Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#118501) tothjozsi96 válasza justmemory (#118500) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Én vakolósínnel megcsinálom a falakat, csak attól félek hogy nem tudom kihúzni a sarokban a derékszöget, mert egyszerűen a két fal nem párhuzamos. De ez majd kiderül, vagyis remélem nem derül ki, mert ne így legyen. :DDD

Néztem hogy létezik ilyen szintező ék is, azért az sokat tud könnyíteni a dolgon, bár hogyha jó az alapfelület akkor olyan nagy probléma elméletileg nem lehet. Legalábbis ebben reménykedem, majd beszámolok hogy sikerült, remélem nem vérzek el. Köszi az őszinteséget, mármint hogy bevállaltad és leírtad. :D

(#118502) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Műanyag pvc ablakot festett már at valaki? Vennék egy olcsóbb fehéret és atfujnam antracitra. Garázs ablak lenne ilyen fekvő 90x60as kb.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#118503) justmemory válasza tothjozsi96 (#118501) üzenetére


justmemory
senior tag

A derékszöget engedd el szerintem, de majd látod. Szemre nálunk szép és jó minden, de derékszög az nincs, a vasat ha odateszed, látszik. Nem is lehetett volna, ahhoz le kellett volna verni a vakolatot tégláig (vagy az is kevés lett volna; az egyik szoba 3,5 m-en nyílik kb. 7-8 cm-t. Na oda csinálj derékszöget). Így a csemperagasztó mennyiségével kellett játszani, de azt sem lehet "végtelen" vastagságban a csempe alá tenni.

Köszi az őszinteséget, mármint hogy bevállaltad és leírtad.

Nincs mit szégyellnem, nem szakmám, a kényszer vitt rá... :) Azóta csempéztem kisebb részeket (tök görbe, ki-be bukó fal), azokkal a problémák a párom tűréshatárán belül voltak ;] :)

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#118504) psion2101 válasza Exodion (#118497) üzenetére


psion2101
tag

Ne haragudj ha kérdezek még egy hülyeséget.Nekünk a falak nagy része salakblokk,elhanyagolható része tégla.Akkor ha jól értem minden vakolatot le kell szedni és csak utána ragasztás?

(#118505) Donki Hóte válasza psion2101 (#118504) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Na, a #118493 hsz-ben még azt írtad, hogy panel lakásról van szó, most meg azt írod, hogy salakblokk.

Mielőtt nekifogsz a dolognak, azért nem ártana tisztázni, hogy miből vannak a falak :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#118506) szaszlaci válasza psion2101 (#118493) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szvsz nem egy nagyon okos dolog kb. akármilyen falra gipszkartont ragasztani, inkább a falat kell megcsinálni úgy, ahogy lehet. Csak elveszi a helyet, pára, szag, bogár mögé tud menni, kényesebb, munka, pénz.

De ha ez, akkor a meglévő stabil réteghez kell majd kapcsolódni, nem kell arra glettet rakni, mert minek. Csak a javasolt tapadóhíd, vagy legalább egy alapozó.
Ragasztóhabnál szerintem meg nem kell a tapadóhíd, de az elvileg drágább, tudtommal nem is nagyon használják. A gipszessel rakják fel.

De várjál, azt írod, panellakás, azután pedig téglákat említesz. Akkor ez milyen épület?
Egyébként azokat a rétegeket kellene mindenképp leszedni, amik nem tapadnak jól. Illetve a párakicsapódás – esélyes – ledobhatja a festéket, tehát azt érdemes mindenképp leszedni. Ha a vakolat jó, szerintem azt nem muszáj.

Donki Hóte
Belülről nem szoktunk szigetelni, csak ha nagyon muszáj, és akkor is az ehhez való rendszerrel. Az XPS talán a legrosszabb a pára miatt, mert teljesen lezárja a hideg panelfalat.

tothjozsi96
Szerintem mindenki első csempéje tapasztalat nélkül készült. :)
3 centi sok, az tényleg nagyon szembetűnő lesz, ha arra rakod. Meg kell nézni, nem szedhető-e egyenesre, mert nem láttunk pl. képet, hogy miért görbe, miből van. Aztán valószínű a vakolás lesz itt jó, hogy sík legyen. Ha a derékszögeket nem sikerül, mert akkora az eltérés, hogy vakolatból kellene falat építeni, hát, akkor szerintem is az ez van esete...
Összehozod glettvassal meg aluléccel. Ha nem vagy elég bátor, akkor még vakolósín.
Csemperagasztó nem több centire való.
Vakolóágyú az meg biztos nem kell egy WC-hez. :DDD

kicsi kecske
Nem festettem, de önmagukban a fújósokkal óvatosan, elég hamar elváltozhat a felület, ahol pl. megfogod gyakran. Legalábbis amikkel nekem volt dolgom.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#118507) Matska


Matska
senior tag

Sziasztok.

Megerősítést szeretnék kérni. Terasz faszerkezet festéséhez a Lazurán aqua 3in1 megfelelő lehet önmagában?

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#118508) lemmy71 válasza Matska (#118507) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha tartósra akarod akkor oldószere vékony lazúrt használj, a milesi tökéletes olyan célra persze vannak "olcsóbb" lazúrok is.

#118502 kicsi kecske
Jól megcsiszolod és áttörlöd silikon eltávolítóval, utána több vékony rétegben festheted spray -vel.

[ Szerkesztve ]

(#118509) kicsi kecske válasza lemmy71 (#118508) üzenetére


kicsi kecske
tag

Rendben. Csiszolás mivel? 300as nedves? Vagy 1000es száraz? 😂

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#118510) lemmy71 válasza kicsi kecske (#118509) üzenetére


lemmy71
őstag

Az attól függ mennyire "ripácskás" a felület, van ami szinte tükör sima azt elég vize csiszolni de némelyik nagyon narancsos, azt először szárazon kell meghúzni. Ha szép sima a felültet akkor 600 -as vízpapírral csináld, bár ez csak egy keret, nem pedig autó annyira nem látványos így a 300 -as is elmegy, a kutya sem veszi észre ;)

(#118511) Exodion válasza psion2101 (#118504) üzenetére


Exodion
aktív tag

Hat akkor az milyen panel? :) A tobbiek egyebkent leirtak, ami lejon azt kell leszedni. Ha tegla akkor tapadohid sem kell mehet a hab meg a lap miutan a leverheto vakolatot leszedted - maskulonben majd a karton sulya meg a ragaszto szedi le. Ha panel akkor akkor nem art a tapadohid mert egyebkent annyira sima hogy szinte semmi nem marad meg rajta.

(#118512) kicsi kecske válasza lemmy71 (#118510) üzenetére


kicsi kecske
tag

ok :D thx

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#118513) Stylewars_kp válasza szaszlaci (#118481) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nekem a Würth ütvefúró+Würth 4 élű vídiás 12-es fúrószár vitte a beton áthidalót mint a vajat. Béreltem, azt hiszem ilyen volt: [link]
Villanyászok Makitával fúrtak vagy 250 likat a beton béléstestbe, az akkus volt, de nem panaszkodtak. Igaz nyilván 6-os vagy 8-as furatok voltak.

[ Szerkesztve ]

(#118514) negyedes


negyedes
addikt

Sziasztok, a csempenk nem megy fel egeszen a plafonig, hanem megall 30cm az alatt. A kedves "mester" ugy rakta fel a csempet, hogy az utolso sor csempejet nem dolgozta el es siman befer az ujjam a csempe es a fal kozott felurol. Ezt a hezagot mivel tudnam feltolteni? Rakja bele csemperagasztot vagy esetleg nem felfujodo habot es gletteljem le? Koszi a valaszokat!

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#118515) Stylewars_kp válasza negyedes (#118514) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nekem is úgy hagyta a nagy hírű mejsztró. Én csempe ragaszóval húztam rá egy 45°-os élet vagy letörést.

(#118516) macilaci78 válasza negyedes (#118514) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam is így hagyták, a festő dolgozta el utána, nem tudom, hogyan.
Amivel tudsz dolgozni, az megteszi. Lehet ez gipsz, sziló, csemperagasztó.

Felfújódó habot nem javaslom, nehogy lelökje a dagadó hab a csempét (kicsi az esélye, de sírás lehet a vége).

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#118517) justmemory válasza negyedes (#118514) üzenetére


justmemory
senior tag

Nekem a fugával húzta ki 45°-ban a wc-ben. Esetleg annyit tudsz még csinálni, hogy teszel végig alu élvédőt, marhára fel tudja dobni :) (Mi raktunk pezsgő fantázianevűt a fürdőben, nekünk tetszik)

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#118518) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

kömkel egyik bejegyzésében olvastam egy gipszkartonozással kapcsolatos bekezdésben, hogy ha az üveggyapot és a gipszkarton közt nincs párazáró fólia, akkor "a beltérbe jutó gyapotszálak ..." már itt megakadtam, ez vajon csak az ilyen tetőtéri és egyéb, huzatos, nem teljesen zárt szerkezeteknél igaz vagy úgy általában is?

Nekünk az akkori kókler pont így választotta le a gyerekszobát, egy kb, 1 + 0.8 méter hosszú L alakú gk fallal, de nyilván legolcsóbb üveggyapot, legolcsóbb obis gk, bármilyen más ajánlott vagy szükséges technológiát kihagyva rakta fel, viszont (amit már nem ők csináltak...) telibe van glettelve 2-3 mm vastagon, nem csak az táblaillesztéseknél, illetve sarkokban ki van nyomva festhető akrillal, egyetlen "szakadás" az ajtó, mellette purhab és akril. Kellene aggódnom? Köszi! :R

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#118519) tothjozsi96 válasza updog (#118518) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Be kellene másolni konkrétan hogy mit olvastál. A gyapot nem porzik magától, tehát mégis mitől lélegeznéd be?

(#118520) psion2101 válasza Donki Hóte (#118505) üzenetére


psion2101
tag

Bocsás meg nem vagyok hozzáértő,de panelban lakok ami salakblokkból készült a legjobb tudomásom szerint.Legalábbis én igy ismerem

(#118521) psion2101 válasza szaszlaci (#118506) üzenetére


psion2101
tag

A főfalak azok salakblokk és a nem tartó falak pedig téglából vannak.Nem vagyok hozzáértő,de véstem már abban a lakásban és azért ezeket megtudom különböztetni.Viszont a válaszaidból már látom,hogy mit kellene tennem ha a gipszkartont választom.Köszönöm szépen a segitséget

(#118522) updog válasza tothjozsi96 (#118519) üzenetére


updog
senior tag

Ez a cikk, a 10. pont.

"Lényeges kérdés a belső oldali párazárás megléte vagy hiánya. Ha nincs semmi, az komoly gond, ugyanis a beltérbe jutó gyapotszálak gyerekek esetében asztmát okoznak..."

Ha jól értem egy beépített tetőtérről van szó, de képek csak a (beépítetlen) padlásról voltak a cikkben.

Szóval önmagában, hogy nincs fólia egy beltéri, üveggyapottal bélelt gipszkarton szerkezetben, az nem para (eü. szempontból), gondolom?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#118523) Matska


Matska
senior tag

Sziasztok! Oszloptartót hogyan rögzítek a betonba?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#118524) gordonfreemN válasza Matska (#118523) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Dübellel?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#118525) Blackmate válasza Matska (#118523) üzenetére


Blackmate
senior tag

(#118526) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok,

Terasz lépcsője sajnos szét van fagyva, így kézzel felszedhetőek a járólapok. Sajnos nincs elegendő cserém, így le kell pucolnom a régi lapok hátuljáról a ragasztót. Milyen korongot ajánlanátok flexhez? Sima vásznas gyorsan fogyna, gyémánt vágóval meg nem lenne megfelelő kézügyességem letakarítani. (kb 40-50 lap)
Kollégám gyémánt csiszolótárcsát ajánlotta, de nem tudom a célra melyik lenne megfelelő, ebben szeretném a segítségeteket kérni.
[link]

Másik kérdés. A lapok kb 15 éve lettek lerakva. Idővel valami modernebb burkolatot szeretnék, de ki vannak téve esőnek, hónak, napsütésnek, nincs tető fölötte és gyanítom alulról sem tökéletes a szigetelés. WPC lerakásában gondolkodom, bár ahhoz a teljes teraszt fel kell majd vésni (a tető alatti részt is). Mennyire számít időtállónak ez a burkolat?

Köszönöm

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#118527) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Valaki járt már hozzám hasonlóan? [kép]
E27-es foglalat, ez a sarokvas leugrott a műanyag foglalatról, nyilván ugyanezt a 'T210'-es foglalatot nem találtam. Gyárilag valamilyen kis alumínium pöckök tartották a helyén a sarokvasat, de sajnos én voltam az erősebb.. Gondoltam arra hogy csavarral visszatenni, de nem tudom mennyire okos gondolat hogy az izzó mögött/alatt lenne 2db anya, nem tudom mi a jó döntés. Találtam egy ilyen foglalatot is, ami talán jó lehetne.

(#118528) gordonfreemN válasza Blackmate (#118525) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Most nézem, hogy milyen buta vagyok. Idáig qzt hittema rossz környezetembemi szóhasználat miatt, hogy amit te írsz az a dübel, közbe nem, az a horgonycsavar másnéven. A dübel meg minden tiplinek a német elnevezése. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#118529) Exodion válasza updog (#118522) üzenetére


Exodion
aktív tag

En nem raktam parazaro foliat csak 1 falon es ott is csak azert mert 75mm-es asvanygyapot kellett volna de csak 100-as volt... valaminek bent kellett tartani na :D. Egyebkent meg ki rajta van a gipszkarton lap es ki van hezagolva. Jo esetben huzat sincs mogotte, megis mi a fenetol porzana a gyapot?

(#118530) Because


Because
őstag

Ytong falhoz milyen dübelt javasoltok radiátor rögzítésére?

a rögzítő csavarja 6-os átmérő, 60-es hosszúságú

(#118531) Morris válasza Because (#118530) üzenetére


Morris
veterán

Kék tipli biztosan jó, de a fisher gázbeton dűbel is tökéletes.

(#118532) Matska válasza Blackmate (#118525) üzenetére


Matska
senior tag

Köszönöm, és gordonnak is!

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#118533) lemmy71 válasza negyedes (#118514) üzenetére


lemmy71
őstag

Fugával ne húzd ki, mert abban a vastagságban összereped. Csemperagasztóval szépen kilehet javítani és utána ha tükör simára akarod széria glettel áthúzod.
Amúgy a kőművesek 90 % -ka, nem szokta az ilyet és a lábazatot sem kihúzni, pedig ez egy alap dolog lenne mint a fugázás ;)
Nekem is olyan a fürdőszobám cirka 40 centi van elhagyva a mennyezettől, én az a sávot a csempével hasonló árnyalatú díszítő nemesvakolattal húztam ki, a mennyezettet pedig fehér nemevakolattal.

[ Szerkesztve ]

(#118534) macilaci78 válasza tothjozsi96 (#118527) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Alumínium szegecs, a csavar is megfelelő, ha nem érintkezik az árammal. A 2. linken lévő tökéletes. A sarokvason keresztül lehet földelni is

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#118535) tothjozsi96 válasza macilaci78 (#118534) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszönöm! És az alumínium szegeccsel mit kell csinálni? Gondolom ez kicsit más mint a popszegecs, valami ilyesmi is volt benne gyárilag, ilyen.

Mikor rendeltem a lámpákat, elsőre használtat küldtek, viszont azokban benne volt a földeléshez szükséges csavar. Visszaküldtem őket mert törött lámpákat kaptam.. És, másodjára szép lámpákat kaptam, talán én is bontottam ki őket először ;], és ezekhez nem járt semmilyen földelő csavar, de a sarokvas ugyan úgy nézett ki, de a lyukakban nem volt furat. Na, menetfúró vagy metsző, (nem tudom pontos nevét) 4-es menetet vágtam bele, mert kiesett belőle az M4 csavar, de miután elkészült a menet, utána jó lett. Viszont nem sokkal ezután szétesett az egész..

Most pontosan a sarokvasra hol kellene kötni a földelést, vagy az mindegy?
Az izzónál van két furat, de ezekben volt ez a fajta szegecs, amit sikeresen kigányoltam belőle, illetve van még egy furat, az fogja oda a sarokvasat a lámpa mondjuk úgy 'alaplapjához'. Oda lenne érdemes kötni a földelést?

(#118536) pjen válasza tothjozsi96 (#118535) üzenetére


pjen
félisten

Jó az a hajólámpa foglalat.Alámpa testen nincs földelő csavar,mert inkább azt kéne földelni ha kell.

(#118537) Because válasza Morris (#118531) üzenetére


Because
őstag

Köszi!

Van itthon zacskós (az a tucat általános), de azzal nem mertem felrakni, a kék is másnak tűnik teljesen.

(#118538) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

lépésálló Eps-nél, padló szigetelésnél kell valamit tenni pluszban a falahoz, esetleg kifújni purhabbal a minimális rést?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#118539) Donki Hóte válasza Victoryus (#118538) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A lefektetett EPS lapok és a fal közé? Oda nem kell tenni semmit, amennyire tudod, illeszd a lapokat a fal széléhez.

A padlószigetelés fölé öntött betonréteg esetében viszont kell körben a falra ragasztani polifoam peremszigetelőt a dilatáció biztosítása érdekében.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#118540) Donki Hóte válasza szaszlaci (#118506) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Belülről nem szoktunk szigetelni, csak ha nagyon muszáj, és akkor is az ehhez való rendszerrel. Az XPS talán a legrosszabb a pára miatt, mert teljesen lezárja a hideg panelfalat.

Annyiból igazad van, hogy amatőröknek nem ajánlott belső hőszigetelést felrakni, de megfelelő anyagokból megfelelő technikával problémamentesen meg lehet oldani a feladatot.

A panelházak betonfala már önmagában gyakorlatilag szigeteli a külső nedvességet, tehát nem kell harmatponttal, meg ilyen huncutságokkal számolni. A betonra ragasztott XPS esetében arra kell vigyázni, hogy belülről lehetőleg teljesen párazáró legyen a felület kialakítása, mert csak az a pára tud penészedést okozni, ami a szobából jut a levegővel az XPS réteg és a betonfal közé.

Nyilván jobb ezt PIR/PUR táblákkal csinálni, de az ilyen táblák ára eléggé magas, az XPS táblák felragasztása a hozzájuk való jó minőségű ragasztóhabbal és belső párazáró szigetelés felrakásával együtt is olcsóbb szokott lenni, mint PIR/PUR táblákkal megoldani a dolgot.

Mi kipróbáltuk, kb 6 éve rakattunk fel panellakásban telibe ragasztott XPS lapokat a külső falakra meg a mennyezetre (a legfelső szinten van a lakás), áll mint katiban a gyerek, sehol sincs gyanús penészedésre utaló nyom.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#118541) prannk


prannk
őstag

Üdv. Szabványméretű műanyag ablaknál mennyivel kisebb a méret?
Tehát ha rendelek wgy 150x150 es ablakot az mekkora pontosan?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#118542) szaszlaci válasza Stylewars_kp (#118513) üzenetére


szaszlaci
addikt

Amit kölcsönöztél, az nem ütvefúró, hanem fúrókalapács! Még jó, hogy vitte a betont. :)

negyedes
Ha befér a csempe alá az ujjad, akkor úgy néz ki, nem fogas glettvassal húzta el a ragasztót, hanem pogácsázott... És lehet, még a falat se egyenesítette ki, ha akkora a hézag... Óvatosan tömd ki azzal, ami van, de ne feszegesd, mert lejöhet, ha valóban nem a legmesszemenőbb igényességgel lett felrakva. De ha nem megy be víz és nem zavar, szerintem maradhat úgy is.

doeeg
Érdemes fenntartásokkal olvasni, amit az a fazon leír. :)

Real_Necro
Ilyen még nem csináltam. Az a betonmaró gyémánt biztos leszedi. De ha olyan jól rajta van, lehet, nem is kell tökéletesen leszedni. Másrészről ha kicsit belemész a csempe aljába, akkor mi van? Kis gyakorlattal elég pontosan lehet dolgozni a flexszel. Azt azért érdems megnézni, egybe van-e a csempe anyaga.

gordonfreemN
Sőt, ez is tipli. :)

Donki Hóte
Ha nálad valóban(!) jól sikerült, az örömteli. De egyrészt a kérdezőnél görbe a fal, aminél elég nehéz megoldani a tökéletes párazárást, hiszen ezért akar gipszkartont.
Másrészt hőhidas lehet ott, ahol már nincs szigetelés, tehát könnyebben lehűlhet harmatpont alá. Ilyen lehet a szomszéddal közös fal náluk, ahol kapcsolódik a külső falhoz, mert te ott nem fűtöd a külső falat. Valamint a födém szintén a külső falnál, a felső lakónál, már akinél van.
Harmadrészt a panelépületnek állítólag nem tesz jót, ha télen nincs fűtve, a betonacél nem szereti.
Nem mondom, hogy tilos, csak tényleg átgondoltan, szakszerűen.
Milyen vastagot rakattál fel, és milyen az eredménye?

prannk
1-1-1-1 centi, tehát kb. 148x148, de azért érdemes megérdeklődni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#118543) gordonfreemN válasza szaszlaci (#118542) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ez megvolt, a fatipli megvan

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#118544) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Van egy ilyen 10es tiplim: [link] , ami elforog a 10es teglaban. Sajna valszeg sikerult tobbet a tegla lyukba furni. Odebbfurni nem nagyon tudom, tobb is van (ikea konyha sin).

Milyen hazipraktikaval tudnam megoldani? Elsore gyufaszal jutott eszembe, kivulre a furatba vagy a tiplibe, de nincs otletem.. :(

(#118545) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Pekhünkre felsértettük a frissen lerakott laminalt padlót bútorszerelés közben (ráesett egy fém sín). 4 lap karcolódott ill. ütődött meg és a szoba 75%át fel kellene szedni az újrarakáshoz.
Szerintetek kibírja a padló simán, vagy számoljak némi selejttel? (Kandl 8mm, alatta 2mm habfólia.

Sosem próbáltam. Gondolkoztam még viaszos javító készleten, de túl sok a karc, félek látványos maradna.

[kép] [kép]

(#118546) emre válasza KrAt (#118544) üzenetére


emre
veterán

Másik tipli. Fischer vagy Blau.

A gyári készlettel ritkán adnak használható tiplit.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#118547) Real_Necro válasza szaszlaci (#118542) üzenetére


Real_Necro
veterán

Egész masszív az anyaga, de nem is lényeg a sok évig tartósság, le szeretném valami modernebbre cserélni, csak addig se essen el benne senki.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#118548) justmemory válasza lemmy71 (#118533) üzenetére


justmemory
senior tag

Csak a teljesség kedvéért: a vastagságról ugyan valóban nem volt szó, de nekem nincs összerepedve... :R

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#118549) macilaci78


macilaci78
nagyúr

A sor elején, végén lévő lapokat párban tedd félre és a teljes sort egyszerre billentsd ki az előzőből.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#118550) freaghill


freaghill
őstag

Létezik új építésű családi háznál olyan korlátozás, hogy nem adják meg addig a használatbavételi engedélyt míg nincs szilárd útburkolat (aszfalt)?

Ha lehet ilyen, akkor kinél kell erről érdeklődni, a helyi építészi kamaránál?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.