Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#94201) szotyika77 válasza pjen (#94182) üzenetére


szotyika77
aktív tag

szuper, ilyet biztos be tudok szerezni ott, ahol veszem majd a vasat. Köszönöm a segítséget!

(#94202) Morris válasza fero02 (#94197) üzenetére


Morris
veterán

Jobb ha oldható. Biztos ami biztos.
Akkor megpróbálom zsugorcsővel és vízmentes doboz. Még nincsenek meg a lámpák. Nem tudom mennyire fér majd bele a vezeték.

Köszi a tippeket srácok

[ Szerkesztve ]

(#94203) lemmy71 válasza macilaci78 (#94184) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem azt írtam hogy nyitottra hagyja a tetejét hanem ügyeljen rá hogy tudjon szellőzni, a kettő között k.....a nagy különbség van :K Két hatos furat a tetején szemközt a műanyag zártszelvény kupak alatt, az már bőven elég hogy a pára lecsapódás kitudjon száradni.

(#94204) pjen válasza lemmy71 (#94203) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell szellőznie.Ha nincs lyuk,nincs pára. :)

(#94205) lemmy71 válasza szotyika77 (#94176) üzenetére


lemmy71
őstag

A beton alap az oszlopok közt elég a 20X30 centi, de tegyél végig bele két szál hatos vagy nyolcas betonvasat, az oszlopokat tedd mélyre 60 - 70 cm és akár egy két lapát betont rakhatsz minden oszlop talpához. Lehet hogy rosszul fogalmaztam de nem az írtam hogy ne dugózd le a tetejét, hanem hogy ügyelj rá hogy tudjanak szellőzni az oszlopok. Ha műanyag zártszelvénydugót használsz akkor egyből alatta fúrsz két hatos furatot szemközt és akkor kiszárad a páralecsapódás.
Elég egy egy merevítés fent és lent szépen elosztva, nem tudom milyen távolságokra akarod tenni az oszlopokat, általában 2,5 méterenként szokták rakni, erre a távolságra elég ha 20X40 zártszelvény is merevítésnek és arra mehet a pala vagy a trapéz lemez stb.

[ Szerkesztve ]

(#94206) fero02 válasza Morris (#94202) üzenetére


fero02
veterán

Akkor marad a Wago.

Ezekbe a mostani lámpákba nem sok hely van, pláne nem egy valóban IP védettséget adó doboznak.

(#94207) csemberlen válasza Morris (#94178) üzenetére


csemberlen
őstag

Gyantás zsugacsővel forrasztott kötéssel.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#94208) szotyika77 válasza lemmy71 (#94205) üzenetére


szotyika77
aktív tag

2 méterenként szeretném tenni az oszlopokat, a trapézlemez hasznos szélessége 1,08 méter, plusz ha 2 méterre vágom a 20x40-es zártszelvényt, akkor kevesebb a hullóm, mert 6 méteres szálban kapható itt.
Akkor ott ahol az oszlopok lesznek, ott mélyebb beton tuskót csinálok neki, és vasat is teszek az alapba.

Köszönöm a segítséget! ;)

[ Szerkesztve ]

(#94209) Morris válasza csemberlen (#94207) üzenetére


Morris
veterán

:R

(#94210) mezis válasza pirosvilamos (#94200) üzenetére


mezis
nagyúr

Jó, hogy írtad a kulcs problémádat. A Ditec-hez 2db kulcs van és van rajta kódszám. Ezt akkor felírom valahová... :D

mezis

(#94211) _Petya_


_Petya_
őstag

Sziasztok,

Pár héten belül tegnap volt a második alkalom, hogy arra érek haza a lakásba (panel) hogy lement a FI relé. Legutóbb is, és tegnap is simán visszanyomtam, nem ment le újra, semmi látható oka nem volt, kb semmi nem volt bekapcsolva, csak a hűtő ment, ahogy mindig, víz, beázás sehol nem volt.

Aztán ma itt a PH-n a városi lokál topicba írta valaki, hogy "nálatok is volt áramszünet tegnap délben?", tehát kb a fél városban áramszünet volt. Szóval erős a gyanúm, hogy az történt, hogy rövidebb-hosszabb áramszünet után, amikor elment vagy visszajött az áram, akkor mehetett le a FI relé.

Kérdés, hogy áramszünet okozhat-e ilyet, és ha igen akkor hogyan? Illetve mit tudok tenni hogy legközelebb elkerüljem ezt?

Köszi,
Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#94212) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

LVT padlóval van valakinek tapasztalata?
Jelenleg úgy van tervben, hogy mindenhol járólap lenne le rakva de ezen is elgondolkoztam.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#94213) totyaNYC


totyaNYC
csendes tag

Sziasztok! Panel lakás. Kb. 50 cm hosszan kellene a fal síkjában(tehát pár milliméter mélyen) elvezetni az áramot(plusz konnektorra lenne szükségem). Ezt ha jól értem, horonymarással lehet megoldani? Mennyire probléma ez statikai szempontból?

(#94214) dewil666 válasza totyaNYC (#94213) üzenetére


dewil666
őstag

Flex+ gyémant korong 2-3 cm mélyen +ki vésni a két vágás közét. BAZI NAGY PORRAL FOG JÁRNI A VÁGÁS!!
Statikailag nincs köze semmihez mert nem mély a vágás.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#94215) Emu válasza fero02 (#94158) üzenetére


Emu
őstag

Na tessék, így bízzon az ember a villanyszerelőben. Mondjuk utcai dobozzal neki lehet egyszerűbb volt, meg többet kérhetett el.

(#94216) lemmy71 válasza szotyika77 (#94208) üzenetére


lemmy71
őstag

Az oszlop 2méternként betontuskóval atom biztos lesz :K Az oszlopok közti kereszttartó 20X40 zártszelvényt elég ha vékony falúból csinálod, ahhoz szépen popszegeccsel hozzá tudod rögzíteni a trapézlemezt, vagy önmetszős opel csavarral, a horganyzottan kívül van feketében is. Vannak színes fejű alumínium pop szegecsek is amik hasonlóak a trapézlemez színére (fehér - vörös - réz), bár a rozsdamentes pop szegecs az örökösebb de az csak fémszínű fejjel van.

[ Szerkesztve ]

(#94217) macilaci78 válasza dewil666 (#94214) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Panelban van 4-6 cm vastag fal is, abban a 3 cm mély vágás már gondot is okozhat.

LVT-vel pedig van tapasztalat. Ha vegyesen akarod a járólapot és a vinylt, akkor a vinyl alatt szintet kell emelni, hogy a végén síkot tudj tartani. Személyes tapasztalatom szerint a vinyl kevésbé csúszik, mint a járólap, szállodai fürdőben sokkal magabiztosan léptem ki a zuhany alól, mint otthon a kőre. Emellett a vinyl hőérzete majdnem olyan, mint a fapadlóé, talán még a laminálttól is kellemesebb.

Az olcsó termékek nem annyira jó minőségűek: Magic Floor, Cera Floor, Graboplast PlankIT. Ami már jobb, annak az ára is magasabb, pl Gerfloor, Paradot, Tarkett, Objectflor, stb.

A vinyl és a laminált kopásállóságát ugyanazon a skálán mérik, viszont azonos kopásállóság mellett a vinyl éri a többet, mert a víz nem bántja. Egy 31-es vinylt simán szembe lehet állítani a legtöbb 32-es laminálttal átlagos lakossági használat mellett. A karcolódás, sérülés ugyanis esetleges, a rosszul kivitelezett nedves tisztítás viszont folyamatos...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#94218) gerisz23 válasza _Petya_ (#94211) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha hirtelen elmegy és vissza is jön a villany akkor lehetséges(1-2 másodpercen belül)

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#94219) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

A fürdőben szeretném kicserélni a mosdót és a lefolyót a nem fixen beépített csövekig. Sajnos a mosógép kifolyócsövének nincsen benne fixen kiépített bekötési lehetőség, ezért szeretném megoldani, hogy ez is megvalósítható legyen. Gondolom ilyen elemek is beszerezhetőek? Az lenne a fő kérdés, hogy a cső (a képen a szürke, ami keresztbe megy) beköthető e úgy, hogy bele tudja nyomni a fizet a lefolyóba? Mert ahhoz szerintem túl hosszú.
A képen a fémszínű részig bezárólag cserélném ki a csövezést.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#94220) macilaci78 válasza Hintalow (#94219) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szia!

Lehet kapni Y-alakú csöveket, amikbe be lehet kötni a mosógépet, van, amin már rajta is van a csonk, amire csak ráhúzod a mosógép csövét. Szaküzletben, de barkácsboltban is kapni ilyet műanyagból és fémből is.
Én a függőleges csőre tenném, de nálam nem volt hely, a vízszintesre tettem, nem volt vele baj.
Másrészt pedig nem hosszú az a cső, a mosógép használati útmutatója is írja, hogy a csövet először felviszed a mosógép tetejének vonalába, majd onnan le. Tehát azt a csövet majd úgy kösd be, hogy először felmegy, mint egy hullámvasút, aztán a mosdó alá. Hogy a felső holtpont és a bekötés között U-betűben lelóg-e, az mindegy, de a földig nem fog leérni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#94221) mezis válasza _Petya_ (#94211) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

30 év alatt bizonyára nálam is volt feszültség kimaradás, de a FI relé még sohasem váltott le. Igaz, ebből 19 évig 100mA-es, 3 fázisú volt (NDK) egy fázisúként bekötve.

Hűtőszekrény automata leolvasztása viszont okozott leoldást: a kompresszor fölötti tálca megtelt vízzel a víz meg lecsorgott az elektromos csatlakozókhoz.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#94222) Hintalow válasza macilaci78 (#94220) üzenetére


Hintalow
senior tag

Köszönöm szépen, akkor nekifeszülök :)
Két hét múlva lomtalanítás, addig ezen túl kell esnem :D

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#94223) lemmy71 válasza Hintalow (#94219) üzenetére


lemmy71
őstag

Neked valami hasonlóra lenne szükséged, vagy egy univerzális flexibilis szettre.

(#94224) TeeJay válasza totyaNYC (#94213) üzenetére


TeeJay
félisten

panelban horonymarás az a horror kategória...
ha plusz konnektor kell tegyél dupla aljzatot a szimpla helyére
vagy a sarokban a padló mellett vezesd el az MBCU kábelt és arra a 30centire meg feljössz egy 10x15-ös kábelcsatornával ami vékony és kutya sem látja.
falon kívüli Schneider dupla konnektor meg nem drága és simán felfúrod két 8-as tiplivel az örökre ott marad

én mikor csináltam ahol volt gyári horony azt kipucoltam és ment bele az 1,5mm2 MBCU simán
ahova meg akartam plusz konnektort oda Schneider falon kívüli dupla és a szegő alatt elvittem oda a kábelt meg a felállást kábelcsatornával csináltam
horonymarást amúgy sem csinálnék 15cm falra meg olyan port csinál hogy bele lehet dögleni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#94225) updog válasza macilaci78 (#94217) üzenetére


updog
senior tag

Panelban van 4-6 cm vastag fal is, abban a 3 cm mély vágás már gondot is okozhat. A 4 centis falon van nálunk a panelban a komplett konyhabútor pár mázsája (meg persze az elmúlt 30 évben az előző lakóé is azon volt), bírja az szerintem. Az persze jogos hogy ebből ne véssük ki a 75%-át :D

De amúgy nálunk is mmfal lett berakva a panelban, max. félujjnyi mély hornyot véstek a villanyszerelők, talán egy centi vagy kevesebb (a plafonba is kellett egy ~50 centi hosszan, úgyhogy nyilván törekedtek is a minimumra a födém miatt). Meg nekünk még utána telibe lett glettelve is az egész, így azzal is lehetett számolni hogy fedi majd.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#94226) TeeJay válasza updog (#94225) üzenetére


TeeJay
félisten

bátrak ahol panelban horonymarást csinálnak...
főleg plafonba ami 15cm és tartja a feletted lakó szobáját...
Kopos 10x15mm-es kábelcsatorna akit zavar ahhoz majd költözzön le a felette lakó komplett szobával és rájön inkább kábelcsatornázni kellett volna
4cm falban 3cm hosszú tiplinek fúrtam lyukat és úgy átrobbant hogy öröm volt nézni
a másik oldalon tenyérnyi részen kiugrott a beton igaz fúrókalapáccsal fúrtam 6-os szárral de hiába volt a távtartó 3cm fúrásmélységre beállítva sajnos ennyi
ráadásul a fürdő rész ahol 4cm beton van az tart egy ugyancsak 4cm vastag beton tetőt is mivel a fürdőblokkot kockában egyben emelték be anno tehát ha nem szeretnéd hogy az a nyakadba essen nem célszerű gyengíteni körbe a falait :D

gyári horony a kapcsolók körül mindenhol van, simán kijön belőle a vezeték a glett anyaggal együtt
kábelcsatorna csak oda kellett ahol a fő nyomvonalat vittem a sok MBCU kábellel
illetve ahol kevés volt a szobában a konnektornak a doboz és falon kívülit raktam még fel

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#94227) koxx válasza TeeJay (#94226) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Alap, hogy vekony falba nem furunk utvefuro allasban mert szetbontja.

(#94228) updog válasza TeeJay (#94226) üzenetére


updog
senior tag

Ahogy mondtam, 1-2 helyen van csak horony, azok is inkább falban (de szerencsénkre a legtöbb helyen volt cső vagy elment a betonpanelek közt a kábel). Plafonban össz. két helyen, max 40-50 centi hosszan, és 1 centinél tuti nem mélyeben. Ennél már majdnem többet repedt az egyik (általunk) érintetlen főfalunk, amióta ott lakunk :D :((( Amúgy nekem azt mondták a szerelők, hogy legfeljebb akkor 100% hogy nem lesz gond, ha hagyjuk a szoba közepére menő kábelt szabadon lengeni, mert ha kábelcsatornát fúrnak, akkor az meg több, a horonynál sokkal mélyebb lyuk lesz a födémben, az se jobb elvileg.

Anno amikor néztünk lakásokat, elég sokszor keresgéltem az államat, milyen megoldások vannak (ámerikái konyha komplett falkivétellel (még mindig panel), átadónyílás főfalba vágva, betonba vágott lyuk purhabbal kinyomott bútorlappal (!!!!!!!!!) "betömve", padló átszakadva a sarokban, és be lehet látni a paneleket összefogó vashoz (mármint ami - nem - maradt belőle 60 év alatt)... Húgomék lakása fiatalabb, ott az ujja befér a repedésbe, ami abban a két évben lett (szerintem újra - csak jól elfedték az eladók) mióta beköltöztek.

Mondok nagyobbat, a 4 cm-es falunkon ami a konyhabútort tartja, anno ütöttek egy kb. 30 centis lyukat a közepébe a villanyszerelők, mert miért ne (balf****). Igazából persze 6 vagy 7 dübel tartja 2 méteren a bútorsínt, tehát szvsz. elég jól elosztja a terhelést. Illetve össze is vannak csavarozva L alakban a másik, 15 centis fal által tartott résszel.

Én nagyon parázós és szabálykövető vagyok, és utálom ha valaki arra hivatkozik, hogy "más is ezt csinálja", de tényleg ;] nem miattam fog összedőlni a ház.

"panelban horonymarás az a horror kategória..." Mondjuk ezzel egyetértek, szerencsére nekünk amúgy is betonig volt bontva, tehát nem igazán zavart semmit :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#94229) TeeJay válasza updog (#94228) üzenetére


TeeJay
félisten

nagyszoba 5,3méter hosszú a közepére kellett 2,7 m kábelcsatorna azt 5-6darab 6-os tiplivel felküldtem
szerintem az nem gyengíti a plafont ellenben ha 2,7m hosszan 1-2cm mélyen horonyt marnak az már gázabb
ahonnan eljöttünk albi ott az első emeleten szanaszét marták a falat... bátrak végülis csak 10emelet van még felettük

1hétig csak vésték a falat már mindenki tiszta ideg volt
a 4cm falat amúgy ki lehet venni az nem tart semmit, 53nm panelban ahol voltunk a konyha meg a mellette lévő apró szoba közt 4cm betonfal volt az simán kiszedhető

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#94230) szaszyka


szaszyka
senior tag

Gondolom photoshop, de jól néz ki :DD

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#94231) totyaNYC


totyaNYC
csendes tag

Sziasztok! Köszönöm a horonymarás-kérdésre adott válaszaitokat!

(#94232) astorre19


astorre19
aktív tag

Sziasztok. Mt kábel külső szigetelésének eltávolítására milyen módszer ajánlott? Vagy van valamilyen nem horror árú csupaszoló fogó?

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#94233) totyaNYC válasza totyaNYC (#94231) üzenetére


totyaNYC
csendes tag

45 cm hosszan kellene vájni & cca. 6 cm vastagságú falba. 2 cm mélység még mehet szerintetek?

(#94234) pjen válasza astorre19 (#94232) üzenetére


pjen
félisten

3-4 K ért kapsz csupaszoló kést.Be lehet állítani a kiálló penge hosszát.

(#94235) astorre19 válasza pjen (#94234) üzenetére


astorre19
aktív tag

Pl [link]?

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#94236) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom hogy jó helyen járok-e ezzel a kérdéssel, de jobb topikot nem találtam most.
Az lenne a kérdésem, hogy az építési engedélytől mennyire lehet eltérni építkezés közben?

A mi problémánk az lenne, hogy egy ajtót szeretnénk 20cm-rel arréb tenni és kifelé nyíló helyett befelé nyílóra tenni, de maradna ugyan azon a falon, ugyan azon az oldalon. Ez a művelet már igényel tervmódosítást, vagy megcsinálhatjuk nélküle?

Sajnos a tervezőm és fmv külföldön van, és nem érem el.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#94237) fero02 válasza astorre19 (#94235) üzenetére


fero02
veterán

Ez korrekt kis eszköz, hasonló van nekem is. Nagyban megkönnyíti és gyorsítja a blankolást.

(#94238) astorre19 válasza fero02 (#94237) üzenetére


astorre19
aktív tag

Videók alapján nekem is elnyerte a tetszésemet, rendelek is egyet. Köszi az infót. Fogok még jönni villanyos kérdésekkel a közeljövőben :)

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#94239) pjen válasza astorre19 (#94235) üzenetére


pjen
félisten

Talán a legjobb.

(#94240) astorre19 válasza pjen (#94239) üzenetére


astorre19
aktív tag

Neked is köszönöm!

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#94241) Rotyi válasza szotyika77 (#94236) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Ha beltéri, akkor szerintem minden további nélkül változtathatsz. 5 éve költöztünk be az új házunkba, a beltérben mi másik falra raktunk át ajtót, voltak amiket el is hagytunk.
Szerintem, a 20 cm amúgy kültéri nyílászárónál sem lehet gond, de ez csak vélemény.

Ami majdnem az, az nem az!

(#94242) szotyika77 válasza Rotyi (#94241) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Beltérben lenne egy ajtó változtatás, meg a vele szemben lévő 60x60 ablakot kellene arrébb vinni 20cm-rel.
Köszönöm a segítséget, megpróbálom utolérni a tervezőt is ;)

(#94243) fonok87 válasza szotyika77 (#94242) üzenetére


fonok87
aktív tag

Normál építési engedély, nem egyszerű bejelentés (300 m2 alatt)? A belső ajtó szvsz a kutyát nem fogja érdekelni. Az ablak hova néz? Mert ha nem utcára, 20 cm miatt valószínű nem fognak b.zerálni a hatóságok hacsak nem utálnak vmiért. 20cm eltérésre még azt is lehet mondani h elnézték a fiúk, van ilyen, beírjuk a naplóba 'szkész :D Azért az építésszel beszélj ha tudsz :)

Truss me, I'm an engineer.

(#94244) szotyika77 válasza fonok87 (#94243) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Egyszerű bejelentés lett csinálva, neharagudj, még keverem a fogalmakat.
A szomszédra fog nézni az ablak, és azon az oldalon lesz, ahol a ház a mesgyébe épül.

(#94245) mezis válasza szotyika77 (#94236) üzenetére


mezis
nagyúr

Engem úgy tájékoztatott az építész tervezőm, hogy a tetőtéri ablakokat úgy rajzolta be, hogy jól nézzen ki a tervrajz, egyébként meg majd oda tesszük, ahová a szarufák hagyják. :DDD
Ablak: Majd olyat építünk be, amilyet be tudunk szerezni és oda tesszük, ahová a tégla kiadja. Vagy a kőműves gondolja.

Történt ez 35 évvel ezelőtt. Semmi probléma nem volt a lakhatási (igen akkor még úgy hívták) engedéllyel. Talán kevesebb volt az unatkozó léhűtő...

[ Szerkesztve ]

mezis

(#94246) Lauda


Lauda
félisten

A sima kőzetgyapot mennyire jó hangszigetelő? Tehát nem airrock. Igaziból tapasztalatokra lennék kíváncsi, google-t ismerem. :)

Köszönöm!

(#94247) fonok87 válasza Lauda (#94246) üzenetére


fonok87
aktív tag

Kőzetgyapot és kőzetgyapot között egy lényeges különbség van, a térfogatsúlya. A nehezebb általában jobb hangszigetelő, ezt úgy kell érteni h ha pl ugyanabba a 75ös vázra szerelt gipszkarton falba ugyanúgy 5 centit teszel a 40 kilósból, az a fal jobb hanggátlást fog tudni mint ha 5cm 20 kilóst teszel bele.. Hangelnyelő felületként mindegyik elég jó, nagyon fura élmény tud lenni ha egy üres helyiségben odaállsz egy tábla kőzetgyapot mellé - mintha egyik füledre hirtelen megsüketülnél :)

Truss me, I'm an engineer.

(#94248) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Fűtés kérdés.
Ház belmagassága 305cm. Gipszkarton álmennyezetet akarok és 265-260cm-re lejönni. Ugye e felé tenném a szigetelést és az elektromos vezetékeket, szellőző rendszer csatornáit. Ide tehetem a szigetelt fűtés csöveket vagy véssem az ajzat betonba? Úgy gondolom nincs semmi akadálya ha az álmennyezet felett viszem a fűtés csövet. Vagy rosszúl gondolom?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#94249) ctrlaltdel13 válasza dewil666 (#94248) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Légteleníteni meg feljársz a menyóba majd?
+3x annyia vezeték

(#94250) pjen válasza dewil666 (#94248) üzenetére


pjen
félisten

A falon vidd,nincs útban az a két vékony cső.+ Még fűt is

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.