Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#95851) intensa_man válasza mezis (#95850) üzenetére


intensa_man
tag

Akkor is, ha záródóra csinálom?

(#95852) fero02 válasza intensa_man (#95848) üzenetére


fero02
veterán

Jó tanács:

PVC csövet használj a födém átvezetéséhez. A padlástérben a lehető legrövidebb szakaszt hagyj, mert minél hosszabb cső marad, annál több víz tud kicsapódni a cső belső falán (a hőkülönbség miatt), ami befele fog folyni majd (a ventibe). A legjobb az lenne, ha rögtön a padlás járószintjénél raksz rá egy 90°-os könyököt, arra egy olyan gravitációs zsalut, amin van apró lyukú háló, hogy a bogarak ne tudjanak belemenni. Utána a csövet alul és felül is fújd körbe purhabbal. A ventit mielőtt berakod a helyére, ragaszd körbe a csövének a külső felületén 1, vagy akár 2 csíkban egy oldalon öntapadós habszivacs csíkkal, így jól fog illeszkedni.

(#95853) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hejjho! A lenti ket kepek levo fura pottyok vannak a plafonon az egyik szobamban vegig. Van otletetek, hogy ez mi lehet? Vagy mifele szakember tudna megmondani? Mintha nagyon nagyon lassan(evek), de egyre tobb lenne. Ui.: álmennyezet van, de hogy pontosan miért, nem tudom.

[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#95854) lemmy71 válasza Drizzt (#95853) üzenetére


lemmy71
őstag

Penészfoltnak nézz ki, lehet hogy megindult az élet az álmennyezet fölött. Ahogy látom a sarokban is van valami penészedés, de lehet hogy csak a fénykép csalós. Amúgy ez még nem olyan vészes, festés előtt fújd be [szavoval] a foltokat, a mennyezetre pedig [penészgátló festéket] használj, kellemetlen a szaga amikor kened, de kiszáradás után eltünik.

(#95855) macilaci78 válasza Drizzt (#95853) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem járt gyerek közelében gumilabda? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95856) Morris válasza lemmy71 (#95847) üzenetére


Morris
veterán

Nem lett véletlenül lefotótózva az építése?
Perpillanat azt sem tudom, hogy hogy kezdjek neki.
Alatta a fal nekem már szigetelt. Szerintem nem lehet úgy összehozni, hogy ne látszódjon a toldat.

[ Szerkesztve ]

(#95857) lemmy71 válasza Morris (#95856) üzenetére


lemmy71
őstag

Belülről tudok neked képet készíteni. Nekem két ilyen tűzfalszerűségem van, az egyiket telibe vakoltam padlóig a másik elválasztva van, ott nekem is már szigetelés volt az alsó falon, de aránylag jól összehoztam. D e akár valami hungarocell dísz elválasztást tudsz csinálni, vagy szeletelt téglás vagy valami kő utánzattal elválasztod, szerintem az nem olyan giccses még.

(#95858) intensa_man válasza fero02 (#95852) üzenetére


intensa_man
tag

Wow! Ez igazán alapos leírás. Köszönöm szépen a jótanácsokat! :)

(#95859) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Vinyl padló (PVT) esetén mire kell figyelni a lerakáskor?

Pár dolgot olvastam (pl. konyhabútor lábai alá nem lehet rakni, mert benyomja), olyan dolgok érdekelnek, hogy mit érdemes mondani előre a "szakembereknek" és mit ellenőrizzek átvételkor (ami mondjuk egy laikus számára nem szembetűnő egyből).

A tervek szerint padlólapra lesz rakva konyha-előszobában, illetve fürdőszobában és a wc-ben., még nem tudom, hogy klikkes vagy ragasztott (az előbbi szimpatikusabb, van valami hátránya?). Elsősorban a gyors, bontás nélküli burkolatcsere és a meleg felület miatt gondolkozom ebben, illetve az se rossz, hogy nem kell fugákat takarítani.

Némileg ellentmondó információkat találtam a kopásállóságra vonatkozóan, pl. fényes felület gondolom konyhába, gyerekkel felejtős.

Úgy emlékszem van pár topictárs, aki padlóburkolatokkal foglalkozik.

(#95860) Morris válasza lemmy71 (#95857) üzenetére


Morris
veterán

Ha csinálsz egy-két képet, azt megköszönöm.
Hiába várok az ácsra. El van havazva.

(#95861) Drizzt válasza lemmy71 (#95854) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Lehet. Ami fura bennük, hogy eléggé szabályosak a körök és az elhelyezkedésük is. Ezen a színen pont nehezen lehet kivenni, hogy mi van a falon, meg mi nincs. Nekem is gyanús már így a penész. Festés nélkül is lehet valamit kezdeni velük? El akarjuk már adni a lakást, felújítani emiatt semmilyen formában nem terveztünk.

(#95855)macilaci78: gyerek nincs. Én se vagyok alva gumilabdázó. :)

I am having fun staying poor.

(#95862) lemmy71 válasza Drizzt (#95861) üzenetére


lemmy71
őstag

Akkor csak fújd le szavoval, nem kell dörzsölni sem törölni, egy két nap alatt eltűnik a penész, ha penész egyáltalán. Lehet hogy ott vannak a felfogatási pontok és ott keletkezett valahogy penész vagy valamilyen korrózió. Láttam már olyat hogy a tapéta alatt rozsdásodtak a csavar fejek, az is hasonló foltokban jelenik meg.
szerk. legalább három alkalommal fújd be, naponta egyszer és jól szellőztesd ki a szobát.

[ Szerkesztve ]

(#95863) Drizzt válasza lemmy71 (#95862) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Köszönöm a javaslatot!

I am having fun staying poor.

(#95864) macilaci78 válasza KilgoreTrout (#95859) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az LVT, nem PVT és a habalátétes PVC-t tudja megnyomni a pontszerű terhelés.
A kő ne legyen elállásos, a klikkes mehet pőrén is, a ragasztóssal több a dolog, de stabilabb.
Átvételkor verőfényes napsütés legyen, hogy lásd a hibákat: hézagok, púpok, ilyesmik.
A fényes is lehet nagy kopásállóságú, de minél fényesebb, annál jobban látszik minden.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95865) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Szükségem lenne egy autóbeállóra, és a munka könnyítése érdekében nézegettem a "lapra szerelt", áruházban kapható változatokat - kettőre szűkítettem le: [link] és [link] . Van valakinek ilyenekkel tapasztalata? Mennyire bírják az idő próbáját?
Esetleg jobban járnék, ha én magam raknék össze egyet? Ahogy a faanyag-árakat nézegettem, nem vagyok benne biztos...

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#95866) ctrlaltdel13 válasza LógaGéza (#95865) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Drága autóval nem állnék alájuk.

(#95867) oszi666 válasza Rotyi (#95841) üzenetére


oszi666
őstag

Honnan tudom megallapitani?
Amikor jottek a szerelok csak a focsapot meg a konvektorba bevezeto csovon leo csapot zartuk el, ennyi, mast nem allitgattunk.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#95868) myk74


myk74
senior tag

Sziasztok! Adott egy régi kazánház amit a konyhából is meg lehetett közelíteni. Mi nem használjuk, ezért felújításkor fel lett falazva. Kazánházban nincs fűtés, ezért a túloldalán szigetelném. Mivel lenne érdemes ezt megoldani?Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#95869) Rotyi válasza oszi666 (#95867) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Itt le van írva, ennél jobban én sem tudom. A gázóra szekrényben kell keresni.
[link]

Ami majdnem az, az nem az!

(#95870) Lauda válasza Rotyi (#95841) üzenetére


Lauda
félisten

Egyébként nem forogna az óra sem.

(#95871) Met válasza myk74 (#95868) üzenetére


Met
Topikgazda

Kitömöd az ajtónyílást kőzetgyapottal és a tokra csavarozol osb vagy gk lapot.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#95872) myk74 válasza Met (#95871) üzenetére


myk74
senior tag

Köszönöm szépen, így fogom megcsinálni.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#95873) lemmy71 válasza LógaGéza (#95865) üzenetére


lemmy71
őstag

Ezt én is néztem, most akciós az [OBI -ban] de maximum tűzifát raknák alá :DDD

(#95874) LógaGéza válasza lemmy71 (#95873) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ez 9es faanyagból van, amiket én linkeltem azok legalább 12esből. Perpill az autó szabad ég alatt áll, félig füvön. Le akarom térkövezni az alját, felé meg egy beállót.
Nagyon sokat nem akarok költeni, ameddig nem az enyém a ház - később persze lesz zárt garázs, de egy ideig ennyivel kellene beérni.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#95875) Lauda válasza LógaGéza (#95874) üzenetére


Lauda
félisten

130 körül komplett mobilgarázst kapsz, ebben bent a kiszállítás és az összeszerelés is. Szerintem nem éri meg annyiért csak tetőt rakni az autó fölé. Szerzel bontott téglát vagy bontott járdalapokat alapnak és kész.

[ Szerkesztve ]

(#95876) Morris válasza LógaGéza (#95874) üzenetére


Morris
veterán

Saját kezűleg készítem én is.
Jelenleg a beton pont alap van készen.

(#95877) lemmy71 válasza Morris (#95860) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem tudom hogy ezzel a [képpel] mennyire leszel előrébb :U de látszik ahogy a szarufához csavaroztam a rigli fát és ahhoz pedig az osb -t, középen egy bramac cserépléccel merevítettem, de rigli helyet használhatsz bramac lécet is nyugodtan. az OSB re felcsavarozod a hungarocellt [zárható dűbellel]

(#95878) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Érdemes a zsír új fűrészporos tapétát is mélyalapozni festés előtt vagy ilyen esetben rögtön lehet festeni?

(#95879) Morris válasza lemmy71 (#95877) üzenetére


Morris
veterán

A lényeg érthető. Köszi

(#95880) lemmy71 válasza Gombinyó (#95878) üzenetére


lemmy71
őstag

Igen mélyalapozni kell, főleg ha valami erős színnel fested, mert foltos lehet. Gondoljbele hogy amikor rakták fel hány helyen fogdosták össze, zsíros és ragasztós kézzel.

[ Szerkesztve ]

(#95881) Gombinyó válasza lemmy71 (#95880) üzenetére


Gombinyó
őstag

Igaz, köszi!

(#95882) Dorian


Dorian
félisten

Sziasztok,
Van valamilyen szakmai irányszám arra, hogy egy 22 éves gázkazán modern kondenzációs kazánra való cseréjével milyen megtakarítás érhető el? (radiátoros a hőleadás)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#95883) pjen válasza Dorian (#95882) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem módosítasz a rendszeren(forró vizes fűtés)akkor nem sok.

(#95884) Dorian válasza pjen (#95883) üzenetére


Dorian
félisten

Egy kicsit bővebben? :R

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#95885) pjen válasza Dorian (#95884) üzenetére


pjen
félisten

Ahogy én tudom a kondenzációs kazánnal fűtés lényege a 40 fok vagy alatti előre menő víz.Hagyományos rendszernél 40 fokos viz kevés szokott lenni.Ezért inkább padló,fal fűtéshez ideális,takarékos.Esetleg több radiátor felszerelése megoldás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#95886) ctrlaltdel13 válasza Dorian (#95882) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Milyen víz hőfokra lett terve a radiátor hőleadás szempontjából?
Nem mindegy.
Az új kazánok 40 fok állandó előremenővel vannak nagyjából gazdaságosan kihasználva.
De ha a radiátorod mondjuk 70 fokos vízre lett tervezve, nem lesz elegendő hő leadásod, vagy az új kazánoddal semmit se spórolsz.

(#95887) Ispy


Ispy
veterán

[kép]

A terasznál a lépcső elég béna lett, mert a második fok nem lett igazi lépcsőfok, csak egy kis padka, ami burkolattal együtt kb. 20 centi lesz, elég könnyen lecsúszik ott az ember lába. Ha szeretnék oda egy teljes értékű lépcsőt, ami 30 centi széles, akkor gondolom érdemes lenne az egészet kivésni a 314csába és újracsináltatni, mint toldozgatni?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#95888) ctrlaltdel13 válasza Ispy (#95887) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Tetess pár szellőzőt, az élek vonalába.
Mondjuk minden szarufa közbe.
Csak egy jó tanács.

(#95889) Ispy válasza ctrlaltdel13 (#95888) üzenetére


Ispy
veterán

Tetess pár szellőzőt, az élek vonalába.

A minek a milyébe? :DDD Laikus lennék, fejtsd ki légy szíves jobban. :B

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#95890) ctrlaltdel13 válasza Ispy (#95889) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

A képen látszik hogy csak a gerinc( vízszintes kúpozás) mentén van 2 db.
A tetőt 300 négyzet centiméter/folyó méter keresztmetszetbe kell kiszellőztetni.
Ez azt jelenti minden szarufa közbe legalább egy szellőző cserép kell hogy legyen.

Él a 2 tetősík metszés pontja.
Magyarán annak a vonalába is kellene rakni.

(#95891) Dorian válasza pjen (#95885) üzenetére


Dorian
félisten

Én úgy tudom, hogy a kondenzációk kazán lényege, hogy a füstgáz hőmérséklete nem magas, ebből is energiát hasznosít, ezért jó a hatásfoka, és az alacsony füstgázhőmérséklet miatt viszont jelentős a kondenzáció, innen az elnevezés. Az előremenő vízhőmérséklet ettől még nem alacsonyabb, mint 55-60 fok.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#95892) pjen válasza Dorian (#95891) üzenetére


pjen
félisten

Én nem így tudom,de nem vagyok fűtés szerelő.

(#95893) Almos


Almos
aktív tag

Amatőrnek tűnő kérdésem lenne, de valahol el kell kezdenem :)
A kert végébe szeretnék egy faházikót, a célja az lenne, hogy kerti szerszámokat (ásó, kapa, talicska, locsoló, stb), bicikliket, autó cuccokat (téli, nyári gumi, tetőcsomagtartó, box, stb), grill cuccokat tároljak ott.
Kb egy ilyesmiben gondolkodom, ez alá milyen alapot szoktak/kell/érdemes rakni?

(#95894) Ispy válasza ctrlaltdel13 (#95890) üzenetére


Ispy
veterán

Az jó. Ezt vajon az ács miért nem tudta? :U

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#95895) Dorian válasza Almos (#95893) üzenetére


Dorian
félisten

15 cm zúzott kavics + 15 cm vtg beton lemezalap 10x10-es betonacél hálóval, úgy, h legalább 5 cm-re a talajszint felett legyen a teteje.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#95896) Almos válasza Dorian (#95895) üzenetére


Almos
aktív tag

Áhh, akkor kár volt feltölteni az alatta lévő részt... :W :C

(#95897) ctrlaltdel13 válasza Ispy (#95894) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Mert az ács nem minden esetbe tetőfedő is😉

(#95898) ctrlaltdel13 válasza Almos (#95893) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

A határoló falak mentén, én raknák sáv alapot.

(#95899) m.zoli01


m.zoli01
csendes tag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni fűtésrendszerrel kapcsolatban.
Leírnám a rendszeremet:
ÉTI 25ES kazán, gravitációs rendszerrel, nyitott tágulási tartállyal a padláson, régi öntöttvas radiátorokkal a hozzájuk tartozó vastag csövekkel és a kazán visszatérő ágán egy 3 fokozatú keringető szivattyú (ki,lassú,gyors), 100 nm kockaház, műanyag nyílászárókkal, 50-es téglafallal.
A Computherm Q7 termosztátot akarok venni a rendszerhez. Tavaly költöztünk be akkor időkapcsolóval használtam a rendszert.
Amiben tanácsot szeretnék kérni az az lenne, hogy a keringető szivattyút érdemes lenne használnom? Eddig csak a gravitációra bíztam a fűtést, hogy "átbukjon" a rendszer. Ha igen akkor, hogy érdemes beállítanom, mikortól kellene a szivattyúnak keringetnie és meddig a kazán kapcsolásához képest? Vagy kapcsoljon egyszerre a kazánnal? Illetve ilyenkor ha jól gondolom akkor a kazán vízhőmérsékletét is fel kéne tekernem 70 fok körül, hogy ne kapcsoljon ki? Illetve érdemes lenne még finomítanom a rendszeren egy csőtermosztáttal is?
Egyáltalán érdemes vesződni a keringtetéssel a gravitációhoz képest? Remélem érthetően írtam le. :) Válaszokat előre is köszönöm.

(#95900) ctrlaltdel13 válasza Ispy (#95894) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Remélem érthető.
Kék szín: befelé
Piros: kifelé a levegő.
😉

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.