Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#95101) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Régi terasztetőről most szedtük le az alumínium lemezt, a tetőt.
Eléggé el van színeződve, illetve már 40 éves.

Nézegettem a trapézlemezeket, de azt írják hogy 20-25 év az élettartamuk.
Ennek a tetőnek semmi baja, csak nem túl szép esztétikailag, de amúgy hibátlan.

Festeni nem szeretném.

5 szarufa van, egymástól 98 cm-re. Néztem hogy a trapézlemez fix, 110cm-es szélességgel vásárolható csak meg. Mivel annyira nincs komoly szerszám park itthon, flex-el nem tudom mennyire szépen lehetne elvagdosni őket.

A trapézlemezen kívül létezik más olcsó és szép megoldás?
Időtálló lehetne.

Köszi!

(#95102) Met válasza pepejoe (#95100) üzenetére


Met
Topikgazda

A 129x131-re hogy jött ki a 118x118-as méret?

Kiveszed az ablakot, alulra és az egyik oldalra téglával szűkíted a nyílást.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#95103) pjen válasza Met (#95102) üzenetére


pjen
félisten

Az volt az üzletben.

(#95104) pepejoe válasza Met (#95102) üzenetére


pepejoe
tag

Ahogy a kolléga is írta: ez volt az üzletben. Sajnos én már csak akkor lettem értesítve a dologról miután itthon volt az ablak.
Máskülönben kicsit jobban körbejárom hogy mik is az opciók.

[ Szerkesztve ]

(#95105) zsolt0638 válasza pepejoe (#95100) üzenetére


zsolt0638
tag

Csavarozz rá tetőlécet, gányolás de neked úgy látom mindegy.

(#95106) Lipton válasza Blackhole13 (#95092) üzenetére


Lipton
őstag

Nem bazalt. Murva (dolomit). Nyilvan jo a bazalt is de dragabb es kevesebb helyen van.
Vibrator ugyan az. A terkonel kell majd a gumilap ala.

[ Szerkesztve ]

(#95107) pjen válasza pepejoe (#95104) üzenetére


pjen
félisten

Nem bántásnak szántam. :)

(#95108) Fr3eWar válasza Met (#95102) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Vagy vesz XPS lemezt, és azzal beragasztja-> beszűkíti a nyílást ahogy írtad, egyik oldalról meg alulról vagy felülről. 2 tábla 10-es XPS elég is lehet ha a falad 30centi vastag (1250x600-as 1 tábla)

(#95109) lemmy71 válasza FerNandor (#95090) üzenetére


lemmy71
őstag

Be kell áztatni a felületet, úgy könnyeben jön majd, akár használhatsz Metylan tapétaleoldót is meleg vízzel keverd, ecsettel hengerrel vagy akár permetezheted is. Egy kis várakozás után, neki állhatsz spaklival. Teljes festék eltávolítás után, mindenféleképpen alapozni kell a falat glettelés előtt, Majd glettelés csiszolás után újra alapozni, vigyázva hogy egyenletes folyás mentes legyen a fal :K

(#95110) lemmy71 válasza szaszyka (#95098) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha stabil erős a régi festék akkor felesleges lekaparni. Csiszold meg majd mélyalapozót neki és utána üvegszál erősítéses glettel telibe húzni nagy lepkével hogy ne legyen hullámos. Így majd megint kibír harminc negyven évet :K

(#95111) lemmy71 válasza Lauda (#95069) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha keveset használod, akkor otthonra elég egy ilyen olcsó gép is. Én egy nevesincs hasonló obis géppel, két komplett fürdőszobát stb. bombáztam szét :D

(#95112) szaszyka válasza lemmy71 (#95110) üzenetére


szaszyka
senior tag

Ez az, hogy nem stabil, muszáj leszedni vakolatig.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#95113) Morris válasza szaszyka (#95112) üzenetére


Morris
veterán

Flex, drótkorong (fazék). Simán leszedi. Pormaszk használata javallott.

(#95114) evilskati


evilskati
aktív tag

Sziasztok! Van egy közös fal a melléképület és a lakótér között, a melléképület fűtetlen, ezért szeretném leszigetelni 5 cm EPS-el a falat a melléképület felől.

Képek:
[link]
[link]

Sajnos ilyen kis munkára nagyon nehéz embert találni, akit találtam ő is csak ígérgetett. Úgy gondoltam, hogy a párommal közösen meg tudjuk oldani ezt a dolgot, még ha nem is csináltunk soha ilyet. Valahol el kell kezdeni... Iránymutatást szeretnék kérni tőletek, hogy mire lesz szükség egy ilyen munkához.

A régi gázkéményt kibontjuk előtte. Új gázkazán lesz, aminek elvileg ez a kémény nem felel meg. Ez lehet roncsolás mentesen vagy essek neki flexxel? Úgy gondoltuk, hogy mész-cement vakolóhabarccsal bejavítjuk a nyílás melletti részt, majd a meglévő vakolatra ragasztjuk rá az EPS lemezeket zsákos ragasztóval, pont-perem módszerrel. A szélek találkozásánál és a lemezek közepén gondoltuk megfogatni tárcsás dűbellel is. A látszó részt dryvit hálóznánk és behúznánk ragasztóval.

Habarcsos vödröm, vízmértékem van, keverőgépet tudok kölcsönkérni. Abban tudnátok még segíteni, hogy mire lesz még szükség? Gondolom sima glettvas, kőműves kanál, esetleg spatulya?

Illetve, a csőszerelés utáni vakolatjavításokat is szeretnénk megcsinálni, ilyenekre gondolok:
[link]
[link]

Ide is elég lesz a mész-cement vakolóhabarcs, amit be kell csapkodni a résekbe, majd simára elhúzni glettvassal?

Előre is köszönöm mindenkinek!

(#95115) Fr3eWar válasza evilskati (#95114) üzenetére


Fr3eWar
őstag

A szigeteléshez kell majd hálós élvédő az élekhez (pl ablak mellett), és polisztirol csiszoló sem árt, hogy síkra csiszolt majd a táblák találkozását.

A vakolat javításokhoz is kellene rakni üvegszövet hálót, de nagyjából ja annyi amit írsz.

(#95116) rii válasza fero02 (#95055) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszönöm .-)
ez lesz .-)

majd nézem mikor lesz akcioban ... mert most levették.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#95117) pipo112


pipo112
senior tag

Sziasztok! Tegnap le mélyalapoztam a falaim menyóval együtt gletteléshez, viszont fényesre száradt (tükrös) azt olvastam hogy ez tuladagolás és nem jó, de mit tudok vele csinálni lehet e javítani, mibe okoz hátrányt. Az alapozó poly farbe.
Thx

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#95118) lemmy71 válasza evilskati (#95114) üzenetére


lemmy71
őstag

Ahogy kiveszem a szavaidból, belülről akarod a nikecell szigetelést elkészíteni. Ebben az esetben feleslege a peremes ragasztás, tizenötös vagy húszas fogas glettvassal telibe kell ragasztani, belül ilyen kis magasságnál felesleges dűbelezni. Úgy is telibe ragasztózod és hálózod, soha nem fog leesni :K A kivéset részt a csöveknél, hungarocell ragasztóval bejavíthatod ahol mélyebb oda tegyél a ragasztó közé töröt tégla cserép darabkákat. A kiszedett kéménynél vágj egy 10 centis lábazati hungarocell táblából egy darabot és ragaszd a lyukba majd az egészet hálózd le, hátha egyszer még kell valamire az a nyílás. Ezekre lehet szűkséged: ragasztó, dryvit háló, fogas glettvas, rozsdamentes glettvas, rozsdamentes spakli. Nem tudom hogy lesz e valamilyen sarok, oda hálos élvédőt kell tenni. Jó munkát :)
Most nézem hogy az ablak mellett le van verve a vakolat, azt ha van maradék gipszkartonod beragaszthatod a mélyedésbe, hézag kitöltésnek :K

[ Szerkesztve ]

(#95119) Stylewars_kp válasza J0shu4M1ll3r (#94501) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Kiderült, hogy mi az a zsák? ;]

(#95120) Shy


Shy
tag

Sziasztok

Tanácsot szeretnék kérni, lehet valami olyasmit vásárolni amivel el tudom fedni pl egy panellakas fürdőszobájában a strang rész csövek melletti nyílásokat és réseket? Létezik valami pl méretekben kapható fedő műanyag ami erre szolgál? Vagy ami nagyobb az a WC csésze "elvezető csöve" körül lévő nyílás.

Köszi 😀😀

Kell, vagy rakom el?!

(#95121) macilaci78 válasza Shy (#95120) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Revíziós ajtót tehetsz fel a szellőzőnyílások helyére, a hátsó kifolyású WC köré pedig faragsz például plexilapot.
Viszont ezeknek a réseknek funkciója van, a lakás szellőzését adják az elszívás biztosításával. Ha ezt megváltoztatod, megváltozik a lakás klímája. Hasonló okok miatt tilos például elszívó ventilátort felrakni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95122) Shy válasza macilaci78 (#95121) üzenetére


Shy
tag

Köszönöm az infókat, azért terveznék ilyen változtatásokat mert a strang jellege miatt összeköttetésben vagyok így az összes felső és alsó szomszéddal. Magamat szeretném megóvni az ő esetleges élősködőitől sok az igénytelen ember.

Kell, vagy rakom el?!

(#95123) pipo112 válasza pipo112 (#95117) üzenetére


pipo112
senior tag

Erre esetleg valami? Thx

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#95124) Morris


Morris
veterán

Műanyag (pvc?) ereszcsatorna elemeket hova lehet leadni?

(#95125) macilaci78 válasza Shy (#95122) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem tudod annyira lezárni a réseket, hogy a bogarak ne jussanak be, ha akarnak. Legalábbis csak ilyen lemezekkel nem fog menni, körbe kéne szilóznod mindent, amit látsz és azt is, amit nem, aztán jön egy vízóraleolvasás és bonthatod... Közös képviselettel évente irtatni a kártevőket a teljes házban és kész.
Laktam egy barátomnál 10 emeletes panelban, ott is volt minden, de évente végigmentek a strangokon, szemétledobón, illetve szükség szerint az egyes lakásokban és nem volt semmi gond. Egy 4 emeletes panelban is voltam albérlő, ott igénytelen volt a közösség, este a WC-ben felkapcsolva mozgott a minta a csempén, a kamrában a hideg zsír tetején ott a 3 centis csótány megdögölve, stb...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95126) evilskati válasza lemmy71 (#95118) üzenetére


evilskati
aktív tag

lemmy71 és Fr3eWar: Köszönöm szépen! Beszereztem mindent, szomszéd meg is látott kipakolás közben és átjött segíteni, mert unta a fűnyírást. Ő csinált már ilyet, úgyhogy egész gyorsan megvoltunk vele. Legközelebb már egyedül is menni fog :)

[ Szerkesztve ]

(#95127) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Ezek az Auchan-os láncfűrészek mennyire ajánlottak?

A benzines lehet érdekelne vagy akár az elektromosból is a nagyobb.

(#95128) lemmy71 válasza Morris (#95124) üzenetére


lemmy71
őstag

Darabold össze és dobd a sárga kukába :DDD

(#95129) Morris válasza lemmy71 (#95128) üzenetére


Morris
veterán

Abba tuti mehet?

(#95130) lemmy71 válasza Morris (#95129) üzenetére


lemmy71
őstag

Mi is minden műanyag dolgot abba rakunk, teszel a tetejére egy pár pille palackot és kész, úgy is egybe darálják le ezt a sok műanyag vackot :DDD

(#95131) #74459392 válasza lemmy71 (#95130) üzenetére


#74459392
törölt tag

Azért ez nem teljesen jó felfogás, de jobb, mintha a sima kommunális hulladék közé tennéd. (vagy kivinnéd az erdőbe) Elvileg a szemét válogatásakor a nem odaillő dolgokat a megfelelő helyre juttatják el.
Szóval inkább tedd bele a sárga kukába, ha nincs mód elvinni a megfelelő hulladéklerakó helyre.

szerk: ez nem kifejezetten csak a pvc-re vonatkozik, nem tudom, hogy az bele lehet-e tenni a sárga kukába :D
[link]

[ Szerkesztve ]

(#95132) Davidkoma válasza Morris (#95129) üzenetére


Davidkoma
tag

(B)Pesti-e vagy?

Ha igen, akkor leadhatod a kerületi hulladékudvarba, pl.
Ehhez kell egy lakcímigazolvány bemutatása, hogy ott laksz.

(#95133) Morris válasza Davidkoma (#95132) üzenetére


Morris
veterán

Békéscsaba.

(#95134) t.kristof


t.kristof
senior tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek a süllyesztett tv aljzatokról? Ház felújítás közepén állunk, meg is van csinálva a hely neki, de ismerősöknél pl most kötötték a kábel tv-t be, és a szerelők azt mondják, hogy egy kalap sz*rt se ér, jobb ha közvetlenül a kábel megy a tv-be nem pedig a fali aljzatba, majd egy másik kábellel a tv-be. Schneider asfora-t szerelnék fel.

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#95135) pjen válasza t.kristof (#95134) üzenetére


pjen
félisten

A szerelőnek igaza van+bármi gond van a vétellel első dolga a kukába dobni.bár van olyan fali aljzat ami belül egy menetes toldó,csak sajnos semmivel nem sorolható.Vagy tegyél kábel kivezetőt.

[ Szerkesztve ]

(#95136) t.kristof válasza pjen (#95135) üzenetére


t.kristof
senior tag

Köszönöm!

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#95137) villifog válasza pjen (#95135) üzenetére


villifog
tag

Ez így nem teljesen igaz. A legjobb megoldás természetesen ha a kábel folytonosan a készülékbe megy, de ha az előfizetőnek fontos a design, akkor azért vannak lehetőségek. Lehet pl: a fali aljzatot átkötni. A régi Prodax-os aljazat hátulját lepattintod, kiforrasztasz belőle mindent, és a bejövő pontot átkötöd az egyik kicsatolásra amilyen kábeled van. Léteznek olyan fali aljzatok ami csak egy toldásként funkcionálnak. Ezek a megoldások esztétikusabbak mint a simán kilógó kábel a falból. De ha mondjuk 20 db. aljzatot szeretnél és mondjuk van visszautas erősítőd, akkor meg a nagyobb csillapítású fali aljazat a célszerűbb, természetesen a főága lezárva 75 Ohm-mal, ( természetesen megfelelően beállítva az erősítő).

(#95138) macilaci78 válasza t.kristof (#95134) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A szolgáltató élből elhajintja a garantáltan csillapításmentes 20k-s aljzatot is akár új bekötésnél, akár javításnál. Vegyél egy vakfedelet, F-csati toldót rá és csókolom. Nálam is így van 90°-os csatival.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95139) pjen válasza villifog (#95137) üzenetére


pjen
félisten

Mondjuk a toldóként funkcionáló fali aljzatot én is írtam.A 20 darab fali aljzat és erősítő egy magán lakásban nem valószínű.

(#95140) villifog válasza macilaci78 (#95138) üzenetére


villifog
tag

Természetesen a vakfedél F csati, F toldó, 90 F csati tökéletes választás. De ha nézné a modem jelszintet, látszana, hogy nem változna a jel (szinte) semmit. Mást úgyse tudna, mert műszere az nincs (alvállalkozó).Tehát maradhatna a jól megcsinált aljazat. A lényegesebb dolog inkább a szakszerű kábelszerelés, jól kiválasztott elosztók, és a szimmetrikus elrendezés. Int. modemnek, médiabox-nak, számítógép Tv-kártyájának is egyforma jel kell, és így felcserélhető az összes készülék amennyiben UPC-t használ.
Mivel 4 vételi hely garantált. Abban az esetben ha a fenti 3 készülék pl: a nappaliban lenne, a 4.készülék egy másik szobában akkor 3 vakfedeles változatot választanál egymás mellett (elméleti lehetőség)?

(#95141) pjen válasza villifog (#95140) üzenetére


pjen
félisten

Ez azért nincsen teljesen így.Nem véletlen tesznek a bejövőre rögtön egy kettes osztót.Egyik lába fixen a modemre megy,a másik lábát osztják a Tv k és egyebek között.

(#95142) villifog válasza pjen (#95139) üzenetére


villifog
tag

Mondjuk valóban nem ez a jellemző.

(#95143) villifog válasza pjen (#95141) üzenetére


villifog
tag

Mivel régebben csak az internetes modemnek kellett visszirány, így rögtön a bejövő kábelre tették az elosztót.
De attól még az nem változik a bekötésnél, hogy törekedni kell a szimmetrikus elrendezéshez!!!
1. Szimmetrikus négyesosztó.
2. Aszimmetrikus hármasosztó- szimmetrikus kettesosztó a nagyobb jelszintű kimenetre kötve.
3. 3 db. szimmetrikus kettesosztó.
4. Iránycsatolt leágazó (DC-6 estleg DC-8)- szimmetrikus hármasosztó a főágra kötve.
Mind a négyféle bekötés teljesen szabályos.
Elvileg az ötödik vételi hely után új előfizetést kell vásárolnod, azért írtam, hogy elvileg, mert ebből semmi sem szokott megvalósulni.
Ui: A modemnek nem kell rögtön , hogy az első helyre kerüljön egy szakszerű kiépítésnél. Sokkal fontosabb, hogy megfelelő jelszinttel működjön. Már csak azért is mert ha van mondjuk 3 db. médiaboxod és egy int. modemed, ezeknek mind azonos jelszínt dukál (kell).

(#95144) pjen válasza villifog (#95143) üzenetére


pjen
félisten

A gyakorlat nem ezt mutatja.És általában a fizikai elhelyezés sem ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#95145) Mawyx


Mawyx
senior tag

Ezek az átfolyós vízmelegítős csapok biztonságosak, nem ráznak meg? Hova lehet ezt úgy bedugni, hogy ne rázzon meg? Mosdó fölött, a tükörnél fent, gondolom szabálytalanul, van egy konnektor, bedughatom? Elromlott a bojlerem.... [link]
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#95146) villifog válasza pjen (#95144) üzenetére


villifog
tag

Régen azért került az első elosztóra a modem, mert csak egy visszirányú szűrőt kellett így használni.
DC-6 iránycsatolt ág a modembe, a főágon egy visszirányú szűrő és ment a többi vételi helyre.
Most már nincs visszirányú szűrő (nem kell). Fam attenuator- ra meg elvileg nem is lenne szükség, akkor szokták alkalmazni ha 1 db. Tv van a lakásban, akkor az iránycsatolt egység főkimenetébe tesznek be csillapítást, az iránycsatolt kimenet pedig ment a modemhez. Egy szakszerűen szerelt lakásban nem kellene trükközni elosztó cserével, neked jár a 4 db. vételi hely, ha szimmetrikus (szakszerű) bekötéssel készült, a technikusnak csak elosztót kéne cserélnie, ha esetleg tönkrement (ismétlem magamat, szakszerű bekötésnél). Azt, hogy otthon mindenki nézi modemszintet, és mondjuk nagyobb jelszintet biztosítunk a modemnek, mert kevés jelszinttel és nagy adásszinttel üzemel, ez tűzoltásnak megfelel (de nem ez a végleges megoldás). De legalább az int. modem nem szakadozik vagy legalább jól (kielégítően működik). Azért mindenkinek az internet a legfontosabb.

Ui: A gyakorlat meg végtelen ( de nem biztos, hogy szakmailag jó) megoldást tartogat.

(#95147) macilaci78 válasza villifog (#95140) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy vakfedélre raktam 4 db csatlakozót, RCA a hangfalakhoz. Megy ez F toldóval is, nem a vakfedél a szűk keresztmetszet, hanem mögötte a kábeleknek a hely.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95148) villifog válasza macilaci78 (#95147) üzenetére


villifog
tag

:K

(#95149) dewil666 válasza macilaci78 (#95138) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!

Egy képet tudnál küldeni róla hogyan is néz ki (akár privátban is jöhet)
Én nekem is aktuális lesz minden fajta vezeték csere a házban és fali aljzatban gondolkoztam.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#95150) pjen válasza Mawyx (#95145) üzenetére


pjen
félisten

Nem szabálytalan az a konnektor.Régen rá is volt írva,hogy borotva.Oda biztos nem dugnám.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.