Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#96951) Tarill


Tarill
őstag

Üdv! Egy kis kőműves kérdés; zsákos betonhoz lehet pluszba apróbb szemű kavicsot rakni mennyiség növelés céljából vagy elmennek tőle az arányok? :R

(#96952) pjen válasza Tarill (#96951) üzenetére


pjen
félisten

Nyilván elmennek az arányok,de ha 5 az 1 hez bővíted gond nem lehet.5 sóder,1 cement.

(#96953) Ispy válasza V.Stryker (#96950) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem azt mindig vagdossák.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#96954) Tarill válasza pjen (#96952) üzenetére


Tarill
őstag

arra gondolok hogy a készrekevert zsákos "esztrich" betonhoz raknék még kavicsot(nem homokosat) az úgy oké vagy inkább ne?

(#96955) pjen válasza Tarill (#96954) üzenetére


pjen
félisten

Jó ötlet,csak cementet is rakjál hozzá.Vagy,nem tudom hová használod,de akkor inkább nagyobb kavicsokat amit körülvesz a beton.Sáv alapba szoktak beton törmeléket rakni,de úgy,hogy a beton körül vegye.

(#96956) lemmy71 válasza V.Stryker (#96950) üzenetére


lemmy71
őstag

Jó pénzért vannak külön szegők :DDD Általában maga a lapból vágnak 7 - 8 centi magas csíkokat, a tetejére érdemes színben azonos [élvédőt] rakni.

[ Szerkesztve ]

(#96957) Tarill válasza pjen (#96955) üzenetére


Tarill
őstag

értelek, kellene betonozni itthon de pont határon van hogy zsákossal érné meg jobban vagy ha keverve lenne 2.2nm 15 centi vastagon plusz ugyan ebbe a területbe egy 50x50 es rész 1m mélyre kellene

(#96958) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok!
Átfestettem a falat a nappaliban, és szerintem sokkal jobban illene a fal és a laminált padló színéhez fehér színű szegőléc. Arra gondoltam lecsavarozom a meglévőt és átfestem fehérre. Milyen festékkel kellene próbálkoznom? Sima fényes zománcfesték? Esetleg halott az ötlet? Köszi!

(#96959) lemmy71 válasza krisi047 (#96958) üzenetére


lemmy71
őstag

Átfesthető ha neked úgy tetszik. [Very Well] ez egy jó festék, sokat használom ezt a márkát. Van hozzá kimondott alapozó is, de két rétegben szépen takar alapozás nélkül is, de alaposan zsírtalanítsd a szegőlécet és két vagy három vékony rétegben fújd úgy nem csorog meg. Van fényes és matt (selyemfényű) kivitelben is, szerintem a matt fehér jobban mutatna a padló mellett.

(#96960) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Holnap érkezik egy megbízható kőműves csapat "feje".
Több ember ajánlotta és mindenki meg volt vele elégedve.
Sőt volt rá példa, hogy adott helyre hamarább tudott menni mint ígérte.

Elmondom neki az igényeimet :
- Aljzatbeton bontás megfelelő mélységben.
- Szerelőbeton, víz és hő szigetelés
- stb...

- Villanyvezetékek fognak futni a betonban, védőcsőben.
- UTP kábelek védőcsőben célirányosan a leendő szerver helyéig.
- Vízvezeték ( extra csőben a cserélhetőség miatt ) az aknától be a fürdőig a lehető legegyenesebben + bent is főcsap.

Ehhez kapcsolódik a kérdésem, hogy ha a házimozi rendszert már megálmodtam, hogy mi hol lesz, akkor érdemes azt is becsövezni az aljzatbetonba ( háttérsugárzók ) ?! Megfelelő védőcső a későbbi hangsugárzó kábel csere lehetősége miatt.....?!

Gondolom igen.

Front falon, középen 2 db kiállás, levésve a falban , bele a betonba, hátsó falhoz megy a betonban majd fel a falban a megfelelő magasságig.

Center ugyanígy menne fel de ugye az csak a falban.
Frontok szintén benne a falban jobbra, balra ....kb 10-20 cm-s magasságban a szoba szélei felé.

Vannak erről tapasztalatok ?
Van aki esetleg így alkotta meg a házát ?
Mire érdemes figyelni ?

HA jó az elképzelés, akkor lehet , hogy a nagyobbik szobában is meglépem ezt. Ki tudja, mit hoz a jövő és a jelenlegi "mozi" szobát ( 18nm ) áthelyezem a nagyobbik szobába ami 20nm-s.

5.1-s felállás van jelenleg és nem is tervezem a 7.1-t vagy akár az Atmos-t.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#96961) macilaci78 válasza Atomgeszi (#96947) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az megvan, hogy 30-60 m2/vödör a kiadóssága? Murexint nem ismerem, hívd fel, hogy ajánljanak anyagot a fugahézagok kitöltésére és a kerámiaburkolatra való tapadóhídra.
Ezt a padlót a Graboplast gyártja, lakossági kategória teteje.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#96962) ctrlaltdel13 válasza Borisz76 (#96960) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Saját tapasztalat.
Építésnél becsöveztem a padló szinttől a sarkokba a falat 1m magasságig.
Odáig szegő alatt ment a kábel, de akkor még polc sugárzók voltak.
Hangdoboz csere után teljesen máshol kellett kiálni a kanóccal, így érvényét veszti a csövezés, főleg hogy az ideális pozició soha nem a sarok.

A kábeleket is sokkal vastagabbra cseréltem, így a sima laminált szegője is kuka.
Jelenleg asztalossal gyártatok nagyobb fa szegőt, és az mögött viszek minden kábelt.
Adott helyen megfúrva.

Ha ezer % hogy mindig ott lesz minden hangdoboz ahol fel állsz a betonból, akkor járható út.

[ Szerkesztve ]

(#96963) Borisz76 válasza ctrlaltdel13 (#96962) üzenetére


Borisz76
veterán

Azért gondoltam erre a megoldásra mert zavar a kábelek látványa és a kábelcsatorna látványa sem a legszebb.
Parketta nem lesz....ezért szegő sem lesz ami mögé el lehet rejteni a kábeleket.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#96964) Atomgeszi válasza macilaci78 (#96961) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ja, hirtelen csak a vödröset találtam. :D Reméltem, hogy van belőle kisebb is erre a 12 m2-re.

Jaja, a te linkjeid miatt nézem most ezeket.

(#96965) kunberci válasza csubuka (#96948) üzenetére


kunberci
aktív tag

Szia!
Szerintem a védőcső jó ötlet. Én is nagyobb KPE csövet vettem védőcsőnek, viszont az eggyel nagyobb méret az tuti nem jó. A 3/4-es vízcsőnek én 6/4-es KPE csövet vettem védőcsőnek. Nálam majd lesz egy kanyar is, és kb. 8-9 méter a hossz. Célszerű a védőcső végeire műanyag dugót venni, és azt a vízcső méretére kifúrni. Azért, hogy később a föld, kavics ne menjen bele a védőcsőbe. Ilyen dugókat vastelepeken tudsz venni, ahol tartanak zártszelvénybe, csőbe való dugókat. Csővég dugó.

[ Szerkesztve ]

(#96966) pjen válasza ctrlaltdel13 (#96962) üzenetére


pjen
félisten

+1.Akkor még nem került máshová semmi más. Majd idővel fog.

(#96967) Pörp


Pörp
senior tag

Hi!

Kapcsolóknál a rugós és a csavaros vezetékbekötés közül melyik a jobb?

(#96968) pjen válasza Pörp (#96967) üzenetére


pjen
félisten

MCU nál jobban szeretem a rugóst.MKH nál a csavarost.Már szinte mind rugós sajnos.

(#96969) Pörp válasza pjen (#96968) üzenetére


Pörp
senior tag

Köszönöm, ez egy épülő ház, ha jól láttam tömör réz vezetékek lesznek, akkor oda jobb a rugós?

(#96970) pjen válasza Pörp (#96969) üzenetére


pjen
félisten

Könnyebb vele dolgozni,nem kell hüvely,csak be kell nyomkodni.

(#96971) csubuka válasza kunberci (#96965) üzenetére


csubuka
addikt

Szia!

Köszönöm szépen a választ! Akkor majd a méretre ügyelek. Illetve egy végdugó valóban kellhet.

A homokos felröltés az nem lényeges akkor?

(#96972) kunberci válasza csubuka (#96971) üzenetére


kunberci
aktív tag

A homokos feltöltés szerintem csak akkor kellene, ha nem teszed védőcsőbe, ha abba teszed akkor szerintem nem kell. Lejtésbe sem kell tenni a csövet, mert a földbe nem fog megfagyni, ha fagytalanítasz is, elég ha a felálló csapokat, csöveket kell fagytalanítod. Nálam is a hátsó műhelyek, kinti csapok fagytalanítása után a földben lévő KPE csőben marad még víz, de az 0,8-1m-en nem fagy meg. Inkább 1m-re ásd a csövet.
A 3/4-es vízcsövet meg a védőcső vásárlásakor próbáld bele a védőcsőbe, akkor fogod látni, hogy melyik a jó.
Aknákat, aknatetőket meg szigetelni kell, amennyire tudod. Én a vízórának is készítettem egy különálló dobozt OSB lapból, amit belül 8 cm-es nikecellel szigeteltem. Aknában, ha nem vizes, akkor csövekre mehet polifoam szigetelés.

[ Szerkesztve ]

(#96973) csemberlen válasza csubuka (#96971) üzenetére


csemberlen
őstag

Szerintem nem fogjátok tudni abból kihúzni a belső csövet. Tegyetek be egy tartalék KPE-t inkább.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#96974) csemberlen válasza Pörp (#96969) üzenetére


csemberlen
őstag

Mit mond a szerelőd?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#96975) pjen válasza csemberlen (#96973) üzenetére


pjen
félisten

+1 :)

(#96976) kunberci válasza csemberlen (#96973) üzenetére


kunberci
aktív tag

Egyenes szakaszon ki lehet benne cserélni, nyilván nem 50m hosszan. Nálam 8-9m a vízcső az aknától a pince faláig egyetlen 90° Ívvel. Akkora ívben fogom hajlítani (lerakni) a védőcsövet, ahogy a 6/4-es cső fel van tekerve. Simán be fogom tudni fűzni, de ha kell még fűzőszalaggal, vagy bármi mással is lehet segíteni. Az első kiépítésnél még egyenesen is befűzheted a védőcsőbe a vízcsövet, csererekor meg a régivel is be lehet húzni az újat. 6/4-es védőcsőbe simán elmegy a 3/4-es vízcső.

(#96977) pjen válasza kunberci (#96976) üzenetére


pjen
félisten

Azért 30 év alatt lényegesen keményebb lehet az a KPE.+lehet nem is lesz már.

(#96978) Siriusb válasza pjen (#96977) üzenetére


Siriusb
veterán

No meg addigra valószínűleg a műanyag szennyvíz vezeték is megérik a cserére, szóval így is, úgy is túrás lesz a vége.

(#96979) pjen válasza Siriusb (#96978) üzenetére


pjen
félisten

Ezért nem rakok én ilyeneket a ház alá,ha nem muszály.

(#96980) Agyasima


Agyasima
senior tag

Sziasztok! Van nekem egy ilyen csaptelepem. És hát megmakkant a kád/zuhanyváltó része. Ez javítható? Vagy kuka az egész és vehetek egy másik csaptelepet?

Az asszony meg panaszkodik, hogy nem tud zuhanyozni.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#96981) Morris válasza Agyasima (#96980) üzenetére


Morris
veterán

Hulladék az egész. Cseréld le!
Grohe, Hansgrohe, Mofém, kludi. Ezekből csemegézz

(#96982) Agyasima válasza Morris (#96981) üzenetére


Agyasima
senior tag

Igen, most már én is tudom, hogy elég hitvány minőségű. Ezzel együtt, ha lehet, akkor inkább javí(t)ta(t)nám. A Mofémnek és a Kludinak van 1-1 hasonló kialakítású csaptelepe, de nem igazán az ízlésemnek megfelelőek. (Ha más kialakításút választok, ahhoz viszont már gyanúsan csempeleverés is benézne :W )

Alternatív kérdés: a fenti 4 márkán kívül vannak még jó minőségű és nagyjából megfizethető gyártók?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#96983) gerisz23 válasza Agyasima (#96980) üzenetére


gerisz23
őstag

Az asszony ül a kádban? ;] :C

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#96984) koxx válasza Agyasima (#96982) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Teka, Deante

(#96985) #74459392


#74459392
törölt tag

Sziasztok!

Egy elszívó ventillátorhoz szeretnék fordulatszabályzót. ilyenhez
Van is egy ilyen kínai csodám:
1
2

Kérdésem az lenne, hogy biztonsággal ráköthetem-e ezt a kütyüt, vagy akár tönkre is tehetem vele a ventit?
A szabályzó elvileg 300W-ig jó, az induló feszültség pedig ~30V.
Néztem neten fordulatszabályzókat, de kb mindegyik 10 ezertől indul, igaz azok szép külsővel vannak megáldva, de nekem ez most nem szempont.
A másik kérdés, ha netán jó ez, akkor melyik lehet az input, melyik az output? :D

[ Szerkesztve ]

(#96986) lemmy71 válasza #74459392 (#96985) üzenetére


lemmy71
őstag

(#96987) #74459392 válasza lemmy71 (#96986) üzenetére


#74459392
törölt tag

én találtam olyan képet, ahol pont fordítva van :D
google fordító szerint is zöld lesz az input
ha netán fordítva szerelem be, akár tönkre is vághatom a ventit?

(#96988) Agyasima válasza koxx (#96984) üzenetére


Agyasima
senior tag

Köszi! Deanténak még van hasonló kialakítású. Teka nem gyárt hasonlót. :N

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#96989) lemmy71 válasza #74459392 (#96987) üzenetére


lemmy71
őstag

Én amit néztem az összes 'KTS' szériának ez a bekötése. Nekem is van egy ehhez hasonló kínai szabályzóm, ott is a piroson jön be a 'kraft' az enyém 10A - 200A ig volt terhelhető.

(#96990) #74459392 válasza lemmy71 (#96989) üzenetére


#74459392
törölt tag

nade lesz valami gubanc, ha netán mégis fordítva kötöm be?
meg úgy általában, mivel ez nem egy minőségi cucc, nem egy több 10ezres szabályzó, tud valami kárt tenni a ventiben? vagy csak nem indul el?

(#96991) gerisz23 válasza #74459392 (#96990) üzenetére


gerisz23
őstag

Max elpukkan a szabályzó,vagy nem csinál semmit.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#96992) #74459392


#74459392
törölt tag

Akkor holnap kiprobalom piros inputtal, aztan meglatjuk mi lesz :D
Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#96993) bazsimano válasza bazsimano (#96921) üzenetére


bazsimano
őstag

Csináltam egy két képet...



na ilyen lett,azt már nem tettem be, hogy nem igazán tudta tartani a fuga szélességet több helyen, és eltörte a wc deszkát...
És még egy kérdésem lenne, lehet , hogy rosszul szoktattak hozzá...bár eddig csak egy burkolót ismertem...ez a második...de az, ahogy burkolt es utána fugázott le is mosta a csempét...
na mindegy ez van...sikerült vele dolgoztatni... :(((

(#96994) lemmy71 válasza bazsimano (#96993) üzenetére


lemmy71
őstag

Még az az első kép okés , bár sosem értettem a kőműveseket hogy az utolsó csempesort vagy a lábazati szegély tetejét miért nem tudják kikenni ragasztóval, 99% ban mindig én glettelem ki azt a részt a kőműves után :F Az az utolsó kép, már ne haragudj de elég gyalázatos munka, egy mi az a hatalmas fuga és miért karamell vagy bézs színű amikor magában a lapban is fehér a gyári csík :F Ráadásul nem is jól van összepászítva.

(#96995) csubuka válasza kunberci (#96972) üzenetére


csubuka
addikt

Nagyon szépen köszönöm a választ :R

A méretre akkor figyelni fogok.

Télre szoktuk szigetelni. Eddig baj nem volt amúgy. Csak az új bekötés árkát 70 cm-re ásták. Azon még alakítani kell.

csemberlen: Ez az extra cső korrekt. Lehet ez is, az is. Pár száz Ft az extra cső, csak ásni ne kelljen.

(#96996) csubuka


csubuka
addikt

Korábbi kérdésemre a válasz :

Igen, újra lehet építeni a kéményt a Furanflex bélés körül :D

Így néz ki... Szép munka nem?

Mi a véleményetek?

*A tetőnek mindegy, az ujjáépítendő.

(#96997) Atomgeszi válasza lemmy71 (#96994) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Van rá az a műanyag élvédő, az még jobb. Nekem jobban tetszik. Amúgy fugával szokták a tetejét, ha nem műanyag élvédővel, de ez így elég gáz. :D

(#96998) lemmy71 válasza Atomgeszi (#96997) üzenetére


lemmy71
őstag

Olyan vastagságban a fuga összerepedezik :K azt ragasztóval kell kikenni és glettelni, nem egy nagy művészet. Tudom hogy élvédőt is szoktak rakni a tetejére, de azt is a kőművesnek kellet volna felrakni, mert utólag nem igazán kivitelezhető a dolog :DDD Amúgy nekem személy szerint nem tetszik a műanyag élvédő, szerintem giccses, bár itt az egyik fórumtársnak azt a módszert ajánlottam ha nem akar glettelni. Én magamnak mindig kikenem ragasztóval, majd utána szépen leglettelem olyan 45 fokos szögben, persze ez akkor néz jól ki ha a kőműves halál egyenesen rakja a szegőt. Ha farkas fogas vagy olyan mint az ökörhugyozás akkor mehetne rá az élvédő, ha utólag alátudnád nyomni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#96999) bazsimano válasza lemmy71 (#96998) üzenetére


bazsimano
őstag

hat koszi! nem tudom, hogyan fogom megoldani a dolgot...

(#97000) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Fabeton cement kötőanyagról ki mit tud, hallott? Érdemes-e ennek a használata, milyen előnyökkel hátrányokkal jár?

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.