Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#95651) macilaci78 válasza gerisz23 (#95649) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Zsákos javítóanyag, ilyen vastagsággal is kb 3 nap alatt kiszárad. Vagy a küszöb alá vágsz 20 centinként párnafát.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95652) csemberlen válasza gerisz23 (#95649) üzenetére


csemberlen
őstag

Tudtommal van olyan zsákos beton ami 1 óra alatt megköt.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#95653) gerisz23 válasza csemberlen (#95652) üzenetére


gerisz23
őstag

Köszi!Neked is macilaci!

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#95654) Borisz76 válasza csemberlen (#95652) üzenetére


Borisz76
veterán

A megköt és a kiszárad nem ugyanaz....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#95655) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok!

Villanyszerelőt keresnék Budapesten, panellakásban lévő vezetékek cseréjére. Fontos, hogy számlaképes és hivatalos (ELMŰ regisztrált) legyen.
Amit kellene csinálni: Vezetékek teljes körű cseréje (ha lehet akkor áthúzva, ha nem akkor falon kívüli kábelcsatornában (nem vésetnénk)), Biztosítéktábla, szerelvények cseréje, klímának + elektromos sütőnek előkészítés, néhány helyre esetleg fí-relé beszerelés. Nem üres lakásról van szó!

Bárki tud ajánlani?

Előre is köszönöm!

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#95656) Takika14


Takika14
aktív tag

Üdv!

Elektromos kézi gyalugéphez kapható késbefogó patron?

Nem tudom a pontos nevét.

(#95657) TeeJay válasza racskobalazs (#95655) üzenetére


TeeJay
félisten

készülj fel ha laktok benne macera lesz
a folyosóra sajnos kell majd kábelcsatorna mert a kapcsolók és a fenti kötődoboz között van gyári horony de abba csak egy 1,5-ös MBCU fér bele más nem, a szobában a konnektorok meg alulról vannak tápolva amibe szintén 1,5-ös MBCU fér bele ami elég is csak szobánként legyen külön kör (C13-as kismegszakító mehet rá maximum)
én KOPOS 100x40mm-es fő kábelcsatornát tettem a folyosóra így oda kötődoboz sem kellett, minden wago-s kötés elfért benne. a horonytisztítás elég mocskos munka lesz illetve a szobában ha nincs lamináld padló vagy parketta akkor nehéz lesz lent a sarokban elvinni az MBCU-t
klímának 1,5-ös szintén elég arról 2darab 3,5kW-os klíma lazán elmegy. Fí reléből meg bőven elég lesz egy darab.
konyhába elektromos sütőnek sima villásdugós bekötése van C16A 2,5mm2 MBCU elég, indukciós sütőnek meg 2 fázis kellene de az baromi drága mulatság lesz ha most csak 1 fázis van. inkább akkor vegyél olyan indukciósat amit 1fázisra is lehet kötni és automatikusan osztja a lapok közt a terhelést max 3600wattig aztán akkor 1fázis C16 2,5mm2 MBCU-ra be lehet kötni.

nekem anyagköltségen úgy 160-ba fájt a komplett lakás igaz én duplán túlterveztem mert a kábelt 1x kell kihúzni a kismegszakító meg nem drága
a 18nm nagyszobában 2 külön 1,5-ös kábelt vittem, mindkettőn 3-3 dupla fali konnektor van és a konyhába meg 2x13A meg 2x16A megy összesen 4darab dupla konnektorra szétosztva.
ajánlott CAT6 kábelt is vinni a bejárati ajtó és a nagy szoba közé mert ha DIGI lesz akkor azzal 10gigabitig még el leszel a jövőben sőt duplán húzd a CAT6 kábelt hogyha akarsz még máshova is akkor legyen bőven vissza irány is másik szobába

ja szerelési anyagból csak Schneider vagy Tracon, aki XBS-t akar feltenni azt hajts el

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#95658) pjen válasza TeeJay (#95657) üzenetére


pjen
félisten

Az XBS valóban kerülendő,de van még egy csomó gyártó ami megfelelő:siemens,legrand stb.A Tracon nem rossz,de vér kínai.

(#95659) #74459392


#74459392
törölt tag

Szerintetek 6 x 1,5 hajlékony réz eret (mkh) zsugorcsővel meg tudnék csinálni lapos kábelre? :) Sajnos sehol nem találok gyárilag ilyen kábelt (vagy 7 ereset), ahol ki is szolgálnak, ráadásul nem is kellene sok, ~5 méter. Esetleg merev réz erekből egyszerűbb lenne?

(#95660) pjen válasza #74459392 (#95659) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem MCU ból egyszerűbb lenne.

(#95661) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Redex redőnyről mi a vélemény?

(#95662) #74459392 válasza pjen (#95660) üzenetére


#74459392
törölt tag

megpróbálom hamarosan
mekkora zsugorcső kellhet 6x1,5 vezetéknek, hogy lapos is legyen a vegen?
10/5 mm?

(#95663) pjen válasza #74459392 (#95662) üzenetére


pjen
félisten

tegyél egymás mellé 6 vezetéket és mérd meg

(#95664) Nkboy válasza Kalandor (#95661) üzenetére


Nkboy
senior tag

Nem Gredex egész véletlenül? Mert ha igen, akkor jó minőségű termékeik vannak.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#95665) macilaci78 válasza Nkboy (#95664) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én is rágugliztam, de létezik Redex redőny is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95666) pjen válasza macilaci78 (#95665) üzenetére


pjen
félisten

Bizony,az Ocsai úton,ott kezdték gyártani ezt a szögletes lábat,a porvèdővel.

(#95667) Kalandor válasza Nkboy (#95664) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem, Redexet írtak az árajánlatban és odákat arról, hogy porvédős lábak, alu végek, fém rúd, csapágyas felhúzó, stb. Kissé már meseszerű, hogy ennyire jó és jó árat is adott (mondjuk ősz van, lehet azért is).

[ Szerkesztve ]

(#95668) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,
van pár Spot lámpa a lakásban.
Ti mit mondanátok ezek milyen foglalatok?
MR16/GU5,3 vagy GU10?
olyan, mintha a spot lámpa foglalata mindkettőt fogadná?! illetve mintha maga az izzó GU 5.3-as lenne.
[kép]
[kép]

(#95669) macilaci78 válasza eastsider (#95668) üzenetére


macilaci78
nagyúr

GU10 foglalat, a kis gomba alakú lábakat betolod a nagyobb lyukon és elforgatod, így rögzül. Amit fényképeztél, ott a nagyobb kerek lyuk csak a szegecs, amivel a foglalat érintkezőihez hozzáfogják a vezetéket. A GU10 esetében is a rész színű karikák ezt szolgálják.
Amit fotóztál, az tüskeláb csatlakozójú fogyasztót fogad, abból is van pár. Vagy a kivett fogyasztóról olvasod le a típust, vagy méricskélsz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95670) lemmy71 válasza eastsider (#95668) üzenetére


lemmy71
őstag

A foglalat G6 halogénhez való de lehet hogy csalós a kép, az izzó pedig MR16 -os szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#95671) Morris


Morris
veterán

Tudtok ajánlani nekem egy jó lombszívót?
Villanymotoros kellene és csak hobbi használatra.

(#95672) eastsider válasza macilaci78 (#95669) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi mindketőttöknek, középre van beszúrva az égő, amit fotóztam, szerintem valami home made megoldással..: középen van egy házinak kinéző beszúrós csatlakozó, ill a két szélén a GU10-hez hasonló
semmin nincs megemlítve a típus... az izzón ennyi van: tungsram bab-wfl

[ Szerkesztve ]

(#95673) lemmy71 válasza Morris (#95671) üzenetére


lemmy71
őstag

[Black&Decker GW250] én egy ilyet vettem tizenéve az OBI ból, két fej van hozzá szívó fújó és egy nagy zsák, földet és az apró kavicsot is felkapja és piszok nagy port csinál :DDD Én a szívófejet már kukáztam, inkább fújok és a végén pik pak összeszedem az egybe fújt leveleket, műhely takarítani csatornát kitisztítani nagyon jó, és vissza tudom fújni a szomszédnak a leveleit is :DD

[ Szerkesztve ]

(#95674) macilaci78 válasza Morris (#95671) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tegnap este volt reklámozva a TV-ben ilyen gép a Black&Deckertől, csak nem emlékszem, melyik üzletben. Talán az eDigtal.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95675) macilaci78 válasza eastsider (#95672) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez az MR16 foglalat, szóval nem hiszem, hogy home made lenne...
A tüskelábakat rugó fogja meg a foglalaton belül, ahogy a konnektorba dugott dugvillát is.

Viszont ez a foglalat minden lehet: 12 V AC, vagy DC, vagy 230 V AC. Ha nem értesz hozzá, úgy külön izgalmas. :))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95676) Morris válasza lemmy71 (#95673) üzenetére


Morris
veterán

Nekem jelenleg csak annyira kellene, hogy letakarítsam a padláson lévő gyapot szigetelést.
Cserélték a cserepeket és elég sok retek behullot a padlásra.

macilaci78: láttam, csak nem tudom a 10-12k-s kategória is elég lenne e.

[ Szerkesztve ]

(#95677) macilaci78 válasza Morris (#95676) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet, vennék egy garázsba való porszívót, ezt később is tudom használni.
Vagy simán egy lombseprűvel összehúznám.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#95678) lemmy71 válasza Morris (#95676) üzenetére


lemmy71
őstag

Parfissal seperd össze, utánna meg porszívót neki. A lomszívó akkora port csinál zárt térben hogy kiköpöd a tüdőd. Így most visszagondolva hiba volt kidobnom a szívófejet, rarakhattam volna egy nagy gegecsövet és bárhová lehetet volna vezetni a port és a szemetet :F

(#95679) eastsider válasza macilaci78 (#95675) üzenetére


eastsider
nagyúr

:)
köszi, valóban ez a csatlakozó, nem láttam még ilyet azért kérdeztem :)

[ Szerkesztve ]

(#95680) Morris válasza lemmy71 (#95678) üzenetére


Morris
veterán

Az üveggyapotról?
Esélytelen a seprűs dolog :(

(#95681) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Egy 1978-ban épült házat szigetelünk, ami teljes egészében beton alapra épült és teljesen alápincézett. (Falak alfa tégla) A hátsó szomszéd felől nincs beton sáv, hanem földes az alap mellett, a többi oldalon járda van. Kérdésem az lenne, hogy ennek a hátsó résznek a lábazatát is leszigetelhetjük? Attól tartok, hogy ott könnyebben vizesedik az alap és ha nem fog tudni száradni, akkor befelé jön majd a pincébe a víz/pára. Tapasztalatok mit mondanak?
Előre is köszi a válaszokat!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#95682) lemmy71 válasza Morris (#95680) üzenetére


lemmy71
őstag

Ja az más, én azt hittem hogy cserepelésnél magáról a szarufákkőzűl hullott le az üveggyapot a betonfedémre. Nálam amikor újra rakták a tetőt nekem is sokminden beesett (cserépdarab léc darabkák és a régi kátránypír darabkák) a padlástérbe szintén kőzetgyapot volt alul, felmentem és a gerendákra egy pallót raktam és azon mászkáltam négykézláb egy zsákkal a kezemben és szépen kézzel összegyűjtögettem a szemetet :DDD Talán ha kasírozott lenne arról feltudnád szívni, de a gyapotról esélytelen.

(#95683) Morris válasza lemmy71 (#95682) üzenetére


Morris
veterán

Hát ez az. Na majd kitalálok valamit

(#95684) pirosvilamos válasza morfondőr (#95681) üzenetére


pirosvilamos
tag

XPS-el bátran szigetelheted, az nem veszi fel a nedvességet, mint az EPS.
Mi egy tégla alapra épített házat szigetelünk, pont a lábazatnál tartunk :)

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#95685) morfondőr válasza pirosvilamos (#95684) üzenetére


morfondőr
őstag

Lábazat XPS-el lesz! Köszi!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#95686) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok, szakember segítségét kérném a következő témában.
Adott egy Bosch Condens 2500 Wkombicirkó. Nemrég fűtés lett kialakítva, melyekre csak szelep lett téve, külön szabályozó nem, mivel ez is ellátja elvileg ezt a feladatot. Comphutherm q7rf let hozzá véve, beüzemelve.

A kérdésem arra irányulva hogy ha jó rémlik a fűtéses csóka azt mondta hogy a cirkón a fütési vizet 60-80 fok közé rakjam kb, viszont ugye ilyenkor úgy néz ki a dolog hogy felmelegíti irtó gyorsan a vizet, amit körbetol mindenhova, 10 perc alatt felmelegíti a levegőt majd lekapcsol.
Arra gondoltam hogy egyrészt ez a 60-80 fok körüli hőmérséklet mennyire tesz jót a gépnek ,a radiátoroknak, másrészt pedig hogyha tegyük fel 30fokra leveszem, és az engedem bele a rendszerbe, gondolom a vizet tovább cirkulálja, lassabban melegszik fel a levegő, viszont a radiátor kb mindig langyos marad, nem terheli a cuccokat annyira, de a cirkulálás miatt többet fogyaszt. tény hogy van ahova elkell érnie a víznek és veszít a hőmérsékletből mire odaér, viszont a él az lenne hogy a lakás felmelegedjen de lassabban, mert így lehül a radiátor és hiába van meleg, másabb a hőérzet. Új vagyok a témban, egyrészt azt sem tudom hogy akkor most amit vizet felmelegít utána azt iszom meg vagy hogy is van ez :D (?) másrészt akkor hogy tudnám ezt kivitelezni hogy a radiátor mindig langyos legyen ne melegítse fel baromi gyorsan ( a szelepet zárom, de miimális nyitásra is tolja ezerrel a 70 fokos vizet) a gépet is kímélni szeretném, és spórolni is...Kérlek segítsetek, eez hülye vagyok. (helyesírásért bocsi.)

[ Szerkesztve ]

(#95687) Morris válasza bb.bocs (#95686) üzenetére


Morris
veterán

A fűtéses csóka jó nagy idióta.
A kondenzációs kazánnak pont az a lényege, hogy max 50fokos előremenővel üzemeljen. Akár így menjen egész nap.
Nálunk 34fokos vízzel fűt általában.

(#95688) Tamy


Tamy
senior tag

Gipszkarton álmennyezet felett utólagos vezetékezésre, védőcső elhelyezésre van valami tuti módszer? Kétoldalt a falat felvéstem az álmennyezet fölé, de a behúzó szalag nagyon nem akar a másik lyuk közelébe menni. Esetleg az álmennyezet kivésése (horonymaróval) mennyire problémás? Félek elreped/törik, és utána a visszajavítás nem tudom mennyire problémás.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#95689) bb.bocs válasza Morris (#95687) üzenetére


bb.bocs
őstag

iiigen? olvastam máshol is hogy 60-80 fok között jó a történet. de pont erre gondoltam hogyha feltolom 35okra, akkor oké hűl mire odaér, de a radiátor maxon nyitva, folyamatosan melegíti a levegőt. viszont, több áramot, gázt fogyaszt, plusz nem tudom magát a gépet mennyire terheli ha egész nap pörgeti a vizet. de akkor jól gondoltam hogy így eltudom érni ezt a hatást. köszi, azért szóljatok még hozzá bátran, mert nem tudom mi a jobb, hirtelen fűteni keveset fogyasztani, nagy nyomással igénybevenni a gépet, vagy folyamatosan pörgetni kisebb hőfokon. itt gondolom a szivattyú elöbb megdögölhet így.(mondjuk ha egyszerre nagyobb hőt ad le,az ugyanaz lehet mintha folyamatosan pörgetné a vizet energiaszinten, csak éppen akkor folyamatosan meleg a radiátor) a digitális termosztát itt bezavarhat?

(#95690) Met válasza Tamy (#95688) üzenetére


Met
Topikgazda

Végig marni nem szerencsés, egyrészt elvágod a vázat, másrészt nem lehet szépen vissza javítani.

Csak A-ből B pontba akarod elvinni a vezetéket vagy spotoknak akarsz vezetéket behúzni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#95691) Morris válasza bb.bocs (#95689) üzenetére


Morris
veterán

Ne foglalkozz semmi mással! Csak azzal, hogy a kazánod 20-50 fokos előremenő vízhőmérséklettel üzemeljen és lehetőleg folyamatosan menjen. Azaz az a jó ha minél kevesebbszer kapcsol ki/be!

(#95692) Tamy válasza Met (#95690) üzenetére


Tamy
senior tag

Akkor jól gondoltam, hogy végigvágni nem kellene :N

Csak A-ból B-be kellene átvinni, két szemközti falról van szó, kb. 2 méteres szakasz.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#95693) bb.bocs válasza Morris (#95691) üzenetére


bb.bocs
őstag

jól hangzik,baromira megoszlik a vélemény basszus. am szakmabeli vagy gondolom. :)

(#95694) Met válasza Tamy (#95692) üzenetére


Met
Topikgazda

Középen nem tudod (akarod) megbontani?
Féltávra könnyebben eljátszol a behúzószalaggal, vagy akár egy merev dróttal is.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#95695) Tamy válasza Met (#95694) üzenetére


Tamy
senior tag

Tudni tudnám, csak ott nem lesz semmi. Elég nagy lyuk kellene oda is, nem nagyon tudnám eltakarni.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#95696) Met válasza Tamy (#95695) üzenetére


Met
Topikgazda

Miért kéne nagy lyuk? Elég annyi hogy a kezed beférjen.
De akár vághatsz egy A4-es lukat is, javítás
Úgy képzeltem hogy először faltól középig (vagy ha könnyebb akkor középtől falig) elmész, a dróttal behúzol egy madzagot, ugyan így a másik oldalról is, középen összekötöd a madzagot, az egyik oldalon rákötöd a madzag végére a gégecsövet és behúzod (közben valaki tolja a csövet a falnál).

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#95697) Tamy válasza Met (#95696) üzenetére


Tamy
senior tag

Így értettem én is. A kéznyi lyuk azért elég nagy. Utána hogyan tudom eltakarni?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#95698) Morris válasza bb.bocs (#95693) üzenetére


Morris
veterán

Nem vagyok szakmabeli. Utána olvastam és tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#95699) Tamy válasza Met (#95696) üzenetére


Tamy
senior tag

Megnéztem a videót, nem rossz ötlet, ez így működőképesnek tűnik. Köszönöm a segítséged.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#95700) lemmy71 válasza Tamy (#95699) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha úgy csinálod mint a videón akkor ritka ronda lesz a falad. Azt vagy nullára lecsiszolod és akkor semmit sem fog érni a háló mert azt is elcsiszoltad, vagy telibe gletteled az egész falat hogy a hupli eltűnjön :K Ilyen nagy hibáknál 3 - 4 centivel a lyuk szélétől szépen bevágod a papírt és leszeded, a pótoló darabról is leszeded a papírt és ékalakra csiszolod a szélét hogy beszoruljon, berakásnál kend körbe a szélét glettel, majd az egészet telibe gletteled utána ráteszed gyorsan hálót hogy az a mélyedésbe essen és újra telibe gletteled. Másnap húzol egy újabb sor glettet, utána csiszolod és festheted, ennyi a türk.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.