Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#95301) Siriusb válasza fero02 (#95299) üzenetére


Siriusb
veterán

Hát ez az, el lenne ásva, ahogy volt. Csak egy pvc cső megy az aljáig.

(#95302) villifog válasza #46372352 (#95293) üzenetére


villifog
tag

Ha nincs megjelölve a kábel ami megy fel a gyerekekhez (oltári hiba, minden kábelt meg kell jelölni).
Azért legalább azt kéne tudni biztosan, hogy minden kábel végén csak egy fali aljazat van e?????
Amennyiben igen akkor veszel
75 Ohm-ot.
Csavaros F csatit.
F toldót.
Ha felfűzött rendszered van, akkor az lényegesebben szarabb helyzet van!!!!!
Egyrészt felfűzött rendszert nem használunk lehetőleg!!!!!
Előfordulhat nem irányba bekötött fali aljazat, nem megfelelő csillapítású fali aljazat, és nem lezárt (75 Ohm-mal) lezárt fali aljazat (utolsó, főkimenet). Kivétel a PAB 4-es, mert ott a kicsatolásnál kell adni a lezárást (pl: mind a két kicsatolásra készüléket kell tenni: 2 db TV), vagy mind a két lyukat le kell 75 Ohm-mal zárni.

Ui: Ha 5 db. elinduló kábeled van és 5 db. fali aljazatod, akkor nincs felfűzött rendszered.
Nem egyszerűbb ha visszahívod aki szerelte a hálózatot?

[ Szerkesztve ]

(#95303) fero02 válasza #46372352 (#95297) üzenetére


fero02
veterán

A garázsban milyen elosztó van? Ha 5 db kábelvéged van és 5 csatlakozási pont, akkor szerencsére célkábelek vannak. Én még mindig a csatlakozó szerelvényeket nézném meg, illetve az elosztót. Ha ezek után sem lesz vétel, akkor az adott koax-nak jó eséllyel vége van (behúzáskor eltépték, elvágta, vagy elfúrta egy másik szakipari dolgozó és hallgatott róla, stb).
Javaslom, hogy kapcsold be az összes tv-t, állítsd oda valakit kezében egy telefonnal, szépen menj a garázsba az elosztóhoz és egyesével kezd el leválasztani az elmenő kábeleket. Így egyesével be tudod azonosítani a kábeleket, amit gyorsan feliratozz.

(#95304) Kolondrum válasza Siriusb (#95301) üzenetére


Kolondrum
félisten

[link]
Ne járj így. Ez nem saját, most kerül rendbe majd a téma.

(#95305) villifog válasza fero02 (#95303) üzenetére


villifog
tag

Abban az esetben be tudja azonosítani a kábeleket, ha csak egy helyen nem okés a helyzet.
Illetve ahol jó, azt meg tudja jelölni.

[ Szerkesztve ]

(#95306) fero02 válasza villifog (#95305) üzenetére


fero02
veterán

Tulajdonképpen pont ezt írtam le és ez lenne a lényege is a dolognak. :U

(#95307) villifog válasza fero02 (#95306) üzenetére


villifog
tag

De ebből csak azt fogja látni, hogy melyik elmenő kábellel van bibi. De ha 5 db. kábel egy csőbe indul el, és nem ismered a nyomvonalat, máris nem oly biztató a helyzet.
A rövidre zárás sem mindig célravezető, mert lehet a kábel Ohm-osan jó, de nagyfrekisen nem!!! Pl: az árnyékolás megsérül, akár fúrás miatt, és bizonyos digitális jelfolyamokon beszívás van. Ettől még Ohm-osan jónak méred a kábelt, de nagyfrekisen szar. Tehát a nyomvonalat is ismerned kell mindenképp, ha fúrás okozott hibát és nem teljes keresztmetszetben. Azt is biztosan kellene tudni, hogy abszolút nem volt semmi vagy csak kevés a jelszínt és a hiba miatt nem teljesen zárt a rendszer.

(#95308) Siriusb válasza Kolondrum (#95304) üzenetére


Siriusb
veterán

Ahhoz képest, hogy csak simán a földben volt, fa közelében, semmi nem volt körülötte. Viszont a szőlő gyökerét még a ház alatt is megtaláltam. :)

(#95310) villifog válasza #46372352 (#95309) üzenetére


villifog
tag

Reméljük egyszerű (banális) hiba lesz csak.

(#95311) fero02 válasza villifog (#95307) üzenetére


fero02
veterán

De ha a kábeleket be tudja azonosítani (kizárásos alapon) akkor tudja, hogy az elosztónál melyik csatlakozót kell szétszednie ellenőrzésre, vagy levágni és újat rakni ha krimpelve van. A nyomvonal addig lényegtelen. Az akkor válik fontossá, ha a csatlakozások rendben vannak, a splitter jó és már csak a kábelhiba marad. Azt meg el tudja kezdeni a szoba felől is, nem muszáj az osztótól. Ha egyáltalán akar ilyet és tud csinálni.

(#95312) Kolondrum válasza Siriusb (#95308) üzenetére


Kolondrum
félisten

Tele volt gyökérrel. Nem hipp hopp ástam ki. Körbe van minden irányban fa. Mellette 50 cm-re egy fűz.

(#95313) villifog válasza fero02 (#95311) üzenetére


villifog
tag

De ha minden kábelt egy lyukkal odébb teker be, és ugyancsak a gyereknél rossz, akkor egy perc alatt ki lehet zárni az elosztó hibát.

Tételezzük fel, hogy nagyjából egyforma jelszínt indul el.
Az meg alap, hogy minden F csatit átnézünk legalább szemrevételezéssel. Ahogy TE is írtad nincs e rátekerve a melegpontra az árnyékolás.

[ Szerkesztve ]

(#95314) Lipton válasza ctrlaltdel13 (#95300) üzenetére


Lipton
őstag

Kevesbe hiszek mar abban, hogy jon egy vallalkozo es kompletten megcsinalja. Esetleg ha igen akkor honapok mulva es/vagy horror aron es/vagy olyan rondan, hogy ki sem akarod fizetni.
Van barmilyen rajzod/keped?
Milyen hosszu a vapa?
Felteszel mind a ket oldalra egy-egy vizorros elvedot ugy, hogy parhuzamos is legyen. Lemered es lemezbol csinaltatsz egy “V” vagy “U” alaku vapat (alu, acel, szinterezett) amit kitomitve felszegecselsz a vizorra.
Lezervagas.hu peldaul szerintem csinal ilyet de aki vegez elhajlitast azzal meg tudod csinaltatni.

[ Szerkesztve ]

(#95315) Morris


Morris
veterán

Cserepet be lehet rakni a tükörbe?

(#95316) lemmy71 válasza Morris (#95315) üzenetére


lemmy71
őstag

Persze csak törd össze apróra, esetleg ha van lapvibri, nyomd át rajta.

(#95317) ctrlaltdel13 válasza Lipton (#95314) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Sajnos ettől okosabb nem lettem.
2 féltető találkozik 4,5 fm hosszú vápában.
70cm-en ként siftek csatlakoznak bele.(majd)
Ennyi lenne a történet.
A hajlat szarufát, be fogom mind a 2 tetősíkra faragni.
Magyarán v alakúra.
A többit nagyjából úgy gondoltam mint írtad.
Kérdés a vápánál hossz irányba akkor nincs megfogatva a lemez?
Mert ha igen akkor átfúrod a vápa lemezt ergó befolyik a víz.
Csak a csatlakozó szaruzatnál kell lefogatni?

(#95318) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Hobbi célra lenne szükségem csúszósines gérvágóra.
Eddig egy makita LS1018L típust használtam ami kölcsönben volt nálam, de most vissza kellett adnom.

Tudnátok ajánlani nekem olyan hasonló gérvágót ami ollcsóbb, de lehet vele szépen dolgozni?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#95319) pjen válasza Bacusuz (#95318) üzenetére


pjen
félisten

Most volt a Lidl ben 19k ért,lehet itt- ott még van.

(#95320) Lipton válasza ctrlaltdel13 (#95317) üzenetére


Lipton
őstag

Jobb otlet talan.
Veszel sima normal nem vizorros elzarot. Kimered a pontos szoget, elviszed aluhegeszto muhelybe es vegigvarrarod a megfelelo szogben.
A feleakasnak “csak” 2 oldalrol bele kell csusztatni a polikarbonatot es igy nincs is vapa. Igy es csak egy “toldas”.
A sin lefogatashoz van megfelelo vizzaro megoldas (amikor szereltunk ilyet akkor volt a csomagban specko gumis vizzaro alatet es kiegeszito).

[ Szerkesztve ]

(#95321) Bacusuz válasza pjen (#95319) üzenetére


Bacusuz
őstag

Próbáltad már milyen?

Lidlben elektromos fogkefét szoktam venni de kétévente mindig tönkremegy.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#95322) pjen válasza Bacusuz (#95321) üzenetére


pjen
félisten

Nem próbáltam,de otthonra barkács célra mefelelő lehet.+ a 3 év gari.Van egy ill szer hwverom,sorozatban vette,és cserélte a horony marókat.

(#95323) dugynok


dugynok
senior tag

Sziasztok!

Villanyszerelésben kérnék segítséget. Ha a falból 3 vezeték jön ki (kék, barna, föld) de a làmpatest csak 2 vezetékes (barna, kék), mit csinàljak, hova kösseb a földet a falból?

KÉP

[ Szerkesztve ]

(#95324) Lauda válasza dugynok (#95323) üzenetére


Lauda
félisten

Szigeteld le és kész. Látható, hogy nem tudod hova kötni.

(#95325) dugynok válasza Lauda (#95324) üzenetére


dugynok
senior tag

Igen-igen, erre gondoltam én is. De inkàbb megkérdezem :)

(#95326) Rhino666


Rhino666
őstag

Van valakinek tippje, hogy egy ilyen ereszcsatorna elem milyen hosszú és milyen széles? :F

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#95327) lemmy71 válasza dugynok (#95323) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha fémből van az a fekete tányérszerű keret akkor ahhoz kösd a földet, ha nincs rajta bekötési pont vagy műanyag az egész akkor szigeteld le a kábel végét és kész :K

(#95328) pjen válasza dugynok (#95323) üzenetére


pjen
félisten

Ha nincs rajta földelő csavar,ne kösd rá.

(#95329) lemmy71 válasza Rhino666 (#95326) üzenetére


lemmy71
őstag

Amit belinkeltél ott hattyúnyakról van szó, bár a képen egy darab hattyúnyak sincs :F
Általában 2 - 4 - 6 méteres szálban forgalmazzák az ereszcsatornákat :K
Itt van pontos méret is.

(#95330) Rhino666 válasza lemmy71 (#95329) üzenetére


Rhino666
őstag

Igen, engem konkrétan a hattyúnyak érdekelne, hogy mennyivel rakja odébb a lefolyócsövet. Jó volna tudni, hogy 2db csőkönyök kell közdarabbal, vagy meg tudom oldani egy hattyúnyakkal is.

Amit linkeltél, ott sincs infó a hattyúnyak méreteiről. :(

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#95331) lemmy71 válasza Rhino666 (#95330) üzenetére


lemmy71
őstag

Ahány gyártó annyiféle hosszban és szögben készülnek hattyúnyakak :K Menj a forgalmazóhoz és mérd meg személyesen, az lesz a tuti :K

[ Szerkesztve ]

(#95332) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Belül elhelyezhető árnyékolásra mit javasoltok? Mi most ár-értékben a leginkább ajánlott?

Csak fény ellen kellene. Zaj és hő nem érdekes.

Ezer éve volt reluxánk, nem szerettük.

(#95333) AndrewBlase válasza Rhino666 (#95330) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Eleve lehet olyan eresz záró/kezdő részt venni, amiben ki van alakítva a hattyúnyaknak a helye. Saccperkábé végétől 20 cm.
Meg adott a másik megoldás, sima ereszcsatorna végét lezárja az illető, a betorkoló csonkot meg oda rakja a hattyúnyaknak, ahova akarja.
Meg aztán hattyúnyak is van fix, meg állítható is. Meg a rafkós megoldás, 2 db 45°-os könyök + lefolyócsőből tetszőleges méretre vágott darabból akkora "hattyúnyakat" produkál, amekkorát akar.

Miért mindig én???

(#95334) Rhino666 válasza AndrewBlase (#95333) üzenetére


Rhino666
őstag

Köszi! Nem olyan egyszerű a helyzet, mert az ereszcsatorna legvégénél van a betorkoló csonk és onnan próbálnám visszakanyarintani, hogy ne a szomszédhoz folyjon, hanem az saroknál lévő esővíz-tározóba. Én is gondoltam rá, hogy könyökökből alakítom ki, de úgy jóval drágábbra jön ki és macerásabb. Legalább fél métert kellene kanyarintani rajta, de egy méter volna az ideális, szóval lehet hogy mégis ez a megoldás lesz.

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#95335) Spet válasza albiosz (#95332) üzenetére


Spet
addikt

Akkor marad a jó öreg függöny.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#95336) macilaci78 válasza albiosz (#95332) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Irodában sávrolót használnak megelégedéssel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95337) Almos


Almos
aktív tag

Sziasztok,

Új Biasi kondenzációs kazán éves szervizére Budaörsön és környékén van ajánlott, vagy nem ajánlott szerviz? A gyártó honlapján találtam már listát, de egyelőre nem igazán találtam sehol infót arra vonatkozóan, hogy melyik szerviz mennyiért dolgozik, és mennyire megbízható, stb...
Vagy nem érdemes ezen ennyit filózni, hívjam a legközelebbit?

(#95338) Mawyx válasza gerisz23 (#95165) üzenetére


Mawyx
senior tag

A fürdőt még nem húztam újra, én villanyoztam tavaly, még mindig a felújítással vagyok elfoglalva, egyre kevésbé vagyok már lelkes... Szóval 2.5 kábelt tudok neki adni, nulla van nálam mindenhol. Fentről a tükörtől lehúzhatom azt a kábelt a mosdó alatti magasságba egy külső csatornában, hogy ne látszódjon ott a tükör előtt bedugva ez? Vagy ezt jobb ki be dugdosni, amikor a háznál vagyok? (nyaraló) A túl meleg vizet se szeretem, de ne fázzak meg azért. 30 fokos víz az jó lenne.
Egyedül lakom a házat, azt is csak ritkán, pancsolni nem szeretek, gyorsan és céltudatosan fürdök, gondoltam nem kínlódnék bojlerrel ,eleve nem értem miért romlott el. Egyszer még jó volt, 1 hónap múlva mentem a házhoz, akkor már levágta az automatát mindig újra, hiába kapcsolom fel.
Egy ilyen átfolyós csapom meg van, de gyanús nekem, hogy csak ilyen akcók.hu meg ilyen gagyi nevenincs oldalakon, piacon lehet ilyet vásárolni, rendes vizes boltban nem is árulják, mondom lehet valami turpisság van ezekkel, hogy nem biztonságosak.

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#95339) albiosz válasza Spet (#95335) üzenetére


albiosz
őstag

:D Értelemszerűen nem függönyt szeretnénk.

(#95336) macilaci78:
Nálunk is az van az irodában, ha egyre gondolunk. Ez napfény ellen elmegy, de nagyon eláll az ablaktól, alváshoz sötétítéshez nem tűnik ideálisnak. Roletta lesz a barátom talán.

(#95340) Borisz76


Borisz76
veterán

Mivel fűtsünk (és hogyan) 2020-ban? - Az építőközösség 2019.08.28.-i videója a YT-n.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#95341) Ispy válasza Borisz76 (#95340) üzenetére


Ispy
veterán

Tavaly szeptemberben ez egy nagyon hasznos videó lett volna, így csak szimplán érdekes. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#95342) Met válasza albiosz (#95339) üzenetére


Met
Topikgazda

Pliszé?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#95343) BullZeye


BullZeye
veterán

Kislányom beejtett kanapé mögé egy kis játékot, aztán ahogy benézett mögé sikeresen hozzáért a falhoz a homloka, emiatt a fal foltos lett.

Ecet, kenyér amit a neten írtak nem vált be, hogy a fenébe tudom leszedni ezeket a foltokat anélkül, hogy újrafessem az egész nappalit?

(#95344) mezis válasza BullZeye (#95343) üzenetére


mezis
nagyúr

A gyerek homlokával meg nem is foglalkozol ? ;] :D
Fali szőnyeg ?

mezis

(#95345) vallas válasza BullZeye (#95343) üzenetére


vallas
senior tag

Sima radírral nem próbáltad, valamilyen puhábbal?

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#95346) Met válasza BullZeye (#95343) üzenetére


Met
Topikgazda

Milyen festék?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#95347) BullZeye válasza Met (#95346) üzenetére


BullZeye
veterán

supralux, diszperziósnak hirdetett de inkább latex.

(#95348) Met válasza BullZeye (#95347) üzenetére


Met
Topikgazda

Akkor simán lemosni nem próbáltad?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#95349) BullZeye válasza Met (#95348) üzenetére


BullZeye
veterán

Próbáltam, nem viszi, csak félig latex, a lehető legszarabb festék, ha megmosom és jobban rányomom akkor kifényesedik, cserébe nem jön le róla.

(#95350) macilaci78 válasza albiosz (#95339) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szélesebbet kell venni, mint az üveg, olyat, ami az ablakszárny szélességét eléri.
Én mondjuk vaksötétben alszom a legjobban, leengedett redőnynél olvasni is tudok verőfényes nyári délutánon.

Met: ha nincs a pliszének kerete, ami teljesen felfekszik az ablakkereten, akkor ugyanott vagy vele, mint a sávrolóval.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.