Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#94351) Spet válasza dewil666 (#94350) üzenetére


Spet
addikt

Ezt nem lehet a tapasztalatra bízni (minden épület más és más, kivéve Kádár kocka, panelok)

Ha normális összehasonlítást szeretnél végezni, akkor vagy a 7/2006 (V.24) TNM rendeletet alapján gyönyörűen kiszámolod magad a dolgot, vaaagy ha van kapcsolatod akinek van teljes WinWatt nevezetű programja, akkor szépen lemodellezitek a dolgot, és rögtön kiderül, hogy melyikkel milyen hatásfokot érnél el (azt pedig utána megnézed költséggel).

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#94352) dewil666 válasza Spet (#94351) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm ez hasznos infó!
Akkor marad a le modellezés :R

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#94353) J0shu4M1ll3r


J0shu4M1ll3r
senior tag

Sziasztok!
Lakásfelújítás előtt állok, és pár gondolati tervben kérnék segítséget. Jelenleg ablakcserére várok, és utána szeretnék parkettázni. 43 m2-es tégla építésű lakásról van szó, amiben kb 2 cm széles parkettacsíkok vannak 5-ös kappopban, egy pakk függőleges, 1 pakk vízszintes. De a lényeg, hogy a nappali és a háló parkettázott, míg a többi helység járolappal van megoldva. Viszont a parketta és a járólap között van pár centi szintkülönbség. Próbáltam nézegetni neten, hogy hasonló lakásban mi lehet a parketta alatt, mert nem szívesen vésnék ki közel 30 m2-t. A parkettát a napokban tudom majd megbontani, hogy alánézzek, de szerintetek mennyire lehet rossz a helyzet? Elképzelhető, hogy csak valami salak szerű anyag van alatta, vagy az már a beton? Igazán azt sem értem, hogy miért van ekkora szintkülönbség. A járólapra viszont nem szívesen tennék még egy réteget, mert a bejárati ajtó kerete fixen be van építve, és félő, hogy akkor már nem tudnám normálisan kinyitni.
Találkozott már valaki ilyennel esetleg korábbi felújítás közben?

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#94354) Met válasza IG55 (#94349) üzenetére


Met
Topikgazda

Knapp az zárazástól függően olyan 250 körül lehet most.
Nivó-t meg tudod nézni a neten mennyi lenne, Andreas-t nem tudom.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#94355) Spet válasza J0shu4M1ll3r (#94353) üzenetére


Spet
addikt

Bármi lehet alatta (így látatlanban). Kérdés mikori az épület amiben a lakás van.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#94356) koxx válasza Met (#94354) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A csaladi haz miatt kulteri kell, ugy a Knapp is inkabb 300k+ erosen.

(#94357) Ispy válasza IG55 (#94346) üzenetére


Ispy
veterán

Andres kültéri kivitelben (marásmintát katalógusból kellett választani), belül cpl borítással 5 szett kulccsal, főzár Mottura 40.706, alsó zár Ge-ge típusú zártest, benne Titán i6 gombos biztonsági kódkártyás cilinderbetéttel (másodzár, kényelmi zár), kitekintő, szigetelő kefe, választott kilincs (itt egy katalógusból kellett választani), szállítással és beszereléssel együtt 368k volt.

Ezekkel a tulajdonsággokkal a többi sem lett volna olcsóbb, ahogy számolgattam (drp, knapp, omega), csak ott sok minden extraként választható, ami itt az árban benne van.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#94358) J0shu4M1ll3r válasza Spet (#94355) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Kb a 70-es években épült ház, ha ez segít valamit. :F

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#94359) Spet válasza J0shu4M1ll3r (#94358) üzenetére


Spet
addikt

Legrosszabb esetben ilyen salakkitöltéssel találkozhatsz. Ennél becsületesebben tudtak tölteni a háború után épült társas házaknál ;]

De ez tényleg a legrosszabb eset. Egyébként a szintkülönbség a másik helységgel akár azért is lehet mert ők anno rádobtak egy réteg járólapot, mert nem szerettél volna a metlakit felszedni (olcsó, és gyors megoldás).

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#94360) lemmy71 válasza evilskati (#94342) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha sík egyenletes a felület és nem igényel egyéb aljzat kiegyenlítést, akkor cirka 5mm vastag ragasztóval számolj plusz a burkoló vastagsága.

(#94361) gerisz23 válasza astorre19 (#94315) üzenetére


gerisz23
őstag

Nekem talán pont ilyenem van.Nem fogsz vele mellé,tiplizni még kicsit overkill is 25-ös fúrószárat is viszi.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#94362) evilskati válasza lemmy71 (#94360) üzenetére


evilskati
aktív tag

Köszönöm!

(#94363) macilaci78 válasza IG55 (#94320) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Fa, fém, műanyag kell? M
Van valami keret rá? Milyen méret?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#94364) macilaci78 válasza evilskati (#94342) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lap vastagsága +5 mm ragasztó. A csempe ragasztó nem drága és lehet vele szintezni, a gipszbetont meg elég faszára le tudják húzni, hogy ne kelljen többet szintezni.
Tudnod kell előre az alsó és felső szint rétegrendjét is, oda milyen burkolatok mennek?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#94365) macilaci78 válasza J0shu4M1ll3r (#94353) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amire gondolsz, az a mozaik parketta, 10 mm vastag, teljes felületén van leragasztva egy összefüggő sík felületre. Jó eséllyel beton van alatta, a régi hézagos vakpadlós rendszeren nem áll meg az a sok apró piszkafa és régen nem volt divat OSB-vel alépítményt csinálni.
Viszont nem tudom, hogy a parketta van-e magasabban?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#94366) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok,

fürdőszobában szeretném a régi szilót kiszedni, mivel penészedik és szerintem már van, ahol enged is (olyan zuhanyzónk van, ahol csak egy lefolyó van a földön, három oldalról csempzett fal, a negyedik oldalról pedig üvegtégla és egy kis perem határolja, a téglalap végig ki van töltve szilikonnal, ahol találkozik a fal és a járólap), ugyanis a fal túloldalán megjelent 2-3 folt, és szerintem fehér penészgomba is.

Elméletben már körüljártam nagyjából a témát, ha jól értem, akkor így nézne ki a folyamat:
- régi sziló kiszed (mechanikusan, illetve valamilyen eltávolító szerrel, ha nem jön ki)
- a sziló helyének kitakarítása, illetve várni, hogy esetleg megszáradjon
- majd penészgátlós szilóval újra körbemenni (esetleg maszkolni a csempét és a járólapot, illetve vizes szivaccsal letörölni).

Van esetleg valami, amit kihagytam, vagy valami nagyon fontos, amire nem gondoltam?
Érdemes direkt szilikon kaparót vásárolni, vagy mással is lehet hatékonyan kaparni, mi a tapasztalatotok? Az nem zavar, ha elköltök rá 3-4 ezer Forintot, ha ezzel gyorsabban haladok, és kevesebbet stresszelek a kiszedésen.
A 24 órás száradási idejét a szilikonnak mennyire kell komolyan venni (nyilván nem 10 perccel később ugornék be tusolni, de ebben a frankó melegben azért lehet, hogy nem állnék 1 napot a saját izzadtságomban)?

A penészre a fal túloldalán a fürdő rendberakása után szeretnék rátérni, ott először lefújom valamilyen eltávolító szerrel, ami megöli, majd mechanikusan is eltávolítom - viszont jól értem, hogy ha ezután újra előjön (feltéve, hogy a túloldalról ázás teljesen megszűnik), akkor komolyabb procedúrának nézek elébe (fal egy részének kikaparása, annak átkenése penészölővel, újraglettelés, majd festés)?

(#94367) gerisz23 válasza adalbert1 (#94366) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha reggel korán újraszilózod talán estére megszárad,vagy lemaszkolod mígzuhanyzol átlátszós ragasztóval persze a szilóba nem beleragasztva a ragasztót.
A penésszel kapcsolatban úgy van ahogy írtad,de lehet hogy nem szárad ki hamar.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#94368) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Sziasztok!

Salétromos az egyik válaszfalam és erre szeretnék segítséget kérni. Röviden a történet. Tavaly hívtam egy festőt, megnézte majd mondta, hogy ez szerinte nem salétromos, veszünk rá dryvit hálót és jó lesz a fal. Az ember kifestett, de már másnapra kirügyezett a fal 1-2 helyen. Később közben kiderült, hogy a közös lefolyó csöve a társasháznak meg volt repedve és én vagyok a földszinten. Hiba ki lett javítva, közben a falról lemállott a festék, helyenként megsárgult. Eltelt 1 év, én úgy gondoltam, hogy a nedvesség ami benne volt az kiszáradt. Ahol gyenge volt a vakolat ott visszabontottam majd újravakoltam. Megvártam a kiszáradást. Tegnap kifestettünk újra. Ma reggelre megjelentek az első rügyek, 3 helyen látom, de ez a legnagyobb ~10cm*5cm.
Kérdés, hogy ha veszek salétromra vegyszert, akkor mindenképpen bontsam vissza tégláig? Elég ha valamennyire megbontom a vakolatot vagy akár ha lekaparom a rügyezést elég csak ott lekenni/fújni a vegyszerrel?

(#94369) evilskati válasza macilaci78 (#94364) üzenetére


evilskati
aktív tag

Alul ugyanaz a járólap lesz, mint amit a lépcsőre is tennénk, fent pedig laminált padló.

Ha jól látom a legtöbb járólap 8 mm vastag, tehát ha 13 mm burkolat vastagságot adok meg, akkor rendben lesz? Legyen inkább több, hogy legyen benne egy kis játék?

Laminált padló 8 mm plusz 2 mm alátétfólia, ugye?

(#94370) Spet válasza kisgyerek85 (#94368) üzenetére


Spet
addikt

Tégláig vakolatot le kell szedni, szárító vakolat rá, majd a végén normál vakolat.

Bár ha ez újra jelentkezett, akkor valahol még mindig folyik a víz.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#94371) varsam válasza varsam (#94322) üzenetére


varsam
őstag

update:

felszedetjük az egészet. Egy kis kalapáccsal meg seprűvel jön fel... túl száraz volt valószínűleg az anyag, csak hát olyan tette le épp aki nem szólt miatta.
Ezután még jön majd az ipari porszívó a maradékra.

agybaj a köbön :O :W :(

[ Szerkesztve ]

(#94372) J0shu4M1ll3r válasza macilaci78 (#94365) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Értem, köszi. Ettől félek én is, hogy akkor kb 30 m2 betont kéne vésni, hogy egy szinten legyen minden.
Mondjuk az fura, hogy a hálóhoz meg a nappalihoz képest miért van lejjebb a többi helység szint ügyileg.
Konkrétan az előszoba konyha fürdő és a kamra járólapos, az szintben van, és ezekhez képest feljebb van a 2 szoba. Méretben nézve nem annyira zavaró, de pont elég, hogy akár meg lehet botlani benne, meg zavaró is. Elvileg 7hétégén alá tudok bontani a parkettának egy kis részen, és ott meg tudom nézni, de amúgy tényleg érdekelne, hogy mi célt szolgál ez a szintkülönbség. :F

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#94373) pjen válasza varsam (#94371) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg azt kellett volna meglocsolni amire le lett rakva?

(#94374) varsam válasza pjen (#94373) üzenetére


varsam
őstag

át kellett volna keverni az anyagot folyamatosan vízzel, mielőtt bedolgozzák... elvileg

(#94375) Ispy válasza varsam (#94371) üzenetére


Ispy
veterán

Én is most építkezek, úgy vagyok vele, hogy inkább most legyen agybaj, amíg még "könnyen" lehet javítani, mert ha már készen van és beköltöztem, akkor már nem agybaj, hanem agyfasz lesz belőle. :D

Legalább majd évek múlva lesz miről sztorizgatni a kertipartikon. :)

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#94376) pjen válasza varsam (#94374) üzenetére


pjen
félisten

Mért,szárazon belapátolták?

(#94377) Spet válasza varsam (#94374) üzenetére


Spet
addikt

Túl sok volt a cement, dehidratálta magát az anyag, így nem tudott egyenletesen kötni, és lett az eredménye.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#94378) varsam válasza pjen (#94376) üzenetére


varsam
őstag

nyilván ennyire nem volt száraz mint most, de nem volt vizes egyáltalán, nem kötött össze.

Ahogy (#94377) Spet is írja valószínűleg

Mindegy is, jön fel az egész, utána vissza már remélem valami normális. Az emelet már jó lett, de azt még előtte átkeverték. Hibáztak, most javítják.

(#94375) Ispy
Persze, inkább most mint miután már bent lakik az ember. Csak hát bosszantó

[ Szerkesztve ]

(#94379) pjen válasza varsam (#94378) üzenetére


pjen
félisten

Én át szoktam keverni vizzel,mint a normál betont.

(#94380) kunberci válasza varsam (#94371) üzenetére


kunberci
aktív tag

Ki fizeti a révészt?

(#94381) Spet válasza kunberci (#94380) üzenetére


Spet
addikt

Hát ha az ügyfél ügyes, akkor a révész magát. :P

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#94382) IG55 válasza macilaci78 (#94363) üzenetére


IG55
senior tag

300 ezernél többet nem nagyon adnék rá, gondolom ebből műanyagnál jobbat nem kapok. Fém nem kell, biztonság nem érdekel. Ha akarnak, bejönnek az 5 méterrel odébb lévő ablakon. Majd a riasztó jelez.

(#94383) koxx válasza IG55 (#94382) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Akkor felesleges ennyit költened. Vegyél egy sima faajtót, ráraksz egy hevederzárat és egy sima cilinderes zárat.

(#94384) Tarill válasza varsam (#94371) üzenetére


Tarill
őstag

Most akkor kevés vizet raktak a zsákos anyaghoz azért lett ilyen?

(#94385) koxx


koxx
MODERÁTOR

Lakkozott fa felület (fenyő) csiszolásához excentercsiszolót vagy szalagcsiszolót vegyek/használjak?

(#94386) szaszyka válasza IG55 (#94382) üzenetére


szaszyka
senior tag

Tavaly vettem 90mm vastag fa bejárati ajtót, 100x220-as méretben, virágmintás - kívül biztonsági üveggel, másodzárral, gyári festéssel. Beépítéssel volt 370. Van 68-78-90mm-es profillal. Ha fát akarsz, Scumacherajtó kft.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#94387) Spet válasza koxx (#94385) üzenetére


Spet
addikt

Bútor, nyílászáró, esetleg járófelület?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#94388) koxx válasza Spet (#94387) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ilyen [link]

(#94389) NeoPampalini válasza koxx (#94385) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Mondanám, hogy "attól függ". Szalagcsiszolóval kell egy kis rutin, mire nem "csíkozod össze" a felületet, stb. (igaz, én csak ilyen dög nehéz Skil meg Makita cuccokkal találkoztam, nem tudom, egy Aldi/Lidl occsó cucc milyen).

Excenteres oké, utána kézzel szálra kell még csiszolni.

De ezekről még talán kézi csiszolással is sikoltva leugrik a lakk, nem szokták túlzásba vinni tapasztalatom szerint. :DDD

(#94390) lemmy71 válasza pjen (#94379) üzenetére


lemmy71
őstag

Ez természetes hogy vízzel át kell keverni az esztrichet, Ha csak egy két zsák azt egy sds keverőszárral is meg lehet keverni, hogy jó legyen. De ilyen tételnél keverőgépet használunk, vizet hozzá megnyomod a zöld gombot és kész :DDD aki ezt elb......sza és még ráadásul szakemberek nevezi magát, az egy semmire való kókler .... . A fórumtárs helyében az anyag a munkadíj és az azt követő helyreállítási költséget is elkérném a kivitelezőtől, és többet be nem engedném azt a szánalmas bagázst a portára de még az utcába se :N

[ Szerkesztve ]

(#94391) lemmy71 válasza kisgyerek85 (#94368) üzenetére


lemmy71
őstag

A salétromosodás "rafkós" dolog nem olyan könnyű megszüntetni. Először is fel kell tárni miért mitől salétromosodik a fal, az hogy rá vakolsz vagy valamivel lekened az semmit nem ér, pár nap és újra ott a sókivirágzás :K A te esetedben a válaszfal másik oldalán is le kell szedni a vakolatot vagy valamilyen vegyszerrel semlegesíteni kell a salétromos részt, persze előtte alaposan megkaparni drótkefézni a falfelületet. Amit fényképeztél ott pedig teljesen tégláig leszedni a vakolatot, a téglát megdrótkefézni és legalább egy hétig száradni hagyni, esetleg valamilyen vegyszerrel lekezelni, utána újra vakolni De ne csak azt a kis foltot javítsd nagyobb darabon csináld. Van amikor a téglát is ki kell bontani mert annyira átsalétromosodik hogy cserélni kell :K

(#94392) Spet válasza NeoPampalini (#94389) üzenetére


Spet
addikt

Plusz egy a kézi csiszolásra.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#94393) kunberci válasza lemmy71 (#94390) üzenetére


kunberci
aktív tag

Igen, és pont a kóklerek szokták kifizetni a :
"az anyag a munkadíj és az azt követő helyreállítási költséget"

(#94394) lemmy71 válasza kunberci (#94393) üzenetére


lemmy71
őstag

Ez nem egy filléres tétel, de még ha az lenne akkor sem hagynám. Meglehet fogni az ilyeneket is, van ezeknek is gyenge pontjuk :D

(#94395) macilaci78 válasza evilskati (#94369) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A laminált 7-14 mm vastag, az alátétek pedig 1,5-5 mm vastagok. Persze a 8+2 mm a leggyakoribb.
Fontos, hogy mindig a kiegyenlített aljzattal számolnak, ha még ezt is bele kell venni, mert nem adott, akkor az általában +3-5 mm, de ha nagyon szar a beton, 10+ mm is lehet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#94396) macilaci78 válasza J0shu4M1ll3r (#94372) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet, kövezve volt minden, a parkettát meg a kőre rakták. :F

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#94397) IG55 válasza szaszyka (#94386) üzenetére


IG55
senior tag

Nekem mindegy, hogy fa vagy nem, ami számít, hogy jól zaj- és hőszigeteljen, tartós legyen, igénytelen.

(#94398) macilaci78 válasza IG55 (#94397) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Műanyag, vagy fém. A fa gondozásigényes, vetemedik.
A vasalat tervezhető élettartama 10 év, egy 5 ponton záródó zárszett kb 40k a zárbetétek nélkül.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#94399) Spet válasza IG55 (#94397) üzenetére


Spet
addikt

1,5 méter vastag vasbeton szerkezet, minimum ;]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#94400) Morris


Morris
veterán

Tetőfóliából van olyan ami ajánlott és nyugodtan feltehetem?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.