Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#95801) rlazol válasza pjen (#95799) üzenetére


rlazol
addikt

Köszönöm a magyarázást! Mivel a villanyhoz nem értek, a bojler meg éjszakaira van kötve, nem dugaljban van, végül összeszereltem és reggelre meg is jött a meleg víz. :)
Szóval valóban a fűtőszál volt a ludas.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#95802) pjen válasza rlazol (#95801) üzenetére


pjen
félisten

Lényeg,hogy müködik.

(#95803) Spet válasza S.Y.S. (#95786) üzenetére


Spet
addikt

Egy ideig.

Sajnos a beton porzik, és mély alapozó nélkül egy idő után nagy eséllyel elkezd majd vedleni. Hogy mikor, passz.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#95804) macilaci78 válasza rlazol (#95789) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A fűtőszál csak egy ellenállás. Én először szakadásvizsgálatot hajtanék végre, ugyanis ha az negatív eredményt ad, akkor a fűtőszál egyértelműen rossz, nem megy át rajta az áram. A gépen kb fél hatnál a sárga mező.
Ha gőzöd nincs, milyen eredményt kell kapnod, akkor nem a legkisebb, hanem a legnagyobb értékre kell állítani a gépet. Példának okáért egy kamion 24 V-os egyenáramú rendszerét nem a 200 mV-os állásban kezded el méricskélni, mert a multiméter biztosítéka kimegy.

pjen: Az újat már betette a bojlerbe, abban vélhetően nincs zárlat.
Ha a készülék korábban lenyomta a biztosítékot rövidzár miatt, majd a biztosítékot visszanyomva a gép "nem működik", akkor szerintem a gépben lévő rövidzárvédelem is megdolgozott a pénzéért, valami biztosíték elpukkanhatott benne. Nem tudom, hogy ez a cserélt alkatrészekkel együtt ki lett-e cserélve, egyáltalán van-e benne.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95805) macilaci78 válasza Intel fan11 (#95791) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Milyen vastag a zártszelvény fala?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95806) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy volt egy lebegő polc, ami valószínű fém csavaros tiplikkel volt felfüggesztve a falra!
ezeket a fém tipliket valahogy ki lehet venni a falból?
üdv
b.

(#95807) pelenka35


pelenka35
őstag

Sziasztok!
Nem tudja valaki,hogy a kazán fűtési hőmérsékletet mennyire kell állítani?
Meleg vizet 50-55 re szokták .
Vagy esetleg egy hasznos leírás?
Köszönöm

Gamertag:Rob3rt75

(#95808) macilaci78 válasza pelenka35 (#95807) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A hőleadótól függ. Padlófűtésnél 35-40°C szokott lenni az előre menő, modern radiátornál 50°C, régi öntöttvas radiátornál akár 70°C is lehet. Lakásonként is változhat, egy passzív ház esetén alacsonyabb, egy szigeteletlen 30 éves ház esetén magasabb.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95809) macilaci78 válasza bazsimano (#95806) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Többféle fém dübel van, az egyiket ki lehet venni, a másikat vagy kivésed, vagy bevakolod. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95810) fero02 válasza pelenka35 (#95807) üzenetére


fero02
veterán

Milyen kazán, milyen fűtőtestekkel?

(#95811) bazsimano válasza macilaci78 (#95809) üzenetére


bazsimano
őstag

igen nekem is nagyon ugy tunik, hogy az lesz a vege :( hogy be kell vakolni... mert kiszedni nem nagyon sikerult :(

(#95812) macilaci78 : igen ugy tunik, hogy van meg ilyen...ahogy irtad vagy kivesem, bar lehet azzal tobb gond lesz, vagy ravakolok...

[ Szerkesztve ]

(#95812) macilaci78 válasza bazsimano (#95811) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jó tudni, hogy a mai világban is van még olyan, amit az örökkévalóságnak szántak. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95813) emre válasza rlazol (#95801) üzenetére


emre
veterán

Akkor hagyjad, kétszer szedtem szét meg raktam össze egy villanybojlert mire kiderült hogy a kismegszakító a hibás.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#95814) pelenka35 válasza fero02 (#95810) üzenetére


pelenka35
őstag

Brötje heizung PWHS 24-28-33 .Lapradiator.

Gamertag:Rob3rt75

(#95815) emre válasza pelenka35 (#95814) üzenetére


emre
veterán

És volt valami terv ami alapján megcsinálták, vagy csak fel lett szórva minden a falra? A három teljesítményből (24-28-33 kW) akkor melyik a te kazánod?

De mivel ez kondenzációs az 50-55 fokkal nem tévedsz nagyot. Csak épp nem így működik a dolog. :D

(#95776) Morris

Képek, mediafire link

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#95816) Rotyi


Rotyi
aktív tag

Computherm Q7RF termosztátot be lehet állítani programmentesen?
Tehát ne legyen előre eltárolt program, hanem mindig csak a +/- kapcsolókkal beállított értéket vegye figyelembe.

Ami majdnem az, az nem az!

(#95817) rlazol válasza macilaci78 (#95804) üzenetére


rlazol
addikt

Köszönöm mindenkinek a segítő hozzászólásokat. Este megnézem a régit a szakadásjelzővel, és remélem, hogy minden rendben lesz. Nincs kedvem újra szétszedni, bár őszintén szólva nem volt annyira gáz, mint amennyire tartottam tőle és ma reggel már újra volt meleg vizem, ami nagy öröm. Remélem, az összes hibás alkatrész kijött.
macilaci78: 20k-ról indultam lefele, ott még nagyon kicsi számokat adott, gondoltam lejjebb viszem, hogy jobban elkülönüljön, ezek szerint ez hiba volt?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#95818) macilaci78 válasza rlazol (#95817) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem, így jó volt. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95819) #74459392 válasza Rotyi (#95816) üzenetére


#74459392
törölt tag

Ha jól emlékszem a múlt télről :D akkor csak beállítod +/- -al amit szeretnél, utána hold gomb és kész, ekkor nem vált programra, csak ha ismét megnyomod a set-et. Persze a +/- -al közben is tudsz állítani az értéken.

(#95820) bot1978


bot1978
senior tag

Hol érdemes konyhabútorhoz 1-2m hosszú falra fúrható akasztósínt keresni?
Csavarbolt, lapszabászat, barkácsáruház? Hol vannak ezek kínálatban leginkább?

Konyhabútorhoz kéne, de ha lehet nem vacakolnék elemenként kétszer ilyen 10cm-es síndarabokkal... Olyan kéne ami nem törhető, hanem szálban van és nekem kell méretre vágni sarokcsiszolóval, hogy be tudjam tenni az egész mögé vízbe aztán a többit majd a szekrényen belül a finomállító csavarokkal...

(#95806) bazsimano

Csúszókalapáccsal láttam, hogy szedegetik, de a legtöbb embernek nincs és elég drága kalapács, ezért inkább...

[ Szerkesztve ]

(#95821) macilaci78 válasza bot1978 (#95820) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Itt a méretre vágható bútorakasztó sín, Camar.
Szerelvényboltok, Szögker, vagy Zsalu Kft például. Nem tartom valószínűnek, hogy bárhol is van készleten, de rendelésre szerintem a potensebb üzletek beszerzik. A 10 centis darabolt kivitel elterjedtebb.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95822) bot1978 válasza macilaci78 (#95821) üzenetére


bot1978
senior tag

igen, köszi, azt tudtam, hogy létezik, pont ilyen kéne, csak nem 100 szál csak kettő. Mindegy akkor megrendeltetem valahol. Azt hittem naivan ez olyan, mint a szögvas, hogy mindenhol van kínálatban ez a két méteres verzió is, csak én keresem rossz helyen pl. nem sínnek hívják hanem mittom profilnak vagy az ég tudja...

(#95823) #74459392 válasza bot1978 (#95822) üzenetére


#74459392
törölt tag

ikeában is van, vagy az nem univezális?

(#95824) bot1978 válasza #74459392 (#95823) üzenetére


bot1978
senior tag

2db kell, azért az nem mindegy hogy IKEA és 6000 a két darab vagy 2500, ez olyan, mint a Bauhaus, pl. azt a bilincset aminek a helyi csavarboltban 50Ft darabja 650Ft-ért láttam ott/db. A színezett lakkot szoktam ott venni a színkód miatt, de amúgy az is horror drága.

(#95825) #74459392 válasza bot1978 (#95824) üzenetére


#74459392
törölt tag

2m/3000
az előző linkben drágább van amúgy
sorry, most látom, h 100 darab, azt hittem 30...

tudom, hogy ezek nem a legolcsóbb helyek, sőt, sokszor a minőség is kérdéses, de ha nekem valami "azonnal" kell és nem szeretnék rendelni/várni, akkor ez van, fizetek valamivel többet

[ Szerkesztve ]

(#95826) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok,

szaki visszamondása miatt itt állok kipakolva, holnap szedném ki a falat, hogy jöhessen a festő glettelni és festeni.

Kicsit egyenletlen a fal, jelenleg pár réteg diszperzit van rajta. Ezt kéne glettelni, és mivel embert nem tudom, találok-e, felmerült, hogy veszek ki 1 hét szabit, és megcsinálom én. Kézügyességem van elvileg, talán türelmes is vagyok.

Ezt ha csak alapozom mélyalapozóval (nem válik fel a festék, ahol igen, ott nyilván kaparás), akkor mehet rá a glett, vagy mindenképp le kéne kaparni a festéket?

Vagy nyeljem be a békát, és várjak heteket, mert úgyse fog menni?

(#95827) Morris válasza emre (#95815) üzenetére


Morris
veterán

Köszi.

Na valami ilyenre gondoltam. Nekem nagyon tetszik. Keresek egy bádogost aki megszerkeszti.

[ Szerkesztve ]

(#95828) Morris válasza ctrlaltdel13 (#95797) üzenetére


Morris
veterán

A hozzászólásod elkerülte a figyelmemet.
Köszönöm :R

Ezt a bádogos is meg tudja csinálni?
Mármint a fa aláépítését?

(#95829) lemmy71 válasza Morris (#95798) üzenetére


lemmy71
őstag

Így nem igazán éri a nap, úgy hogy akár 10 - 15 évet is kibír a festés :) Én egy réteg lazúrral kevert alapozóval mindkét oldalt és két réteg vastaglazúrral pedig a színét festettem le a földön, felrakás után még egy sorral telibe kentem a helyén, lazurán vastaglazúrt használtam.

(#95830) Morris válasza lemmy71 (#95829) üzenetére


Morris
veterán

Állvány nélkül nálunk ez lehetetlen.

(#95831) Rotyi válasza #74459392 (#95819) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Köszönöm, sikerült.

Ami majdnem az, az nem az!

(#95832) koxx válasza KrAt (#95826) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Amennyire csak lehet célszerű leszedni a maradványokat. Aztán ha ezzel megvagy akkor mehet rá a Rimano 6-30 majd a FinoFill és végül csiszolás. Nálunk így csinálták a szakik a glettelés részét. Mondjuk elég nagy kráterek voltak a falban így benyelt cca 250kg glettet.
A festést mi csináltuk, Dulux easycaret vettünk, 2-3db schuller hengert ill ecsetet és kész. A végeredmény is jó lett, könnyű volt vele dolgozni. Színfüggő, hogy kelleni fog-e az alapozó. Mi nem használtunk bár akkor lehet, hogy kicsit kevesebb festékből is kijött volna.

(#95833) lemmy71 válasza Morris (#95830) üzenetére


lemmy71
őstag

Na én megszüntettem azt a felső háromszögletű lambériázott padlás részt mert mindig égette a nap. Amúgy én sem állványoztam azt a részt mert alul van egy előtetőm, így elég körülményes állványozni. Felmásztam a tetőre és úgy bűvészkedtem :DDD Bérelj egy kosaras emelőt azzal könnyedén megtudod csinálni ha félsz a magasban ;) Bár én is bevettem egy kis bátorított mielőtt felmásztam a tetőre [kép] :D

(#95834) Drughi


Drughi
addikt

Sziasztok!

Hátha van itt valaki aki tud tanácsot adni.
Volna ez a tető:

Ahogy saccra számoltam 8*8*8 +2*2*2 meter a teto hossza. Mennyibe kerulhet ha lindab lemezzrl vagy cserép tetővel szeretnénk átfedetni?
Anyagárba?
Szigetelni nem kell, az megvan csinálva.
A gerendák (tartószerkezet) valószínüleg cserés.

Csak úgy kb mennyi?

(#95835) Morris válasza lemmy71 (#95833) üzenetére


Morris
veterán

Lehet, hogy én is lebontom a picsbe. Teljesen fölösleges.

(#95836) ctrlaltdel13 válasza Drughi (#95834) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Kicsit értelmezhetetlen amit írtál.
Mire vagy kiváncsi?
Anyag vagy munkadíj árra?
A méretet meg úgy add meg, hogy eresz hossz, gerinc hossz, és szarufa hossz.

(#95837) lemmy71 válasza Morris (#95835) üzenetére


lemmy71
őstag

Én azt már tíz éve hogy elbontottam és lambériáztam, akkor egy réteg alapozót és két réteg sadolin extra vastaglazúrt adtam neki, az a pórtól eltekintve olyan most is mintha ma festettem volna. Az ordeszkát és az verébdeszkát két éve csináltam amikor tetőt cseréltem, azt már lázuránnal kentem, de szerintem a sadolinnak szebb a színe, de a mostani oldószeres xyladecor vastaglazúr még szebb, két rétegben olyan mintha lakkozva lenne. Amit nem ér közvetlenül a napfény oda mehet a vastag lazúr, amit éget a nap oda pedig vékony ajánlott, a vizes hígításúak felejtősek.

(#95838) Ispy


Ispy
veterán

Ezt csak úgy itthagyom: most kaptam meg az elszámolását a térkövezésnek, barabás Somló trió holdfény kővel 17k lett négyzetmétere, beton alapozás, sóder ágy, homokkal beseperve.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#95839) Morris válasza lemmy71 (#95837) üzenetére


Morris
veterán

Az a baj, hogy a háromszög mögött nincs fal. Ytongot tervezek oda. Amit behúzok nemesvakolattal vagy csak eltűnik a doboz és úgy lesz fedve. Ez még nincs eldöntve.

(#95840) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok.
Nemrégiben újították fel az épületünkben a gázvezetéket, és azóta nem tudom bekapcsolni a konvektort.
Maga a konvektor kb 5 éves, tavaly volt hozzá szerelő hívva karbantartás miatt.
Szikrát ad rendesen, és látom, hogy jön a gáz, mivel pörög az óra. Mégis hiába nyomogatom, egyszerűen nem működik. Szerintem nincs már levegő a rendszerben, a külső kémény izénél, ami az égésterméket kivezeti érzem a gáz szagot. Sajnos csak a konvektor van rákötve, szóval mással nem tudom letesztelni. A szomszéd lakásban működik minden.
Ehhez van valami otthoni mágia, vagy inkább hívjak szerelőt? Fogalmam sincs mi lehet a baj.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#95841) Rotyi válasza oszi666 (#95840) üzenetére


Rotyi
aktív tag

A nyomásszabályozó szelep vissza lett kapcsolva?

Ami majdnem az, az nem az!

(#95842) mezis válasza oszi666 (#95840) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem egyszer nyáron valami állat bebázodódott a gázt a gyújtólánghoz vezető csövecskébe...

mezis

(#95843) szaszyka válasza Ispy (#95838) üzenetére


szaszyka
senior tag

Munkadíjjal?

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#95844) Ispy válasza szaszyka (#95843) üzenetére


Ispy
veterán

Rosszul írtam. 😶 23k összesen a munkadíj és az anyag együtt.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#95845) Fr3eWar válasza Ispy (#95844) üzenetére


Fr3eWar
őstag

:Y Féltem hogy valami hasonló összeg jön ki majd nálunk is, ha "mestert" kérdezek.
Azt hiszem meg kell tanulnom térkövezni.
Most rakom a kerítést körbe a ház köré BetonX elemekből 2 sor zsalukővel, a kőmíves munkadíjat 1milla nem takarta volna be, így lett csináld magad.
Térkőből meg kell kb 200m2 (ház körül körbe járda plusz autóbeálló garázs elé stb...)

[ Szerkesztve ]

(#95846) szaszyka válasza Ispy (#95844) üzenetére


szaszyka
senior tag

Az teljesen jó ár, nálunk megyei jogú városban a képviselőjelölt csináltatja 67000-ért ;)

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#95847) lemmy71 válasza Morris (#95839) üzenetére


lemmy71
őstag

Az enyém is pont olyan volt, nem volt semmi fal ott fent a "kutyaólban", valamikor ott volt a felső kis padlás feljáró, egy csapóajtóval. De a feljárót ott megszüntettem mert van még fent egy szárító helyiségem és odaraktam egy obi -s padlásfeljárót. Én a háromszöget nem falaztam fel, hanem körbe 5X5 -ös riglit csavaroztam és arra 18 -as osb lapot. Az osb -re meg 4 centis hungarocellt csavaroztam azt lehálóztam és nemesvakoltam, egyszerűbb mint falazni.

(#95848) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok! Adott a képen látható faék egyszerű elszívó venti. A fürdőszoba plafonjába akarom tenni 100mm flex alu csővel. A födém két réteg deszka, tetején döngölt sár. A padlás térbe ilyen magától záródó részt szeretnék, de vízszinteshez létezik ilyen? Vagy mivel nincs madár deszka, csak dugjam ki a cserepek alatt? Köszönöm!

(#95849) myk74 válasza intensa_man (#95848) üzenetére


myk74
senior tag

Pont ilyen megoldáson gondolkodom én is. Nekem hasonló a padlásom, annyi előnyöm van hogy nekem van egy cső kivezetve a padlásra(régi gázkémény maradvány, amit bent hagytam csak le van dugózva) én a gravitációs zsalut egy 90 fokos könyökkel fogom berakni.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#95850) mezis válasza intensa_man (#95848) üzenetére


mezis
nagyúr

Zsalu nélkül télen hideg lesz. Ömleni fog be a hideg levegő.

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.