Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#95251) Lipton válasza Morris (#95249) üzenetére


Lipton
őstag

Milesi jobb mint a Remmers?

(#95252) Morris válasza Lipton (#95251) üzenetére


Morris
veterán

Azt mondták. :F
Az van ráírva hogy ipari felhasználásra.

[ Szerkesztve ]

(#95253) Lipton válasza Morris (#95252) üzenetére


Lipton
őstag

Meglep.
Ja, hat ha az van rairva igy ertem ;)

(#95254) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok,
Van itt valaki, aki ért a háztartási gépekhez? Adott egy konnektorról működő vegyes tűzhely. Gáz főzők, és villany sütő. A villany rész egyik napról a másikra meghalt. Semmi nem működik rajta, ami elektromos. Sem a fűtés, sem az óra, de még a gáz piezzo része sem. Van valakinek ötlete, hogy mit érdemes megnézni?
Köszönöm!

Ja, a konnektor természetesen jó, a sütő pedig másik konnektorba dugva sem működik.

[ Szerkesztve ]

(#95255) Lauda válasza Lauda (#95250) üzenetére


Lauda
félisten

Amúgy amiatt bizonytalanodtam el a dologban, mert a készletben lévő méretekből nem mindegyiket találni a zentro plus-ok között. :)

(#95256) macilaci78 válasza Morris (#95252) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az ipari felhasználás nem feltétlenül ipari igénybevétel, lehet, hogy csak gépesített, nagy volumenű felhasználást jelent. Ettől függetlenül a Remmersnek és a Milesinek is vannak jó anyagaik, fája, igénybevétele válogatja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95257) macilaci78 válasza dodopek (#95254) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Milyen típus? Szokott benne lenni egy biztosíték, lehet, csak az ment ki. Az oka már inkább lehet érdekes.
Háztartási gépek topik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95258) Kolondrum


Kolondrum
félisten

[link]
Az izgalmak folytatódnak. Aki esetleg megismeri a munkáját, várom egy teára. A ház mögött a fészerben.
De ez még semmi. Nagyon óvatosan ástam, nehogy... A meglepetés: csatorna 20cm mélyen, víz 60cm mélyen, egymás felett. Fudekva jó;

(#95259) Morris válasza macilaci78 (#95256) üzenetére


Morris
veterán

Hát majd kiderül:U

(#95260) pjen válasza Kolondrum (#95258) üzenetére


pjen
félisten

Milyen idős az a cső?Ha már kiástad,szerintem cseréld is ki.

(#95261) Kolondrum válasza pjen (#95260) üzenetére


Kolondrum
félisten

Alapból az volt a baj, hogy nem tudtam elzárni. Ide jöttünk jó volt, ősszel a lábtörésem után mentem ki fekvő gipszben, hogy majd én elzárom. Hát nem sikerült.... Tavasszal belenéztem, gyökér hegyek a csőben. Tudtam, hogy a sok a gyökér itt is, életben is , de jó volt korábban. Most kiástam, csap jó minden de szét van rohadva. Ki fogom cseréltetni, de dolgozok és pár nap múlva nyaralás. Nem lesz idő rá, mert van nem vagyok itt, vagy már nem leszek itt. Az eső meg jön mint mondja.
De be kell venni a leszarom tablettát, mert az ember bekattan. Pár napja fejeztem be az udvart, fel volt ásva, 110-es cső, kábelezés, miegymás. Napon basztam a rezet mert jön a nyaralás, eső. A fm kivan már vele.

[ Szerkesztve ]

(#95262) pjen válasza Kolondrum (#95261) üzenetére


pjen
félisten

Ez a kertes ház előnye,sosincs kész.

(#95263) ctrlaltdel13 válasza Lipton (#95247) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Linkelnél esetleg??
Megköszönném.

(#95264) ctrlaltdel13 válasza pjen (#95248) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

A gerinc és vápa nem ugyan az.

(#95265) pjen válasza ctrlaltdel13 (#95264) üzenetére


pjen
félisten

igazad van,utána néztem.Mentségemre legyen,a VSZM nél gyártottunk hullámlemez kúpot és vápának hívtuk.

(#95266) Kolondrum válasza pjen (#95262) üzenetére


Kolondrum
félisten

Pedig jövőre egy kapa vágást sem. Minden erre az évre maradt.

(#95267) Morris válasza Kolondrum (#95266) üzenetére


Morris
veterán

Ezt tavaly én is megfogadtam. :D
Jövőre is marad még:(((

(#95268) pjen válasza Kolondrum (#95266) üzenetére


pjen
félisten

Elköltözöl? :DDD

(#95269) Met válasza pjen (#95268) üzenetére


Met
Topikgazda

Felvesz egy kertészt és házmestert :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#95270) Kolondrum válasza pjen (#95268) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem, úgy alakítotom a dolgokat, hogy jövőre kevés meló legyen. Mindenképp többet ér mint Bp panel. Hasonlóban volt részünk.

(#95271) Lipton válasza ctrlaltdel13 (#95263) üzenetére


Lipton
őstag

Mit linkeljek?

(#95272) Kolondrum válasza Morris (#95267) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hogyne. Támfal bontás (40 köbméter), betonozni, medence, Mobil ház. Új kapu. Öltek vannak. :D

(#95273) Lauda


Lauda
félisten

Ha belülről teljesen leszigelnek egy falat, tehát belülről se meleg, a fal felől pedig se hideg, se nedvesség nem jut befelé, akkor az a külső fal mennyi idő alatt károsodik jelentősen?

(#95274) pjen válasza Lauda (#95273) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem gyakorlatilag soha.Mitől károsodna

(#95275) Lauda válasza pjen (#95274) üzenetére


Lauda
félisten

Állítólag a fagytól. :F Nálam ez külső fal, szóval nem izgat, ha penészedik a túloldal.

[ Szerkesztve ]

(#95276) pjen válasza Lauda (#95275) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom.Ahogy leírod felépítesz egy falat,tetőt teszel rá,nem éri nedvesség,mitől fagyna szét?

(#95277) Lauda válasza pjen (#95276) üzenetére


Lauda
félisten

A talajból kap némi nedvességet.

(#95278) pjen válasza Lauda (#95277) üzenetére


pjen
félisten

Lábazati szigetelés nincsen?

(#95279) sanzi89


sanzi89
addikt

A garázsba kellene berakni egy 130x150-es ablakot (eredetileg nem garázsnak épült, ezért ekkora méret). Egy hónapja senkit nem találok, aki kijönne egy ablakot megcsinálni, így a hétvégén nekiesünk faterral. Kérdéseim:
- 7,5x152-es tokrögzítő csavart gondoltam. Ez szerintetek elég/sok/pont jó? Mi alapján kell megválasztani a csavar méretét?
- Azt olvastam, hogy 6mm-es fúrószárral kell kifúrni a falat, erre kinéztem a 152-es csavarhoz egy MAKITA SDS-Plus Nemesis Zentro Plus fúró 6x210mm (B-11689) fúrószárat. Azt, hogy ennek mennyi a hasznos mérete, azt hol tudom kideríteni? Vagy biztos elég lesz a fenti csavarhoz?
- PUR hab helyett ajánlottatok itt korábban valamilyen szerelő habot. Nem vagyunk nagyon jártasak a témában, ezért gondoltam erre. A korábbi ajánlás azért volt, mert nem tágul annyira, mint a PUR hab, és így nehezebben lep meg. Itt tudtok mondani valami márkát/típust, hogy mit válasszak?

Köszi a segítséget!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#95280) Lauda válasza pjen (#95278) üzenetére


Lauda
félisten

Régi már. Ezt a falat belülről lezárom.

(#95281) dodopek válasza macilaci78 (#95257) üzenetére


dodopek
addikt

Sajnos lövésem sincs milyen típus, sehol nem találtam rajta jelölést. A topic tippet köszönöm, átballagok oda.

(#95282) pirosvilamos válasza sanzi89 (#95279) üzenetére


pirosvilamos
tag

[ez a jó]

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#95283) Fr3eWar válasza sanzi89 (#95279) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nálunk illbruck alacsony tágulású habbal rakták be az összes nyílászárót pár hete.
Ők erre esküdtek, RAL beépítésű ablakoknál is illbruck anyagokat használnak.
Sima PUR habból az építkezésünk alatt eltoltam már van 50-60 palackot mindenféle célra, eddig a legjobban a Mapei habja jött be, utána a Fischer, próbáltam Sodual termékeket is, elmegy kategória, a messze a legrosszabb a stavmat ST line saját márkás volt.

Egyéb habos ragasztáshoz kevésbé dagadó változatokból den braven cuccokat használtunk.

(#95285) pjen válasza #46372352 (#95284) üzenetére


pjen
félisten

Hány méter hosszú.Egy ellenállás mérővel kitúdod mérni,hogy nem szakadt e el.Vagy egy lapos elem a koax egyik végén a másikon izzó.De inkább annál a fali csatlakozónál kéne keresgélni,valami kontakt hibát.

(#95286) fero02 válasza #46372352 (#95284) üzenetére


fero02
veterán

Először a csatlakozási pontokat ellenőrizd! Ha egyetlen szál az árnyékolásból hozzáér a meleg ponthoz (belső, tömör ér), akkor már tud akkora jelveszteséget okozni, hogy nem lesz elégséges jelszint.

(#95287) villifog válasza #46372352 (#95284) üzenetére


villifog
tag

Próbáld meg kiszedni a fali aljzatot elsőre.
Ha nincs megjelölve indulásnál a koax kábel, akkor én tennék rá egy rövidzárat az aljazat helyett, (egy darab dróttal összekötöd az árnyékolást és a meleg pontot). Az indulásnál méred a rövidzárt. Legjobb ha ilyenkor minden kábel ki van tekerve. Én mindig 75 Ohm-mal szoktam méregetni. Akkor nem tudsz belefutni a málnásba. Ha jó a kábel ( leveszed a rövidzárt), az indulásnál szakadást kell mérned.
Áttekered egy másik lyukba és fali aljazat nélkül kiprobálod a TV-t vagy pl: az internetes modemet (modemnél jelszinteket is tudsz nézni). Ha jó a kábel akkor a fali aljazattal is lehet gond.
Két kimenetes fali aljzatoknál olyan is előfordulhat, hogy az egyik ága csak rádió vételre lett kialakítva (egy bizonyos frekvencia felett levág), tehát ott TV vagy internet nem lesz.

(#95288) villifog válasza fero02 (#95286) üzenetére


villifog
tag

:K

(#95290) villifog válasza #46372352 (#95289) üzenetére


villifog
tag

Én azért szeretek 75 Ohm-os lezárást tenni a kábel végére, mert pl: egy sima balunos kettéosztó az Ohmikusan rövidzár, de nagyfrekisen meg 4dB-és csillapítás. Tehát úgy a legjobb kimérni a kábelt ha az egyik végére 75 Ohm-ot teszel. Egy átmenős fali aljazat is be tud vinni a málnásba, pl (ha nem irányba van bekötve, nagyfrekisen szinte használhatatlan a kicsatolás, átmenő ágban nem okoz hibát).
Ha tudod, hogy melyik kábel megy oda, akkor a rövidrezárás is alkalmazható, ( feltéve ha nincs elosztó vagy felfűzött fali aljazat).
Ha rövidre zártad a kábelt, Ohm állásba rövidzárt mérsz. (Kábel csillapítást most nem nézünk.)
Ha levetted a rövidzárt a kábelről, Ohm állásba szakadást mérsz.
Indulási ponton az elinduló kábelt értjük. Amit az elosztóról letekertél.

[ Szerkesztve ]

(#95291) pjen válasza #46372352 (#95284) üzenetére


pjen
félisten

Eddig működött?

(#95294) pjen válasza #46372352 (#95293) üzenetére


pjen
félisten

Azért kéne kilámpázni,vagy kicsengetni,mint a telefonosok.

(#95295) villifog válasza #46372352 (#95292) üzenetére


villifog
tag

Azért aki megszerelte a hálózatot (koax), biztosan úgy adta át, hogy minden vételi helyet lemért vagy kipróbált, TE meg biztosan akkor fizettél amikor minden oké volt.

(#95296) villifog válasza pjen (#95294) üzenetére


villifog
tag

Azt Te is tudod, hogyha felfűzött fali aljazatok is vannak, azt az ágakat nem lehet kilámpázni!!!!!
Csak akkor, ha 1db. aljazat van a kábel végén és le van szedve.

(#95298) Siriusb


Siriusb
veterán

Üdv!
Vettem egy új fagycsapot (mofém) és a tetején a négyszögletes nyúlvány, amire az elzáró rúd megy, nem lyukas, hogy a rudat és a csapot össze lehessen rögzíteni egy szöggel. (A régi csap ilyen volt). Csak simán rá szokták húzni, s ha véletlenül lejön, akkor játszik vele egy sort az ember?

(#95299) fero02 válasza Siriusb (#95298) üzenetére


fero02
veterán

Igen. Ahová leférsz (akna), hogy a szeget, mint biztosítást berakd, oda amúgy is bármikor le tudsz menni elvileg, ha nem sikerült rátolni a működtető rudat. Ahol pedig nincs akna, oda amúgy is felesleges lenne a furat rá.

(#95300) ctrlaltdel13 válasza Lipton (#95271) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Egy Cég nevet vagy netes elérhetőséget, ahol találok vápa kiegészítőt "gyári megoldást".
Akitől én vettem idáig(A plast")
fogalmuk sincs hogy kellene szakszerűen kivitelezni, olyanról hogy alkalmazás technikus meg még hírből se hallottak.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.