát egyéni vállalkozó gázszerelővel aki tervez is olyannal még nem találkoztam....
Ha cég csinálja az más. Ám az is lehet, hogy a szerelőnek van ismerős tervezője és azzal csináltatja.

Ami majdnem az, az nem az!

(#95622) Intel fan11 válasza macilaci78 (#95619) üzenetére


Intel fan11
őstag

:C Király. Majd látjuk mi lesz. Az biztos ez a lámpatest teccik és pont azért, mert nincs búrája pincébe nem törik össze stb 7 wattost veszek bele. Majdcsak jó lesz. Köszi a segítséget.

Van egyébként egy foglaltos gu10-es spotom otthon. Az konkrétan a gáztüzhely fölött van és azt világítja meg. Annak nagyon jó fénye van pedig csak 4 wattos. Itt meg lesz 7 wattosból 6 :)

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#95623) lemmy71 válasza BRIKLY (#95620) üzenetére


lemmy71
őstag

Vannak olyan cégek vállalkozások ahol a tervezéstől a kivitelezésig egy az egyben mindent megcsinálnak, de nagy általánosságban a hivatalos szerelőknek is megvan a saját bejáratott tervezője, egyszóval intéznek mindent jó pénzért :DDD De gondolom van gázórád és épületen belül van a gázcső, akkor meggondolandó a gázterv, azokat a tízezreket bőven eltudod költeni másra is :D Egy valamira való szerelő megskicceli neked a fűtéstervet, beszerzi az anyagokat és három négy nap alatt készre szereli kazántól a radiátorokig a rendszert. Max kihívsz majd egy hivatalos beüzemelőt a kazánhoz, aki jó pénzért érvényesíti a garanciát.

(#95624) mezis válasza Intel fan11 (#95622) üzenetére


mezis
nagyúr

Kellene akkor még 3db spot lámpa, amivel megvilágítod ezeket a nagyon tetsző lámpatesteket! ;] :DDD

mezis

(#95625) gerisz23 válasza BRIKLY (#95592) üzenetére


gerisz23
őstag

Én most csináltatom,kiváncsi leszek hogy hozod ki 500-ból.
Árak nekem nagyjából:Kazán Immergas Victrix exa erp 24 + kéményidomok,szűrő maga 400k.

Gázterv 25k volt,gázos aki a kazánt is beüzemeli 150k körül kér,de ő csinálja a csonktól befele a vezetéket is.
Ha nincs gázórád annak kell szekrény,bevezetni a gázt cső,idomok egyéb cuccok.Kazánhoz érintésvédelmi relé kell,megfelelően kiépített földelés,eph vezeték (jegyzőkönyvezve év szakember által).

A végén tűzoltóságnak át kell venni a kéményt az is kb 15k.

Nekem talán 700ból megáll ez a része úgy hogy a többi részt én csináltam meg,de a gázt ugye nem lehet,különben már az is meglenne...

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#95626) Intel fan11 válasza mezis (#95624) üzenetére


Intel fan11
őstag

ezt hogy érted?

Battletag: hojszi#2983

(#95627) gerisz23 válasza BRIKLY (#95616) üzenetére


gerisz23
őstag

Először szerelőt keress aki ajánl tervezőt,a szerelőd megmondja úgyis hogy milyen típusút épít,üzemel be.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#95628) BRIKLY válasza lemmy71 (#95623) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nem csak, hogy bent van a házban a gáz, ott van a fix vas gázcső a saroknál,ahova a kazánt szeretném.
Akkor már csak egy jó szakit kéne találni. De hol? Neten keresgélve van sok, de egyszer már hívtam egyet, hogy kösse be a gáztűzhelyet, be se jött, már elkezdte, hogy gázterv.. Megnézte hogy mi van, több mint 1 méterre van a gázcső.. Gázterv.. Beszél a kollégával és visszajön. Azóta jön, kb fél éve, mi meg maradtunk a palacknál.

(#95625) gerisz23: De nálam a csövekkel semmi más dolga nem lenne, mint összekötni őket a kazánnal. Minden ott van 1 helyen. Gáz adott, melegvíz adott, hisz lejön a bojlerről a 2 cső, fűtéshez meg ott van mellette a radiátor,2db T a csövekbe, és kész. Sőt, ha megengedik ezt mind be is kötöm én.
Kazánból meg a lehető legolcsóbbat akarom,nem kell nekem bele WiFi, meg akármi.

(#95629) macilaci78 válasza Intel fan11 (#95626) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Úgy érti, hogy a fejek a lámpatesttől elfelé állnak, így a csecse lámpatested sötétben lesz. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95630) Rotyi válasza BRIKLY (#95628) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Bármilyen gázvezetéket érintő módosításhoz terveztetni kell, amit a szolgáltatóval jóvá kell hagyatni, majd a kivitelezés után átvetetni.
Ez már nagyon régóta így van, és ennek meg van az oka.

Ami majdnem az, az nem az!

(#95631) Intel fan11 válasza macilaci78 (#95629) üzenetére


Intel fan11
őstag

Azert ezt igy nem akarom elhinni ez 1db gu10es 3.5 wattos.jo fenye van!

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#95632) BRIKLY válasza Rotyi (#95630) üzenetére


BRIKLY
veterán

Arról ott akkor beszéltem sokmindenkivel,többen ezt mondták,mert hogy túl messze van a bekötés,flexi gázcső nem ér oda a leghosszabb se,toldani nem lehet,hegeszteni kell.Más azt mondta,hogy van olyan megoldás,hogy szerelhető merev csővel is lehet,ahhoz nem kell terv se. De mindegy,a tűzhely marad palackos,a kazán a lényeg,ahhoz meg ottvan a cső. lemmy71 Fórumtárs szavaira megpróbálnám kikerülni a tervezést,de azon ne múljon semmi,ha tervezni kell,akkor tervezzenek..Csak jó lenne elindulni valamerre,legalább egy megbízható gázszerelőt találni.

(#95633) lemmy71 válasza BRIKLY (#95632) üzenetére


lemmy71
őstag

Az csak duma hogy a flexi cső nem ér oda, ezeket a csöveket egyedi méretre is gyártják, tavaly én egy 3 méteres flexi gázcsövet csináltattam :K Ha érdekel akkor keress pm. ben.

[ Szerkesztve ]

(#95634) BRIKLY válasza lemmy71 (#95633) üzenetére


BRIKLY
veterán

Annak a csávónak akki akkor kijött,és ezt mondta, valószínűleg az volt a baja,hogy köszönés kézfogással nem nyomtam a kezébe egy húszezrest.De ezek után már abban is kételkedem,hogy tényleg rendes,hivatalos szerelő volt-e.
A történet onnan indult,hogy gázóra cserénél körbenéztek,nyomáspróbáztak,stb,és a tűzhely nem megfelelő csővel (Régi fémszövetes zöld flexi gázcső) volt bekötve,tettek a csapra ahova kötve volt egy kék blombát. Azt elvileg csak hivatalos Tigáznál jelentett emberke veheti le,azt kerestem,meg hogy akkor már kösse be szabályosan. Nem jött össze. Ja,meg a Tigáz azért nem szólt,de az emberke belekötött,hogy a csap egy válaszfal túloldalán van,ahová kötve volt (van egyébként helyiségen belül is csap,csak nem akartam a mosogató felett vinni a csövet)

Na mindegy. Új a tűzhely,megvannak a földgázos fúvókák is,ha meglesz a fűtés,utána meg foglak keresni ezügyben. :K

[ Szerkesztve ]

(#95635) cafat


cafat
tag

Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni.
Szépen lassan halad a hőszigetelés kivitelezése. Homlokzat bevan csiszolva + dübelezve.
A lábazatot kell/érdemes dübelezni, vagy nem feltétlen muszáj? ~60cm magas.
A lábazat 3cm-el bentebb van, mint a homlokzat.
Ezt hogyan szokás hálózni? Az élvédőnek a hálóját átkell hajtani a lábazatra?
Az élvédőt a sarkoknál 45°-ba kell vágni?
Köszönöm a segítséget!

(#95636) Morris válasza cafat (#95635) üzenetére


Morris
veterán

Nem feltétlenül kell a lábazatot is dűbelezni. De ha van kapacitás akkor mehet.
Azt simán behálózod és annyi. A sarkokra sarok élvédőt raksz és kész.
A homlokazti részt ne hálózd össze a lábazati résszel. Csak akkor lehete ezt csinálni, ha a két rész egy síkban van.
Így, hogy a lábazat beljebb van, arra menjen külön háló. Azért sem tudnád azt megcsinálni, mert ha mindenigaz, akkor indító sín van a homlokzati rész alatt.

[ Szerkesztve ]

(#95637) cafat válasza Morris (#95636) üzenetére


cafat
tag

Indítósín nincs. Így gondoltam.
Tehát az élvédő hálóját méretre kell vágni, hogy csak a lábazatig érjen, vagy lehajtani a lábazatra?

(#95638) Morris válasza cafat (#95637) üzenetére


Morris
veterán

Csak a lábazatig érjen.
Ha visszahajtod a lábazatra, akkor félő, hogy elválik, mert az már negatív sarok.

(#95639) macilaci78 válasza Intel fan11 (#95631) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És ahogy a képen is látszik, a lámpatestet nem világítja meg a benne lévő izzó. Milyen szmájlik kellenek, hogy észre vedd, mikor marháskodik veled valaki?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95640) AxBattler válasza lemmy71 (#95605) üzenetére


AxBattler
félisten

+ (#95606) koxx
Köszi! Jónak tűnik, megnyugodtam... bár görgőt nekem inkább szakboltból ajánlottak.
Ha a festés kerül sorra, akkor úgyis jövök még kérdésekkel. :B

(#95641) koxx
Megjegyzem. :R

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#95641) koxx válasza AxBattler (#95640) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Azert irtam, hogy schullert vegyel :) szakboltban is azzal fogsz talalkozni, de elegge szornak az arak.

(#95642) Morris


Morris
veterán

A kátránypapír veszélyes hulladéknak szamít?
Hol lehet leadni?
És mennyiért?
Most cserélik a cserepet és ez van a cserépléc és a szarufa között.

(#95643) csemberlen válasza Morris (#95642) üzenetére


csemberlen
őstag

Bizony veszélyes hulladék, konténeresek tudják hol lehet leadni. Súly után kell fizetni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#95644) emre válasza Morris (#95642) üzenetére


emre
veterán

A területileg illetékes hulladékudvarban biztosan pontos felvilágosítást adnak.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#95645) lemmy71 válasza Morris (#95642) üzenetére


lemmy71
őstag

Nálatok a szeméttelepen átveszik, van erre külön elkerített részük engedélyük az elhelyezésre, tavalyelőtt én olyan 300 - 400kg nehézlemezt vittem ki, 3500ft fizettem a lerakásért itt nálunk :O először engemet is át akartak küldeni hozzátok, mert még nem volt meg az engedélyük az átvételre de végül csak átvették :D

[ Szerkesztve ]

(#95647) Morris válasza lemmy71 (#95645) üzenetére


Morris
veterán

Köszi Urak!

Na akkor majd megpróbálkozom ezzel. Az a baj, hogy nincs horgom, így én nem tudom elvinni. Konténerbe mehet?

[ Szerkesztve ]

(#95648) emre válasza Morris (#95647) üzenetére


emre
veterán

Biztos lehet, de az a legdrágább megoldás, ez is fenn kell legyen a hulladékgazdálkodás oldalán.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#95649) gerisz23


gerisz23
őstag

Sziasztok!Küszöb alá kellene nekem valami gyors megoldás, szintbe akarom hozni a lamináltal a küszöböt.A régit kivettem van alatta 4-5cm hely.Azt ezeretném feltölteni hogy rátudjam tenni az új küszöböt (92*30cm).Estrichel működhet esetleg,tudom hogy nem szárad ki,a küszöb meg fából van.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#95650) Edorn


Edorn
aktív tag

Füzesabonyban (vagy környékén) esetleg tudtok ajánlani valakit, aki (lakott) vályogházban kivágna egy belső falon (nappali-gyerekszoba közt) egy ajtónak helyet, áthidalózná, illetve egy ajtó boltív ívét lecsapná és ugyancsak áthidalózná?
1-2 kis cégtől kértem árajánlatot, de horror áron dolgoznak. Egy belső ajtónyílás kialakítására (ajtó/nyílsázáró nélkül!) nem akarnék több százezret költeni...

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.