Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#94301) Ispy válasza Intel fan11 (#94300) üzenetére


Ispy
veterán

Akkor mi a kérdés? Ha más nem jöhet szóba, és valaki azt mondja, hogy ez sok, akkor mi lesz? Ezt választod? Vagy én nem értek valamit?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#94302) gerisz23 válasza Intel fan11 (#94261) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha időben megcsinálják(nem késnek hónapokat)akkor szerintem ok.Mostanság nem az számít mennyit kérnek el,hanem hogy kész legyen.
Javítást is megcsinálják?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#94303) Intel fan11 válasza Ispy (#94301) üzenetére


Intel fan11
őstag

Csak 1 megerősítés. Nem vagyok tisztában az árakkal. És manapság igen nagy érték ha vki megcsinálja! Faljavítást nem vállal!

Battletag: hojszi#2983

(#94304) RexpecT válasza Intel fan11 (#94303) üzenetére


RexpecT
addikt

Magának az nyílászárónak letudod ellenőrízni az árát, elég ha kérsz egy árajánlatot mondjuk az ablakbazis.hu-tól.

Viszonyítási alapnak meg pl itt van, hogy nekem tavaly mennyibe jött ki: [link].

[ Szerkesztve ]

(#94305) evilskati


evilskati
aktív tag

Sziasztok!

Gipszbeton lépcsőt (még nincs kész) szeretnénk majd fával burkolni, milyen vastagságú fa az ajánlott?

Csak tömörfa lehet, vagy pl. amiből a konyhák munkalapját csinálják, az is megfelelő?

Minden infót előre köszönök!

(#94306) NeoPampalini válasza evilskati (#94305) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Min. 28 mm vastag tömörfa legyen (bár mi anno faterral 40 mm-eseket csináltunk csak), ettől vastagabb ízlés és pénztárca kérdése. Laminált lap alkalmatlan erre (munkalap és társai).
A vastagabbat - ha a lépcső szerkezete megengedi - le is lehet dübelezni, ha nem akarod ragasztani.

(#94307) Siriusb


Siriusb
veterán

Vizes témában kérnék segítséget, ötleteket.
Vízóra akna és a lakásban lévő főelzáró közti vízvezeték szakaszt szeretném kicserélni. Ötrétegű csőre gondoltam. Mivel nem a főfalnál van (lenne) a benti elzáró, hanem a második helyiségben, van valami okos trükk, hogy anélkül húzzam be a csövet, hogy fel kellene törnöm a mindenhol burkolatot? Hátha van ötlet, bár sok reményt nem fűzök hozzá. (Régebben talán csináltak olyat, hogy méteres csődarabokat kalapáccsal keresztülhajtottak a földben, mindig hozzácsavarva a következő darabot.)
Illetve ilyen csatlakozókat használhatok falon belül is? Mert akkor nem kéne press gép, meg szakember, hanem egyedül is meg tudnám csinálni.

(#94308) Morris válasza Siriusb (#94307) üzenetére


Morris
veterán

Kpe csővel csináld

(#94309) macilaci78 válasza evilskati (#94305) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez több dologtól is függ. A konyhai munkalap standard vastagsága 28, 38 mm, de ez csak egy adat. Kis piszkafából van táblásítva azért, hogy ne vetemedjen, ne hasadjon meg, így stabil. Ha lépcsőnek ez neked tetszik, hajrá. A fafaj sem mindegy, gőzölt bükk, gőzölt akác a két leggyakoribb.

Ha lépcsőnek akarod, akkor vélhetően jobban tetszene szélesebb fából, mondjuk a 30-32 centis lépcsőlap 2 darabból. Na, az már húzós árban úgy megcsinálni, hogy garantáltan ne hasadjon el. Inkább 30-40 mm vastag táblásított szerkezet.

Egy meglévő gipszbeton lépcsőt fával burkolni és egy önhordó fa lépcsőt megcsinálni kb hasonló összegre jön ki, de az utóbbihoz nem kell megvenni a nyers gipszbeton lépcsőt. Én tuti nem baszognék a betonnal, vagy tutira kövezném, de ha egy mód van rá, nem úgy építkeznék, hogy beltéri lépcsőm legyen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#94310) F34R válasza Siriusb (#94307) üzenetére


F34R
nagyúr

hiaba tud 10bart az otretegu, azt inkabb megis belterben hasznaljak gyakrabban... hasznalhatod ezt a csatlakozot is, de valami menettomitot akkor is hasznalj melle... [link]

[ Szerkesztve ]

(#94311) lemmy71 válasza evilskati (#94305) üzenetére


lemmy71
őstag

Masszív beton lépcsőszerkezet burkolásához. 20mm vastag táblásított keményfa megfelel burkolatnak (tölgy - bükk - dió - kőris - gyertyán - akác stb.), de lehet variálni is a táblásítást pl. feketedió kőris páros, bár ennek a legyártása nem filléres móka. 38 - 42mm vastag fa járólapot rakni szerintem felesleges, úgy sem egy önhordó faszerkezetű lépcsőt akarsz. De egy beton lépcsőt fával leburkolni, nem piskóta meló, ha azt akarod hogy szép legyen, oda valami jó képességű szaki kell :K Jóval olcsóbban kijönnél ha valamilyen famintás greslappal burkolnád.

[ Szerkesztve ]

(#94312) lemmy71 válasza evilskati (#94305) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha már lépcső burkolásról van szó, akkor érdemes ezt megnézni.

(#94313) Intel fan11 válasza RexpecT (#94304) üzenetére


Intel fan11
őstag

Erre még rájött a munkadíj? Ez nagyon olcsó nem? Vagy az enyém drága? Bár mondjuk az ablakokat én sem drágálom. Ajtók 100K dbja számlával.

Battletag: hojszi#2983

(#94314) Siriusb válasza F34R (#94310) üzenetére


Siriusb
veterán

és Morris
Köszi mindkettőtöknek, akkor KPE cső lesz. Mennyire tudom hajlítani ezt a csövet?
Kóc, faggyú van, szóval a menettömítés is megoldható.
Nézegettem a műanyag idomokat is, a leírásban az van, hogy földbe fektetett vezetékeknél is használható. Először rézzel akartam, de ha ezek is bírják...

(#94315) astorre19


astorre19
aktív tag

ezt a fúrókalapácsot néztem ki panelba kisebb lyukak fúrására,pl függönysín,falra szekrény.
[Steinhaus PRO-RH1500 fúrókalapács]

Szerintetek megfelelő?Többet nem igazán adnék ki érte,azért hogy alig legyen használva

Ennyit szánok rá,ha kell lehessen vésni is vele,sose tudni mit hoz az élet:)
Meg lesz villanyáthúzás is ,gégecsőben mennek a vezetékek,de ki tudja áthúzható e,ott is jól fog jönni

[ Szerkesztve ]

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#94316) koxx válasza astorre19 (#94315) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kisebb lyukak furasara sztem ez felesleges. Egyebkent jo gep, en is nezegetem egy ideje.

(#94317) pjen válasza astorre19 (#94315) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem panelba ideális.Nagyon jó árban van.Egy tizes tipli betonba fúrásához kell kajak.Ahogy nézem ,van ott eggyel kisebb is,esetleg az üs megfelelne.Én bizöos ezt venném.

[ Szerkesztve ]

(#94318) astorre19 válasza pjen (#94317) üzenetére


astorre19
aktív tag

néztem,de 2k a különbség,akkor inkább nagyobb,enni nem kér

[ Szerkesztve ]

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#94319) Morris válasza Siriusb (#94314) üzenetére


Morris
veterán

Erővel lehet hajlítani.
Jó tanács:
Az óra és a főelzáró között ne legyen csatlakozás. Egy egész csővel oldd meg az összeköttetést.
Ha van rá mód rakj le 40-es kpe csövet és abba húzd bele a 25-öst.

(#94320) IG55


IG55
senior tag

Üdv!

Bejárati ajtót keresek családi házra Budapesten. Legyen rajta átlátszó felület. Előny, ha hangszigetelt.
Merre nézelődjek, mit keressek, milyen márkát, milyen beszerelőt?
Köszi!

(#94321) lemmy71 válasza astorre19 (#94315) üzenetére


lemmy71
őstag

Arra a célra és egyéb kisebb vésésre bőven elég az a gép, maximum veszel hozzá pluszba egy két metabo sds - s fúrószárat :) Ebben az árkategóriában anno egy hasonló kofferes vésőgépet (Hanseatic H-BH 620) vettem a tescoban, két komplett fürdőszobát és cirka 100nm padlóburkolót bontottam el vele és kis millió lyukat fúrtam. Tizenkét év után most cseréltem benne szénkefét, de azt is adtak anno vele :D Ha nem nyomod "állat" módjára véséskor a betonba, akkor örök élet meg egy nap :K

(#94322) varsam


varsam
őstag

sziasztok,

múlt héten csütörtök csinálták nálunk az estrich betonozást, de hiába volt naponta locsolva, már másnap így nézett ki, valószínűleg túl száraz volt az anyag vagy nem tudom (kivitelező csinálta)
Jelenleg konkrétan elég sok helyen egy sima seprűvel így ki lehet söpörni az egészet. Kb 30nm van egyben így, mindenhol padlófűtéssel, pár méterenként tudnék majdnem ilyen lyukakat csinálni.
Szerintetek ezzel mit lehet kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#94323) updog válasza astorre19 (#94315) üzenetére


updog
senior tag

Ilyenem van, mint kés a vajat, úgy viszi a panelbetont, ugye nagy előnye a tescos 500w-os csettegőkhöz képest, hogy nem kell nyomnod, csak tartanod. A vékonyabb falaknál észnél kell lenni, de ha jól csinálod (és nem pont kavicsra futsz), nem üti át tenyérnyi részen. Jófajta szár kell bele, mert az Obisat egy pillanat alatt u-ba hajlítja ha pl. vasat ér.

Disznóól alapját felvéstük vele, meg se kottyant neki :D Évek óta megbízható.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#94324) koxx válasza IG55 (#94320) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nivo plusz v extra. Mondjuk ha csaladi haz akkor kulteri kivitel kell ami dragabb. Prs v Knapp ajto ha az elerheto legjobbat akarod.

(#94325) Ispy válasza koxx (#94324) üzenetére


Ispy
veterán

+ andres ajtó, bár keretet nem tudok, ezek azért 3x annyiba fájnak, mint egy mezei bejárati ajtó.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#94326) lemmy71 válasza varsam (#94322) üzenetére


lemmy71
őstag

Ott vagy maga a cement esztrich volt rossz vagy a kivitelező hibázott, hívd vissza a kivitelezőt és ha meg van a számlád az anyagról akkor reklamálhatsz a kereskedőnél is. Az nem a locsolás és a nagy meleg miatt lett ilyen, maximum megreped az esztrich, de nem porlik fel. Azt sajnos, egy az egyben fel kell szedni én szerintem.

(#94327) Ispy válasza varsam (#94322) üzenetére


Ispy
veterán

Hát ez elég gányul néz ki, nem vagyok egy beton guru, de én nem hagynám ennyiben, szedjék fel, javítsák ki, oldják meg, gondolom nem 2 forintot fizetsz érte.

Nekünk géppel rakták le a szerelőbetont, az olyan volt, mint a tükör és olyan kemény, mint a "beton".

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#94328) varsam válasza Ispy (#94327) üzenetére


varsam
őstag

igen ezt vártam volna én is, hogy olyan legyen mint a tükör.
Mindenképp fel kell szedni ami feljön szerintem is, ezt nem fogjuk így hagyni, csak nem kicsit bosszantó a dolog.

(#94329) RexpecT válasza Intel fan11 (#94313) üzenetére


RexpecT
addikt

Bátyám asztalos, szóval ő bontotta ki az egyik munkásával, szóval az ingyen volt.
Fentébb csak számolgattam, hogy körülbelül mi lehet a reális piaci ára, mert az egyik kolléga valami 1,5 millió körüli árajánlatot kapott egy 60 négyzetméteres lakásra(már ha jól emlékszem).

(#94330) koxx válasza Ispy (#94325) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nyilvan ők is :)

(#94331) mezis válasza varsam (#94322) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Vagy a szilícium-dioxid (sóder) volt agyagos, vagy a cement maradt ki.

mezis

(#94332) Siriusb válasza Morris (#94319) üzenetére


Siriusb
veterán

Jelenleg úgy van (gondolom) megoldva, hogy valahol a járda alatt ágazhat el háromfelé a vízóra akna után, mert három külön helyre is megy az udvaron belül a víz. Nagyon gondolkozom azon, hogy az aknában kellene kivitelezni valami osztószerűséget, s így akár szakaszosan is lehetne zárni.

Cső a csőben: ha erővel kell hajlítani, akkor a földből felkanyarodást a falra, nem biztos, hogy meg lehet csinálni. Ha egyszerre hajlítanám a két csövet, az már nem lenne túl merev?
Illetve mekkora sugárban lehet hajlítani?

(#94333) Morris válasza Siriusb (#94332) üzenetére


Morris
veterán

Akkor viszont két T idommal megoldható a dolog. A védő cső annyira nem fontos. 50 évet tuti ki fog bírni a cső.
Nekem sincs védőcsőben.

Annyira hajlik, hogy a földből a fal mellé fel tudd hozni. Én is így csináltam. Így ívben jön fel és nem derékszögben. Ami jó mert 50 centit a fal mellett nem kell kiásni.

(#94334) pjen válasza Siriusb (#94332) üzenetére


pjen
félisten

Én biztos nem tenném védő csőbe,inkább homokba,és arra a földet.A csövet körülvevő talaj,ha tömörödik szinte cső falnak számít.

(#94335) dewil666


dewil666
őstag

Van itt olyan aki otthon van a szigetelő rendszerekben?
Honnan érdemes teljes rendszer venni? Vagy jobb alap rendszert és ahhoz meg venni a többi cuccot?
Fehér nikecell vagy grafitos nikecell a jobb választás?
Persze olvastam több helyen, hogy 20%-al jobb a szigetelő képessége a grafitosnak. Csak nem tudom mennyire valós ez?!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#94336) Siriusb válasza Morris (#94333) üzenetére


Siriusb
veterán

Oké, kösz.

pjen,
Köszi. Az osztást az érdemes megcsinálni az aknában, vagy ez a szakaszolgatás csak az én mániám?

(#94337) pjen válasza Siriusb (#94336) üzenetére


pjen
félisten

Ártani biztos nem árt,viszont én akkor tennék minden ágra egy leeresztő csapot is.

(#94338) Met válasza dewil666 (#94335) üzenetére


Met
Topikgazda

Kőzetgyapot? Csak hogy nehezebb legyen választanod ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#94339) dewil666 válasza Met (#94338) üzenetére


dewil666
őstag

Az biztos nem!
2x annyiba kerül és kb 10%-al jobb a fehér eps-től

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#94340) Siriusb válasza pjen (#94337) üzenetére


Siriusb
veterán

Kösz.

(#94341) Ispy válasza Met (#94338) üzenetére


Ispy
veterán

Ja, csak találj valakit, aki fel is rakja. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#94342) evilskati válasza lemmy71 (#94312) üzenetére


evilskati
aktív tag

Sziasztok!

Köszönöm szépen az infókat: NeoPampalini, macilaci78, lemmy71.

A gipszbeton lépcső nemsokára elkészül, így az adott lesz. Kivitelezők kérdezték, hogy milyen vastag lesz rajta a burkolat, mert úgy lövik be a lépcsőfokokat, ezért kérdeztem. Én alapvetően fát szerettem volna a "melegsége" miatt, de igazatok lesz, valószínűleg jobban megéri gres-lappal burkolni. Plusz így nincs behozva még egy szín. Amit kinéztünk járólapot, az gondolom megfelelő lesz erre a célra is.

Járólap esetén, hogy számoljuk a rétegrendet? Mennyi hely kell a ragasztónak?

lemmy71: Köszönöm a linket, ez is megerősített abban, hogy járólappal legyen inkább burkolva, bár itt is sok fog múlni a szakemberen.

(#94343) Met válasza Ispy (#94341) üzenetére


Met
Topikgazda

A táblásítottra gondoltam, nem a tekercsesre.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#94344) Ispy válasza Met (#94343) üzenetére


Ispy
veterán

Jah, mybad. :B

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#94345) Spet válasza dewil666 (#94335) üzenetére


Spet
addikt

Megnézed melyik hőszigetelőnek jobb a hőátbocsátási tényezője (kisebb érték a jobb!), abban a vastagságban amiben elképzeltétek. (mert vastagság mértékében is változnak az értékek)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#94346) IG55 válasza Ispy (#94325) üzenetére


IG55
senior tag

A keret itt nem része az ajtónak?

Egyébként a biztonság nem szempont nálam. Inkább a tartósság, szigetelés.

(#94347) Met válasza IG55 (#94346) üzenetére


Met
Topikgazda

Keret összeg :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#94348) Jonesy84 válasza dewil666 (#94339) üzenetére


Jonesy84
tag

+lélegzik, nem éghető és nagyon jó a hangszigetelő képessége is. Vannak azért előnyök bőven, de az ár ami nem előny az biztos :)

(#94349) IG55 válasza Met (#94347) üzenetére


IG55
senior tag

Ja. A keret nem annyira számít, mint hogy megfelelő legyen a minősége, jó zajszigetelő, és tartós legyen. Pár százezernél azért ne legyen drágább.

[ Szerkesztve ]

(#94350) dewil666 válasza Jonesy84 (#94348) üzenetére


dewil666
őstag

(#94345) Spet:

Tisztában vagyok vele amit írtál. Csak saját tapasztalatra, véleményre lettem volna kíváncsi, hogy pl.: egy 20cm fehér EPS az egy 15cm-es grafitos EPS szigetelés szintjét tudja vagy valami hasonlót.

A lélegzik az szerintem hülyeség. Főleg ha ragasztó és nemes vakolat lesz rajta ami nem "lélegzik".
A pára 2-3% távozik a falon így el hanyagolható.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.